pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
|
Diskusné Fórum
nový "Jeruzalem"
|
sk
|
en
|
aA
|
|
informácia dňa :
zmysel života dňa :
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD
|
|
príspevkov 710 |
zobrazení 2 654 |
unikátne 78 |
tému vytvoril(a) 17.9.2023 00:26 Kasafran
|
Téma je len na čítanie...
1
|
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes odkaz
|
|
|
2
|
|
|
1. Kasafran 17.09.2023, 00:26
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4
1▲
17.09.2023, 08:16
|
Skrátka ruská mafia na slovensku stále zastáva vysoké posty. Jednobunkovce ich volia.
|
|
|
3
|
|
|
2. Enter 17.09.2023, 08:16
Skrátka ruská mafia na slovensku stále zastáva vysoké posty. Jednobunkovce ich volia.
2▲
17.09.2023, 08:17
|
lož, ako pracovný nástroj. odkaz
|
|
|
4
|
|
|
3. Enter 17.09.2023, 08:17
lož, ako pracovný nástroj.
https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo
3▲
17.09.2023, 08:32
|
|
5
|
|
|
4. EnaXnaY 17.09.2023, 08:32
Tvoj nástroj 😉
4▲
17.09.2023, 08:58
|
Zavčas rána klame 
|
 |
|
8
|
|
|
5. djjaro 17.09.2023, 08:58
Zavčas rána klame
5▲
17.09.2023, 09:14
|
On neklame!!! A nikto z jeho sekty neklame!!! Oni iba hovoria v jazykoch a tým neznovuzrodený nemôže rozumieť, lebo nestretol D.S. odkaz
|
|
|
9
|
|
|
8. peter67 17.09.2023, 09:14
On neklame!!! A nikto z jeho sekty neklame!!! Oni iba hovoria v jazykoch a tým neznovuzrodený nemôže rozumieť, lebo nestretol D.S. https://www.youtube.com/watch?v=hJKoInKSdns
8▲
17.09.2023, 09:24
|
Hovorenie jazykmi? Aspoň keby rozumel tým jazykom 
|
 |
|
11
|
|
|
9. djjaro 17.09.2023, 09:24
Hovorenie jazykmi? Aspoň keby rozumel tým jazykom 
9▲
17.09.2023, 09:31
|
Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety. 
|
|
|
12
|
|
|
11. Enter 17.09.2023, 09:31
Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety. 
11▲
17.09.2023, 09:33
|
Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉
|
 |
|
13
|
|
|
12. EnaXnaY 17.09.2023, 09:33
Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉
12▲
17.09.2023, 09:44
|
Knihu plnú bludov = Dziovu Pokladnicu netreba poznať. A teda ani tvoje vyjadrenia k biblii.
|
|
|
14
|
|
|
13. Enter 17.09.2023, 09:44
Knihu plnú bludov = Dziovu Pokladnicu netreba poznať. A teda ani tvoje vyjadrenia k biblii.
13▲
17.09.2023, 09:45
|
Vyjadrenie k dzI/Ovej pokladnici má rovnakú váhu ako vyjadrenie k biblii 😉
|
 |
|
15
|
|
|
14. EnaXnaY 17.09.2023, 09:45
Vyjadrenie k dzI/Ovej pokladnici má rovnakú váhu ako vyjadrenie k biblii 😉
14▲
17.09.2023, 09:46
|
|
16
|
|
|
15. Enter 17.09.2023, 09:46
nemá to rovnakú váhu
15▲
17.09.2023, 09:47
|
Má, vyjadril SOM obe JA 😉
|
 |
|
17
|
|
|
16. EnaXnaY 17.09.2023, 09:47
Má, vyjadril SOM obe JA 😉
16▲
17.09.2023, 09:48
|
Povedal človek, ktorý napísal pokladnicu plnú bludov
|
|
|
18
|
|
|
17. Enter 17.09.2023, 09:48
Povedal človek, ktorý napísal pokladnicu plnú bludov
17▲
17.09.2023, 09:49
|
Áno, ten istý človek, preto má rovnakú váhu 😉
|
 |
|
369
|
|
|
18. EnaXnaY 17.09.2023, 09:49
Áno, ten istý človek, preto má rovnakú váhu 😉
18▲
18.09.2023, 09:27
|
Tvoja váha je preto na ****o.
|
|
|
63
|
|
|
12. EnaXnaY 17.09.2023, 09:33
Knihu plnú bludov = bibliu, nie je treba poznať 😉
12▲
17.09.2023, 11:25
|
Napíše aspon jeden blud. Nenájdeš !!!
|
 |
|
64
|
|
|
63. tomas12345 17.09.2023, 11:25
Napíše aspon jeden blud. Nenájdeš !!!
63▲
17.09.2023, 11:29
|
Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉
|
 |
|
65
|
|
|
64. EnaXnaY 17.09.2023, 11:29
Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉
64▲
17.09.2023, 11:35
|
To nie sú bludy, iba sú to javy ktoré sú nemožné pre človeka, no pre Boha nie sú nemožné aby ich vykonal. Takže žiaden blud, pokial sa na to pozeráš z pohladu nie človeka ale Boha
|
 |
|
66
|
|
|
65. tomas12345 17.09.2023, 11:35
To nie sú bludy, iba sú to javy ktoré sú nemožné pre človeka, no pre Boha nie sú nemožné aby ich vykonal. Takže žiaden blud, pokial sa na to pozeráš z pohladu nie človeka ale Boha
65▲
17.09.2023, 11:36
|
|
68
|
|
|
66. EnaXnaY 17.09.2023, 11:36
Vráť sa do reality 😉
66▲
17.09.2023, 11:42
|
Realitá je tá že náš svet je nadprirodzený, v ktorom existuje svet ktorý vidíš, ale aj svet ktorý nevidíš, no uvidíš ho neskor.
|
 |
|
69
|
|
|
68. tomas12345 17.09.2023, 11:42
Realitá je tá že náš svet je nadprirodzený, v ktorom existuje svet ktorý vidíš, ale aj svet ktorý nevidíš, no uvidíš ho neskor.
68▲
17.09.2023, 11:45
|
Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉
Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉
|
 |
|
72
|
|
|
69. EnaXnaY 17.09.2023, 11:45
Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉
Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉
69▲
17.09.2023, 11:59
|
A ty si myslíš že pre Boha je nemožné aby dokázal vzkriesiť človeka alebo vytvoriť hovoriaceho hada ?
|
 |
|
73
|
|
|
72. tomas12345 17.09.2023, 11:59
A ty si myslíš že pre Boha je nemožné aby dokázal vzkriesiť človeka alebo vytvoriť hovoriaceho hada ?
72▲
17.09.2023, 12:00
|
Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉
Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉
Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉
|
 |
|
118
|
|
|
73. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:00
Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉
Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉
Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉
73▲
17.09.2023, 13:26
|
hovoriaci had bol jednorázová udalosť v rajskej záhrade. Boh využil hovoriaceho hada v minulosti, no teraz ho už nevyužíva. Ciže ak ho teraz nevidíš, neznamená to že hovoriaci had neexistoval...
Vzkriesenie Boh vyvoláva skrze vzkriesenie duše, vedomia. Vzkriesené telá budeš vidieť až pri poslednom súde.
|
 |
|
120
|
|
|
118. tomas12345 17.09.2023, 13:26
hovoriaci had bol jednorázová udalosť v rajskej záhrade. Boh využil hovoriaceho hada v minulosti, no teraz ho už nevyužíva. Ciže ak ho teraz nevidíš, neznamená to že hovoriaci had neexistoval...
Vzkriesenie Boh vyvoláva skrze vzkriesenie duše, vedomia. Vzkriesené telá budeš vidieť až pri poslednom súde.
118▲
17.09.2023, 13:28
|
Hovoriaci had je rozprávková bytosť 😉
Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč 😉
|
 |
|
125
|
|
|
120. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:28
Hovoriaci had je rozprávková bytosť 😉
Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč 😉
120▲
17.09.2023, 13:32
|
"Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč"
Odkial to vieš na 100% že to je tak ?
|
 |
|
128
|
|
|
125. tomas12345 17.09.2023, 13:32
"Vzkriesenie nebude, zabudni, čo raz umrelo, je navždy preč"
Odkial to vieš na 100% že to je tak ?
125▲
17.09.2023, 13:34
|
Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉
|
 |
|
136
|
|
|
128. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34
Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉
128▲
17.09.2023, 13:52
|
Rúhaš sa, lebo hoci si len človek, hráš sa na Boha. Mal by si vyhladať nejaký protestanský zbor, a povedať im o tomto probléme, a oni už na tebe spravia exorcizmus a vyženú s teba zlých démonov, lebo toto čo píšeš nemáš z vlastnej hlavy, to ti do hlavy našepkávajú zlí duchovia.
|
 |
|
379
|
|
|
136. tomas12345 17.09.2023, 13:52
Rúhaš sa, lebo hoci si len človek, hráš sa na Boha. Mal by si vyhladať nejaký protestanský zbor, a povedať im o tomto probléme, a oni už na tebe spravia exorcizmus a vyženú s teba zlých démonov, lebo toto čo píšeš nemáš z vlastnej hlavy, to ti do hlavy našepkávajú zlí duchovia.
136▲
18.09.2023, 09:38
|
Tomáš, príliš moc sa približuješ ľuďom s diagnostikovanou schizofréniou. To nie je zdravé.
|
|
|
388
|
|
|
379. Enter 18.09.2023, 09:38
Tomáš, príliš moc sa približuješ ľuďom s diagnostikovanou schizofréniou. To nie je zdravé.
379▲
18.09.2023, 10:12
|
lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.
|
 |
|
389
|
|
|
388. tomas12345 18.09.2023, 10:12
lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.
388▲
18.09.2023, 10:14
|
Najprv si porieš svoje psychické problémy, lebo tak to vyzerá, že ten chorý si tu ty 😉
|
 |
|
391
|
|
|
389. EnaXnaY 18.09.2023, 10:14
Najprv si porieš svoje psychické problémy, lebo tak to vyzerá, že ten chorý si tu ty 😉
389▲
18.09.2023, 10:16
|
Ja ale priznávam že som chorý a liečim sa, ale vy sa nepriznávate že ste chorí, a nehladáte doktora Krista.
|
 |
|
394
|
|
|
391. tomas12345 18.09.2023, 10:16
Ja ale priznávam že som chorý a liečim sa, ale vy sa nepriznávate že ste chorí, a nehladáte doktora Krista.
391▲
18.09.2023, 10:20
|
MŇA Krista, netreba hľadať, prebývam tu na Lipke 😉
|
 |
|
396
|
|
|
394. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:20
MŇA Krista, netreba hľadať, prebývam tu na Lipke 😉
394▲
18.09.2023, 10:29
|
Toto by mal s tebou rozoberať tvoj psychiater.
|
|
|
399
|
|
|
396. Enter 18.09.2023, 10:29
Toto by mal s tebou rozoberať tvoj psychiater.
396▲
18.09.2023, 10:41
|
|
390
|
|
|
388. tomas12345 18.09.2023, 10:12
lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som diskutovať so svetcami, ale s hriešnikmi, a vyzvať ich aby sa kajali.
388▲
18.09.2023, 10:16
|
|
392
|
|
|
390. era 18.09.2023, 10:16
Oukay, takže so mnou už nediskutuj.   
390▲
18.09.2023, 10:16
|
|
397
|
|
|
392. tomas12345 18.09.2023, 10:16
Odkedy si ty svetec ?
392▲
18.09.2023, 10:32
|
|
400
|
|
|
397. era 18.09.2023, 10:32
A ty si odkedy lekár?   
397▲
18.09.2023, 10:42
|
Odvtedy, čo mu to šiblo v lebeni 😉
|
 |
|
401
|
|
|
400. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:42
Odvtedy, čo mu to šiblo v lebeni 😉
400▲
18.09.2023, 11:08
|
Mesiášsky syndróm 😉
JA ho znám, JA s ním žiju 😉
|
 |
|
402
|
|
|
397. era 18.09.2023, 10:32
A ty si odkedy lekár?   
397▲
18.09.2023, 11:26
|
|
403
|
|
|
402. tomas12345 18.09.2023, 11:26
Ja nie, ale Kristus áno.
402▲
18.09.2023, 11:27
|
JA nie SOM lekár, ale programátor 😉
|
 |
|
405
|
|
|
403. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:27
JA nie SOM lekár, ale programátor 😉
403▲
18.09.2023, 11:37
|
nie si lekár, a práve preto hladaj lekárov ktorí ta budú liečiť.
|
 |
|
406
|
|
|
405. tomas12345 18.09.2023, 11:37
nie si lekár, a práve preto hladaj lekárov ktorí ta budú liečiť.
405▲
18.09.2023, 11:39
|
Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉
|
 |
|
407
|
|
|
406. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:39
Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉
406▲
18.09.2023, 12:33
|
(406) EnaX, náš veriaci Tomáško si to už zrejme nemá čím uvedomiť, pretože svoju dutinu lebečnú má už zrejme jednostranne preplnenú udalosťami na Ukrajine a vierou v Tvojho menovca Ježiša...
|
|
|
410
|
|
|
406. Ježiš Kristus 18.09.2023, 11:39
Ale tomáško, netrep hovadiny, veď k psychiatrovi chodím pravidelne, narozdiel od teba, čo to viac potrebuješ 😉
406▲
18.09.2023, 12:51
|
nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.
|
 |
|
411
|
|
|
410. tomas12345 18.09.2023, 12:51
nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.
410▲
18.09.2023, 12:54
|
Diagnostikovali mi schízu, teda potrebujem psychiatra, ver mi 😉
|
 |
|
414
|
|
|
411. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:54
Diagnostikovali mi schízu, teda potrebujem psychiatra, ver mi 😉
411▲
18.09.2023, 12:59
|
schízu ti sposobuju zlí duchovia.
|
 |
|
418
|
|
|
414. tomas12345 18.09.2023, 12:59
schízu ti sposobuju zlí duchovia.
414▲
18.09.2023, 13:16
|
|
412
|
|
|
410. tomas12345 18.09.2023, 12:51
nechápeš, nie k psychiatrovi ty potrebuješ chodiť, ale k doktorovi Kristovi.
410▲
18.09.2023, 12:55
|
Keď pozriem na tvoje psychické problémy, ktoré si spomínal, tebe ten Ježiško moc nepomohol 😉
A tak sa vyser na Ježiška a navštív psychiatra, dobre ti radím 😉
|
 |
|
413
|
|
|
412. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:55
Keď pozriem na tvoje psychické problémy, ktoré si spomínal, tebe ten Ježiško moc nepomohol 😉
A tak sa vyser na Ježiška a navštív psychiatra, dobre ti radím 😉
412▲
18.09.2023, 12:57
|
Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.
|
 |
|
415
|
|
|
413. tomas12345 18.09.2023, 12:57
Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.
413▲
18.09.2023, 12:59
|
V ďalšom živote budeš mať tie isté sračky, čo aj teraz, ak ich nezačneš riešiť 😉
|
 |
|
416
|
|
|
415. Ježiš Kristus 18.09.2023, 12:59
V ďalšom živote budeš mať tie isté sračky, čo aj teraz, ak ich nezačneš riešiť 😉
415▲
18.09.2023, 13:03
|
Tieto sračky nie sú nič oproti tomu čo by som mal ak by som zišiel z cesty 
|
 |
|
417
|
|
|
416. tomas12345 18.09.2023, 13:03
Tieto sračky nie sú nič oproti tomu čo by som mal ak by som zišiel z cesty 
416▲
18.09.2023, 13:15
|
Ty si fakt sprostý 😉
Namiesto toho, aby si riešil reálne problémy, ktoré máš, vymýšľaš hovadiny 😉
|
 |
|
419
|
|
|
413. tomas12345 18.09.2023, 12:57
Ked nepomože v tomto živote, v dalšom áno.
413▲
18.09.2023, 13:16
|
(413! Tomáško, koľkože tých životov chceš ešte prežiť a odkiaľ čerpáš istotu/nádej, že potom Ježiš v niečom pomôže práve Tebe, keď na jeho pomoc márne čakalo a doteraz čaká miliardy ľudí povraždených v rôznych vojnách a genocídach...? Keď na to nestačil, prečo sa o pomoc neobrátil na svojho otca Ducha svätého, alebo na všemohúceho božského Otca stvoriteľa Neba a Zeme...?! Opýtaj sa ich na to čím skôr a potom mi/nám oznám ich ktorúkoľvek odpoveď...!
|
|
|
420
|
|
|
419. Kasafran 18.09.2023, 13:16
(413! Tomáško, koľkože tých životov chceš ešte prežiť a odkiaľ čerpáš istotu/nádej, že potom Ježiš v niečom pomôže práve Tebe, keď na jeho pomoc márne čakalo a doteraz čaká miliardy ľudí povraždených v rôznych vojnách a genocídach...? Keď na to nestačil, prečo sa o pomoc neobrátil na svojho otca Ducha svätého, alebo na všemohúceho božského Otca stvoriteľa Neba a Zeme...?! Opýtaj sa ich na to čím skôr a potom mi/nám oznám ich ktorúkoľvek odpoveď...!
419▲
18.09.2023, 13:21
|
Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti. _____ Nádej čerpám stadeto : odkaz
|
 |
|
421
|
|
|
420. tomas12345 18.09.2023, 13:21
Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti. _____ Nádej čerpám stadeto : https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/
420▲
18.09.2023, 13:26
|
Tá istota spočíva v planom sľube, ktorý si si prečítal v knihe plnej bludov = biblii 😉
|
 |
|
423
|
|
|
421. EnaXnaY 18.09.2023, 13:26
Tá istota spočíva v planom sľube, ktorý si si prečítal v knihe plnej bludov = biblii 😉
421▲
18.09.2023, 16:46
|
Tá istota spočíva v znameniach a zázrakoch ktoré sa vo svete dejú
|
 |
|
426
|
|
|
423. tomas12345 18.09.2023, 16:46
Tá istota spočíva v znameniach a zázrakoch ktoré sa vo svete dejú
423▲
18.09.2023, 17:09
|
Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉
|
 |
|
428
|
|
|
426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09
Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉
426▲
18.09.2023, 17:15
|
Zázraky sú podvod len pre hlupákov, ktorí nevedia programovať. 
|
|
|
432
|
|
|
428. Enter 18.09.2023, 17:15
Zázraky sú podvod len pre hlupákov, ktorí nevedia programovať. 
428▲
18.09.2023, 17:20
|
Pre slabomyselného nie je problém veriť v zázraky 😉
|
 |
|
435
|
|
|
432. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:20
Pre slabomyselného nie je problém veriť v zázraky 😉
432▲
18.09.2023, 17:22
|
Ty ani nevieš definovať slovo "zázrak".
|
|
|
438
|
|
|
435. Enter 18.09.2023, 17:22
Ty ani nevieš definovať slovo "zázrak".
435▲
18.09.2023, 17:23
|
Zázraky neexistujú 😉
Všetko, čo sa deje v realite, je v súlade s pravidlami, ktoré realita má 😉
|
 |
|
439
|
|
|
438. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:23
Zázraky neexistujú 😉
Všetko, čo sa deje v realite, je v súlade s pravidlami, ktoré realita má 😉
438▲
18.09.2023, 17:26
|
Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.
|
|
|
440
|
|
|
439. Enter 18.09.2023, 17:26
Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.
439▲
18.09.2023, 17:28
|
Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉
|
 |
|
443
|
|
|
440. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:28
Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉
440▲
18.09.2023, 17:29
|
A pokiaľ hovoríme o zákonitosti, tak sa vylučuje akékoľvek nadprirodzeno 😉
|
 |
|
444
|
|
|
440. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:28
Ty to máš popletené, ak sa nazdávaš, že v realite môže nastať jav, ktorý by nebol podopretý nejakou zákonitosťou 😉
440▲
18.09.2023, 17:29
|
Zákonitosti sú ti na ****o. Keď sa programátor rozhodne, že budeš potkan, tak budeš potkan. 
|
|
|
445
|
|
|
444. Enter 18.09.2023, 17:29
Zákonitosti sú ti na ****o. Keď sa programátor rozhodne, že budeš potkan, tak budeš potkan. 
444▲
18.09.2023, 17:31
|
Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉
Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉
|
 |
|
446
|
|
|
445. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:31
Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉
Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉
445▲
18.09.2023, 17:33
|
|
448
|
|
|
446. Enter 18.09.2023, 17:33
môžeš o tom len snívať
446▲
18.09.2023, 17:34
|
Ty môžeš snívať o potkanoch, to je tvoja mentálna úroveň 😉
|
 |
|
451
|
|
|
448. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:34
Ty môžeš snívať o potkanoch, to je tvoja mentálna úroveň 😉
448▲
18.09.2023, 17:44
|
(448) Enax, nepovyšuj/nepreceňuj jeho intelignciu na úroveň potkana, ktorý patrí medzi inteligentné zvieracie tvory... odkaz
|
|
|
455
|
|
|
451. Kasafran 18.09.2023, 17:44
(448) Enax, nepovyšuj/nepreceňuj jeho intelignciu na úroveň potkana, ktorý patrí medzi inteligentné zvieracie tvory...
https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.DnuAnjVAqplxUETITEHRigHaHa%26pid%3DApi%26h%3D160&f=1&ipt=fd1defa0b494d3fba2a90c8b49108393c8d13a8129882dd789c07be2eb73b405&ipo=images
451▲
18.09.2023, 17:51
|
Ale foton je naozaj inteligentný, o tom nepochybujem.
|
 |
|
457
|
|
|
455. era 18.09.2023, 17:51
Ale foton je naozaj inteligentný, o tom nepochybujem.
455▲
18.09.2023, 18:52
|
(455) Era, ide však o to, v prospech koho a čoho je tá jeho ineligencia jednoznačne vymedzená, determinovaná...!
|
|
|
458
|
|
|
457. Kasafran 18.09.2023, 18:52
(455) Era, ide však o to, v prospech koho a čoho je tá jeho ineligencia jednoznačne vymedzená, determinovaná...!
457▲
18.09.2023, 18:53
|
To je však úplne iná otázka.
|
 |
|
459
|
|
|
458. era 18.09.2023, 18:53
To je však úplne iná otázka.
458▲
18.09.2023, 19:00
|
(458) Era, to je síce pravda, ale úplne s ním súvisiaca...!
|
|
|
447
|
|
|
445. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:31
Programátor sa v žiadnom prípade takto rozhodne 😉
Nechce pokaziť výsledok, ktorý tak túžobne očakáva, ktorý by ovplyvnil, ak by zasahoval 😉
445▲
18.09.2023, 17:33
|
Okrem toho, programátor ani nemá právomoc zasahovať, tú má majiteľ projektu 😉
|
 |
|
441
|
|
|
439. Enter 18.09.2023, 17:26
Nedefinované veci neexistujú. To je prauda. Máš to skrátka v hlave popletené.
439▲
18.09.2023, 17:28
|
Definoval si zázrak 
|
 |
|
442
|
|
|
426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09
Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉
426▲
18.09.2023, 17:28
|
(426) Enax, už som ho viackrát nabádal k precitnutiu, ale on už zrejme nemá na to, pretože totálne rezignoval na objektívne sledovanie, dotváranie a pretváranie svojho života...
|
|
|
449
|
|
|
426. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:09
Znamenia a zázraky sú podvod na (s)prostých, ako si ty 😉
426▲
18.09.2023, 17:37
|
možeš si ich sám overiť...
|
 |
|
450
|
|
|
449. tomas12345 18.09.2023, 17:37
možeš si ich sám overiť...
449▲
18.09.2023, 17:39
|
Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉
|
 |
|
452
|
|
|
450. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:39
Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉
450▲
18.09.2023, 17:45
|
A deje sa aj niečo, na čo zatiaľ nemáš vysvetlenie?
|
 |
|
453
|
|
|
452. era 18.09.2023, 17:45
A deje sa aj niečo, na čo zatiaľ nemáš vysvetlenie?
452▲
18.09.2023, 17:46
|
Isto, nepoznám všetky zákonitosti 😉
|
 |
|
454
|
|
|
453. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:46
Isto, nepoznám všetky zákonitosti 😉
453▲
18.09.2023, 17:49
|
Takže ide len o to, že niektorí ľudia majú radosť, keď také veci, na ktoré zatiaľ niet vysvetlení, nazývajú zázrakmi 🙂
|
 |
|
456
|
|
|
454. era 18.09.2023, 17:49
Takže ide len o to, že niektorí ľudia majú radosť, keď také veci, na ktoré zatiaľ niet vysvetlení, nazývajú zázrakmi 🙂
454▲
18.09.2023, 17:51
|
No hej, (s)prostejším také vysvetlenie stačí, iný by začal hľadať to pravé vysvetlenie 😉
|
 |
|
460
|
|
|
450. Ježiš Kristus 18.09.2023, 17:39
Overujem si žitím života, že NIČ zázračné sa v realite deje 😉
450▲
19.09.2023, 10:07
|
A nepoznáš nikoho komu sa stalo niečo zázračné, nadprirodzené, alebo štatisticky nepravdepodobné súvisiace s náboženstvom ?
|
 |
|
461
|
|
|
460. tomas12345 19.09.2023, 10:07
A nepoznáš nikoho komu sa stalo niečo zázračné, nadprirodzené, alebo štatisticky nepravdepodobné súvisiace s náboženstvom ?
460▲
19.09.2023, 10:11
|
Nepoznám 😉
MNE sa raz stratila realita pri plnom vedomí, ale nepovažujem to za zázrak, ale niečo ako zlyhanie mozgu vo vypätej situácii 😉
|
 |
|
462
|
|
|
461. Ježiš Kristus 19.09.2023, 10:11
Nepoznám 😉
MNE sa raz stratila realita pri plnom vedomí, ale nepovažujem to za zázrak, ale niečo ako zlyhanie mozgu vo vypätej situácii 😉
461▲
19.09.2023, 10:20
|
stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?
|
 |
|
463
|
|
|
462. tomas12345 19.09.2023, 10:20
stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?
462▲
19.09.2023, 10:26
|
Tomáš, ty ma stále znovu presviedčaš, že iní ľudia ťa vôbec nezaujímajú.
Informácie, ktoré už veľakrát boli zverejnené, sa ani nenamáhaš zapamätať a spojiť si to s osobou, s ktorou komunikuješ.
Riešiš vlastne stále iba seba. Neustále. Iní ľudia s ich zážitkami a skúsenosťami vlastne pre teba neexistujú.
|
 |
|
464
|
|
|
463. era 19.09.2023, 10:26
Tomáš, ty ma stále znovu presviedčaš, že iní ľudia ťa vôbec nezaujímajú.
Informácie, ktoré už veľakrát boli zverejnené, sa ani nenamáhaš zapamätať a spojiť si to s osobou, s ktorou komunikuješ.
Riešiš vlastne stále iba seba. Neustále. Iní ľudia s ich zážitkami a skúsenosťami vlastne pre teba neexistujú.
463▲
19.09.2023, 10:28
|
Za to že sa neklaniam ich božíkom a modlám, a neuznávam ich náboženstva, ešte neznamená, že ma ich zážitky nezaujímajú
|
 |
|
465
|
|
|
464. tomas12345 19.09.2023, 10:28
Za to že sa neklaniam ich božíkom a modlám, a neuznávam ich náboženstva, ešte neznamená, že ma ich zážitky nezaujímajú
464▲
19.09.2023, 10:43
|
To nie je o náboženstvách, bôžikoch a modlách. To je o konkrétnych ľuďoch, s ktorými sa tu rozprávaš. Tebe ani nepríde, že diskutuješ so živým človekom, ktorý má svoje životné skúsenosti či trápenia, nevšimneš si ani čo kto kedy zažil a ako ho to ovplyvnilo, nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena, proste neuvedomuješ si realitu ľudí, na ktorých reaguješ.
|
 |
|
466
|
|
|
465. era 19.09.2023, 10:43
To nie je o náboženstvách, bôžikoch a modlách. To je o konkrétnych ľuďoch, s ktorými sa tu rozprávaš. Tebe ani nepríde, že diskutuješ so živým človekom, ktorý má svoje životné skúsenosti či trápenia, nevšimneš si ani čo kto kedy zažil a ako ho to ovplyvnilo, nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena, proste neuvedomuješ si realitu ľudí, na ktorých reaguješ.
