for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Žumpa

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  health  /  theme

Do-súčasný stav ochorenia 8

entries
1
shows
902
uniques
311
theme was created 2.6.2021 07:55 by Dušan
1
02.06.2021, 07:55
Do-súčasný stav ochorenia 8


Ahoj

Musím dať vedieť nakoľko Som ale pred mesiacom bol v nemocnici, kde mali (po)dozrenie, že mám na myokarde (z)úženú cievu. A mali pravdu. Diagnostikovali mi tak inú Kororárnu Ischemickú Chorobu Srdca CSS III NYHA II.

A tak Som išiel na operačný sál, kde mi urobili Koronarografiu (za pomoci rontgenu a kontrastnej látky hladali sa (z)úžené cievy na srdci). Následne na druhý deň mi urobili zákrok Katetrizáciu srdca a angiografiu. Presnejšie mi do cievy na (pred)zápästí a na druhý deň na slabinách pomocou vpichu pán doktor zavádzal tenkú ohybnú trubičku (katéter) až k samotnej cievy na srdci do ktorej mi vložil sieťkovú kovovú výstuž aby sa cieva (ne)zužovala. Obidva zákroky trvali do 15min.

V nemocnici Som tak strávil jeden týždeň. Pribudli mi tak lieky, ktoré Som po dvoch týždňoch musel vysadiť. Totiž, keď Som ich užíval Som myslel, že umriem. Dostával Som záchvaty (za)dýchavania. Keď Som to konzultoval s kardiologičkou, povedala mi, že to so srdcom (ne)má nič spoločné a mám to riešiť s internistkou.

A tak Som sa rozhodol, že tie lieky (ne)budem brať. Keď si nájdem čas, zájdem za internistkou a tam to poriešime. Takto mi je dobre, nič mi nieje a hlavne sa (ne)zadýchavam. Nedostávam záchvaty.

Diagnózy:
Kardiológia
Kororárna AS choroba (Ischemická choroba srdca)
Diabetológia
Diabetes Melitus typ 2
Endokrinológia
Hypotyreóza
Psychiatria
F20.0 Paranoidná schizofrénia
F51.8 Insomnia
Interné
Artériová hypertenzia
Hypecholesterolémia
Intolerancia statínu
Obezitas exogemes BMI 38,8
Steatóza pečene
Nikotinizmus

Čo k diagnózam povedať? Za všetko môže moje (ne)zdravé stravovanie, málo pohybu, fajčenie cigariet. A samozrejme (ne)dostatočný zdravý životný štýl.

Lieky od diabetológie, endokrinológie a psychiatrii beriem. Len Som vysadil kardiológiu a interné. Do kopy by Som mal tak brať lieky o počte 12 s kombináciami ráno a večer.

Po psychickej stránke sa mám chválitebne, mohlo by byť aj lepšie. Insomnia ma obchádza už tretí rok, potom ako Som ju porazil. Psychózy, bludy a halucinácie od tej doby ostali vytesnené, pozabudnuté, či potlačené v individuálnom (ne)vedomí. T.z. že si túto skutočnosť uvedomujem, ale strážim si svoje čisté vedomie, na úkor nečistého (ne)vedomia a (ne)dovolím aby ovplyvňovali moje vedomie, aby uzreli svetlo vedomia.

Čistota tu znamená správny a zdravý duchovný postoj a (ne)čistota jeho opak. Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

Dušan

link

none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 62 726 B generated in : 0.280 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 480 166 x unique displays : 2 527 567 x ip address : 3.236.223.106

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 2, donaters clicked me on ads 2,46 € (22 clicks), for today 0,06 € (1 click), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated