pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
|
Lipka diskusné fórum
nový "Jeruzalem"
|
sk
|
en
|
aA
|
|
informácia dňa :
zmysel života dňa :
Prečo má dzio.sk podtitul nový "Jeruzalem" ;)
|
|
príspevkov 186 |
zobrazení 5 419 |
unikátne 276 |
tému vytvoril(a) 23.12.2024 12:42 Dzio
|
Téma je len na čítanie...
1
|
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené z tehál 😉
3. Pochopil som ako je to s tým napĺňaním proroctiev 😉 Nie je to o tom, že niekto v minulosti vidí budúcnosť (to sa principiálne nedá), ale že niekto v budúcnosti vykoná kroky, ktoré smerujú k tomu, že naplní, čo bolo prorokované 😉 Teda je to obrátený proces 😉
4. A tak si vlastne môžeš odčiarknuť, že proroctvo o zostúpení nového Jeruzalema sa naplnilo 😉
5. Je to samozrejme celé len moja fantasmagória, alebo ak chceš, považuj to za recesiu 😉 Jedine, že by na tom niečo bolo 😉
|
 |
|
2
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
23.12.2024, 13:08
|
No nezabudni, že novým Jeruzalemom je aj Žumpa 
|
 |
|
3
|
|
|
2. Nadja 23.12.2024, 13:08
No nezabudni, že novým Jeruzalemom je aj Žumpa 
2▲
23.12.2024, 13:09
|
|
4
|
|
|
3. Dzio 23.12.2024, 13:09
Žumpa je krycie meno 😉
3▲
23.12.2024, 13:10
|
|
5
|
|
|
4. Nadja 23.12.2024, 13:10
Nového Jeruzalema.
4▲
23.12.2024, 13:12
|
Jojo, ale predstav si, čoho sa účastníš 😉
Niečoho o čom sa o tisíc rokov bude rozprávať ako dnes sa rozpráva o Ježiškovi 😉
|
 |
|
6
|
|
|
5. Dzio 23.12.2024, 13:12
Jojo, ale predstav si, čoho sa účastníš 😉
Niečoho o čom sa o tisíc rokov bude rozprávať ako dnes sa rozpráva o Ježiškovi 😉
5▲
23.12.2024, 13:17
|
No to by si musel prísť nejakým PR, ako Ježiš s tou premenou vody na víno 
|
 |
|
7
|
|
|
6. Nadja 23.12.2024, 13:17
No to by si musel prísť nejakým PR, ako Ježiš s tou premenou vody na víno 
6▲
23.12.2024, 13:18
|
Nemboj, za tých 1000 rokov ľudia nagenerujú toľko nezmyslov o tom, čo sa tu dialo, že budeš až zírať 😉
|
 |
|
8
|
|
|
7. Dzio 23.12.2024, 13:18
Nemboj, za tých 1000 rokov ľudia nagenerujú toľko nezmyslov o tom, čo sa tu dialo, že budeš až zírať 😉
7▲
23.12.2024, 13:21
|
Ale to mi teraz fakt napadlo, že nebyť "zázrakov", Ježišove myšlienky by nikoho nezaujali, nepresvedčili ...?
|
 |
|
10
|
|
|
8. Nadja 23.12.2024, 13:21
Ale to mi teraz fakt napadlo, že nebyť "zázrakov", Ježišove myšlienky by nikoho nezaujali, nepresvedčili ...?
8▲
23.12.2024, 13:22
|
Ak chceš ľudí prilákať do cirkusu, potrebuješ atrakcie 😉
Je to jednoduché 😉
|
 |
|
15
|
|
|
8. Nadja 23.12.2024, 13:21
Ale to mi teraz fakt napadlo, že nebyť "zázrakov", Ježišove myšlienky by nikoho nezaujali, nepresvedčili ...?
8▲
23.12.2024, 13:25
|
Možno je vysvetlenie práve v tom, že by v Ježišovom prípade vôbec nešlo o myšlienky, ale práve iba a len o tie zázraky.
|
 |
|
23
|
|
|
15. era 23.12.2024, 13:25
Možno je vysvetlenie práve v tom, že by v Ježišovom prípade vôbec nešlo o myšlienky, ale práve iba a len o tie zázraky.
15▲
23.12.2024, 13:29
|
A to by bolo na čo dobré? Na to nemusel existovať Ježiš predsa. Boh by to zvládol.
|
 |
|
25
|
|
|
23. Nadja 23.12.2024, 13:29
A to by bolo na čo dobré? Na to nemusel existovať Ježiš predsa. Boh by to zvládol.
23▲
23.12.2024, 13:31
|
Nechápal som doteraz vetu : Boh potreboval skúsenosť ako človek 😉
Ale po mojej skúsenosti s vami už začínam asi chápať 😉
Prosto ľudstvo má problém 😉
Asi to nejako tak všetci podvedomo vnímame 😉
A aby mohol niekto ten problém vyriešiť, tak si to potrebuje ošahať 😉
Rozobrať na súčiastky, sledovať, skúmať, pozorovať, analyzovať a nájsť riešenie 😉
|
 |
|
29
|
|
|
25. Dzio 23.12.2024, 13:31
Nechápal som doteraz vetu : Boh potreboval skúsenosť ako človek 😉
Ale po mojej skúsenosti s vami už začínam asi chápať 😉
Prosto ľudstvo má problém 😉
Asi to nejako tak všetci podvedomo vnímame 😉
A aby mohol niekto ten problém vyriešiť, tak si to potrebuje ošahať 😉
Rozobrať na súčiastky, sledovať, skúmať, pozorovať, analyzovať a nájsť riešenie 😉
25▲
23.12.2024, 13:35
|
Riešenie je myšlienka, nie zázrak 🙂
|
 |
|
31
|
|
|
29. Nadja 23.12.2024, 13:35
Riešenie je myšlienka, nie zázrak 🙂
29▲
23.12.2024, 13:36
|
No to určite.
Keď Ti zabehne kosť z kapra do krku, skús ju vybrať myšlienkou... 😁
|
 |
|
34
|
|
|
31. era 23.12.2024, 13:36
No to určite.
Keď Ti zabehne kosť z kapra do krku, skús ju vybrať myšlienkou... 😁
31▲
23.12.2024, 13:38
|
Myšlienky mám na to, aby mi tá kosť nezabehla, šak viem že nie pažravo hltať 🙂
|
 |
|
38
|
|
|
34. Nadja 23.12.2024, 13:38
Myšlienky mám na to, aby mi tá kosť nezabehla, šak viem že nie pažravo hltať 🙂
34▲
23.12.2024, 13:45
|
Počkaj, streneš raz možno telepatov, tí sa ti tam nasáčkujú a pošlú ti tam toľko myš-lienok, že ťa zahltia 😉
A potom budeš vyskakovať, jak si nad vecou 😉
|
 |
|
102
|
|
|
34. Nadja 23.12.2024, 13:38
Myšlienky mám na to, aby mi tá kosť nezabehla, šak viem že nie pažravo hltať 🙂
34▲
23.12.2024, 14:50
|
Ale keď už sú veci naprosto pobabrané, pomôže iba zázrak. 🙂🙂🙂
|
 |
|
32
|
|
|
29. Nadja 23.12.2024, 13:35
Riešenie je myšlienka, nie zázrak 🙂
29▲
23.12.2024, 13:36
|
Mať myš-lienku, ktorej daná entita aj rozumie je skoro by som povedal až zázrak 😉
|
 |
|
26
|
|
|
23. Nadja 23.12.2024, 13:29
A to by bolo na čo dobré? Na to nemusel existovať Ježiš predsa. Boh by to zvládol.
23▲
23.12.2024, 13:32
|
To záleží od toho, čo si predstavujeme pod pojmom "Boh".
Človek tiež zvládne všeličo, ale na mnohé veci musí použiť nejaký nástroj - kliešte, nožnice, mikroskop.........
|
 |
|
33
|
|
|
26. era 23.12.2024, 13:32
To záleží od toho, čo si predstavujeme pod pojmom "Boh".
Človek tiež zvládne všeličo, ale na mnohé veci musí použiť nejaký nástroj - kliešte, nožnice, mikroskop.........
26▲
23.12.2024, 13:36
|
Niečo ako ten stroj, ktorý mu pomože dvihnuť ten balvan, ktorý nezvláda  OK.
|
 |
|
9
|
|
|
6. Nadja 23.12.2024, 13:17
No to by si musel prísť nejakým PR, ako Ježiš s tou premenou vody na víno 
6▲
23.12.2024, 13:21
|
|
11
|
|
|
9. Pátrač 23.12.2024, 13:21
Naši krčmári toto PR majú dávno zvládnuté, dokonca aj s pálenkou.   
9▲
23.12.2024, 13:23
|
Len či to až tak dobre presviedča ľudí... 
|
 |
|
14
|
|
|
11. Nadja 23.12.2024, 13:23
Len či to až tak dobre presviedča ľudí... 
11▲
23.12.2024, 13:24
|
Platia? Platia. Tak tomu uverili. 
|
 |
|
19
|
|
|
14. Pátrač 23.12.2024, 13:24
Platia?
Platia.
Tak tomu uverili. 
14▲
23.12.2024, 13:26
|
Dovolím si odvážne pripodotknúť, že by platili aj za nekrstené 
|
 |
|
86
|
|
|
19. Nadja 23.12.2024, 13:26
Dovolím si odvážne pripodotknúť, že by platili aj za nekrstené 
19▲
23.12.2024, 14:42
|
|
93
|
|
|
89. Nadja 23.12.2024, 14:43
Nič iné im nezostávalo.
89▲
23.12.2024, 14:46
|
|
12
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
23.12.2024, 13:23
|
Už som tu vysvetľoval, že vidieť budúcnosť je nielen že možné, ale dokáže to v istej miere úplne každý z nás.
Vidieť budúcnosť totiž neznamená, že to, čo je videné, sa aj určite stane. Znamená to iba to, že je budúcnosť videná v konkrétnom okamihu prítomnosti.
A v danom okamihu prítomnosti všetko ukazuje na nejakú konkrétnu budúcnosť.