465▲
19.09.2023, 10:53
|
ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?
"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"
Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?
|
 |
|
467
|
|
|
466. tomas12345 19.09.2023, 10:53
ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?
"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"
Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?
466▲
19.09.2023, 11:05
|
Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.
Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂
|
 |
|
468
|
|
|
467. era 19.09.2023, 11:05
Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.
Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂
467▲
19.09.2023, 11:16
|
Súhlasím, ten zážitok SOM už viackrát spomínal 😉
|
 |
|
471
|
|
|
468. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:16
Súhlasím, ten zážitok SOM už viackrát spomínal 😉
468▲
19.09.2023, 11:42
|
čo si robil v romskej osade že si mal mačetu pod krkom ???
|
 |
|
472
|
|
|
471. tomas12345 19.09.2023, 11:42
čo si robil v romskej osade že si mal mačetu pod krkom ???
471▲
19.09.2023, 11:43
|
Vtedy sa mi prvýkrát objavili hlasy, SOM bol z toho vystrašený, tak SOM ich počúvol, oni ma tam poslali 😉
|
 |
|
473
|
|
|
472. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:43
Vtedy sa mi prvýkrát objavili hlasy, SOM bol z toho vystrašený, tak SOM ich počúvol, oni ma tam poslali 😉
472▲
19.09.2023, 11:45
|
To bolo tuším deň nato, čo SOM BOHU vynadal v hneve do *****ov 😉
|
 |
|
476
|
|
|
473. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:45
To bolo tuším deň nato, čo SOM BOHU vynadal v hneve do *****ov 😉
473▲
19.09.2023, 11:49
|
No vidíš, takže tie hlasy ti poslal sám satan, pretože si sa rúhal Bohu.. to nie je náhoda, že sa ti to stalo zrovna den potom...
|
 |
|
478
|
|
|
476. tomas12345 19.09.2023, 11:49
No vidíš, takže tie hlasy ti poslal sám satan, pretože si sa rúhal Bohu.. to nie je náhoda, že sa ti to stalo zrovna den potom...
476▲
19.09.2023, 11:51
|
Prečo práve Satan? 😉
Mohol to byť aj BOH, aby ma preskúšal, ako budem čeliť SMRTI 😉
|
 |
|
505
|
|
|
478. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:51
Prečo práve Satan? 😉
Mohol to byť aj BOH, aby ma preskúšal, ako budem čeliť SMRTI 😉
478▲
19.09.2023, 12:46
|
Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...
|
 |
|
507
|
|
|
505. tomas12345 19.09.2023, 12:46
Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...
505▲
19.09.2023, 12:48
|
Tomáško asi ste mali v škole dobré WC a celé hodiny slovenčiny si tam presedel. Nie ako v Rusku, tam žiaci sedia na hodinách a nie na WC. 
|
|
|
508
|
|
|
505. tomas12345 19.09.2023, 12:46
Ok, tak ak to je Boh, tak zrejme nemá teraz s teba velkú radosť ked jeho existenciu popieraš...
505▲
19.09.2023, 12:48
|
Nepopieram, zas si nepamätáš, čo SOM tu už miliónkrát opakoval 😉
BOH = VESMÍR 😉
|
 |
|
511
|
|
|
508. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:48
Nepopieram, zas si nepamätáš, čo SOM tu už miliónkrát opakoval 😉
BOH = VESMÍR 😉
508▲
19.09.2023, 12:51
|
ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský... a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov. 
|
 |
|
516
|
|
|
511. tomas12345 19.09.2023, 12:51
ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský... a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov.
511▲
19.09.2023, 12:56
|
Tomáško, Imo nikdy preklial kresťanského boha!!!! Nikdy to tu odznelo!!!
|
|
|
523
|
|
|
516. peter67 19.09.2023, 12:56
Tomáško, Imo nikdy preklial kresťanského boha!!!! Nikdy to tu odznelo!!!
516▲
19.09.2023, 13:02
|
Budem sa opakovať, ale nepreklínal a slovo kresťanského si si vymyslel ty 😉
|
 |
|
518
|
|
|
511. tomas12345 19.09.2023, 12:51
ten zážitok si mal potom čo si preklial kresťanského Boha... čiže ak ty to nejaký Boh sposobil, tak to bol práve ten kresťanský... a ty v kresťanského Boha neveríš, ba dokonca sa ešte rúhaš ked nazývaš jeho Písmo knihou plnou bludov.
511▲
19.09.2023, 13:00
|
Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉
Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉
Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉
Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉
A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉
|
 |
|
521
|
|
|
518. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:00
Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉
Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉
Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉
Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉
A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉
518▲
19.09.2023, 13:01
|
Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.
|
 |
|
524
|
|
|
521. tomas12345 19.09.2023, 13:01
Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.
521▲
19.09.2023, 13:03
|
Tomáško, ty kým si sedával na WC, za čo si chytal?
|
|
|
526
|
|
|
521. tomas12345 19.09.2023, 13:01
Chytáš za slovíčka... tak si Mu teda vynadal... a bolo to kresťanskému Bohu ! Ciže ak tvrdíš že potom ťa preskúšal, tak to musel byť krestanský Boh.
521▲
19.09.2023, 13:06
|
A ty zas prekrúcaš a tvrdíš, čo SOM nepovedal 😉
Pochopil si, čo SOM písal o BOHU (VESMÍRE), že neexistuje NIČ ako kresťanský, moslimský, hinduistický (ľubovoľná nálepka)? 😉
|
 |
|
529
|
|
|
526. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:06
A ty zas prekrúcaš a tvrdíš, čo SOM nepovedal 😉
Pochopil si, čo SOM písal o BOHU (VESMÍRE), že neexistuje NIČ ako kresťanský, moslimský, hinduistický (ľubovoľná nálepka)? 😉
526▲
19.09.2023, 13:09
|
Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?
|
 |
|
532
|
|
|
529. tomas12345 19.09.2023, 13:09
Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?
529▲
19.09.2023, 13:11
|
Dôkaz CICIAK, daj dôkaz!!! Ale ty nemusíš, ty si klamárom a takí nemusia.
|
|
|
534
|
|
|
529. tomas12345 19.09.2023, 13:09
Jasne si napísal že si vynadal KRESTANSKU BOHU ! Tak čo sa teraz z toho vykrúcaš ?
529▲
19.09.2023, 13:15
|
Slovo KRESŤANSKÉMU si do tej vety doplnil ty 😉
|
 |
|
537
|
|
|
534. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:15
Slovo KRESŤANSKÉMU si do tej vety doplnil ty 😉
534▲
19.09.2023, 13:31
|
To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.
|
 |
|
540
|
|
|
537. tomas12345 19.09.2023, 13:31
To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.
537▲
19.09.2023, 13:37
|
To si si len domyslel ako vždy 😉
Nikdy SOM bol praktizujúci napr 😉
|
 |
|
541
|
|
|
537. tomas12345 19.09.2023, 13:31
To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.
537▲
19.09.2023, 13:37
|
Elementárnej dedukcie.....      dosť stačí....     Tomáško ty si bol najväčším ochrancom RKC cirkvi. A zradil si. Prestúpil si na protestantizmus a zradil si. Bol si aj jehovistom a zradil si. Potom si prestúpil za žida a zase si zradil, potom si vystúpil z cirkvi a dnes si znovuzrodeným. Takže si rad radom zradil Boha: Kresťanského. Jehovu. Jahveho. Každého.
|
|
|
546
|
|
|
537. tomas12345 19.09.2023, 13:31
To vyplýva z elementárnej dedukcie, o tom čo si tu všetko o sebe popísal...vieme o tebe že si bol v minulosti praktizujúcim katolíkom... takže je zcela zrejme že si potom vynadal krestanskému Bohu, a nie nejakému univerzálnemu, ani inému Bohu.
537▲
19.09.2023, 13:52
|
Ty s tým SLOVOM šermuješ, ako sa ti zachce 😉
Tam niečo doplníš, tam niečo pozmeníš a potom ti vychádzajú hovadiny 😉
Však si už toľko nedomýšľaj a ešte to nazveš, že to dedukcia 😉
Dedukcia ti vínde správne, keď vychádzaš z faktov a z toho niečo odvodíš 😉
Lenže ty vychádzaš z vymýšľancov 😉
|
 |
|
590
|
|
|
546. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:52
Ty s tým SLOVOM šermuješ, ako sa ti zachce 😉
Tam niečo doplníš, tam niečo pozmeníš a potom ti vychádzajú hovadiny 😉
Však si už toľko nedomýšľaj a ešte to nazveš, že to dedukcia 😉
Dedukcia ti vínde správne, keď vychádzaš z faktov a z toho niečo odvodíš 😉
Lenže ty vychádzaš z vymýšľancov 😉
546▲
19.09.2023, 15:41
|
už sa chceš z toho vykrútiť.... chodil si do kostola, čítal si bibliu, poznáš biblické verše, a bol si katolíkom, a dodnes nadávaš na kresťanského Boha.... takže človek nemusí byť einstein aby si domyslel že na toho Boha ktorého si vtedy nadával že išlo o kresťanského Boha.
|
 |
|
592
|
|
|
590. tomas12345 19.09.2023, 15:41
už sa chceš z toho vykrútiť.... chodil si do kostola, čítal si bibliu, poznáš biblické verše, a bol si katolíkom, a dodnes nadávaš na kresťanského Boha.... takže človek nemusí byť einstein aby si domyslel že na toho Boha ktorého si vtedy nadával že išlo o kresťanského Boha.
590▲
19.09.2023, 15:42
|
Píšem ti, že NIE, ak ti to nestačí, tak sa strč do kanála 😉
|
 |
|
522
|
|
|
518. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:00
Zas si vymýšľaš nepravdy? 😉
Nikoho SOM preklial, vynadal SOM BOHU, lebo SOM bol nasratý za *****iny, čo sa mi diali, stvoril na ***** hru 😉
Potom ma preskúšal (osada) a dal mi možnosť pretvoriť hru podľa vlastných predstáv 😉
Biblia nie je JEHO písmo, je to kniha napísaná nejakými pochybnými židmi 😉
A už si raz a navždy zapamätaj, BOHA (VESMÍR) si nemôže niekto privlastniť, takže nie je na mieste, volať ho kresťanským 😉
518▲
19.09.2023, 13:02
|
Je to žiak HH. Sa nečuduj, že si vymýšľa. 
|
|
|
470
|
|
|
467. era 19.09.2023, 11:05
Ale áno, lebo aj keď ti to človek vysvetlí, o pár mesiacov na to zabudneš - lebo ťa nezaujíma človek, ale len tvoje predstavy - a v nich máš iba seba.
Koľkokrát si už mohol čítať od EnaXnaY o jeho zážitku, keď mu zmizla realita v cigánskej osade s mačetou pod krkom? Ale ty nie, ty sa spýtaš, že o čo ide. 🙂
467▲
19.09.2023, 11:38
|
Ináč, nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako 😉
|
 |
|
538
|
|
|
470. EnaXnaY 19.09.2023, 11:38
Ináč, nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako 😉
470▲
19.09.2023, 13:32
|
Možno by som dačo potreboval na stránke naprogramovať... kolko si pýtaš za hodinu ?
|
 |
|
543
|
|
|
538. tomas12345 19.09.2023, 13:32
Možno by som dačo potreboval na stránke naprogramovať... kolko si pýtaš za hodinu ?
538▲
19.09.2023, 13:39
|
Nechce sa mi už programovať 😉
Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉
|
 |
|
545
|
|
|
543. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:39
Nechce sa mi už programovať 😉
Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉
543▲
19.09.2023, 13:52
|
|
547
|
|
|
545. peter67 19.09.2023, 13:52
Terazky odpočívaj na vavrínových vencoch.   
545▲
19.09.2023, 13:53
|
|
548
|
|
|
547. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:53
Taký je plán 😉
547▲
19.09.2023, 14:00
|
..ťažký je plán. 
|
|
|
549
|
|
|
548. peter67 19.09.2023, 14:00
..ťažký je plán. 
548▲
19.09.2023, 14:02
|
Všetko sa rozhodne v 2025, budú mi prehodnocovať zdravotný stav 😉
|
 |
|
550
|
|
|
549. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:02
Všetko sa rozhodne v 2025, budú mi prehodnocovať zdravotný stav 😉
549▲
19.09.2023, 14:07
|
A čo na to hovoria hlasy? Mali by sa ozvať, ked chcú odpočívať. 
|
|
|
551
|
|
|
550. peter67 19.09.2023, 14:07
A čo na to hovoria hlasy? Mali by sa ozvať, ked chcú odpočívať. 
550▲
19.09.2023, 14:07
|
Hlasy sú v poslednej dobe ticho 😉
|
 |
|
552
|
|
|
551. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:07
Hlasy sú v poslednej dobe ticho 😉
551▲
19.09.2023, 14:08
|
Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉
|
 |
|
553
|
|
|
552. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:08
Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉
552▲
19.09.2023, 14:17
|
To je dobre, len nech sa to zavedie do karty!!! Ináč je to špatné.   
|
|
|
558
|
|
|
552. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:08
Zato lietam z depky do mánie a nas5 😉
552▲
19.09.2023, 14:49
|
Nuž, to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť, či? 🙂
|
 |
|
561
|
|
|
558. era 19.09.2023, 14:49
Nuž, to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť, či? 🙂
558▲
19.09.2023, 14:51
|
Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉
|
 |
|
562
|
|
|
561. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:51
Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉
561▲
19.09.2023, 14:54
|
To je, akoby si chcel ovládať počasie 😉
|
 |
|
567
|
|
|
561. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:51
Jak má moje JA zamedziť tomu, že je smutné alebo prekypuje energiou? 😉
561▲
19.09.2023, 15:12
|
Postupným zvyšovaním úrovne sebapoznania.
|
 |
|
568
|
|
|
567. era 19.09.2023, 15:12
Postupným zvyšovaním úrovne sebapoznania.
567▲
19.09.2023, 15:14
|
Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉
|
 |
|
569
|
|
|
568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14
Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉
568▲
19.09.2023, 15:18
|
To je iba normálna úroveň sebapoznania. Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.
|
 |
|
571
|
|
|
569. era 19.09.2023, 15:18
To je iba normálna úroveň sebapoznania. Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.
569▲
19.09.2023, 15:20
|
Nie, lebo to samotné JA je smutné 😉
|
 |
|
576
|
|
|
571. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:20
Nie, lebo to samotné JA je smutné 😉
571▲
19.09.2023, 15:26
|
Samotné centrum JA nemôže byť ani smutné ani veselé. Môže sa zjednotiť so smútkom alebo sa zjednotiť s veselosťou. Tak hovorí hlbšie sebapoznanie.
"Predtým by som si povedal: Ó ako trpím! Ó, ako sa radujem! Teraz si poviem: Takto prehovára bolesť. Takto prehovára radosť".
|
 |
|
579
|
|
|
576. era 19.09.2023, 15:26
Samotné centrum JA nemôže byť ani smutné ani veselé. Môže sa zjednotiť so smútkom alebo sa zjednotiť s veselosťou. Tak hovorí hlbšie sebapoznanie.
"Predtým by som si povedal: Ó ako trpím! Ó, ako sa radujem! Teraz si poviem: Takto prehovára bolesť. Takto prehovára radosť".
576▲
19.09.2023, 15:30
|
Ty silou mocou chceš oddeliť od JA, to čo z JA vychádza 😉
Tvoje teórie sú na NIČ 😉
|
 |
|
583
|
|
|
579. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:30
Ty silou mocou chceš oddeliť od JA, to čo z JA vychádza 😉
Tvoje teórie sú na NIČ 😉
579▲
19.09.2023, 15:34
|
To nie sú teórie. 
|
 |
|
585
|
|
|
583. era 19.09.2023, 15:34
To nie sú teórie. 
583▲
19.09.2023, 15:35
|
Sú to určite zas nejaké Steineroviny 😉
|
 |
|
572
|
|
|
569. era 19.09.2023, 15:18
To je iba normálna úroveň sebapoznania. Dá sa prehĺbiť k poznaniu, že ten smútok nie je priamo v JA, ale je vlastne mimo JA. V inej vrstve ľudskej bytosti. A JA ho vníma a necháva sa s ním zjednotiť. Silnejšou vôľou je však možné si tak od radosti ako aj od smútku urobiť odstup.
569▲
19.09.2023, 15:20
|
|
573
|
|
|
572. era 19.09.2023, 15:20
A ak to dokážeš, začne o tebe okolie hovoriť, že nemáš v sebe dosť ľudskosti, že si ľahostajný, chladný...   
572▲
19.09.2023, 15:22
|
Citová plochosť je choroba 😉
|
 |
|
575
|
|
|
573. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:22
Citová plochosť je choroba 😉
573▲
19.09.2023, 15:22
|
To nie je citová plochosť. To je sila sebaovládania, sila vôle, sila JA.
|
 |
|
578
|
|
|
575. era 19.09.2023, 15:22
To nie je citová plochosť. To je sila sebaovládania, sila vôle, sila JA.
575▲
19.09.2023, 15:28
|
Ak zabiješ v sebe emócie, je to "citová plochosť" 😉
|
 |
|
582
|
|
|
578. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:28
Ak zabiješ v sebe emócie, je to "citová plochosť" 😉
578▲
19.09.2023, 15:32
|
To, o čom píšem, nie je o tom, aby človek emócie zabil, ale aby ho emócie nezotročovali.
|
 |
|
584
|
|
|
582. era 19.09.2023, 15:32
To, o čom píšem, nie je o tom, aby človek emócie zabil, ale aby ho emócie nezotročovali.
582▲
19.09.2023, 15:34
|
Emócie sú prejavom stavu JA 😉
Vyjadrujú ako sa JA má 😉
Čo za zotročenie si máme predstavovať v súvislosti s emóciami? 😉
|
 |
|
586
|
|
|
584. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:34
Emócie sú prejavom stavu JA 😉
Vyjadrujú ako sa JA má 😉
Čo za zotročenie si máme predstavovať v súvislosti s emóciami? 😉
584▲
19.09.2023, 15:37
|
To sú len také povrchné predstavy o realite.
Zodpovedajú bežnému stupňu sebapoznania.
|
 |
|
587
|
|
|
586. era 19.09.2023, 15:37
To sú len také povrchné predstavy o realite.
Zodpovedajú bežnému stupňu sebapoznania.
586▲
19.09.2023, 15:39
|
Jasné, zas tá tvoja potreba (úchylka) zložitých vysvetlení 😉
Keď je JA šťastné, pravdepodobne sa človek usmieva 😉
Keď je smutné, bude plakať 😉
Tak jednoduché to je 😉
|
 |
|
591
|
|
|
587. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:39
Jasné, zas tá tvoja potreba (úchylka) zložitých vysvetlení 😉
Keď je JA šťastné, pravdepodobne sa človek usmieva 😉
Keď je smutné, bude plakať 😉
Tak jednoduché to je 😉
587▲
19.09.2023, 15:42
|
A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu. A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou. Tak jednoduché to je. 
|
 |
|
595
|
|
|
591. era 19.09.2023, 15:42
A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu. A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou.
Tak jednoduché to je.
591▲
19.09.2023, 15:43
|
Veď JA je komplexné, chce = vôľa, či aj to chceš oddeliť? 😉
|
 |
|
600
|
|
|
595. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:43
Veď JA je komplexné, chce = vôľa, či aj to chceš oddeliť? 😉
595▲
19.09.2023, 15:48
|
Takže sa dokáže sebaovládať.
Ak ty napíšeš: " lietam z depky do mánie a nas5" Tak ja napíšem: "to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť" - lebo si myslím, že to lietanie z depky do mánie nie je to, čo je pre človeka dobré a tiež si myslím, že JA má možnosť mať silu, aby tomu lietaniu dalo medze samo zo seba.
|
 |
|
601
|
|
|
600. era 19.09.2023, 15:48
Takže sa dokáže sebaovládať.
Ak ty napíšeš: " lietam z depky do mánie a nas5" Tak ja napíšem: "to tvoje JA by to lietanie malo zamedziť" - lebo si myslím, že to lietanie z depky do mánie nie je to, čo je pre človeka dobré a tiež si myslím, že JA má možnosť mať silu, aby tomu lietaniu dalo medze samo zo seba.
600▲
19.09.2023, 15:50
|
|
603
|
|
|
601. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:50
Už si si to skúsil? 😉
601▲
19.09.2023, 15:51
|
Robím to pravidelne. Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami. 
|
 |
|
605
|
|
|
603. era 19.09.2023, 15:51
Robím to pravidelne. Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami. 
603▲
19.09.2023, 15:52
|
Hovorím o tom, či dokážeš ovládnuť smútok 😉
|
 |
|
606
|
|
|
605. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:52
Hovorím o tom, či dokážeš ovládnuť smútok 😉
605▲
19.09.2023, 15:54
|
Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).
|
 |
|
607
|
|
|
606. era 19.09.2023, 15:54
Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).
606▲
19.09.2023, 15:55
|
Ta ty si potom zázračný 😉
Predpokladám, že na pohrebe svojej matky si bol/budeš veselý 😉
|
 |
|
614
|
|
|
607. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:55
Ta ty si potom zázračný 😉
Predpokladám, že na pohrebe svojej matky si bol/budeš veselý 😉
607▲
19.09.2023, 17:45
|
Niet dôvodu k tomu, aby som pred ľuďmi robil zo seba niečo, čo by považovali za prejav blázna.
Ak má človek rozum, bude sa na verejnosti prezentovať ako normálny.
|
 |
|
615
|
|
|
614. era 19.09.2023, 17:45
Niet dôvodu k tomu, aby som pred ľuďmi robil zo seba niečo, čo by považovali za prejav blázna.
Ak má človek rozum, bude sa na verejnosti prezentovať ako normálny.
614▲
19.09.2023, 17:53
|
Hehe, ty sa zmôžeš robiť zo seba blázna asi len keď ťa nikto vidí, alebo tu na lipke pod rúškom anonymity 😉
|
 |
|
617
|
|
|
615. Ježiš Kristus 19.09.2023, 17:53
Hehe, ty sa zmôžeš robiť zo seba blázna asi len keď ťa nikto vidí, alebo tu na lipke pod rúškom anonymity 😉
615▲
19.09.2023, 17:55
|
A ešte aj pred dobrými priateľmi, ktorí ma dobre poznajú. 
|
 |
|
619
|
|
|
617. era 19.09.2023, 17:55
A ešte aj pred dobrými priateľmi, ktorí ma dobre poznajú. 
617▲
19.09.2023, 18:00
|
Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉
|
 |
|
621
|
|
|
619. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:00
Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉
619▲
19.09.2023, 18:03
|
V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.
Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂
|
 |
|
623
|
|
|
621. era 19.09.2023, 18:03
V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.
Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂
621▲
19.09.2023, 18:06
|
Tak by SOM asi nevedel fungovať, popierať svoje JA 😉
|
 |
|
626
|
|
|
623. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:06
Tak by SOM asi nevedel fungovať, popierať svoje JA 😉
623▲
19.09.2023, 18:17
|
Ako som už kdesi naznačil, emócie nepovažujem za svoje JA.
Emócie sú len vstupy do môjho JA, ktoré sa ma snažia ovládnuť. Registrujem ich, ale ak mám dosť síl, tak JA určím, ktoré a ako nechám prejaviť. Jediné pravidlo je, aby vonkajší prejav bol primeraný situácii, logický a aby, pokiaľ možno, vyvolal správne a dobré následky u iných.
|
 |
|
627
|
|
|
626. era 19.09.2023, 18:17
Ako som už kdesi naznačil, emócie nepovažujem za svoje JA.
Emócie sú len vstupy do môjho JA, ktoré sa ma snažia ovládnuť. Registrujem ich, ale ak mám dosť síl, tak JA určím, ktoré a ako nechám prejaviť. Jediné pravidlo je, aby vonkajší prejav bol primeraný situácii, logický a aby, pokiaľ možno, vyvolal správne a dobré následky u iných.
626▲
19.09.2023, 18:21
|
To je akoby si povedal 😉
Motor, keď beží, tak robí hluk, ale ten hluk nepochádza z motora ale z nejakého externého zdroja a dokonca ten motor môže ten hluk potláčať, ak sa mu chce 😉
|
 |
|
629
|
|
|
627. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:21
To je akoby si povedal 😉
Motor, keď beží, tak robí hluk, ale ten hluk nepochádza z motora ale z nejakého externého zdroja a dokonca ten motor môže ten hluk potláčať, ak sa mu chce 😉
627▲
19.09.2023, 18:24
|
Neviem aké má motor skúsenosti s potláčaním svojho hluku, ale ja mám jasné skúsenosti s potláčaním mojich emócií. Takže pre mňa je to skúsenosť, že to ide. Rovnako ako je možné potlačiť vlastný strach, vlastný hnev, tak i vlastný smútok či vlastnú radosť. A robím to ja vlastnou vôľou, to proste nemôžem poprieť.
|
 |
|
631
|
|
|
629. era 19.09.2023, 18:24
Neviem aké má motor skúsenosti s potláčaním svojho hluku, ale ja mám jasné skúsenosti s potláčaním mojich emócií. Takže pre mňa je to skúsenosť, že to ide. Rovnako ako je možné potlačiť vlastný strach, vlastný hnev, tak i vlastný smútok či vlastnú radosť. A robím to ja vlastnou vôľou, to proste nemôžem poprieť.
629▲
19.09.2023, 18:26
|
Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉
|
 |
|
632
|
|
|
631. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:26
Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉
631▲
19.09.2023, 18:27
|
Emocie podsúva emo, eracie podsúva era. 
|
|
|
635
|
|
|
632. peter67 19.09.2023, 18:27
Emocie podsúva emo, eracie podsúva era. 
632▲
19.09.2023, 18:30
|
Kuracie ti podsúva mamina v nedeľu na obed.  
|
|
|
693
|
|
|
632. peter67 19.09.2023, 18:27
Emocie podsúva emo, eracie podsúva era. 
632▲
19.09.2023, 23:31
|
(632) Peter7, nám občas rôzne emócie podsúva a presúva naša rodinná priateľka Ema...
|
|
|
633
|
|
|
631. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:26
Kto ti teda podsúva tie emócie? 😉
631▲
19.09.2023, 18:28
|
Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂
|
 |
|
634
|
|
|
633. era 19.09.2023, 18:28
Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂
633▲
19.09.2023, 18:29
|
..a zase sa na ruské zdroje obraciaš.    весьмир
|
|
|
637
|
|
|
634. peter67 19.09.2023, 18:29
..a zase sa na ruské zdroje obraciaš.    весьмир
634▲
19.09.2023, 18:32
|
Po ukrajinsky by to bolo takto: цілийсвіт  
|
|
|
636
|
|
|
633. era 19.09.2023, 18:28
Ako ti to napísať, aby to bolo tvojou rečou?..... Vesmír. 🙂
633▲
19.09.2023, 18:31
|
Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉
A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉
|
 |
|
638
|
|
|
636. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:31
Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉
A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉
636▲
19.09.2023, 18:32
|
ON ju zabil!!! 
|
|
|
639
|
|
|
638. peter67 19.09.2023, 18:32
ON ju zabil!!!
638▲
19.09.2023, 18:34
|
To je síce pravda, ale načo by erovi podsúval smútok, ktorý era vie ľavou zadnou kopnúť do prdele? 😉
|
 |
|
640
|
|
|
639. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:34
To je síce pravda, ale načo by erovi podsúval smútok, ktorý era vie ľavou zadnou kopnúť do prdele? 😉
639▲
19.09.2023, 18:37
|
Lebo ON je raz taký. Zabije každého. 
|
|
|
641
|
|
|
640. peter67 19.09.2023, 18:37
Lebo ON je raz taký. Zabije každého. 
640▲
19.09.2023, 18:38
|
A MŇA vraj potom vzkriesil, tvrdia bludári kresťania 😉
|
 |
|
642
|
|
|
641. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:38
A MŇA vraj potom vzkriesil, tvrdia bludári kresťania 😉
641▲
19.09.2023, 18:42
|
Majú pravdu!!! Aj teba raz zabije a robí si s nami, čo chce. 
|
|
|
643
|
|
|
642. peter67 19.09.2023, 18:42
Majú pravdu!!! Aj teba raz zabije a robí si s nami, čo chce. 
642▲
19.09.2023, 18:45
|
JA mu dám, paskudovi, bude pekne poslúchať 😉
Fotónovi pekne splní želanie o jadrovej vojne (ale na inej planéte) 😉
Tomáškovi vytvorí peklo, po ktorom tak túži (na inej planéte) 😉
A JA sa tu a teraz dožijem 1000 rokov 😉
|
 |
|
644
|
|
|
636. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:31
Čiže to nie TY si smutný, ale VESMÍR ťa robí smutným? 😉
A čo má VESMÍR spoločné s tým, že TVOJA matka umrela? 😉
636▲
19.09.2023, 18:46
|
Ale človek nie je smutný preto, že mu umrela matka, ale preto, lebo si k matke vytvoril pozitívny vzťah, pozitívne citové puto. Smrť samotná človeka zväčša nerozosmutní - pozri na fotóna, ten sa zo smrti Rusov raduje!
Takže smútok je následkom toho, že sme si utvorili vzťah a smrť nám vzala fyzického nositeľa vzťahu a možnosti fyzickej realizácie vzťahu.
A tie vzťahy, ktoré sme si utvorili voči iným ľuďom či veciam, sú vlastne vzťahy nášho ja k iným častiam vesmíru. A teraz sa vesmír zmenil a zlikvidoval nám tým možnosť ďalšieho rozvíjania nejakých konkrétnych vzťahov s ním. A náš egoizmus to potom nejako odzrkadlí.
|
 |
|
645
|
|
|
644. era 19.09.2023, 18:46
Ale človek nie je smutný preto, že mu umrela matka, ale preto, lebo si k matke vytvoril pozitívny vzťah, pozitívne citové puto. Smrť samotná človeka zväčša nerozosmutní - pozri na fotóna, ten sa zo smrti Rusov raduje!
Takže smútok je následkom toho, že sme si utvorili vzťah a smrť nám vzala fyzického nositeľa vzťahu a možnosti fyzickej realizácie vzťahu.
A tie vzťahy, ktoré sme si utvorili voči iným ľuďom či veciam, sú vlastne vzťahy nášho ja k iným častiam vesmíru. A teraz sa vesm...
644▲
19.09.2023, 18:53
|
Kto si vytvoril vzťah ak nie JA? 😉
VESMÍR NIČ podľa MŇA teda podsúva 😉
Samotné JA došlo k strate a tak (smútkom) prejavuje túto skutočnosť 😉
Ak to ideš potláčať, tak bojuješ sám proti sebe 😉
|
 |
|
646
|
|
|
645. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:53
Kto si vytvoril vzťah ak nie JA? 😉
VESMÍR NIČ podľa MŇA teda podsúva 😉
Samotné JA došlo k strate a tak (smútkom) prejavuje túto skutočnosť 😉
Ak to ideš potláčať, tak bojuješ sám proti sebe 😉
645▲
19.09.2023, 18:55
|
A vari Ja nie je časťou vesmíru?
|
 |
|
647
|
|
|
646. era 19.09.2023, 18:55
A vari Ja nie je časťou vesmíru?
646▲
19.09.2023, 18:59
|
VESMÍR je všetko, čo existuje 😉
Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉
A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉
Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉
|
 |
|
648
|
|
|
647. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:59
VESMÍR je všetko, čo existuje 😉
Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉
A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉
Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉
647▲
19.09.2023, 19:03
|
Je to ako keď vyčleníš v knihe nejakú samostatnú kapitolu nejakej problematike 😉
Všetko je to kniha, ale tá kapitola pojednáva napr o JA 😉
|
 |
|
649
|
|
|
647. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:59
VESMÍR je všetko, čo existuje 😉
Ale keď hovorím o JA, tak táto jeho časť je samostatná "výpočtová" jednotka 😉
A vrámci nej existujú procesy, ktoré sa týkajú toho JA 😉
Preto to rozlišujem, ináč by SOM mohol povedať, že všetko vlastne je a robí VESMÍR 😉
647▲
19.09.2023, 19:05
|
Neviem ako to komunikovať, keď ja tvrdím, že emócie nie sú časťou JA a ty tvrdíš, že emócie sú časťou JA.
Pre mňa je vlastné JA iba sebavedomím, uvedomením si vlastnej kvality. Ale emócie nie sú trvalá kvalita, príliš rýchlo sa menia.
Keď povieme, že voda je H2O, tak to je jej podstata. Ale že je raz voda teplá a inokedy studená, to nie je jej podstata.
|
 |
|
651
|
|
|
649. era 19.09.2023, 19:05
Neviem ako to komunikovať, keď ja tvrdím, že emócie nie sú časťou JA a ty tvrdíš, že emócie sú časťou JA.
Pre mňa je vlastné JA iba sebavedomím, uvedomením si vlastnej kvality. Ale emócie nie sú trvalá kvalita, príliš rýchlo sa menia.
Keď povieme, že voda je H2O, tak to je jej podstata. Ale že je raz voda teplá a inokedy studená, to nie je jej podstata.
649▲
19.09.2023, 19:12
|
JA SOM sa učil, že teplota je vlastne o tom ako rýchlo sa pohybujú častice, takže je to akási vlastnosť tej vody 😉
A ak mám hovoriť, čo všetko sa týka tej vody, tak isto musím spomenúť všetky jej vlastnosti resp momentálny stav 😉
|
 |
|
652
|
|
|
651. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:12
JA SOM sa učil, že teplota je vlastne o tom ako rýchlo sa pohybujú častice, takže je to akási vlastnosť tej vody 😉
A ak mám hovoriť, čo všetko sa týka tej vody, tak isto musím spomenúť všetky jej vlastnosti resp momentálny stav 😉
651▲
19.09.2023, 19:17
|
Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.
A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.
|
 |
|
653
|
|
|
652. era 19.09.2023, 19:17
Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.
A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.
652▲
19.09.2023, 19:21
|
Prečo nemennú (podstatu)? 😉
Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉
V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉
Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉
|
 |
|
655
|
|
|
653. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:21
Prečo nemennú (podstatu)? 😉
Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉
V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉
Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉
653▲
19.09.2023, 19:27
|
Ďalšia otázka by mohla byť: Kam sa stratil smútok, keď som veselý?
Ak je smútok časťou JA, tak čo si ho JA uložilo niekam do skrine a zase ho vytiahne, keď bude mať byť smutné? A veselosť potom strčí do skrine?
Smútok a veselosť sú skôr vzťahy JA k vesmíru, nie JA samotné.
|
 |
|
657
|
|
|
655. era 19.09.2023, 19:27
Ďalšia otázka by mohla byť: Kam sa stratil smútok, keď som veselý?
Ak je smútok časťou JA, tak čo si ho JA uložilo niekam do skrine a zase ho vytiahne, keď bude mať byť smutné? A veselosť potom strčí do skrine?
Smútok a veselosť sú skôr vzťahy JA k vesmíru, nie JA samotné.
655▲
19.09.2023, 19:29
|
Stále si kláď otázku, KTO JE TEN, KTORÝ JE SMUTNÝ? KTO JE VESELÝ? 😉
A prirodzenou odpoveďou je JA 😉
|
 |
|
660
|
|
|
657. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:29
Stále si kláď otázku, KTO JE TEN, KTORÝ JE SMUTNÝ? KTO JE VESELÝ? 😉
A prirodzenou odpoveďou je JA 😉
657▲
19.09.2023, 19:37
|
Bola doba, kedy som si hovoril - ak nič neurobím s týmto smútkom, tak ma to zvnútra rozožerie. A raz, v jednu šťastnú chvíľu môjho života sa mi podarilo nadeň sa povzniesť a pozorovať ho.
Potom si človek môže položiť otázku: Kto je ten, kto si učinil odstup od smútku?
|
 |
|
661
|
|
|
660. era 19.09.2023, 19:37
Bola doba, kedy som si hovoril - ak nič neurobím s týmto smútkom, tak ma to zvnútra rozožerie. A raz, v jednu šťastnú chvíľu môjho života sa mi podarilo nadeň sa povzniesť a pozorovať ho.
Potom si človek môže položiť otázku: Kto je ten, kto si učinil odstup od smútku?
660▲
19.09.2023, 19:39
|
Poznám ten pocit pozorovateľa, ale skutočne si sa zbavil toho smútku? 😉
|
 |
|
662
|
|
|
661. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:39
Poznám ten pocit pozorovateľa, ale skutočne si sa zbavil toho smútku? 😉
661▲
19.09.2023, 19:57
|
Hovorím iba, že som si urobil odstup. Zbaviť sa nejakej súvislosti, či závislosti nejde lusknutím prsta, ona stále dobiedza a skúša človeka ovládnuť.
|
 |
|
663
|
|
|
662. era 19.09.2023, 19:57
Hovorím iba, že som si urobil odstup. Zbaviť sa nejakej súvislosti, či závislosti nejde lusknutím prsta, ona stále dobiedza a skúša človeka ovládnuť.
662▲
19.09.2023, 20:03
|
Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉
Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉
Ale asi to bude len útek od problému 😉
JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉
|
 |
|
664
|
|
|
663. EnaXnaY 19.09.2023, 20:03
Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉
Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉
Ale asi to bude len útek od problému 😉
JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉
663▲
19.09.2023, 20:11
|
V mojom prípade je tou príčinou ČLOVEK, lenže nemôžem vykántriť celé ľudstvo, musím nájsť spôsob ako sa zmieriť s tým, že sme akí sme 😉
|
 |
|
666
|
|
|
664. EnaXnaY 19.09.2023, 20:11
V mojom prípade je tou príčinou ČLOVEK, lenže nemôžem vykántriť celé ľudstvo, musím nájsť spôsob ako sa zmieriť s tým, že sme akí sme 😉
664▲
19.09.2023, 20:14
|
V mojom prípade som tou príčinou JA, konkrétne moje minulé činy a uskutočnené vzťahy ku svetu, moje chybné predstavy o tom, ako by mal svet fungovať. Takže som v pozícii, že s tou príčinou dokážem aj niečo urobiť, ak chcem 🙂
|
 |
|
668
|
|
|
666. era 19.09.2023, 20:14
V mojom prípade som tou príčinou JA, konkrétne moje minulé činy a uskutočnené vzťahy ku svetu, moje chybné predstavy o tom, ako by mal svet fungovať. Takže som v pozícii, že s tou príčinou dokážem aj niečo urobiť, ak chcem 🙂
666▲
19.09.2023, 20:15
|
|
669
|
|
|
668. EnaXnaY 19.09.2023, 20:15
Nedokážeš si odpustiť? 😉
668▲
19.09.2023, 20:18
|
|
671
|
|
|
669. era 19.09.2023, 20:18
Dokážem.
669▲
19.09.2023, 20:22
|
Tak potom aký problém? 😉
Kroky, ktoré si vykonal v minulosti, viedli k tomuto výnimočnému okamihu, teda aj napriek chybám, žiadna bola fatálna, stále žiješ a každý deň je nová šanca začať znova a lepšie 😉
JA SOM v istom okamihu života zahodil všetko, čo SOM "vedel" a začal budovať celkom nový systém poznania 😉
Takže dá sa 😉
|
 |
|
672
|
|
|
671. EnaXnaY 19.09.2023, 20:22
Tak potom aký problém? 😉
Kroky, ktoré si vykonal v minulosti, viedli k tomuto výnimočnému okamihu, teda aj napriek chybám, žiadna bola fatálna, stále žiješ a každý deň je nová šanca začať znova a lepšie 😉
JA SOM v istom okamihu života zahodil všetko, čo SOM "vedel" a začal budovať celkom nový systém poznania 😉
Takže dá sa 😉
671▲
19.09.2023, 20:27
|
Človek si zvyčajne buduje taký systém poznania, v ktorom má nádej, že sa ním vyriešia jeho životné otázky alebo problémy.
Je to zvyčajne nejaká reakcia na nahromadené otázky, ktoré mu život priniesol v minulosti.
|
 |
|
674
|
|
|
672. era 19.09.2023, 20:27
Človek si zvyčajne buduje taký systém poznania, v ktorom má nádej, že sa ním vyriešia jeho životné otázky alebo problémy.
Je to zvyčajne nejaká reakcia na nahromadené otázky, ktoré mu život priniesol v minulosti.
672▲
19.09.2023, 20:30
|
JA SOM nehľadal nádej ale istoty 😉
Pevný bod vo VESMÍRE 😉
|
 |
|
665
|
|
|
663. EnaXnaY 19.09.2023, 20:03
Nuž asi si to potrebuješ, takto vysvetľovať 😉
Možno ti to pomáha vytesňovať ten smútok 😉
Ale asi to bude len útek od problému 😉
JA by SOM sa zameral skorej na hľadanie príčiny toho smútku a tú sa pokúsil odstrániť, možno potom nebude čo vytesňovať už viac 😉
663▲
19.09.2023, 20:11
|
V skutočnosti to, čo tu píšem, presne spadá do kategórie hľadania skutočnej príčiny toho smútku a jej následné odstraňovanie 🙂
|
 |
|
667
|
|
|
665. era 19.09.2023, 20:11
V skutočnosti to, čo tu píšem, presne spadá do kategórie hľadania skutočnej príčiny toho smútku a jej následné odstraňovanie 🙂
665▲
19.09.2023, 20:15
|
No, ak ostaneš v tom, že ti ten smútok podsúva nejaký bubák, tak sa asi nepohneš 😉
|
 |
|
670
|
|
|
667. EnaXnaY 19.09.2023, 20:15
No, ak ostaneš v tom, že ti ten smútok podsúva nejaký bubák, tak sa asi nepohneš 😉
667▲
19.09.2023, 20:20
|
Nie, nehovorím o bubákovi. Hovorím o mnou samotným vytvorenom nejakom druhu vzťahu.
|
 |
|
673
|
|
|
670. era 19.09.2023, 20:20
Nie, nehovorím o bubákovi. Hovorím o mnou samotným vytvorenom nejakom druhu vzťahu.
670▲
19.09.2023, 20:29
|
A ten vzťah ti spôsobuje ten smútok, ak tomu dobre chápem? 😉
|
 |
|
675
|
|
|
673. EnaXnaY 19.09.2023, 20:29
A ten vzťah ti spôsobuje ten smútok, ak tomu dobre chápem? 😉
673▲
19.09.2023, 20:33
|
Nie. Smútok je reakciou ega (ku hmote privrátenej časti JA) na narušenie vzťahu.
|
 |
|
676
|
|
|
675. era 19.09.2023, 20:33
Nie. Smútok je reakciou ega (ku hmote privrátenej časti JA) na narušenie vzťahu.
675▲
19.09.2023, 20:37
|
Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉
|
 |
|
677
|
|
|
676. EnaXnaY 19.09.2023, 20:37
Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉
676▲
19.09.2023, 20:41
|
MNE pomáha ak hľadám a nachádzam pozitíva danej situácie 😉
|
 |
|
679
|
|
|
677. EnaXnaY 19.09.2023, 20:41
MNE pomáha ak hľadám a nachádzam pozitíva danej situácie 😉
677▲
19.09.2023, 20:47
|
Vlastne píšeš, že aj ty si schopný silou vôle riadiť vnútorný vzťah k smútku.
|
 |
|
682
|
|
|
679. era 19.09.2023, 20:47
Vlastne píšeš, že aj ty si schopný silou vôle riadiť vnútorný vzťah k smútku.
679▲
19.09.2023, 20:50
|
Či silou vôle to neviem, len dokážem vyvážiť dôvody prečo SOM smutný, dôvodmi prečo nebyť 😉
|
 |
|
684
|
|
|
682. EnaXnaY 19.09.2023, 20:50
Či silou vôle to neviem, len dokážem vyvážiť dôvody prečo SOM smutný, dôvodmi prečo nebyť 😉
682▲
19.09.2023, 21:06
|
Je to sila vôle, ktorá dokáže vystavať tie vyvažujúce dôvody a klásť ich vedľa dôvodov k smútku.
|
 |
|
686
|
|
|
684. era 19.09.2023, 21:06
Je to sila vôle, ktorá dokáže vystavať tie vyvažujúce dôvody a klásť ich vedľa dôvodov k smútku.
684▲
19.09.2023, 21:16
|
Mám asi inú definíciu slova vôľa 😉
U MŇA to robím pomocou mysle, nástroja na generovanie myšlienok 😉
|
 |
|
688
|
|
|
686. EnaXnaY 19.09.2023, 21:16
Mám asi inú definíciu slova vôľa 😉
U MŇA to robím pomocou mysle, nástroja na generovanie myšlienok 😉
686▲
19.09.2023, 22:00
|
Lenže správne myslieť, to v skutočnosti treba chcieť. Vôľa v myslení udržiava niť myšlienok v tom smere, ktorý je pre JA želateľný. 🙂 Keby sme mysleniu nevládli našim vlastným chcením, produkovalo by nesúvislé predstavy hala bala bez ladu a skladu. 
|
 |
|
689
|
|
|
688. era 19.09.2023, 22:00
Lenže správne myslieť, to v skutočnosti treba chcieť. Vôľa v myslení udržiava niť myšlienok v tom smere, ktorý je pre JA želateľný. 🙂
Keby sme mysleniu nevládli našim vlastným chcením, produkovalo by nesúvislé predstavy hala bala bez ladu a skladu. 
688▲
19.09.2023, 22:04
|
|
691
|
|
|
689. Milaníčko 19.09.2023, 22:04
Ty si vnuk Ezopa ?   
689▲
19.09.2023, 22:09
|
Tak to teda vážne netuším. 🙂
|
 |
|
692
|
|
|
691. era 19.09.2023, 22:09
Tak to teda vážne netuším. 🙂
691▲
19.09.2023, 22:31
|
|
694
|
|
|
692. Milaníčko 19.09.2023, 22:31
Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus básnika.   
692▲
20.09.2023, 07:13
|
Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus baníka.    Ja som baník kto je viac?
|
|
|
695
|
|
|
694. peter67 20.09.2023, 07:13
Ty netušíš, ale v tvojej krvi je kus baníka.    Ja som baník kto je viac?
694▲
20.09.2023, 07:22
|
"..lekárom je dobre byť. Lepšie robotníkom zato..." 🙂
|
 |
|
696
|
|
|
695. era 20.09.2023, 07:22
"..lekárom je dobre byť. Lepšie robotníkom zato..." 🙂
695▲
20.09.2023, 07:26
|
...a najlepšie je byť invalidným dôchodcom. To je sen našej zatiaľ minority, ktorá sa pomaly stáva majoritou. A začína to na východnom Slovensku a pomaly sa plazivo posúva na západ.
|
|
|
697
|
|
|
696. peter67 20.09.2023, 07:26
...a najlepšie je byť invalidným dôchodcom. To je sen našej zatiaľ minority, ktorá sa pomaly stáva majoritou. A začína to na východnom Slovensku a pomaly sa plazivo posúva na západ.
696▲
20.09.2023, 07:33
|
A to všetko je v plnom súlade s plánom našej drahej strany a budúcej vlády z PS! 🙂
|
 |
|
698
|
|
|
697. era 20.09.2023, 07:33
A to všetko je v plnom súlade s plánom našej drahej strany a budúcej vlády z PS! 🙂
697▲
20.09.2023, 07:42
|
Nesmieme však tiež zabúdať na skvelý to počin s migrantami!!! Tých tiež veľmi ľúbime a jeden do každej domácnosti je minimom!!! PS vpred!!!! Podme do nich. 
|
|
|
699
|
|
|
698. peter67 20.09.2023, 07:42
Nesmieme však tiež zabúdať na skvelý to počin s migrantami!!! Tých tiež veľmi ľúbime a jeden do každej domácnosti je minimom!!! PS vpred!!!! Podme do nich. 
698▲
20.09.2023, 07:53
|
Ale hlavne máme skvelých režisérov našej predvolebnej kampane. Náš billboard s predsedom ako drží na rukách dieťa, je TOP! Všetkých to chytí za srdce!
|
 |
|
700
|
|
|
699. era 20.09.2023, 07:53
Ale hlavne máme skvelých režisérov našej predvolebnej kampane. Náš billboard s predsedom ako drží na rukách dieťa, je TOP! Všetkých to chytí za srdce!
699▲
20.09.2023, 12:08
|
Tak ten som ešte nevidel, v našej vsi je taký, že volíme si budúcnosť. To je múdro napísané!!! Ale údajne niektorí chcú zvoliť minulosť.  Ibaže my zvíťazíme!!! A deti budú v budúcnosti vzácnosť preto ich na rukách nosiť budeme. 
|
|
|
701
|
|
|
700. peter67 20.09.2023, 12:08
Tak ten som ešte nevidel, v našej vsi je taký, že volíme si budúcnosť. To je múdro napísané!!! Ale údajne niektorí chcú zvoliť minulosť.  Ibaže my zvíťazíme!!! A deti budú v budúcnosti vzácnosť preto ich na rukách nosiť budeme. 
700▲
20.09.2023, 12:11
|
Tak sleduj, aká kvalitka: odkazTakmer ako z brožúrky od Svedkov Jehovových, alebo nejakého kresťanského bulletinu. Sme naj! 🙂
|
 |
|
702
|
|
|
701. era 20.09.2023, 12:11
Tak sleduj, aká kvalitka: https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1695204586.jpg Takmer ako z brožúrky od Svedkov Jehovových, alebo nejakého kresťanského bulletinu. Sme naj! 🙂
701▲
20.09.2023, 12:40
|
|
703
|
(702) Peter67, a do inej matere nie...?!
|
|
|
705
|
|
|
703. Kasafran 20.09.2023, 13:02
(702) Peter67, a do inej matere nie...?!
703▲
20.09.2023, 16:07
|
Kaso to ja neviem. Nikdy nikoho matku neurážam (z ľudí) a ked spomeniem tak iba v dobrom 
|
|
|
706
|
|
|
705. peter67 20.09.2023, 16:07
Kaso to ja neviem. Nikdy nikoho matku neurážam (z ľudí) a ked spomeniem tak iba v dobrom
705▲
20.09.2023, 23:00
|
(706) Peter67, a ako je to potom s tou psiou matkou - sukou...?
|
|
|
707
|
|
|
706. Kasafran 20.09.2023, 23:00
(706) Peter67, a ako je to potom s tou psiou matkou - sukou...?
706▲
21.09.2023, 07:16
|
|
708
|
|
|
707. peter67 21.09.2023, 07:16
Kaso, to ja netuším, ja sa iba op ičím po ujovi Robovi.   
707▲
21.09.2023, 17:34
|
(707) Peter67, ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?
|
|
|
709
|
|
|
708. Kasafran 21.09.2023, 17:34
(707) Peter67, ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?
708▲
21.09.2023, 17:47
|
Komunista, ešte si neskapal?
|
 |
|
710
|
|
|
708. Kasafran 21.09.2023, 17:34
(707) Peter67, ak sa skutočne op ičíš, tak to musíš robiť po dákom op ičiakovi - ta ňe...!?
708▲
21.09.2023, 18:56
|
|
678
|
|
|
676. EnaXnaY 19.09.2023, 20:37
Čiže sa nevieš s niečím vyrovnať? 😉
676▲
19.09.2023, 20:42
|
Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.
|
 |
|
680
|
|
|
678. era 19.09.2023, 20:42
Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.
678▲
19.09.2023, 20:47
|
Aj na mňa ?  😀
|
 |
|
681
|
|
|
678. era 19.09.2023, 20:42
Môj príspevok bol všeobecnou charakteristikou, platnou na každého človeka.
678▲
19.09.2023, 20:47
|
Tak JA neviem, keď SOM mal prehnané očakávania, to je narušenie vzťahu? 😉
|
 |
|
683
|
|
|
681. EnaXnaY 19.09.2023, 20:47
Tak JA neviem, keď SOM mal prehnané očakávania, to je narušenie vzťahu? 😉
681▲
19.09.2023, 21:04
|
Keď si predstavíš "prehnané očakávania" ako konkrétny vzťah, tak realita tento vzťah skôr či neskôr naruší. Takže v tom zmysle je to mienené.
|
 |
|
685
|
|
|
683. era 19.09.2023, 21:04
Keď si predstavíš "prehnané očakávania" ako konkrétny vzťah, tak realita tento vzťah skôr či neskôr naruší. Takže v tom zmysle je to mienené.
683▲
19.09.2023, 21:14
|
Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉
Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉
JA CHCEM 😉
Realita urobí že to nedostanem 😉
Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉
|
 |
|
687
|
|
|
685. EnaXnaY 19.09.2023, 21:14
Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉
Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉
JA CHCEM 😉
Realita urobí že to nedostanem 😉
Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉
685▲
19.09.2023, 21:28
|
Tomu sa hovorí "život" ty náš Boh bohový najvyšší z nízkych.  
|
 |
|
690
|
|
|
685. EnaXnaY 19.09.2023, 21:14
Neviem si to predstaviť ako vzťah 😉
Očakávanie, inými slovami ČO CHCEM, je niečo čo definuje moje JA 😉
JA CHCEM 😉
Realita urobí že to nedostanem 😉
Ale zas len JA SOM potom sklamaný 😉
685▲
19.09.2023, 22:08
|
Vzťah ako súvislosť medzi minimálne dvomi komponentami vesmíru. Tým, že niečo očakávam, vytváram istý druh silovej súvislosti medzi mnou a niečím, čo som si vyprojektoval do okolia, čo som akoby prilepil na osobu, od ktorej niečo očakávam.
|
 |
|
656
|
|
|
653. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:21
Prečo nemennú (podstatu)? 😉
Veď podstata je to, že JA sa práveže mení, vyvíja, zdokonaľuje (ak chceš) 😉
V DUŠI je definované AKÉ JE JA (podľa mojej definície) a v čase sa môže meniť (aj mení) 😉
Ty si to JA podľa MŇA príliš oklieštil 😉
653▲
19.09.2023, 19:27
|
Tu SOM spísal čo sa týka môjho JA (zďaleka to nie je všetko, len to čo mi napadlo) 😉 odkaz 😉 Čo s týmito zisteniami má VESMÍR, keď sa týkajú MŇA? 😉 Prečo by SOM to mal oddeľovať? 😉 Keď toto ma definuje? 😉
|
 |
|
658
|
|
|
656. Ježiš Kristus 19.09.2023, 19:27
Tu SOM spísal čo sa týka môjho JA (zďaleka to nie je všetko, len to čo mi napadlo) 😉
https://www.dzio.sk/mapos/all.html 😉
Čo s týmito zisteniami má VESMÍR, keď sa týkajú MŇA? 😉
Prečo by SOM to mal oddeľovať? 😉
Keď toto ma definuje? 😉
656▲
19.09.2023, 19:32
|
Netvrdím, že nie je možné sa takto pozerať na JA.
Tvrdím iba, že sú možné aj detailnejšie sebapozorovania.
Samozrejme, otázka môže byť - majú vôbec zmysel tie detailnejšie rozbory?
Ale to je podobné ako že prečo vedci stále viac rozbíjajú jadro. Má to vôbec zmysel?
|
 |
|
659
|
|
|
658. era 19.09.2023, 19:32
Netvrdím, že nie je možné sa takto pozerať na JA.
Tvrdím iba, že sú možné aj detailnejšie sebapozorovania.
Samozrejme, otázka môže byť - majú vôbec zmysel tie detailnejšie rozbory?
Ale to je podobné ako že prečo vedci stále viac rozbíjajú jadro. Má to vôbec zmysel?
658▲
19.09.2023, 19:36
|
Ak chceš, dá sa povedať, že všetko je a robí vlastne VESMÍR v sebe, tak ako SOM už hovoril 😉
Ale JA si SEBA uvedomujem, SOM z časti akoby "oddelený" od VESMÍRU a riešil SOM, čo o SEBE môžem povedať 😉
|
 |
|
654
|
|
|
652. era 19.09.2023, 19:17
Ale keď chceš definovať vnútornú podstatu, nemennú podstatu, ktorú nemožno zmeniť bez toho, aby sa stratila voda ako taká, tak máš iba to H2O.
A tak je to aj s našim JA. jeho prejavy môžu byť všelijaké, ale podstata je iba "sebauvedomovanie". Nič viac.
