pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD

príspevkov
710
zobrazení
2 653
unikátne
78
tému vytvoril(a) 17.9.2023 00:26 Kasafran
1
17.09.2023, 00:26
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD
Politika Dnes

odkaz

2

1. Kasafran 17.09.2023, 00:26

R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4

1▲
17.09.2023, 08:16
Skrátka ruská mafia na slovensku stále zastáva vysoké posty. Jednobunkovce ich volia.
3

2. Enter 17.09.2023, 08:16

Skrátka ruská mafia na slovensku stále zastáva vysoké posty. Jednobunkovce ich volia.

2▲
17.09.2023, 08:17
lož, ako pracovný nástroj.

odkaz
4

3. Enter 17.09.2023, 08:17

lož, ako pracovný nástroj.

https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo

3▲
17.09.2023, 08:32
Tvoj nástroj 😉
súhlasí: djjaro , Kasafran , clear1
none
5

4. EnaXnaY 17.09.2023, 08:32

Tvoj nástroj 😉

4▲
17.09.2023, 08:58
Zavčas rána klame
súhlasí: Kasafran
none
8

5. djjaro 17.09.2023, 08:58

Zavčas rána klame

5▲
17.09.2023, 09:14
On neklame!!! A nikto z jeho sekty neklame!!! Oni iba hovoria v jazykoch a tým neznovuzrodený nemôže rozumieť, lebo nestretol D.S.
odkaz
súhlasí: Kasafran
9

8. peter67 17.09.2023, 09:14

On neklame!!! A nikto z jeho sekty neklame!!! Oni iba hovoria v jazykoch a tým neznovuzrodený nemôže rozumieť, lebo nestretol D.S.
https://www.youtube.com/watch?v=hJKoInKSdns

8▲
17.09.2023, 09:24
Hovorenie jazykmi?
Aspoň keby rozumel tým jazykom
none
11

9. djjaro 17.09.2023, 09:24

Hovorenie jazykmi?
Aspoň keby rozumel tým jazykom

9▲
17.09.2023, 09:31
Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety.
👎: djjaro
12

11. Enter 17.09.2023, 09:31

Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety.

11▲
17.09.2023, 09:33
Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉
👎: tomas12345
none
13

12. EnaXnaY 17.09.2023, 09:33

Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉

12▲
17.09.2023, 09:44
Knihu plnú bludov = Dziovu Pokladnicu netreba poznať.
A teda ani tvoje vyjadrenia k biblii.
14

13. Enter 17.09.2023, 09:44

Knihu plnú bludov = Dziovu Pokladnicu netreba poznať.
A teda ani tvoje vyjadrenia k biblii.

13▲
17.09.2023, 09:45
Vyjadrenie k dzI/Ovej pokladnici má rovnakú váhu ako vyjadrenie k biblii 😉
súhlasí: clear1
none
15

14. EnaXnaY 17.09.2023, 09:45

Vyjadrenie k dzI/Ovej pokladnici má rovnakú váhu ako vyjadrenie k biblii 😉

14▲
17.09.2023, 09:46
nemá to rovnakú váhu
16

15. Enter 17.09.2023, 09:46

nemá to rovnakú váhu

15▲
17.09.2023, 09:47
Má, vyjadril SOM obe JA 😉
none
17

16. EnaXnaY 17.09.2023, 09:47

Má, vyjadril SOM obe JA 😉

16▲
17.09.2023, 09:48
Povedal človek, ktorý napísal pokladnicu plnú bludov
18

17. Enter 17.09.2023, 09:48

Povedal človek, ktorý napísal pokladnicu plnú bludov

17▲
17.09.2023, 09:49
Áno, ten istý človek, preto má rovnakú váhu 😉
none
369

18. EnaXnaY 17.09.2023, 09:49

Áno, ten istý človek, preto má rovnakú váhu 😉

18▲
18.09.2023, 09:27
Tvoja váha je preto na ****o.
63

12. EnaXnaY 17.09.2023, 09:33

Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉

12▲
17.09.2023, 11:25
Napíše aspon jeden blud. Nenájdeš !!!
none
64

63. tomas12345 17.09.2023, 11:25

Napíše aspon jeden blud. Nenájdeš !!!

63▲
17.09.2023, 11:29
Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉
súhlasí: Kasafran , clear1
none
65

64. EnaXnaY 17.09.2023, 11:29

Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉

64▲
17.09.2023, 11:35
To nie sú bludy, iba sú to javy ktoré sú nemožné pre človeka, no pre Boha nie sú nemožné aby ich vykonal. Takže žiaden blud, pokial sa na to pozeráš z pohladu nie človeka ale Boha
none
66

65. tomas12345 17.09.2023, 11:35

To nie sú bludy, iba sú to javy ktoré sú nemožné pre človeka, no pre Boha nie sú nemožné aby ich vykonal. Takže žiaden blud, pokial sa na to pozeráš z pohladu nie človeka ale Boha

65▲
17.09.2023, 11:36
Vráť sa do reality 😉
súhlasí: Kasafran
none
68

66. EnaXnaY 17.09.2023, 11:36

Vráť sa do reality 😉

66▲
17.09.2023, 11:42
Realitá je tá že náš svet je nadprirodzený, v ktorom existuje svet ktorý vidíš, ale aj svet ktorý nevidíš, no uvidíš ho neskor.
none
69

68. tomas12345 17.09.2023, 11:42

Realitá je tá že náš svet je nadprirodzený, v ktorom existuje svet ktorý vidíš, ale aj svet ktorý nevidíš, no uvidíš ho neskor.

68▲
17.09.2023, 11:45
Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉

Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉
súhlasí: Kasafran
none
72

69. EnaXnaY 17.09.2023, 11:45

Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉

Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉

69▲
17.09.2023, 11:59
A ty si myslíš že pre Boha je nemožné aby dokázal vzkriesiť človeka alebo vytvoriť hovoriaceho hada ?
none
73

72. tomas12345 17.09.2023, 11:59

A ty si myslíš že pre Boha je nemožné aby dokázal vzkriesiť človeka alebo vytvoriť hovoriaceho hada ?

72▲
17.09.2023, 12:00
Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉

Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉

Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉
súhlasí: Kasafran
none
118

73. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:00

Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉

Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉

Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉

73▲
17.09.2023, 13:26
hovoriaci had bol jednorázová udalosť v rajskej záhrade. Boh využil hovoriaceho hada v minulosti, no teraz ho už nevyužíva. Ciže ak ho teraz nevidíš, neznamená to že hovoriaci had neexistoval...

Vzkriesenie Boh vyvoláva skrze vzkriesenie duše, vedomia. Vzkriesené telá budeš vidieť až pri poslednom súde.
none
120

118. tomas12345 17.09.2023, 13:26

hovoriaci had bol jednorázová udalosť v rajskej záhrade. Boh využil hovoriaceho hada v minulosti, no teraz ho už nevyužíva. Ciže ak ho teraz nevidíš, neznamená to že hovoriaci had neexistoval...

Vzkriesenie Boh vyvoláva skrze vzkriesenie duše, vedomia. Vzkriesené telá budeš vidieť až pri poslednom súde.

118▲
17.09.2023, 13:28
Hovoriaci had je rozprávková bytosť 😉

Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč 😉
súhlasí: Kasafran
none
125

120. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:28

Hovoriaci had je rozprávková bytosť 😉

Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč 😉

120▲
17.09.2023, 13:32
"Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč"

Odkial to vieš na 100% že to je tak ?
none
128

125. tomas12345 17.09.2023, 13:32

"Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč"

Odkial to vieš na 100% že to je tak ?

125▲
17.09.2023, 13:34
Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉
none
136

128. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34

Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉

128▲
17.09.2023, 13:52
Rúhaš sa, lebo hoci si len človek, hráš sa na Boha. Mal by si vyhladať nejaký protestanský zbor, a povedať im o tomto probléme, a oni už na tebe spravia exorcizmus a vyženú s teba zlých démonov, lebo toto čo píšeš nemáš z vlastnej hlavy, to ti do hlavy našepkávajú zlí duchovia.
none
379

136. tomas12345 17.09.2023, 13:52

Rúhaš sa, lebo hoci si len človek, hráš sa na Boha. Mal by si vyhladať nejaký protestanský zbor, a povedať im o tomto probléme, a oni už na tebe spravia exorcizmus a vyženú s teba zlých démonov, lebo toto čo píšeš nemáš z vlastnej hlavy, to ti do hlavy našepkávajú zlí duchovia.

136▲
18.09.2023, 09:38
Tomáš, príliš moc sa približuješ ľuďom s diagnostikovanou schizofréniou. To nie je zdravé.
388

379. Enter 18.09.2023, 09:38

Tomáš, príliš moc sa približuješ ľuďom s diagnostikovanou schizofréniou. To nie je zdravé.

379▲
18.09.2023, 10:12
lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.
none
389

388. tomas12345 18.09.2023, 10:12

lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.

388▲
18.09.2023, 10:14
Najprv si porieš svoje psychické problémy, lebo tak to vyzerá, že ten chorý si tu ty 😉
súhlasí: Kasafran
none
391

389. EnaXnaY 18.09.2023, 10:14

Najprv si porieš svoje psychické problémy, lebo tak to vyzerá, že ten chorý si tu ty 😉

389▲
18.09.2023, 10:16
Ja ale priznávam že som chorý a liečim sa, ale vy sa nepriznávate že ste chorí, a nehladáte doktora Krista.
none
394

391. tomas12345 18.09.2023, 10:16

Ja ale priznávam že som chorý a liečim sa, ale vy sa nepriznávate že ste chorí, a nehladáte doktora Krista.

391▲
18.09.2023, 10:20
MŇA Krista, netreba hľadať, prebývam tu na Lipke 😉
👍: Kasafran
none
396

394. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:20

MŇA Krista, netreba hľadať, prebývam tu na Lipke 😉

394▲
18.09.2023, 10:29
Toto by mal s tebou rozoberať tvoj psychiater.
399

396. Enter 18.09.2023, 10:29

Toto by mal s tebou rozoberať tvoj psychiater.

396▲
18.09.2023, 10:41
Neboj sa, rozoberáme 😉
none
390

388. tomas12345 18.09.2023, 10:12

lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.

388▲
18.09.2023, 10:16
Oukay, takže so mnou už nediskutuj.
none
392

390. era 18.09.2023, 10:16

Oukay, takže so mnou už nediskutuj.

390▲
18.09.2023, 10:16
Odkedy si ty svetec ?
none
397

392. tomas12345 18.09.2023, 10:16

Odkedy si ty svetec ?

392▲
18.09.2023, 10:32
A ty si odkedy lekár?
none
400

397. era 18.09.2023, 10:32

A ty si odkedy lekár?

397▲
18.09.2023, 10:42
Odvtedy, čo mu to šiblo v lebeni 😉
súhlasí: Kasafran
none
401

400. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:42

Odvtedy, čo mu to šiblo v lebeni 😉

400▲
18.09.2023, 11:08
Mesiášsky syndróm 😉

JA ho znám, JA s ním žiju 😉
none
402

397. era 18.09.2023, 10:32

A ty si odkedy lekár?

397▲
18.09.2023, 11:26
Ja nie, ale Kristus áno.
none
403

402. tomas12345 18.09.2023, 11:26

Ja nie, ale Kristus áno.

402▲
18.09.2023, 11:27
JA nie SOM lekár, ale programátor 😉
súhlasí: Kasafran
none
405

403. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:27

JA nie SOM lekár, ale programátor 😉

403▲
18.09.2023, 11:37
nie si lekár, a práve preto hladaj lekárov ktorí ta budú liečiť.
none
406

405. tomas12345 18.09.2023, 11:37

nie si lekár, a práve preto hladaj lekárov ktorí ta budú liečiť.

405▲
18.09.2023, 11:39
Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉
súhlasí: Kasafran
none
407

406. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:39

Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉

406▲
18.09.2023, 12:33
(406) EnaX,
náš veriaci Tomáško si to už zrejme nemá čím uvedomiť, pretože svoju dutinu lebečnú má už zrejme jednostranne preplnenú udalosťami na Ukrajine a vierou v Tvojho menovca Ježiša...
410

406. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:39

Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉

406▲
18.09.2023, 12:51
nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.
none
411

410. tomas12345 18.09.2023, 12:51

nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.

410▲
18.09.2023, 12:54
Diagnostikovali mi schízu, teda potrebujem psychiatra, ver mi 😉
none
414

411. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:54

Diagnostikovali mi schízu, teda potrebujem psychiatra, ver mi 😉

411▲
18.09.2023, 12:59
schízu ti sposobuju zlí duchovia.
none
418

414. tomas12345 18.09.2023, 12:59

schízu ti sposobuju zlí duchovia.

414▲
18.09.2023, 13:16
Nie sú všetci zlí 😉
súhlasí: Kasafran
none
412

410. tomas12345 18.09.2023, 12:51

nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.

410▲
18.09.2023, 12:55
Keď pozriem na tvoje psychické problémy, ktoré si spomínal, tebe ten Ježiško moc nepomohol 😉

A tak sa vyser na Ježiška a navštív psychiatra, dobre ti radím 😉
súhlasí: Kasafran
none
413

412. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:55

Keď pozriem na tvoje psychické problémy, ktoré si spomínal, tebe ten Ježiško moc nepomohol 😉

A tak sa vyser na Ježiška a navštív psychiatra, dobre ti radím 😉

412▲
18.09.2023, 12:57
Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.
nesúhlasí: Kasafran
none
415

413. tomas12345 18.09.2023, 12:57

Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.

413▲
18.09.2023, 12:59
V ďalšom živote budeš mať tie isté sračky, čo aj teraz, ak ich nezačneš riešiť 😉
súhlasí: Kasafran
none
416

415. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:59

V ďalšom živote budeš mať tie isté sračky, čo aj teraz, ak ich nezačneš riešiť 😉

415▲
18.09.2023, 13:03
Tieto sračky nie sú nič oproti tomu čo by som mal ak by som zišiel z cesty
none
417

416. tomas12345 18.09.2023, 13:03

Tieto sračky nie sú nič oproti tomu čo by som mal ak by som zišiel z cesty

416▲
18.09.2023, 13:15
Ty si fakt sprostý 😉

Namiesto toho, aby si riešil reálne problémy, ktoré máš, vymýšľaš hovadiny 😉
súhlasí: Kasafran
none
419

413. tomas12345 18.09.2023, 12:57

Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.

413▲
18.09.2023, 13:16
(413! Tomáško,
koľkože tých životov chceš ešte prežiť a odkiaľ čerpáš istotu/nádej, že potom Ježiš v niečom pomôže práve Tebe, keď na jeho pomoc márne čakalo a doteraz čaká miliardy ľudí povraždených v rôznych vojnách a genocídach...?
Keď na to nestačil, prečo sa o pomoc neobrátil na svojho otca Ducha svätého, alebo na všemohúceho božského Otca stvoriteľa Neba a Zeme...?!
Opýtaj sa ich na to čím skôr a potom mi/nám oznám ich ktorúkoľvek odpoveď...!
420

419. Kasafran 18.09.2023, 13:16

(413! Tomáško,
koľkože tých životov chceš ešte prežiť a odkiaľ čerpáš istotu/nádej, že potom Ježiš v niečom pomôže práve Tebe, keď na jeho pomoc márne čakalo a doteraz čaká miliardy ľudí povraždených v rôznych vojnách a genocídach...?
Keď na to nestačil, prečo sa o pomoc neobrátil na svojho otca Ducha svätého, alebo na všemohúceho božského Otca stvoriteľa Neba a Zeme...?!
Opýtaj sa ich na to čím skôr a potom mi/nám oznám ich ktorúkoľvek odpoveď...!

419▲
18.09.2023, 13:21
Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti.
_____
Nádej čerpám stadeto :
odkaz
none
421

420. tomas12345 18.09.2023, 13:21

Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti.
_____
Nádej čerpám stadeto :
https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/

420▲
18.09.2023, 13:26
Tá istota spočíva v planom sľube, ktorý si si prečítal v knihe plnej bludov = biblii 😉
none
423

421. EnaXnaY 18.09.2023, 13:26

Tá istota spočíva v planom sľube, ktorý si si prečítal v knihe plnej bludov = biblii 😉

421▲
18.09.2023, 16:46
Tá istota spočíva v znameniach a zázrakoch ktoré sa vo svete dejú
none
426

423. tomas12345 18.09.2023, 16:46

Tá istota spočíva v znameniach a zázrakoch ktoré sa vo svete dejú

423▲
18.09.2023, 17:09
Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉
súhlasí: Kasafran
none
428

426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09

Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉

426▲
18.09.2023, 17:15
Zázraky sú podvod len pre hlupákov, ktorí nevedia programovať.
432

428. Enter 18.09.2023, 17:15

Zázraky sú podvod len pre hlupákov, ktorí nevedia programovať.

428▲
18.09.2023, 17:20
Pre slabomyselného nie je problém veriť v zázraky 😉
súhlasí: Kasafran
none
435

432. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:20

Pre slabomyselného nie je problém veriť v zázraky 😉

432▲
18.09.2023, 17:22
Ty ani nevieš definovať slovo "zázrak".
438

435. Enter 18.09.2023, 17:22

Ty ani nevieš definovať slovo "zázrak".

435▲
18.09.2023, 17:23
Zázraky neexistujú 😉

Všetko, čo sa deje v realite, je v súlade s pravidlami, ktoré realita má 😉
súhlasí: Kasafran
none
439

438. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:23

Zázraky neexistujú 😉

Všetko, čo sa deje v realite, je v súlade s pravidlami, ktoré realita má 😉

438▲
18.09.2023, 17:26
Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.
nesúhlasí: Kasafran
440

439. Enter 18.09.2023, 17:26

Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.

439▲
18.09.2023, 17:28
Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉
súhlasí: Kasafran
👍: djjaro
none
443

440. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:28

Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉

440▲
18.09.2023, 17:29
A pokiaľ hovoríme o zákonitosti, tak sa vylučuje akékoľvek nadprirodzeno 😉
súhlasí: Kasafran
👍: djjaro
none
444

440. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:28

Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉

440▲
18.09.2023, 17:29
Zákonitosti sú ti na ****o. Keď sa programátor rozhodne, že budeš potkan, tak budeš potkan.
nesúhlasí: Kasafran
445

444. Enter 18.09.2023, 17:29

Zákonitosti sú ti na ****o. Keď sa programátor rozhodne, že budeš potkan, tak budeš potkan.

444▲
18.09.2023, 17:31
Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉

Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉
none
446

445. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:31

Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉

Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉

445▲
18.09.2023, 17:33
môžeš o tom len snívať
448

446. Enter 18.09.2023, 17:33

môžeš o tom len snívať

446▲
18.09.2023, 17:34
Ty môžeš snívať o potkanoch, to je tvoja mentálna úroveň 😉
súhlasí: era , peter67
none
451

448. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:34

Ty môžeš snívať o potkanoch, to je tvoja mentálna úroveň 😉

448▲
18.09.2023, 17:44
(448) Enax,
nepovyšuj/nepreceňuj jeho intelignciu na úroveň potkana, ktorý patrí medzi inteligentné zvieracie tvory...

odkaz
455

451. Kasafran 18.09.2023, 17:44

(448) Enax,
nepovyšuj/nepreceňuj jeho intelignciu na úroveň potkana, ktorý patrí medzi inteligentné zvieracie tvory...

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.DnuAnjVAqplxUETITEHRigHaHa%26pid%3DApi%26h%3D160&f=1&ipt=fd1defa0b494d3fba2a90c8b49108393c8d13a8129882dd789c07be2eb73b405&ipo=images

451▲
18.09.2023, 17:51
Ale foton je naozaj inteligentný, o tom nepochybujem.
none
457

455. era 18.09.2023, 17:51

Ale foton je naozaj inteligentný, o tom nepochybujem.

455▲
18.09.2023, 18:52
(455) Era,
ide však o to, v prospech koho a čoho je tá jeho ineligencia jednoznačne vymedzená, determinovaná...!
458

457. Kasafran 18.09.2023, 18:52

(455) Era,
ide však o to, v prospech koho a čoho je tá jeho ineligencia jednoznačne vymedzená, determinovaná...!

457▲
18.09.2023, 18:53
To je však úplne iná otázka.
none
459

458. era 18.09.2023, 18:53

To je však úplne iná otázka.

458▲
18.09.2023, 19:00
(458) Era,
to je síce pravda, ale úplne s ním súvisiaca...!
447

445. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:31

Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉

Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉

445▲
18.09.2023, 17:33
Okrem toho, programátor ani nemá právomoc zasahovať, tú má majiteľ projektu 😉
none
441

439. Enter 18.09.2023, 17:26

Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.

439▲
18.09.2023, 17:28
Definoval si zázrak
none
442

426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09

Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉

426▲
18.09.2023, 17:28
(426) Enax,
už som ho viackrát nabádal k precitnutiu, ale on už zrejme nemá na to, pretože totálne rezignoval na objektívne sledovanie, dotváranie a pretváranie svojho života...
449

426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09

Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉

426▲
18.09.2023, 17:37
možeš si ich sám overiť...
none
450

449. tomas12345 18.09.2023, 17:37

možeš si ich sám overiť...

449▲
18.09.2023, 17:39
Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉
súhlasí: Kasafran
none
452

450. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:39

Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉

450▲
18.09.2023, 17:45
A deje sa aj niečo, na čo zatiaľ nemáš vysvetlenie?
none
453

452. era 18.09.2023, 17:45

A deje sa aj niečo, na čo zatiaľ nemáš vysvetlenie?

452▲
18.09.2023, 17:46
Isto, nepoznám všetky zákonitosti 😉
súhlasí: Kasafran
none
454

453. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:46

Isto, nepoznám všetky zákonitosti 😉

453▲
18.09.2023, 17:49
Takže ide len o to, že niektorí ľudia majú radosť, keď také veci, na ktoré zatiaľ niet vysvetlení, nazývajú zázrakmi 🙂
none
456

454. era 18.09.2023, 17:49

Takže ide len o to, že niektorí ľudia majú radosť, keď také veci, na ktoré zatiaľ niet vysvetlení, nazývajú zázrakmi 🙂

454▲
18.09.2023, 17:51
No hej, (s)prostejším také vysvetlenie stačí, iný by začal hľadať to pravé vysvetlenie 😉
súhlasí: Kasafran
none
460

450. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:39

Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉

450▲
19.09.2023, 10:07
A nepoznáš nikoho komu sa stalo niečo zázračné, nadprirodzené, alebo štatisticky nepravdepodobné súvisiace s náboženstvom ?
none
461

460. tomas12345 19.09.2023, 10:07

A nepoznáš nikoho komu sa stalo niečo zázračné, nadprirodzené, alebo štatisticky nepravdepodobné súvisiace s náboženstvom ?

460▲
19.09.2023, 10:11
Nepoznám 😉

MNE sa raz stratila realita pri plnom vedomí, ale nepovažujem to za zázrak, ale niečo ako zlyhanie mozgu vo vypätej situácii 😉
súhlasí: Kasafran
none
462

461. Ježiš Kristus 19.09.2023, 10:11

Nepoznám 😉

MNE sa raz stratila realita pri plnom vedomí, ale nepovažujem to za zázrak, ale niečo ako zlyhanie mozgu vo vypätej situácii 😉

461▲
19.09.2023, 10:20
stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?
none
463

462. tomas12345 19.09.2023, 10:20

stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?

462▲
19.09.2023, 10:26
Tomáš, ty ma stále znovu presviedčaš, že iní ľudia ťa vôbec nezaujímajú.

Informácie, ktoré už veľakrát boli zverejnené, sa ani nenamáhaš zapamätať a spojiť si to s osobou, s ktorou komunikuješ.

Riešiš vlastne stále iba seba. Neustále. Iní ľudia s ich zážitkami a skúsenosťami vlastne pre teba neexistujú.
súhlasí: Kasafran
none
464

463. era 19.09.2023, 10:26

Tomáš, ty ma stále znovu presviedčaš, že iní ľudia ťa vôbec nezaujímajú.

Informácie, ktoré už veľakrát boli zverejnené, sa ani nenamáhaš zapamätať a spojiť si to s osobou, s ktorou komunikuješ.

Riešiš vlastne stále iba seba. Neustále. Iní ľudia s ich zážitkami a skúsenosťami vlastne pre teba neexistujú.

463▲
19.09.2023, 10:28
Za to že sa neklaniam ich božíkom a modlám, a neuznávam ich náboženstva, ešte neznamená, že ma ich zážitky nezaujímajú
none
465

464. tomas12345 19.09.2023, 10:28

Za to že sa neklaniam ich božíkom a modlám, a neuznávam ich náboženstva, ešte neznamená, že ma ich zážitky nezaujímajú

464▲
19.09.2023, 10:43
To nie je o náboženstvách, bôžikoch a modlách. To je o konkrétnych ľuďoch, s ktorými sa tu rozprávaš. Tebe ani nepríde, že diskutuješ so živým človekom, ktorý má svoje životné skúsenosti či trápenia, nevšimneš si ani čo kto kedy zažil a ako ho to ovplyvnilo, nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena, proste neuvedomuješ si realitu ľudí, na ktorých reaguješ.
none
466

465. era 19.09.2023, 10:43

To nie je o náboženstvách, bôžikoch a modlách. To je o konkrétnych ľuďoch, s ktorými sa tu rozprávaš. Tebe ani nepríde, že diskutuješ so živým človekom, ktorý má svoje životné skúsenosti či trápenia, nevšimneš si ani čo kto kedy zažil a ako ho to ovplyvnilo, nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena, proste neuvedomuješ si realitu ľudí, na ktorých reaguješ.

465▲
19.09.2023, 10:53
ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?

"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"

Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?
none
467

466. tomas12345 19.09.2023, 10:53

ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?

"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"

Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?

466▲
19.09.2023, 11:05
Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.

Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂
súhlasí: Kasafran
none
468

467. era 19.09.2023, 11:05

Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.

Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂

467▲
19.09.2023, 11:16
Súhlasím, ten zážitok SOM už viackrát spomínal 😉
súhlasí: Kasafran
none
471

468. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:16

Súhlasím, ten zážitok SOM už viackrát spomínal 😉

468▲
19.09.2023, 11:42
čo si robil v romskej osade že si mal mačetu pod krkom ???
none
472

471. tomas12345 19.09.2023, 11:42

čo si robil v romskej osade že si mal mačetu pod krkom ???

471▲
19.09.2023, 11:43
Vtedy sa mi prvýkrát objavili hlasy, SOM bol z toho vystrašený, tak SOM ich počúvol, oni ma tam poslali 😉
none
473

472. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:43

Vtedy sa mi prvýkrát objavili hlasy, SOM bol z toho vystrašený, tak SOM ich počúvol, oni ma tam poslali 😉

472▲
19.09.2023, 11:45
To bolo tuším deň nato, čo SOM BOHU vynadal v hneve do *****ov 😉
none
476

473. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:45

To bolo tuším deň nato, čo SOM BOHU vynadal v hneve do *****ov 😉

473▲
19.09.2023, 11:49
No vidíš, takže tie hlasy ti poslal sám satan, pretože si sa rúhal Bohu.. to nie je náhoda, že sa ti to stalo zrovna den potom...
none
478

476. tomas12345 19.09.2023, 11:49

No vidíš, takže tie hlasy ti poslal sám satan, pretože si sa rúhal Bohu.. to nie je náhoda, že sa ti to stalo zrovna den potom...

476▲
19.09.2023, 11:51
Prečo práve Satan? 😉

Mohol to byť aj BOH, aby ma preskúšal, ako budem čeliť SMRTI 😉
👍: Kasafran
none
505

478. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:51

Prečo práve Satan? 😉

Mohol to byť aj BOH, aby ma preskúšal, ako budem čeliť SMRTI 😉

478▲
19.09.2023, 12:46
Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...
none
507

505. tomas12345 19.09.2023, 12:46

Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...

505▲
19.09.2023, 12:48
Tomáško asi ste mali v škole dobré WC a celé hodiny slovenčiny si tam presedel. Nie ako v Rusku, tam žiaci sedia na hodinách a nie na WC.
👍: Kasafran
508

505. tomas12345 19.09.2023, 12:46

Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...

505▲
19.09.2023, 12:48
Nepopieram, zas si nepamätáš, čo SOM tu už miliónkrát opakoval 😉

BOH = VESMÍR 😉
súhlasí: Kasafran
none
511

508. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:48

Nepopieram, zas si nepamätáš, čo SOM tu už miliónkrát opakoval 😉

BOH = VESMÍR 😉

508▲
19.09.2023, 12:51
ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský...
a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov.
none
516

511. tomas12345 19.09.2023, 12:51

ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský...
a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov.

511▲
19.09.2023, 12:56
Tomáško, Imo nikdy preklial kresťanského boha!!!! Nikdy to tu odznelo!!!
súhlasí: Kasafran
523

516. peter67 19.09.2023, 12:56

Tomáško, Imo nikdy preklial kresťanského boha!!!! Nikdy to tu odznelo!!!

516▲
19.09.2023, 13:02
Budem sa opakovať, ale nepreklínal a slovo kresťanského si si vymyslel ty 😉
súhlasí: Kasafran
none
518

511. tomas12345 19.09.2023, 12:51

ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský...
a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov.

511▲
19.09.2023, 13:00
Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉

Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉

Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉

Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉

A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉
súhlasí: Kasafran
none
521

518. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:00

Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉

Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉

Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉

Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉

A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉

518▲
19.09.2023, 13:01
Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.
none
524

521. tomas12345 19.09.2023, 13:01

Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.

521▲
19.09.2023, 13:03
Tomáško, ty kým si sedával na WC, za čo si chytal?
súhlasí: Kasafran
526

521. tomas12345 19.09.2023, 13:01

Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.

521▲
19.09.2023, 13:06
A ty zas prekrúcaš a tvrdíš, čo SOM nepovedal 😉

Pochopil si, čo SOM písal o BOHU (VESMÍRE), že neexistuje NIČ ako kresťanský, moslimský, hinduistický (ľubovoľná nálepka)? 😉
súhlasí: Kasafran
none
529

526. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:06

A ty zas prekrúcaš a tvrdíš, čo SOM nepovedal 😉

Pochopil si, čo SOM písal o BOHU (VESMÍRE), že neexistuje NIČ ako kresťanský, moslimský, hinduistický (ľubovoľná nálepka)? 😉

526▲
19.09.2023, 13:09
Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?
none
532

529. tomas12345 19.09.2023, 13:09

Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?

529▲
19.09.2023, 13:11
Dôkaz CICIAK, daj dôkaz!!!
Ale ty nemusíš, ty si klamárom a takí nemusia.
534

529. tomas12345 19.09.2023, 13:09

Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?

529▲
19.09.2023, 13:15
Slovo KRESŤANSKÉMU si do tej vety doplnil ty 😉
none
537

534. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:15

Slovo KRESŤANSKÉMU si do tej vety doplnil ty 😉

534▲
19.09.2023, 13:31
To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.
none
540

537. tomas12345 19.09.2023, 13:31

To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.

537▲
19.09.2023, 13:37
To si si len domyslel ako vždy 😉

Nikdy SOM bol praktizujúci napr 😉
none
541

537. tomas12345 19.09.2023, 13:31

To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.

537▲
19.09.2023, 13:37
Elementárnej dedukcie..... dosť stačí....
Tomáško ty si bol najväčším ochrancom RKC cirkvi. A zradil si.
Prestúpil si na protestantizmus a zradil si. Bol si aj jehovistom a zradil si.
Potom si prestúpil za žida a zase si zradil, potom si vystúpil z cirkvi a dnes si znovuzrodeným.
Takže si rad radom zradil Boha:
Kresťanského.
Jehovu.
Jahveho.
Každého.
546

537. tomas12345 19.09.2023, 13:31

To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.

537▲
19.09.2023, 13:52
Ty s tým SLOVOM šermuješ, ako sa ti zachce 😉

Tam niečo doplníš, tam niečo pozmeníš a potom ti vychádzajú hovadiny 😉

Však si už toľko nedomýšľaj a ešte to nazveš, že to dedukcia 😉

Dedukcia ti vínde správne, keď vychádzaš z faktov a z toho niečo odvodíš 😉

Lenže ty vychádzaš z vymýšľancov 😉
none
590

546. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:52

Ty s tým SLOVOM šermuješ, ako sa ti zachce 😉

Tam niečo doplníš, tam niečo pozmeníš a potom ti vychádzajú hovadiny 😉

Však si už toľko nedomýšľaj a ešte to nazveš, že to dedukcia 😉

Dedukcia ti vínde správne, keď vychádzaš z faktov a z toho niečo odvodíš 😉

Lenže ty vychádzaš z vymýšľancov 😉

546▲
19.09.2023, 15:41
už sa chceš z toho vykrútiť.... chodil si do kostola, čítal si bibliu, poznáš biblické verše, a bol si katolíkom, a dodnes nadávaš na kresťanského Boha.... takže človek nemusí byť einstein aby si domyslel že na toho Boha ktorého si vtedy nadával že išlo o kresťanského Boha.
none
592

590. tomas12345 19.09.2023, 15:41

už sa chceš z toho vykrútiť.... chodil si do kostola, čítal si bibliu, poznáš biblické verše, a bol si katolíkom, a dodnes nadávaš na kresťanského Boha.... takže človek nemusí byť einstein aby si domyslel že na toho Boha ktorého si vtedy nadával že išlo o kresťanského Boha.

590▲
19.09.2023, 15:42
Píšem ti, že NIE, ak ti to nestačí, tak sa strč do kanála 😉
none
522

518. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:00

Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉

Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉

Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉

Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉

A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉

518▲
19.09.2023, 13:02
Je to žiak HH. Sa nečuduj, že si vymýšľa.
súhlasí: Kasafran
470

467. era 19.09.2023, 11:05

Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.

Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂

467▲
19.09.2023, 11:38
Ináč, nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako 😉
👍: era
none
538

470. EnaXnaY 19.09.2023, 11:38

Ináč, nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako 😉

470▲
19.09.2023, 13:32
Možno by som dačo potreboval na stránke naprogramovať... kolko si pýtaš za hodinu ?
none
543

538. tomas12345 19.09.2023, 13:32

Možno by som dačo potreboval na stránke naprogramovať... kolko si pýtaš za hodinu ?

538▲
19.09.2023, 13:39
Nechce sa mi už programovať 😉

Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉
👍: era , peter67
none
545

543. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:39

Nechce sa mi už programovať 😉

Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉

543▲
19.09.2023, 13:52
Terazky odpočívaj na vavrínových vencoch.
547

545. peter67 19.09.2023, 13:52

Terazky odpočívaj na vavrínových vencoch.

545▲
19.09.2023, 13:53
Taký je plán 😉
none
548

547. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:53

Taký je plán 😉

547▲
19.09.2023, 14:00
..ťažký je plán.
549

548. peter67 19.09.2023, 14:00

..ťažký je plán.

548▲
19.09.2023, 14:02
Všetko sa rozhodne v 2025, budú mi prehodnocovať zdravotný stav 😉
none
550

549. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:02

Všetko sa rozhodne v 2025, budú mi prehodnocovať zdravotný stav 😉

549▲
19.09.2023, 14:07
A čo na to hovoria hlasy?
Mali by sa ozvať, ked chcú odpočívať.
551

550. peter67 19.09.2023, 14:07

A čo na to hovoria hlasy?
Mali by sa ozvať, ked chcú odpočívať.

550▲
19.09.2023, 14:07
Hlasy sú v poslednej dobe ticho 😉
none
552

551. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:07

Hlasy sú v poslednej dobe ticho 😉

551▲
19.09.2023, 14:08
Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉
👍: peter67
none
553

552. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:08

Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉

552▲
19.09.2023, 14:17
To je dobre, len nech sa to zavedie do karty!!!
Ináč je to špatné.
súhlasí: Ježiš Kristus
558

552. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:08

Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉

552▲
19.09.2023, 14:49
Nuž, to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť, či? 🙂
none
561

558. era 19.09.2023, 14:49

Nuž, to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť, či? 🙂

558▲
19.09.2023, 14:51
Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉
none
562

561. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:51

Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉

561▲
19.09.2023, 14:54
To je, akoby si chcel ovládať počasie 😉
súhlasí: Kasafran
none
567

561. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:51

Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉

561▲
19.09.2023, 15:12
Postupným zvyšovaním úrovne sebapoznania.
none
568

567. era 19.09.2023, 15:12

Postupným zvyšovaním úrovne sebapoznania.

567▲
19.09.2023, 15:14
Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉
súhlasí: Kasafran
none
569

568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14

Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉

568▲
19.09.2023, 15:18
To je iba normálna úroveň sebapoznania.
Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.
none
571

569. era 19.09.2023, 15:18

To je iba normálna úroveň sebapoznania.
Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.

569▲
19.09.2023, 15:20
Nie, lebo to samotné JA je smutné 😉
nesúhlasí: era
none
576

571. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:20

Nie, lebo to samotné JA je smutné 😉

571▲
19.09.2023, 15:26
Samotné centrum JA nemôže byť ani smutné ani veselé. Môže sa zjednotiť so smútkom alebo sa zjednotiť s veselosťou. Tak hovorí hlbšie sebapoznanie.

"Predtým by som si povedal: Ó ako trpím! Ó, ako sa radujem! Teraz si poviem: Takto prehovára bolesť. Takto prehovára radosť".
none
579

576. era 19.09.2023, 15:26

Samotné centrum JA nemôže byť ani smutné ani veselé. Môže sa zjednotiť so smútkom alebo sa zjednotiť s veselosťou. Tak hovorí hlbšie sebapoznanie.

"Predtým by som si povedal: Ó ako trpím! Ó, ako sa radujem! Teraz si poviem: Takto prehovára bolesť. Takto prehovára radosť".

576▲
19.09.2023, 15:30
Ty silou mocou chceš oddeliť od JA, to čo z JA vychádza 😉

Tvoje teórie sú na NIČ 😉
none
583

579. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:30

Ty silou mocou chceš oddeliť od JA, to čo z JA vychádza 😉

Tvoje teórie sú na NIČ 😉

579▲
19.09.2023, 15:34
To nie sú teórie.
none
585

583. era 19.09.2023, 15:34

To nie sú teórie.

583▲
19.09.2023, 15:35
Sú to určite zas nejaké Steineroviny 😉
👍: era
none
572

569. era 19.09.2023, 15:18

To je iba normálna úroveň sebapoznania.
Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.

569▲
19.09.2023, 15:20
A ak to dokážeš, začne o tebe okolie hovoriť, že nemáš v sebe dosť ľudskosti, že si ľahostajný, chladný...
none
573

572. era 19.09.2023, 15:20

A ak to dokážeš, začne o tebe okolie hovoriť, že nemáš v sebe dosť ľudskosti, že si ľahostajný, chladný...

572▲
19.09.2023, 15:22
Citová plochosť je choroba 😉
súhlasí: Kasafran
none
575

573. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:22

Citová plochosť je choroba 😉

573▲
19.09.2023, 15:22
To nie je citová plochosť. To je sila sebaovládania, sila vôle, sila JA.
none
578

575. era 19.09.2023, 15:22

To nie je citová plochosť. To je sila sebaovládania, sila vôle, sila JA.

575▲
19.09.2023, 15:28
Ak zabiješ v sebe emócie, je to "citová plochosť" 😉
súhlasí: era , Kasafran
none
582

578. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:28

Ak zabiješ v sebe emócie, je to "citová plochosť" 😉

578▲
19.09.2023, 15:32
To, o čom píšem, nie je o tom, aby človek emócie zabil, ale aby ho emócie nezotročovali.
none
584

582. era 19.09.2023, 15:32

To, o čom píšem, nie je o tom, aby človek emócie zabil, ale aby ho emócie nezotročovali.

582▲
19.09.2023, 15:34
Emócie sú prejavom stavu JA 😉

Vyjadrujú ako sa JA má 😉

Čo za zotročenie si máme predstavovať v súvislosti s emóciami? 😉
none
586

584. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:34

Emócie sú prejavom stavu JA 😉

Vyjadrujú ako sa JA má 😉

Čo za zotročenie si máme predstavovať v súvislosti s emóciami? 😉

584▲
19.09.2023, 15:37
To sú len také povrchné predstavy o realite.

Zodpovedajú bežnému stupňu sebapoznania.
none
587

586. era 19.09.2023, 15:37

To sú len také povrchné predstavy o realite.

Zodpovedajú bežnému stupňu sebapoznania.

586▲
19.09.2023, 15:39
Jasné, zas tá tvoja potreba (úchylka) zložitých vysvetlení 😉

Keď je JA šťastné, pravdepodobne sa človek usmieva 😉

Keď je smutné, bude plakať 😉

Tak jednoduché to je 😉
none
591

587. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:39

Jasné, zas tá tvoja potreba (úchylka) zložitých vysvetlení 😉

Keď je JA šťastné, pravdepodobne sa človek usmieva 😉

Keď je smutné, bude plakať 😉

Tak jednoduché to je 😉

587▲
19.09.2023, 15:42
A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu.
A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou.

Tak jednoduché to je.
👍: peter67
none
595

591. era 19.09.2023, 15:42

A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu.
A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou.

Tak jednoduché to je.

591▲
19.09.2023, 15:43
Veď JA je komplexné, chce = vôľa, či aj to chceš oddeliť? 😉
súhlasí: Kasafran
none
600

595. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:43

Veď JA je komplexné, chce = vôľa, či aj to chceš oddeliť? 😉

595▲
19.09.2023, 15:48
Takže sa dokáže sebaovládať.

Ak ty napíšeš:
" lietam z depky do mánie a nas5"
Tak ja napíšem:
"to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť" - lebo si myslím, že to lietanie z depky do mánie nie je to, čo je pre človeka dobré a tiež si myslím, že JA má možnosť mať silu, aby tomu lietaniu dalo medze samo zo seba.
none
601

600. era 19.09.2023, 15:48

Takže sa dokáže sebaovládať.

Ak ty napíšeš:
" lietam z depky do mánie a nas5"
Tak ja napíšem:
"to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť" - lebo si myslím, že to lietanie z depky do mánie nie je to, čo je pre človeka dobré a tiež si myslím, že JA má možnosť mať silu, aby tomu lietaniu dalo medze samo zo seba.

600▲
19.09.2023, 15:50
Už si si to skúsil? 😉
👍: Kasafran
none
603

601. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:50

Už si si to skúsil? 😉

601▲
19.09.2023, 15:51
Robím to pravidelne.
Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami.
👎: Kasafran
none
605

603. era 19.09.2023, 15:51

Robím to pravidelne.
Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami.

603▲
19.09.2023, 15:52
Hovorím o tom, či dokážeš ovládnuť smútok 😉
none
606

605. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:52

Hovorím o tom, či dokážeš ovládnuť smútok 😉

605▲
19.09.2023, 15:54
Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).
none
607

606. era 19.09.2023, 15:54

Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).

606▲
19.09.2023, 15:55
Ta ty si potom zázračný 😉

Predpokladám, že na pohrebe svojej matky si bol/budeš veselý 😉
none
614

607. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:55

Ta ty si potom zázračný 😉

Predpokladám, že na pohrebe svojej matky si bol/budeš veselý 😉

607▲
19.09.2023, 17:45
Niet dôvodu k tomu, aby som pred ľuďmi robil zo seba niečo, čo by považovali za prejav blázna.

Ak má človek rozum, bude sa na verejnosti prezentovať ako normálny.
none
615

614. era 19.09.2023, 17:45

Niet dôvodu k tomu, aby som pred ľuďmi robil zo seba niečo, čo by považovali za prejav blázna.

Ak má človek rozum, bude sa na verejnosti prezentovať ako normálny.

614▲
19.09.2023, 17:53
Hehe, ty sa zmôžeš robiť zo seba blázna asi len keď ťa nikto vidí, alebo tu na lipke pod rúškom anonymity 😉
súhlasí: era
none
617

615. Ježiš Kristus 19.09.2023, 17:53

Hehe, ty sa zmôžeš robiť zo seba blázna asi len keď ťa nikto vidí, alebo tu na lipke pod rúškom anonymity 😉

615▲
19.09.2023, 17:55
A ešte aj pred dobrými priateľmi, ktorí ma dobre poznajú.
none
619

617. era 19.09.2023, 17:55

A ešte aj pred dobrými priateľmi, ktorí ma dobre poznajú.

617▲
19.09.2023, 18:00
Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉
súhlasí: era
none
621

619. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:00

Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉

619▲
19.09.2023, 18:03
V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.

Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂
none
623

621. era 19.09.2023, 18:03

V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.

Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂

621▲
19.09.2023, 18:06
Tak by SOM asi nevedel fungovať, popierať svoje JA 😉
none
626

623. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:06

Tak by SOM asi nevedel fungovať, popierať svoje JA 😉

623▲
19.09.2023, 18:17
Ako som už kdesi naznačil, emócie nepovažujem za svoje JA.

Emócie sú len vstupy do môjho JA, ktoré sa ma snažia ovládnuť. Registrujem ich, ale ak mám dosť síl, tak JA určím, ktoré a ako nechám prejaviť. Jediné pravidlo je, aby vonkajší prejav bol primeraný situácii, logický a aby, pokiaľ možno, vyvolal správne a dobré následky u iných.
none
627

626. era 19.09.2023, 18:17

Ako som už kdesi naznačil, emócie nepovažujem za svoje JA.

Emócie sú len vstupy do môjho JA, ktoré sa ma snažia ovládnuť. Registrujem ich, ale ak mám dosť síl, tak JA určím, ktoré a ako nechám prejaviť. Jediné pravidlo je, aby vonkajší prejav bol primeraný situácii, logický a aby, pokiaľ možno, vyvolal správne a dobré následky u iných.

626▲
19.09.2023, 18:21
To je akoby si povedal 😉

Motor, keď beží, tak robí hluk, ale ten hluk nepochádza z motora ale z nejakého externého zdroja a dokonca ten motor môže ten hluk potláčať, ak sa mu chce 😉
none
629

627. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:21

To je akoby si povedal 😉

Motor, keď beží, tak robí hluk, ale ten hluk nepochádza z motora ale z nejakého externého zdroja a dokonca ten motor môže ten hluk potláčať, ak sa mu chce 😉

627▲
19.09.2023, 18:24
Neviem aké má motor skúsenosti s potláčaním svojho hluku, ale ja mám jasné skúsenosti s potláčaním mojich emócií. Takže pre mňa je to skúsenosť, že to ide. Rovnako ako je možné potlačiť vlastný strach, vlastný hnev, tak i vlastný smútok či vlastnú radosť. A robím to ja vlastnou vôľou, to proste nemôžem poprieť.
none
631

629. era 19.09.2023, 18:24

Neviem aké má motor skúsenosti s potláčaním svojho hluku, ale ja mám jasné skúsenosti s potláčaním mojich emócií. Takže pre mňa je to skúsenosť, že to ide. Rovnako ako je možné potlačiť vlastný strach, vlastný hnev, tak i vlastný smútok či vlastnú radosť. A robím to ja vlastnou vôľou, to proste nemôžem poprieť.

629▲
19.09.2023, 18:26
Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉
none
632

631. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:26

Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉

631▲
19.09.2023, 18:27
Emocie podsúva emo, eracie podsúva era.
👍: era , Kasafran
635

632. peter67 19.09.2023, 18:27

Emocie podsúva emo, eracie podsúva era.

632▲
19.09.2023, 18:30
Kuracie ti podsúva mamina v nedeľu na obed.
693

632. peter67 19.09.2023, 18:27

Emocie podsúva emo, eracie podsúva era.

632▲
19.09.2023, 23:31
(632) Peter7,
nám občas rôzne emócie podsúva a presúva naša rodinná priateľka Ema...
633

631. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:26

Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉

631▲
19.09.2023, 18:28
Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂
none
634

633. era 19.09.2023, 18:28

Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂

633▲
19.09.2023, 18:29
..a zase sa na ruské zdroje obraciaš.
весьмир
👍: era
637

634. peter67 19.09.2023, 18:29

..a zase sa na ruské zdroje obraciaš.
весьмир

634▲
19.09.2023, 18:32
Po ukrajinsky by to bolo takto:
цілийсвіт
👍: era
636

633. era 19.09.2023, 18:28

Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂

633▲
19.09.2023, 18:31
Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉

A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉
none
638

636. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:31

Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉

A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉

636▲
19.09.2023, 18:32
ON ju zabil!!!
639

638. peter67 19.09.2023, 18:32

ON ju zabil!!!

638▲
19.09.2023, 18:34
To je síce pravda, ale načo by erovi podsúval smútok, ktorý era vie ľavou zadnou kopnúť do prdele? 😉
none
640

639. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:34

To je síce pravda, ale načo by erovi podsúval smútok, ktorý era vie ľavou zadnou kopnúť do prdele? 😉

639▲
19.09.2023, 18:37
Lebo ON je raz taký. Zabije každého.
641

640. peter67 19.09.2023, 18:37

Lebo ON je raz taký. Zabije každého.

640▲
19.09.2023, 18:38
A MŇA vraj potom vzkriesil, tvrdia bludári kresťania 😉
none
642

641. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:38

A MŇA vraj potom vzkriesil, tvrdia bludári kresťania 😉

641▲
19.09.2023, 18:42
Majú pravdu!!!
Aj teba raz zabije a robí si s nami, čo chce.
643

642. peter67 19.09.2023, 18:42

Majú pravdu!!!
Aj teba raz zabije a robí si s nami, čo chce.