Príklad - idem si zastrúhať tupú ceruzku - v duchu môžem už v prítomnosti vidieť budúcnosť, aká tá ceruzka bude po zastrúhaní. TO je to, čo sa myslí videním budúcnosti.
Ak mi však niečo znemožní ceruzku zastrúhať, tak proste tá videná budúcnosť nenastane.
|
 |
|
13
|
|
|
12. era 23.12.2024, 13:23
Už som tu vysvetľoval, že vidieť budúcnosť je nielen že možné, ale dokáže to v istej miere úplne každý z nás.
Vidieť budúcnosť totiž neznamená, že to, čo je videné, sa aj určite stane. Znamená to iba to, že je budúcnosť videná v konkrétnom okamihu prítomnosti.
A v danom okamihu prítomnosti všetko ukazuje na nejakú konkrétnu budúcnosť.
Príklad - idem si zastrúhať tupú ceruzku - v duchu môžem už v prítomnosti vidieť budúcnosť, aká tá ceruzka bude po zastrúhaní. TO je to, čo...
12▲
23.12.2024, 13:24
|
To však nie je budúcnosť ale len predstava (z môjho pohľadu) 😉
|
 |
|
17
|
|
|
13. Dzio 23.12.2024, 13:24
To však nie je budúcnosť ale len predstava (z môjho pohľadu) 😉
13▲
23.12.2024, 13:26
|
Áno, je to videnie. Avšak v mnohých prípadoch sa naozaj vyplní.
|
 |
|
21
|
|
|
17. era 23.12.2024, 13:26
Áno, je to videnie. Avšak v mnohých prípadoch sa naozaj vyplní.
17▲
23.12.2024, 13:27
|
Ten plán (ktorý si naprojektuješ v predstave) môžeš naplniť len vtedy ak ti do cesty neskočí "jeleň" 😉
|
 |
|
24
|
|
|
21. Dzio 23.12.2024, 13:27
Ten plán (ktorý si naprojektuješ v predstave) môžeš naplniť len vtedy ak ti do cesty neskočí "jeleň" 😉
21▲
23.12.2024, 13:31
|
Presne tak. Jasne si zadefinoval princíp.
A teraz už ide len o to, že ak existuje človek, ktorý má prehľad nielen o tej veci, ktorú práve vidí, ale aj o všetkých jeleňoch a iných faktoroch, ktoré by do naplnenia mohli skočiť, tak môže vysloviť takú predpoveď, ktorá má naozaj veľmi vysoké percento pravdepodobnosti, že sa vyplní.
|
 |
|
27
|
|
|
24. era 23.12.2024, 13:31
Presne tak. Jasne si zadefinoval princíp.
A teraz už ide len o to, že ak existuje človek, ktorý má prehľad nielen o tej veci, ktorú práve vidí, ale aj o všetkých jeleňoch a iných faktoroch, ktoré by do naplnenia mohli skočiť, tak môže vysloviť takú predpoveď, ktorá má naozaj veľmi vysoké percento pravdepodobnosti, že sa vyplní.
24▲
23.12.2024, 13:32
|
Vieš akú veľkú hlavu by musel mať človek, ktorý by "poznal" všetky skutočnosti? 😉
Asi takú veľkú ako je vesmír 😉
|
 |
|
28
|
|
|
27. Dzio 23.12.2024, 13:32
Vieš akú veľkú hlavu by musel mať človek, ktorý by "poznal" všetky skutočnosti? 😉
Asi takú veľkú ako je vesmír 😉
27▲
23.12.2024, 13:34
|
|
30
|
|
|
28. era 23.12.2024, 13:34
Je to tak.
28▲
23.12.2024, 13:35
|
No, takže z toho vyplýva (tak opatrne), že náš vesmír, to je mozog nejakej entity, ktorú zdejší volajú Boh 😉
|
 |
|
35
|
|
|
30. Dzio 23.12.2024, 13:35
No, takže z toho vyplýva (tak opatrne), že náš vesmír, to je mozog nejakej entity, ktorú zdejší volajú Boh 😉
30▲
23.12.2024, 13:43
|
A my sme paraziti... 
|
 |
|
37
|
|
|
35. Nadja 23.12.2024, 13:43
A my sme paraziti... 
35▲
23.12.2024, 13:44
|
|
39
|
|
|
37. Dzio 23.12.2024, 13:44
Biolit na nás 😉
37▲
23.12.2024, 13:47
|
Nepomôže, vznikáme zo samej podstaty vesmíru 🙂
|
 |
|
40
|
|
|
39. Nadja 23.12.2024, 13:47
Nepomôže, vznikáme zo samej podstaty vesmíru 🙂
39▲
23.12.2024, 13:48
|
Veď hej, darmo ja túžil po ne-bytí, keď také sa nedá 😉
|
 |
|
41
|
|
|
40. Dzio 23.12.2024, 13:48
Veď hej, darmo ja túžil po ne-bytí, keď také sa nedá 😉
40▲
23.12.2024, 13:49
|
Otázne skôr je, či nás má trápiť nejaké ne-bytie 
|
 |
|
42
|
|
|
41. Nadja 23.12.2024, 13:49
Otázne skôr je, či nás má trápiť nejaké ne-bytie 
41▲
23.12.2024, 13:50
|
Ak je ti život neznesiteľný, tak je to jediná vec, po ktorej túžiš 😉
Hlavne ak to trvá dlho 😉
|
 |
|
43
|
|
|
42. Dzio 23.12.2024, 13:50
Ak je ti život neznesiteľný, tak je to jediná vec, po ktorej túžiš 😉
Hlavne ak to trvá dlho 😉
42▲
23.12.2024, 13:51
|
Niektorí s tým aj seknú ale podľa mňa to nepomôže 😉
|
 |
|
44
|
|
|
42. Dzio 23.12.2024, 13:50
Ak je ti život neznesiteľný, tak je to jediná vec, po ktorej túžiš 😉
Hlavne ak to trvá dlho 😉
42▲
23.12.2024, 13:52
|
To ma ale trápi bytie, nie nebytie 🙂 Ono to nebytie aj tak raz príde, a potom znovuzrodenie -> kolobeh látok.
|
 |
|
45
|
|
|
44. Nadja 23.12.2024, 13:52
To ma ale trápi bytie, nie nebytie 🙂 Ono to nebytie aj tak raz príde, a potom znovuzrodenie -> kolobeh látok.
44▲
23.12.2024, 13:54
|
Áno, trápi ťa bytie a preto chceš ne-byť 😉
A prebieha vlastne celovesmírne referendum na otázku byť či nebyť 😉
Zatiaľ zdá sa prevláda názor, že byť je lepšie aj napriek problémom, ktoré bytie prináša 😉
|
 |
|
46
|
|
|
45. Dzio 23.12.2024, 13:54
Áno, trápi ťa bytie a preto chceš ne-byť 😉
A prebieha vlastne celovesmírne referendum na otázku byť či nebyť 😉
Zatiaľ zdá sa prevláda názor, že byť je lepšie aj napriek problémom, ktoré bytie prináša 😉
45▲
23.12.2024, 13:56
|
To nie je otázka chcenia, ale kontinuity, spontánnosti, rozumej vlastností vesmíru. Magnet si nevie povedať, že nechce byť magnetický 🙂
|
 |
|
47
|
|
|
46. Nadja 23.12.2024, 13:56
To nie je otázka chcenia, ale kontinuity, spontánnosti, rozumej vlastností vesmíru. Magnet si nevie povedať, že nechce byť magnetický 🙂
46▲
23.12.2024, 13:58
|
Ale my sme predsa len tak trochu viac než len magnet, či? 😉
|
 |
|
48
|
|
|
47. Dzio 23.12.2024, 13:58
Ale my sme predsa len tak trochu viac než len magnet, či? 😉
47▲
23.12.2024, 14:00
|
Ale tým vlastnostiam vesmíru podliehame úplne rovnako 🙂
|
 |
|
49
|
|
|
48. Nadja 23.12.2024, 14:00
Ale tým vlastnostiam vesmíru podliehame úplne rovnako 🙂
48▲
23.12.2024, 14:02
|
To hej 😉
Ale principiálne sme niečo / niekto, čo / kto ho dokáže i pretvárať zvnútra 😉
Rozhodneš sa, že presunieš kameň z miesta na miesto a vesmír je iný 😉
|
 |
|
51
|
|
|
49. Dzio 23.12.2024, 14:02
To hej 😉
Ale principiálne sme niečo / niekto, čo / kto ho dokáže i pretvárať zvnútra 😉
Rozhodneš sa, že presunieš kameň z miesta na miesto a vesmír je iný 😉
49▲
23.12.2024, 14:04
|
Vlastnosti vesmíru zmeniť nevieme, a o to ide. Nie poponiesť kameň o meter inam.
Rozmýšľam, že aj keby existoval Boh, aj on by bol zakomponovaný vo vlastnostiach vesmíru, jeho súčasťou alebo súčasťou jeho vlastností.
|
 |
|
52
|
|
|
51. Nadja 23.12.2024, 14:04
Vlastnosti vesmíru zmeniť nevieme, a o to ide. Nie poponiesť kameň o meter inam.
Rozmýšľam, že aj keby existoval Boh, aj on by bol zakomponovaný vo vlastnostiach vesmíru, jeho súčasťou alebo súčasťou jeho vlastností.
51▲
23.12.2024, 14:05
|
Ak nevieme, tak nevieme 😉
|
 |
|
54
|
|
|
52. Dzio 23.12.2024, 14:05
Ak nevieme, tak nevieme 😉
52▲
23.12.2024, 14:06
|
Konečne niečo priam tautologicky pravdivé 
|
 |
|
58
|
|
|
54. Nadja 23.12.2024, 14:06
Konečne niečo priam tautologicky pravdivé 
54▲
23.12.2024, 14:08
|
Ale ak vieme, tak vieme 😉
Táto sa ti tiež páči? 😉
|
 |
|
60
|
|
|
58. Dzio 23.12.2024, 14:08
Ale ak vieme, tak vieme 😉
Táto sa ti tiež páči? 😉
58▲
23.12.2024, 14:09
|
|
65
|
|
|
60. Nadja 23.12.2024, 14:09
Nie, lebo nevieme.