652▲
19.09.2023, 19:24
|
Era, veď vieš, že voda má rôzne prímesy.
|
 |
|
650
|
|
|
621. era 19.09.2023, 18:03
V podstate áno. Sociálna situácia v spoločnosti má rada, ak sa človek správa primerane podľa jej predstáv.
Sám sebou môžem byť iba málokedy. Najčastejšie vtedy, keď som sám. 🙂
621▲
19.09.2023, 19:09
|
|
622
|
|
|
619. Ježiš Kristus 19.09.2023, 18:00
Si jak chameleón, meníš farby podľa prostredia 😉
619▲
19.09.2023, 18:05
|
A to JA zas nie, možno preto SOM bol 4x zatvorený na psychiatrii 😉
Neviem skrývať stav môjho JA 😉
|
 |
|
609
|
|
|
606. era 19.09.2023, 15:54
Viem od neho odstúpiť a dať mu hranice, aby ma nezotročil (aby som sa v ňom nezacyklil).
606▲
19.09.2023, 16:06
|
Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉
|
 |
|
610
|
|
|
609. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:06
Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉
609▲
19.09.2023, 16:08
|
A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉
Skús si to 😉
|
 |
|
612
|
|
|
610. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:08
A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉
Skús si to 😉
610▲
19.09.2023, 16:12
|
Ovládať sa to dá - liečikmi, ktoré ti ovplyvnia ten sprostý mozog, aj to niektorí sú voči nim rezistentní 😉
|
 |
|
616
|
|
|
610. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:08
A era samozrejme vytiahne Steinerovinu a bohorovne vyhlási, že ovládať sa to dá 😉
Skús si to 😉
610▲
19.09.2023, 17:54
|
Nie, nenapíšem, že ovládať sa to dá. Lebo neviem. Ak mám do činenia s chorobou, hovorím - na to sú tu lekári, aby to liečili.
Ale človek sa životom všeličomu priučí a niektoré svoje vlastné stavy sa naučí do istej miery riadiť vlastným spôsobom života. Naučí sa, čo robiť a čo nerobiť, aby stav sám pokiaľ možno nezhoršoval, ale ak sa dá, zlepšoval.
|
 |
|
618
|
|
|
616. era 19.09.2023, 17:54
Nie, nenapíšem, že ovládať sa to dá. Lebo neviem. Ak mám do činenia s chorobou, hovorím - na to sú tu lekári, aby to liečili.
Ale človek sa životom všeličomu priučí a niektoré svoje vlastné stavy sa naučí do istej miery riadiť vlastným spôsobom života. Naučí sa, čo robiť a čo nerobiť, aby stav sám pokiaľ možno nezhoršoval, ale ak sa dá, zlepšoval.
616▲
19.09.2023, 17:59
|
Lekári v podstate tiež nevedia, len skúšajú rôzne lieky, ktoré zaberú 😉
|
 |
|
620
|
|
|
618. Ježiš Kristus 19.09.2023, 17:59
Lekári v podstate tiež nevedia, len skúšajú rôzne lieky, ktoré zaberú 😉
618▲
19.09.2023, 18:01
|
To je jedno, ale sú na tú prácu školení a skúšaní. Tým sa líšia od totálnych šarlatánov. 🙂
|
 |
|
625
|
|
|
620. era 19.09.2023, 18:01
To je jedno, ale sú na tú prácu školení a skúšaní. Tým sa líšia od totálnych šarlatánov. 🙂
620▲
19.09.2023, 18:12
|
era, ja ked sa veziem z odvykačky domov, tak na diaľnici pomerne blízko hranice s HU je tabuľa s nápisom rodna kuča Steinera. Ti je ten Steiner?
|
|
|
628
|
|
|
625. peter67 19.09.2023, 18:12
era, ja ked sa veziem z odvykačky domov, tak na diaľnici pomerne blízko hranice s HU je tabuľa s nápisom rodna kuča Steinera. Ti je ten Steiner?
625▲
19.09.2023, 18:21
|
Áno, zrejme to je ten.
Narodil sa v r. 1861 v dedinke Kraljevec na Uhorsko - Chorvátskom pomedzí. (Donji Kraljevec)
|
 |
|
630
|
|
|
628. era 19.09.2023, 18:21
Áno, zrejme to je ten.
Narodil sa v r. 1861 v dedinke Kraljevec na Uhorsko - Chorvátskom pomedzí. (Donji Kraljevec)
628▲
19.09.2023, 18:26
|
|
611
|
|
|
609. Ježiš Kristus 19.09.2023, 16:06
Bipolárna afektívna porucha (BAP), čiže maniodepresívna psychóza, je závažné a dlhodobé psychické ochorenie vyznačujúce sa poruchou vyšších mozgových funkcií. Dochádza pri ňom k veľmi ťažko ovládateľným výkyvom nálad, striedajúcich sa v cykloch, od pocitov nekonečnej eufórie až k ochromujúcim depresiám. 😉
609▲
19.09.2023, 16:11
|
Och, ako si definoval kresťanov.
|
 |
|
613
|
|
|
611. Lemmy 19.09.2023, 16:11
Och, ako si definoval kresťanov.
611▲
19.09.2023, 16:17
|
Definoval SOM chorobu, ktorú momentálne podstupujem 😉
|
 |
|
608
|
|
|
603. era 19.09.2023, 15:51
Robím to pravidelne. Ja keby som sa neovládal, tak okolo mňa sú všetci krvaví a ja by som už bol dávno za mrežami. 
603▲
19.09.2023, 15:58
|
(603) Era, ale také niečo nepíš - to potom s Tebou stále všetci čerti šijú...?! Byť na Tvojom mieste, už by som si pri sebe nechal len jednu nekrajčírsku čerticu...!
|
|
|
624
|
|
|
591. era 19.09.2023, 15:42
A keď chce JA niekomu rozbiť hubu, tak mu rozbije hubu. A keď chce JA niekoho zabiť motykou, tak ho zabije motykou.
Tak jednoduché to je.
591▲
19.09.2023, 18:07
|
|
570
|
|
|
568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14
Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉
568▲
19.09.2023, 15:19
|
To, že sa spoznáš, neznamená predsa, že sa aj zmeníš 😉
|
 |
|
574
|
|
|
570. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:19
To, že sa spoznáš, neznamená predsa, že sa aj zmeníš 😉
570▲
19.09.2023, 15:22
|
Ale bude záležať iba na tebe, či chceš byť smutný a či chceš byť veselý. Nie na niečom neznámom, čo ťa ovláda (veľmi často sú to telesné procesy)
|
 |
|
577
|
|
|
574. era 19.09.2023, 15:22
Ale bude záležať iba na tebe, či chceš byť smutný a či chceš byť veselý. Nie na niečom neznámom, čo ťa ovláda (veľmi často sú to telesné procesy)
574▲
19.09.2023, 15:26
|
Ak je človek smutný, tak vždy je tam dôvod 😉
Ide len o to, či si je vedomý toho dôvodu 😉
JA bývam smutný najmä kvôli človeku 😉
Pozriem na fotóna napríklad a je mi smutno 😉
|
 |
|
580
|
|
|
568. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:14
Sebapoznaním SOM dospel k tomu, že občas SOM smutný 😉
568▲
19.09.2023, 15:31
|
(568) EnaX, ak Ťa to aspoň trošku uspokojí, potom vedz, že ani v tom "občase" nie si sám...!
|
|
|
581
|
|
|
580. Kasafran 19.09.2023, 15:31
(568) EnaX, ak Ťa to aspoň trošku uspokojí, potom vedz, že ani v tom "občase" nie si sám...!
580▲
19.09.2023, 15:32
|
Možno raz stvoríme robota, ktorý NIKDY bude smutný 😉
|
 |
|
598
|
|
|
581. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:32
Možno raz stvoríme robota, ktorý NIKDY bude smutný 😉
581▲
19.09.2023, 15:46
|
(581) EnaX, zrejme aj takého, ktorý sa nikdy neusmeje...
|
|
|
599
|
|
|
598. Kasafran 19.09.2023, 15:46
(581) EnaX, zrejme aj takého, ktorý sa nikdy neusmeje...
598▲
19.09.2023, 15:47
|
Práve naopak, bude sa len usmievať stále 😉
|
 |
|
594
|
|
|
543. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:39
Nechce sa mi už programovať 😉
Oprogramoval SOM sa v živote dosť 😉
543▲
19.09.2023, 15:43
|
veru nechce, a práve preto si napísal "nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako ".... takže to nevyzerá na nejaký celoživotný dištanc..
|
 |
|
597
|
|
|
594. tomas12345 19.09.2023, 15:43
veru nechce, a práve preto si napísal "nechcelo sa mi včera programovať, uvidím dneska ako ".... takže to nevyzerá na nejaký celoživotný dištanc..
594▲
19.09.2023, 15:45
|
|
530
|
|
|
466. tomas12345 19.09.2023, 10:53
ja si dobre pametám vlastnosti a príbehy všetkých tu diskutérov čo tu o sebe popísali a čomu veria... takže na základe čoho tvrdíš že to neviem ?
"nezapamätáš si ani, či je niekto muž alebo žena"
Tak ked sa niekto volá ako "omega" alebo "era" teda má ženský nick, a ja ich preto považujem spočiatku za ženy, hoci sú to muži, tak azda mi toto nejdeš vyčítať ?
466▲
19.09.2023, 13:10
|
466. Tomáško a dobre si pamätáš aj na tu socialistickú prostitútku čo sa volala gejza šlapka?   
|
|
|
469
|
|
|
462. tomas12345 19.09.2023, 10:20
stratila realita ? Ciže si dostal pri plnom vedomí nejaké halucinácie ? Aké ?
462▲
19.09.2023, 11:18
|
Už SOM o tom viackrát písal 😉 odkaz 😉
|
 |
|
474
|
|
|
469. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:18
Už SOM o tom viackrát písal 😉
https://www.dzio.sk/dzp/chyba-v-matrixe.php 😉
469▲
19.09.2023, 11:48
|
nebol to nejaký schizo zážitok ?
|
 |
|
475
|
|
|
474. tomas12345 19.09.2023, 11:48
nebol to nejaký schizo zážitok ?
474▲
19.09.2023, 11:49
|
Doktori to schíza volajú 😉
|
 |
|
477
|
|
|
475. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:49
Doktori to schíza volajú 😉
475▲
19.09.2023, 11:50
|
Ano, vyzerá to na schízu... ale aj tak, ak si bol predtým zdravý, a hned den na to dostaneš takéto schizi potom čo vynadáš Bohu, tak zrejme to nebude náhoda ?
|
 |
|
480
|
|
|
477. tomas12345 19.09.2023, 11:50
Ano, vyzerá to na schízu... ale aj tak, ak si bol predtým zdravý, a hned den na to dostaneš takéto schizi potom čo vynadáš Bohu, tak zrejme to nebude náhoda ?
477▲
19.09.2023, 11:54
|
Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉
|
 |
|
483
|
|
|
480. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:54
Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉
480▲
19.09.2023, 12:00
|
Skrátka si bol nadrogovaný....
|
 |
|
486
|
|
|
483. Reset 19.09.2023, 12:00
Skrátka si bol nadrogovaný....
483▲
19.09.2023, 12:03
|
Ak áno, tak jedine bibliiou, lebo ten zážitok prišiel potom, čo SOM si prečítal: Hľa, človek sa stal ako jeden z NÁS 😉
|
 |
|
509
|
|
|
480. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:54
Vtedy sa dialo oveľa viac vecí, tá "schíza" vypukla už skôr lebo SOM mal už predtým zrýchlené myslenie, nestíhal SOM ani myšlienky zapisovať a kopec iných zaujímavých zážitkov, ako napr.že SOM v mysli opustil VESMÍR a nabúral sa do nadradeného 😉
480▲
19.09.2023, 12:49
|
to zrýchlené myslenie si mal kolko dní potom čo si prestal byť kresťanom ?
|
 |
|
513
|
|
|
509. tomas12345 19.09.2023, 12:49
to zrýchlené myslenie si mal kolko dní potom čo si prestal byť kresťanom ?
509▲
19.09.2023, 12:53
|
Pýtaš sa blbosti, nikdy SOM sa hlásil ku kresťanstvu 😉
Aj keď SOM chodil do kostola, tak len preto, že SOM "musel" 😉
|
 |
|
515
|
|
|
513. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:53
Pýtaš sa blbosti, nikdy SOM sa hlásil ku kresťanstvu 😉
Aj keď SOM chodil do kostola, tak len preto, že SOM "musel" 😉
513▲
19.09.2023, 12:55
|
Prečo si potom preklínal kresťanského Boha ked si nemal k nemu blízko ?
|
 |
|
517
|
|
|
515. tomas12345 19.09.2023, 12:55
Prečo si potom preklínal kresťanského Boha ked si nemal k nemu blízko ?
515▲
19.09.2023, 12:56
|
|
479
|
|
|
475. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:49
Doktori to schíza volajú 😉
475▲
19.09.2023, 11:52
|
Náboženská tradícia tomu hovorí "vytrhnutie" alebo tak nejak.
|
 |
|
482
|
|
|
479. era 19.09.2023, 11:52
Náboženská tradícia tomu hovorí "vytrhnutie" alebo tak nejak.
479▲
19.09.2023, 11:57
|
Neviem ako to nazvať, vtedy SOM zažíval vo vnútri niečo ako paralelný príbeh, to čo SOM videl očami, SOM si ináč vysvetľoval ako bežne (vraj to sú tie bludy) a bolo to akoby SOM v realite "sníval" nejaký iracionálny sen, len MNE to dávalo vtedy zmysel 😉
|
 |
|
484
|
|
|
482. Ježiš Kristus 19.09.2023, 11:57
Neviem ako to nazvať, vtedy SOM zažíval vo vnútri niečo ako paralelný príbeh, to čo SOM videl očami, SOM si ináč vysvetľoval ako bežne (vraj to sú tie bludy) a bolo to akoby SOM v realite "sníval" nejaký iracionálny sen, len MNE to dávalo vtedy zmysel 😉
482▲
19.09.2023, 12:00
|
To je úplne v poriadku - v iných vrstvách reality sa vesmír môže javiť rôzne.
Akurát že v tejto našej "normálnej" vrstve musí platiť naša normálna logika, normálny priestor a normálny čas. 🙂
|
 |
|
487
|
|
|
484. era 19.09.2023, 12:00
To je úplne v poriadku - v iných vrstvách reality sa vesmír môže javiť rôzne.
Akurát že v tejto našej "normálnej" vrstve musí platiť naša normálna logika, normálny priestor a normálny čas. 🙂
484▲
19.09.2023, 12:04
|
Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉
|
 |
|
488
|
|
|
487. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:04
Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉
487▲
19.09.2023, 12:05
|
Potom sa to po čase, vrátilo do normálu a ešte pár krát sa ten level zopakoval neskôr v budúcnosti 😉
|
 |
|
491
|
|
|
488. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:05
Potom sa to po čase, vrátilo do normálu a ešte pár krát sa ten level zopakoval neskôr v budúcnosti 😉
488▲
19.09.2023, 12:23
|
Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉
Asi už je všetko "nastavené" 😉
A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉
Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉
Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉
|
 |
|
492
|
|
|
491. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:23
Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉
Asi už je všetko "nastavené" 😉
A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉
Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉
Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉
491▲
19.09.2023, 12:28
|
Problém ani nie je v tom, že sa to deje, ale v tom, že človek to nemá v rukách, že to človeka ovláda.
|
 |
|
494
|
|
|
492. era 19.09.2023, 12:28
Problém ani nie je v tom, že sa to deje, ale v tom, že človek to nemá v rukách, že to človeka ovláda.
492▲
19.09.2023, 12:31
|
Bolo to také poloautomatické 😉
Zčasti SOM mal pocit akoby to ani nie SOM originál JA, ktorý tú situáciu prechádza, ale zčasti SOM tam stále bol ten JA, akurát akoby ten JA bol nejako zmenený na chvíľu 😉
|
 |
|
496
|
|
|
494. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:31
Bolo to také poloautomatické 😉
Zčasti SOM mal pocit akoby to ani nie SOM originál JA, ktorý tú situáciu prechádza, ale zčasti SOM tam stále bol ten JA, akurát akoby ten JA bol nejako zmenený na chvíľu 😉
494▲
19.09.2023, 12:33
|
Hovorím, najviac to vystihuje ten "iný level vedomia" 😉
|
 |
|
493
|
|
|
491. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:23
Naposledy SOM bol v inom leveli (vedomia) v roku 2018, odvtedy už je relatívny POKOJ 😉
Asi už je všetko "nastavené" 😉
A potom si nenamýšľaj, že si "programátor reality" 😉
Asi sa tá hra naozaj zmenila (aspoň z môjho pohľadu), má oveľa viac možností ako mala predtým 😉
Hehe, daj systém do ruky nespokojnému používateľovi 😉
491▲
19.09.2023, 12:28
|
|
495
|
Veď fotón nie je nespokojný s lipkou ale s RUSMI 😉
A takí tu nie sú 😉
|
 |
|
497
|
|
|
495. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:32
Veď fotón nie je nespokojný s lipkou ale s RUSMI 😉
A takí tu nie sú 😉
495▲
19.09.2023, 12:37
|
|
498
|
|
|
497. peter67 19.09.2023, 12:37
Akože nie? A tých čo povraždil (aj teba) v čuHH? To museli byť Rusi.  
497▲
19.09.2023, 12:38
|
Tam je niečo iné ako tu 😉
Veď vidíš, že doliezol sem lebo sme mu chýbali 😉
|
 |
|
500
|
|
|
498. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:38
Tam je niečo iné ako tu 😉
Veď vidíš, že doliezol sem lebo sme mu chýbali 😉
498▲
19.09.2023, 12:40
|
|
504
|
|
|
500. peter67 19.09.2023, 12:40
Niečo iné? Daj mu tu moc na 2 hodiny nad Lipkou a uvidíš.   
500▲
19.09.2023, 12:45
|
Psychopatovi mám dať moc? 😉
SOM sa ešte nezbláznil 😉
|
 |
|
506
|
|
|
504. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:45
Psychopatovi mám dať moc? 😉
SOM sa ešte nezbláznil 😉
504▲
19.09.2023, 12:46
|
Takže si pochopil, že to nie je niečo iné? Vid 498. 
|
|
|
510
|
|
|
506. peter67 19.09.2023, 12:46
Takže si pochopil, že to nie je niečo iné? Vid 498. 
506▲
19.09.2023, 12:50
|
Je to NIEČO iné, lebo po 2 hodkách by SOM po ňom poupratoval 😉
|
 |
|
514
|
|
|
510. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:50
Je to NIEČO iné, lebo po 2 hodkách by SOM po ňom poupratoval 😉
510▲
19.09.2023, 12:54
|
To by si sa ale musel riadne zazálohovať. Ja verím, že on by dokázal za dve hodiny to zničiť načisto. 
|
|
|
520
|
|
|
514. peter67 19.09.2023, 12:54
To by si sa ale musel riadne zazálohovať. Ja verím, že on by dokázal za dve hodiny to zničiť načisto. 
514▲
19.09.2023, 13:01
|
Mohol by len blokovať, mazať sa tu nedá 😉
|
 |
|
489
|
|
|
487. Ježiš Kristus 19.09.2023, 12:04
Objektívne, moje vedomie bolo prepnuté na nejaký iný level 😉
487▲
19.09.2023, 12:06
|
Presne tak.
My v okultizme tomu hovoríme, že nastalo iné usporiadanie bytostných článkov človeka.
|
 |
|
490
|
|
|
489. era 19.09.2023, 12:06
Presne tak.
My v okultizme tomu hovoríme, že nastalo iné usporiadanie bytostných článkov človeka.
489▲
19.09.2023, 12:09
|
Trochu si pamätám, že SOM vtedy riešil niečo ohľadom reality, niečo "nastavoval", niečo menil (hru, ktorú sme všetci hrali), ale detaily sú už preč, asi to už nie je podstatné, ale že sa udialo čo sa udialo 😉
|
 |
|
422
|
|
|
420. tomas12345 18.09.2023, 13:21
Ježiš dáva istotu že pomože veriacim v neho v budúcom živote. V tomto živote jeho veriaci možu trpieť, no odmenu dostanú po svojej smrti. _____ Nádej čerpám stadeto : https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/
420▲
18.09.2023, 13:33
|
(420) Tomáško, odporúčam Ti čím skôr precitnúť/prebudiť sa z tejto svojej nádeje a nesplniteľného sna tak, aby si konečne začal žiť normálnym/prirodzeným spôsom života, ktorý bude prínosom nielen pre Tvoje najbližšie okolie, ale pre celú našu spoločnosť...!!!
|
|
|
424
|
|
|
422. Kasafran 18.09.2023, 13:33
(420) Tomáško, odporúčam Ti čím skôr precitnúť/prebudiť sa z tejto svojej nádeje a nesplniteľného sna tak, aby si konečne začal žiť normálnym/prirodzeným spôsom života, ktorý bude prínosom nielen pre Tvoje najbližšie okolie, ale pre celú našu spoločnosť...!!!
422▲
18.09.2023, 16:46
|
Ako vieš že ide nesplnitelný sen ? A uvedomuješ si že ak sa mýliš, stráviš večnosť v tých najhorších mukách ? Naozaj to chceš riskovať ?
|
 |
|
425
|
|
|
424. tomas12345 18.09.2023, 16:46
Ako vieš že ide nesplnitelný sen ? A uvedomuješ si že ak sa mýliš, stráviš večnosť v tých najhorších mukách ? Naozaj to chceš riskovať ?
424▲
18.09.2023, 16:56
|
Zatiaľ sme tu v mukách tu a teraz, lebo musíme čítať tvoje bludy o večných mukách 😉
|
 |
|
404
|
|
|
402. tomas12345 18.09.2023, 11:26
Ja nie, ale Kristus áno.
402▲
18.09.2023, 11:33
|
No a o tom viem aj bez teba. 
|
 |
|
377
|
|
|
128. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34
Volám sa Ježiš Kristus, také veci musím vedieť 😉
128▲
18.09.2023, 09:36
|
Nie, ty sa voláš Napoleón.
|
|
|
375
|
|
|
73. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:00
Keby to bolo "možné", tak by sa tak dialo a my by sme to dennodenne pozorovali v realite 😉
Realita funguje na základe presne stanovených pravidiel a tie nikto obchádza 😉
Čo je možné je obmedzené týmito pravidlami 😉
73▲
18.09.2023, 09:33
|
Načo by sa to malo konať každý deň?
|
|
|
374
|
|
|
69. EnaXnaY 17.09.2023, 11:45
Realita je tá, že napr had nemôže rozprávať, nie je tak vyvinutý, ak tvrdíš opak, si bludár 😉
Rovnako ak niekto umrie, je nadobro jeho existencia (bytie) ukončená, ak tvrdíš, že ožil, si bludár 😉
69▲
18.09.2023, 09:32
|
Keď to programátor bude chcieť, môžu hovoriť aj kamene.
|
|
|
373
|
|
|
66. EnaXnaY 17.09.2023, 11:36
Vráť sa do reality 😉
66▲
18.09.2023, 09:32
|
Povedal jeden psychiatrický pacient pred zrkadlom.
|
|
|
372
|
|
|
64. EnaXnaY 17.09.2023, 11:29
Zmŕtvychvstanie, premena vody na víno, hovoriaci had, žena z rebra, mám pokračovať? 😉
64▲
18.09.2023, 09:31
|
To všetko je pre programátora možné...
|
|
|
21
|
|
|
11. Enter 17.09.2023, 09:31
Stačí len, keby si aspoň trochu poznal bibliu. Ušetril by si si tieto psychiatrické úlety. 
11▲
17.09.2023, 10:01
|
Poznal bibliu  Zase klameš
|
 |
|
19
|
|
|
9. djjaro 17.09.2023, 09:24
Hovorenie jazykmi? Aspoň keby rozumel tým jazykom 
9▲
17.09.2023, 09:50
|
Ženy tiež hovoria jazykmi a občas si prajeme, aby sme im rozumeli 
|
 |
|
22
|
|
|
19. era 17.09.2023, 09:50
Ženy tiež hovoria jazykmi a občas si prajeme, aby sme im rozumeli 
19▲
17.09.2023, 10:03
|
To je najväčšia záhada medzi mužom a ženou 
|
 |
|
6
|
|
|
4. EnaXnaY 17.09.2023, 08:32
Tvoj nástroj 😉
4▲
17.09.2023, 09:03
|
|
7
|
|
|
6. Enter 17.09.2023, 09:03
Tvoj nástroj.
6▲
17.09.2023, 09:10
|
|
10
|
|
|
7. djjaro 17.09.2023, 09:10
Zase klameš
7▲
17.09.2023, 09:29
|
|
20
|
|
|
10. Enter 17.09.2023, 09:29
Prečo klameš?
10▲
17.09.2023, 10:00
|
|
23
|
|
|
20. djjaro 17.09.2023, 10:00
Neklamem
20▲
17.09.2023, 10:06
|
Všetkým (okrem tomáška) nám je tu jasné, že klame fotón alias Miloško Pobežalko 😉
|
 |
|
24
|
|
|
23. EnaXnaY 17.09.2023, 10:06
Všetkým (okrem tomáška) nám je tu jasné, že klame fotón alias Miloško Pobežalko 😉
23▲
17.09.2023, 10:07
|
Lebo Tomáško je riťolezec fotóna
|
 |
|
25
|
|
|
24. djjaro 17.09.2023, 10:07
Lebo Tomáško je riťolezec fotóna
24▲
17.09.2023, 10:08
|
Však sa aj vyjadril, že fotón je jeho vzor 😉
Po jeho vzore už začal klamať aj on 😉
|
 |
|
62
|
|
|
25. EnaXnaY 17.09.2023, 10:08
Však sa aj vyjadril, že fotón je jeho vzor 😉
Po jeho vzore už začal klamať aj on 😉
25▲
17.09.2023, 11:24
|
moj vzor je výlučne Ježiš Kristus. Foton nie je,
|
 |
|
26
|
|
|
24. djjaro 17.09.2023, 10:07
Lebo Tomáško je riťolezec fotóna
24▲
17.09.2023, 10:08
|
A ako keby to nebolo málo ,ešte zo seba robí cikoša 
|
 |
|
27
|
|
|
26. djjaro 17.09.2023, 10:08
A ako keby to nebolo málo ,ešte zo seba robí cikoša
26▲
17.09.2023, 10:09
|
Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov 
|
 |
|
28
|
|
|
27. djjaro 17.09.2023, 10:09
Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov 
27▲
17.09.2023, 10:12
|
Hej skvelé, všetko čo povedia (naklamú), bude použité proti nim 😉
|
 |
|
29
|
|
|
27. djjaro 17.09.2023, 10:09
Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov 
27▲
17.09.2023, 10:13
|
Len dúfam že sa Ozaj obrátia nie k biblii ale k Živému Bohu už konečne
|
 |
|
30
|
|
|
29. djjaro 17.09.2023, 10:13
Len dúfam že sa Ozaj obrátia nie k biblii ale k Živému Bohu už konečne
29▲
17.09.2023, 10:19
|
|
31
|
|
|
30. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:19
To by sa stal zázrak 😉
30▲
17.09.2023, 10:21
|
Veru, lebo bez toho sú len ako Mojžiš ktorý blúdil 40 rokov ( podobenstvo ) o čítaní biblie myslieť si že som v zasnúbenej zemi
|
 |
|
32
|
|
|
31. djjaro 17.09.2023, 10:21
Veru, lebo bez toho sú len ako Mojžiš ktorý blúdil 40 rokov ( podobenstvo ) o čítaní biblie myslieť si že som v zasnúbenej zemi
31▲
17.09.2023, 10:23
|
Dá sa NIČ robiť, majú kamenné srdcia 😉
|
 |
|
33
|
|
|
32. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:23
Dá sa NIČ robiť, majú kamenné srdcia 😉
32▲
17.09.2023, 10:24
|
Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin
|
 |
|
34
|
|
|
33. djjaro 17.09.2023, 10:24
Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin
33▲
17.09.2023, 10:24
|
Zase budú klamať 
|
 |
|
35
|
|
|
33. djjaro 17.09.2023, 10:24
Budú sa vyhovárať že ty si im ich zatvrdil ako faraónovi aby spoznali že TY si Hospodin
33▲
17.09.2023, 10:24
|
To bude len ďalšie z ich klamstiev 😉
|
 |
|
36
|
|
|
35. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:24
To bude len ďalšie z ich klamstiev 😉
35▲
17.09.2023, 10:27
|
Ale prečo klamú keď nemusia 
|
 |
|
37
|
|
|
36. djjaro 17.09.2023, 10:27
Ale prečo klamú keď nemusia 
36▲
17.09.2023, 10:28
|
Musia, lebo slúžia nepriateľovi 😉
|
 |
|
38
|
|
|
37. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:28
Musia, lebo slúžia nepriateľovi 😉
37▲
17.09.2023, 10:28
|
A nepriateľ im za to dáva odmenu ?
|
 |
|
39
|
|
|
38. djjaro 17.09.2023, 10:28
A nepriateľ im za to dáva odmenu ?
38▲
17.09.2023, 10:30
|
Pravdepodobne 😉
Však tomáško jasne povedal, keby nemal odmenu, tak by nebol tým, čím je 😉
|
 |
|
40
|
|
|
39. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:30
Pravdepodobne 😉
Však tomáško jasne povedal, keby nemal odmenu, tak by nebol tým, čím je 😉
39▲
17.09.2023, 10:32
|
Ty kokso Čiže hrajú na dve strany Aj Boh aj satan 
|
 |
|
41
|
|
|
40. djjaro 17.09.2023, 10:32
Ty kokso Čiže hrajú na dve strany Aj Boh aj satan 
40▲
17.09.2023, 10:33
|
Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉
|
 |
|
42
|
|
|
41. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:33
Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉
41▲
17.09.2023, 10:35
|
|
43
|
|
|
41. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:33
Nehrajú, veď sám si povedal, FALOŠNÝ kresťan 😉
41▲
17.09.2023, 10:36
|
Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom  Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu
|
 |
|
44
|
|
|
43. djjaro 17.09.2023, 10:36
Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom  Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu
43▲
17.09.2023, 10:38
|
Aj nepriateľ cituje z biblie, keď sa mu to hodí 😉
|
 |
|
45
|
|
|
44. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:38
Aj nepriateľ cituje z biblie, keď sa mu to hodí 😉
44▲
17.09.2023, 10:39
|
Prepáč zabudol som na to Ale ako je možné že sa berú za kresťanov Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?
|
 |
|
46
|
|
|
45. djjaro 17.09.2023, 10:39
Prepáč zabudol som na to Ale ako je možné že sa berú za kresťanov Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?
45▲
17.09.2023, 10:42
|
Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉
|
 |
|
47
|
|
|
46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42
Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉
46▲
17.09.2023, 10:43
|
Veď toto Mali by sa stať kresťanmi a nie nazývať sa tak 
|
 |
|
49
|
|
|
47. djjaro 17.09.2023, 10:43
Veď toto Mali by sa stať kresťanmi a nie nazývať sa tak 
47▲
17.09.2023, 10:44
|
Nedá sa urobiť z ****a zlato 😉
|
 |
|
52
|
|
|
49. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:44
Nedá sa urobiť z ****a zlato 😉
49▲
17.09.2023, 10:47
|
|
54
|
|
|
52. djjaro 17.09.2023, 10:47
To je fakt
52▲
17.09.2023, 10:49
|
MNE je to v podstate jedno, ale verím, že BOŽIE mlyny melú (pomaly ale isto) 😉
|
 |
|
55
|
|
|
54. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:49
MNE je to v podstate jedno, ale verím, že BOŽIE mlyny melú (pomaly ale isto) 😉
54▲
17.09.2023, 10:51
|
Jasné Na nikoho nezabúda Ale ani nikomu nedáva prednosť
|
 |
|
370
|
|
|
55. djjaro 17.09.2023, 10:51
Jasné Na nikoho nezabúda Ale ani nikomu nedáva prednosť
55▲
18.09.2023, 09:29
|
Bože, dvaja pacienti psychiatrie sa medzi sebou bavia....
|
|
|
427
|
|
|
370. Enter 18.09.2023, 09:29
Bože, dvaja pacienti psychiatrie sa medzi sebou bavia....
370▲
18.09.2023, 17:15
|
Uč sa , máš čo doháňať fotonko
|
 |
|
430
|
|
|
427. djjaro 18.09.2023, 17:15
Uč sa , máš čo doháňať fotonko
427▲
18.09.2023, 17:18
|
Hlavne spolupracuj so svojim psychiatrom. Tým najviac pomôžeš svojmu okoliu.
|
|
|
431
|
|
|
430. Enter 18.09.2023, 17:18
Hlavne spolupracuj so svojim psychiatrom. Tým najviac pomôžeš svojmu okoliu.
430▲
18.09.2023, 17:19
|
Už zase ukazuješ rožky No dávaj si pozor na seba čo vypúšťaš so vesmíru
|
 |
|
434
|
|
|
431. djjaro 18.09.2023, 17:19
Už zase ukazuješ rožky No dávaj si pozor na seba čo vypúšťaš so vesmíru
431▲
18.09.2023, 17:21
|
Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.
|
|
|
436
|
|
|
434. Enter 18.09.2023, 17:21
Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.
434▲
18.09.2023, 17:22
|
Prečo lož voláš pravdou? 😉
|
 |
|
437
|
|
|
434. Enter 18.09.2023, 17:21
Aké rožky. Veď som ti povedal len pravdu.
434▲
18.09.2023, 17:22
|
Pche, Klamár píše že hovorí pravdu 
|
 |
|
48
|
|
|
46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42
Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉
46▲
17.09.2023, 10:43
|
A či sme ťa nevolali pane? Odíďte odo MŇA, nikdy SOM vás neznal 😉
|
 |
|
50
|
|
|
48. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:43
A či sme ťa nevolali pane? Odíďte odo MŇA, nikdy SOM vás neznal 😉
48▲
17.09.2023, 10:46
|
Ktovie ako s nimi bude naložené
|
 |
|
51
|
|
|
50. djjaro 17.09.2023, 10:46
Ktovie ako s nimi bude naložené
50▲
17.09.2023, 10:47
|
|
53
|
|
|
51. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:47
VESMÍR (BOH) rozhodne 😉
51▲
17.09.2023, 10:48
|
|
61
|
|
|
46. Ježiš Kristus 17.09.2023, 10:42
Však oni sami sa nazvali kresťanmi, to neznamená, že aj sú 😉
46▲
17.09.2023, 11:23
|
(46) EnaX, bolo ich však len akomak - kresťanstvo rozšírili starí Rimania, keď ho povýšili na štátne náboženstvo v 3. a 4. storočí nášho letopočtu...
|
|
|
67
|
|
|
61. Kasafran 17.09.2023, 11:23
(46) EnaX, bolo ich však len akomak - kresťanstvo rozšírili starí Rimania, keď ho povýšili na štátne náboženstvo v 3. a 4. storočí nášho letopočtu...
61▲
17.09.2023, 11:38
|
Kresťanstvo bolo prenasledované od svojho začiatku, a napriek tomu ho žiaden vladár nedokázal poraziť, pretože nedá sa poraziť Božie náboženstvo... počet kresťanov bol vysoký ešte pred jeho uzákonením. Zhruba 10% obyvatelstva rímskej ríše boli pred rokom 313 kresťania. Jednoducho, velké zázraky ktoré sa diali v kresťanstve prvé 3 storočia boli dovodom prečo sa kresťanstvo tak velmi rozšírilo hoci bolo prenasledované.
|
 |
|
531
|
|
|
67. tomas12345 17.09.2023, 11:38
Kresťanstvo bolo prenasledované od svojho začiatku, a napriek tomu ho žiaden vladár nedokázal poraziť, pretože nedá sa poraziť Božie náboženstvo... počet kresťanov bol vysoký ešte pred jeho uzákonením. Zhruba 10% obyvatelstva rímskej ríše boli pred rokom 313 kresťania. Jednoducho, velké zázraky ktoré sa diali v kresťanstve prvé 3 storočia boli dovodom prečo sa kresťanstvo tak velmi rozšírilo hoci bolo prenasledované.
67▲
19.09.2023, 13:10
|
Podobne si môžu hovoriť aj Islamisti a aj Judaisti a možno aj ďalší.
|
 |
|
533
|
|
|
531. era 19.09.2023, 13:10
Podobne si môžu hovoriť aj Islamisti a aj Judaisti a možno aj ďalší.
531▲
19.09.2023, 13:11
|
islam bol prenasledovaný Dejú/diali sa v islame zázraky ?
|
 |
|
535
|
|
|
533. tomas12345 19.09.2023, 13:11
islam bol prenasledovaný Dejú/diali sa v islame zázraky ?
533▲
19.09.2023, 13:16
|
|
536
|
|
|
535. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:16
Bol, kresťanmi napr 😉
535▲
19.09.2023, 13:31
|
Križiacke výpravy, prenasledovanie Usámu....
|
|
|
539
|
|
|
535. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:16
Bol, kresťanmi napr 😉
535▲
19.09.2023, 13:32
|
ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?
|
 |
|
542
|
|
|
539. tomas12345 19.09.2023, 13:32
ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?
539▲
19.09.2023, 13:38
|
|
588
|
|
|
542. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:38
Križiacke výpravy 😉
542▲
19.09.2023, 15:39
|
Tie slúžili na oslobodenie Jeruzalemu, a nie na prenasledovanie islamistov.
|
 |
|
589
|
|
|
588. tomas12345 19.09.2023, 15:39
Tie slúžili na oslobodenie Jeruzalemu, a nie na prenasledovanie islamistov.
588▲
19.09.2023, 15:40
|
Len zabudol si, kto vtedy obýval Jeruzalem 😉
|
 |
|
593
|
|
|
589. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:40
Len zabudol si, kto vtedy obýval Jeruzalem 😉
589▲
19.09.2023, 15:42
|
Jeruzalem patril vždy židokrestanom. Arabi ho potom násilne dobyli a križiacke výpravy ho len išli oslobodiť.
|
 |
|
596
|
|
|
593. tomas12345 19.09.2023, 15:42
Jeruzalem patril vždy židokrestanom. Arabi ho potom násilne dobyli a križiacke výpravy ho len išli oslobodiť.
593▲
19.09.2023, 15:44
|
No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉
|
 |
|
602
|
|
|
596. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:44
No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉
596▲
19.09.2023, 15:50
|
(596) EnaX, pre istotu ešte upresn: koho a kým...
|
|
|
604
|
|
|
602. Kasafran 19.09.2023, 15:50
(596) EnaX, pre istotu ešte upresn: koho a kým...
602▲
19.09.2023, 15:51
|
Daj si vlákno a uvidíš, nechce sa mi to opakovať 😉
|
 |
|
704
|
|
|
596. Ježiš Kristus 19.09.2023, 15:44
No a vtedy nastalo prenasledovanie 😉
596▲
20.09.2023, 13:20
|
kde kresťania vtedy prenasledovali Islamistov ?
|
 |
|
544
|
|
|
539. tomas12345 19.09.2023, 13:32
ktorý kresťania prenasledovali islam ??? Nebolo to skor naopak ??? Alebo vari možeš dnes v Arábii hlásať beztrestne Krista ?
539▲
19.09.2023, 13:51
|
|
60
|
|
|
45. djjaro 17.09.2023, 10:39
Prepáč zabudol som na to Ale ako je možné že sa berú za kresťanov Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?
45▲
17.09.2023, 11:10
|
(45) Djjaro, to nie je len hanba pre kresťanov, ale najmä pre židov...!
|
|
|
481
|
|
|
45. djjaro 17.09.2023, 10:39
Prepáč zabudol som na to Ale ako je možné že sa berú za kresťanov Nieje to hanba pre normálnych kresťanov ?
45▲
19.09.2023, 11:57
|
Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.
|
 |
|
485
|
|
|
481. era 19.09.2023, 11:57
Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.
481▲
19.09.2023, 12:01
|
|
499
|
|
|
481. era 19.09.2023, 11:57
Každý kresťan je presvedčený, že je ten správny kresťan.
481▲
19.09.2023, 12:40
|
(481) Era, vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?
|
|
|
501
|
|
|
499. Kasafran 19.09.2023, 12:40
(481) Era, vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?
499▲
19.09.2023, 12:41
|
|
502
|
|
|
499. Kasafran 19.09.2023, 12:40
(481) Era, vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?
499▲
19.09.2023, 12:42
|
Ak niekto o sebe povie, že je kresťan, tak to zrejme myslí vážne - a ak to myslí vážne, tak určite je presvedčený, že kresťanom sa označuje to, čím je on sám.
|
 |
|
503
|
|
|
502. era 19.09.2023, 12:42
Ak niekto o sebe povie, že je kresťan, tak to zrejme myslí vážne - a ak to myslí vážne, tak určite je presvedčený, že kresťanom sa označuje to, čím je on sám.
502▲
19.09.2023, 12:45
|
|
554
|
(503) Peter67, obriezka sa robí v ktoromkoľvek veku - čiže aj po prestúpení 60 ročného kresťana alebo muslima na židovskú vieru...?
|
|
|
555
|
|
|
554. Kasafran 19.09.2023, 14:32
(503) Peter67, obriezka sa robí v ktoromkoľvek veku - čiže aj po prestúpení 60 ročného kresťana alebo muslima na židovskú vieru...?
554▲
19.09.2023, 14:45
|
chceš prestúpiť na židovskú vieru ?
|
 |
|
556
|
|
|
555. tomas12345 19.09.2023, 14:45
chceš prestúpiť na židovskú vieru ?
555▲
19.09.2023, 14:47
|
Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂
|
 |
|
557
|
|
|
556. era 19.09.2023, 14:47
Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂
556▲
19.09.2023, 14:49
|
Však Kasafran sa dušoval, že do SMRTI ostane ateistom 😉
|
 |
|
563
|
|
|
556. era 19.09.2023, 14:47
Z komunistickej na židovskú? Hmmm, to by bol zaujímavý prestup. 🙂
556▲
19.09.2023, 14:55
|
(556) Era, takých prípadov bolo po zrade socializmu v ZSSR a v európskych socialistických štátoch milióny...!
|
|
|
564
|
|
|
563. Kasafran 19.09.2023, 14:55
(556) Era, takých prípadov bolo po zrade socializmu v ZSSR a v európskych socialistických štátoch milióny...!
563▲
19.09.2023, 14:58
|
Vieš, poznal som osobne pár takých, ktorí sa snažili vstúpiť do KSČ iba a jedine kvôli tomu, aby mohli urobiť kariérny postup.
Takže ak ty píšeš, že je veľa kresťanov, ktorí nie sú presvedčením kresťania, tak ja poviem, že za minulého režimu bolo veľa komunistov, ktorí presvedčením neboli komunisti.
|
 |
|
566
|
|
|
564. era 19.09.2023, 14:58
Vieš, poznal som osobne pár takých, ktorí sa snažili vstúpiť do KSČ iba a jedine kvôli tomu, aby mohli urobiť kariérny postup.
Takže ak ty píšeš, že je veľa kresťanov, ktorí nie sú presvedčením kresťania, tak ja poviem, že za minulého režimu bolo veľa komunistov, ktorí presvedčením neboli komunisti.
564▲
19.09.2023, 15:11
|
(564) Era, nemôžem s Tebou nesúhlasiť...!
|
|
|
525
|
|
|
499. Kasafran 19.09.2023, 12:40
(481) Era, vieš si predstaviť, že koľko ľudí sa hlási ku kresťanstvu len preto, že sa to v prostredí, v ktorom žijú, od každého očakáva - najmä na vidieku...?
499▲
19.09.2023, 13:04
|
EnaX, je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...
|
|
|
527
|
|
|
525. Kasafran 19.09.2023, 13:04
EnaX, je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...
525▲
19.09.2023, 13:06
|
|
559
|
|
|
527. Ježiš Kristus 19.09.2023, 13:06
Plán je tisícka 😉
527▲
19.09.2023, 14:49
|
(527) EnaX tisícka čoho...?
|
|
|
560
|
|
|
559. Kasafran 19.09.2023, 14:49
(527) EnaX tisícka čoho...?
559▲
19.09.2023, 14:50
|
|
565
|
|
|
560. Ježiš Kristus 19.09.2023, 14:50
Rokov 😉
560▲
19.09.2023, 15:09
|
(560) EnaX, držím Ti palce, aby niektoré z Tvojich myšlienok prežili aj viac...!
|
|
|
528
|
|
|
525. Kasafran 19.09.2023, 13:04
EnaX, je skutočne obdivuhodné, čo všetko si prežil a zdolal, a preto si prajem, aby si bol aktívnym a užitočným aj do Tvojej stovky...
525▲
19.09.2023, 13:06
|
|
59
|
|
|
43. djjaro 17.09.2023, 10:36
Len som nahlas premýšľal a nejde mi to do hlavy že slúžia dvom  Veď foton napísal že treba poznať lepšie bibliu ,tak som vychadzal z jeho predpokladu
43▲
17.09.2023, 11:08
|
(43) Djjaro, Miloš Pobežal zrejme vtedy myslel en a len na židovský Starý zákon...!
|
|
|
58
|
|
|
27. djjaro 17.09.2023, 10:09
Skvelé , už tu máme dvoch falošných kresťanov 
27▲
17.09.2023, 11:03
|
(27) Djjaro, odkedyže považuješ zarytého sionfašistu Miloša Pobežala za falošného kresťana...? Na nášho Tomáška sa však tá falošnosť vzťahuje na 99,99 %...!
|
|
|
70
|
|
|
58. Kasafran 17.09.2023, 11:03
(27) Djjaro, odkedyže považuješ zarytého sionfašistu Miloša Pobežala za falošného kresťana...? Na nášho Tomáška sa však tá falošnosť vzťahuje na 99,99 %...!
58▲
17.09.2023, 11:54
|
Kasafran , za falošného ho považujem odvtedy čo klame
|
 |
|
71
|
|
|
70. djjaro 17.09.2023, 11:54
Kasafran , za falošného ho považujem odvtedy čo klame
70▲
17.09.2023, 11:57
|
|
74
|
|
|
71. Ježiš Kristus 17.09.2023, 11:57
A volá to "stratégia" 😉
71▲
17.09.2023, 12:10
|
Môžem vieš čo takú stratégiu 
|
 |
|
75
|
|
|
74. djjaro 17.09.2023, 12:10
Môžem vieš čo takú stratégiu 
74▲
17.09.2023, 12:11
|
Nevadí, aspoň ukázal, čo v ňom je 😉
|
 |
|
76
|
|
|
75. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:11
Nevadí, aspoň ukázal, čo v ňom je 😉
75▲
17.09.2023, 12:13
|
|
77
|
|
|
76. djjaro 17.09.2023, 12:13
Čo už Každý sme nejaký
76▲
17.09.2023, 12:14
|
Je lepšie vedieť, s kým máš tú česť 😉
|
 |
|
78
|
|
|
77. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:14
Je lepšie vedieť, s kým máš tú česť 😉
77▲
17.09.2023, 12:17
|
Veď hej , ale ide o to že po čase ťa to už prestane baviť ( handrkovať sa aj keď to myslíš v tom dobrom zmysle Napríklad v zmysle empatie človeka ku človeku
|
 |
|
79
|
|
|
78. djjaro 17.09.2023, 12:17
Veď hej , ale ide o to že po čase ťa to už prestane baviť ( handrkovať sa aj keď to myslíš v tom dobrom zmysle Napríklad v zmysle empatie človeka ku človeku
78▲
17.09.2023, 12:19
|
Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉
Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉
|
 |
|
80
|
|
|
79. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:19
Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉
Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉
79▲
17.09.2023, 12:20
|
Podľa toho, čo ukazuješ, si posudzovaný 😉
|
 |
|
81
|
|
|
80. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:20
Podľa toho, čo ukazuješ, si posudzovaný 😉
80▲
17.09.2023, 12:21
|
|
82
|
|
|
79. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:19
Nejde mi o handrkovanie ale aby sa človek prejavil naplno 😉
Od toho sme tu, aby sme sa ukázali v plnej "kráse" 😉
79▲
17.09.2023, 12:22
|
Ale potom hlavne nehrať hru tvoje ****o smrdí a moje nesmrdí  Lebo toto nemám rád
|
 |
|
83
|
|
|
82. djjaro 17.09.2023, 12:22
Ale potom hlavne nehrať hru tvoje ****o smrdí a moje nesmrdí  Lebo toto nemám rád
82▲
17.09.2023, 12:29
|
Ale moje vážne nesmrdí, MNE vonia, heheheh 😉
|
 |
|
84
|
|
|
83. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:29
Ale moje vážne nesmrdí, MNE vonia, heheheh 😉
83▲
17.09.2023, 12:30
|
Ty máš dovolené všetko a všetko ti dal aby si na konci všetko vzkriesil
|
 |
|
85
|
|
|
84. djjaro 17.09.2023, 12:30
Ty máš dovolené všetko a všetko ti dal aby si na konci všetko vzkriesil
84▲
17.09.2023, 12:32
|
Prečo chcete BYŤ večne? 😉
Veď to je oštara 😉
|
 |
|
86
|
|
|
85. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:32
Prečo chcete BYŤ večne? 😉
Veď to je oštara 😉
85▲
17.09.2023, 12:33
|
Tá otázka sa mňa natýka Ja som toho názoru že by som chcel ísť do zatratenia , alebo ako Vesmír ,vsehomir zariadi tak bude , nie moja vôľa ale Jeho vôľa nech je
|
 |
|
87
|
|
|
86. djjaro 17.09.2023, 12:33
Tá otázka sa mňa natýka Ja som toho názoru že by som chcel ísť do zatratenia , alebo ako Vesmír ,vsehomir zariadi tak bude , nie moja vôľa ale Jeho vôľa nech je
86▲
17.09.2023, 12:36
|
Zatratenie v istom zmysle to bude, vo forme NEBYTIA 😉
|
 |
|
88
|
|
|
87. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:36
Zatratenie v istom zmysle to bude, vo forme NEBYTIA 😉
87▲
17.09.2023, 12:38
|
Ako bude tak bude Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov
|
 |
|
89
|
|
|
88. djjaro 17.09.2023, 12:38
Ako bude tak bude Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov
88▲
17.09.2023, 12:39
|
|
90
|
|
|
89. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:39
NEBYTIE je fajn 😉
89▲
17.09.2023, 12:40
|
|
91
|
|
|
88. djjaro 17.09.2023, 12:38
Ako bude tak bude Nemôžem si nárokovať na večný život ,lebo si ho ani nezaslúžim , ako Vesmír zariadi tak bude , lebo ja som len jeden z jeho výtvorov
88▲
17.09.2023, 12:40
|
Nebolo by to odomňa fér, keby som za svoje svinstvá chcel večne žiť . Nechcem byť vlk v ovčom ruchu , radšej sa zmier s tým ako to urobí ON
|
 |
|
92
|
|
|
91. djjaro 17.09.2023, 12:40
Nebolo by to odomňa fér, keby som za svoje svinstvá chcel večne žiť . Nechcem byť vlk v ovčom ruchu , radšej sa zmier s tým ako to urobí ON
91▲
17.09.2023, 12:42
|
Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť . Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista
|
 |
|
93
|
|
|
92. djjaro 17.09.2023, 12:42
Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť . Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista
92▲
17.09.2023, 12:44
|
BOH nie, len človek, preto človek vymyslel miesto večného utrpenia 😉
|
 |
|
94
|
|
|
92. djjaro 17.09.2023, 12:42
Keby som sa dostal aj do pekla a Boh by usúdil že tak je to spravodlivé tak by som sa s tým musel zmieriť . Už keď si spomenul večne muky, ale osobne si myslím že Boh nieje sadomasochista
92▲
17.09.2023, 12:46
|
Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,
|
 |
|
95
|
|
|
94. djjaro 17.09.2023, 12:46
Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,
94▲
17.09.2023, 12:47
|
Nevrav tak, snáď by si nechcel večne trpieť 😉
|
 |
|
97
|
|
|
95. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:47
Nevrav tak, snáď by si nechcel večne trpieť 😉
95▲
17.09.2023, 12:49
|
Nechcel by som , ale ak by nebola iná možnosť ,tak neviem čo by som spravil. Možno by som protestoval a rebeloval , alebo by som sa HO spýtal ako to môžem odčiniť Fakt neviem ťažká otázka
|
 |
|
98
|
|
|
97. djjaro 17.09.2023, 12:49
Nechcel by som , ale ak by nebola iná možnosť ,tak neviem čo by som spravil. Možno by som protestoval a rebeloval , alebo by som sa HO spýtal ako to môžem odčiniť Fakt neviem ťažká otázka
97▲
17.09.2023, 12:51
|
Treba si dávať pozor na reči, lebo ani nevieš ako a VESMÍR (BOH) ťa preskúša, či si to myslel vážne 😉
|
 |
|
99
|
|
|
98. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:51
Treba si dávať pozor na reči, lebo ani nevieš ako a VESMÍR (BOH) ťa preskúša, či si to myslel vážne 😉
98▲
17.09.2023, 12:53
|
Presne tak to aj funguje Každý je preskúšaný tak ako to povedal alebo ako to potreboval do tej miery aby sa naučil múdrosti vesmíru Pretože vesmír OtecMatka stvoriteľ kozmu preskúša každého za každé prázdne slovo
|
 |
|
100
|
|
|
99. djjaro 17.09.2023, 12:53
Presne tak to aj funguje Každý je preskúšaný tak ako to povedal alebo ako to potreboval do tej miery aby sa naučil múdrosti vesmíru Pretože vesmír OtecMatka stvoriteľ kozmu preskúša každého za každé prázdne slovo
99▲
17.09.2023, 12:55
|
JA SOM bol teraz 2 mesiace v nemocnici kvôli tomu a rezali ma 😉
|
 |
|
101
|
|
|
100. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:55
JA SOM bol teraz 2 mesiace v nemocnici kvôli tomu a rezali ma 😉
100▲
17.09.2023, 12:57
|
Možno si vďaka tomu niečo pochopil
|
 |
|
102
|
|
|
101. djjaro 17.09.2023, 12:57
Možno si vďaka tomu niečo pochopil
101▲
17.09.2023, 12:58
|
Nie, bol SOM tam preto, že SOM sa vystatoval v minulosti, že sa nikdy nechám rezať, ale bolesť bola silnejšia 😉
|
 |
|
103
|
|
|
102. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:58
Nie, bol SOM tam preto, že SOM sa vystatoval v minulosti, že sa nikdy nechám rezať, ale bolesť bola silnejšia 😉
102▲
17.09.2023, 13:02
|
Stáva sa Veď vesmír vie kedy a ako preskúšať
|
 |
|
104
|
|
|
103. djjaro 17.09.2023, 13:02
Stáva sa Veď vesmír vie kedy a ako preskúšať
103▲
17.09.2023, 13:03
|
Tak radšej netrep, že je ti jedno, kde pôjdeš 😉
|
 |
|
105
|
|
|
104. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:03
Tak radšej netrep, že je ti jedno, kde pôjdeš 😉
104▲
17.09.2023, 13:05
|
Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel
|
 |
|
107
|
|
|
105. djjaro 17.09.2023, 13:05
Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel
105▲
17.09.2023, 13:07
|
Dajme tomu že pôjdem do pekla No čo ja s tým spravím ? No nič , pretože vesmír ťahá za iné páky Môžem protestovať , rebelovat ,možno vesmír prehovorím a možno nie Nedá sa na isto povedať v zmysle že kde pôjdem
|
 |
|
122
|
|
|
107. djjaro 17.09.2023, 13:07
Dajme tomu že pôjdem do pekla No čo ja s tým spravím ? No nič , pretože vesmír ťahá za iné páky Môžem protestovať , rebelovat ,možno vesmír prehovorím a možno nie Nedá sa na isto povedať v zmysle že kde pôjdem
107▲
17.09.2023, 13:30
|
existujú 2 možnosti :
bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?
|
 |
|
124
|
|
|
122. tomas12345 17.09.2023, 13:30
existujú 2 možnosti :
bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?
122▲
17.09.2023, 13:32
|
Existuje oveľa viac možností 😉
Napr.že po SMRTI nastane NEBYTIE 😉
|
 |
|
127
|
|
|
124. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:32
Existuje oveľa viac možností 😉
Napr.že po SMRTI nastane NEBYTIE 😉
124▲
17.09.2023, 13:33
|
|
129
|
|
|
127. tomas12345 17.09.2023, 13:33
To by si si želal čo ?