642▲
19.09.2023, 18:45
JA mu dám, paskudovi, bude pekne poslúchať 😉

Fotónovi pekne splní želanie o jadrovej vojne (ale na inej planéte) 😉

Tomáškovi vytvorí peklo, po ktorom tak túži (na inej planéte) 😉

A JA sa tu a teraz dožijem 1000 rokov 😉
👍: era , peter67 , Kasafran
none
644

636. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:31

Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉

A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉

636▲
19.09.2023, 18:46
Ale človek nie je smutný preto, že mu umrela matka, ale preto, lebo si k matke vytvoril pozitívny vzťah, pozitívne citové puto. Smrť samotná človeka zväčša nerozosmutní - pozri na fotóna, ten sa zo smrti Rusov raduje!

Takže smútok je následkom toho, že sme si utvorili vzťah a smrť nám vzala fyzického nositeľa vzťahu a možnosti fyzickej realizácie vzťahu.

A tie vzťahy, ktoré sme si utvorili voči iným ľuďom či veciam, sú vlastne vzťahy nášho ja k iným častiam vesmíru. A teraz sa vesmír zmenil a zlikvidoval nám tým možnosť ďalšieho rozvíjania nejakých konkrétnych vzťahov s ním. A náš egoizmus to potom nejako odzrkadlí.
none
645

644. era 19.09.2023, 18:46

Ale človek nie je smutný preto, že mu umrela matka, ale preto, lebo si k matke vytvoril pozitívny vzťah, pozitívne citové puto. Smrť samotná človeka zväčša nerozosmutní - pozri na fotóna, ten sa zo smrti Rusov raduje!

Takže smútok je následkom toho, že sme si utvorili vzťah a smrť nám vzala fyzického nositeľa vzťahu a možnosti fyzickej realizácie vzťahu.

A tie vzťahy, ktoré sme si utvorili voči iným ľuďom či veciam, sú vlastne vzťahy nášho ja k iným častiam vesmíru. A teraz sa vesm...

644▲
19.09.2023, 18:53
Kto si vytvoril vzťah ak nie JA? 😉

VESMÍR NIČ podľa MŇA teda podsúva 😉

Samotné JA došlo k strate a tak (smútkom) prejavuje túto skutočnosť 😉

Ak to ideš potláčať, tak bojuješ sám proti sebe 😉
none
646

645. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:53

Kto si vytvoril vzťah ak nie JA? 😉

VESMÍR NIČ podľa MŇA teda podsúva 😉

Samotné JA došlo k strate a tak (smútkom) prejavuje túto skutočnosť 😉

Ak to ideš potláčať, tak bojuješ sám proti sebe 😉

645▲
19.09.2023, 18:55
A vari Ja nie je časťou vesmíru?
none
647

646. era 19.09.2023, 18:55

A vari Ja nie je časťou vesmíru?

646▲
19.09.2023, 18:59
VESMÍR je všetko, čo existuje 😉

Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉

A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉

Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉
none
648

647. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:59

VESMÍR je všetko, čo existuje 😉

Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉

A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉

Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉

647▲
19.09.2023, 19:03
Je to ako keď vyčleníš v knihe nejakú samostatnú kapitolu nejakej problematike 😉

Všetko je to kniha, ale tá kapitola pojednáva napr o JA 😉
none
649

647. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:59

VESMÍR je všetko, čo existuje 😉

Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉

A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉

Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉

647▲
19.09.2023, 19:05
Neviem ako to komunikovať, keď ja tvrdím, že emócie nie sú časťou JA a ty tvrdíš, že emócie sú časťou JA.

Pre mňa je vlastné JA iba sebavedomím, uvedomením si vlastnej kvality.
Ale emócie nie sú trvalá kvalita, príliš rýchlo sa menia.

Keď povieme, že voda je H2O, tak to je jej podstata.
Ale že je raz voda teplá a inokedy studená, to nie je jej podstata.
none
651

649. era 19.09.2023, 19:05

Neviem ako to komunikovať, keď ja tvrdím, že emócie nie sú časťou JA a ty tvrdíš, že emócie sú časťou JA.

Pre mňa je vlastné JA iba sebavedomím, uvedomením si vlastnej kvality.
Ale emócie nie sú trvalá kvalita, príliš rýchlo sa menia.

Keď povieme, že voda je H2O, tak to je jej podstata.
Ale že je raz voda teplá a inokedy studená, to nie je jej podstata.

649▲
19.09.2023, 19:12
JA SOM sa učil, že teplota je vlastne o tom ako rýchlo sa pohybujú častice, takže je to akási vlastnosť tej vody 😉

A ak mám hovoriť, čo všetko sa týka tej vody, tak isto musím spomenúť všetky jej vlastnosti resp momentálny stav 😉
none
652

651. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:12

JA SOM sa učil, že teplota je vlastne o tom ako rýchlo sa pohybujú častice, takže je to akási vlastnosť tej vody 😉

A ak mám hovoriť, čo všetko sa týka tej vody, tak isto musím spomenúť všetky jej vlastnosti resp momentálny stav 😉

651▲
19.09.2023, 19:17
Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.

A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.
none
653

652. era 19.09.2023, 19:17

Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.

A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.

652▲
19.09.2023, 19:21
Prečo nemennú (podstatu)? 😉

Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉

V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉

Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉
none
655

653. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:21

Prečo nemennú (podstatu)? 😉

Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉

V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉

Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉

653▲
19.09.2023, 19:27
Ďalšia otázka by mohla byť: Kam sa stratil smútok, keď som veselý?

Ak je smútok časťou JA, tak čo si ho JA uložilo niekam do skrine a zase ho vytiahne, keď bude mať byť smutné? A veselosť potom strčí do skrine?

Smútok a veselosť sú skôr vzťahy JA k vesmíru, nie JA samotné.
none
657

655. era 19.09.2023, 19:27

Ďalšia otázka by mohla byť: Kam sa stratil smútok, keď som veselý?

Ak je smútok časťou JA, tak čo si ho JA uložilo niekam do skrine a zase ho vytiahne, keď bude mať byť smutné? A veselosť potom strčí do skrine?

Smútok a veselosť sú skôr vzťahy JA k vesmíru, nie JA samotné.

655▲
19.09.2023, 19:29
Stále si kláď otázku, KTO JE TEN, KTORÝ JE SMUTNÝ? KTO JE VESELÝ? 😉

A prirodzenou odpoveďou je JA 😉
none
660

657. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:29

Stále si kláď otázku, KTO JE TEN, KTORÝ JE SMUTNÝ? KTO JE VESELÝ? 😉

A prirodzenou odpoveďou je JA 😉

657▲
19.09.2023, 19:37
Bola doba, kedy som si hovoril - ak nič neurobím s týmto smútkom, tak ma to zvnútra rozožerie. A raz, v jednu šťastnú chvíľu môjho života sa mi podarilo nadeň sa povzniesť a pozorovať ho.

Potom si človek môže položiť otázku: Kto je ten, kto si učinil odstup od smútku?
none
661

660. era 19.09.2023, 19:37

Bola doba, kedy som si hovoril - ak nič neurobím s týmto smútkom, tak ma to zvnútra rozožerie. A raz, v jednu šťastnú chvíľu môjho života sa mi podarilo nadeň sa povzniesť a pozorovať ho.

Potom si človek môže položiť otázku: Kto je ten, kto si učinil odstup od smútku?

660▲
19.09.2023, 19:39
Poznám ten pocit pozorovateľa, ale skutočne si sa zbavil toho smútku? 😉
none
662

661. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:39

Poznám ten pocit pozorovateľa, ale skutočne si sa zbavil toho smútku? 😉

661▲
19.09.2023, 19:57
Hovorím iba, že som si urobil odstup. Zbaviť sa nejakej súvislosti, či závislosti nejde lusknutím prsta, ona stále dobiedza a skúša človeka ovládnuť.
none
663

662. era 19.09.2023, 19:57

Hovorím iba, že som si urobil odstup. Zbaviť sa nejakej súvislosti, či závislosti nejde lusknutím prsta, ona stále dobiedza a skúša človeka ovládnuť.

662▲
19.09.2023, 20:03
Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉

Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉

Ale asi to bude len útek od problému 😉

JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉
none
664

663. EnaXnaY 19.09.2023, 20:03

Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉

Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉

Ale asi to bude len útek od problému 😉

JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉

663▲
19.09.2023, 20:11
V mojom prípade je tou príčinou ČLOVEK, lenže nemôžem vykántriť celé ľudstvo, musím nájsť spôsob ako sa zmieriť s tým, že sme akí sme 😉
none
666

664. EnaXnaY 19.09.2023, 20:11

V mojom prípade je tou príčinou ČLOVEK, lenže nemôžem vykántriť celé ľudstvo, musím nájsť spôsob ako sa zmieriť s tým, že sme akí sme 😉

664▲
19.09.2023, 20:14
V mojom prípade som tou príčinou JA, konkrétne moje minulé činy a uskutočnené vzťahy ku svetu, moje chybné predstavy o tom, ako by mal svet fungovať.
Takže som v pozícii, že s tou príčinou dokážem aj niečo urobiť, ak chcem 🙂
none
668

666. era 19.09.2023, 20:14

V mojom prípade som tou príčinou JA, konkrétne moje minulé činy a uskutočnené vzťahy ku svetu, moje chybné predstavy o tom, ako by mal svet fungovať.
Takže som v pozícii, že s tou príčinou dokážem aj niečo urobiť, ak chcem 🙂

666▲
19.09.2023, 20:15
Nedokážeš si odpustiť? 😉
none
669

668. EnaXnaY 19.09.2023, 20:15

Nedokážeš si odpustiť? 😉

668▲
19.09.2023, 20:18
Dokážem.
none
671

669. era 19.09.2023, 20:18

Dokážem.

669▲
19.09.2023, 20:22
Tak potom aký problém? 😉

Kroky, ktoré si vykonal v minulosti, viedli k tomuto výnimočnému okamihu, teda aj napriek chybám, žiadna bola fatálna, stále žiješ a každý deň je nová šanca začať znova a lepšie 😉

JA SOM v istom okamihu života zahodil všetko, čo SOM "vedel" a začal budovať celkom nový systém poznania 😉

Takže dá sa 😉
none
672

671. EnaXnaY 19.09.2023, 20:22

Tak potom aký problém? 😉

Kroky, ktoré si vykonal v minulosti, viedli k tomuto výnimočnému okamihu, teda aj napriek chybám, žiadna bola fatálna, stále žiješ a každý deň je nová šanca začať znova a lepšie 😉

JA SOM v istom okamihu života zahodil všetko, čo SOM "vedel" a začal budovať celkom nový systém poznania 😉

Takže dá sa 😉

671▲
19.09.2023, 20:27
Človek si zvyčajne buduje taký systém poznania, v ktorom má nádej, že sa ním vyriešia jeho životné otázky alebo problémy.

Je to zvyčajne nejaká reakcia na nahromadené otázky, ktoré mu život priniesol v minulosti.
none
674

672. era 19.09.2023, 20:27

Človek si zvyčajne buduje taký systém poznania, v ktorom má nádej, že sa ním vyriešia jeho životné otázky alebo problémy.

Je to zvyčajne nejaká reakcia na nahromadené otázky, ktoré mu život priniesol v minulosti.

672▲
19.09.2023, 20:30
JA SOM nehľadal nádej ale istoty 😉

Pevný bod vo VESMÍRE 😉
👍: era
none
665

663. EnaXnaY 19.09.2023, 20:03

Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉

Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉

Ale asi to bude len útek od problému 😉

JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉

663▲
19.09.2023, 20:11
V skutočnosti to, čo tu píšem, presne spadá do kategórie hľadania skutočnej príčiny toho smútku a jej následné odstraňovanie 🙂
none
667

665. era 19.09.2023, 20:11

V skutočnosti to, čo tu píšem, presne spadá do kategórie hľadania skutočnej príčiny toho smútku a jej následné odstraňovanie 🙂

665▲
19.09.2023, 20:15
No, ak ostaneš v tom, že ti ten smútok podsúva nejaký bubák, tak sa asi nepohneš 😉
none
670

667. EnaXnaY 19.09.2023, 20:15

No, ak ostaneš v tom, že ti ten smútok podsúva nejaký bubák, tak sa asi nepohneš 😉

667▲
19.09.2023, 20:20
Nie, nehovorím o bubákovi. Hovorím o mnou samotným vytvorenom nejakom druhu vzťahu.
none
673

670. era 19.09.2023, 20:20

Nie, nehovorím o bubákovi. Hovorím o mnou samotným vytvorenom nejakom druhu vzťahu.

670▲
19.09.2023, 20:29
A ten vzťah ti spôsobuje ten smútok, ak tomu dobre chápem? 😉
none
675

673. EnaXnaY 19.09.2023, 20:29

A ten vzťah ti spôsobuje ten smútok, ak tomu dobre chápem? 😉

673▲
19.09.2023, 20:33
Nie. Smútok je reakciou ega (ku hmote privrátenej časti JA) na narušenie vzťahu.
none
676

675. era 19.09.2023, 20:33

Nie. Smútok je reakciou ega (ku hmote privrátenej časti JA) na narušenie vzťahu.

675▲
19.09.2023, 20:37
Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉
none
677

676. EnaXnaY 19.09.2023, 20:37

Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉

676▲
19.09.2023, 20:41
MNE pomáha ak hľadám a nachádzam pozitíva danej situácie 😉
súhlasí: era
none
679

677. EnaXnaY 19.09.2023, 20:41

MNE pomáha ak hľadám a nachádzam pozitíva danej situácie 😉

677▲
19.09.2023, 20:47
Vlastne píšeš, že aj ty si schopný silou vôle riadiť vnútorný vzťah k smútku.
none
682

679. era 19.09.2023, 20:47

Vlastne píšeš, že aj ty si schopný silou vôle riadiť vnútorný vzťah k smútku.

679▲
19.09.2023, 20:50
Či silou vôle to neviem, len dokážem vyvážiť dôvody prečo SOM smutný, dôvodmi prečo nebyť 😉
none
684

682. EnaXnaY 19.09.2023, 20:50

Či silou vôle to neviem, len dokážem vyvážiť dôvody prečo SOM smutný, dôvodmi prečo nebyť 😉

682▲
19.09.2023, 21:06
Je to sila vôle, ktorá dokáže vystavať tie vyvažujúce dôvody a klásť ich vedľa dôvodov k smútku.
none
686

684. era 19.09.2023, 21:06

Je to sila vôle, ktorá dokáže vystavať tie vyvažujúce dôvody a klásť ich vedľa dôvodov k smútku.

684▲
19.09.2023, 21:16
Mám asi inú definíciu slova vôľa 😉

U MŇA to robím pomocou mysle, nástroja na generovanie myšlienok 😉
súhlasí: era
none
688

686. EnaXnaY 19.09.2023, 21:16

Mám asi inú definíciu slova vôľa 😉

U MŇA to robím pomocou mysle, nástroja na generovanie myšlienok 😉

686▲
19.09.2023, 22:00
Lenže správne myslieť, to v skutočnosti treba chcieť. Vôľa v myslení udržiava niť myšlienok v tom smere, ktorý je pre JA želateľný. 🙂

Keby sme mysleniu nevládli našim vlastným chcením, produkovalo by nesúvislé predstavy hala bala bez ladu a skladu.
súhlasí: Milaníčko
none
689

688. era 19.09.2023, 22:00

Lenže správne myslieť, to v skutočnosti treba chcieť. Vôľa v myslení udržiava niť myšlienok v tom smere, ktorý je pre JA želateľný. 🙂

Keby sme mysleniu nevládli našim vlastným chcením, produkovalo by nesúvislé predstavy hala bala bez ladu a skladu.

688▲
19.09.2023, 22:04
Ty si vnuk Ezopa ?
none
691

689. Milaníčko 19.09.2023, 22:04

Ty si vnuk Ezopa ?

689▲
19.09.2023, 22:09
Tak to teda vážne netuším. 🙂
none
692

691. era 19.09.2023, 22:09

Tak to teda vážne netuším. 🙂

691▲
19.09.2023, 22:31
Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus básnika.
👍: era
none
694

692. Milaníčko 19.09.2023, 22:31

Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus básnika.

692▲
20.09.2023, 07:13
Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus baníka.
Ja som baník kto je viac?
👍: era
695

694. peter67 20.09.2023, 07:13

Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus baníka.
Ja som baník kto je viac?

694▲
20.09.2023, 07:22
"..lekárom je dobre byť. Lepšie robotníkom zato..."
🙂
👍: peter67
none
696

695. era 20.09.2023, 07:22

"..lekárom je dobre byť. Lepšie robotníkom zato..."
🙂

695▲
20.09.2023, 07:26
...a najlepšie je byť invalidným dôchodcom.
To je sen našej zatiaľ minority, ktorá sa pomaly stáva majoritou.
A začína to na východnom Slovensku a pomaly sa plazivo posúva na západ.
súhlasí: Kasafran
👍: era
697

696. peter67 20.09.2023, 07:26

...a najlepšie je byť invalidným dôchodcom.
To je sen našej zatiaľ minority, ktorá sa pomaly stáva majoritou.
A začína to na východnom Slovensku a pomaly sa plazivo posúva na západ.

696▲
20.09.2023, 07:33
A to všetko je v plnom súlade s plánom našej drahej strany a budúcej vlády z PS! 🙂
súhlasí: peter67 , Kasafran
none
698

697. era 20.09.2023, 07:33

A to všetko je v plnom súlade s plánom našej drahej strany a budúcej vlády z PS! 🙂

697▲
20.09.2023, 07:42
Nesmieme však tiež zabúdať na skvelý to počin s migrantami!!! Tých tiež veľmi ľúbime a jeden do každej domácnosti je minimom!!!
PS vpred!!!! Podme do nich.
súhlasí: Kasafran
👍: era
699

698. peter67 20.09.2023, 07:42

Nesmieme však tiež zabúdať na skvelý to počin s migrantami!!! Tých tiež veľmi ľúbime a jeden do každej domácnosti je minimom!!!
PS vpred!!!! Podme do nich.

698▲
20.09.2023, 07:53
Ale hlavne máme skvelých režisérov našej predvolebnej kampane.
Náš billboard s predsedom ako drží na rukách dieťa, je TOP!
Všetkých to chytí za srdce!
súhlasí: peter67 , Kasafran
none
700

699. era 20.09.2023, 07:53

Ale hlavne máme skvelých režisérov našej predvolebnej kampane.
Náš billboard s predsedom ako drží na rukách dieťa, je TOP!
Všetkých to chytí za srdce!

699▲
20.09.2023, 12:08
Tak ten som ešte nevidel, v našej vsi je taký, že volíme si budúcnosť.
To je múdro napísané!!!
Ale údajne niektorí chcú zvoliť minulosť.
Ibaže my zvíťazíme!!! A deti budú v budúcnosti vzácnosť preto ich na rukách nosiť budeme.
súhlasí: Kasafran
701

700. peter67 20.09.2023, 12:08

Tak ten som ešte nevidel, v našej vsi je taký, že volíme si budúcnosť.
To je múdro napísané!!!
Ale údajne niektorí chcú zvoliť minulosť.
Ibaže my zvíťazíme!!! A deti budú v budúcnosti vzácnosť preto ich na rukách nosiť budeme.

700▲
20.09.2023, 12:11
Tak sleduj, aká kvalitka:
odkaz
Takmer ako z brožúrky od Svedkov Jehovových, alebo nejakého kresťanského bulletinu.
Sme naj! 🙂
súhlasí: peter67 , Kasafran
👍: peter67 , J.Tull
none
702

701. era 20.09.2023, 12:11

Tak sleduj, aká kvalitka:
https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1695204586.jpg
Takmer ako z brožúrky od Svedkov Jehovových, alebo nejakého kresťanského bulletinu.
Sme naj! 🙂

701▲
20.09.2023, 12:40
Sme proste jedničky!!!!
Takto sa to robí do psej matere!!!!
súhlasí: clear1 , Kasafran
👍: era
703

702. peter67 20.09.2023, 12:40

Sme proste jedničky!!!!
Takto sa to robí do psej matere!!!!

702▲
20.09.2023, 13:02
(702) Peter67,
a do inej matere nie...?!
705

703. Kasafran 20.09.2023, 13:02

(702) Peter67,
a do inej matere nie...?!

703▲
20.09.2023, 16:07
Kaso to ja neviem.
Nikdy nikoho matku neurážam (z ľudí) a ked spomeniem tak iba v dobrom
👍: Kasafran
706

705. peter67 20.09.2023, 16:07

Kaso to ja neviem.
Nikdy nikoho matku neurážam (z ľudí) a ked spomeniem tak iba v dobrom

705▲
20.09.2023, 23:00
(706) Peter67,
a ako je to potom s tou psiou matkou - sukou...?
707

706. Kasafran 20.09.2023, 23:00

(706) Peter67,
a ako je to potom s tou psiou matkou - sukou...?

706▲
21.09.2023, 07:16
Kaso, to ja netuším, ja sa iba op ičím po ujovi Robovi.
708

707. peter67 21.09.2023, 07:16

Kaso, to ja netuším, ja sa iba op ičím po ujovi Robovi.

707▲
21.09.2023, 17:34
(707) Peter67,
ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?
súhlasí: peter67
709

708. Kasafran 21.09.2023, 17:34

(707) Peter67,
ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?

708▲
21.09.2023, 17:47
Komunista, ešte si neskapal?
none
710

708. Kasafran 21.09.2023, 17:34

(707) Peter67,
ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?

708▲
21.09.2023, 18:56
Ta ne. Bo ci basom tri razy!!!
678

676. EnaXnaY 19.09.2023, 20:37

Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉

676▲
19.09.2023, 20:42
Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.
none
680

678. era 19.09.2023, 20:42

Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.

678▲
19.09.2023, 20:47
Aj na mňa ? 😀
súhlasí: era
none
681

678. era 19.09.2023, 20:42

Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.

678▲
19.09.2023, 20:47
Tak JA neviem, keď SOM mal prehnané očakávania, to je narušenie vzťahu? 😉
none
683

681. EnaXnaY 19.09.2023, 20:47

Tak JA neviem, keď SOM mal prehnané očakávania, to je narušenie vzťahu? 😉

681▲
19.09.2023, 21:04
Keď si predstavíš "prehnané očakávania" ako konkrétny vzťah, tak realita tento vzťah skôr či neskôr naruší. Takže v tom zmysle je to mienené.
none
685

683. era 19.09.2023, 21:04

Keď si predstavíš "prehnané očakávania" ako konkrétny vzťah, tak realita tento vzťah skôr či neskôr naruší. Takže v tom zmysle je to mienené.

683▲
19.09.2023, 21:14
Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉

Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉

JA CHCEM 😉

Realita urobí že to nedostanem 😉

Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉
none
687

685. EnaXnaY 19.09.2023, 21:14

Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉

Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉

JA CHCEM 😉

Realita urobí že to nedostanem 😉

Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉

685▲
19.09.2023, 21:28
Tomu sa hovorí "život" ty náš Boh bohový najvyšší z nízkych.
none
690

685. EnaXnaY 19.09.2023, 21:14

Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉

Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉

JA CHCEM 😉

Realita urobí že to nedostanem 😉

Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉

685▲
19.09.2023, 22:08
Vzťah ako súvislosť medzi minimálne dvomi komponentami vesmíru. Tým, že niečo očakávam, vytváram istý druh silovej súvislosti medzi mnou a niečím, čo som si vyprojektoval do okolia, čo som akoby prilepil na osobu, od ktorej niečo očakávam.
none
656

653. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:21

Prečo nemennú (podstatu)? 😉

Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉

V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉

Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉

653▲
19.09.2023, 19:27
Tu SOM spísal čo sa týka môjho JA (zďaleka to nie je všetko, len to čo mi napadlo) 😉

odkaz 😉

Čo s týmito zisteniami má VESMÍR, keď sa týkajú MŇA? 😉

Prečo by SOM to mal oddeľovať? 😉

Keď toto ma definuje? 😉
none
658

656. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:27

Tu SOM spísal čo sa týka môjho JA (zďaleka to nie je všetko, len to čo mi napadlo) 😉

https://www.dzio.sk/mapos/all.html 😉

Čo s týmito zisteniami má VESMÍR, keď sa týkajú MŇA? 😉

Prečo by SOM to mal oddeľovať? 😉

Keď toto ma definuje? 😉

656▲
19.09.2023, 19:32
Netvrdím, že nie je možné sa takto pozerať na JA.

Tvrdím iba, že sú možné aj detailnejšie sebapozorovania.

Samozrejme, otázka môže byť - majú vôbec zmysel tie detailnejšie rozbory?

Ale to je podobné ako že prečo vedci stále viac rozbíjajú jadro. Má to vôbec zmysel?
none
659

658. era 19.09.2023, 19:32

Netvrdím, že nie je možné sa takto pozerať na JA.

Tvrdím iba, že sú možné aj detailnejšie sebapozorovania.

Samozrejme, otázka môže byť - majú vôbec zmysel tie detailnejšie rozbory?

Ale to je podobné ako že prečo vedci stále viac rozbíjajú jadro. Má to vôbec zmysel?

658▲
19.09.2023, 19:36
Ak chceš, dá sa povedať, že všetko je a robí vlastne VESMÍR v sebe, tak ako SOM už hovoril 😉

Ale JA si SEBA uvedomujem, SOM z časti akoby "oddelený" od VESMÍRU a riešil SOM, čo o SEBE môžem povedať 😉
súhlasí: era
none
654

652. era 19.09.2023, 19:17

Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.

A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.

652▲
19.09.2023, 19:24
Era, veď vieš, že voda má rôzne prímesy.
none
650

621. era 19.09.2023, 18:03

V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.

Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂

621▲
19.09.2023, 19:09
F í iiiiiha •°•
👍: era
none
622

619. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:00

Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉

619▲
19.09.2023, 18:05
A to JA zas nie, možno preto SOM bol 4x zatvorený na psychiatrii 😉

Neviem skrývať stav môjho JA 😉
none
609

606. era 19.09.2023, 15:54

Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).

606▲
19.09.2023, 16:06
Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉
súhlasí: era
none
610

609. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:06

Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉

609▲
19.09.2023, 16:08
A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉

Skús si to 😉
none
612

610. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:08

A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉

Skús si to 😉

610▲
19.09.2023, 16:12
Ovládať sa to dá - liečikmi, ktoré ti ovplyvnia ten sprostý mozog, aj to niektorí sú voči nim rezistentní 😉
súhlasí: era
none
616

610. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:08

A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉

Skús si to 😉

610▲
19.09.2023, 17:54
Nie, nenapíšem, že ovládať sa to dá. Lebo neviem.
Ak mám do činenia s chorobou, hovorím - na to sú tu lekári, aby to liečili.

Ale človek sa životom všeličomu priučí a niektoré svoje vlastné stavy sa naučí do istej miery riadiť vlastným spôsobom života. Naučí sa, čo robiť a čo nerobiť, aby stav sám pokiaľ možno nezhoršoval, ale ak sa dá, zlepšoval.
súhlasí: ninka , Kasafran
none
618

616. era 19.09.2023, 17:54

Nie, nenapíšem, že ovládať sa to dá. Lebo neviem.
Ak mám do činenia s chorobou, hovorím - na to sú tu lekári, aby to liečili.

Ale človek sa životom všeličomu priučí a niektoré svoje vlastné stavy sa naučí do istej miery riadiť vlastným spôsobom života. Naučí sa, čo robiť a čo nerobiť, aby stav sám pokiaľ možno nezhoršoval, ale ak sa dá, zlepšoval.

616▲
19.09.2023, 17:59
Lekári v podstate tiež nevedia, len skúšajú rôzne lieky, ktoré zaberú 😉
none
620

618. Ježiš Kristus 19.09.2023, 17:59

Lekári v podstate tiež nevedia, len skúšajú rôzne lieky, ktoré zaberú 😉

618▲
19.09.2023, 18:01
To je jedno, ale sú na tú prácu školení a skúšaní. Tým sa líšia od totálnych šarlatánov. 🙂
súhlasí: ninka , Kasafran
none
625

620. era 19.09.2023, 18:01

To je jedno, ale sú na tú prácu školení a skúšaní. Tým sa líšia od totálnych šarlatánov. 🙂

620▲
19.09.2023, 18:12
era, ja ked sa veziem z odvykačky domov, tak na diaľnici pomerne blízko hranice s HU je tabuľa s nápisom rodna kuča Steinera.
Ti je ten Steiner?
628

625. peter67 19.09.2023, 18:12

era, ja ked sa veziem z odvykačky domov, tak na diaľnici pomerne blízko hranice s HU je tabuľa s nápisom rodna kuča Steinera.
Ti je ten Steiner?

625▲
19.09.2023, 18:21
Áno, zrejme to je ten.

Narodil sa v r. 1861 v dedinke Kraljevec na Uhorsko - Chorvátskom pomedzí.
(Donji Kraljevec)
none
630

628. era 19.09.2023, 18:21

Áno, zrejme to je ten.

Narodil sa v r. 1861 v dedinke Kraljevec na Uhorsko - Chorvátskom pomedzí.
(Donji Kraljevec)

628▲
19.09.2023, 18:26
Tak dobre som si tipol, hľa akú mám ja to len skvelú pamäť.
odkaz
súhlasí: ninka
👍: era , Kasafran
611

609. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:06

Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉

609▲
19.09.2023, 16:11
Och, ako si definoval kresťanov.
none
613

611. Lemmy 19.09.2023, 16:11

Och, ako si definoval kresťanov.

611▲
19.09.2023, 16:17
Definoval SOM chorobu, ktorú momentálne podstupujem 😉
none
608

603. era 19.09.2023, 15:51

Robím to pravidelne.
Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami.

603▲
19.09.2023, 15:58
(603) Era,
ale také niečo nepíš - to potom s Tebou stále všetci čerti šijú...?!
Byť na Tvojom mieste, už by som si pri sebe nechal len jednu nekrajčírsku čerticu...!
👍: era
624

591. era 19.09.2023, 15:42

A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu.
A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou.

Tak jednoduché to je.

591▲
19.09.2023, 18:07
Raz som jedného chcel zabiť motykou!!! Požiadal som o ňu čašníka. Díval sa na mňa ako na šialenca, tak som dostal chuť zabiť ho čakanom. Zavolal som si vrchného a požiadal ho o čakan. Spokojne mi vysvetlil, že ak chcem niekoho zabiť čakanom, či motykou, tak jedine v železiarstve, alebo doma.
Sám vidíš, chuti bolo, ale nástroje chýbali.
👍: era , Kasafran
570

568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14

Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉

568▲
19.09.2023, 15:19
To, že sa spoznáš, neznamená predsa, že sa aj zmeníš 😉
súhlasí: Kasafran
none
574

570. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:19

To, že sa spoznáš, neznamená predsa, že sa aj zmeníš 😉

570▲
19.09.2023, 15:22
Ale bude záležať iba na tebe, či chceš byť smutný a či chceš byť veselý. Nie na niečom neznámom, čo ťa ovláda (veľmi často sú to telesné procesy)
none
577

574. era 19.09.2023, 15:22

Ale bude záležať iba na tebe, či chceš byť smutný a či chceš byť veselý. Nie na niečom neznámom, čo ťa ovláda (veľmi často sú to telesné procesy)

574▲
19.09.2023, 15:26
Ak je človek smutný, tak vždy je tam dôvod 😉

Ide len o to, či si je vedomý toho dôvodu 😉

JA bývam smutný najmä kvôli človeku 😉

Pozriem na fotóna napríklad a je mi smutno 😉
súhlasí: era , Kasafran
none
580

568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14

Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉

568▲
19.09.2023, 15:31
(568) EnaX,
ak Ťa to aspoň trošku uspokojí, potom vedz, že ani v tom "občase" nie si sám...!
581

580. Kasafran 19.09.2023, 15:31

(568) EnaX,
ak Ťa to aspoň trošku uspokojí, potom vedz, že ani v tom "občase" nie si sám...!

580▲
19.09.2023, 15:32
Možno raz stvoríme robota, ktorý NIKDY bude smutný 😉
súhlasí: Kasafran
none
598

581. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:32

Možno raz stvoríme robota, ktorý NIKDY bude smutný 😉

581▲
19.09.2023, 15:46
(581) EnaX,
zrejme aj takého, ktorý sa nikdy neusmeje...
súhlasí: era
599

598. Kasafran 19.09.2023, 15:46

(581) EnaX,
zrejme aj takého, ktorý sa nikdy neusmeje...

598▲
19.09.2023, 15:47
Práve naopak, bude sa len usmievať stále 😉
👍: era
none
594

543. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:39

Nechce sa mi už programovať 😉

Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉

543▲
19.09.2023, 15:43
veru nechce, a práve preto si napísal "nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako ".... takže to nevyzerá na nejaký celoživotný dištanc..
none
597

594. tomas12345 19.09.2023, 15:43

veru nechce, a práve preto si napísal "nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako ".... takže to nevyzerá na nejaký celoživotný dištanc..

594▲
19.09.2023, 15:45
Dnes sa mi zase nechce 😉
👍: era
none
530

466. tomas12345 19.09.2023, 10:53

ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?

"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"

Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?

466▲
19.09.2023, 13:10
466.
Tomáško a dobre si pamätáš aj na tu socialistickú prostitútku čo sa volala gejza šlapka?
469

462. tomas12345 19.09.2023, 10:20

stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?

462▲
19.09.2023, 11:18
Už SOM o tom viackrát písal 😉

odkaz 😉
none
474

469. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:18

Už SOM o tom viackrát písal 😉

https://www.dzio.sk/dzp/chyba-v-matrixe.php 😉

469▲
19.09.2023, 11:48
nebol to nejaký schizo zážitok ?
none
475

474. tomas12345 19.09.2023, 11:48

nebol to nejaký schizo zážitok ?

474▲
19.09.2023, 11:49
Doktori to schíza volajú 😉
none
477

475. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:49

Doktori to schíza volajú 😉

475▲
19.09.2023, 11:50
Ano, vyzerá to na schízu... ale aj tak, ak si bol predtým zdravý, a hned den na to dostaneš takéto schizi potom čo vynadáš Bohu, tak zrejme to nebude náhoda ?
none
480

477. tomas12345 19.09.2023, 11:50

Ano, vyzerá to na schízu... ale aj tak, ak si bol predtým zdravý, a hned den na to dostaneš takéto schizi potom čo vynadáš Bohu, tak zrejme to nebude náhoda ?

477▲
19.09.2023, 11:54
Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉
👍: era , Kasafran
none
483

480. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:54

Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉

480▲
19.09.2023, 12:00
Skrátka si bol nadrogovaný....
nesúhlasí: Kasafran
none
486

483. Reset 19.09.2023, 12:00

Skrátka si bol nadrogovaný....

483▲
19.09.2023, 12:03
Ak áno, tak jedine bibliiou, lebo ten zážitok prišiel potom, čo SOM si prečítal: Hľa, človek sa stal ako jeden z NÁS 😉
none
509

480. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:54

Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉

480▲
19.09.2023, 12:49
to zrýchlené myslenie si mal kolko dní potom čo si prestal byť kresťanom ?
none
513

509. tomas12345 19.09.2023, 12:49

to zrýchlené myslenie si mal kolko dní potom čo si prestal byť kresťanom ?

509▲
19.09.2023, 12:53
Pýtaš sa blbosti, nikdy SOM sa hlásil ku kresťanstvu 😉

Aj keď SOM chodil do kostola, tak len preto, že SOM "musel" 😉
👍: Kasafran
none
515

513. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:53

Pýtaš sa blbosti, nikdy SOM sa hlásil ku kresťanstvu 😉

Aj keď SOM chodil do kostola, tak len preto, že SOM "musel" 😉

513▲
19.09.2023, 12:55
Prečo si potom preklínal kresťanského Boha ked si nemal k nemu blízko ?
none
517

515. tomas12345 19.09.2023, 12:55

Prečo si potom preklínal kresťanského Boha ked si nemal k nemu blízko ?

515▲
19.09.2023, 12:56
Nepreklínal!!!
súhlasí: Kasafran
479

475. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:49

Doktori to schíza volajú 😉

475▲
19.09.2023, 11:52
Náboženská tradícia tomu hovorí "vytrhnutie" alebo tak nejak.
none
482

479. era 19.09.2023, 11:52

Náboženská tradícia tomu hovorí "vytrhnutie" alebo tak nejak.

479▲
19.09.2023, 11:57
Neviem ako to nazvať, vtedy SOM zažíval vo vnútri niečo ako paralelný príbeh, to čo SOM videl očami, SOM si ináč vysvetľoval ako bežne (vraj to sú tie bludy) a bolo to akoby SOM v realite "sníval" nejaký iracionálny sen, len MNE to dávalo vtedy zmysel 😉
👍: Kasafran
none
484

482. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:57

Neviem ako to nazvať, vtedy SOM zažíval vo vnútri niečo ako paralelný príbeh, to čo SOM videl očami, SOM si ináč vysvetľoval ako bežne (vraj to sú tie bludy) a bolo to akoby SOM v realite "sníval" nejaký iracionálny sen, len MNE to dávalo vtedy zmysel 😉

482▲
19.09.2023, 12:00
To je úplne v poriadku - v iných vrstvách reality sa vesmír môže javiť rôzne.

Akurát že v tejto našej "normálnej" vrstve musí platiť naša normálna logika, normálny priestor a normálny čas. 🙂
none
487

484. era 19.09.2023, 12:00

To je úplne v poriadku - v iných vrstvách reality sa vesmír môže javiť rôzne.

Akurát že v tejto našej "normálnej" vrstve musí platiť naša normálna logika, normálny priestor a normálny čas. 🙂

484▲
19.09.2023, 12:04
Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉
👍: era , Kasafran
none
488

487. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:04

Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉

487▲
19.09.2023, 12:05
Potom sa to po čase, vrátilo do normálu a ešte pár krát sa ten level zopakoval neskôr v budúcnosti 😉
none
491

488. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:05

Potom sa to po čase, vrátilo do normálu a ešte pár krát sa ten level zopakoval neskôr v budúcnosti 😉

488▲
19.09.2023, 12:23
Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉

Asi už je všetko "nastavené" 😉

A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉

Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉

Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉
none
492

491. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:23

Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉

Asi už je všetko "nastavené" 😉

A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉

Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉

Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉

491▲
19.09.2023, 12:28
Problém ani nie je v tom, že sa to deje, ale v tom, že človek to nemá v rukách, že to človeka ovláda.
none
494

492. era 19.09.2023, 12:28

Problém ani nie je v tom, že sa to deje, ale v tom, že človek to nemá v rukách, že to človeka ovláda.

492▲
19.09.2023, 12:31
Bolo to také poloautomatické 😉

Zčasti SOM mal pocit akoby to ani nie SOM originál JA, ktorý tú situáciu prechádza, ale zčasti SOM tam stále bol ten JA, akurát akoby ten JA bol nejako zmenený na chvíľu 😉
none
496

494. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:31

Bolo to také poloautomatické 😉

Zčasti SOM mal pocit akoby to ani nie SOM originál JA, ktorý tú situáciu prechádza, ale zčasti SOM tam stále bol ten JA, akurát akoby ten JA bol nejako zmenený na chvíľu 😉

494▲
19.09.2023, 12:33
Hovorím, najviac to vystihuje ten "iný level vedomia" 😉
none
493

491. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:23

Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉

Asi už je všetko "nastavené" 😉

A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉

Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉

Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉

491▲
19.09.2023, 12:28
To akože by si ho na dve hodiny (Lipku) pustil Fotonovi?
Ani sám stvoriteľ by to tu už dokopy nedal. Nastala by Potopa.
Všetkých by vyvraždil.
súhlasí: Kasafran
495

493. peter67 19.09.2023, 12:28

To akože by si ho na dve hodiny (Lipku) pustil Fotonovi?
Ani sám stvoriteľ by to tu už dokopy nedal. Nastala by Potopa.
Všetkých by vyvraždil.

493▲
19.09.2023, 12:32
Veď fotón nie je nespokojný s lipkou ale s RUSMI 😉

A takí tu nie sú 😉
none
497

495. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:32

Veď fotón nie je nespokojný s lipkou ale s RUSMI 😉

A takí tu nie sú 😉

495▲
19.09.2023, 12:37
Akože nie? A tých čo povraždil (aj teba) v čuHH? To museli byť Rusi.
súhlasí: Kasafran
498

497. peter67 19.09.2023, 12:37

Akože nie? A tých čo povraždil (aj teba) v čuHH? To museli byť Rusi.

497▲
19.09.2023, 12:38
Tam je niečo iné ako tu 😉

Veď vidíš, že doliezol sem lebo sme mu chýbali 😉
súhlasí: Kasafran
none
500

498. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:38

Tam je niečo iné ako tu 😉

Veď vidíš, že doliezol sem lebo sme mu chýbali 😉

498▲
19.09.2023, 12:40
Niečo iné? Daj mu tu moc na 2 hodiny nad Lipkou a uvidíš.
súhlasí: Kasafran
504

500. peter67 19.09.2023, 12:40

Niečo iné? Daj mu tu moc na 2 hodiny nad Lipkou a uvidíš.

500▲
19.09.2023, 12:45
Psychopatovi mám dať moc? 😉

SOM sa ešte nezbláznil 😉
súhlasí: Kasafran
none
506

504. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:45

Psychopatovi mám dať moc? 😉

SOM sa ešte nezbláznil 😉

504▲
19.09.2023, 12:46
Takže si pochopil, že to nie je niečo iné? Vid 498.
👍: Kasafran
510

506. peter67 19.09.2023, 12:46

Takže si pochopil, že to nie je niečo iné? Vid 498.

506▲
19.09.2023, 12:50
Je to NIEČO iné, lebo po 2 hodkách by SOM po ňom poupratoval 😉
none
514

510. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:50

Je to NIEČO iné, lebo po 2 hodkách by SOM po ňom poupratoval 😉

510▲
19.09.2023, 12:54
To by si sa ale musel riadne zazálohovať. Ja verím, že on by dokázal za dve hodiny to zničiť načisto.
520

514. peter67 19.09.2023, 12:54

To by si sa ale musel riadne zazálohovať. Ja verím, že on by dokázal za dve hodiny to zničiť načisto.

514▲
19.09.2023, 13:01
Mohol by len blokovať, mazať sa tu nedá 😉
súhlasí: Kasafran
none
489

487. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:04

Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉

487▲
19.09.2023, 12:06
Presne tak.

My v okultizme tomu hovoríme, že nastalo iné usporiadanie bytostných článkov človeka.
none
490

489. era 19.09.2023, 12:06

Presne tak.

My v okultizme tomu hovoríme, že nastalo iné usporiadanie bytostných článkov človeka.

489▲
19.09.2023, 12:09
Trochu si pamätám, že SOM vtedy riešil niečo ohľadom reality, niečo "nastavoval", niečo menil (hru, ktorú sme všetci hrali), ale detaily sú už preč, asi to už nie je podstatné, ale že sa udialo čo sa udialo 😉
súhlasí: era
none
422

420. tomas12345 18.09.2023, 13:21

Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti.
_____
Nádej čerpám stadeto :
https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/

420▲
18.09.2023, 13:33
(420) Tomáško,
odporúčam Ti čím skôr precitnúť/prebudiť sa z tejto svojej nádeje a nesplniteľného sna tak, aby si konečne začal žiť normálnym/prirodzeným spôsom života, ktorý bude prínosom nielen pre Tvoje najbližšie okolie, ale pre celú našu spoločnosť...!!!
424

422. Kasafran 18.09.2023, 13:33

(420) Tomáško,
odporúčam Ti čím skôr precitnúť/prebudiť sa z tejto svojej nádeje a nesplniteľného sna tak, aby si konečne začal žiť normálnym/prirodzeným spôsom života, ktorý bude prínosom nielen pre Tvoje najbližšie okolie, ale pre celú našu spoločnosť...!!!

422▲
18.09.2023, 16:46
Ako vieš že ide nesplnitelný sen ? A uvedomuješ si že ak sa mýliš, stráviš večnosť v tých najhorších mukách ? Naozaj to chceš riskovať ?
none
425

424. tomas12345 18.09.2023, 16:46

Ako vieš že ide nesplnitelný sen ? A uvedomuješ si že ak sa mýliš, stráviš večnosť v tých najhorších mukách ? Naozaj to chceš riskovať ?

424▲
18.09.2023, 16:56
Zatiaľ sme tu v mukách tu a teraz, lebo musíme čítať tvoje bludy o večných mukách 😉
súhlasí: Kasafran
none
404

402. tomas12345 18.09.2023, 11:26

Ja nie, ale Kristus áno.

402▲
18.09.2023, 11:33
No a o tom viem aj bez teba.
none
377

128. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34

Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉

128▲
18.09.2023, 09:36
Nie, ty sa voláš Napoleón.
375

73. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:00

Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉

Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉

Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉

73▲
18.09.2023, 09:33
Načo by sa to malo konať každý deň?
374

69. EnaXnaY 17.09.2023, 11:45

Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉

Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉

69▲
18.09.2023, 09:32
Keď to programátor bude chcieť, môžu hovoriť aj kamene.
👍: tomas12345
373

66. EnaXnaY 17.09.2023, 11:36

Vráť sa do reality 😉

66▲
18.09.2023, 09:32
Povedal jeden psychiatrický pacient pred zrkadlom.
372

64. EnaXnaY 17.09.2023, 11:29

Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉

64▲
18.09.2023, 09:31
To všetko je pre programátora možné...
21

11. Enter 17.09.2023, 09:31

Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety.

11▲
17.09.2023, 10:01
Poznal bibliu
Zase klameš
none
19

9. djjaro 17.09.2023, 09:24

Hovorenie jazykmi?
Aspoň keby rozumel tým jazykom

9▲
17.09.2023, 09:50
Ženy tiež hovoria jazykmi a občas si prajeme, aby sme im rozumeli
súhlasí: clear1
👍: J.Tull
none
22

19. era 17.09.2023, 09:50

Ženy tiež hovoria jazykmi a občas si prajeme, aby sme im rozumeli

19▲
17.09.2023, 10:03
To je najväčšia záhada medzi mužom a ženou
none
6

4. EnaXnaY 17.09.2023, 08:32

Tvoj nástroj 😉

4▲
17.09.2023, 09:03
Tvoj nástroj.
7

6. Enter 17.09.2023, 09:03

Tvoj nástroj.

6▲
17.09.2023, 09:10
Zase klameš
súhlasí: Kasafran
none
10

7. djjaro 17.09.2023, 09:10

Zase klameš

7▲
17.09.2023, 09:29
Prečo klameš?
20

10. Enter 17.09.2023, 09:29

Prečo klameš?

10▲
17.09.2023, 10:00
Neklamem
none
23

20. djjaro 17.09.2023, 10:00

Neklamem

20▲
17.09.2023, 10:06
Všetkým (okrem tomáška) nám je tu jasné, že klame fotón alias Miloško Pobežalko 😉
súhlasí: Kasafran , clear1
none
24

23. EnaXnaY 17.09.2023, 10:06

Všetkým (okrem tomáška) nám je tu jasné, že klame fotón alias Miloško Pobežalko 😉

23▲
17.09.2023, 10:07
Lebo Tomáško je riťolezec fotóna
súhlasí: Kasafran
none
25

24. djjaro 17.09.2023, 10:07

Lebo Tomáško je riťolezec fotóna

24▲
17.09.2023, 10:08
Však sa aj vyjadril, že fotón je jeho vzor 😉

Po jeho vzore už začal klamať aj on 😉
súhlasí: Kasafran
none
62

25. EnaXnaY 17.09.2023, 10:08

Však sa aj vyjadril, že fotón je jeho vzor 😉

Po jeho vzore už začal klamať aj on 😉

25▲
17.09.2023, 11:24
moj vzor je výlučne Ježiš Kristus.
Foton nie je,
none
26

24. djjaro 17.09.2023, 10:07

Lebo Tomáško je riťolezec fotóna

24▲
17.09.2023, 10:08
A ako keby to nebolo málo ,ešte zo seba robí cikoša
none
27

26. djjaro 17.09.2023, 10:08

A ako keby to nebolo málo ,ešte zo seba robí cikoša

26▲
17.09.2023, 10:09
Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov
nesúhlasí: Kasafran
none
28

27. djjaro 17.09.2023, 10:09

Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov

27▲
17.09.2023, 10:12
Hej skvelé, všetko čo povedia (naklamú), bude použité proti nim 😉
👍: djjaro , Kasafran
none
29

27. djjaro 17.09.2023, 10:09

Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov

27▲
17.09.2023, 10:13
Len dúfam že sa Ozaj obrátia nie k biblii ale k Živému Bohu už konečne
none
30

29. djjaro 17.09.2023, 10:13

Len dúfam že sa Ozaj obrátia nie k biblii ale k Živému Bohu už konečne

29▲
17.09.2023, 10:19
To by sa stal zázrak 😉
súhlasí: djjaro
none
31

30. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:19

To by sa stal zázrak 😉

30▲
17.09.2023, 10:21
Veru, lebo bez toho sú len ako Mojžiš ktorý blúdil 40 rokov ( podobenstvo ) o čítaní biblie myslieť si že som v zasnúbenej zemi
none
32

31. djjaro 17.09.2023, 10:21

Veru, lebo bez toho sú len ako Mojžiš ktorý blúdil 40 rokov ( podobenstvo ) o čítaní biblie myslieť si že som v zasnúbenej zemi

31▲
17.09.2023, 10:23
Dá sa NIČ robiť, majú kamenné srdcia 😉
none
33

32. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:23

Dá sa NIČ robiť, majú kamenné srdcia 😉

32▲
17.09.2023, 10:24
Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin
none
34

33. djjaro 17.09.2023, 10:24

Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin

33▲
17.09.2023, 10:24
Zase budú klamať
none
35

33. djjaro 17.09.2023, 10:24

Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin

33▲
17.09.2023, 10:24
To bude len ďalšie z ich klamstiev 😉
none
36

35. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:24

To bude len ďalšie z ich klamstiev 😉

35▲
17.09.2023, 10:27
Ale prečo klamú keď nemusia
none
37

36. djjaro 17.09.2023, 10:27

Ale prečo klamú keď nemusia

36▲
17.09.2023, 10:28
Musia, lebo slúžia nepriateľovi 😉
súhlasí: Kasafran
none
38

37. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:28

Musia, lebo slúžia nepriateľovi 😉

37▲
17.09.2023, 10:28
A nepriateľ im za to dáva odmenu ?
none
39

38. djjaro 17.09.2023, 10:28

A nepriateľ im za to dáva odmenu ?

38▲
17.09.2023, 10:30
Pravdepodobne 😉

Však tomáško jasne povedal, keby nemal odmenu, tak by nebol tým, čím je 😉
súhlasí: Kasafran
none
40

39. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:30

Pravdepodobne 😉

Však tomáško jasne povedal, keby nemal odmenu, tak by nebol tým, čím je 😉

39▲
17.09.2023, 10:32
Ty kokso
Čiže hrajú na dve strany
Aj Boh aj satan
none
41

40. djjaro 17.09.2023, 10:32

Ty kokso
Čiže hrajú na dve strany
Aj Boh aj satan

40▲
17.09.2023, 10:33
Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉
none
42

41. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:33

Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉

41▲
17.09.2023, 10:35
Vlk v ovčom rúchu 😉
👍: djjaro , Kasafran
none
43

41. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:33

Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉

41▲
17.09.2023, 10:36
Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom
Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu
👍: Kasafran
none
44

43. djjaro 17.09.2023, 10:36

Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom
Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu

43▲
17.09.2023, 10:38
Aj nepriateľ cituje z biblie, keď sa mu to hodí 😉
súhlasí: Kasafran , era
none
45

44. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:38

Aj nepriateľ cituje z biblie, keď sa mu to hodí 😉

44▲
17.09.2023, 10:39
Prepáč zabudol som na to
Ale ako je možné že sa berú za kresťanov
Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?
👍: Kasafran
none
46

45. djjaro 17.09.2023, 10:39

Prepáč zabudol som na to
Ale ako je možné že sa berú za kresťanov
Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?

45▲
17.09.2023, 10:42
Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉
👍: Kasafran
none
47

46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42

Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉

46▲
17.09.2023, 10:43
Veď toto
Mali by sa stať kresťanmi a nie nazývať sa tak
none
49

47. djjaro 17.09.2023, 10:43

Veď toto
Mali by sa stať kresťanmi a nie nazývať sa tak

47▲
17.09.2023, 10:44
Nedá sa urobiť z ****a zlato 😉
súhlasí: Kasafran
none
52

49. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:44

Nedá sa urobiť z ****a zlato 😉

49▲
17.09.2023, 10:47
To je fakt
none
54

52. djjaro 17.09.2023, 10:47

To je fakt

52▲
17.09.2023, 10:49
MNE je to v podstate jedno, ale verím, že BOŽIE mlyny melú (pomaly ale isto) 😉
none
55

54. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:49

MNE je to v podstate jedno, ale verím, že BOŽIE mlyny melú (pomaly ale isto) 😉

54▲
17.09.2023, 10:51
Jasné
Na nikoho nezabúda
Ale ani nikomu nedáva prednosť
none
370

55. djjaro 17.09.2023, 10:51

Jasné
Na nikoho nezabúda
Ale ani nikomu nedáva prednosť

55▲
18.09.2023, 09:29
Bože, dvaja pacienti psychiatrie sa medzi sebou bavia....
427

370. Enter 18.09.2023, 09:29

Bože, dvaja pacienti psychiatrie sa medzi sebou bavia....

370▲
18.09.2023, 17:15
Uč sa , máš čo doháňať fotonko
súhlasí: Kasafran
none
430

427. djjaro 18.09.2023, 17:15

Uč sa , máš čo doháňať fotonko

427▲
18.09.2023, 17:18
Hlavne spolupracuj so svojim psychiatrom. Tým najviac pomôžeš svojmu okoliu.
431

430. Enter 18.09.2023, 17:18

Hlavne spolupracuj so svojim psychiatrom. Tým najviac pomôžeš svojmu okoliu.

430▲
18.09.2023, 17:19
Už zase ukazuješ rožky
No dávaj si pozor na seba čo vypúšťaš so vesmíru
súhlasí: Kasafran
none
434

431. djjaro 18.09.2023, 17:19

Už zase ukazuješ rožky
No dávaj si pozor na seba čo vypúšťaš so vesmíru

431▲
18.09.2023, 17:21
Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.
436

434. Enter 18.09.2023, 17:21

Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.

434▲
18.09.2023, 17:22
Prečo lož voláš pravdou? 😉
súhlasí: Kasafran
none
437

434. Enter 18.09.2023, 17:21

Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.

434▲
18.09.2023, 17:22
Pche, Klamár píše že hovorí pravdu
súhlasí: Kasafran
none
48

46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42

Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉

46▲
17.09.2023, 10:43
A či sme ťa nevolali pane? Odíďte odo MŇA, nikdy SOM vás neznal 😉
none
50

48. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:43

A či sme ťa nevolali pane? Odíďte odo MŇA, nikdy SOM vás neznal 😉

48▲
17.09.2023, 10:46
Ktovie ako s nimi bude naložené
none
51

50. djjaro 17.09.2023, 10:46

Ktovie ako s nimi bude naložené

50▲
17.09.2023, 10:47
VESMÍR (BOH) rozhodne 😉
súhlasí: djjaro , Kasafran
none
53

51. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:47

VESMÍR (BOH) rozhodne 😉

51▲
17.09.2023, 10:48
V to dúfam
none
61

46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42

Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉

46▲
17.09.2023, 11:23
(46) EnaX,
bolo ich však len akomak - kresťanstvo rozšírili starí Rimania, keď ho povýšili na štátne náboženstvo v 3. a 4. storočí nášho letopočtu...
67

61. Kasafran 17.09.2023, 11:23

(46) EnaX,
bolo ich však len akomak - kresťanstvo rozšírili starí Rimania, keď ho povýšili na štátne náboženstvo v 3. a 4. storočí nášho letopočtu...

61▲
17.09.2023, 11:38
Kresťanstvo bolo prenasledované od svojho začiatku, a napriek tomu ho žiaden vladár nedokázal poraziť, pretože nedá sa poraziť Božie náboženstvo... počet kresťanov bol vysoký ešte pred jeho uzákonením. Zhruba 10% obyvatelstva rímskej ríše boli pred rokom 313 kresťania. Jednoducho, velké zázraky ktoré sa diali v kresťanstve prvé 3 storočia boli dovodom prečo sa kresťanstvo tak velmi rozšírilo hoci bolo prenasledované.
none
531

67. tomas12345 17.09.2023, 11:38

Kresťanstvo bolo prenasledované od svojho začiatku, a napriek tomu ho žiaden vladár nedokázal poraziť, pretože nedá sa poraziť Božie náboženstvo... počet kresťanov bol vysoký ešte pred jeho uzákonením. Zhruba 10% obyvatelstva rímskej ríše boli pred rokom 313 kresťania. Jednoducho, velké zázraky ktoré sa diali v kresťanstve prvé 3 storočia boli dovodom prečo sa kresťanstvo tak velmi rozšírilo hoci bolo prenasledované.

67▲
19.09.2023, 13:10
Podobne si môžu hovoriť aj Islamisti a aj Judaisti a možno aj ďalší.
none
533

531. era 19.09.2023, 13:10

Podobne si môžu hovoriť aj Islamisti a aj Judaisti a možno aj ďalší.

531▲
19.09.2023, 13:11
islam bol prenasledovaný
Dejú/diali sa v islame zázraky ?
none
535

533. tomas12345 19.09.2023, 13:11

islam bol prenasledovaný
Dejú/diali sa v islame zázraky ?

533▲
19.09.2023, 13:16
Bol, kresťanmi napr 😉
súhlasí: era
none
536

535. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:16

Bol, kresťanmi napr 😉

535▲
19.09.2023, 13:31
Križiacke výpravy, prenasledovanie Usámu....
súhlasí: era
539

535. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:16

Bol, kresťanmi napr 😉

535▲
19.09.2023, 13:32
ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?
none
542

539. tomas12345 19.09.2023, 13:32

ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?

539▲
19.09.2023, 13:38
Križiacke výpravy 😉
súhlasí: era
👎: tomas12345
none
588

542. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:38

Križiacke výpravy 😉

542▲
19.09.2023, 15:39
Tie slúžili na oslobodenie Jeruzalemu, a nie na prenasledovanie islamistov.
none
589

588. tomas12345 19.09.2023, 15:39

Tie slúžili na oslobodenie Jeruzalemu, a nie na prenasledovanie islamistov.

588▲
19.09.2023, 15:40
Len zabudol si, kto vtedy obýval Jeruzalem 😉
none
593

589. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:40

Len zabudol si, kto vtedy obýval Jeruzalem 😉

589▲
19.09.2023, 15:42
Jeruzalem patril vždy židokrestanom. Arabi ho potom násilne dobyli a križiacke výpravy ho len išli oslobodiť.
none
596

593. tomas12345 19.09.2023, 15:42

Jeruzalem patril vždy židokrestanom. Arabi ho potom násilne dobyli a križiacke výpravy ho len išli oslobodiť.

593▲
19.09.2023, 15:44
No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉
none
602

596. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:44

No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉

596▲
19.09.2023, 15:50
(596) EnaX,
pre istotu ešte upresn: koho a kým...
604

602. Kasafran 19.09.2023, 15:50

(596) EnaX,
pre istotu ešte upresn: koho a kým...

602▲
19.09.2023, 15:51
Daj si vlákno a uvidíš, nechce sa mi to opakovať 😉
none
704

596. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:44

No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉

596▲
20.09.2023, 13:20
kde kresťania vtedy prenasledovali Islamistov ?
none
544

539. tomas12345 19.09.2023, 13:32

ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?

539▲
19.09.2023, 13:51
Tomáško ty raz naozaj slovenčinu utýraš.
60

45. djjaro 17.09.2023, 10:39

Prepáč zabudol som na to
Ale ako je možné že sa berú za kresťanov
Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?

45▲
17.09.2023, 11:10
(45) Djjaro,
to nie je len hanba pre kresťanov, ale najmä pre židov...!
👍: djjaro
481

45. djjaro 17.09.2023, 10:39

Prepáč zabudol som na to
Ale ako je možné že sa berú za kresťanov
Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?

45▲
19.09.2023, 11:57
Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.
nesúhlasí: Kasafran
none
485

481. era 19.09.2023, 11:57

Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.

481▲
19.09.2023, 12:01
"Ja " nie
none
499

481. era 19.09.2023, 11:57

Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.

481▲
19.09.2023, 12:40
(481) Era,
vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?
súhlasí: era
501

499. Kasafran 19.09.2023, 12:40

(481) Era,
vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?

499▲
19.09.2023, 12:41
Bo, co povedza ľudze? Há?
👍: Kasafran
502

499. Kasafran 19.09.2023, 12:40

(481) Era,
vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?

499▲
19.09.2023, 12:42
Ak niekto o sebe povie, že je kresťan, tak to zrejme myslí vážne - a ak to myslí vážne, tak určite je presvedčený, že kresťanom sa označuje to, čím je on sám.
👍: peter67
none
503

502. era 19.09.2023, 12:42

Ak niekto o sebe povie, že je kresťan, tak to zrejme myslí vážne - a ak to myslí vážne, tak určite je presvedčený, že kresťanom sa označuje to, čím je on sám.

502▲
19.09.2023, 12:45
Sa pamätám ako sa tu jeden prehlásil za žida.
Ale obriezku už podstúpiť nechcel.
súhlasí: era
512

503. peter67 19.09.2023, 12:45

Sa pamätám ako sa tu jeden prehlásil za žida.
Ale obriezku už podstúpiť nechcel.

503▲
19.09.2023, 12:52
Terazky sa prehlasuje za znovuzrodeného a asi aj bude, lebo mu šibe statočne rovnako ako HH.
554

503. peter67 19.09.2023, 12:45

Sa pamätám ako sa tu jeden prehlásil za žida.
Ale obriezku už podstúpiť nechcel.

503▲
19.09.2023, 14:32
(503) Peter67,
obriezka sa robí v ktoromkoľvek veku - čiže aj po prestúpení 60 ročného kresťana alebo muslima na židovskú vieru...?
555

554. Kasafran 19.09.2023, 14:32

(503) Peter67,
obriezka sa robí v ktoromkoľvek veku - čiže aj po prestúpení 60 ročného kresťana alebo muslima na židovskú vieru...?

554▲
19.09.2023, 14:45
chceš prestúpiť na židovskú vieru ?
none
556

555. tomas12345 19.09.2023, 14:45

chceš prestúpiť na židovskú vieru ?

555▲
19.09.2023, 14:47
Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂
súhlasí: Kasafran
none
557

556. era 19.09.2023, 14:47

Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂

556▲
19.09.2023, 14:49
Však Kasafran sa dušoval, že do SMRTI ostane ateistom 😉
súhlasí: era , Kasafran
👎: Kasafran
none
563

556. era 19.09.2023, 14:47

Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂

556▲
19.09.2023, 14:55
(556) Era,
takých prípadov bolo po zrade socializmu v ZSSR a v európskych socialistických štátoch milióny...!
564

563. Kasafran 19.09.2023, 14:55

(556) Era,
takých prípadov bolo po zrade socializmu v ZSSR a v európskych socialistických štátoch milióny...!

563▲
19.09.2023, 14:58
Vieš, poznal som osobne pár takých, ktorí sa snažili vstúpiť do KSČ iba a jedine kvôli tomu, aby mohli urobiť kariérny postup.

Takže ak ty píšeš, že je veľa kresťanov, ktorí nie sú presvedčením kresťania, tak ja poviem, že za minulého režimu bolo veľa komunistov, ktorí presvedčením neboli komunisti.
súhlasí: Kasafran
none
566

564. era 19.09.2023, 14:58

Vieš, poznal som osobne pár takých, ktorí sa snažili vstúpiť do KSČ iba a jedine kvôli tomu, aby mohli urobiť kariérny postup.

Takže ak ty píšeš, že je veľa kresťanov, ktorí nie sú presvedčením kresťania, tak ja poviem, že za minulého režimu bolo veľa komunistov, ktorí presvedčením neboli komunisti.

564▲
19.09.2023, 15:11
(564) Era,
nemôžem s Tebou nesúhlasiť...!
👍: era
525

499. Kasafran 19.09.2023, 12:40

(481) Era,
vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?

499▲
19.09.2023, 13:04
EnaX,
je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...
👍: peter67
527

525. Kasafran 19.09.2023, 13:04

EnaX,
je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...

525▲
19.09.2023, 13:06
Plán je tisícka 😉
none
559

527. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:06

Plán je tisícka 😉

527▲
19.09.2023, 14:49
(527) EnaX
tisícka čoho...?
560

559. Kasafran 19.09.2023, 14:49

(527) EnaX
tisícka čoho...?

559▲
19.09.2023, 14:50
Rokov 😉
👍: Kasafran
none
565

560. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:50

Rokov 😉

560▲
19.09.2023, 15:09
(560) EnaX,
držím Ti palce, aby niektoré z Tvojich myšlienok prežili aj viac...!
súhlasí: Ježiš Kristus
528

525. Kasafran 19.09.2023, 13:04

EnaX,
je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...

525▲
19.09.2023, 13:06
Kaso, prežil a zdolal, ale to všetko je iba prach proti tomu, čo prežil a zdolal HH v bojoch o Bachmut a Kijiv.
59

43. djjaro 17.09.2023, 10:36

Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom
Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu

43▲
17.09.2023, 11:08
(43) Djjaro,
Miloš Pobežal zrejme vtedy myslel en a len na židovský Starý zákon...!
👍: djjaro
58

27. djjaro 17.09.2023, 10:09

Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov

27▲
17.09.2023, 11:03
(27) Djjaro,
odkedyže považuješ zarytého sionfašistu Miloša Pobežala za falošného kresťana...?
Na nášho Tomáška sa však tá falošnosť vzťahuje na 99,99 %...!
70

58. Kasafran 17.09.2023, 11:03

(27) Djjaro,
odkedyže považuješ zarytého sionfašistu Miloša Pobežala za falošného kresťana...?
Na nášho Tomáška sa však tá falošnosť vzťahuje na 99,99 %...!

58▲
17.09.2023, 11:54
Kasafran , za falošného ho považujem odvtedy čo klame
súhlasí: Kasafran
none
71

70. djjaro 17.09.2023, 11:54

Kasafran , za falošného ho považujem odvtedy čo klame

70▲
17.09.2023, 11:57
A volá to "stratégia" 😉
none
74

71. Ježiš Kristus 17.09.2023, 11:57

A volá to "stratégia" 😉

71▲
17.09.2023, 12:10
Môžem vieš čo takú stratégiu
none
75

74. djjaro 17.09.2023, 12:10

Môžem vieš čo takú stratégiu

74▲
17.09.2023, 12:11
Nevadí, aspoň ukázal, čo v ňom je 😉
súhlasí: Kasafran
none
76

75. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:11

Nevadí, aspoň ukázal, čo v ňom je 😉

75▲
17.09.2023, 12:13
Čo už
Každý sme nejaký
none
77

76. djjaro 17.09.2023, 12:13

Čo už
Každý sme nejaký

76▲
17.09.2023, 12:14
Je lepšie vedieť, s kým máš tú česť 😉
súhlasí: Kasafran
none
78

77. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:14

Je lepšie vedieť, s kým máš tú česť 😉

77▲
17.09.2023, 12:17
Veď hej , ale ide o to že po čase ťa to už prestane baviť ( handrkovať sa aj keď to myslíš v tom dobrom zmysle
Napríklad v zmysle empatie človeka ku človeku
none
79

78. djjaro 17.09.2023, 12:17

Veď hej , ale ide o to že po čase ťa to už prestane baviť ( handrkovať sa aj keď to myslíš v tom dobrom zmysle
Napríklad v zmysle empatie človeka ku človeku

78▲
17.09.2023, 12:19
Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉

Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉
súhlasí: Kasafran
none
80

79. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:19

Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉

Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉

79▲
17.09.2023, 12:20
Podľa toho, čo ukazuješ, si posudzovaný 😉
súhlasí: Kasafran
👍: djjaro
none
81

80. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:20

Podľa toho, čo ukazuješ, si posudzovaný 😉

80▲
17.09.2023, 12:21
Svetom a mestom 😉
none
82

79. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:19

Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉

Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉

79▲
17.09.2023, 12:22
Ale potom hlavne nehrať hru tvoje ****o smrdí a moje nesmrdí
Lebo toto nemám rád
none
83

82. djjaro 17.09.2023, 12:22

Ale potom hlavne nehrať hru tvoje ****o smrdí a moje nesmrdí
Lebo toto nemám rád

82▲
17.09.2023, 12:29
Ale moje vážne nesmrdí, MNE vonia, heheheh 😉
none
84

83. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:29

Ale moje vážne nesmrdí, MNE vonia, heheheh 😉

83▲
17.09.2023, 12:30
Ty máš dovolené všetko a všetko ti dal aby si na konci všetko vzkriesil
none
85

84. djjaro 17.09.2023, 12:30

Ty máš dovolené všetko a všetko ti dal aby si na konci všetko vzkriesil

84▲
17.09.2023, 12:32
Prečo chcete BYŤ večne? 😉

Veď to je oštara 😉
súhlasí: era , Kasafran
none
86

85. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:32

Prečo chcete BYŤ večne? 😉

Veď to je oštara 😉

85▲
17.09.2023, 12:33
Tá otázka sa mňa natýka
Ja som toho názoru že by som chcel ísť do zatratenia , alebo ako Vesmír ,vsehomir zariadi tak bude , nie moja vôľa ale Jeho vôľa nech je
none
87

86. djjaro 17.09.2023, 12:33

Tá otázka sa mňa natýka
Ja som toho názoru že by som chcel ísť do zatratenia , alebo ako Vesmír ,vsehomir zariadi tak bude , nie moja vôľa ale Jeho vôľa nech je

86▲
17.09.2023, 12:36
Zatratenie v istom zmysle to bude, vo forme NEBYTIA 😉
súhlasí: Kasafran
👍: djjaro
none
88

87. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:36

Zatratenie v istom zmysle to bude, vo forme NEBYTIA 😉

87▲
17.09.2023, 12:38
Ako bude tak bude
Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov
none
89

88. djjaro 17.09.2023, 12:38

Ako bude tak bude
Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov

88▲
17.09.2023, 12:39
NEBYTIE je fajn 😉
👍: djjaro
none
90

89. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:39

NEBYTIE je fajn 😉

89▲
17.09.2023, 12:40
Lepšie ako večné muky 😉
none
91

88. djjaro 17.09.2023, 12:38

Ako bude tak bude
Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov

88▲
17.09.2023, 12:40
Nebolo by to odomňa fér, keby som za svoje svinstvá chcel večne žiť .
Nechcem byť vlk v ovčom ruchu , radšej sa zmier s tým ako to urobí ON
none
92

91. djjaro 17.09.2023, 12:40

Nebolo by to odomňa fér, keby som za svoje svinstvá chcel večne žiť .
Nechcem byť vlk v ovčom ruchu , radšej sa zmier s tým ako to urobí ON

91▲
17.09.2023, 12:42
Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť .
Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista
none
93

92. djjaro 17.09.2023, 12:42

Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť .
Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista

92▲
17.09.2023, 12:44
BOH nie, len človek, preto človek vymyslel miesto večného utrpenia 😉
none
94

92. djjaro 17.09.2023, 12:42

Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť .
Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista

92▲
17.09.2023, 12:46
Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,
none
95

94. djjaro 17.09.2023, 12:46

Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,

94▲
17.09.2023, 12:47
Nevrav tak, snáď by si nechcel večne trpieť 😉
none
97

95. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:47

Nevrav tak, snáď by si nechcel večne trpieť 😉

95▲
17.09.2023, 12:49
Nechcel by som , ale ak by nebola iná možnosť ,tak neviem čo by som spravil. Možno by som protestoval a rebeloval , alebo by som sa HO spýtal ako to môžem odčiniť Fakt neviem ťažká otázka
none
98

97. djjaro 17.09.2023, 12:49

Nechcel by som , ale ak by nebola iná možnosť ,tak neviem čo by som spravil. Možno by som protestoval a rebeloval , alebo by som sa HO spýtal ako to môžem odčiniť Fakt neviem ťažká otázka

97▲
17.09.2023, 12:51
Treba si dávať pozor na reči, lebo ani nevieš ako a VESMÍR (BOH) ťa preskúša, či si to myslel vážne 😉
none
99

98. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:51

Treba si dávať pozor na reči, lebo ani nevieš ako a VESMÍR (BOH) ťa preskúša, či si to myslel vážne 😉

98▲
17.09.2023, 12:53
Presne tak to aj funguje
Každý je preskúšaný tak ako to povedal alebo ako to potreboval do tej miery aby sa naučil múdrosti vesmíru
Pretože vesmír OtecMatka stvoriteľ kozmu preskúša každého za každé prázdne slovo
none
100

99. djjaro 17.09.2023, 12:53

Presne tak to aj funguje
Každý je preskúšaný tak ako to povedal alebo ako to potreboval do tej miery aby sa naučil múdrosti vesmíru
Pretože vesmír OtecMatka stvoriteľ kozmu preskúša každého za každé prázdne slovo

99▲
17.09.2023, 12:55
JA SOM bol teraz 2 mesiace v nemocnici kvôli tomu a rezali ma 😉
none
101

100. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:55

JA SOM bol teraz 2 mesiace v nemocnici kvôli tomu a rezali ma 😉

100▲
17.09.2023, 12:57
Možno si vďaka tomu niečo pochopil
none
102

101. djjaro 17.09.2023, 12:57

Možno si vďaka tomu niečo pochopil

101▲
17.09.2023, 12:58
Nie, bol SOM tam preto, že SOM sa vystatoval v minulosti, že sa nikdy nechám rezať, ale bolesť bola silnejšia 😉
none
103

102. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:58

Nie, bol SOM tam preto, že SOM sa vystatoval v minulosti, že sa nikdy nechám rezať, ale bolesť bola silnejšia 😉

102▲
17.09.2023, 13:02
Stáva sa
Veď vesmír vie kedy a ako preskúšať
none
104

103. djjaro 17.09.2023, 13:02

Stáva sa
Veď vesmír vie kedy a ako preskúšať

103▲
17.09.2023, 13:03
Tak radšej netrep, že je ti jedno, kde pôjdeš 😉
none
105

104. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:03

Tak radšej netrep, že je ti jedno, kde pôjdeš 😉

104▲
17.09.2023, 13:05
Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel
none
107

105. djjaro 17.09.2023, 13:05

Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel

105▲
17.09.2023, 13:07
Dajme tomu že pôjdem do pekla
No čo ja s tým spravím ?
No nič , pretože vesmír ťahá za iné páky
Môžem protestovať , rebelovat ,možno vesmír prehovorím a možno nie
Nedá sa na isto povedať v zmysle že kde pôjdem
none
122

107. djjaro 17.09.2023, 13:07

Dajme tomu že pôjdem do pekla
No čo ja s tým spravím ?
No nič , pretože vesmír ťahá za iné páky
Môžem protestovať , rebelovat ,možno vesmír prehovorím a možno nie
Nedá sa na isto povedať v zmysle že kde pôjdem

107▲
17.09.2023, 13:30
existujú 2 možnosti :

bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť
Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?
none
124

122. tomas12345 17.09.2023, 13:30

existujú 2 možnosti :

bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť
Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?

