move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / chain

Výživové doplnky.

entries
11
shows
1 884
uniques
353
theme was created 07.10.2020 by Fotón
2

1. Fotón 07.10.2020, 12:15

Je niekoľko výživových doplnkov ktoré je dobré používať, pretoŽe sa v prirodzenej strave vyskytujú iba vo veľmi malých množstvách. To prvé čo spomeniem je nedostatok vlákniny. Človek jej potrebuje k zdravému črevnému metabolizmu aspoň 30g denne. Aj v tej najzdravšej strave sa jej však nachádza sotva 10g. Tento nedostatok vám v pohode doplní Psyllium, ktorý sa vyrába zo skorocelu indického https://www.drmax.sk/dr.max-psyllium . O tom, ako to v črevách funguje a prečo je vláknina tak dôležitá s...

07.10.2020, 12:19
Oprava: Museli by ste skonzumovať niekoľko kilogramov tých potravín, aby ste
as response to :
1
07.10.2020, 12:15
Je niekoľko výživových doplnkov ktoré je dobré používať, pretoŽe sa v prirodzenej strave vyskytujú iba vo veľmi malých množstvách.

To prvé čo spomeniem je nedostatok vlákniny. Človek jej potrebuje k zdravému črevnému metabolizmu aspoň 30g denne. Aj v tej najzdravšej strave sa jej však nachádza sotva 10g. Tento nedostatok vám v pohode doplní Psyllium, ktorý sa vyrába zo skorocelu indického link . O tom, ako to v črevách funguje a prečo je vláknina tak dôležitá sa dozviete viac tu:

link

Ďalším dôležitým doplnkom ktorý treba každodenne užívať, je Silymarin - výťažok z Pestreca mariánskeho link na regeneráciu pečene. Tablety obsahujú aj Cholín, ktorý prispieva k normálnej funkcii pečene a k správnemu metabolizmu tukov a homocysteínu.

Každý deň po jedle je treba užiť i kvalitné probiotikum, ktoré obsahuje zmes užitočných baktérii črevnej mikroflóry. Jedno z najkvalitnejších probiotík ktoré mám odskúšané, je Biopron link Dobré je to kombinovať so žinčicou, kvalitnou bryndzou či acidkom. Tým si zabezpečíte kvalitné trávenie - a v spojení s vlákninou a štipľavou paprikou v zeleninových mixoch i rýchle a kvalitné vyprázdňovanie. Nie je dobré, aby sa stolica dlho zdržovala v hrubom čreve. Zapríčiňuje to mnohé (nie iba črevné) ťažkosti.

Ďalší dôležitý doplnok je Forfemina. link Obsahuje extrakt z pŕhľavy, brusnicový prášok, prášok z jablčného octu a zinok. Reguluje správne udržovanie vody v organizme. Ako už iste viete, soľ zapríčiňuje zadržovanie vody v organizme. Sú potom opuchnuté lýtka, stehná, členky, brucho, líca,.... Až niekoľko kilogramov nadbytočnej zbytočnej vody. K tomu prispievajú aj rôzne minerálky, pretože tým hlavným prvkom ktorý je príčinou nadmerného zadržovania vody v tele, je Sodík Na+. Ten je aj v minerálkach, kdejakých minerálnych práškoch, šumienkach a podobne. Forfemina je schopná sa s tým čiastočne vysporiadať, ale nesoľte a pite len čistú vodu.

Selénu je všade nedostatok. V každej strave. Tento prvok je skutočne výnimka. V potrebnom množstve ho do organizmu nedostanete inak, ako cez výživové doplnky. Je síce pravda, že zdrojom selénu sú napr. para orechy, ryby, hovädzie mäso....., ale je ho tam žalostne málo. Museli by ste skonzumovať niekoľko tých potravín, aby ste sa začali aspoň približovať k potrebnej dávke pre váš organizmus. Selén je nutrične významný prvok. Je súčasťou dvoch tuctov selenoproteínov, ktoré majú významnú úlohu pri rozmnožovaní, v metabolizme hormónov štítnej žľazy, syntéze DNA a ochrane pred oxidačným poškodením a infekciou. Slúži k udržaniu zdravých vlasov a nechtov, k správnemu fungovaniu imunitného systému, k správnemu fungovaniu štítnej žľazy, k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Nedostatok selénu nepriaznivo ovplyvňuje kardiovaskulárny systém, zvyšuje riziko infarktu myokardu a cievnych ochorení. Tento prípravok je najideálnejší link Denne jedna tableta.

Ďalším dôležitým doplnkom je aminokyselina L-Karnitín. Nachádza sa v mäse, avša toho mäsa by ste museli zjesť mnoho kg, aby ste do organizmu dostali potrebné množstvo. Na čo slúži? Napr. na odbúravanie nadbytočných tukov z organizmu a okamžitú premenu na energiu: link

Viac tu:

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 84 209 Bgenerated in : 0.108 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 139 325 xunique displays : 1 245 693 xip address : 52.205.167.104

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...