127▲
17.09.2023, 13:34
|
A moje želania sa plnia 😉
|
 |
|
139
|
|
|
129. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34
A moje želania sa plnia 😉
129▲
17.09.2023, 13:52
|
Ani nie... teda nemyslím si že si si želal mať 2 mesiace bolesti nohy...
|
 |
|
142
|
|
|
139. tomas12345 17.09.2023, 13:52
Ani nie... teda nemyslím si že si si želal mať 2 mesiace bolesti nohy...
139▲
17.09.2023, 13:53
|
Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉
|
 |
|
144
|
|
|
142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53
Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉
142▲
17.09.2023, 13:54
|
a prečo si si neželal aby ta vyliečili do jedneho dna, ked máš neobmedzenu moc toho že sa splní čo si praješ ?
|
 |
|
147
|
|
|
144. tomas12345 17.09.2023, 13:54
a prečo si si neželal aby ta vyliečili do jedneho dna, ked máš neobmedzenu moc toho že sa splní čo si praješ ?
144▲
17.09.2023, 13:56
|
Lebo SOM realista a viem, že liečba nejaký čas trvá 😉
Pamätáš? 😉 Pravidlá reality, ktoré nemožno obchádzať 😉
|
 |
|
156
|
|
|
147. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:56
Lebo SOM realista a viem, že liečba nejaký čas trvá 😉
Pamätáš? 😉 Pravidlá reality, ktoré nemožno obchádzať 😉
147▲
17.09.2023, 14:22
|
Pravidlá reality hovoria o tom, že sa stane to čo si človek želá ?
|
 |
|
160
|
|
|
156. tomas12345 17.09.2023, 14:22
Pravidlá reality hovoria o tom, že sa stane to čo si človek želá ?
156▲
17.09.2023, 14:25
|
Nie nadarmo sa hovorí, dajte si pozor na svoje želania, lebo by sa mohli splniť 😉
Navyše ak poznáš formu, ako si želať, úspech je zaručený 😉
|
 |
|
148
|
|
|
142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53
Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉
142▲
17.09.2023, 13:57
|
K tomu želaniu sme sa pripojili viacerí, aby malo väčšiu silu 🙂
|
 |
|
150
|
|
|
148. era 17.09.2023, 13:57
K tomu želaniu sme sa pripojili viacerí, aby malo väčšiu silu 🙂
148▲
17.09.2023, 13:58
|
|
380
|
|
|
142. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:53
Ale želal SOM si aby ma vyliečili a stalo sa 😉
142▲
18.09.2023, 09:39
|
Tvoj rozum nie je vyliečený. A to je hlavné...
|
|
|
378
|
|
|
129. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:34
A moje želania sa plnia 😉
129▲
18.09.2023, 09:36
|
|
154
|
|
|
122. tomas12345 17.09.2023, 13:30
existujú 2 možnosti :
bud v pekle skončia všetci, a nedá sa to nijako ovplyvniť Alebo sa to dá ovplyvniť aby si tam neskončil. V tomto prípade ti pomoc ponúka Ježiš Kristus, prijmeš jeho pomoc ?
122▲
17.09.2023, 14:13
|
Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.
|
 |
|
159
|
|
|
154. Lemmy 17.09.2023, 14:13
Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.
154▲
17.09.2023, 14:24
|
lebo realita mi ukazuje že tieto veci existujú.
|
 |
|
162
|
|
|
159. tomas12345 17.09.2023, 14:24
lebo realita mi ukazuje že tieto veci existujú.
159▲
17.09.2023, 14:34
|
Tieto veci existujú ale tu na zemi 😉
Keď ti je dobre, si v "nebi", keď zle, v "pekle" 😉
|
 |
|
172
|
|
|
154. Lemmy 17.09.2023, 14:13
Tomáš, si nasadený len na 2 možnosti, pričom neberieš v úvahu, že nebo a peklo neexistujú.
154▲
17.09.2023, 15:04
|
Lemmy dám ti otázku a poprosím priamu odpoved ANO/NIE : Chceš aby existovalo peklo, teda miesto večného mučenia ?
|
 |
|
108
|
|
|
105. djjaro 17.09.2023, 13:05
Trepal som to v zmysle že kde ma vesmír dá tak tam buďem ,v tomto zmysle som to myslel
105▲
17.09.2023, 13:07
|
VESMÍR ťa dá tam, kde chceš, len musíš vedieť čo chceš 😉
|
 |
|
111
|
|
|
108. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:07
VESMÍR ťa dá tam, kde chceš, len musíš vedieť čo chceš 😉
108▲
17.09.2023, 13:10
|
Chcem naďalej milovať ,to je celé
|
 |
|
112
|
|
|
111. djjaro 17.09.2023, 13:10
Chcem naďalej milovať ,to je celé
111▲
17.09.2023, 13:11
|
|
113
|
|
|
112. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:11
Koho/čo? 😉
112▲
17.09.2023, 13:12
|
|
114
|
|
|
113. djjaro 17.09.2023, 13:12
Vesmír
113▲
17.09.2023, 13:14
|
Aj keď VESMÍR, to sú aj falošní kresťania, démoni a bolesť? 😉
|
 |
|
115
|
|
|
114. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:14
Aj keď VESMÍR, to sú aj falošní kresťania, démoni a bolesť? 😉
114▲
17.09.2023, 13:17
|
Áno, pretože ak niekoho miluješ je tu možnosť že ti to bude opätované
|
 |
|
116
|
|
|
115. djjaro 17.09.2023, 13:17
Áno, pretože ak niekoho miluješ je tu možnosť že ti to bude opätované
115▲
17.09.2023, 13:18
|
Napríklad Milujte svojich nepriateľov
|
 |
|
117
|
|
|
116. djjaro 17.09.2023, 13:18
Napríklad Milujte svojich nepriateľov
116▲
17.09.2023, 13:20
|
Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov
|
 |
|
119
|
|
|
117. djjaro 17.09.2023, 13:20
Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov
117▲
17.09.2023, 13:27
|
Takže dáme každému šancu? 😉
Aj Satanovi? 😉
|
 |
|
121
|
|
|
117. djjaro 17.09.2023, 13:20
Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov
117▲
17.09.2023, 13:30
|
Napíšem to inak Všetko čo Vesmír stvoril , stvoril so svetla( čistoty) Slobodná vôľa zasiahla a spojila svetlo s tmou " dobro a zlo" Ale podstata všetkého je svetlo a každý v sebe nesie istú" iskru" toho svetla pretože niet inej formy iba vo svetle . A aj každý demon či falošný kresťan v sebe nosí časť tejto iskry a len skrze lásku sa môže stať že v človeku sa spojí cez slobodnú vôľu to ,čo bolo na počiatku " to svetlo" ktoré osvecuje každého človeka
|
 |
|
123
|
|
|
121. djjaro 17.09.2023, 13:30
Napíšem to inak Všetko čo Vesmír stvoril , stvoril so svetla( čistoty) Slobodná vôľa zasiahla a spojila svetlo s tmou " dobro a zlo" Ale podstata všetkého je svetlo a každý v sebe nesie istú" iskru" toho svetla pretože niet inej formy iba vo svetle . A aj každý demon či falošný kresťan v sebe nosí časť tejto iskry a len skrze lásku sa môže stať že v človeku sa spojí cez slobodnú vôľu to ,čo bolo na počiatku " to svetlo" ktoré osvecuje každého človeka
121▲
17.09.2023, 13:32
|
Nazdávam sa že celý tento humbuk je o Tom či sa obráti Ale to je len teória
|
 |
|
126
|
|
|
123. djjaro 17.09.2023, 13:32
Nazdávam sa že celý tento humbuk je o Tom či sa obráti Ale to je len teória
123▲
17.09.2023, 13:33
|
Pýtam sa teba, aký máš postoj k nemu 😉
|
 |
|
130
|
|
|
126. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:33
Pýtam sa teba, aký máš postoj k nemu 😉
126▲
17.09.2023, 13:39
|
Nestarám sa o neho ale o seba
|
 |
|
131
|
|
|
130. djjaro 17.09.2023, 13:39
Nestarám sa o neho ale o seba
130▲
17.09.2023, 13:40
|
|
135
|
|
|
131. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:40
Miluješ aj Satana? 😉
131▲
17.09.2023, 13:51
|
Snažím sa ako viem , ale robí všetko preto aby som ho nemiloval
|
 |
|
137
|
|
|
135. djjaro 17.09.2023, 13:51
Snažím sa ako viem , ale robí všetko preto aby som ho nemiloval
135▲
17.09.2023, 13:52
|
Čo ti také už len JA robím? 😉
|
 |
|
145
|
|
|
137. Satan 17.09.2023, 13:52
Čo ti také už len JA robím? 😉
137▲
17.09.2023, 13:56
|
|
152
|
|
|
145. djjaro 17.09.2023, 13:56
Ty to nerobíš?
145▲
17.09.2023, 14:01
|
Čo konkrétne mám robiť? 😉
Veď si už dnes povedal, že sa nebudeš na MŇA vyhovárať 😉
|
 |
|
232
|
|
|
152. Satan 17.09.2023, 14:01
Čo konkrétne mám robiť? 😉
Veď si už dnes povedal, že sa nebudeš na MŇA vyhovárať 😉
152▲
17.09.2023, 17:02
|
Nevyhovaral som sa ,pýtal som sa
|
 |
|
239
|
|
|
232. djjaro 17.09.2023, 17:02
Nevyhovaral som sa ,pýtal som sa
232▲
17.09.2023, 17:12
|
Povedal si, že robím všetko preto, aby si ma nemiloval 😉
|
 |
|
240
|
|
|
239. Satan 17.09.2023, 17:12
Povedal si, že robím všetko preto, aby si ma nemiloval 😉
239▲
17.09.2023, 17:13
|
|
241
|
|
|
240. djjaro 17.09.2023, 17:13
Skúšam ťa ako zareaguješ
240▲
17.09.2023, 17:18
|
No ale vráťme sa k pôvodnej otázke 😉
Dáš mi šancu? 😉
|
 |
|
242
|
|
|
241. Satan 17.09.2023, 17:18
No ale vráťme sa k pôvodnej otázke 😉
Dáš mi šancu? 😉
241▲
17.09.2023, 17:21
|
|
243
|
|
|
242. djjaro 17.09.2023, 17:21
To nezávisí odomňa
242▲
17.09.2023, 17:22
|
|
244
|
|
|
243. Satan 17.09.2023, 17:22
A od koho? 😉
243▲
17.09.2023, 17:23
|
|
245
|
|
|
244. djjaro 17.09.2023, 17:23
Od vesmíru
244▲
17.09.2023, 17:28
|
VESMÍR rozhoduje, či mi TY dáš šancu? 😉
Povedal si, že chceš milovať a zrazu takáto výhovorka? 😉
|
 |
|
277
|
|
|
245. Satan 17.09.2023, 17:28
VESMÍR rozhoduje, či mi TY dáš šancu? 😉
Povedal si, že chceš milovať a zrazu takáto výhovorka? 😉
245▲
17.09.2023, 19:01
|
Milovať neznamená robiť čo chcú iní
|
 |
|
280
|
|
|
277. djjaro 17.09.2023, 19:01
Milovať neznamená robiť čo chcú iní
277▲
17.09.2023, 19:03
|
Heh, presne to, to znamená 😉
JK povedal, AK MA MILUJETE, BUDETE ZACHOVÁVAŤ MOJU VÔĽU 😉
|
 |
|
284
|
|
|
280. EnaXnaY 17.09.2023, 19:03
Heh, presne to, to znamená 😉
JK povedal, AK MA MILUJETE, BUDETE ZACHOVÁVAŤ MOJU VÔĽU 😉
280▲
17.09.2023, 19:05
|
Veď zachovávam Jeho vôľu A jeho vôľa je veriť v neho
|
 |
|
285
|
|
|
284. djjaro 17.09.2023, 19:05
Veď zachovávam Jeho vôľu A jeho vôľa je veriť v neho
284▲
17.09.2023, 19:06
|
A milovať aj nepriateľa (Satana) 😉
|
 |
|
289
|
|
|
285. EnaXnaY 17.09.2023, 19:06
A milovať aj nepriateľa (Satana) 😉
285▲
17.09.2023, 19:07
|
Ježiš dal viacero veci na svetlo , a aj to že máme byť ostražitý
|
 |
|
293
|
|
|
289. djjaro 17.09.2023, 19:07
Ježiš dal viacero veci na svetlo , a aj to že máme byť ostražitý
289▲
17.09.2023, 19:12
|
No MNE je to v podstate jedno, ty si vravel, že chceš milovať VESMÍR a jeho súčasťou je aj Satan 😉
Navyše s falošnými kresťanmi, démonmi a bolesťou si problém nemal 😉
|
 |
|
296
|
|
|
293. EnaXnaY 17.09.2023, 19:12
No MNE je to v podstate jedno, ty si vravel, že chceš milovať VESMÍR a jeho súčasťou je aj Satan 😉
Navyše s falošnými kresťanmi, démonmi a bolesťou si problém nemal 😉
293▲
17.09.2023, 19:14
|
Keď preukáže pokoru pred vesmírom až vtedy
|
 |
|
297
|
|
|
296. djjaro 17.09.2023, 19:14
Keď preukáže pokoru pred vesmírom až vtedy
296▲
17.09.2023, 19:14
|
Potom mu už načo bude tvoja šanca? 😉
|
 |
|
301
|
|
|
297. EnaXnaY 17.09.2023, 19:14
Potom mu už načo bude tvoja šanca? 😉
297▲
17.09.2023, 19:18
|
Potom už moju šancu nebude potrebovať
|
 |
|
303
|
|
|
301. djjaro 17.09.2023, 19:18
Potom už moju šancu nebude potrebovať
301▲
17.09.2023, 19:20
|
Presne tak, preto SOM sa pýtal teraz 😉
Ani jeden sa nenašiel, ktorý by sa zĺutoval 😉
|
 |
|
307
|
|
|
303. EnaXnaY 17.09.2023, 19:20
Presne tak, preto SOM sa pýtal teraz 😉
Ani jeden sa nenašiel, ktorý by sa zĺutoval 😉
303▲
17.09.2023, 19:23
|
Možno našiel len o tom nevieš
|
 |
|
317
|
|
|
307. djjaro 17.09.2023, 19:23
Možno našiel len o tom nevieš
307▲
17.09.2023, 19:35
|
Ak sa nevyjadril, tak o tom nemôžem vedieť 😉
|
 |
|
304
|
|
|
301. djjaro 17.09.2023, 19:18
Potom už moju šancu nebude potrebovať
301▲
17.09.2023, 19:20
|
Tu si, ty si. 
|
 |
|
309
|
|
|
304. ninka 17.09.2023, 19:20
Tu si, ty si. 
304▲
17.09.2023, 19:26
|
|
282
|
|
|
277. djjaro 17.09.2023, 19:01
Milovať neznamená robiť čo chcú iní
277▲
17.09.2023, 19:04
|
Jasné že vesmír rozhoduje o všetkom , aj o tom či niekomu dám šancu
|
 |
|
283
|
|
|
282. djjaro 17.09.2023, 19:04
Jasné že vesmír rozhoduje o všetkom , aj o tom či niekomu dám šancu
282▲
17.09.2023, 19:05
|
|
286
|
|
|
283. EnaXnaY 17.09.2023, 19:05
Ty si nesvojprávny? 😉
283▲
17.09.2023, 19:06
|
U mňa je to iné Ja som sa vzdal mojej vôle
|
 |
|
288
|
|
|
286. djjaro 17.09.2023, 19:06
U mňa je to iné Ja som sa vzdal mojej vôle
286▲
17.09.2023, 19:07
|
Zaujímavé, použil si dnes slovo CHCEM, to bola koho vôľa? 😉
|
 |
|
290
|
|
|
288. EnaXnaY 17.09.2023, 19:07
Zaujímavé, použil si dnes slovo CHCEM, to bola koho vôľa? 😉
288▲
17.09.2023, 19:08
|
Chcieť môžem ale či to vesmír schváli to ešte neviem
|
 |
|
292
|
|
|
290. djjaro 17.09.2023, 19:08
Chcieť môžem ale či to vesmír schváli to ešte neviem
290▲
17.09.2023, 19:10
|
Tak sa spýtam ináč, chceš dať Satanovi šancu? 😉
|
 |
|
294
|
|
|
292. EnaXnaY 17.09.2023, 19:10
Tak sa spýtam ináč, chceš dať Satanovi šancu? 😉
292▲
17.09.2023, 19:12
|
V tomto zmysle mu ju nedávam pretože nepreukázal pokoru
|
 |
|
295
|
|
|
294. djjaro 17.09.2023, 19:12
V tomto zmysle mu ju nedávam pretože nepreukázal pokoru
294▲
17.09.2023, 19:13
|
|
298
|
|
|
295. EnaXnaY 17.09.2023, 19:13
No a sme doma 😉
295▲
17.09.2023, 19:15
|
No áno ,sme doma a takto to funguje , ak chce byť milovaný musí milovať Krista aj on , pretože neopatovaná láska nieje laskou
|
 |
|
299
|
|
|
298. djjaro 17.09.2023, 19:15
No áno ,sme doma a takto to funguje , ak chce byť milovaný musí milovať Krista aj on , pretože neopatovaná láska nieje laskou
298▲
17.09.2023, 19:17
|
Ešte musíš na sebe popracovať 😉
Pravá láska je bezpodmienečná, keď vieš čo to slovo znamená 😉
|
 |
|
305
|
|
|
299. EnaXnaY 17.09.2023, 19:17
Ešte musíš na sebe popracovať 😉
Pravá láska je bezpodmienečná, keď vieš čo to slovo znamená 😉
299▲
17.09.2023, 19:21
|
Ak poznáš milovať budeš pána z celej,,,,,,,, tak si naplnil vesmírny zákon
|
 |
|
306
|
|
|
305. djjaro 17.09.2023, 19:21
Ak poznáš milovať budeš pána z celej,,,,,,,, tak si naplnil vesmírny zákon
305▲
17.09.2023, 19:23
|
A bližného svojho ako seba samého, si kde nechal? 😉
|
 |
|
308
|
|
|
306. EnaXnaY 17.09.2023, 19:23
A bližného svojho ako seba samého, si kde nechal? 😉
306▲
17.09.2023, 19:24
|
|
320
|
|
|
308. djjaro 17.09.2023, 19:24
Nezabudol som
308▲
17.09.2023, 19:39
|
Djjaro, ty si ako pohan, miluješ toho kto teba miluje... akú potom možeš čakať odmenu ?
Evanjelium podľa Lukáša 6:32 Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú.
|
 |
|
333
|
|
|
320. tomas12345 17.09.2023, 19:39
Djjaro, ty si ako pohan, miluješ toho kto teba miluje... akú potom možeš čakať odmenu ?
Evanjelium podľa Lukáša 6:32 Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú.
320▲
17.09.2023, 20:00
|
Ja nečakám žiadnu odmenu pretože nechcem byť pokrytec čo hovorí milujem nemilujem tak ako mám milovať
|
 |
|
337
|
|
|
333. djjaro 17.09.2023, 20:00
Ja nečakám žiadnu odmenu pretože nechcem byť pokrytec čo hovorí milujem nemilujem tak ako mám milovať
333▲
17.09.2023, 20:01
|
|
352
|
|
|
337. tomas12345 17.09.2023, 20:01
nerozumiem ???
337▲
17.09.2023, 20:15
|
Čomu nerozumieš 
|
 |
|
353
|
|
|
352. djjaro 17.09.2023, 20:15
Čomu nerozumieš 
352▲
17.09.2023, 20:16
|
Sebe nerozumie asi najviac 😉
|
 |
|
310
|
|
|
286. djjaro 17.09.2023, 19:06
U mňa je to iné Ja som sa vzdal mojej vôle
286▲
17.09.2023, 19:26
|
Už niet tej cesty? 
|
 |
|
311
|
|
|
310. ninka 17.09.2023, 19:26
Už niet tej cesty? 
310▲
17.09.2023, 19:28
|
Cesta stále je Len sa to teraz prelína cez písmo na ktorom pracujem
|
 |
|
312
|
|
|
311. djjaro 17.09.2023, 19:28
Cesta stále je Len sa to teraz prelína cez písmo na ktorom pracujem
311▲
17.09.2023, 19:30
|
Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "
|
 |
|
313
|
|
|
312. djjaro 17.09.2023, 19:30
Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "
312▲
17.09.2023, 19:32
|
Možno to zmazem možno to ponechám. Uvidím
|
 |
|
315
|
|
|
312. djjaro 17.09.2023, 19:30
Neviem či to mám pustiť do éteru , musím si to premyslieť Je to zmes od počiatku až do budúcnosti ktorej som dal názov" Príbeh pravdy "
312▲
17.09.2023, 19:33
|
radšej to nedávaj do éteru, kedže to bude určite zas len dáka zmes ezo hindo gnosticko
|
 |
|
326
|
|
|
315. tomas12345 17.09.2023, 19:33
radšej to nedávaj do éteru, kedže to bude určite zas len dáka zmes ezo hindo gnosticko
315▲
17.09.2023, 19:55
|
To závisí od toho ako sa rozhodne vesmír
|
 |
|
341
|
|
|
326. djjaro 17.09.2023, 19:55
To závisí od toho ako sa rozhodne vesmír
326▲
17.09.2023, 20:02
|
Celá biblia je ezo ,hindo gnosticko ,len ty chceš veriť ako otca že mŕtvoly budú vstávať z hrobov ako zombíci, pretože si to ohaničíte Bohu nieje nič nemožné
|
 |
|
343
|
|
|
341. djjaro 17.09.2023, 20:02
Celá biblia je ezo ,hindo gnosticko ,len ty chceš veriť ako otca že mŕtvoly budú vstávať z hrobov ako zombíci, pretože si to ohaničíte Bohu nieje nič nemožné
341▲
17.09.2023, 20:04
|
|
376
|
|
|
117. djjaro 17.09.2023, 13:20
Ak sa dokáže narodiť človek ako dobrá bytosť a postupne sa z neho stáva zlý človek , tak sa dokáže aj s démona stáť archanjel opäť Veď Pavel bol vrahom a Kristus spravil s vraha nositeľa jeho slova Boh si stále vyberá najhhorších hriešnikov
117▲
18.09.2023, 09:35
|
Vy dvaja ste sa museli stretnúť na jednej izbe. V jednej kazajke. 
|
|
|
429
|
|
|
376. Enter 18.09.2023, 09:35
Vy dvaja ste sa museli stretnúť na jednej izbe. V jednej kazajke. 
376▲
18.09.2023, 17:17
|
|
176
|
|
|
116. djjaro 17.09.2023, 13:18
Napríklad Milujte svojich nepriateľov
116▲
17.09.2023, 15:09
|
djjaro, ked ti niekto ukradne majetok čo spravíš ? Pojdeš na súd ?
|
 |
|
233
|
|
|
176. tomas12345 17.09.2023, 15:09
djjaro, ked ti niekto ukradne majetok čo spravíš ? Pojdeš na súd ?
176▲
17.09.2023, 17:03
|
Nepôjdem , pretože nebudem mať peniaze na advokáta 
|
 |
|
246
|
|
|
233. djjaro 17.09.2023, 17:03
Nepôjdem , pretože nebudem mať peniaze na advokáta 
233▲
17.09.2023, 17:38
|
Ak miluješ nepriatela, tak miluješ tým pádom aj zlodeja, a neodplácaš sa nikomu zlým za zle, takže sa necháš okradnúť, dáš zlodejovi ešte niečo navyše, pohostíš ho a nepojdeš na súd.
|
 |
|
279
|
|
|
246. tomas12345 17.09.2023, 17:38
Ak miluješ nepriatela, tak miluješ tým pádom aj zlodeja, a neodplácaš sa nikomu zlým za zle, takže sa necháš okradnúť, dáš zlodejovi ešte niečo navyše, pohostíš ho a nepojdeš na súd.
246▲
17.09.2023, 19:02
|
Tak ,tak Tomáško Máš sa čo učiť aby si miloval Rusov ktorí vraj vraždia
|
 |
|
316
|
|
|
279. djjaro 17.09.2023, 19:02
Tak ,tak Tomáško Máš sa čo učiť aby si miloval Rusov ktorí vraj vraždia
279▲
17.09.2023, 19:34
|
Ano, aj tých treba milovať... Ako inač by si chcel naplniť Kristove miluj nepriatelov ?
|
 |
|
328
|
|
|
316. tomas12345 17.09.2023, 19:34
Ano, aj tých treba milovať... Ako inač by si chcel naplniť Kristove miluj nepriatelov ?
316▲
17.09.2023, 19:57
|
|
334
|
|
|
328. djjaro 17.09.2023, 19:57
Aj putina
328▲
17.09.2023, 20:00
|
|
348
|
|
|
334. tomas12345 17.09.2023, 20:00
Ano aj.
334▲
17.09.2023, 20:10
|
Len mi nehovor že miluješ rovnako putina ako seba samého
|
 |
|
356
|
|
|
348. djjaro 17.09.2023, 20:10
Len mi nehovor že miluješ rovnako putina ako seba samého
348▲
17.09.2023, 21:10
|
|
433
|
|
|
356. tomas12345 17.09.2023, 21:10
snažím sa toho docieliť.
356▲
18.09.2023, 17:21
|
Ak budeš nezaujato vnímať situácie tak docieliš
|
 |
|
157
|
|
|
113. djjaro 17.09.2023, 13:12
Vesmír
113▲
17.09.2023, 14:23
|
(113) Djjaro, potom je Tvoja láska bezhraničná...
|
|
|
235
|
|
|
157. Kasafran 17.09.2023, 14:23
(113) Djjaro, potom je Tvoja láska bezhraničná...
157▲
17.09.2023, 17:04
|
Mám na sebe veľa čo zlepšovať
|
 |
|
96
|
|
|
94. djjaro 17.09.2023, 12:46
Mne sa splnili moje túžby po Bohu ( vesmír, vsehomir , Hospodin, pán, Kristus, )veľa názvov mien , už počas tohto života , mal som možnosť nazrieť a Vidieť niečo čo nikto nevidel , takže mne je to už úplne jedno či sa niekam dostanem , nedostanem ,
94▲
17.09.2023, 12:48
|
Tiež mám na rováši veľa A nechcem povedať že som ukážkový kresťan , práve naopak tiež sa obzriem za kadejakým zadkom , ale priznať si vinu stále dokážem Nedokázal by som sa vyhovoriť na satana , ale len na seba
|
 |
|
106
|
|
|
85. Ježiš Kristus 17.09.2023, 12:32
Prečo chcete BYŤ večne? 😉
Veď to je oštara 😉
85▲
17.09.2023, 13:05
|
Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme. 
|
 |
|
109
|
|
|
106. era 17.09.2023, 13:05
Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme. 
106▲
17.09.2023, 13:08
|
Je tu aj táto možnosť 
|
 |
|
110
|
|
|
106. era 17.09.2023, 13:05
Nechceme... Ale svet ukazuje, že zrejme musíme. 
106▲
17.09.2023, 13:09
|
NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉
|
 |
|
132
|
|
|
110. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:09
NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉
110▲
17.09.2023, 13:47
|
Hehe  Prial by si si...
|
 |
|
133
|
|
|
132. era 17.09.2023, 13:47
Hehe  Prial by si si...
