pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
|
Lipka diskusné fórum
nový "Jeruzalem"
|
sk
|
en
|
aA
|
|
informácia dňa :
zmysel života dňa :
TO: Šok! Od januára v Holandsku sú zakázané drogy
|
|
príspevkov 17 |
zobrazení 574 |
unikátne 138 |
|
Téma je len na čítanie...
1
|
Teda len jedna z nich, ktorá je relatívne bezpečná.
Vdychovanie rajského plynu spôsobuje poškodenie nervového systému, keďže v ľudskom organizme nenávratne deaktivuje vitamín B12, vážne omrzliny z vystavenia sa zmrazenému plynu či poranenia pľúc.
Autor TASR dnes 14:09 Lisabon 21. novembra (TASR) - Užívanie oxidu dusného, známeho aj pod laickým názvom rajský plyn, na relaxačné účely vyvoláva v Európe čoraz väčšie obavy. V pondelok to vo svojej správe uviedlo Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA), podľa ktorého môže táto látka spôsobiť otravu, popáleniny či poškodenie nervového systému. TASR správu prevzala z webstránky EMCDDA a agentúry AFP.
"Medzi užívateľmi panuje domnienka, že vdychovanie oxidu dusného je bezpečné. Vidíme však, že častejšie a intenzívnejšie užívanie tejto omamnej látky zvyšuje riziko vážneho poškodenia zdravia," uviedol riaditeľ EMCDDA Alexis Goosdeel.
Rajský plyn sa používa vo viacerých oblastiach – v zdravotníctve, priemysle či gastronómii. Podľa EMCDDA sa v posledných rokoch rozšíril aj ako relaxačná droga, po ktorej sa ľudia cítia povznesene. Rajský plyn je totiž ľahko dostupný, lacný, a vnímaný ako "relatívne bezpečný".
Vdychovanie rajského plynu spôsobuje poškodenie nervového systému, keďže v ľudskom organizme nenávratne deaktivuje vitamín B12, vážne omrzliny z vystavenia sa zmrazenému plynu či poranenia pľúc.
Užívanie oxidu dusného ako drogy sa v Európe rozšíril najmä v rokoch 2017–18, upozorňuje EMCDDA. Dodáva, že sa rozvinula "profitujúca dodávacia sieť so špecializovanými internetovými obchodmi, ktoré sa zameriavajú na propagáciu rajského plynu na relaxačné účely a ponúkajú ho pod zámienkou výroby šľahačky".
Aj holandské ministerstvo zdravotníctva minulý týždeň oznámilo, že od januára budúceho roka bude v Holandsku zakázané predávať a prechovávať oxid dusný.
|
|
|
2
|
|
|
1. TvojOponent 21.11.2022, 14:42
Teda len jedna z nich, ktorá je relatívne bezpečná. Vdychovanie rajského plynu spôsobuje poškodenie nervového systému, keďže v ľudskom organizme nenávratne deaktivuje vitamín B12, vážne omrzliny z vystavenia sa zmrazenému plynu či poranenia pľúc. Autor TASR dnes 14:09 Lisabon 21. novembra (TASR) - Užívanie oxidu dusného, známeho aj pod laickým názvom rajský plyn, na relaxačné účely vyvoláva v Európe čoraz väčšie obavy. V pondelok to vo svojej správe uviedlo Európske monitorovacie centrum pre d...
1▲
21.11.2022, 14:47
|
A teraz sa predveď, ako budeš brániť používanie toho rajského plynu.
|
 |
|
3
|
|
|
2. Lemmy 21.11.2022, 14:47
A teraz sa predveď, ako budeš brániť používanie toho rajského plynu.
2▲
21.11.2022, 14:54
|
V Tvojom prípade by stačilo dotiahnuť šatku okolo krku 😃
Ty ako sekhunistický aktivista by si mal na túto tému upozorniť. Alebo branie drog je v súlade s ateizmom?
|
|
|
4
|
|
|
3. TvojOponent 21.11.2022, 14:54
V Tvojom prípade by stačilo dotiahnuť šatku okolo krku 😃
Ty ako sekhunistický aktivista by si mal na túto tému upozorniť. Alebo branie drog je v súlade s ateizmom?