122▲
17.09.2023, 13:32
Existuje oveľa viac možností 😉

Napr.že po SMRTI nastane NEBYTIE 😉
none
127

124. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:32

Existuje oveľa viac možností 😉

Napr.že po SMRTI nastane NEBYTIE 😉

124▲
17.09.2023, 13:33
To by si si želal čo ?
none
129

127. tomas12345 17.09.2023, 13:33

To by si si želal čo ?

127▲
17.09.2023, 13:34
A moje želania sa plnia 😉
none
139

129. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34

A moje želania sa plnia 😉

129▲
17.09.2023, 13:52
Ani nie... teda nemyslím si že si si želal mať 2 mesiace bolesti nohy...
súhlasí: era
none
142

139. tomas12345 17.09.2023, 13:52

Ani nie... teda nemyslím si že si si želal mať 2 mesiace bolesti nohy...

139▲
17.09.2023, 13:53
Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉
none
144

142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53

Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉

142▲
17.09.2023, 13:54
a prečo si si neželal aby ta vyliečili do jedneho dna, ked máš neobmedzenu moc toho že sa splní čo si praješ ?
none
147

144. tomas12345 17.09.2023, 13:54

a prečo si si neželal aby ta vyliečili do jedneho dna, ked máš neobmedzenu moc toho že sa splní čo si praješ ?

144▲
17.09.2023, 13:56
Lebo SOM realista a viem, že liečba nejaký čas trvá 😉

Pamätáš? 😉 Pravidlá reality, ktoré nemožno obchádzať 😉
súhlasí: Kasafran
none
156

147. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:56

Lebo SOM realista a viem, že liečba nejaký čas trvá 😉

Pamätáš? 😉 Pravidlá reality, ktoré nemožno obchádzať 😉

147▲
17.09.2023, 14:22
Pravidlá reality hovoria o tom, že sa stane to čo si človek želá ?
none
160

156. tomas12345 17.09.2023, 14:22

Pravidlá reality hovoria o tom, že sa stane to čo si človek želá ?

156▲
17.09.2023, 14:25
Nie nadarmo sa hovorí, dajte si pozor na svoje želania, lebo by sa mohli splniť 😉

Navyše ak poznáš formu, ako si želať, úspech je zaručený 😉
👍: era
none
148

142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53

Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉

142▲
17.09.2023, 13:57
K tomu želaniu sme sa pripojili viacerí, aby malo väčšiu silu 🙂
súhlasí: Kasafran
none
150

148. era 17.09.2023, 13:57

K tomu želaniu sme sa pripojili viacerí, aby malo väčšiu silu 🙂

148▲
17.09.2023, 13:58
Tak vám ďakujem 😉
súhlasí: Kasafran
👍: era
none
380

142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53

Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉

142▲
18.09.2023, 09:39
Tvoj rozum nie je vyliečený. A to je hlavné...
378

129. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34

A moje želania sa plnia 😉

129▲
18.09.2023, 09:36
Lekár vie...
154

122. tomas12345 17.09.2023, 13:30

existujú 2 možnosti :

bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť
Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?

122▲
17.09.2023, 14:13
Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.
none
159

154. Lemmy 17.09.2023, 14:13

Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.

154▲
17.09.2023, 14:24
lebo realita mi ukazuje že tieto veci existujú.
none
162

159. tomas12345 17.09.2023, 14:24

lebo realita mi ukazuje že tieto veci existujú.

159▲
17.09.2023, 14:34
Tieto veci existujú ale tu na zemi 😉

Keď ti je dobre, si v "nebi", keď zle, v "pekle" 😉
súhlasí: Kasafran
none
172

154. Lemmy 17.09.2023, 14:13

Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.

154▲
17.09.2023, 15:04
Lemmy dám ti otázku a poprosím priamu odpoved ANO/NIE :
Chceš aby existovalo peklo, teda miesto večného mučenia ?
none
108

105. djjaro 17.09.2023, 13:05

Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel

105▲
17.09.2023, 13:07
VESMÍR ťa dá tam, kde chceš, len musíš vedieť čo chceš 😉
súhlasí: era
none
111

108. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:07

VESMÍR ťa dá tam, kde chceš, len musíš vedieť čo chceš 😉

108▲
17.09.2023, 13:10
Chcem naďalej milovať ,to je celé
👍: era
none
112

111. djjaro 17.09.2023, 13:10

Chcem naďalej milovať ,to je celé

111▲
17.09.2023, 13:11
Koho/čo? 😉
súhlasí: Kasafran
none
113

112. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:11

Koho/čo? 😉

112▲
17.09.2023, 13:12
Vesmír
súhlasí: Kasafran
👍: era
none
114

113. djjaro 17.09.2023, 13:12

Vesmír

113▲
17.09.2023, 13:14
Aj keď VESMÍR, to sú aj falošní kresťania, démoni a bolesť? 😉
none
115

114. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:14

Aj keď VESMÍR, to sú aj falošní kresťania, démoni a bolesť? 😉

114▲
17.09.2023, 13:17
Áno, pretože ak niekoho miluješ je tu možnosť že ti to bude opätované
none
116

115. djjaro 17.09.2023, 13:17

Áno, pretože ak niekoho miluješ je tu možnosť že ti to bude opätované

115▲
17.09.2023, 13:18
Napríklad
Milujte svojich nepriateľov
👍: tomas12345
none
117

116. djjaro 17.09.2023, 13:18

Napríklad
Milujte svojich nepriateľov

116▲
17.09.2023, 13:20
Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť
Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova
Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov
none
119

117. djjaro 17.09.2023, 13:20

Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť
Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova
Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov

117▲
17.09.2023, 13:27
Takže dáme každému šancu? 😉

Aj Satanovi? 😉
none
121

117. djjaro 17.09.2023, 13:20

Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť
Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova
Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov

117▲
17.09.2023, 13:30
Napíšem to inak
Všetko čo Vesmír stvoril , stvoril so svetla( čistoty)
Slobodná vôľa zasiahla a spojila svetlo s tmou " dobro a zlo"
Ale podstata všetkého je svetlo a každý v sebe nesie istú" iskru" toho svetla pretože niet inej formy iba vo svetle .
A aj každý demon či falošný kresťan v sebe nosí časť tejto iskry a len skrze lásku sa môže stať že v človeku sa spojí cez slobodnú vôľu to ,čo bolo na počiatku " to svetlo" ktoré osvecuje každého človeka
none
123

121. djjaro 17.09.2023, 13:30

Napíšem to inak
Všetko čo Vesmír stvoril , stvoril so svetla( čistoty)
Slobodná vôľa zasiahla a spojila svetlo s tmou " dobro a zlo"
Ale podstata všetkého je svetlo a každý v sebe nesie istú" iskru" toho svetla pretože niet inej formy iba vo svetle .
A aj každý demon či falošný kresťan v sebe nosí časť tejto iskry a len skrze lásku sa môže stať že v človeku sa spojí cez slobodnú vôľu to ,čo bolo na počiatku " to svetlo" ktoré osvecuje každého človeka

121▲
17.09.2023, 13:32
Nazdávam sa že celý tento humbuk je o Tom či sa obráti
Ale to je len teória
none
126

123. djjaro 17.09.2023, 13:32

Nazdávam sa že celý tento humbuk je o Tom či sa obráti
Ale to je len teória

123▲
17.09.2023, 13:33
Pýtam sa teba, aký máš postoj k nemu 😉
none
130

126. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:33

Pýtam sa teba, aký máš postoj k nemu 😉

126▲
17.09.2023, 13:39
Nestarám sa o neho ale o seba
none
131

130. djjaro 17.09.2023, 13:39

Nestarám sa o neho ale o seba

130▲
17.09.2023, 13:40
Miluješ aj Satana? 😉
none
135

131. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:40

Miluješ aj Satana? 😉

131▲
17.09.2023, 13:51
Snažím sa ako viem , ale robí všetko preto aby som ho nemiloval
none
137

135. djjaro 17.09.2023, 13:51

Snažím sa ako viem , ale robí všetko preto aby som ho nemiloval

135▲
17.09.2023, 13:52
Čo ti také už len JA robím? 😉
none
145

137. Satan 17.09.2023, 13:52

Čo ti také už len JA robím? 😉

137▲
17.09.2023, 13:56
Ty to nerobíš?
none
152

145. djjaro 17.09.2023, 13:56

Ty to nerobíš?

145▲
17.09.2023, 14:01
Čo konkrétne mám robiť? 😉

Veď si už dnes povedal, že sa nebudeš na MŇA vyhovárať 😉
none
232

152. Satan 17.09.2023, 14:01

Čo konkrétne mám robiť? 😉

Veď si už dnes povedal, že sa nebudeš na MŇA vyhovárať 😉

152▲
17.09.2023, 17:02
Nevyhovaral som sa ,pýtal som sa
none
239

232. djjaro 17.09.2023, 17:02

Nevyhovaral som sa ,pýtal som sa

232▲
17.09.2023, 17:12
Povedal si, že robím všetko preto, aby si ma nemiloval 😉
none
240

239. Satan 17.09.2023, 17:12

Povedal si, že robím všetko preto, aby si ma nemiloval 😉

239▲
17.09.2023, 17:13
Skúšam ťa ako zareaguješ
none
241

240. djjaro 17.09.2023, 17:13

Skúšam ťa ako zareaguješ

240▲
17.09.2023, 17:18
No ale vráťme sa k pôvodnej otázke 😉

Dáš mi šancu? 😉
none
242

241. Satan 17.09.2023, 17:18

No ale vráťme sa k pôvodnej otázke 😉

Dáš mi šancu? 😉

241▲
17.09.2023, 17:21
To nezávisí odomňa
none
243

242. djjaro 17.09.2023, 17:21

To nezávisí odomňa

242▲
17.09.2023, 17:22
A od koho? 😉
none
244

243. Satan 17.09.2023, 17:22

A od koho? 😉

243▲
17.09.2023, 17:23
Od vesmíru
none
245

244. djjaro 17.09.2023, 17:23

Od vesmíru

244▲
17.09.2023, 17:28
VESMÍR rozhoduje, či mi TY dáš šancu? 😉

Povedal si, že chceš milovať a zrazu takáto výhovorka? 😉
👍: tomas12345
none
277

245. Satan 17.09.2023, 17:28

VESMÍR rozhoduje, či mi TY dáš šancu? 😉

Povedal si, že chceš milovať a zrazu takáto výhovorka? 😉

245▲
17.09.2023, 19:01
Milovať neznamená robiť čo chcú iní
none
280

277. djjaro 17.09.2023, 19:01

Milovať neznamená robiť čo chcú iní

277▲
17.09.2023, 19:03
Heh, presne to, to znamená 😉

JK povedal, AK MA MILUJETE, BUDETE ZACHOVÁVAŤ MOJU VÔĽU 😉
none
284

280. EnaXnaY 17.09.2023, 19:03

Heh, presne to, to znamená 😉

JK povedal, AK MA MILUJETE, BUDETE ZACHOVÁVAŤ MOJU VÔĽU 😉

280▲
17.09.2023, 19:05
Veď zachovávam Jeho vôľu
A jeho vôľa je veriť v neho
none
285

284. djjaro 17.09.2023, 19:05

Veď zachovávam Jeho vôľu
A jeho vôľa je veriť v neho

284▲
17.09.2023, 19:06
A milovať aj nepriateľa (Satana) 😉
none
289

285. EnaXnaY 17.09.2023, 19:06

A milovať aj nepriateľa (Satana) 😉

285▲
17.09.2023, 19:07
Ježiš dal viacero veci na svetlo , a aj to že máme byť ostražitý
none
293

289. djjaro 17.09.2023, 19:07

Ježiš dal viacero veci na svetlo , a aj to že máme byť ostražitý

289▲
17.09.2023, 19:12
No MNE je to v podstate jedno, ty si vravel, že chceš milovať VESMÍR a jeho súčasťou je aj Satan 😉

Navyše s falošnými kresťanmi, démonmi a bolesťou si problém nemal 😉
none
296

293. EnaXnaY 17.09.2023, 19:12

No MNE je to v podstate jedno, ty si vravel, že chceš milovať VESMÍR a jeho súčasťou je aj Satan 😉

Navyše s falošnými kresťanmi, démonmi a bolesťou si problém nemal 😉

293▲
17.09.2023, 19:14
Keď preukáže pokoru pred vesmírom až vtedy
none
297

296. djjaro 17.09.2023, 19:14

Keď preukáže pokoru pred vesmírom až vtedy

296▲
17.09.2023, 19:14
Potom mu už načo bude tvoja šanca? 😉
none
301

297. EnaXnaY 17.09.2023, 19:14

Potom mu už načo bude tvoja šanca? 😉

297▲
17.09.2023, 19:18
Potom už moju šancu nebude potrebovať
none
303

301. djjaro 17.09.2023, 19:18

Potom už moju šancu nebude potrebovať

301▲
17.09.2023, 19:20
Presne tak, preto SOM sa pýtal teraz 😉

Ani jeden sa nenašiel, ktorý by sa zĺutoval 😉
none
307

303. EnaXnaY 17.09.2023, 19:20

Presne tak, preto SOM sa pýtal teraz 😉

Ani jeden sa nenašiel, ktorý by sa zĺutoval 😉

303▲
17.09.2023, 19:23
Možno našiel len o tom nevieš
súhlasí: ninka
none
317

307. djjaro 17.09.2023, 19:23

Možno našiel len o tom nevieš

307▲
17.09.2023, 19:35
Ak sa nevyjadril, tak o tom nemôžem vedieť 😉
👍: djjaro
none
304

301. djjaro 17.09.2023, 19:18

Potom už moju šancu nebude potrebovať

301▲
17.09.2023, 19:20
Tu si, ty si.
none
309

304. ninka 17.09.2023, 19:20

Tu si, ty si.

304▲
17.09.2023, 19:26
Aj ty tu si ?
Ahoj Ninka
súhlasí: ninka
none
282

277. djjaro 17.09.2023, 19:01

Milovať neznamená robiť čo chcú iní

277▲
17.09.2023, 19:04
Jasné že vesmír rozhoduje o všetkom , aj o tom či niekomu dám šancu
none
283

282. djjaro 17.09.2023, 19:04

Jasné že vesmír rozhoduje o všetkom , aj o tom či niekomu dám šancu

282▲
17.09.2023, 19:05
Ty si nesvojprávny? 😉
none
286

283. EnaXnaY 17.09.2023, 19:05

Ty si nesvojprávny? 😉

283▲
17.09.2023, 19:06
U mňa je to iné
Ja som sa vzdal mojej vôle
none
288

286. djjaro 17.09.2023, 19:06

U mňa je to iné
Ja som sa vzdal mojej vôle

286▲
17.09.2023, 19:07
Zaujímavé, použil si dnes slovo CHCEM, to bola koho vôľa? 😉
none
290

288. EnaXnaY 17.09.2023, 19:07

Zaujímavé, použil si dnes slovo CHCEM, to bola koho vôľa? 😉

288▲
17.09.2023, 19:08
Chcieť môžem ale či to vesmír schváli to ešte neviem
none
292

290. djjaro 17.09.2023, 19:08

Chcieť môžem ale či to vesmír schváli to ešte neviem

290▲
17.09.2023, 19:10
Tak sa spýtam ináč, chceš dať Satanovi šancu? 😉
none
294

292. EnaXnaY 17.09.2023, 19:10

Tak sa spýtam ináč, chceš dať Satanovi šancu? 😉

292▲
17.09.2023, 19:12
V tomto zmysle mu ju nedávam pretože nepreukázal pokoru
none
295

294. djjaro 17.09.2023, 19:12

V tomto zmysle mu ju nedávam pretože nepreukázal pokoru

294▲
17.09.2023, 19:13
No a sme doma 😉
👍: era
none
298

295. EnaXnaY 17.09.2023, 19:13

No a sme doma 😉

295▲
17.09.2023, 19:15
No áno ,sme doma a takto to funguje , ak chce byť milovaný musí milovať Krista aj on , pretože neopatovaná láska nieje laskou
none
299

298. djjaro 17.09.2023, 19:15

No áno ,sme doma a takto to funguje , ak chce byť milovaný musí milovať Krista aj on , pretože neopatovaná láska nieje laskou

298▲
17.09.2023, 19:17
Ešte musíš na sebe popracovať 😉

Pravá láska je bezpodmienečná, keď vieš čo to slovo znamená 😉
👍: tomas12345
none
305

299. EnaXnaY 17.09.2023, 19:17

Ešte musíš na sebe popracovať 😉

Pravá láska je bezpodmienečná, keď vieš čo to slovo znamená 😉

299▲
17.09.2023, 19:21
Ak poznáš milovať budeš pána z celej,,,,,,,, tak si naplnil vesmírny zákon
none
306

305. djjaro 17.09.2023, 19:21

Ak poznáš milovať budeš pána z celej,,,,,,,, tak si naplnil vesmírny zákon

305▲
17.09.2023, 19:23
A bližného svojho ako seba samého, si kde nechal? 😉
none
308

306. EnaXnaY 17.09.2023, 19:23

A bližného svojho ako seba samého, si kde nechal? 😉

306▲
17.09.2023, 19:24
Nezabudol som
none
320

308. djjaro 17.09.2023, 19:24

Nezabudol som

308▲
17.09.2023, 19:39
Djjaro, ty si ako pohan, miluješ toho kto teba miluje... akú potom možeš čakať odmenu ?

Evanjelium podľa Lukáša 6:32
Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú.
none
333

320. tomas12345 17.09.2023, 19:39

Djjaro, ty si ako pohan, miluješ toho kto teba miluje... akú potom možeš čakať odmenu ?

Evanjelium podľa Lukáša 6:32
Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú.

320▲
17.09.2023, 20:00
Ja nečakám žiadnu odmenu pretože nechcem byť pokrytec čo hovorí milujem nemilujem tak ako mám milovať
none
337

333. djjaro 17.09.2023, 20:00

Ja nečakám žiadnu odmenu pretože nechcem byť pokrytec čo hovorí milujem nemilujem tak ako mám milovať

333▲
17.09.2023, 20:01
nerozumiem ???
none
352

337. tomas12345 17.09.2023, 20:01

nerozumiem ???

337▲
17.09.2023, 20:15
Čomu nerozumieš
none
353

352. djjaro 17.09.2023, 20:15

Čomu nerozumieš

352▲
17.09.2023, 20:16
Sebe nerozumie asi najviac 😉
súhlasí: Kasafran
none
310

286. djjaro 17.09.2023, 19:06

U mňa je to iné
Ja som sa vzdal mojej vôle

286▲
17.09.2023, 19:26
Už niet tej cesty?
none
311

310. ninka 17.09.2023, 19:26

Už niet tej cesty?

310▲
17.09.2023, 19:28
Cesta stále je
Len sa to teraz prelína cez písmo na ktorom pracujem
súhlasí: ninka
none
312

311. djjaro 17.09.2023, 19:28

Cesta stále je
Len sa to teraz prelína cez písmo na ktorom pracujem

311▲
17.09.2023, 19:30
Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť
Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "
none
313

312. djjaro 17.09.2023, 19:30

Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť
Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "

312▲
17.09.2023, 19:32
Možno to zmazem možno to ponechám. Uvidím
none
315

312. djjaro 17.09.2023, 19:30

Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť
Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "

312▲
17.09.2023, 19:33
radšej to nedávaj do éteru, kedže to bude určite zas len dáka zmes ezo hindo gnosticko
none
326

315. tomas12345 17.09.2023, 19:33

radšej to nedávaj do éteru, kedže to bude určite zas len dáka zmes ezo hindo gnosticko

315▲
17.09.2023, 19:55
To závisí od toho ako sa rozhodne vesmír
none
341

326. djjaro 17.09.2023, 19:55

To závisí od toho ako sa rozhodne vesmír

326▲
17.09.2023, 20:02
Celá biblia je ezo ,hindo gnosticko ,len ty chceš veriť ako otca že mŕtvoly budú vstávať z hrobov ako zombíci, pretože si to ohaničíte Bohu nieje nič nemožné
👎: tomas12345
none
343

341. djjaro 17.09.2023, 20:02

Celá biblia je ezo ,hindo gnosticko ,len ty chceš veriť ako otca že mŕtvoly budú vstávať z hrobov ako zombíci, pretože si to ohaničíte Bohu nieje nič nemožné

341▲
17.09.2023, 20:04
Ako ofca
none
376

117. djjaro 17.09.2023, 13:20

Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť
Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova
Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov

117▲
18.09.2023, 09:35
Vy dvaja ste sa museli stretnúť na jednej izbe. V jednej kazajke.
429

376. Enter 18.09.2023, 09:35

Vy dvaja ste sa museli stretnúť na jednej izbe. V jednej kazajke.

376▲
18.09.2023, 17:17
Nezáviď
none
176

116. djjaro 17.09.2023, 13:18

Napríklad
Milujte svojich nepriateľov

116▲
17.09.2023, 15:09
djjaro, ked ti niekto ukradne majetok čo spravíš ? Pojdeš na súd ?
none
233

176. tomas12345 17.09.2023, 15:09

djjaro, ked ti niekto ukradne majetok čo spravíš ? Pojdeš na súd ?

176▲
17.09.2023, 17:03
Nepôjdem , pretože nebudem mať peniaze na advokáta
none
246

233. djjaro 17.09.2023, 17:03

Nepôjdem , pretože nebudem mať peniaze na advokáta

233▲
17.09.2023, 17:38
Ak miluješ nepriatela, tak miluješ tým pádom aj zlodeja, a neodplácaš sa nikomu zlým za zle, takže sa necháš okradnúť, dáš zlodejovi ešte niečo navyše, pohostíš ho a nepojdeš na súd.
none
279

246. tomas12345 17.09.2023, 17:38

Ak miluješ nepriatela, tak miluješ tým pádom aj zlodeja, a neodplácaš sa nikomu zlým za zle, takže sa necháš okradnúť, dáš zlodejovi ešte niečo navyše, pohostíš ho a nepojdeš na súd.

246▲
17.09.2023, 19:02
Tak ,tak Tomáško
Máš sa čo učiť aby si miloval Rusov ktorí vraj vraždia
none
316

279. djjaro 17.09.2023, 19:02

Tak ,tak Tomáško
Máš sa čo učiť aby si miloval Rusov ktorí vraj vraždia

279▲
17.09.2023, 19:34
Ano, aj tých treba milovať...
Ako inač by si chcel naplniť Kristove miluj nepriatelov ?
none
328

316. tomas12345 17.09.2023, 19:34

Ano, aj tých treba milovať...
Ako inač by si chcel naplniť Kristove miluj nepriatelov ?

316▲
17.09.2023, 19:57
Aj putina
👍: tomas12345
none
334

328. djjaro 17.09.2023, 19:57

Aj putina

328▲
17.09.2023, 20:00
Ano aj.
none
348

334. tomas12345 17.09.2023, 20:00

Ano aj.

334▲
17.09.2023, 20:10
Len mi nehovor že miluješ rovnako putina ako seba samého
súhlasí: Lemmy
none
356

348. djjaro 17.09.2023, 20:10

Len mi nehovor že miluješ rovnako putina ako seba samého

348▲
17.09.2023, 21:10
snažím sa toho docieliť.
none
433

356. tomas12345 17.09.2023, 21:10

snažím sa toho docieliť.

356▲
18.09.2023, 17:21
Ak budeš nezaujato vnímať situácie tak docieliš
none
157

113. djjaro 17.09.2023, 13:12

Vesmír

113▲
17.09.2023, 14:23
(113) Djjaro,
potom je Tvoja láska bezhraničná...
235

157. Kasafran 17.09.2023, 14:23

(113) Djjaro,
potom je Tvoja láska bezhraničná...

157▲
17.09.2023, 17:04
Mám na sebe veľa čo zlepšovať
none
96

94. djjaro 17.09.2023, 12:46

Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,

94▲
17.09.2023, 12:48
Tiež mám na rováši veľa
A nechcem povedať že som ukážkový kresťan , práve naopak tiež sa obzriem za kadejakým zadkom , ale priznať si vinu stále dokážem
Nedokázal by som sa vyhovoriť na satana , ale len na seba
none
106

85. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:32

Prečo chcete BYŤ večne? 😉

Veď to je oštara 😉

85▲
17.09.2023, 13:05
Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme.
none
109

106. era 17.09.2023, 13:05

Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme.