132▲
17.09.2023, 13:48
|
Čo si prajem, to sa mi plní 😉
|
 |
|
134
|
|
|
133. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:48
Čo si prajem, to sa mi plní 😉
133▲
17.09.2023, 13:50
|
Lebo na rozdiel od vás, viem, čo chcem 😉
|
 |
|
138
|
|
|
134. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:50
Lebo na rozdiel od vás, viem, čo chcem 😉
134▲
17.09.2023, 13:52
|
Ja radšej budem počítať s najhorším 🙂
|
 |
|
140
|
|
|
138. era 17.09.2023, 13:52
Ja radšej budem počítať s najhorším 🙂
138▲
17.09.2023, 13:52
|
Potom najhoršie aj dostaneš 😉
|
 |
|
141
|
|
|
140. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:52
Potom najhoršie aj dostaneš 😉
140▲
17.09.2023, 13:53
|
Aj keď dúfam v najlepšie? 🙂
|
 |
|
143
|
|
|
141. era 17.09.2023, 13:53
Aj keď dúfam v najlepšie? 🙂
141▲
17.09.2023, 13:54
|
Dúfať nestačí, treba chcieť 😉
|
 |
|
146
|
|
|
143. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:54
Dúfať nestačí, treba chcieť 😉
143▲
17.09.2023, 13:56
|
Niekedy - napríklad voči zemskej príťažlivosti - ti je tvoje chcenie na milú kedvešš 🙂
|
 |
|
149
|
|
|
146. era 17.09.2023, 13:56
Niekedy - napríklad voči zemskej príťažlivosti - ti je tvoje chcenie na milú kedvešš 🙂
146▲
17.09.2023, 13:57
|
Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉
|
 |
|
151
|
|
|
149. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:57
Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉
149▲
17.09.2023, 14:00
|
Ak je to myslené v tomto zmysle, tak potom môžem iba súhlasiť. 
|
 |
|
153
|
|
|
151. era 17.09.2023, 14:00
Ak je to myslené v tomto zmysle, tak potom môžem iba súhlasiť. 
151▲
17.09.2023, 14:03
|
Možností je vždy veľa 😉
JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉
|
 |
|
158
|
|
|
153. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:03
Možností je vždy veľa 😉
JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉
153▲
17.09.2023, 14:24
|
To je niečo podobné, ako že chcem ísť po smrti do neba, ale vyššia moc rozhodne, že predtým musím prejsť ešte pekelným očisťovacím procesom, niekoľko-ročným. 
|
 |
|
161
|
|
|
158. era 17.09.2023, 14:24
To je niečo podobné, ako že chcem ísť po smrti do neba, ale vyššia moc rozhodne, že predtým musím prejsť ešte pekelným očisťovacím procesom, niekoľko-ročným. 
158▲
17.09.2023, 14:27
|
Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉
Popremýšľaj nad tým 😉
|
 |
|
163
|
|
|
161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27
Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉
Popremýšľaj nad tým 😉
161▲
17.09.2023, 14:35
|
To mi je dávno jasné.
Ale rovnako, ako v prípade toho, že si nevedel dopredu, aká bude forma realizácie, tak i v mnohých ďalších prípadoch človek môže nevedieť, akú formu jeho vôľa bude musieť prijať voči vôli vesmíru.
|
 |
|
165
|
|
|
163. era 17.09.2023, 14:35
To mi je dávno jasné.
Ale rovnako, ako v prípade toho, že si nevedel dopredu, aká bude forma realizácie, tak i v mnohých ďalších prípadoch človek môže nevedieť, akú formu jeho vôľa bude musieť prijať voči vôli vesmíru.
163▲
17.09.2023, 14:39
|
Už SOM to napísal ale ešte raz 😉
Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉
|
 |
|
166
|
|
|
165. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:39
Už SOM to napísal ale ešte raz 😉
Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉
165▲
17.09.2023, 14:43
|
A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉
Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉
|
 |
|
167
|
|
|
166. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:43
A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉
Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉
166▲
17.09.2023, 14:44
|
JA túžim po NEBYTÍ, tak snáď mi VESMÍR vyhovie, veď prečo by mi aj nevyhovel, SOM JEHO dieťa 😉
|
 |
|
173
|
|
|
167. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:44
JA túžim po NEBYTÍ, tak snáď mi VESMÍR vyhovie, veď prečo by mi aj nevyhovel, SOM JEHO dieťa 😉
167▲
17.09.2023, 15:06
|
V takom prípade aj ja som jeho dieťa... a čo ak si ja budem želať aby si išiel do pekla ? Komu dá vesmír prednosť ? Tebe, ktorý si želáš nebytie, alebo mne ktorý si želá aby si skončil v pekle ?
|
 |
|
175
|
|
|
173. tomas12345 17.09.2023, 15:06
V takom prípade aj ja som jeho dieťa... a čo ak si ja budem želať aby si išiel do pekla ? Komu dá vesmír prednosť ? Tebe, ktorý si želáš nebytie, alebo mne ktorý si želá aby si skončil v pekle ?
173▲
17.09.2023, 15:09
|
Prednosť mám JA, lebo JA ako plne vedomá bytosť sám rozhodujem o svojom osude 😉
|
 |
|
177
|
|
|
175. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:09
Prednosť mám JA, lebo JA ako plne vedomá bytosť sám rozhodujem o svojom osude 😉
175▲
17.09.2023, 15:10
|
ludia si prajú aby nezomreli, a napriek tomu umierajú, takže tá vola nejako nefunguje...
|
 |
|
179
|
|
|
177. tomas12345 17.09.2023, 15:10
ludia si prajú aby nezomreli, a napriek tomu umierajú, takže tá vola nejako nefunguje...
177▲
17.09.2023, 15:14
|
Niekedy jeden život nestačí na podstúpenie celej cesty 😉
|
 |
|
169
|
|
|
166. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:43
A keď tomáško silou mocou túži po pekle, tak možno VESMÍR mu stvorí nejakú planétu, kde si ho bude môcť zažiť 😉
Tam bude láva a ohnivé plamene a uprostred toho nejaká inkarnácia tomáška 😉
166▲
17.09.2023, 14:52
|
Yes. A čerti, ktorí mu poskytnú fyzické telo... 
|
 |
|
171
|
|
|
169. era 17.09.2023, 14:52
Yes. A čerti, ktorí mu poskytnú fyzické telo... 
169▲
17.09.2023, 14:55
|
Čo by VESMÍR neurobil pre tomáška 😉
KTO CHCE KAM, VESMÍR MU POMÔŽE TAM 😉
|
 |
|
174
|
|
|
171. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:55
Čo by VESMÍR neurobil pre tomáška 😉
KTO CHCE KAM, VESMÍR MU POMÔŽE TAM 😉
171▲
17.09.2023, 15:08
|
toto tvoje náboženstvo nijako funguje... miliardy ľudí chcú aby nezomreli, a napriek tomu všetci umierajú... vesmír sa neriadi podla toho čo ľudia chcú...
|
 |
|
178
|
|
|
174. tomas12345 17.09.2023, 15:08
toto tvoje náboženstvo nijako funguje... miliardy ľudí chcú aby nezomreli, a napriek tomu všetci umierajú... vesmír sa neriadi podla toho čo ľudia chcú...
174▲
17.09.2023, 15:11
|
Však dočkaj času, želáš si večný život, len aby si raz nebanoval, že nemôžeš umreť a neBYŤ 😉
Ver tomu, že VESMÍR nájde spôsob ako ti to splniť 😉
|
 |
|
180
|
|
|
178. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:11
Však dočkaj času, želáš si večný život, len aby si raz nebanoval, že nemôžeš umreť a neBYŤ 😉
Ver tomu, že VESMÍR nájde spôsob ako ti to splniť 😉
178▲
17.09.2023, 15:32
|
prečo by chcel niekto kto by žil večne raz umrieť, pokiaľ by netrpel neznesitelnými večnými bolestami ?
|
 |
|
181
|
|
|
180. tomas12345 17.09.2023, 15:32
prečo by chcel niekto kto by žil večne raz umrieť, pokiaľ by netrpel neznesitelnými večnými bolestami ?
180▲
17.09.2023, 15:34
|
Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉
|
 |
|
182
|
|
|
181. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:34
Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉
181▲
17.09.2023, 15:38
|
JA sa nudím tak trochu už teraz a to žijem len 46 rokov 😉
|
 |
|
183
|
|
|
182. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:38
JA sa nudím tak trochu už teraz a to žijem len 46 rokov 😉
182▲
17.09.2023, 15:44
|
A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂
|
 |
|
184
|
|
|
183. era 17.09.2023, 15:44
A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂
183▲
17.09.2023, 15:45
|
Tvoriť môžeš aj tu a teraz, NIČ ti bráni, len lenivosť 😉
|
 |
|
189
|
|
|
184. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:45
Tvoriť môžeš aj tu a teraz, NIČ ti bráni, len lenivosť 😉
184▲
17.09.2023, 15:55
|
Veď jasné tvoriť môžem a aj tvorím, v rámci prírodných zákonov.
A to môžeš aj ty, nemusíš sa nudiť 🙂
|
 |
|
197
|
|
|
189. era 17.09.2023, 15:55
Veď jasné tvoriť môžem a aj tvorím, v rámci prírodných zákonov.
A to môžeš aj ty, nemusíš sa nudiť 🙂
189▲
17.09.2023, 15:58
|
Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉
Žiadne nové nápady 😉
|
 |
|
211
|
|
|
197. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:58
Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉
Žiadne nové nápady 😉
197▲
17.09.2023, 16:21
|
A to vyhľadávanie podľa účastníka mi sem kedy nainštaluješ? 
|
 |
|
216
|
|
|
211. era 17.09.2023, 16:21
A to vyhľadávanie podľa účastníka mi sem kedy nainštaluješ? 
211▲
17.09.2023, 16:23
|
|
272
|
|
|
197. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:58
Všetko, čo SOM chcel, SOM už stvoril 😉
Žiadne nové nápady 😉
197▲
17.09.2023, 18:54
|
(197) EnaX, teraz si zaklamal až to páchne - Tvoj plánovaný supepočítač je už, nebodaj, hotový, alebo si od neho odstúpil...?!
|
|
|
274
|
|
|
272. Kasafran 17.09.2023, 18:54
(197) EnaX, teraz si zaklamal až to páchne - Tvoj plánovaný supepočítač je už, nebodaj, hotový, alebo si od neho odstúpil...?!
272▲
17.09.2023, 18:57
|
Odstúpil, niesú a asi ani nebudú prachy 😉
|
 |
|
186
|
|
|
183. era 17.09.2023, 15:44
A ja som zase celkom zvedavý na tú zmenu, čo ma čaká po smrti - lebo z nášho okultistického pohľadu to nebude vôbec žiadna nuda, ale nevýslovne tvorivá epocha 🙂
183▲
17.09.2023, 15:49
|
A každá sláva trvá len 3 dni, nezabúdaj 😉
|
 |
|
190
|
|
|
186. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:49
A každá sláva trvá len 3 dni, nezabúdaj 😉
186▲
17.09.2023, 15:55
|
Neviem o akej sláve hovoríš - tá je práve možná iba tuná na tomto svete 🙂
|
 |
|
193
|
|
|
190. era 17.09.2023, 15:55
Neviem o akej sláve hovoríš - tá je práve možná iba tuná na tomto svete 🙂
190▲
17.09.2023, 15:57
|
Tak sa hovorí, inými slovami, každé (aj dobré) jedlo sa raz preje 😉
|
 |
|
195
|
|
|
193. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:57
Tak sa hovorí, inými slovami, každé (aj dobré) jedlo sa raz preje 😉
193▲
17.09.2023, 15:58
|
Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂
|
 |
|
198
|
|
|
195. era 17.09.2023, 15:58
Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂
195▲
17.09.2023, 16:02
|
Vieš čo majú spoločné všetky tie miesta, ktoré sa dajú vidieť? 😉
Že v podstate vidíš obrázok 😉
Možno farby sú ináč pomiešané, ale stále je to len obrázok 😉
Teda po čase si uvedomíš, že len sa ti menia obrázky pred očami a to je celý zážitok 😉
|
 |
|
199
|
|
|
195. era 17.09.2023, 15:58
Veď jasné, ak je to stále to isté 🙂
195▲
17.09.2023, 16:05
|
A čo konkrétne bude iné? 😉
Život okolo teba bude ubiehať a nikdy skončí 😉
Postupne sa bude všetko opakovať a vyprchá z teba radosť 😉
|
 |
|
213
|
|
|
199. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:05
A čo konkrétne bude iné? 😉
Život okolo teba bude ubiehať a nikdy skončí 😉
Postupne sa bude všetko opakovať a vyprchá z teba radosť 😉
199▲
17.09.2023, 16:22
|
Po smrti bude všetko iné. 🙂
|
 |
|
219
|
|
|
213. era 17.09.2023, 16:22
Po smrti bude všetko iné. 🙂
213▲
17.09.2023, 16:24
|
|
222
|
|
|
219. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:24
Ty budeš iný? 😉
219▲
17.09.2023, 16:25
|
|
231
|
|
|
222. era 17.09.2023, 16:25
Áno, aj to.
222▲
17.09.2023, 17:00
|
A to jak nastane tá tvoja zmena? 😉
|
 |
|
264
|
|
|
231. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:00
A to jak nastane tá tvoja zmena? 😉
231▲
17.09.2023, 18:33
|
Tým, že navždy odložíš toto fyzické telo, ktoré ťa definovalo, určovalo, obmedzovalo.
|
 |
|
265
|
|
|
264. era 17.09.2023, 18:33
Tým, že navždy odložíš toto fyzické telo, ktoré ťa definovalo, určovalo, obmedzovalo.
264▲
17.09.2023, 18:35
|
|
266
|
|
|
265. EnaXnaY 17.09.2023, 18:35
Hehe, že navždy 😉
265▲
17.09.2023, 18:36
|
Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.
|
 |
|
268
|
|
|
266. era 17.09.2023, 18:36
Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.
266▲
17.09.2023, 18:39
|
Ale však "čerti" ti dajú nové 😉
|
 |
|
269
|
|
|
268. EnaXnaY 17.09.2023, 18:39
Ale však "čerti" ti dajú nové 😉
268▲
17.09.2023, 18:39
|
To je tomáškova fantasmagória 
|
 |
|
270
|
|
|
269. era 17.09.2023, 18:39
To je tomáškova fantasmagória 
269▲
17.09.2023, 18:50
|
Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉
Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉
Taký večný kolobeh 😉
|
 |
|
273
|
|
|
270. EnaXnaY 17.09.2023, 18:50
Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉
Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉
Taký večný kolobeh 😉
270▲
17.09.2023, 18:56
|
|
287
|
|
|
270. EnaXnaY 17.09.2023, 18:50
Je jeden obrázok, ktorý to vystihuje, teraz ho neviem nájsť 😉
Človek začína ako dieťa v lone matky a celý život prebieha transformácia na starca, aby ho potom vzala SMRŤ a transformovala znova na dieťa 😉
Taký večný kolobeh 😉
270▲
17.09.2023, 19:06
|
No veď každý môžeme mať svoju vlastnú predstavu o tom, čo bude či nebude. A každému sa dostane podľa jeho chcenia, napísal si. 🙂
|
 |
|
291
|
|
|
287. era 17.09.2023, 19:06
No veď každý môžeme mať svoju vlastnú predstavu o tom, čo bude či nebude. A každému sa dostane podľa jeho chcenia, napísal si. 🙂
287▲
17.09.2023, 19:09
|
Hej, len SOM si na ten obrázok spomenul v súvislosti s novým telom od čertov 😉
|
 |
|
271
|
|
|
266. era 17.09.2023, 18:36
Keď ho spália v krematóriu alebo sa rozpadne v hrobe, tak proste navždy.
266▲
17.09.2023, 18:52
|
No a čo, že sa rozpadne? More vydá mŕtvych, čo boli v ňom, aj smrť, aj podsvetie vydá mŕtvych... rozdiel je: Ale niekto povie: „Ako vstanú mŕtvi? V akom tele prídu?“ Hlupák! ... Tak je to aj so zmŕtvychvstaním: seje sa porušiteľné, vstáva neporušiteľné; seje sa potupené, vstáva slávne; seje sa slabé, vstáva mocné; seje sa telo živočíšne, vstáva telo duchovné... Ale nie je prv duchovné, lež živočíšne, až potom duchovné... mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní ...  
|
 |
|
185
|
|
|
181. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:34
Napríklad sa začneš nudiť, po tom, čo si už všetko, čo sa dalo, zažil nekonečne veľa krát 😉
181▲
17.09.2023, 15:48
|
Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.
|
 |
|
187
|
|
|
185. tomas12345 17.09.2023, 15:48
Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.
185▲
17.09.2023, 15:51
|
Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉
|
 |
|
192
|
|
|
187. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:51
Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉
187▲
17.09.2023, 15:56
|
Ale môže sa znovu radovať, ako keby to bolo prvý krát. 🙂
|
 |
|
194
|
|
|
192. era 17.09.2023, 15:56
Ale môže sa znovu radovať, ako keby to bolo prvý krát. 🙂
192▲
17.09.2023, 15:57
|
Aj na tú radosť zabudne 😉
|
 |
|
196
|
|
|
194. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:57
Aj na tú radosť zabudne 😉
194▲
17.09.2023, 15:58
|
Veď to je na tom najkrajšie. Nemôže sa nudiť v zmysle "toto už poznám" 🙂
|
 |
|
200
|
|
|
187. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:51
Ak zabúdaš, potom ti to je zbytočné vôbec robiť 😉
187▲
17.09.2023, 16:05
|
Nikto si pametá na všetky tisícky miest na ktorých bol. To máš ako s jedlom, existuje tisícka druhov jedál, ak si zjedol všetky jedlá sveta, pametáš si ako každé jedlo chutí ? No asi tazko...
Clovek spoznáva nové veci preto lebo ho to baví. Spoznáš nejaké nové miesto, a bude ta to baviť. Potom na to miesto časom zabudneš, no prídeš tam znovu o 15 rokov a znova ta to mieste bude baviť spoznávať, pretože si na neho časom zabudol... Ak by si si dokonale pametal všetky miesta, potom by to nemalo zmysel, lebo potom by sa stratilo to čaro spoznávania nových vecí.
|
 |
|
201
|
|
|
200. tomas12345 17.09.2023, 16:05
Nikto si pametá na všetky tisícky miest na ktorých bol. To máš ako s jedlom, existuje tisícka druhov jedál, ak si zjedol všetky jedlá sveta, pametáš si ako každé jedlo chutí ? No asi tazko...
Clovek spoznáva nové veci preto lebo ho to baví. Spoznáš nejaké nové miesto, a bude ta to baviť. Potom na to miesto časom zabudneš, no prídeš tam znovu o 15 rokov a znova ta to mieste bude baviť spoznávať, pretože si na neho časom zabudol... Ak by si si dokonale pametal všetky miesta, potom by to ne...
200▲
17.09.2023, 16:07
|
Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉
|
 |
|
203
|
|
|
201. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:07
Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉
201▲
17.09.2023, 16:14
|
Ludia sú všade iný, a každý jeden človek je iný výzorovo, povahovo, myslením... takže už len spoznávaním nových ľudí je zrejmé že všetci sú odlišní....
ludia, stromy, domy, ulice, príroda sú na každom jednom mieste sveta iné.
|
 |
|
207
|
|
|
203. tomas12345 17.09.2023, 16:14
Ludia sú všade iný, a každý jeden človek je iný výzorovo, povahovo, myslením... takže už len spoznávaním nových ľudí je zrejmé že všetci sú odlišní....
ludia, stromy, domy, ulice, príroda sú na každom jednom mieste sveta iné.
203▲
17.09.2023, 16:18
|
Ďalší dôvod na neBYTIE 😉
Keď spoznáš človeka, budeš si želať aby si nebol 😉
|
 |
|
208
|
|
|
207. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:18
Ďalší dôvod na neBYTIE 😉
Keď spoznáš človeka, budeš si želať aby si nebol 😉
207▲
17.09.2023, 16:19
|
Co má čo iný človek spoločné s tvojim chcením nebytia ?
|
 |
|
215
|
|
|
208. tomas12345 17.09.2023, 16:19
Co má čo iný človek spoločné s tvojim chcením nebytia ?
208▲
17.09.2023, 16:22
|
Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉
Človek je šelma 😉
Tak si skús žiť medzi šelmami 😉
|
 |
|
218
|
|
|
215. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:22
Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉
Človek je šelma 😉
Tak si skús žiť medzi šelmami 😉
215▲
17.09.2023, 16:24
|
Ved skúšam, a nežije sa mi medzi nimi zle.
|
 |
|
228
|
|
|
218. tomas12345 17.09.2023, 16:24
Ved skúšam, a nežije sa mi medzi nimi zle.
218▲
17.09.2023, 16:59
|
|
230
|
|
|
228. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:59
Lebo sám si šelma 😉
228▲
17.09.2023, 17:00
|
|
238
|
|
|
230. tomas12345 17.09.2023, 17:00
tak bud šelmou tiež.
230▲
17.09.2023, 17:08
|
Ako môžem byť niekým iným, než SOM? 😉
|
 |
|
249
|
|
|
238. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:08
Ako môžem byť niekým iným, než SOM? 😉
238▲
17.09.2023, 17:40
|
Tak že sa prisposobíš situácii aby ti bolo dobre... Ak by si žil v saudskej arábii, nepísal by si na net že "Som Boh", a nechali by ťa na pokoji, a žil by si si svoj život v pohodlí.
|
 |
|
251
|
|
|
249. tomas12345 17.09.2023, 17:40
Tak že sa prisposobíš situácii aby ti bolo dobre... Ak by si žil v saudskej arábii, nepísal by si na net že "Som Boh", a nechali by ťa na pokoji, a žil by si si svoj život v pohodlí.
249▲
17.09.2023, 17:42
|
Však je mi dobre momentálne 😉
A ešte SOM aj sám sebou 😉
|
 |
|
253
|
|
|
251. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:42
Však je mi dobre momentálne 😉
A ešte SOM aj sám sebou 😉
251▲
17.09.2023, 17:47
|
Tak potom prečo sa sťažuješ že ked spoznáš človeka tak je lepšie nebyť ???
|
 |
|
254
|
|
|
253. tomas12345 17.09.2023, 17:47
Tak potom prečo sa sťažuješ že ked spoznáš človeka tak je lepšie nebyť ???
253▲
17.09.2023, 17:48
|
Taká je pravda o človeku 😉
|
 |
|
220
|
|
|
215. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:22
Kto má rozum, spočíta že číslo človeka je 666 😉
Človek je šelma 😉
Tak si skús žiť medzi šelmami 😉
215▲
17.09.2023, 16:24
|
Medzi šelmami žijeme deň čo deň.
|
 |
|
226
|
|
|
201. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:07
Nebude, všade je v podstate to isté, domy, stromy, ľudia, ... 😉
201▲
17.09.2023, 16:40
|
Už som našiel riešenie. Každých 100 rokov si dám tabletku na vymazanie pamete. Moje JA zostane, ibaže si nebudem pametať čo som zažil od 10 roku života. Takže to možem znova objavovať a zažívať. A ked znova dosiahnem 100 rokov, znovu si dám tabletku a takto až donekonečna...
Vidíš, ubehlo len pár minút, a ja som objavil efektívne riešenie...
|
 |
|
237
|
|
|
226. tomas12345 17.09.2023, 16:40
Už som našiel riešenie. Každých 100 rokov si dám tabletku na vymazanie pamete. Moje JA zostane, ibaže si nebudem pametať čo som zažil od 10 roku života. Takže to možem znova objavovať a zažívať. A ked znova dosiahnem 100 rokov, znovu si dám tabletku a takto až donekonečna...
Vidíš, ubehlo len pár minút, a ja som objavil efektívne riešenie...
226▲
17.09.2023, 17:07
|
Tá tabletka sa volá SMRŤ 😉
|
 |
|
247
|
|
|
237. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:07
Tá tabletka sa volá SMRŤ 😉
237▲
17.09.2023, 17:39
|
Načo smrť, ked si možeš vymazať pamet a ísť odznova ?
|
 |
|
248
|
|
|
247. tomas12345 17.09.2023, 17:39
Načo smrť, ked si možeš vymazať pamet a ísť odznova ?
247▲
17.09.2023, 17:40
|
|
250
|
|
|
248. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:40
SMRŤ presne toto robí 😉
248▲
17.09.2023, 17:40
|
Smrť nerobí to že pojdeš odznova 
|
 |
|
252
|
|
|
250. tomas12345 17.09.2023, 17:40
Smrť nerobí to že pojdeš odznova 
250▲
17.09.2023, 17:43
|
Jak vieš, keď si NEPAMÄTÁŠ, čo bolo pred narodením, hihi? 😉
|
 |
|
255
|
|
|
252. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:43
Jak vieš, keď si NEPAMÄTÁŠ, čo bolo pred narodením, hihi? 😉
252▲
17.09.2023, 17:48
|
Práve preto že si nepametam čo bolo pred mojim narodením, je dokazom toho že nebytie znamená neexistenciu vedomia.
|
 |
|
256
|
|
|
255. tomas12345 17.09.2023, 17:48
Práve preto že si nepametam čo bolo pred mojim narodením, je dokazom toho že nebytie znamená neexistenciu vedomia.
255▲
17.09.2023, 17:51
|
To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉
|
 |
|
257
|
|
|
256. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:51
To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉
256▲
17.09.2023, 17:53
|
Môže to kľudne znamenať, že si už nekonečne veľa krát zobral tabletku zabudnutia = SMRŤ 😉
|
 |
|
258
|
|
|
257. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:53
Môže to kľudne znamenať, že si už nekonečne veľa krát zobral tabletku zabudnutia = SMRŤ 😉
257▲
17.09.2023, 17:57
|
A že večný život vlastne žijeme všetci už teraz, akurát, že si nepamätáme 😉
Lebo každých pár rokov "začíname" odznova 😉
|
 |
|
261
|
|
|
256. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:51
To, že si nepamätáš, znamená, že nevedno, či si bol alebo nebol len 😉
256▲
17.09.2023, 18:25
|
Je rozdiel medzi tým ked žiješ 100 rokov, a prestaneš si pametať na to čo sa udialo od tvojho 10 roku života, pričom tvoje JA si uvedomuješ, a medzi tým ked si vobec nepametáš na svoje JA v minulých životoch.
|
 |
|
267
|
|
|
261. tomas12345 17.09.2023, 18:25
Je rozdiel medzi tým ked žiješ 100 rokov, a prestaneš si pametať na to čo sa udialo od tvojho 10 roku života, pričom tvoje JA si uvedomuješ, a medzi tým ked si vobec nepametáš na svoje JA v minulých životoch.
261▲
17.09.2023, 18:38
|
My sme tú hru urobili oveľa zaujímavejšou 😉
Okrem amnézie sú tu rôzne vychytávky ako starnutie tela, rôzne skúšky, životné nástrahy a svet plný bludov aby hra bola ťažšia 😉
|
 |
|
276
|
|
|
267. EnaXnaY 17.09.2023, 18:38
My sme tú hru urobili oveľa zaujímavejšou 😉
Okrem amnézie sú tu rôzne vychytávky ako starnutie tela, rôzne skúšky, životné nástrahy a svet plný bludov aby hra bola ťažšia 😉
267▲
17.09.2023, 19:00
|
už ti začína moc pracovať fantázia...
|
 |
|
278
|
|
|
276. tomas12345 17.09.2023, 19:00
už ti začína moc pracovať fantázia...
276▲
17.09.2023, 19:01
|
Aká fantázia? 😉
Pomenoval SOM vychytávky z reality 😉
Ty azda nestarneš? 😉
|
 |
|
314
|
|
|
278. EnaXnaY 17.09.2023, 19:01
Aká fantázia? 😉
Pomenoval SOM vychytávky z reality 😉
Ty azda nestarneš? 😉
278▲
17.09.2023, 19:32
|
tá fantázia sa vzťahuje na akúsi amnéziu pamete na minulé životy...
|
 |
|
321
|
|
|
314. tomas12345 17.09.2023, 19:32
tá fantázia sa vzťahuje na akúsi amnéziu pamete na minulé životy...
314▲
17.09.2023, 19:39
|
|
188
|
|
|
185. tomas12345 17.09.2023, 15:48
Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.