3▲
21.11.2022, 15:02
|
Ako súvisí branie drog s ateizmom?
|
 |
|
5
|
|
|
4. Lemmy 21.11.2022, 15:02
Ako súvisí branie drog s ateizmom?
4▲
21.11.2022, 15:08
|
Veriaci považujú branie drog za neprípustné. Ateizmus vsadil na užívanie si pôžitkov bez hraníc. Veď žijete len raz, všakže...
|
|
|
6
|
|
|
5. TvojOponent 21.11.2022, 15:08
Veriaci považujú branie drog za neprípustné. Ateizmus vsadil na užívanie si pôžitkov bez hraníc. Veď žijete len raz, všakže...
5▲
21.11.2022, 15:14
|
Klameš!!! Nájdi niekde nejaký tzv. katechizmus ateizmu, kde sa tvrdí, že ateisti vsadili na branie drog. Teraz som ťa usvedčil z klamstva. Nevieš nič o ateizme, o ateistoch!  Áno, žijeme len raz, všetci, aj ty žiješ len raz, akurát si navyše namýšľaš, že budeš žiť večne. Kde? V pekle? Za to, že klameš?
|
 |
|
7
|
|
|
6. Lemmy 21.11.2022, 15:14
Klameš!!! Nájdi niekde nejaký tzv. katechizmus ateizmu, kde sa tvrdí, že ateisti vsadili na branie drog. Teraz som ťa usvedčil z klamstva. Nevieš nič o ateizme, o ateistoch!
Áno, žijeme len raz, všetci, aj ty žiješ len raz, akurát si navyše namýšľaš, že budeš žiť večne. Kde? V pekle? Za to, že klameš?
6▲
21.11.2022, 15:58
|
 Nájdi mi v katechizme ateizmu, kde je branie drog s ateizmom vylúčené? Kedy naposledy exkomunikovali nejakého ateistu z ateistickej komunity za to, že bral drogy? 
|
|
|
8
|
|
|
7. TvojOponent 21.11.2022, 15:58
Nájdi mi v katechizme ateizmu, kde je branie drog s ateizmom vylúčené? Kedy naposledy exkomunikovali nejakého ateistu z ateistickej komunity za to, že bral drogy? 
7▲
21.11.2022, 16:05
|
Nenájdeš! Tráp sa s tým do smrti!
|
 |
|
9
|
|
|
7. TvojOponent 21.11.2022, 15:58
Nájdi mi v katechizme ateizmu, kde je branie drog s ateizmom vylúčené? Kedy naposledy exkomunikovali nejakého ateistu z ateistickej komunity za to, že bral drogy? 
7▲
22.11.2022, 04:53
|
Si vážne hlupák. Ja mám hľadať to, o čom ty klameš?
|
 |
|
10
|
|
|
9. Lemmy 22.11.2022, 04:53
Si vážne hlupák. Ja mám hľadať to, o čom ty klameš?
9▲
22.11.2022, 09:08
|
 Potvrdil si, že nenájdem obmedzenie pre ateistu nebrať drogy. To úplne stačí. 
|
|
|
11
|
|
|
10. TvojOponent 22.11.2022, 09:08
Potvrdil si, že nenájdem obmedzenie pre ateistu nebrať drogy. To úplne stačí. 
10▲
22.11.2022, 09:47
|
Ateisti sa regulujú sami podľa toho, čo sami pokladajú za správne, nepotrebujú katechizmus ani iné príkazy zvonku.
|
 |
|
12
|
|
|
11. era 22.11.2022, 09:47
Ateisti sa regulujú sami podľa toho, čo sami pokladajú za správne, nepotrebujú katechizmus ani iné príkazy zvonku.
11▲
22.11.2022, 09:58
|
A mimochodom, v rovnakom duchu píše aj Pavol:
"Všetko je mi dovolené, ale nie všetko je mi prospešné."
|
 |
|
13
|
|
|
11. era 22.11.2022, 09:47
Ateisti sa regulujú sami podľa toho, čo sami pokladajú za správne, nepotrebujú katechizmus ani iné príkazy zvonku.
11▲
22.11.2022, 11:37
|
Ak by si v matematike zadefinoval hodnotu čísiel ako nekonečne premenné, teda každý by si svojvoľne určil hodnoty a matematické poučky, viedlo by to k zániku matematiky.