60▲
23.12.2024, 14:12
|
|
68
|
|
|
65. Dzio 23.12.2024, 14:12
Na to som sa nepýtal 😉
65▲
23.12.2024, 14:16
|
Pýtal, a ja odpovedám a aj uvádzam dôvod 
|
 |
|
69
|
|
|
68. Nadja 23.12.2024, 14:16
Pýtal, a ja odpovedám a aj uvádzam dôvod 
68▲
23.12.2024, 14:17
|
Čiže odpoveď je, že sa ti nepáči 😉
Ok to som chcel počuť 😉
Tvoj "svet", tvoje obmedzenia 😉
Beriem na vedomie 😉
|
 |
|
70
|
|
|
69. Dzio 23.12.2024, 14:17
Čiže odpoveď je, že sa ti nepáči 😉
Ok to som chcel počuť 😉
Tvoj "svet", tvoje obmedzenia 😉
Beriem na vedomie 😉
69▲
23.12.2024, 14:21
|
Veď to je jasné, ty by si chcel, aby tvoj svet mal moje obmedzenia? 🙂 Ale asi už považujem túto vetvu diskusie za príliš vzdialenú nejakej zmysluplnosti : 🙂
|
 |
|
71
|
|
|
70. Nadja 23.12.2024, 14:21
Veď to je jasné, ty by si chcel, aby tvoj svet mal moje obmedzenia? 🙂 Ale asi už považujem túto vetvu diskusie za príliš vzdialenú nejakej zmysluplnosti : 🙂
70▲
23.12.2024, 14:25
|
Nie, chcel som tým povedať, že asi sa bojíš niečoho ak si obmedzuješ svoj svet nejakými pravidlami 😉
Zjavne toho, čo je tam "vonku" 😉
|
 |
|
72
|
|
|
71. Dzio 23.12.2024, 14:25
Nie, chcel som tým povedať, že asi sa bojíš niečoho ak si obmedzuješ svoj svet nejakými pravidlami 😉
Zjavne toho, čo je tam "vonku" 😉
71▲
23.12.2024, 14:26
|
No, ja som asi viac realistka, fantázia a úlety nie sú mojou silnou stránkou. 🙂
|
 |
|
73
|
|
|
72. Nadja 23.12.2024, 14:26
No, ja som asi viac realistka, fantázia a úlety nie sú mojou silnou stránkou. 🙂
72▲
23.12.2024, 14:27
|
A asi nemá cenu sa nad tým trápiť, je to tak. Ale zasa, jeden je taký, druhý onaký, a všichni dohromady... atď 🙂  
|
 |
|
74
|
|
|
72. Nadja 23.12.2024, 14:26
No, ja som asi viac realistka, fantázia a úlety nie sú mojou silnou stránkou. 🙂
72▲
23.12.2024, 14:32
|
Vieš v čom je zásadné zlyhanie toho akože realistického prístupu? 😉
Že dnes je realita nejaká a už zajtra my "fantasti" objavíme nové vlastnosti reality a pravidlá sa zmenia 😉
Tebe ostane sa len prispôsobiť tej zmene, alebo tá druhá možnosť evolučná 😉
|
 |
|
75
|
|
|
74. Dzio 23.12.2024, 14:32
Vieš v čom je zásadné zlyhanie toho akože realistického prístupu? 😉
Že dnes je realita nejaká a už zajtra my "fantasti" objavíme nové vlastnosti reality a pravidlá sa zmenia 😉
Tebe ostane sa len prispôsobiť tej zmene, alebo tá druhá možnosť evolučná 😉
74▲
23.12.2024, 14:33
|
To je ti ako s fotónom 😉 Všetci namojdušu vedia, že rýchlejšia častica ne-existuje 😉 Až kým sa nezistí, že existuje    😉
|
 |
|
79
|
|
|
75. Dzio 23.12.2024, 14:33
To je ti ako s fotónom 😉
Všetci namojdušu vedia, že rýchlejšia častica ne-existuje 😉
Až kým sa nezistí, že existuje   😉
75▲
23.12.2024, 14:39
|
No, asi väčšia rýchlosť nie je, lebo vieme, že výsledkom je potom nezmysel. Takže, ak sa niečo zistí, tak to nebude rýchlosť, ale niečo, čo ju iným spôsobom ovplyvňuje.
|
 |
|
84
|
|
|
79. Nadja 23.12.2024, 14:39
No, asi väčšia rýchlosť nie je, lebo vieme, že výsledkom je potom nezmysel. Takže, ak sa niečo zistí, tak to nebude rýchlosť, ale niečo, čo ju iným spôsobom ovplyvňuje.
79▲
23.12.2024, 14:41
|
Predstav si, že by takto rozmýšľal Einstein, že musí to byť tak, ako vymyslel Newton 😉
Chápeš už? 😉
|
 |
|
76
|
|
|
74. Dzio 23.12.2024, 14:32
Vieš v čom je zásadné zlyhanie toho akože realistického prístupu? 😉
Že dnes je realita nejaká a už zajtra my "fantasti" objavíme nové vlastnosti reality a pravidlá sa zmenia 😉
Tebe ostane sa len prispôsobiť tej zmene, alebo tá druhá možnosť evolučná 😉
74▲
23.12.2024, 14:37
|
|
77
|
|
|
76. Nadja 23.12.2024, 14:37
Vedu nerobia fantasti 🙂
76▲
23.12.2024, 14:38
|
Musíš mať veľkú fantáziu, keď chceš generovať tie hypotézy, ktoré voláte "vedecké" 😉
|
 |
|
92
|
|
|
77. Dzio 23.12.2024, 14:38
Musíš mať veľkú fantáziu, keď chceš generovať tie hypotézy, ktoré voláte "vedecké" 😉
77▲
23.12.2024, 14:45
|
To nie je fantázia, ale vízie 🙂
|
 |
|
98
|
|
|
92. Nadja 23.12.2024, 14:45
To nie je fantázia, ale vízie 🙂
92▲
23.12.2024, 14:48
|
Však volaj to ako chceš 😉
Ide len o to, že sa pri tom procese generovania takej teórie musíš vzdialiť z reality 😉
|
 |
|
99
|
|
|
98. Dzio 23.12.2024, 14:48
Však volaj to ako chceš 😉
Ide len o to, že sa pri tom procese generovania takej teórie musíš vzdialiť z reality 😉
98▲
23.12.2024, 14:49
|
Ano, ale nie je to fantázia, musíš sa držať iba v rámci toho, čo už poznáš.
|
 |
|
100
|
|
|
99. Nadja 23.12.2024, 14:49
Ano, ale nie je to fantázia, musíš sa držať iba v rámci toho, čo už poznáš.
99▲
23.12.2024, 14:49
|
A ako by si potom dospela k niečomu novému? 😉
|
 |
|
104
|
|
|
100. Dzio 23.12.2024, 14:49
A ako by si potom dospela k niečomu novému? 😉
100▲
23.12.2024, 14:52
|
Normálne, to si neodporuje. Tam, kde to nepoznáš, ideš intuitívne, ale nesmieš prekročiť to, čo znáš. Ako cesta do lesa. Auto ide po silnici, a keď príde na čistinku, zaparkuje, kde je to vhodné.
|
 |
|
106
|
|
|
104. Nadja 23.12.2024, 14:52
Normálne, to si neodporuje. Tam, kde to nepoznáš, ideš intuitívne, ale nesmieš prekročiť to, čo znáš. Ako cesta do lesa. Auto ide po silnici, a keď príde na čistinku, zaparkuje, kde je to vhodné.
104▲
23.12.2024, 14:52
|
Definuj, čo znamená intuitívne 😉
Ako sa to robí to, intuitívne? 😉
|
 |
|
108
|
|
|
106. Dzio 23.12.2024, 14:52
Definuj, čo znamená intuitívne 😉
Ako sa to robí to, intuitívne? 😉
106▲
23.12.2024, 14:55
|
No keď sa niečim dlho zaoberáš, tak nadobúdaš istú intuíciu, kade by tvoje myšlienky mohli pokračovať, Nie ako teraz ja si zmyslím, že budem meniť fyzikálne teorie, o ktorých neviem nič, len to, že sme sa niečo také učili na základke...
|
 |
|
110
|
|
|
108. Nadja 23.12.2024, 14:55
No keď sa niečim dlho zaoberáš, tak nadobúdaš istú intuíciu, kade by tvoje myšlienky mohli pokračovať, Nie ako teraz ja si zmyslím, že budem meniť fyzikálne teorie, o ktorých neviem nič, len to, že sme sa niečo také učili na základke...
108▲
23.12.2024, 14:56
|
Predstav si že sa dostaneš do džungle, kde žiadne "cesty" nie sú 😉
Teda (ne)pomôže ti nič, čo si sa učila 😉
Ako sa intuíciou s takou situáciou vysporiadaš? 😉
|
 |
|
112
|
|
|
110. Dzio 23.12.2024, 14:56
Predstav si že sa dostaneš do džungle, kde žiadne "cesty" nie sú 😉
Teda (ne)pomôže ti nič, čo si sa učila 😉
Ako sa intuíciou s takou situáciou vysporiadaš? 😉
110▲
23.12.2024, 15:02
|
„Ak som videl ďalej, bolo to preto, že som stál na pleciach obrov.“ — Isaac Newton.
Nerozprávame o neandertálcoch.
|
 |
|
113
|
|
|
112. Nadja 23.12.2024, 15:02
„Ak som videl ďalej, bolo to preto, že som stál na pleciach obrov.“ — Isaac Newton.
Nerozprávame o neandertálcoch.
112▲
23.12.2024, 15:04
|
To je jedno na aký časový okamih v histórii či budúcnosti sa pozrieš 😉
Vždy je to o tom, že existuje tvorca (napríklad lipky) 😉
A potom tu sú tí, ktorí danú vec skúmajú (napríklad ten, ktorý by študoval ako je lipka spravená) 😉
|
 |
|
114
|
|
|
113. Dzio 23.12.2024, 15:04
To je jedno na aký časový okamih v histórii či budúcnosti sa pozrieš 😉
Vždy je to o tom, že existuje tvorca (napríklad lipky) 😉
A potom tu sú tí, ktorí danú vec skúmajú (napríklad ten, ktorý by študoval ako je lipka spravená) 😉
113▲
23.12.2024, 15:06
|
Tí druhí sa volajú vedci 😉
|
 |
|
115
|
|
|
113. Dzio 23.12.2024, 15:04
To je jedno na aký časový okamih v histórii či budúcnosti sa pozrieš 😉
Vždy je to o tom, že existuje tvorca (napríklad lipky) 😉
A potom tu sú tí, ktorí danú vec skúmajú (napríklad ten, ktorý by študoval ako je lipka spravená) 😉
113▲
23.12.2024, 15:08
|
Ide o to, že keby som ja použila fantáziu, a mala aj predstavu, ako programovať Lipku bude to absolutne k ničomu, na rozdiel od toho, keby si tu predstavu mal ty. Čomu furt nerozumieš? 🙂
|
 |
|
116
|
|
|
115. Nadja 23.12.2024, 15:08
Ide o to, že keby som ja použila fantáziu, a mala aj predstavu, ako programovať Lipku bude to absolutne k ničomu, na rozdiel od toho, keby si tu predstavu mal ty. Čomu furt nerozumieš? 🙂
115▲
23.12.2024, 15:09
|
|
117
|
|
|
116. Dzio 23.12.2024, 15:09
Lipka bola len príklad 😉
116▲
23.12.2024, 15:10
|
Veď hej, a dobrý príklad 🙂
|
 |
|
118
|
|
|
117. Nadja 23.12.2024, 15:10
Veď hej, a dobrý príklad 🙂
117▲
23.12.2024, 15:42
|
Dám ti iný príklad 😉
Ty "vieš" o tom, že medzihviezdne lety sú prakticky nemožné, lebo najrýchlejšia možná rýchlosť je nejaká, ktorú môže dosiahnuť vesmírna loď 😉 A toto obmedzenie ti tým medzihviedznym letom bráni 😉 Kým sa nenájde niekto, kto "vymyslí" ako by to šlo 😉
|
 |
|
119
|
|
|
118. Dzio 23.12.2024, 15:42
Dám ti iný príklad 😉
Ty "vieš" o tom, že medzihviezdne lety sú prakticky nemožné, lebo najrýchlejšia možná rýchlosť je nejaká, ktorú môže dosiahnuť vesmírna loď 😉 A toto obmedzenie ti tým medzihviedznym letom bráni 😉 Kým sa nenájde niekto, kto "vymyslí" ako by to šlo 😉
118▲
23.12.2024, 15:45
|
Hmmm... "Ano, je to možné, ale netuším, ako" 
|
 |
|
120
|
|
|
119. Nadja 23.12.2024, 15:45
Hmmm... "Ano, je to možné, ale netuším, ako" 
119▲
23.12.2024, 15:47
|
To je druhotný problémik 😉
Podstatné je len vedieť sa adaptovať na zmeny, aby si prežila evolúciu 😉
Možno zajtra príde genetický vedec a zmení ti dna tak, že ti narastú krídla a budeš vedieť lietať, ako si vždy chcela 😉
|
 |
|
121
|
|
|
120. Dzio 23.12.2024, 15:47
To je druhotný problémik 😉
Podstatné je len vedieť sa adaptovať na zmeny, aby si prežila evolúciu 😉
Možno zajtra príde genetický vedec a zmení ti dna tak, že ti narastú krídla a budeš vedieť lietať, ako si vždy chcela 😉
120▲
23.12.2024, 15:49
|
Jo, narastú mi krídla, ale aj tretia noha... Nie, problém je v tom, že kým neviem, ako, tak klamem, že to možné je. Ja to prosto neviem.
|
 |
|
123
|
|
|
121. Nadja 23.12.2024, 15:49
Jo, narastú mi krídla, ale aj tretia noha... Nie, problém je v tom, že kým neviem, ako, tak klamem, že to možné je. Ja to prosto neviem.
121▲
23.12.2024, 15:49
|
Myslím, že nie je podstatné poznať každý detail cesty, stačí vedieť, kam sa chceš dostať 😉
A cesta už sa nejaká nájde (naprojektuje) 😉
|
 |
|
127
|
|
|
123. Dzio 23.12.2024, 15:49
Myslím, že nie je podstatné poznať každý detail cesty, stačí vedieť, kam sa chceš dostať 😉
A cesta už sa nejaká nájde (naprojektuje) 😉
123▲
23.12.2024, 15:51
|
Nestačí. Je to dôležité, ale nestačí. Treba k tomu strašne veľa roboty a výsledok nie je istý.
|
 |
|
128
|
|
|
127. Nadja 23.12.2024, 15:51
Nestačí. Je to dôležité, ale nestačí. Treba k tomu strašne veľa roboty a výsledok nie je istý.
127▲
23.12.2024, 15:52
|
Je nás 8 miliárd, vypočítaj si, koľko je to pracovných hodín 😉
|
 |
|
131
|
|
|
128. Dzio 23.12.2024, 15:52
Je nás 8 miliárd, vypočítaj si, koľko je to pracovných hodín 😉
128▲
23.12.2024, 15:54
|
To je jedno, koľko. Vízia je o tom, že čas neľutuješ, aby si niečo dosiahol, ale nie vždy to napriek tomu dosiahneš.
|
 |
|
133
|
|
|
131. Nadja 23.12.2024, 15:54
To je jedno, koľko. Vízia je o tom, že čas neľutuješ, aby si niečo dosiahol, ale nie vždy to napriek tomu dosiahneš.
131▲
23.12.2024, 15:56
|
Tak ja neviem, čo si čítala doteraz 😉
Ale snažil som sa ti vysvetliť, že čokoľvek je možné, stačí si to len vedieť predstaviť 😉
A potom je to o práci a čase (veľa pokusov a omylov), ktoré vedú k naplneniu cieľa 😉
|
 |
|
137
|
|
|
133. Dzio 23.12.2024, 15:56
Tak ja neviem, čo si čítala doteraz 😉
Ale snažil som sa ti vysvetliť, že čokoľvek je možné, stačí si to len vedieť predstaviť 😉
A potom je to o práci a čase (veľa pokusov a omylov), ktoré vedú k naplneniu cieľa 😉
133▲
23.12.2024, 15:57
|
A ja ti píšem, že je to dôležité, ale nestačí. Treba na to aj šťastie, zadefinuj to do rovnice 
|
 |
|
139
|
|
|
137. Nadja 23.12.2024, 15:57
A ja ti píšem, že je to dôležité, ale nestačí. Treba na to aj šťastie, zadefinuj to do rovnice 
137▲
23.12.2024, 15:58
|
Čo je to šťastie? 😉
Pokus, ktorý vínde aj napriek malej šanci na úspech 😉
|
 |
|
122
|
|
|
120. Dzio 23.12.2024, 15:47
To je druhotný problémik 😉
Podstatné je len vedieť sa adaptovať na zmeny, aby si prežila evolúciu 😉
Možno zajtra príde genetický vedec a zmení ti dna tak, že ti narastú krídla a budeš vedieť lietať, ako si vždy chcela 😉
120▲
23.12.2024, 15:49
|
Kukuricu už modifikovať dokážeme, či? 😉
|
 |
|
124
|
|
|
122. Dzio 23.12.2024, 15:49
Kukuricu už modifikovať dokážeme, či? 😉
122▲
23.12.2024, 15:50
|
Hej, takže vieme, že to je možné.
|
 |
|
125
|
|
|
124. Nadja 23.12.2024, 15:50
Hej, takže vieme, že to je možné.
124▲
23.12.2024, 15:51
|
Áno, možno preto nám vymreli včely, bo v kukurici sú namiešané gény zo žiab, aby ničili škodlivý hmyz 😉
|
 |
|
129
|
|
|
125. Dzio 23.12.2024, 15:51
Áno, možno preto nám vymreli včely, bo v kukurici sú namiešané gény zo žiab, aby ničili škodlivý hmyz 😉
125▲
23.12.2024, 15:53
|
Takže je možné, že bude treba ešte meniť geny, aby podporovala včielky...
|
 |
|
130
|
|
|
129. Nadja 23.12.2024, 15:53
Takže je možné, že bude treba ešte meniť geny, aby podporovala včielky...
129▲
23.12.2024, 15:53
|
|
132
|
|
|
130. Dzio 23.12.2024, 15:53
Pokus-omyl-skúsenosť 😉
130▲
23.12.2024, 15:55
|
-niekedy nenapraviteľná skúsenosť... zabudnutie atd
|
 |
|
135
|
|
|
132. Nadja 23.12.2024, 15:55
-niekedy nenapraviteľná skúsenosť... zabudnutie atd
132▲
23.12.2024, 15:56
|
Myslím, že programátori tam hore majú prostriedky na to, aby dokázali aj čas vrátiť, ak sa niečo zásadné poserie 😉
|
 |
|
141
|
|
|
125. Dzio 23.12.2024, 15:51
Áno, možno preto nám vymreli včely, bo v kukurici sú namiešané gény zo žiab, aby ničili škodlivý hmyz 😉
125▲
23.12.2024, 16:02
|
Jáj, to preto Progresívci kvákajú také nezmysly, lebo sa napchávajú modifikovanou kukuricou. 😁😁😁
|
 |
|
143
|
|
|
141. Pátrač 23.12.2024, 16:02
Jáj, to preto Progresívci kvákajú také nezmysly, lebo sa napchávajú modifikovanou kukuricou. 😁😁😁
141▲
23.12.2024, 16:03
|
Jste to co jíte, potom (ak platí, čo si povedal) v prípade progresívcov platí, že sú jedovaté žaby 😉
|
 |
|
145
|
|
|
141. Pátrač 23.12.2024, 16:02
Jáj, to preto Progresívci kvákajú také nezmysly, lebo sa napchávajú modifikovanou kukuricou. 😁😁😁
141▲
23.12.2024, 16:10
|
|
146
|
|
|
145. era 23.12.2024, 16:10
Vari my vieme, čo naozaj jeme?   
145▲
23.12.2024, 16:12
|
Poniektorí to vedia, poniektorí to tušia a poniektorí sú presvedčení o kvalite potravín predávaných v hypermarketoch, lebo tie podliehajú najprísnejšej kontrole a normám EU!!
|
 |
|
147
|
|
|
145. era 23.12.2024, 16:10
Vari my vieme, čo naozaj jeme?   
145▲
23.12.2024, 16:13
|
No, možno sa to dá odsledovať podľa toho ako sa prejavujeme 😉
Niekto je sivá myška, tak možno papá ementál 😉
Niekto sa bije ako lev a iný zas sa venuje prasačinkám 😉
Asi to celé bude o tom, ako si natrénoval neurónku v hlave (aké veci tam pustil) 😉
|
 |
|
148
|
|
|
147. Dzio 23.12.2024, 16:13
No, možno sa to dá odsledovať podľa toho ako sa prejavujeme 😉
Niekto je sivá myška, tak možno papá ementál 😉
Niekto sa bije ako lev a iný zas sa venuje prasačinkám 😉
Asi to celé bude o tom, ako si natrénoval neurónku v hlave (aké veci tam pustil) 😉
147▲
23.12.2024, 16:14
|
A ja z údených kolien, som čo natrénoval s neurónkou? 
|
 |
|
149
|
|
|
148. Pátrač 23.12.2024, 16:14
A ja z údených kolien, som čo natrénoval s neurónkou? 
148▲
23.12.2024, 16:15
|
No z toho údeného si celý vydymený zjavne 😉
|
 |
|
150
|
|
|
149. Dzio 23.12.2024, 16:15
No z toho údeného si celý vydymený zjavne 😉
149▲
23.12.2024, 16:16
|
No pri cigánoch bývam a v lete som aj tmavší ako poniektorí. 🌞😂
|
 |
|
151
|
|
|
150. Pátrač 23.12.2024, 16:16
No pri cigánoch bývam a v lete som aj tmavší ako poniektorí. 🌞😂
150▲
23.12.2024, 16:18
|
A oni ťa učia týmto móresom, čo tu predvádzaš? 😉
|
 |
|
152
|
|
|
151. Dzio 23.12.2024, 16:18
A oni ťa učia týmto móresom, čo tu predvádzaš? 😉
151▲
23.12.2024, 16:21
|
|
153
|
To heslo sa mi páčilo, videl som ho v Allianz 😉
ZLEPŠUJME SA !!! 😉
Tak len pokračuj 😉
|
 |
|
154
|
|
|
153. Dzio 23.12.2024, 16:22
To heslo sa mi páčilo, videl som ho v Allianz 😉
ZLEPŠUJME SA !!! 😉
Tak len pokračuj 😉
153▲
23.12.2024, 16:24
|
A načo? Nikto ma tu nepochváli, nedá najavo uznanie môjho zlepšenia, načo sa siliť?
|
 |
|
155
|
|
|
154. Pátrač 23.12.2024, 16:24
A načo? Nikto ma tu nepochváli, nedá najavo uznanie môjho zlepšenia, načo sa siliť?
154▲
23.12.2024, 16:24
|
Moja mama hovorieva : Dobré sa i samo chváli 😉
|
 |
|
156
|
|
|
155. Dzio 23.12.2024, 16:24
Moja mama hovorieva : Dobré sa i samo chváli 😉
155▲
23.12.2024, 16:26
|
|
157
|
|
|
156. Pátrač 23.12.2024, 16:26
Mamka je múdra a skúsená žena!! Keď som sa tu sám chválil, tak mi priam nabrýzgali a hanili ma.  
156▲
23.12.2024, 16:27
|
To len preto, aby ťa vycvičili 😉
Vojak sa nemôže len tak zložiť, keď na neho niekto zhuláka trochu 😉
|
 |
|
158
|
|
|
157. Dzio 23.12.2024, 16:27
To len preto, aby ťa vycvičili 😉
Vojak sa nemôže len tak zložiť, keď na neho niekto zhuláka trochu 😉
157▲
23.12.2024, 16:29
|
Šak nech sa zhulákajú. Ale na mňa hulákať nebudú. Najmä ak sú zhulákaní ako veľmajster. 😁😁
|
 |
|
159
|
|
|
158. Pátrač 23.12.2024, 16:29
Šak nech sa zhulákajú. Ale na mňa hulákať nebudú. Najmä ak sú zhulákaní ako veľmajster. 😁😁
158▲
23.12.2024, 16:30
|
Nebuď taký precitlivelý 😉
Trénovať sa treba 😉
Ťažko na cvičisku, ľahšie na bojisku 😉
|
 |
|
160
|
|
|
159. Dzio 23.12.2024, 16:30
Nebuď taký precitlivelý 😉
Trénovať sa treba 😉
Ťažko na cvičisku, ľahšie na bojisku 😉
159▲
23.12.2024, 16:32
|
A ty si myslíš, že my PS sme z ocele?
My sme citlivé osoby.
Len si musíme občas zmeniť pohlavie.
|
 |
|
161
|
|
|
160. Pátrač 23.12.2024, 16:32
A ty si myslíš, že my PS sme z ocele?
My sme citlivé osoby.
Len si musíme občas zmeniť pohlavie.
160▲
23.12.2024, 16:33
|
Teraz si pre istotu zmeňte nervy na oceľové 😉
|
 |
|
126
|
|
|
124. Nadja 23.12.2024, 15:50
Hej, takže vieme, že to je možné.
124▲
23.12.2024, 15:51
|
Chrumkavé pukance z vesmíru nebudú
|
 |
|
134
|
|
|
126. djjaro 23.12.2024, 15:51
Chrumkavé pukance z vesmíru nebudú
126▲
23.12.2024, 15:56
|
čoby neboli, ale aj tak nie sú zdravé 
|
 |
|
136
|
|
|
134. Nadja 23.12.2024, 15:56
čoby neboli, ale aj tak nie sú zdravé 
134▲
23.12.2024, 15:57
|
Ak sa riadiš heslom, že zdravé je to, čo je chutné potom sú 😉
Ak máš iné pravidlo definované, potom nie sú 😉
|
 |
|
140
|
|
|
122. Dzio 23.12.2024, 15:49
Kukuricu už modifikovať dokážeme, či? 😉
122▲
23.12.2024, 16:00
|
Poliaci aj hovädziu kožu dokážu modifikovať a obyčajnú koženku predávajú pod názvom - skura modifikowana.  
|
 |
|
142
|
|
|
140. Pátrač 23.12.2024, 16:00
Poliaci aj hovädziu kožu dokážu modifikovať a obyčajnú koženku predávajú pod názvom - skura modifikowana.  
140▲
23.12.2024, 16:03
|
Poliaci vedia jak se to delá 
|
 |
|
144
|
|
|
142. djjaro 23.12.2024, 16:03
Poliaci vedia jak se to delá 
142▲
23.12.2024, 16:06
|
Sú to skvelí obchodníci, lebo oklamaní a s dôverou opäť na nich obrátia. 
|
 |
|
103
|
|
|
99. Nadja 23.12.2024, 14:49
Ano, ale nie je to fantázia, musíš sa držať iba v rámci toho, čo už poznáš.
99▲
23.12.2024, 14:52
|
A čo ak je to celé naopak? 😉
Že ja niečo vymyslím teraz a realita sa tomu prispôsobí? 😉
Nad takou možnosťou si nepremýšľala? 😉
|
 |
|
105
|
|
|
103. Dzio 23.12.2024, 14:52
A čo ak je to celé naopak? 😉
Že ja niečo vymyslím teraz a realita sa tomu prispôsobí? 😉
Nad takou možnosťou si nepremýšľala? 😉
103▲
23.12.2024, 14:52
|
To je náboženstvo, nie veda 🙂
|
 |
|
107
|
|
|
105. Nadja 23.12.2024, 14:52
To je náboženstvo, nie veda 🙂
105▲
23.12.2024, 14:53
|
Nie, náboženstvo je o viere 😉
Ja hovorím o opačnom princípe - anti vede 😉
|
 |
|
109
|
|
|
107. Dzio 23.12.2024, 14:53
Nie, náboženstvo je o viere 😉
Ja hovorím o opačnom princípe - anti vede 😉
107▲
23.12.2024, 14:55
|
A to je viera. Antiveda. presne 🙂
|
 |
|
111
|
|
|
109. Nadja 23.12.2024, 14:55
A to je viera. Antiveda. presne 🙂
109▲
23.12.2024, 14:57
|
Nie, viera je keď veríš, anti viera keď neveríš 😉
Veda je keď skúmaš danú vec a zisťuješ ako funguje 😉
A anti veda je (v tomto prípade) keď definuješ ako funguje a tak vzniká daná vec 😉
|
 |
|
90
|
|
|
72. Nadja 23.12.2024, 14:26
No, ja som asi viac realistka, fantázia a úlety nie sú mojou silnou stránkou. 🙂
72▲
23.12.2024, 14:44
|
A čo takto očalúniť barový pult do kardinálskej bordovej so zlatými gombíkmi, pričom pult je na oboch koncoch zaoblený? To je už úlet? 
|
 |
|
95
|
|
|
90. Pátrač 23.12.2024, 14:44
A čo takto očalúniť barový pult do kardinálskej bordovej so zlatými gombíkmi, pričom pult je na oboch koncoch zaoblený? To je už úlet? 
90▲
23.12.2024, 14:47
|
He? Čalúniť ani bohovi, už som písala, že s tým mám skúsenosti, to je drinááá...
|
 |
|
97
|
|
|
90. Pátrač 23.12.2024, 14:44
A čo takto očalúniť barový pult do kardinálskej bordovej so zlatými gombíkmi, pričom pult je na oboch koncoch zaoblený? To je už úlet? 
90▲
23.12.2024, 14:47
|
Ako hovorieval jeden lovec tigrov: "Najskôr musíš tigra uloviť v mysli - až potom ho dokážeš uloviť naozaj."
Takže ak si ten úlet dopredu správne premyslíš a predpripravíš, úlet sa stane normálnou robotou... 🙃
|
 |
|
101
|
|
|
97. era 23.12.2024, 14:47
Ako hovorieval jeden lovec tigrov: "Najskôr musíš tigra uloviť v mysli - až potom ho dokážeš uloviť naozaj."
Takže ak si ten úlet dopredu správne premyslíš a predpripravíš, úlet sa stane normálnou robotou... 🙃
97▲
23.12.2024, 14:50
|
No to, a ak si ho nepripravíš RIADNE, tak sa stane katastrofou.
|
 |
|
138
|
|
|
101. Nadja 23.12.2024, 14:50
No to, a ak si ho nepripravíš RIADNE, tak sa stane katastrofou.
101▲
23.12.2024, 15:58
|
Ale tu hovoríme o čalúnení, nie o zásune. 😂😂😂Údaj mladí Austrálčania a boja (mládenci) sú ložiť, lebo sú teoreticky pripravení pozeraním porna a sa nazdávajú, že oni so svojimi skromnými vtáčikmi by nezvládli pol hodinu (minimálne) prášiť kožušinu, či hobľovať a aby v hanbe neostali, tak sa tomu radšej nevystavujú. A to je katastrófou pre populáciu Austrálie. 
|
 |
|
50
|
|
|
48. Nadja 23.12.2024, 14:00
Ale tým vlastnostiam vesmíru podliehame úplne rovnako 🙂
48▲
23.12.2024, 14:04
|
Skús sa pozrieť na vesmír akoby zvonka 😉
A uvidíš kopec malých mravčekov (ľudkov) na nejakom šutri niekde v mliečnej dráhe v klasteri galaxií, atď atď 😉
Ktorí svojou činnosťou niečo budujú 😉
|
 |
|
53
|
|
|
50. Dzio 23.12.2024, 14:04
Skús sa pozrieť na vesmír akoby zvonka 😉
A uvidíš kopec malých mravčekov (ľudkov) na nejakom šutri niekde v mliečnej dráhe v klasteri galaxií, atď atď 😉
Ktorí svojou činnosťou niečo budujú 😉
50▲
23.12.2024, 14:06
|
Problémom je, že na Vesmír sa nedá pozrieť zvonka. Všetko, čo existuje, je vesmír. Ale to na to ani nepotrebuješ... stačí na to raketa.
|
 |
|
56
|
|
|
53. Nadja 23.12.2024, 14:06
Problémom je, že na Vesmír sa nedá pozrieť zvonka. Všetko, čo existuje, je vesmír. Ale to na to ani nepotrebuješ... stačí na to raketa.
53▲
23.12.2024, 14:07
|
Problém je to len pri malej predstavivosti 😉
|
 |
|
59
|
|
|
56. Dzio 23.12.2024, 14:07
Problém je to len pri malej predstavivosti 😉
56▲
23.12.2024, 14:09
|
Potom je to zle napísané, malo byť skús si predstaviť vesmír...
|
 |
|
62
|
|
|
59. Nadja 23.12.2024, 14:09
Potom je to zle napísané, malo byť skús si predstaviť vesmír...
59▲
23.12.2024, 14:11
|
Nemusíš si to predstavovať už dnes, skús nejaký softwér, ktorý ukazuje zloženie a štruktúru vesmíru 😉
A predstav si situáciu, že niekto teraz pracuje na nejakom super-počítači so simuláciou vzniku vesmíru 😉
Posuň to o pár rokov dopredu a dostaneš komplexnú simuláciu fungujúceho "vesmíru" aj s planétkou plnou mravčekov, ktorí niečo budujú 😉
|
 |
|
55
|
|
|
50. Dzio 23.12.2024, 14:04
Skús sa pozrieť na vesmír akoby zvonka 😉
A uvidíš kopec malých mravčekov (ľudkov) na nejakom šutri niekde v mliečnej dráhe v klasteri galaxií, atď atď 😉
Ktorí svojou činnosťou niečo budujú 😉
50▲
23.12.2024, 14:06
|
Predstav si, že by nejaký mravček dokázal s tebou potom komunikovať a ty by si mala moc zmeniť vesmír 😉
Tak si to už vieš predstaviť? 😉
|
 |
|
61
|
|
|
55. Dzio 23.12.2024, 14:06
Predstav si, že by nejaký mravček dokázal s tebou potom komunikovať a ty by si mala moc zmeniť vesmír 😉
Tak si to už vieš predstaviť? 😉
55▲
23.12.2024, 14:11
|
My nevieme ani zďaleka,. čo to je vesmír, a ty už ho chceš aj meniť  Netušíš, čo tá zmena urobí. To je práve názorná ukázka hlúposti 🙂
|
 |
|
63
|
|
|
61. Nadja 23.12.2024, 14:11
My nevieme ani zďaleka,. čo to je vesmír, a ty už ho chceš aj meniť  Netušíš, čo tá zmena urobí. To je práve názorná ukázka hlúposti 🙂
61▲
23.12.2024, 14:12
|
Ja ho chcem meniť? 😉
Veď teba som poslal postaviť sa mimo vesmír 😉
A že ty máš tú moc, ja som len mravček 😉
|
 |
|
85
|
|
|
45. Dzio 23.12.2024, 13:54
Áno, trápi ťa bytie a preto chceš ne-byť 😉
A prebieha vlastne celovesmírne referendum na otázku byť či nebyť 😉
Zatiaľ zdá sa prevláda názor, že byť je lepšie aj napriek problémom, ktoré bytie prináša 😉
45▲
23.12.2024, 14:42
|
Preto sa vraj duše samovrahov dostanú po samovražde do "pekla" - lebo v nich stále horí túžba po živote, ktorej sa samovraždou nezbavili, naopak, vyslobodili ju z tlmiacich účinkov tela, takže si jej spaľujúci žiar uvedomujú ešte mocnejšie.
|
 |
|
78
|
|
|
41. Nadja 23.12.2024, 13:49
Otázne skôr je, či nás má trápiť nejaké ne-bytie 
41▲
23.12.2024, 14:39
|
Uniformita nám však nehrozí. Jedného trápi jedno, druhého druhé. 🙂
|
 |
|
82
|
|
|
78. era 23.12.2024, 14:39
Uniformita nám však nehrozí. Jedného trápi jedno, druhého druhé. 🙂
78▲
23.12.2024, 14:40
|
O tom nepíšem, ale o zmysle.
|
 |
|
88
|
|
|
82. Nadja 23.12.2024, 14:40
O tom nepíšem, ale o zmysle.
82▲
23.12.2024, 14:42
|
Nuž áno, my ľudia sme však dosť nezmyselné bytosti 😉
|
 |
|
16
|
|
|
12. era 23.12.2024, 13:23
Už som tu vysvetľoval, že vidieť budúcnosť je nielen že možné, ale dokáže to v istej miere úplne každý z nás.
Vidieť budúcnosť totiž neznamená, že to, čo je videné, sa aj určite stane. Znamená to iba to, že je budúcnosť videná v konkrétnom okamihu prítomnosti.
A v danom okamihu prítomnosti všetko ukazuje na nejakú konkrétnu budúcnosť.
Príklad - idem si zastrúhať tupú ceruzku - v duchu môžem už v prítomnosti vidieť budúcnosť, aká tá ceruzka bude po zastrúhaní. TO je to, čo...
12▲
23.12.2024, 13:25
|
No nič idem do dielne. Ako to vy vidíte?  
|
 |
|
18
|
|
|
16. Pátrač 23.12.2024, 13:25
No nič idem do dielne.
Ako to vy vidíte?  
16▲
23.12.2024, 13:26
|
Predpovedám ti budúcnosť 😉
Prídeš tam a nebude sa ti chcieť 😉
|
 |
|
22
|
|
|
18. Dzio 23.12.2024, 13:26
Predpovedám ti budúcnosť 😉
Prídeš tam a nebude sa ti chcieť 😉
18▲
23.12.2024, 13:27
|
Ja predpovedám, že zajtra tam toho moc nenarobí...
|
 |
|
81
|
|
|
22. Nadja 23.12.2024, 13:27
Ja predpovedám, že zajtra tam toho moc nenarobí...
22▲
23.12.2024, 14:40
|
|
83
|
|
|
81. Pátrač 23.12.2024, 14:40
Iba dokončím tri madrace.  
81▲
23.12.2024, 14:41
|
Mafia má problémy? 
|
 |
|
87
|
|
|
83. Nadja 23.12.2024, 14:41
Mafia má problémy? 
83▲
23.12.2024, 14:42
|
Došlo k najhoršiemu, musí pracovať.
|
 |
|
91
|
|
|
87. Pátrač 23.12.2024, 14:42
Došlo k najhoršiemu, musí pracovať.
87▲
23.12.2024, 14:44
|
Fi ha, tak to je vážne. Ale neboj, mafia si poradí.
|
 |
|
94
|
|
|
91. Nadja 23.12.2024, 14:44
Fi ha, tak to je vážne. Ale neboj, mafia si poradí.
91▲
23.12.2024, 14:47
|
Musí.
A myslíš na kartel?
Lebo o mafii neviem toho veľa.
|
 |
|
96
|
|
|
94. Pátrač 23.12.2024, 14:47
Musí.
A myslíš na kartel?
Lebo o mafii neviem toho veľa.
94▲
23.12.2024, 14:47
|
No čo znamená, keď mafia ide na madrace, to vieš, nie?
|
 |
|
80
|
|
|
18. Dzio 23.12.2024, 13:26
Predpovedám ti budúcnosť 😉
Prídeš tam a nebude sa ti chcieť 😉
18▲
23.12.2024, 14:40
|
Mal si pravdu. Prišiel som, pracoval som. Nechcel som. A predsa so zobral ďalšiu objednávku na madrac.    Synovi môjho automechanika, ktorý akurát dnes mi urobil na Dacii EK a STK. Vo štvrtok na Fiatovi.
|
 |
|
20
|
|
|
16. Pátrač 23.12.2024, 13:25
No nič idem do dielne.
Ako to vy vidíte?  
16▲
23.12.2024, 13:26
|
Ak tam nevaríš koleno, tak asi tam ideš pracovať 🙂
|
 |
|
36
|
|
|
20. era 23.12.2024, 13:26
Ak tam nevaríš koleno, tak asi tam ideš pracovať 🙂
20▲
23.12.2024, 13:43
|
No tu sa ukazuje jedna zaujímavá vec 😉
Ak máš dosť veľké poznanie o danej "veci", dokážeš predpovedať, budúcnosť s nejakou presnosťou 😉
Ale predpoveď nie je videnie budúcnosti 😉
Predpoveď ako vieme, nemusí vždy dopadnúť podľa predstáv 😉
|
 |
|
57
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
23.12.2024, 14:07
|
|
64
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
23.12.2024, 14:12
|
|
66
|
|
|
64. Lemmy 23.12.2024, 14:12
Mne ten názov nevadí.
64▲
23.12.2024, 14:13
|
Je to len recesia z čias, keď som sa zaoberal bibliou 😉
Uvidíme, čo z toho bude ako vravím o tisíc rokov 😉
|
 |
|
67
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
23.12.2024, 14:14
|
Jedine, ak, tak gramaticky: „Nový Jeruzalem“. Najmä tie úvodzovky.
|
 |
|
162
|
|
|
1. Dzio 23.12.2024, 12:42
Má to niekoľko dôvodov 😉
Alebo nazvime to úrovní nazerania sa na vec 😉
Dám tu niektoré z nich 😉
1. Kedysi som pôsobil na diskusneforum.sk a to bolo staré pôsobisko. Potom som vytvoril nové diskusné fórum 😉 To staré miesto volám starým "Jeruzalemom" a to nové novým 😉 Prečo Jeruzalem? 😉
2. Inšpiroval som sa textom v písme, že nový Jeruzalem "zostúpi z nebies". Principiálne sa toto nové fórum zrodilo akoby z vyšších sfér (myšlienky, vedomie a tak), nebolo postavené...
1▲
24.12.2024, 09:22
|
A teraz vysvetlenie 😉
Izaiáš kedysi, čosi napísal pred mnohými rokmi 😉
A potom sa narodil Ježiš, ktorý bol nazvime to v niečom výnimočný 😉
Dokázal uchopiť veci tak, ako nikto iný 😉
Uvedomil si (dostal vnuknutie), že ak sa má naplniť proroctvo, tak niekto sa musí podujať na to samotné naplnenie 😉
Že nestačí len čakať na *Godota*, ale niekto musí podstúpiť cestu (na Golgotu), ktorú Izaiáš popísal 😉
Jeden z prekladov Matúša hovorí, že pri krste Ježiša Jánom bolo počuť hlas Boha: "Toto je môj milovaný syn, v ktorom som našiel zaľubenie, počúvajte ho" a to mi vnuklo myšlienku, že Ježiš sa tým Kristom stal, nie že bol od počiatku, ale že je to akoby "vyštudoval" vysokú školu vďaka tomu získal titul Kristus 😉
Mnohí vravia, že všetci sme Boží synovia a dcéry = bratia a sestry a teraz ide o to, že Boh si môže vyvoliť vhodných kandidátov na "misiu", ktorú potrebuje realizovať vo svete, veď aj tak sa píše, že Boh si volí svojich prorokov, vyberie si niekoho z ľudkov a ten potom má za úlohu splniť nejaký zámer 😉
Dá sa potom aj na Ježiša takto nazerať? 😉
Že Boh si ho z nejakého dôvodu vyvolil? 😉 Možno už pri (alebo pred) narodením? 😉 Lebo veď ak máš nejaký zámer, tak potrebuješ vhodného kandidáta, ktorý bude spĺňať konktrétne vlastnosti na danú "pracovnú pozíciu" 😉
Príde ti teraz už môj pohľad trochu jasnejší? 😉
Ide len o to napasovať veci tak, aby sedeli na to, čo bolo kedysi napísané 😉
V tom spočíva princíp tejto myš-lienky o naplnení nejakého proroctva 😉
To s tým novým Jeruzalemom som uviedol len ako príklad 😉
No a celé to potom dáva zmysel, ak si človek uvedomí, že aj Izaiáš bol takto vyvolený pánom (a možno s ním pán i komunikoval), podobne ako Ježiš, akurát, že Izaiáš mal inú misiu 😉 Teda z tohto pohľadu, pán si vyberá z ľudkov kandidátov na plnenie svojich zámerov 😉 Tak by som sa pozeral na zásahy pána do sveta - skrze svojich ľudí 😉
PS: Ešte tu máme vetu: Mnoho je povolaných a málo vyvolených 😉 Teda je to o tom možno, že pán povoláva ľudkov mnohých, možno aj všetkých, ale nie každý na jeho volanie odpovie a málo je tých, ktorých si následne vyvolí na plnenie svojich zámerov 😉 Alebo aj = Žatva je blízko a málo je robotníkov 😉
Principiálne tu ide o to, do akej miery je človek ako Adam a do akej ako Ježiš 😉 Teda, či je schopný plniť len svoju vôľu (svojvôľa) a do akej pánovu (podriadenie sa Jeho vôli) 😉
|
 |
|
163
|
|
|
162. Dzio 24.12.2024, 09:22
A teraz vysvetlenie 😉
Izaiáš kedysi, čosi napísal pred mnohými rokmi 😉
A potom sa narodil Ježiš, ktorý bol nazvime to v niečom výnimočný 😉
Dokázal uchopiť veci tak, ako nikto iný 😉
Uvedomil si (dostal vnuknutie), že ak sa má naplniť proroctvo, tak niekto sa musí podujať na to samotné naplnenie 😉
Že nestačí len čakať na *Godota*, ale niekto musí podstúpiť cestu (na Golgotu), ktorú Izaiáš popísal 😉
Jeden z prekladov Matúša hovorí, že pri krste Ježiša...
162▲
24.12.2024, 10:07
|
Otvorená otázka znie 😉 Nájde sa teraz niekto (viacerí), kto by sa podujal na naplnenie ďalších proroctiev? 😉 Veď koľko je ciest, ktoré ešte musia byť prejdené? 😉 Tak, aby sme všetci dorazili do cieľa? Teda domov? 😉 odkaz 😉
|
 |
|
164
|
|
|
163. Dzio 24.12.2024, 10:07
Otvorená otázka znie 😉
Nájde sa teraz niekto (viacerí), kto by sa podujal na naplnenie ďalších proroctiev? 😉
Veď koľko je ciest, ktoré ešte musia byť prejdené? 😉
Tak, aby sme všetci dorazili do cieľa? Teda domov? 😉
https://www.youtube.com/watch?v=PNv0ldyCoRU 😉
163▲
24.12.2024, 10:15
|
Už sa našli. S. Fico cestoval do Moskvy. S.Volodymyr ponúkol údajne kompenzácie SVK za tranzit ruského plynu nie skrze UA. Cesty plynu sú nevyspatateľné.
|
 |
|
165
|
|
|
163. Dzio 24.12.2024, 10:07
Otvorená otázka znie 😉
Nájde sa teraz niekto (viacerí), kto by sa podujal na naplnenie ďalších proroctiev? 😉
Veď koľko je ciest, ktoré ešte musia byť prejdené? 😉
Tak, aby sme všetci dorazili do cieľa? Teda domov? 😉
https://www.youtube.com/watch?v=PNv0ldyCoRU 😉
163▲
24.12.2024, 10:15
|
Nájde sa teraz niekto (viacerí), kto by sa podujal na naplnenie ďalších proroctiev?Áno, patrím k partii ľudí, ktorí sa podujali naplniť to, o čom hovoria spisy duchovnej vedy minulého storočia. 
|
 |
|
166
|
|
|
165. era 24.12.2024, 10:15
Nájde sa teraz niekto (viacerí), kto by sa podujal na naplnenie ďalších proroctiev?
Áno, patrím k partii ľudí, ktorí sa podujali naplniť to, o čom hovoria spisy duchovnej vedy minulého storočia.

165▲
24.12.2024, 10:21
|
Chceš byť konkrétnejší? 😉
Či je to tajomstvo? 😉
|
 |
|
167
|
|
|
166. Dzio 24.12.2024, 10:21
Chceš byť konkrétnejší? 😉
Či je to tajomstvo? 😉
166▲
24.12.2024, 10:23
|
|
168
|
|
|
167. era 24.12.2024, 10:23
Konkrétnejší v čom?
167▲
24.12.2024, 10:24
|
No, napríklad na čom práve "pracujete"? 😉
Nejaké detaily z cesty 😉
|
 |
|
169
|
|
|
168. Dzio 24.12.2024, 10:24
No, napríklad na čom práve "pracujete"? 😉
Nejaké detaily z cesty 😉
168▲
24.12.2024, 10:27
|
Napríklad duchovná veda píše o tom, že ľudia budúcnosti si dokážu rozvinúť stupne vnímania, ktoré dnes nemajú a my na tom pracujeme, aby sme si také stupne vnímania vypracovali a aby sme dokázali vnímať to, čo normálny človek nevníma.
|
 |
|
170
|
|
|
169. era 24.12.2024, 10:27
Napríklad duchovná veda píše o tom, že ľudia budúcnosti si dokážu rozvinúť stupne vnímania, ktoré dnes nemajú a my na tom pracujeme, aby sme si také stupne vnímania vypracovali a aby sme dokázali vnímať to, čo normálny človek nevníma.
169▲
24.12.2024, 10:30
|
Čo napríklad? 😉
Myslím ohľadom toho vnímania? 😉
Mohol by som si to predstaviť ako napríklad vnímanie tých hlasov, ktoré mám? 😉
Volajú to schizofrénia = choroba 😉
Ale čo ak je to niečo z toho "duchovného" niečoho 😉
|
 |
|
172
|
|
|
170. Dzio 24.12.2024, 10:30
Čo napríklad? 😉
Myslím ohľadom toho vnímania? 😉
Mohol by som si to predstaviť ako napríklad vnímanie tých hlasov, ktoré mám? 😉
Volajú to schizofrénia = choroba 😉
Ale čo ak je to niečo z toho "duchovného" niečoho 😉
170▲
24.12.2024, 10:40
|
Samozrejme, všetko, čo dnes nazývame "choroba", je len nejaký normálny proces, ktorý prekročil hranice normálnosti, znesiteľnosti. My ľudia v podstate stále oscilujeme medzi chorobou a zdravím. Stále upadáme do "choroby" aby sme ju zas "vyliečili" - ale deje sa to v jemných, nie tragických formách. Len keď to presiahne mieru, ideme špecialistovi, lebo naše JA si s tým už nevie poradiť.
To o tých iných druhoch vnímania - tomu predchádza najskôr dlhoročné štúdium, že čo presne by to malo byť, ako sa to prejavuje, čo presne by sa tým malo vnímať - ale keďže študent pri takom štúdiu je najskôr v normálom stave a číta o niečom nenormálnom, tak je mu to podané v obrazoch a prirovnaniach - takže spočiatku vlastne nevie, čo číta. Až časom a porovnávaním s reálnym životom sa mu to ujasňuje, že o čo by vlastne malo ísť. Keďže pochopenie takých javov vyžaduje roky, je prirodzené, že ani vysvetľovanie tých javov iným ľuďom nebude zrejme jednoduché. Preto sa aj vysvetľovanie deje iba v náznakoch, v obrazoch a prirovnaniach. Lebo ide naozaj o javy, ktoré sú úplne cudzie dnešnému (vedeckému) vedomiu.
|
 |
|
176
|
|
|
172. era 24.12.2024, 10:40
Samozrejme, všetko, čo dnes nazývame "choroba", je len nejaký normálny proces, ktorý prekročil hranice normálnosti, znesiteľnosti. My ľudia v podstate stále oscilujeme medzi chorobou a zdravím. Stále upadáme do "choroby" aby sme ju zas "vyliečili" - ale deje sa to v jemných, nie tragických formách. Len keď to presiahne mieru, ideme špecialistovi, lebo naše JA si s tým už nevie poradiť.
To o tých iných druhoch vnímania - tomu predchádza najskôr dlhoročné štúdium, že čo presne by to mal...
172▲
24.12.2024, 10:48
|
Poviem teda niečo o mojom prežívaní, ktoré sa mi deje, keď sa dostanem do toho, čo oni volajú "mánia" 😉
Vtedy sa mi prepne bežné chápanie reality do nejakého alternatívneho 😉
Akoby bežal úplne iný program vedomia 😉
Štandartne vnímam to, že sa nachádzam v miestnosti, kde sedím za počítačom a píšem niečo, komunikujem s tebou napríklad 😉
Ale keď sa mi prepne režim, tak to vnímanie, vysvetlenie danej sitúacie je úplne iné, vravia tomu bludy 😉
Len tomu, kto to prežíva (mne) to dáva zmysel 😉
Ak mám použiť biblický príbeh, je to akoby som si ten príbeh prežíval na vlastnej koži 😉
Neviem to celkom dobre vyjadriť, ale tá realita akoby bola iná 😉
Možno to je chyba v "systéme" alebo čo, ale bolo to minimálne divné 😉
|
 |
|
177
|
|
|
176. Dzio 24.12.2024, 10:48
Poviem teda niečo o mojom prežívaní, ktoré sa mi deje, keď sa dostanem do toho, čo oni volajú "mánia" 😉
Vtedy sa mi prepne bežné chápanie reality do nejakého alternatívneho 😉
Akoby bežal úplne iný program vedomia 😉
Štandartne vnímam to, že sa nachádzam v miestnosti, kde sedím za počítačom a píšem niečo, komunikujem s tebou napríklad 😉
Ale keď sa mi prepne režim, tak to vnímanie, vysvetlenie danej sitúacie je úplne iné, vravia tomu bludy 😉
Len tomu, kto to ...
176▲
24.12.2024, 10:57
|
Ja si to predstavujem asi tak, ako keď je človek v tme a má strach. Vtedy vníma všetko úplne inak, každý zvuk má úplne iný význam, každý tieň je šialená hrozba ... stráca orientáciu a zdravý rozum, a pritom sa vôbec nič nemusí diať, všetko je v normále, okrem neho...
|
 |
|
181
|
|
|
177. Nadja 24.12.2024, 10:57
Ja si to predstavujem asi tak, ako keď je človek v tme a má strach. Vtedy vníma všetko úplne inak, každý zvuk má úplne iný význam, každý tieň je šialená hrozba ... stráca orientáciu a zdravý rozum, a pritom sa vôbec nič nemusí diať, všetko je v normále, okrem neho...
177▲
24.12.2024, 11:01
|
Spočiatku to bolo o strachu 😉
Ale teraz je to trochu iné 😉
Neviem to opísať, zreprodukovať 😉
Sa mi to premazáva neustále 😉
|
 |
|
182
|
|
|
181. Dzio 24.12.2024, 11:01
Spočiatku to bolo o strachu 😉
Ale teraz je to trochu iné 😉
Neviem to opísať, zreprodukovať 😉
Sa mi to premazáva neustále 😉
181▲
24.12.2024, 11:02
|
No to mal byť len príklad, ako naše vedomie vie zmeniť realitu 🙂
|
 |
|
185
|
|
|
182. Nadja 24.12.2024, 11:02
No to mal byť len príklad, ako naše vedomie vie zmeniť realitu 🙂
182▲
24.12.2024, 11:09
|
Neviem to momentálne popísať, možno neskôr 😉
|
 |
|
171
|
|
|
168. Dzio 24.12.2024, 10:24
No, napríklad na čom práve "pracujete"? 😉
Nejaké detaily z cesty 😉
168▲
24.12.2024, 10:34
|
Práve som dokončil zemiakovo-cibuľový šalát k večeri /musí postáť/... Inak som sa na staré kolená pustil do maľovania obrazov /zo zaujímavej inšpirácie.../🙂😇
|
 |
|
173
|
|
|
171. J.Tull 24.12.2024, 10:34
Práve som dokončil zemiakovo-cibuľový šalát k večeri /musí postáť/... Inak som sa na staré kolená pustil do maľovania obrazov /zo zaujímavej inšpirácie.../🙂😇
171▲
24.12.2024, 10:43
|
|
175
|
|
|
173. Pátrač 24.12.2024, 10:43
A cesnak (medvedí) si tam dal?   
173▲
24.12.2024, 10:47
|
Ten sa mi už dávno minul /sušiť, mraziť ho nezvyknem.../ a do tejto klasiky, zdedenej tradíciou sa nehodí 😁
|
 |
|
174
|
|
|
171. J.Tull 24.12.2024, 10:34
Práve som dokončil zemiakovo-cibuľový šalát k večeri /musí postáť/... Inak som sa na staré kolená pustil do maľovania obrazov /zo zaujímavej inšpirácie.../🙂😇
171▲
24.12.2024, 10:46
|
|
179
|
A na Silvestra si tam primontuj aj zábradlie
|
 |
|
180
|
Šnicle plus ďalšie dobroty, budú na 2. sviatok, keď dorazí náš mančaft...😍 Večer tradične: oblátky s medom, cesnakom, kapustnica v nej klobásovo- mäsovovšeličo /aj pra. chvost/ samozrejme zmes suš. hríbov. Predtým než sa horúca servíruje do tanierov pár kvapiek medu z oblátok ... a potom už zmienený sladkokyslý zemiakovo-cibuľový šalát s vyprážanými podkovičkami kapor / čerstvo ulovený od brata rybára, tiež tradícia.../  🤩
|
 |
|
178
|
|
|
171. J.Tull 24.12.2024, 10:34
Práve som dokončil zemiakovo-cibuľový šalát k večeri /musí postáť/... Inak som sa na staré kolená pustil do maľovania obrazov /zo zaujímavej inšpirácie.../🙂😇
171▲
24.12.2024, 10:58
|
Aj ja, a fatálnu chybu som spravila, ale vyriešila a je výborný
|
 |
|
183
|
|
|
178. Nadja 24.12.2024, 10:58
Aj ja, a fatálnu chybu som spravila, ale vyriešila a je výborný
178▲
24.12.2024, 11:04
|
Potom chyba nebola fatálna... mohla by si ju prezradiť, aby sme sa jej my ostatní mohli vyvarovať? Učiť sa na cudzích chybách je lepšie😉😁 
|
 |
|
184
|
|
|
183. J.Tull 24.12.2024, 11:04
Potom chyba nebola fatálna... mohla by si ju prezradiť, aby sme sa jej my ostatní mohli vyvarovať? Učiť sa na cudzích chybách je lepšie😉😁
183▲
24.12.2024, 11:08
|
Jáj, na tom sa asi nepoučíte, ja som každý rok zavárala uhorky a mala som ich veľa, a tento rok nie a tak sa stalo, že som ich zabudla kúpiť. Našla som ešte v ľadničke, 1 slovom jednu uhorku :D ale dala som do šalátu aj ten nálev a ono sa to vyrovnalo, dokonca som mohla dať aj menej majonezy a chuťovo je v pohode 🙂
|
 |
|
186
|
|
|
184. Nadja 24.12.2024, 11:08
Jáj, na tom sa asi nepoučíte, ja som každý rok zavárala uhorky a mala som ich veľa, a tento rok nie a tak sa stalo, že som ich zabudla kúpiť. Našla som ešte v ľadničke, 1 slovom jednu uhorku :D ale dala som do šalátu aj ten nálev a ono sa to vyrovnalo, dokonca som mohla dať aj menej majonezy a chuťovo je v pohode 🙂
184▲
24.12.2024, 11:19
|
Majonézový šalát robíme na 2. sviatok /základom je prevaha koreňovej zeleniny s hráškom/ Šalát, ktorý robievam k štedrému večeru pozostáva len v šupke uvarených hodne orascovaných /čerstvo drvená rasca/ zemiakov, vrstvený s červenou cibuľou a sladkokyslý nálev  🙂
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vytvoril dzI/O 2015 - 2026
veľkosť : 1 069 252 B
vygenerované za : 0.244 s
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 )
témy zobrazené : 38 801 074 x
jedinečné zobrazenia : 5 267 859 x
ip adresa : 216.73.216.125
|
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
 cez PayPal
cez Viamo
cez Donater
poslaním bitcoinov
|