106▲
17.09.2023, 13:08
Je tu aj táto možnosť
none
110

106. era 17.09.2023, 13:05

Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme.

106▲
17.09.2023, 13:09
NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉
súhlasí: Kasafran
none
132

110. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:09

NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉

110▲
17.09.2023, 13:47
Hehe
Prial by si si...
none
133

132. era 17.09.2023, 13:47

Hehe
Prial by si si...

132▲
17.09.2023, 13:48
Čo si prajem, to sa mi plní 😉
none
134

133. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:48

Čo si prajem, to sa mi plní 😉

133▲
17.09.2023, 13:50
Lebo na rozdiel od vás, viem, čo chcem 😉
none
138

134. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:50

Lebo na rozdiel od vás, viem, čo chcem 😉

134▲
17.09.2023, 13:52
Ja radšej budem počítať s najhorším 🙂
súhlasí: ninka
none
140

138. era 17.09.2023, 13:52

Ja radšej budem počítať s najhorším 🙂

138▲
17.09.2023, 13:52
Potom najhoršie aj dostaneš 😉
none
141

140. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:52

Potom najhoršie aj dostaneš 😉

140▲
17.09.2023, 13:53
Aj keď dúfam v najlepšie? 🙂
súhlasí: ninka
none
143

141. era 17.09.2023, 13:53

Aj keď dúfam v najlepšie? 🙂

141▲
17.09.2023, 13:54
Dúfať nestačí, treba chcieť 😉
none
146

143. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:54

Dúfať nestačí, treba chcieť 😉

143▲
17.09.2023, 13:56
Niekedy - napríklad voči zemskej príťažlivosti - ti je tvoje chcenie na milú kedvešš 🙂
👍: Kasafran
none
149

146. era 17.09.2023, 13:56

Niekedy - napríklad voči zemskej príťažlivosti - ti je tvoje chcenie na milú kedvešš 🙂

146▲
17.09.2023, 13:57
Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉
none
151

149. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:57

Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉

149▲
17.09.2023, 14:00
Ak je to myslené v tomto zmysle, tak potom môžem iba súhlasiť.
none
153

151. era 17.09.2023, 14:00

Ak je to myslené v tomto zmysle, tak potom môžem iba súhlasiť.

151▲
17.09.2023, 14:03
Možností je vždy veľa 😉

JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉
súhlasí: era , Kasafran
none
158

153. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:03

Možností je vždy veľa 😉

JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉

153▲
17.09.2023, 14:24
To je niečo podobné, ako že chcem ísť po smrti do neba, ale vyššia moc rozhodne, že predtým musím prejsť ešte pekelným očisťovacím procesom, niekoľko-ročným.
none
161

158. era 17.09.2023, 14:24

To je niečo podobné, ako že chcem ísť po smrti do neba, ale vyššia moc rozhodne, že predtým musím prejsť ešte pekelným očisťovacím procesom, niekoľko-ročným.

158▲
17.09.2023, 14:27
Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉

Popremýšľaj nad tým 😉
none
163

161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27

Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉

Popremýšľaj nad tým 😉

161▲
17.09.2023, 14:35
To mi je dávno jasné.

Ale rovnako, ako v prípade toho, že si nevedel dopredu, aká bude forma realizácie, tak i v mnohých ďalších prípadoch človek môže nevedieť, akú formu jeho vôľa bude musieť prijať voči vôli vesmíru.
none
165

163. era 17.09.2023, 14:35

To mi je dávno jasné.

Ale rovnako, ako v prípade toho, že si nevedel dopredu, aká bude forma realizácie, tak i v mnohých ďalších prípadoch človek môže nevedieť, akú formu jeho vôľa bude musieť prijať voči vôli vesmíru.

163▲
17.09.2023, 14:39
Už SOM to napísal ale ešte raz 😉

Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉
none
166

165. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:39

Už SOM to napísal ale ešte raz 😉

Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉

165▲
17.09.2023, 14:43
A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉

Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉
none
167

166. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:43

A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉

Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉

166▲
17.09.2023, 14:44
JA túžim po NEBYTÍ, tak snáď mi VESMÍR vyhovie, veď prečo by mi aj nevyhovel, SOM JEHO dieťa 😉
none
173

167. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:44

JA túžim po NEBYTÍ, tak snáď mi VESMÍR vyhovie, veď prečo by mi aj nevyhovel, SOM JEHO dieťa 😉

167▲
17.09.2023, 15:06
V takom prípade aj ja som jeho dieťa... a čo ak si ja budem želať aby si išiel do pekla ? Komu dá vesmír prednosť ? Tebe, ktorý si želáš nebytie, alebo mne ktorý si želá aby si skončil v pekle ?
none
175

173. tomas12345 17.09.2023, 15:06

V takom prípade aj ja som jeho dieťa... a čo ak si ja budem želať aby si išiel do pekla ? Komu dá vesmír prednosť ? Tebe, ktorý si želáš nebytie, alebo mne ktorý si želá aby si skončil v pekle ?

173▲
17.09.2023, 15:09
Prednosť mám JA, lebo JA ako plne vedomá bytosť sám rozhodujem o svojom osude 😉
none
177

175. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:09

Prednosť mám JA, lebo JA ako plne vedomá bytosť sám rozhodujem o svojom osude 😉

175▲
17.09.2023, 15:10
ludia si prajú aby nezomreli, a napriek tomu umierajú, takže tá vola nejako nefunguje...
none
179

177. tomas12345 17.09.2023, 15:10

ludia si prajú aby nezomreli, a napriek tomu umierajú, takže tá vola nejako nefunguje...

177▲
17.09.2023, 15:14
Niekedy jeden život nestačí na podstúpenie celej cesty 😉
none
169

166. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:43

A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉

Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉

166▲
17.09.2023, 14:52
Yes. A čerti, ktorí mu poskytnú fyzické telo...
none
171

169. era 17.09.2023, 14:52

Yes. A čerti, ktorí mu poskytnú fyzické telo...

169▲
17.09.2023, 14:55
Čo by VESMÍR neurobil pre tomáška 😉

KTO CHCE KAM, VESMÍR MU POMÔŽE TAM 😉
none
174

171. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:55

Čo by VESMÍR neurobil pre tomáška 😉

KTO CHCE KAM, VESMÍR MU POMÔŽE TAM 😉

171▲
17.09.2023, 15:08
toto tvoje náboženstvo nijako funguje... miliardy ľudí chcú aby nezomreli, a napriek tomu všetci umierajú... vesmír sa neriadi podla toho čo ľudia chcú...
none
178

174. tomas12345 17.09.2023, 15:08

toto tvoje náboženstvo nijako funguje... miliardy ľudí chcú aby nezomreli, a napriek tomu všetci umierajú... vesmír sa neriadi podla toho čo ľudia chcú...

174▲
17.09.2023, 15:11
Však dočkaj času, želáš si večný život, len aby si raz nebanoval, že nemôžeš umreť a neBYŤ 😉

Ver tomu, že VESMÍR nájde spôsob ako ti to splniť 😉
none
180

178. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:11

Však dočkaj času, želáš si večný život, len aby si raz nebanoval, že nemôžeš umreť a neBYŤ 😉

Ver tomu, že VESMÍR nájde spôsob ako ti to splniť 😉

178▲
17.09.2023, 15:32
prečo by chcel niekto kto by žil večne raz umrieť, pokiaľ by netrpel neznesitelnými večnými bolestami ?
none
181

180. tomas12345 17.09.2023, 15:32

prečo by chcel niekto kto by žil večne raz umrieť, pokiaľ by netrpel neznesitelnými večnými bolestami ?

180▲
17.09.2023, 15:34
Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉
none
182

181. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:34

Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉

181▲
17.09.2023, 15:38
JA sa nudím tak trochu už teraz a to žijem len 46 rokov 😉
none
183

182. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:38

JA sa nudím tak trochu už teraz a to žijem len 46 rokov 😉

182▲
17.09.2023, 15:44
A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂
none
184

183. era 17.09.2023, 15:44

A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂

183▲
17.09.2023, 15:45
Tvoriť môžeš aj tu a teraz, NIČ ti bráni, len lenivosť 😉
none
189

184. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:45

Tvoriť môžeš aj tu a teraz, NIČ ti bráni, len lenivosť 😉

184▲
17.09.2023, 15:55
Veď jasné tvoriť môžem a aj tvorím, v rámci prírodných zákonov.

A to môžeš aj ty, nemusíš sa nudiť 🙂
none
197

189. era 17.09.2023, 15:55

Veď jasné tvoriť môžem a aj tvorím, v rámci prírodných zákonov.

A to môžeš aj ty, nemusíš sa nudiť 🙂

189▲
17.09.2023, 15:58
Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉

Žiadne nové nápady 😉
nesúhlasí: Kasafran
none
211

197. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:58

Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉

Žiadne nové nápady 😉

197▲
17.09.2023, 16:21
A to vyhľadávanie podľa účastníka mi sem kedy nainštaluješ?
none
216

211. era 17.09.2023, 16:21

A to vyhľadávanie podľa účastníka mi sem kedy nainštaluješ?

211▲
17.09.2023, 16:23
Zajtra 😉
👍: era
none
272

197. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:58

Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉

Žiadne nové nápady 😉

197▲
17.09.2023, 18:54
(197) EnaX,
teraz si zaklamal až to páchne - Tvoj plánovaný supepočítač je už, nebodaj, hotový, alebo si od neho odstúpil...?!
274

272. Kasafran 17.09.2023, 18:54

(197) EnaX,
teraz si zaklamal až to páchne - Tvoj plánovaný supepočítač je už, nebodaj, hotový, alebo si od neho odstúpil...?!

272▲
17.09.2023, 18:57
Odstúpil, niesú a asi ani nebudú prachy 😉
none
186

183. era 17.09.2023, 15:44

A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂

183▲
17.09.2023, 15:49
A každá sláva trvá len 3 dni, nezabúdaj 😉
none
190

186. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:49

A každá sláva trvá len 3 dni, nezabúdaj 😉

186▲
17.09.2023, 15:55
Neviem o akej sláve hovoríš - tá je práve možná iba tuná na tomto svete 🙂
none
193

190. era 17.09.2023, 15:55

Neviem o akej sláve hovoríš - tá je práve možná iba tuná na tomto svete 🙂

190▲
17.09.2023, 15:57
Tak sa hovorí, inými slovami, každé (aj dobré) jedlo sa raz preje 😉
none
195

193. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:57

Tak sa hovorí, inými slovami, každé (aj dobré) jedlo sa raz preje 😉

193▲
17.09.2023, 15:58
Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂
none
198

195. era 17.09.2023, 15:58

Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂

195▲
17.09.2023, 16:02
Vieš čo majú spoločné všetky tie miesta, ktoré sa dajú vidieť? 😉

Že v podstate vidíš obrázok 😉

Možno farby sú ináč pomiešané, ale stále je to len obrázok 😉

Teda po čase si uvedomíš, že len sa ti menia obrázky pred očami a to je celý zážitok 😉
none
199

195. era 17.09.2023, 15:58

Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂

195▲
17.09.2023, 16:05
A čo konkrétne bude iné? 😉

Život okolo teba bude ubiehať a nikdy skončí 😉

Postupne sa bude všetko opakovať a vyprchá z teba radosť 😉
👍: J.Tull
none
213

199. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:05

A čo konkrétne bude iné? 😉

Život okolo teba bude ubiehať a nikdy skončí 😉

Postupne sa bude všetko opakovať a vyprchá z teba radosť 😉

199▲
17.09.2023, 16:22
Po smrti bude všetko iné. 🙂
none
219

213. era 17.09.2023, 16:22

Po smrti bude všetko iné. 🙂

213▲
17.09.2023, 16:24
Ty budeš iný? 😉
none
222

219. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:24

Ty budeš iný? 😉

219▲
17.09.2023, 16:25
Áno, aj to.
none
231

222. era 17.09.2023, 16:25

Áno, aj to.

222▲
17.09.2023, 17:00
A to jak nastane tá tvoja zmena? 😉
none
264

231. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:00

A to jak nastane tá tvoja zmena? 😉

231▲
17.09.2023, 18:33
Tým, že navždy odložíš toto fyzické telo, ktoré ťa definovalo, určovalo, obmedzovalo.
none
265

264. era 17.09.2023, 18:33

Tým, že navždy odložíš toto fyzické telo, ktoré ťa definovalo, určovalo, obmedzovalo.

264▲
17.09.2023, 18:35
Hehe, že navždy 😉
none
266

265. EnaXnaY 17.09.2023, 18:35

Hehe, že navždy 😉

265▲
17.09.2023, 18:36
Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.
👎: J.Tull
none
268

266. era 17.09.2023, 18:36

Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.

266▲
17.09.2023, 18:39
Ale však "čerti" ti dajú nové 😉
none
269

268. EnaXnaY 17.09.2023, 18:39

Ale však "čerti" ti dajú nové 😉

268▲
17.09.2023, 18:39
To je tomáškova fantasmagória
👎: J.Tull
none
270

269. era 17.09.2023, 18:39

To je tomáškova fantasmagória

269▲
17.09.2023, 18:50
Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉

Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉

Taký večný kolobeh 😉
👍: era
none
273

270. EnaXnaY 17.09.2023, 18:50

Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉

Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉

Taký večný kolobeh 😉

270▲
17.09.2023, 18:56
odkaz 😉
none
287

270. EnaXnaY 17.09.2023, 18:50

Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉

Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉

Taký večný kolobeh 😉

270▲
17.09.2023, 19:06
No veď každý môžeme mať svoju vlastnú predstavu o tom, čo bude či nebude. A každému sa dostane podľa jeho chcenia, napísal si. 🙂
none
291

287. era 17.09.2023, 19:06

No veď každý môžeme mať svoju vlastnú predstavu o tom, čo bude či nebude. A každému sa dostane podľa jeho chcenia, napísal si. 🙂

287▲
17.09.2023, 19:09
Hej, len SOM si na ten obrázok spomenul v súvislosti s novým telom od čertov 😉
súhlasí: era
none
271

266. era 17.09.2023, 18:36

Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.

266▲
17.09.2023, 18:52
No a čo, že sa rozpadne? More vydá mŕtvych, čo boli v ňom, aj smrť, aj podsvetie vydá mŕtvych...
rozdiel je:
Ale niekto povie: „Ako vstanú mŕtvi? V akom tele prídu?“ Hlupák! ... Tak je to aj so zmŕtvychvstaním: seje sa porušiteľné, vstáva neporušiteľné; seje sa potupené, vstáva slávne; seje sa slabé, vstáva mocné; seje sa telo živočíšne, vstáva telo duchovné... Ale nie je prv duchovné, lež živočíšne, až potom duchovné...mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní ...
none
185

181. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:34

Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉

181▲
17.09.2023, 15:48
Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.
none
187

185. tomas12345 17.09.2023, 15:48

Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.

185▲
17.09.2023, 15:51
Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉
none
192

187. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:51

Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉

187▲
17.09.2023, 15:56
Ale môže sa znovu radovať, ako keby to bolo prvý krát. 🙂
none
194

192. era 17.09.2023, 15:56

Ale môže sa znovu radovať, ako keby to bolo prvý krát. 🙂

192▲
17.09.2023, 15:57
Aj na tú radosť zabudne 😉
none
196

194. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:57

Aj na tú radosť zabudne 😉

194▲
17.09.2023, 15:58
Veď to je na tom najkrajšie. Nemôže sa nudiť v zmysle "toto už poznám" 🙂
none
200

187. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:51

Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉

187▲
17.09.2023, 16:05
Nikto si pametá na všetky tisícky miest na ktorých bol. To máš ako s jedlom, existuje tisícka druhov jedál, ak si zjedol všetky jedlá sveta, pametáš si ako každé jedlo chutí ? No asi tazko...

Clovek spoznáva nové veci preto lebo ho to baví. Spoznáš nejaké nové miesto, a bude ta to baviť. Potom na to miesto časom zabudneš, no prídeš tam znovu o 15 rokov a znova ta to mieste bude baviť spoznávať, pretože si na neho časom zabudol... Ak by si si dokonale pametal všetky miesta, potom by to nemalo zmysel, lebo potom by sa stratilo to čaro spoznávania nových vecí.
none
201

200. tomas12345 17.09.2023, 16:05

Nikto si pametá na všetky tisícky miest na ktorých bol. To máš ako s jedlom, existuje tisícka druhov jedál, ak si zjedol všetky jedlá sveta, pametáš si ako každé jedlo chutí ? No asi tazko...

Clovek spoznáva nové veci preto lebo ho to baví. Spoznáš nejaké nové miesto, a bude ta to baviť. Potom na to miesto časom zabudneš, no prídeš tam znovu o 15 rokov a znova ta to mieste bude baviť spoznávať, pretože si na neho časom zabudol... Ak by si si dokonale pametal všetky miesta, potom by to ne...

200▲
17.09.2023, 16:07
Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉
none
203

201. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:07

Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉

201▲
17.09.2023, 16:14
Ludia sú všade iný, a každý jeden človek je iný výzorovo, povahovo, myslením... takže už len spoznávaním nových ľudí je zrejmé že všetci sú odlišní....

ludia, stromy, domy, ulice, príroda sú na každom jednom mieste sveta iné.
none
207

203. tomas12345 17.09.2023, 16:14

Ludia sú všade iný, a každý jeden človek je iný výzorovo, povahovo, myslením... takže už len spoznávaním nových ľudí je zrejmé že všetci sú odlišní....

ludia, stromy, domy, ulice, príroda sú na každom jednom mieste sveta iné.

203▲
17.09.2023, 16:18
Ďalší dôvod na neBYTIE 😉

Keď spoznáš človeka, budeš si želať aby si nebol 😉
none
208

207. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:18

Ďalší dôvod na neBYTIE 😉

Keď spoznáš človeka, budeš si želať aby si nebol 😉

207▲
17.09.2023, 16:19
Co má čo iný človek spoločné s tvojim chcením nebytia ?
none
215

208. tomas12345 17.09.2023, 16:19

Co má čo iný človek spoločné s tvojim chcením nebytia ?

208▲
17.09.2023, 16:22
Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉

Človek je šelma 😉

Tak si skús žiť medzi šelmami 😉
none
218

215. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:22

Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉

Človek je šelma 😉

Tak si skús žiť medzi šelmami 😉

215▲
17.09.2023, 16:24
Ved skúšam, a nežije sa mi medzi nimi zle.
súhlasí: era
none
228

218. tomas12345 17.09.2023, 16:24

Ved skúšam, a nežije sa mi medzi nimi zle.

218▲
17.09.2023, 16:59
Lebo sám si šelma 😉
none
230

228. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:59

Lebo sám si šelma 😉

228▲
17.09.2023, 17:00
tak bud šelmou tiež.
none
238

230. tomas12345 17.09.2023, 17:00

tak bud šelmou tiež.

230▲
17.09.2023, 17:08
Ako môžem byť niekým iným, než SOM? 😉
none
249

238. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:08

Ako môžem byť niekým iným, než SOM? 😉

238▲
17.09.2023, 17:40
Tak že sa prisposobíš situácii aby ti bolo dobre...
Ak by si žil v saudskej arábii, nepísal by si na net že "Som Boh", a nechali by ťa na pokoji, a žil by si si svoj život v pohodlí.
none
251

249. tomas12345 17.09.2023, 17:40

Tak že sa prisposobíš situácii aby ti bolo dobre...
Ak by si žil v saudskej arábii, nepísal by si na net že "Som Boh", a nechali by ťa na pokoji, a žil by si si svoj život v pohodlí.

249▲
17.09.2023, 17:42
Však je mi dobre momentálne 😉

A ešte SOM aj sám sebou 😉
none
253

251. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:42

Však je mi dobre momentálne 😉

A ešte SOM aj sám sebou 😉

251▲
17.09.2023, 17:47
Tak potom prečo sa sťažuješ že ked spoznáš človeka tak je lepšie nebyť ???
none
254

253. tomas12345 17.09.2023, 17:47

Tak potom prečo sa sťažuješ že ked spoznáš človeka tak je lepšie nebyť ???

253▲
17.09.2023, 17:48
Taká je pravda o človeku 😉
none
220

215. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:22

Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉

Človek je šelma 😉

Tak si skús žiť medzi šelmami 😉

215▲
17.09.2023, 16:24
Medzi šelmami žijeme deň čo deň.
none
226

201. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:07

Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉

201▲
17.09.2023, 16:40
Už som našiel riešenie. Každých 100 rokov si dám tabletku na vymazanie pamete. Moje JA zostane, ibaže si nebudem pametať čo som zažil od 10 roku života. Takže to možem znova objavovať a zažívať. A ked znova dosiahnem 100 rokov, znovu si dám tabletku a takto až donekonečna...

Vidíš, ubehlo len pár minút, a ja som objavil efektívne riešenie...
none
237

226. tomas12345 17.09.2023, 16:40

Už som našiel riešenie. Každých 100 rokov si dám tabletku na vymazanie pamete. Moje JA zostane, ibaže si nebudem pametať čo som zažil od 10 roku života. Takže to možem znova objavovať a zažívať. A ked znova dosiahnem 100 rokov, znovu si dám tabletku a takto až donekonečna...

Vidíš, ubehlo len pár minút, a ja som objavil efektívne riešenie...

226▲
17.09.2023, 17:07
Tá tabletka sa volá SMRŤ 😉
none
247

237. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:07

Tá tabletka sa volá SMRŤ 😉

237▲
17.09.2023, 17:39
Načo smrť, ked si možeš vymazať pamet a ísť odznova ?
none
248

247. tomas12345 17.09.2023, 17:39

Načo smrť, ked si možeš vymazať pamet a ísť odznova ?

247▲
17.09.2023, 17:40
SMRŤ presne toto robí 😉
none
250

248. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:40

SMRŤ presne toto robí 😉

248▲
17.09.2023, 17:40
Smrť nerobí to že pojdeš odznova
none
252

250. tomas12345 17.09.2023, 17:40

Smrť nerobí to že pojdeš odznova

250▲
17.09.2023, 17:43
Jak vieš, keď si NEPAMÄTÁŠ, čo bolo pred narodením, hihi? 😉
none
255

252. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:43

Jak vieš, keď si NEPAMÄTÁŠ, čo bolo pred narodením, hihi? 😉

252▲
17.09.2023, 17:48
Práve preto že si nepametam čo bolo pred mojim narodením, je dokazom toho že nebytie znamená neexistenciu vedomia.
none
256

255. tomas12345 17.09.2023, 17:48

Práve preto že si nepametam čo bolo pred mojim narodením, je dokazom toho že nebytie znamená neexistenciu vedomia.

255▲
17.09.2023, 17:51
To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉
none
257

256. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:51

To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉

256▲
17.09.2023, 17:53
Môže to kľudne znamenať, že si už nekonečne veľa krát zobral tabletku zabudnutia = SMRŤ 😉
none
258

257. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:53

Môže to kľudne znamenať, že si už nekonečne veľa krát zobral tabletku zabudnutia = SMRŤ 😉

257▲
17.09.2023, 17:57
A že večný život vlastne žijeme všetci už teraz, akurát, že si nepamätáme 😉

Lebo každých pár rokov "začíname" odznova 😉
none
261

256. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:51

To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉

256▲
17.09.2023, 18:25
Je rozdiel medzi tým ked žiješ 100 rokov, a prestaneš si pametať na to čo sa udialo od tvojho 10 roku života, pričom tvoje JA si uvedomuješ, a medzi tým ked si vobec nepametáš na svoje JA v minulých životoch.
none
267

261. tomas12345 17.09.2023, 18:25

Je rozdiel medzi tým ked žiješ 100 rokov, a prestaneš si pametať na to čo sa udialo od tvojho 10 roku života, pričom tvoje JA si uvedomuješ, a medzi tým ked si vobec nepametáš na svoje JA v minulých životoch.

261▲
17.09.2023, 18:38
My sme tú hru urobili oveľa zaujímavejšou 😉

Okrem amnézie sú tu rôzne vychytávky ako starnutie tela, rôzne skúšky, životné nástrahy a svet plný bludov aby hra bola ťažšia 😉
none
276

267. EnaXnaY 17.09.2023, 18:38

My sme tú hru urobili oveľa zaujímavejšou 😉

Okrem amnézie sú tu rôzne vychytávky ako starnutie tela, rôzne skúšky, životné nástrahy a svet plný bludov aby hra bola ťažšia 😉

267▲
17.09.2023, 19:00
už ti začína moc pracovať fantázia...
none
278

276. tomas12345 17.09.2023, 19:00

už ti začína moc pracovať fantázia...

276▲
17.09.2023, 19:01
Aká fantázia? 😉

Pomenoval SOM vychytávky z reality 😉

Ty azda nestarneš? 😉
none
314

278. EnaXnaY 17.09.2023, 19:01

Aká fantázia? 😉

Pomenoval SOM vychytávky z reality 😉

Ty azda nestarneš? 😉

278▲
17.09.2023, 19:32
tá fantázia sa vzťahuje na akúsi amnéziu pamete na minulé životy...
none
321

314. tomas12345 17.09.2023, 19:32

tá fantázia sa vzťahuje na akúsi amnéziu pamete na minulé životy...