185▲
17.09.2023, 15:53
|
Toto tvoje tvrdenie zrejme bude overené 😉
VESMÍR ťa preskúša, či je toto tvrdenie v tvojom prípade pravdivé 😉
|
 |
|
202
|
|
|
188. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:53
Toto tvoje tvrdenie zrejme bude overené 😉
VESMÍR ťa preskúša, či je toto tvrdenie v tvojom prípade pravdivé 😉
188▲
17.09.2023, 16:12
|
Som vo výhode oproti tebe, pretože ty ako večne mrtvy, už nikdy nemožeš znovu žiť, ale ja ako večne živý, budem mať možnosť za tú večnosť vynajst niečo čo ma bude baviť po večnosť. Ked totiž existuješ večne, večne budem niečo vymýšlať čo ťa bude baviť, takže vykonáš nekonečne množstvo roznych pokusov a kombinácii, a z toho nekonečného množstva pokusov a kombinácii je veľlká pravdepodobnosť že sa nájde večné riešenie problému......
|
 |
|
204
|
|
|
202. tomas12345 17.09.2023, 16:12
Som vo výhode oproti tebe, pretože ty ako večne mrtvy, už nikdy nemožeš znovu žiť, ale ja ako večne živý, budem mať možnosť za tú večnosť vynajst niečo čo ma bude baviť po večnosť. Ked totiž existuješ večne, večne budem niečo vymýšlať čo ťa bude baviť, takže vykonáš nekonečne množstvo roznych pokusov a kombinácii, a z toho nekonečného množstva pokusov a kombinácii je veľlká pravdepodobnosť že sa nájde večné riešenie problému......
202▲
17.09.2023, 16:17
|
Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉
|
 |
|
206
|
|
|
204. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:17
Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉
204▲
17.09.2023, 16:18
|
vážne ? A kolkých takých ľudí poznáš čo žili večne ?
|
 |
|
210
|
|
|
206. tomas12345 17.09.2023, 16:18
vážne ? A kolkých takých ľudí poznáš čo žili večne ?
206▲
17.09.2023, 16:20
|
|
214
|
|
|
210. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:20
SEBA 😉
210▲
17.09.2023, 16:22
|
žiješ 46 rokov a nie večne...
|
 |
|
221
|
|
|
214. tomas12345 17.09.2023, 16:22
žiješ 46 rokov a nie večne...
214▲
17.09.2023, 16:24
|
|
225
|
|
|
221. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:24
V tomto živote 😉
221▲
17.09.2023, 16:37
|
a čo si bol v minulom živote ?
|
 |
|
236
|
|
|
225. tomas12345 17.09.2023, 16:37
a čo si bol v minulom živote ?
225▲
17.09.2023, 17:05
|
Tvorca simulátoru všetkého, teraz ho testujem 😉
|
 |
|
223
|
|
|
204. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:17
Všetci, ktorí zažili večnosť, si želajú jediné, už viac neBYŤ 😉
204▲
17.09.2023, 16:26
|
Máš akiste na mysli večnosť bezo zmeny, bez vývoja.
|
 |
|
234
|
|
|
223. era 17.09.2023, 16:26
Máš akiste na mysli večnosť bezo zmeny, bez vývoja.
223▲
17.09.2023, 17:04
|
Vážne ťa potešilo, že namiesto televízora kocky, máš placku? 😉
Zmeny sú len o iných obrázkoch, ktoré vidíš 😉
Po čase už aj tú zmenu považuješ za niečo, čo je stabilné 😉
A zmena by bola, keby zrazu žiadna zmena nenastala 😉
|
 |
|
191
|
|
|
185. tomas12345 17.09.2023, 15:48
Niektoré veci sa nedajú znudiť nikdy.... napríklad cestovanie, na svete je tisícka roznych miest.. aj kebyže ich všetky navštíviš, tak aj tak po určitom čase zabudneš ako tie miesta vyzerali... ja som bol pred 15 rokmi vo Vietname, no teraz už vobec nemám potuchy ako to tam vyzerá... čiže by som tam mohol ísť znova, a odznovu to tam spoznávať... a po 15 rokoch by som to mohol opakovať a takto až donekonečna, ked ludská mysel je zábudlivá.
185▲
17.09.2023, 15:56
|
Bol SOM aj JA taký trúfalý, že SOM tvrdil, že sa nikdy nechám rezať 😉
A potom prišiel na psa mráz 😉
Tak sa teš, tvoje NIKDY bude podrobené skúške 😉
|
 |
|
205
|
|
|
191. Ježiš Kristus 17.09.2023, 15:56
Bol SOM aj JA taký trúfalý, že SOM tvrdil, že sa nikdy nechám rezať 😉
A potom prišiel na psa mráz 😉
Tak sa teš, tvoje NIKDY bude podrobené skúške 😉
191▲
17.09.2023, 16:17
|
Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený.... Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...
|
 |
|
209
|
|
|
205. tomas12345 17.09.2023, 16:17
Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený.... Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...
205▲
17.09.2023, 16:20
|
Aj toto tvoje tvrdenie bude overené 😉
|
 |
|
212
|
|
|
209. Ježiš Kristus 17.09.2023, 16:20
Aj toto tvoje tvrdenie bude overené 😉
209▲
17.09.2023, 16:22
|
už sa neviem dočkať 
|
 |
|
217
|
|
|
205. tomas12345 17.09.2023, 16:17
Ty si bol k tomu rezaniu ale donútený.... Je lepšie sa večne nudiť než večne nebyť... ked sa nudíš možeš pritom jesť svoje oblubené jedlo... síce sa budeš stále nudiť, ale aspon si spríjemníš tu nudu...
205▲
17.09.2023, 16:24
|
Neverím tomu, že je lepšie sa večne nudiť, než večne nebyť. Pri nebytí nemáš žiadne otázky, žiadne potreby, žiadne problémy - lebo nie si. Proste paráda.
|
 |
|
224
|
|
|
217. era 17.09.2023, 16:24
Neverím tomu, že je lepšie sa večne nudiť, než večne nebyť. Pri nebytí nemáš žiadne otázky, žiadne potreby, žiadne problémy - lebo nie si. Proste paráda.
217▲
17.09.2023, 16:37
|
lenže nemáš ani žiadne radosti... a aj ked sa nudíš si možeš spraviť radosť, že si dačo dobre zaješ...
Hmm, ked paráda, tak prečo potom žiješ ? Prečo nepodstúpiš eutanáziu ?
|
 |
|
227
|
|
|
224. tomas12345 17.09.2023, 16:37
lenže nemáš ani žiadne radosti... a aj ked sa nudíš si možeš spraviť radosť, že si dačo dobre zaješ...
Hmm, ked paráda, tak prečo potom žiješ ? Prečo nepodstúpiš eutanáziu ?
224▲
17.09.2023, 16:54
|
1. Ak si neuvedomuješ, že nemáš radosti, tak je to super. Nič ťa netrápi.
2. Lebo eutanáziou sa nedostaneš do nebytia. To je celý problém 🙂
|
 |
|
229
|
|
|
227. era 17.09.2023, 16:54
1. Ak si neuvedomuješ, že nemáš radosti, tak je to super. Nič ťa netrápi.
2. Lebo eutanáziou sa nedostaneš do nebytia. To je celý problém 🙂
227▲
17.09.2023, 16:59
|
Mal si sa super ked si sa nenarodil ? No nemal... super sa človek može mať len vtedy ked je vo vedomom stave a zažíva niečo príjemné....
2 : Dostaneš, eutanaziou zomrieš a si mrtvy, teda v tvojom prípade by si nebol.
|
 |
|
262
|
|
|
229. tomas12345 17.09.2023, 16:59
Mal si sa super ked si sa nenarodil ? No nemal... super sa človek može mať len vtedy ked je vo vedomom stave a zažíva niečo príjemné....
2 : Dostaneš, eutanaziou zomrieš a si mrtvy, teda v tvojom prípade by si nebol.
229▲
17.09.2023, 18:29
|
1. No nemal, lebo ma nebolo. Super!
2. Blbosť 🙂
|
 |
|
275
|
|
|
262. era 17.09.2023, 18:29
1. No nemal, lebo ma nebolo. Super!
2. Blbosť 🙂
262▲
17.09.2023, 18:59
|
1 : Tak prečo sa potom nejdeš zabiť ? 2 : Ak zomrieš pri eutanázii, tak tvoje bytie dalej existuje ?
|
 |
|
281
|
|
|
275. tomas12345 17.09.2023, 18:59
1 : Tak prečo sa potom nejdeš zabiť ? 2 : Ak zomrieš pri eutanázii, tak tvoje bytie dalej existuje ?
275▲
17.09.2023, 19:04
|
No predsa preto, lebo po smrti bude nasledovať posmrtný život a nie nebytie. Nevieš to pochopiť? Samozrejme, že po smrti tela pri eutanázii ďalej existuje moje bytie duše v duchovnom svete.  To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka. 
|
 |
|
318
|
|
|
281. era 17.09.2023, 19:04
No predsa preto, lebo po smrti bude nasledovať posmrtný život a nie nebytie.
Nevieš to pochopiť? Samozrejme, že po smrti tela pri eutanázii ďalej existuje moje bytie duše v duchovnom svete. 
To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka. 
281▲
17.09.2023, 19:35
|
No už chápem...
"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."
Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".
|
 |
|
319
|
|
|
318. tomas12345 17.09.2023, 19:35
No už chápem...
"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."
Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".
318▲
17.09.2023, 19:37
|
|
322
|
|
|
319. EnaXnaY 17.09.2023, 19:37
A preto Bohom nie si 😉
319▲
17.09.2023, 19:40
|
Boh bude premýšlať zrejme podobne, ak uvidí že jedinec považuje smrť za super, dá mu smrť.
|
 |
|
323
|
|
|
322. tomas12345 17.09.2023, 19:40
Boh bude premýšlať zrejme podobne, ak uvidí že jedinec považuje smrť za super, dá mu smrť.
322▲
17.09.2023, 19:44
|
No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉
|
 |
|
324
|
|
|
323. EnaXnaY 17.09.2023, 19:44
No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉
323▲
17.09.2023, 19:44
|
Z diela spoznáš stvoritela.
|
 |
|
325
|
|
|
324. tomas12345 17.09.2023, 19:44
Z diela spoznáš stvoritela.
324▲
17.09.2023, 19:46
|
No povedz, na základe lipky, čo o MNE vieš? 😉
|
 |
|
327
|
|
|
325. EnaXnaY 17.09.2023, 19:46
No povedz, na základe lipky, čo o MNE vieš? 😉
325▲
17.09.2023, 19:56
|
Stačí si prečítať tri úvodne vety stránky "Ja som Stvoritel, Ja som Boh" a hned mi je jasné že stvoritel stránky trpí schizofréniou
|
 |
|
330
|
|
|
327. tomas12345 17.09.2023, 19:56
Stačí si prečítať tri úvodne vety stránky "Ja som Stvoritel, Ja som Boh" a hned mi je jasné že stvoritel stránky trpí schizofréniou
327▲
17.09.2023, 19:58
|
Pri tvojej nedôslednosti sa nečudujem, že dochádzaš k záverom, k akým dochádzaš (bludným) 😉
Žiadne JA SOM BOH, tam nie je 😉
|
 |
|
332
|
|
|
330. EnaXnaY 17.09.2023, 19:58
Pri tvojej nedôslednosti sa nečudujem, že dochádzaš k záverom, k akým dochádzaš (bludným) 😉
Žiadne JA SOM BOH, tam nie je 😉
330▲
17.09.2023, 19:59
|
nie je tam že si trojjediný Boh ?
|
 |
|
335
|
|
|
332. tomas12345 17.09.2023, 19:59
nie je tam že si trojjediný Boh ?
332▲
17.09.2023, 20:00
|
|
338
|
|
|
335. EnaXnaY 17.09.2023, 20:00
V lipke? 😉
335▲
17.09.2023, 20:01
|
ved si pozri uvod stránky dzio.sk
|
 |
|
339
|
|
|
338. tomas12345 17.09.2023, 20:01
ved si pozri uvod stránky dzio.sk
338▲
17.09.2023, 20:02
|
|
342
|
|
|
339. EnaXnaY 17.09.2023, 20:02
To je lipka? 😉
339▲
17.09.2023, 20:03
|
a nenaprogramoval si to ?
|
 |
|
344
|
|
|
342. tomas12345 17.09.2023, 20:03
a nenaprogramoval si to ?
342▲
17.09.2023, 20:05
|
Ešte raz zopakujem, pýtal SOM sa na lipku, nie na ďalších 100 stránok, ktoré SOM naprogramoval 😉
Hovorím, že si nedôsledný 😉
|
 |
|
346
|
|
|
344. EnaXnaY 17.09.2023, 20:05
Ešte raz zopakujem, pýtal SOM sa na lipku, nie na ďalších 100 stránok, ktoré SOM naprogramoval 😉
Hovorím, že si nedôsledný 😉
344▲
17.09.2023, 20:08
|
a prečo si sa pýtal len na lipku ? Ved z diela sa spozná stvoritel, a jedno z tvojich diel je aj dzio.sk
|
 |
|
350
|
|
|
346. tomas12345 17.09.2023, 20:08
a prečo si sa pýtal len na lipku ? Ved z diela sa spozná stvoritel, a jedno z tvojich diel je aj dzio.sk
346▲
17.09.2023, 20:12
|
Lebo pri tvojej povrchnosti neverím, že si schopný kliknúť na toho trojjediného boha, aby si si prečítal ako to myslím 😉
|
 |
|
354
|
|
|
350. EnaXnaY 17.09.2023, 20:12
Lebo pri tvojej povrchnosti neverím, že si schopný kliknúť na toho trojjediného boha, aby si si prečítal ako to myslím 😉
350▲
17.09.2023, 21:09
|
klikal som, a zrejme to nemyslíš len tak ako si napísal... ved len dnes si napísal že žiješ od večnosti... sám seba nazývaš Ježiš Kristus.... A mnoho dalších vecí robíš, ktorými sa robíš rovným Bohu...
|
 |
|
329
|
|
|
323. EnaXnaY 17.09.2023, 19:44
No už si postúpil vo svojej nadutosti na novú úroveň, už vieš aj ako BOH premýšľa 😉
323▲
17.09.2023, 19:58
|
Clovek zo všetkých pudov ktoré mu dal stvoriteľ, má najsilnejší pud sebazáchovy. Zrejme teda Stvoritelovi najviac záležalo na tomto pude, ked ho spravil pre človeka najsilnejším. Ak teda niekto ako era, vyhlasuje smrť za krásnu, priamo tým pluje Stvoritelovi do očí.
|
 |
|
331
|
|
|
329. tomas12345 17.09.2023, 19:58
Clovek zo všetkých pudov ktoré mu dal stvoriteľ, má najsilnejší pud sebazáchovy. Zrejme teda Stvoritelovi najviac záležalo na tomto pude, ked ho spravil pre človeka najsilnejším. Ak teda niekto ako era, vyhlasuje smrť za krásnu, priamo tým pluje Stvoritelovi do očí.
329▲
17.09.2023, 19:59
|
A Stvoritel zrejme nenechá nepotrestaných tých čo ho najviac urážajú...
|
 |
|
336
|
|
|
318. tomas12345 17.09.2023, 19:35
No už chápem...
"To, že napíšem "super" to je iba predstava, že aké by to bolo, keby to bolo možné. Len taká nereálna myšlienka."
Ak by som bol Bohom, tak už len za túto myšlienku čo si napísal, ako si nebytie predstavuješ za "super", by som ti žiaden večný život nedal, ale dal by som ti "nebytie".
318▲
17.09.2023, 20:01
|
Ja ti ďakujem za to, že by si to tak urobil, keby si to mal v schopnostiach 🙂
|
 |
|
340
|
|
|
336. era 17.09.2023, 20:01
Ja ti ďakujem za to, že by si to tak urobil, keby si to mal v schopnostiach 🙂
336▲
17.09.2023, 20:02
|
Boh dal pud sebazáchovy, a ty ideš proti nemu
|
 |
|
345
|
|
|
340. tomas12345 17.09.2023, 20:02
Boh dal pud sebazáchovy, a ty ideš proti nemu
340▲
17.09.2023, 20:05
|
To je totálny nezmysel. 🙂
|
 |
|
347
|
|
|
345. era 17.09.2023, 20:05
To je totálny nezmysel. 🙂
345▲
17.09.2023, 20:09
|
Boh nedal človeku pud sebazáchovy ktorý je najsilnejším pudom ?
|
 |
|
349
|
|
|
347. tomas12345 17.09.2023, 20:09
Boh nedal človeku pud sebazáchovy ktorý je najsilnejším pudom ?
347▲
17.09.2023, 20:12
|
A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?
|
 |
|
351
|
|
|
349. era 17.09.2023, 20:12
A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?
349▲
17.09.2023, 20:14
|
Lebo nekonám svoju vôľu, ale vôľu toho, ktorý ma poslal 😉
|
 |
|
355
|
|
|
349. era 17.09.2023, 20:12
A prečo sa teda Boh Ježiš obetoval za hriechy celého sveta a nechal sa biť a zabiť? Prečo nehľadel na svoj "najsilnejší pud"?
349▲
17.09.2023, 21:09
|
Porovnávaš Boha s človekom ? 
|
 |
|
357
|
|
|
355. tomas12345 17.09.2023, 21:09
Porovnávaš Boha s človekom ? 
355▲
17.09.2023, 21:53
|
|
358
|
|
|
357. era 17.09.2023, 21:53
Ježiš bol človek.
357▲
17.09.2023, 21:58
|
Píše sa, že bol synom človeka. 
|
|
|
359
|
|
|
358. peter67 17.09.2023, 21:58
Píše sa, že bol synom človeka. 
358▲
17.09.2023, 22:07
|
(358) Peter67, ale no - vari si zabudol, že bol synom Ducha svätého, ktorý vstúpil do lona Jozefovej manželky "panny" Márie, ktorá zostala aj po ďalších Ježišových súrodencoch vždy pannou...?
|
|
|
360
|
|
|
359. Kasafran 17.09.2023, 22:07
(358) Peter67, ale no - vari si zabudol, že bol synom Ducha svätého, ktorý vstúpil do lona Jozefovej manželky "panny" Márie, ktorá zostala aj po ďalších Ježišových súrodencoch vždy pannou...?
359▲
17.09.2023, 22:11
|
Kaso. Ale no - vari si zabudol, že Duch Svätý vstúpil do Márie a až potom ju Jozef pojal za manželku?
|
|
|
361
|
|
|
360. peter67 17.09.2023, 22:11
Kaso. Ale no - vari si zabudol, že Duch Svätý vstúpil do Márie a až potom ju Jozef pojal za manželku?
360▲
17.09.2023, 22:30
|
(360) Peter67, ahá - tak v tom mohol byť ten pes zakopaný! Ale prečo nás potom katolíci klamú, že ostala navždy pannou...? Ja, ako pokrstený evanjelik, som sa o Márii učil ako o matke Ježišovej, a evanjelici tomu veria doteraz...!
|
|
|
362
|
|
|
361. Kasafran 17.09.2023, 22:30
(360) Peter67, ahá - tak v tom mohol byť ten pes zakopaný! Ale prečo nás potom katolíci klamú, že ostala navždy pannou...? Ja, ako pokrstený evanjelik, som sa o Márii učil ako o matke Ježišovej, a evanjelici tomu veria doteraz...!
361▲
17.09.2023, 22:49
|
Kaso, klamú neklamú a vari to nie je jedno? Možno preto, lebo sa dáte.   A Ujo Igor nás mafii nepredal, aj ked mu skoro z toho krv z nosa tiekla. A ešte aj exministr pritom nakopal.   
|
|
|
363
|
(362) Peter67, veru hej, v našom poprevratovom systéme je to v podstate jedno... Tí, čo vraj neklamú, po voľbách na pravdu zabudnú a tí, čo klamali, klamú ďalej...!
|
|
|
364
|
|
|
363. Kasafran 17.09.2023, 23:06
(362) Peter67, veru hej, v našom poprevratovom systéme je to v podstate jedno... Tí, čo vraj neklamú, po voľbách na pravdu zabudnú a tí, čo klamali, klamú ďalej...!
363▲
18.09.2023, 07:29
|
Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?
|
 |
|
365
|
|
|
364. Lemmy 18.09.2023, 07:29
Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?
364▲
18.09.2023, 07:32
|
Sa bráni tomu, nazvať to prevratom? 
|
 |
|
366
|
|
|
364. Lemmy 18.09.2023, 07:29
Prečo o roku 1948 nepovieš, že išlo o prevrat?
364▲
18.09.2023, 07:38
|
V r 1948 sa jednalo o nežnú revolúciu. Demokrati odovzdali moc komunistom.
|
|
|
168
|
|
|
165. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:39
Už SOM to napísal ale ešte raz 😉
Cesta, sa naprojektuje podľa tvojho želania a ty po nej môžeš/musíš ísť 😉
165▲
17.09.2023, 14:51
|
Ak máš dostatočné poznanie o cestách a ich súvislostiach s javmi, tak sa môže aj cesta projektovať podľa tvojho chcenia.
|
 |
|
170
|
|
|
168. era 17.09.2023, 14:51
Ak máš dostatočné poznanie o cestách a ich súvislostiach s javmi, tak sa môže aj cesta projektovať podľa tvojho chcenia.
168▲
17.09.2023, 14:53
|
Nie, práveže cesty sa projektujú automaticky, mnohokrát aj potom, čo si už dávno zabudol, že si si niečo želal 😉
Potom tvoj život vyzerá ako jeden veľký chaos 😉
|
 |
|
164
|
|
|
161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27
Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉
Popremýšľaj nad tým 😉
161▲
17.09.2023, 14:36
|
Preto SOM povedal, že nestačí dúfať, chcenie je niečo ako potvrdenie, že VESMÍR má naprojektovať cestu 😉
|
 |
|
383
|
|
|
161. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:27
Kde je VÔĽA, tam je CESTA 😉
Popremýšľaj nad tým 😉
161▲
18.09.2023, 09:43
|
|
384
|
|
|
383. Enter 18.09.2023, 09:43
Ty však takú vôľu nemáš.
383▲
18.09.2023, 09:44
|
Už si sa dostatočne vygrcal? 😉
|
 |
|
385
|
|
|
384. Ježiš Kristus 18.09.2023, 09:44
Už si sa dostatočne vygrcal? 😉
384▲
18.09.2023, 09:57
|
Nechápem len naše zdravotníctvo, ktoré by malo ľuďom ako ty poskytnúť takú zdravotnú starostlivosť, aby sa nesnažili ochromiť zdravie mysle
|
|
|
386
|
|
|
385. Enter 18.09.2023, 09:57
Nechápem len naše zdravotníctvo, ktoré by malo ľuďom ako ty poskytnúť takú zdravotnú starostlivosť, aby sa nesnažili ochromiť zdravie mysle
385▲
18.09.2023, 10:01
|
Ty toho nechápeš oveľa viac 😉
|
 |
|
387
|
|
|
386. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:01
Ty toho nechápeš oveľa viac 😉
386▲
18.09.2023, 10:12
|
|
393
|
|
|
387. Enter 18.09.2023, 10:12
Napríklad?
387▲
18.09.2023, 10:19
|
Napríklad, že netreba dráždiť hada bosou nohou po hlavičke 😉
|
 |
|
395
|
|
|
393. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:19
Napríklad, že netreba dráždiť hada bosou nohou po hlavičke 😉
393▲
18.09.2023, 10:28
|
Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.
|
|
|
398
|
|
|
395. Enter 18.09.2023, 10:28
Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.
395▲
18.09.2023, 10:41
|
|
409
|
|
|
395. Enter 18.09.2023, 10:28
Preto by si mal byť pod neustálym dozorom psychiatrov.
395▲
18.09.2023, 12:51
|
(395) Pobežal, to už nemôže nikto z nás, lebo Ty obsadzuješ denno-denne skoro všetkých...
|
|
|
408
|
|
|
386. Ježiš Kristus 18.09.2023, 10:01
Ty toho nechápeš oveľa viac 😉
386▲
18.09.2023, 12:47
|
(386) EnaX, už som sa párkrát vyjadril, že cvok, ak je aj zo zlata, vždy ostáva cvokom - myslím si, že také prirovnanie Pobežala sedí tak, ako detská riť na šerbli...
|
|
|
300
|
|
|
153. Ježiš Kristus 17.09.2023, 14:03
Možností je vždy veľa 😉
JA keď SOM si želal vyliečenie, ešte SOM netušil, že forma bude dvojmesačný pobyt v nemocnici a rezanie 😉
153▲
17.09.2023, 19:17
|
Doma by si sa nevyliečil. Vďaka Bohu za tvoju mamču.  Už si bol aj na prechádzku? 
|
 |
|
302
|
|
|
300. ninka 17.09.2023, 19:17
Doma by si sa nevyliečil. Vďaka Bohu za tvoju mamču.  Už si bol aj na prechádzku? 
300▲
17.09.2023, 19:18
|
|
382
|
|
|
149. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:57
Chcenie pretavíš na lietadlo a pohneš aj so zemskou príťažlivosťou 😉
149▲
18.09.2023, 09:41
|
Prečo si o tom nepovedal svomu psychiatrovi?
|
|
|
381
|
|
|
143. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:54
Dúfať nestačí, treba chcieť 😉
143▲
18.09.2023, 09:40
|
Keď nebudeš spolupracovať s tvojim psychiatrom, nebude ti to stačiť...
|
|
|
155
|
|
|
110. Ježiš Kristus 17.09.2023, 13:09
NIČ musíte, len umreť a potom nasleduje NEBYTIE 😉
110▲
17.09.2023, 14:22
|
(110) EnaX, treba si uvedomiť, že veľa našich predchodcov po ich úmrtí začalo žiť aj tisícročia trvajúcimi spomienkami ich následníkov a ctiteľov, a to až doteraz...
|
|
|
56
|
|
|
3. Enter 17.09.2023, 08:17
lož, ako pracovný nástroj.
https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo
3▲
17.09.2023, 10:52
|
(3) Pobežal, Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!
|
|
|
57
|
|
|
56. Kasafran 17.09.2023, 10:52
(3) Pobežal, Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!
56▲
17.09.2023, 10:53
|
Jemu stačí poznať bibliu 
|
 |
|
371
|
|
|
56. Kasafran 17.09.2023, 10:52
(3) Pobežal, Ty už skutočne nemáš ani tú najmenšiu šancu odcvokovatieť...!
56▲
18.09.2023, 09:30
|
Pobežal - niekto kamsi odbežal a ty si iba ****utý. StBák.
|
|
|
519
|
|
|
3. Enter 17.09.2023, 08:17
lož, ako pracovný nástroj.
https://www.youtube.com/watch?v=pSiWVQ_UQpo
3▲
19.09.2023, 13:01
|
to tvoj pes tak šteká na Fica ? 
|
 |
|
259
|
|
|
1. Kasafran 17.09.2023, 00:26
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4
1▲
17.09.2023, 17:57
|
Kasafran, už som Ti to písal, prečo dávaš také dlhé príspevky, videá... ? Možno by sa rozprúdila diskusia k veci, ak by si bol stručnejší, argumentoval postupne ...  
|
 |
|
260
|
|
|
259. J.Tull 17.09.2023, 17:57
Kasafran, už som Ti to písal, prečo dávaš také dlhé príspevky, videá... ? Možno by sa rozprúdila diskusia k veci, ak by si bol stručnejší, argumentoval postupne ...  
259▲
17.09.2023, 17:59
|
Lebo je tapetár 😉
Diskusia ho v podstate nezaujíma 😉
|
 |
|
263
|
|
|
260. Ježiš Kristus 17.09.2023, 17:59
Lebo je tapetár 😉
Diskusia ho v podstate nezaujíma 😉
260▲
17.09.2023, 18:32
|
To, čo ho zaujíma, sú súhlasné príspevky, ktoré tvrdia to isté, čo si on myslí, Robia mu radosť 🙂
|
 |
|
367
|
|
|
1. Kasafran 17.09.2023, 00:26
R. Fico, R. Kaliňák, T. Gašpar: TO, ČO VÁM UKÁŽEME TERAZ, VYVIEDLO Z MIERY AJ MŇA! - SMER SD Politika Dnes https://www.youtube.com/watch?v=zn-EikL54L4
1▲
18.09.2023, 07:39
|
|
368
|
|
|
367. peter67 18.09.2023, 07:39
HOP
367▲
18.09.2023, 07:41
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vytvoril dzI/O 2015 - 2026
veľkosť : 2 047 843 B
vygenerované za : 0.341 s
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 )
témy zobrazené : 38 793 145 x
jedinečné zobrazenia : 5 266 346 x
ip adresa : 216.73.217.150
|
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
 cez PayPal
cez Viamo
cez Donater
poslaním bitcoinov
|