Lemmy sa odvoláva, zaiste obrazne, na ateistický katechizmus. Ateizmus je bezhodnotový systém, ktorý nepovažuje branie drog za rozporujúce s ateizmom.
|
|
|
14
|
|
|
13. TvojOponent 22.11.2022, 11:37
Ak by si v matematike zadefinoval hodnotu čísiel ako nekonečne premenné, teda každý by si svojvoľne určil hodnoty a matematické poučky, viedlo by to k zániku matematiky.
Lemmy sa odvoláva, zaiste obrazne, na ateistický katechizmus. Ateizmus je bezhodnotový systém, ktorý nepovažuje branie drog za rozporujúce s ateizmom.
13▲
22.11.2022, 12:12
|
Život je zariadený tak, že ak človek ním nejde v súlade so svetom, vedie to k jeho zániku.
Takže každý súdny človek sa vyvarúva zadafinovávaniu svojich činov v rozpore s tým, čo mu je o svete známe. Môže to byť aj ateista - ak si vie predstaviť následky, zahrnie to do svojho rozhodovacieho procesu.
Ateizmus vôbec nie je bezhodnotový systém. V podstate má približne rovnaké hodnoty ako teizmus, iba ich neodvodzuje od Boha, ale od človeka a od prírody.
|
 |
|
16
|
|
|
13. TvojOponent 22.11.2022, 11:37
Ak by si v matematike zadefinoval hodnotu čísiel ako nekonečne premenné, teda každý by si svojvoľne určil hodnoty a matematické poučky, viedlo by to k zániku matematiky.
Lemmy sa odvoláva, zaiste obrazne, na ateistický katechizmus. Ateizmus je bezhodnotový systém, ktorý nepovažuje branie drog za rozporujúce s ateizmom.
13▲
22.11.2022, 12:57
|
Co ty zase máš proti ľudom, ktorí si v parku pofajčia a potom sú veselí a smejú sa? Co ty máš proti ľudom, ktorí sa naklepú a lietajú v iných dimenziách? Je predsa každého osobná vec, čo robí a ako chce žiť svoj život!!!
|
|
|
15
|
|
|
1. TvojOponent 21.11.2022, 14:42
Teda len jedna z nich, ktorá je relatívne bezpečná. Vdychovanie rajského plynu spôsobuje poškodenie nervového systému, keďže v ľudskom organizme nenávratne deaktivuje vitamín B12, vážne omrzliny z vystavenia sa zmrazenému plynu či poranenia pľúc. Autor TASR dnes 14:09 Lisabon 21. novembra (TASR) - Užívanie oxidu dusného, známeho aj pod laickým názvom rajský plyn, na relaxačné účely vyvoláva v Európe čoraz väčšie obavy. V pondelok to vo svojej správe uviedlo Európske monitorovacie centrum pre d...
1▲
22.11.2022, 12:50
|
Od januára? To tým komunistom dlho trvalo, kým nastolili status quo spred nežnej. A čo je sakra vládu do toho, čo kto vdy****e? Je to každého osobná vec!!!! Každý si prispieva do zdravotnej poisťovne a štát je povinný!!! zachrániť každého čuchača, sypača, fajčiaceho, klepajúceho!!!!! Proste tu ide o človeka!!!
|
|
|
17
|
|
|
15. peter67 22.11.2022, 12:50
Od januára? To tým komunistom dlho trvalo, kým nastolili status quo spred nežnej. A čo je sakra vládu do toho, čo kto vdy****e? Je to každého osobná vec!!!! Každý si prispieva do zdravotnej poisťovne a štát je povinný!!! zachrániť každého čuchača, sypača, fajčiaceho, klepajúceho!!!!! Proste tu ide o človeka!!!
15▲
24.11.2022, 17:58
|
(15) Peter67, každého vec je to dovtedy, kým liečením následkov toho "fetového vdychovania" nemarí možnosť liečenia nielen môjho "kovidového vdychovania...!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vytvoril dzI/O 2015 - 2026
veľkosť : 102 191 B
vygenerované za : 0.184 s
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 )
témy zobrazené : 38 793 086 x
jedinečné zobrazenia : 5 266 342 x
ip adresa : 216.73.217.150
|
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
 cez PayPal
cez Viamo
cez Donater
poslaním bitcoinov
|