314▲
17.09.2023, 19:39
Ešte si to premysli 😉
none
188

185. tomas12345 17.09.2023, 15:48

Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.

185▲
17.09.2023, 15:53
Toto tvoje tvrdenie zrejme bude overené 😉

VESMÍR ťa preskúša, či je toto tvrdenie v tvojom prípade pravdivé 😉
👍: era
none
202

188. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:53

Toto tvoje tvrdenie zrejme bude overené 😉

VESMÍR ťa preskúša, či je toto tvrdenie v tvojom prípade pravdivé 😉

188▲
17.09.2023, 16:12
Som vo výhode oproti tebe, pretože ty ako večne mrtvy, už nikdy nemožeš znovu žiť, ale ja ako večne živý, budem mať možnosť za tú večnosť vynajst niečo čo ma bude baviť po večnosť. Ked totiž existuješ večne, večne budem niečo vymýšlať čo ťa bude baviť, takže vykonáš nekonečne množstvo roznych pokusov a kombinácii, a z toho nekonečného množstva pokusov a kombinácii je veľlká pravdepodobnosť že sa nájde večné riešenie problému......
none
204

202. tomas12345 17.09.2023, 16:12

Som vo výhode oproti tebe, pretože ty ako večne mrtvy, už nikdy nemožeš znovu žiť, ale ja ako večne živý, budem mať možnosť za tú večnosť vynajst niečo čo ma bude baviť po večnosť. Ked totiž existuješ večne, večne budem niečo vymýšlať čo ťa bude baviť, takže vykonáš nekonečne množstvo roznych pokusov a kombinácii, a z toho nekonečného množstva pokusov a kombinácii je veľlká pravdepodobnosť že sa nájde večné riešenie problému......

202▲
17.09.2023, 16:17
Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉
none
206

204. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:17

Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉

204▲
17.09.2023, 16:18
vážne ? A kolkých takých ľudí poznáš čo žili večne ?
none
210

206. tomas12345 17.09.2023, 16:18

vážne ? A kolkých takých ľudí poznáš čo žili večne ?

206▲
17.09.2023, 16:20
SEBA 😉
none
214

210. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:20

SEBA 😉

210▲
17.09.2023, 16:22
žiješ 46 rokov a nie večne...
none
221

214. tomas12345 17.09.2023, 16:22

žiješ 46 rokov a nie večne...

214▲
17.09.2023, 16:24
V tomto živote 😉
none
225

221. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:24

V tomto živote 😉

221▲
17.09.2023, 16:37
a čo si bol v minulom živote ?
none
236

225. tomas12345 17.09.2023, 16:37

a čo si bol v minulom živote ?

225▲
17.09.2023, 17:05
Tvorca simulátoru všetkého, teraz ho testujem 😉
none
223

204. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:17

Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉

204▲
17.09.2023, 16:26
Máš akiste na mysli večnosť bezo zmeny, bez vývoja.
none
234

223. era 17.09.2023, 16:26

Máš akiste na mysli večnosť bezo zmeny, bez vývoja.

223▲
17.09.2023, 17:04
Vážne ťa potešilo, že namiesto televízora kocky, máš placku? 😉

Zmeny sú len o iných obrázkoch, ktoré vidíš 😉

Po čase už aj tú zmenu považuješ za niečo, čo je stabilné 😉

A zmena by bola, keby zrazu žiadna zmena nenastala 😉
none
191

185. tomas12345 17.09.2023, 15:48

Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.

185▲
17.09.2023, 15:56
Bol SOM aj JA taký trúfalý, že SOM tvrdil, že sa nikdy nechám rezať 😉

A potom prišiel na psa mráz 😉

Tak sa teš, tvoje NIKDY bude podrobené skúške 😉
none
205

191. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:56

Bol SOM aj JA taký trúfalý, že SOM tvrdil, že sa nikdy nechám rezať 😉

A potom prišiel na psa mráz 😉

Tak sa teš, tvoje NIKDY bude podrobené skúške 😉

191▲
17.09.2023, 16:17
Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený....
Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...
none
209

205. tomas12345 17.09.2023, 16:17

Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený....
Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...

205▲
17.09.2023, 16:20
Aj toto tvoje tvrdenie bude overené 😉
none
212

209. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:20

Aj toto tvoje tvrdenie bude overené 😉

209▲
17.09.2023, 16:22
už sa neviem dočkať
none
217

205. tomas12345 17.09.2023, 16:17

Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený....
Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...

205▲
17.09.2023, 16:24
Neverím tomu, že je lepšie sa večne nudiť, než večne nebyť. Pri nebytí nemáš žiadne otázky, žiadne potreby, žiadne problémy - lebo nie si. Proste paráda.
none
224

217. era 17.09.2023, 16:24

Neverím tomu, že je lepšie sa večne nudiť, než večne nebyť. Pri nebytí nemáš žiadne otázky, žiadne potreby, žiadne problémy - lebo nie si. Proste paráda.

217▲
17.09.2023, 16:37
lenže nemáš ani žiadne radosti... a aj ked sa nudíš si možeš spraviť radosť, že si dačo dobre zaješ...

Hmm, ked paráda, tak prečo potom žiješ ? Prečo nepodstúpiš eutanáziu ?
none
227

224. tomas12345 17.09.2023, 16:37

lenže nemáš ani žiadne radosti... a aj ked sa nudíš si možeš spraviť radosť, že si dačo dobre zaješ...

Hmm, ked paráda, tak prečo potom žiješ ? Prečo nepodstúpiš eutanáziu ?

224▲
17.09.2023, 16:54
1. Ak si neuvedomuješ, že nemáš radosti, tak je to super. Nič ťa netrápi.

2. Lebo eutanáziou sa nedostaneš do nebytia. To je celý problém 🙂
none
229

227. era 17.09.2023, 16:54

1. Ak si neuvedomuješ, že nemáš radosti, tak je to super. Nič ťa netrápi.

2. Lebo eutanáziou sa nedostaneš do nebytia. To je celý problém 🙂

227▲
17.09.2023, 16:59
Mal si sa super ked si sa nenarodil ? No nemal... super sa človek može mať len vtedy ked je vo vedomom stave a zažíva niečo príjemné....

2 : Dostaneš, eutanaziou zomrieš a si mrtvy, teda v tvojom prípade by si nebol.
none
262

229. tomas12345 17.09.2023, 16:59

Mal si sa super ked si sa nenarodil ? No nemal... super sa človek može mať len vtedy ked je vo vedomom stave a zažíva niečo príjemné....

2 : Dostaneš, eutanaziou zomrieš a si mrtvy, teda v tvojom prípade by si nebol.

229▲
17.09.2023, 18:29
1. No nemal, lebo ma nebolo. Super!

2. Blbosť 🙂
none
275

262. era 17.09.2023, 18:29

1. No nemal, lebo ma nebolo. Super!

2. Blbosť 🙂

262▲
17.09.2023, 18:59
1 : Tak prečo sa potom nejdeš zabiť ?
2 : Ak zomrieš pri eutanázii, tak tvoje bytie dalej existuje ?
none
281

275. tomas12345 17.09.2023, 18:59

1 : Tak prečo sa potom nejdeš zabiť ?
2 : Ak zomrieš pri eutanázii, tak tvoje bytie dalej existuje ?

275▲
17.09.2023, 19:04
No predsa preto, lebo po smrti bude nasledovať posmrtný život a nie nebytie.

Nevieš to pochopiť?
Samozrejme, že po smrti tela pri eutanázii ďalej existuje moje bytie duše v duchovnom svete.

To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka.
none
318

281. era 17.09.2023, 19:04

No predsa preto, lebo po smrti bude nasledovať posmrtný život a nie nebytie.

Nevieš to pochopiť?
Samozrejme, že po smrti tela pri eutanázii ďalej existuje moje bytie duše v duchovnom svete.

To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka.

281▲
17.09.2023, 19:35
No už chápem...

"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."

Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".
none
319

318. tomas12345 17.09.2023, 19:35

No už chápem...

"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."

Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".

318▲
17.09.2023, 19:37
A preto Bohom nie si 😉
none
322

319. EnaXnaY 17.09.2023, 19:37

A preto Bohom nie si 😉

319▲
17.09.2023, 19:40
Boh bude premýšlať zrejme podobne, ak uvidí že jedinec považuje smrť za super, dá mu smrť.
none
323

322. tomas12345 17.09.2023, 19:40

Boh bude premýšlať zrejme podobne, ak uvidí že jedinec považuje smrť za super, dá mu smrť.

322▲
17.09.2023, 19:44
No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉
none
324

323. EnaXnaY 17.09.2023, 19:44

No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉

323▲
17.09.2023, 19:44
Z diela spoznáš stvoritela.
none
325

324. tomas12345 17.09.2023, 19:44

Z diela spoznáš stvoritela.

324▲
17.09.2023, 19:46
No povedz, na základe lipky, čo o MNE vieš? 😉
none
327

325. EnaXnaY 17.09.2023, 19:46

No povedz, na základe lipky, čo o MNE vieš? 😉

325▲
17.09.2023, 19:56
Stačí si prečítať tri úvodne vety stránky "Ja som Stvoritel, Ja som Boh" a hned mi je jasné že stvoritel stránky trpí schizofréniou
none
330

327. tomas12345 17.09.2023, 19:56

Stačí si prečítať tri úvodne vety stránky "Ja som Stvoritel, Ja som Boh" a hned mi je jasné že stvoritel stránky trpí schizofréniou

327▲
17.09.2023, 19:58
Pri tvojej nedôslednosti sa nečudujem, že dochádzaš k záverom, k akým dochádzaš (bludným) 😉

Žiadne JA SOM BOH, tam nie je 😉
👍: era , Kasafran
none
332

330. EnaXnaY 17.09.2023, 19:58

Pri tvojej nedôslednosti sa nečudujem, že dochádzaš k záverom, k akým dochádzaš (bludným) 😉

Žiadne JA SOM BOH, tam nie je 😉

330▲
17.09.2023, 19:59
nie je tam že si trojjediný Boh ?
none
335

332. tomas12345 17.09.2023, 19:59

nie je tam že si trojjediný Boh ?

332▲
17.09.2023, 20:00
V lipke? 😉
none
338

335. EnaXnaY 17.09.2023, 20:00

V lipke? 😉

335▲
17.09.2023, 20:01
ved si pozri uvod stránky dzio.sk
none
339

338. tomas12345 17.09.2023, 20:01

ved si pozri uvod stránky dzio.sk

338▲
17.09.2023, 20:02
To je lipka? 😉
none
342

339. EnaXnaY 17.09.2023, 20:02

To je lipka? 😉

339▲
17.09.2023, 20:03
a nenaprogramoval si to ?
none
344

342. tomas12345 17.09.2023, 20:03

a nenaprogramoval si to ?

342▲
17.09.2023, 20:05
Ešte raz zopakujem, pýtal SOM sa na lipku, nie na ďalších 100 stránok, ktoré SOM naprogramoval 😉

Hovorím, že si nedôsledný 😉
súhlasí: era
none
346

344. EnaXnaY 17.09.2023, 20:05

Ešte raz zopakujem, pýtal SOM sa na lipku, nie na ďalších 100 stránok, ktoré SOM naprogramoval 😉

Hovorím, že si nedôsledný 😉

344▲
17.09.2023, 20:08
a prečo si sa pýtal len na lipku ? Ved z diela sa spozná stvoritel, a jedno z tvojich diel je aj dzio.sk
none
350

346. tomas12345 17.09.2023, 20:08

a prečo si sa pýtal len na lipku ? Ved z diela sa spozná stvoritel, a jedno z tvojich diel je aj dzio.sk

346▲
17.09.2023, 20:12
Lebo pri tvojej povrchnosti neverím, že si schopný kliknúť na toho trojjediného boha, aby si si prečítal ako to myslím 😉
none
354

350. EnaXnaY 17.09.2023, 20:12

Lebo pri tvojej povrchnosti neverím, že si schopný kliknúť na toho trojjediného boha, aby si si prečítal ako to myslím 😉

350▲
17.09.2023, 21:09
klikal som, a zrejme to nemyslíš len tak ako si napísal...
ved len dnes si napísal že žiješ od večnosti...
sám seba nazývaš Ježiš Kristus....
A mnoho dalších vecí robíš, ktorými sa robíš rovným Bohu...
none
329

323. EnaXnaY 17.09.2023, 19:44

No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉

323▲
17.09.2023, 19:58
Clovek zo všetkých pudov ktoré mu dal stvoriteľ, má najsilnejší pud sebazáchovy. Zrejme teda Stvoritelovi najviac záležalo na tomto pude, ked ho spravil pre človeka najsilnejším. Ak teda niekto ako era, vyhlasuje smrť za krásnu, priamo tým pluje Stvoritelovi do očí.
none
331

329. tomas12345 17.09.2023, 19:58

Clovek zo všetkých pudov ktoré mu dal stvoriteľ, má najsilnejší pud sebazáchovy. Zrejme teda Stvoritelovi najviac záležalo na tomto pude, ked ho spravil pre človeka najsilnejším. Ak teda niekto ako era, vyhlasuje smrť za krásnu, priamo tým pluje Stvoritelovi do očí.

329▲
17.09.2023, 19:59
A Stvoritel zrejme nenechá nepotrestaných tých čo ho najviac urážajú...
none
336

318. tomas12345 17.09.2023, 19:35

No už chápem...

"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."

Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".

318▲
17.09.2023, 20:01
Ja ti ďakujem za to, že by si to tak urobil, keby si to mal v schopnostiach 🙂
none
340

336. era 17.09.2023, 20:01

Ja ti ďakujem za to, že by si to tak urobil, keby si to mal v schopnostiach 🙂

336▲
17.09.2023, 20:02
Boh dal pud sebazáchovy, a ty ideš proti nemu
none
345

340. tomas12345 17.09.2023, 20:02

Boh dal pud sebazáchovy, a ty ideš proti nemu

340▲
17.09.2023, 20:05
To je totálny nezmysel. 🙂
none
347

345. era 17.09.2023, 20:05

To je totálny nezmysel. 🙂

345▲
17.09.2023, 20:09
Boh nedal človeku pud sebazáchovy ktorý je najsilnejším pudom ?
none
349

347. tomas12345 17.09.2023, 20:09

Boh nedal človeku pud sebazáchovy ktorý je najsilnejším pudom ?

347▲
17.09.2023, 20:12
A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?
none
351

349. era 17.09.2023, 20:12

A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?

349▲
17.09.2023, 20:14
Lebo nekonám svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal 😉
none
355

349. era 17.09.2023, 20:12

A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?

349▲
17.09.2023, 21:09
Porovnávaš Boha s človekom ?
none
357

355. tomas12345 17.09.2023, 21:09

Porovnávaš Boha s človekom ?

355▲
17.09.2023, 21:53
Ježiš bol človek.
none
358

357. era 17.09.2023, 21:53

Ježiš bol človek.

357▲
17.09.2023, 21:58
Píše sa, že bol synom človeka.
359

358. peter67 17.09.2023, 21:58

Píše sa, že bol synom človeka.

358▲
17.09.2023, 22:07
(358) Peter67,
ale no - vari si zabudol, že bol synom Ducha svätého, ktorý vstúpil do lona Jozefovej manželky "panny" Márie, ktorá zostala aj po ďalších Ježišových súrodencoch vždy pannou...?
360

359. Kasafran 17.09.2023, 22:07

(358) Peter67,
ale no - vari si zabudol, že bol synom Ducha svätého, ktorý vstúpil do lona Jozefovej manželky "panny" Márie, ktorá zostala aj po ďalších Ježišových súrodencoch vždy pannou...?

359▲
17.09.2023, 22:11
Kaso.
Ale no - vari si zabudol, že Duch Svätý vstúpil do Márie a až potom ju Jozef pojal za manželku?
361

360. peter67 17.09.2023, 22:11

Kaso.
Ale no - vari si zabudol, že Duch Svätý vstúpil do Márie a až potom ju Jozef pojal za manželku?

360▲
17.09.2023, 22:30
(360) Peter67,
ahá - tak v tom mohol byť ten pes zakopaný! Ale prečo nás potom katolíci klamú, že ostala navždy pannou...?
Ja, ako pokrstený evanjelik, som sa o Márii učil ako o matke Ježišovej, a evanjelici tomu veria doteraz...!
👍: peter67
362

361. Kasafran 17.09.2023, 22:30

(360) Peter67,
ahá - tak v tom mohol byť ten pes zakopaný! Ale prečo nás potom katolíci klamú, že ostala navždy pannou...?
Ja, ako pokrstený evanjelik, som sa o Márii učil ako o matke Ježišovej, a evanjelici tomu veria doteraz...!

361▲
17.09.2023, 22:49
Kaso, klamú neklamú a vari to nie je jedno?

Možno preto, lebo sa dáte.

A Ujo Igor nás mafii nepredal, aj ked mu skoro z toho krv z nosa tiekla.

A ešte aj exministr pritom nakopal.
súhlasí: Kasafran
363

362. peter67 17.09.2023, 22:49

Kaso, klamú neklamú a vari to nie je jedno?

Možno preto, lebo sa dáte.

A Ujo Igor nás mafii nepredal, aj ked mu skoro z toho krv z nosa tiekla.

A ešte aj exministr pritom nakopal.

362▲
17.09.2023, 23:06
(362) Peter67,
veru hej, v našom poprevratovom systéme je to v podstate jedno...
Tí, čo vraj neklamú, po voľbách na pravdu zabudnú a tí, čo klamali, klamú ďalej...!
364

363. Kasafran 17.09.2023, 23:06

(362) Peter67,
veru hej, v našom poprevratovom systéme je to v podstate jedno...
Tí, čo vraj neklamú, po voľbách na pravdu zabudnú a tí, čo klamali, klamú ďalej...!

363▲
18.09.2023, 07:29
Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?
none
365

364. Lemmy 18.09.2023, 07:29

Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?

364▲
18.09.2023, 07:32
Sa bráni tomu, nazvať to prevratom?
none
366

364. Lemmy 18.09.2023, 07:29

Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?

364▲
18.09.2023, 07:38
V r 1948 sa jednalo o nežnú revolúciu.
Demokrati odovzdali moc komunistom.
súhlasí: Kasafran
👍: era
168

165. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:39

Už SOM to napísal ale ešte raz 😉

Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉

165▲
17.09.2023, 14:51
Ak máš dostatočné poznanie o cestách a ich súvislostiach s javmi, tak sa môže aj cesta projektovať podľa tvojho chcenia.
none
170

168. era 17.09.2023, 14:51

Ak máš dostatočné poznanie o cestách a ich súvislostiach s javmi, tak sa môže aj cesta projektovať podľa tvojho chcenia.

168▲
17.09.2023, 14:53
Nie, práveže cesty sa projektujú automaticky, mnohokrát aj potom, čo si už dávno zabudol, že si si niečo želal 😉

Potom tvoj život vyzerá ako jeden veľký chaos 😉
none
164

161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27

Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉

Popremýšľaj nad tým 😉

161▲
17.09.2023, 14:36
Preto SOM povedal, že nestačí dúfať, chcenie je niečo ako potvrdenie, že VESMÍR má naprojektovať cestu 😉
súhlasí: Kasafran
none
383

161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27

Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉

Popremýšľaj nad tým 😉

161▲
18.09.2023, 09:43
Ty však takú vôľu nemáš.
384

383. Enter 18.09.2023, 09:43

Ty však takú vôľu nemáš.

383▲
18.09.2023, 09:44
Už si sa dostatočne vygrcal? 😉
súhlasí: Kasafran
👍: era
none
385

384. Ježiš Kristus 18.09.2023, 09:44

Už si sa dostatočne vygrcal? 😉

384▲
18.09.2023, 09:57
Nechápem len naše zdravotníctvo, ktoré by malo ľuďom ako ty poskytnúť takú zdravotnú starostlivosť, aby sa nesnažili ochromiť zdravie mysle
386

385. Enter 18.09.2023, 09:57

Nechápem len naše zdravotníctvo, ktoré by malo ľuďom ako ty poskytnúť takú zdravotnú starostlivosť, aby sa nesnažili ochromiť zdravie mysle

385▲
18.09.2023, 10:01
Ty toho nechápeš oveľa viac 😉
súhlasí: Kasafran
none
387

386. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:01

Ty toho nechápeš oveľa viac 😉

386▲
18.09.2023, 10:12
Napríklad?
393

387. Enter 18.09.2023, 10:12

Napríklad?

387▲
18.09.2023, 10:19
Napríklad, že netreba dráždiť hada bosou nohou po hlavičke 😉
súhlasí: Kasafran
none
395

393. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:19

Napríklad, že netreba dráždiť hada bosou nohou po hlavičke 😉

393▲
18.09.2023, 10:28
Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.
nesúhlasí: Kasafran
398

395. Enter 18.09.2023, 10:28

Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.

395▲
18.09.2023, 10:41
Však aj SOM 😉
none
409

395. Enter 18.09.2023, 10:28

Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.

395▲
18.09.2023, 12:51
(395) Pobežal,
to už nemôže nikto z nás, lebo Ty obsadzuješ denno-denne skoro všetkých...
408

386. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:01

Ty toho nechápeš oveľa viac 😉

386▲
18.09.2023, 12:47
(386) EnaX,
už som sa párkrát vyjadril, že cvok, ak je aj zo zlata, vždy ostáva cvokom - myslím si,
že také prirovnanie Pobežala sedí tak, ako detská riť na šerbli...
300

153. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:03

Možností je vždy veľa 😉

JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉

153▲
17.09.2023, 19:17
Doma by si sa nevyliečil. Vďaka Bohu za tvoju mamču.
Už si bol aj na prechádzku?
none
302

300. ninka 17.09.2023, 19:17

Doma by si sa nevyliečil. Vďaka Bohu za tvoju mamču.
Už si bol aj na prechádzku?

300▲
17.09.2023, 19:18
Tak by SOM umrel 😉
none
382

149. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:57

Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉

149▲
18.09.2023, 09:41
Prečo si o tom nepovedal svomu psychiatrovi?
381

143. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:54

Dúfať nestačí, treba chcieť 😉

143▲
18.09.2023, 09:40
Keď nebudeš spolupracovať s tvojim psychiatrom, nebude ti to stačiť...
155

110. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:09

NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉

110▲
17.09.2023, 14:22
(110) EnaX,
treba si uvedomiť, že veľa našich predchodcov po ich úmrtí začalo žiť aj tisícročia trvajúcimi spomienkami ich následníkov a ctiteľov, a to až doteraz...
56

3. Enter 17.09.2023, 08:17

lož, ako pracovný nástroj.

https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo

3▲
17.09.2023, 10:52
(3) Pobežal,
Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!
57

56. Kasafran 17.09.2023, 10:52

(3) Pobežal,
Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!

56▲
17.09.2023, 10:53
Jemu stačí poznať bibliu
none
371

56. Kasafran 17.09.2023, 10:52

(3) Pobežal,
Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!

56▲
18.09.2023, 09:30
Pobežal - niekto kamsi odbežal a ty si iba ****utý. StBák.
519

3. Enter 17.09.2023, 08:17

lož, ako pracovný nástroj.

https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo

3▲
19.09.2023, 13:01
to tvoj pes tak šteká na Fica ?
none
259

1. Kasafran 17.09.2023, 00:26

R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4

1▲
17.09.2023, 17:57
Kasafran, už som Ti to písal, prečo dávaš také dlhé príspevky, videá... ? Možno by sa rozprúdila diskusia k veci, ak by si bol stručnejší, argumentoval postupne ...
súhlasí: Lemmy
none
260

259. J.Tull 17.09.2023, 17:57

Kasafran, už som Ti to písal, prečo dávaš také dlhé príspevky, videá... ? Možno by sa rozprúdila diskusia k veci, ak by si bol stručnejší, argumentoval postupne ...

259▲
17.09.2023, 17:59
Lebo je tapetár 😉

Diskusia ho v podstate nezaujíma 😉
súhlasí: era , Lemmy
👍: J.Tull
none
263

260. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:59

Lebo je tapetár 😉

Diskusia ho v podstate nezaujíma 😉

260▲
17.09.2023, 18:32
To, čo ho zaujíma, sú súhlasné príspevky, ktoré tvrdia to isté, čo si on myslí, Robia mu radosť 🙂
súhlasí: Lemmy
none
367

1. Kasafran 17.09.2023, 00:26

R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4

1▲
18.09.2023, 07:39
HOP
súhlasí: ninka
👍: era
368

367. peter67 18.09.2023, 07:39

HOP

367▲
18.09.2023, 07:41
Také CISLO som asi ani nikdy nezískal.
súhlasí: ninka
👍: era
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 2 001 595 B vygenerované za : 0.375 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 791 955 x jedinečné zobrazenia : 5 266 198 x ip adresa : 216.73.217.150
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none