pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma

príspevkov
12
zobrazení
3 335
unikátne
65
tému vytvoril(a) 30.5.2024 16:08 Kasafran
1
30.05.2024, 16:08
Současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma. Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus (dosahování slasti a vyhýbání se strasti), cynismus a nakonec pád...

20 bodů, které ukazují, jak skončil Řím a jak asi skončí Evropa (i USA i Kanada)…

Edward Gibbon (1737 – 1794) byl jeden z nejvýznamnějších britských historiků. Zabýval se hlavně dějinami Římské říše a jeho hlavní dílo Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým. Předkládáme názory z jeho díla, ve které jsou shrnuty základní principy chování společnosti, které Gibbon považoval za příčinu úpadku Římského společesntví.

Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
Množí se rozvrácené rodinné vztahy, svobodně žijící matky, šíří toleruje a oslavuje se homosexualita.
Senioři jsou zanedbáváni. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se pokleslá zábava pro degenerovanou zábavu lidu. Tzv. umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zrušena. Bezmocnou armádu tvoří jenom nájemní barbarští žoldnéři.
Lidé pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, spekulanti, populisté, pochybní komedianti a takzvané celebrity.
Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se bojí lůzy, o povaleče vždy nějak postará.
Úroveň vzdělání rapidně klesá.
Státní dluh roste do nesplatitelné výše.
Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně. Vymírají staré rody.
Léty osvědčené právní a mocenské mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti zisku. Udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit.
Staletími předků prověřené hodnoty jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zájem pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
Šíří se cynismus, oportunizmus a morální úpadek.
Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
Do země přichází velké množství parazitických imigrantů.
Politikové nadbíhají "lůze", která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
Občané stále na všechno nadávají.

Text napsal britský historik Edward Gibbon, autor knihy " Úpadek a pád římské říše", která vyšla v roce 1765.



Sv. Augustín v diele Confesiones (Vyznania) v meste obkľúčenom barbarmi popisuje atmosféru v čase pádu Ríma. Mládež nebola ochotná brániť hradby s tým, že majú dosť bohatstva, aby barbarov podplatili, otroci zasa boli v spojení s útočníkmi s tým, že majú s nimi spoločného nepriateľa (rímskych občanov, ktorí ich vykorisťovali) ostatní dúfali, že barbari zlikvidujú bankárov a obchodníkov za ich úžeru. Výsledok bol, že barbari dobyli mesto a doradu vyvraždili všetkých obyžvateľov a vyrabovali všetky cennosti, ku ktorým sa priznali obyvatelia pred popravou.


2

1. Kasafran 30.05.2024, 16:08

Současná Evropa kopíruje dějiny starého Říma. Nejprve rozkvět, pak rozežranost, hedonismus (dosahování slasti a vyhýbání se strasti), cynismus a nakonec pád... 20 bodů, které ukazují, jak skončil Řím a jak asi skončí Evropa (i USA i Kanada)… Edward Gibbon (1737 – 1794) byl jeden z nejvýznamnějších britských historiků. Zabýval se hlavně dějinami Římské říše a jeho hlavní dílo Úpadek a pád Římské říše patří dodnes ke klasickým. Předkládáme názory z jeho díla, ve které jsou shrnuty základní princ...

1▲
30.05.2024, 19:26
rozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranost
👍: era
none
3

2. Milaníčko 30.05.2024, 19:26

rozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozež...

2▲
30.05.2024, 19:47
Pekne si to napísal
súhlasí: Milaníčko
none
4

3. era 30.05.2024, 19:47

Pekne si to napísal

3▲
30.05.2024, 20:10
Len škoda favorit, že to nie je slovácku ňi ? 🌞🌞🌞😐🤗
none
5

4. Milaníčko 30.05.2024, 20:10

Len škoda favorit, že to nie je slovácku ňi ? 🌞🌞🌞😐🤗

4▲
30.05.2024, 20:12
A ešte sa ma nikto neopýtal, že prečo neznášam vajcia a Čechov.🙃🙃
none
7

5. Milaníčko 30.05.2024, 20:12

A ešte sa ma nikto neopýtal, že prečo neznášam vajcia a Čechov.🙃🙃

5▲
30.05.2024, 21:11
Veď kvôli hokeju, ňi?
súhlasí: Milaníčko
none
8

7. era 30.05.2024, 21:11

Veď kvôli hokeju, ňi?

7▲
30.05.2024, 22:00
Presne tak pán era, v roku pána 1994 boli v komisii 4 ****y české a si predstav, že nám ukradli zlato a ***li nás v hokeji do " déčka " no bratia ako vyšití do **** ****y pe****e po***ané !!!!!!!!!!
👍: era , Kasafran
none
10

8. Milaníčko 30.05.2024, 22:00

Presne tak pán era, v roku pána 1994 boli v komisii 4 ****y české a si predstav, že nám ukradli zlato a ***li nás v hokeji do " déčka " no bratia ako vyšití do **** ****y pe****e po***ané !!!!!!!!!!

8▲
30.05.2024, 22:15
Ja som im to nikdy nezazlieval.
súhlasí: Milaníčko
none
11

10. era 30.05.2024, 22:15

Ja som im to nikdy nezazlieval.

10▲
30.05.2024, 22:27
Ani ja, ale neberiem ich za bratov, ale za ****y.
none
12

11. Milaníčko 30.05.2024, 22:27

Ani ja, ale neberiem ich za bratov, ale za ****y.

11▲
30.05.2024, 23:11
Kovalík bojuje ako lev. 1:1 v poslednom piatom sete.
none
6

2. Milaníčko 30.05.2024, 19:26

rozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozežranostrozež...

2▲
30.05.2024, 20:45
...kazdeee sl0v0,cistaa prauda.....
súhlasí: Kasafran
👍: era
none
9

6. d0d0...very best 30.05.2024, 20:45

...kazdeee sl0v0,cistaa prauda.....

6▲
30.05.2024, 22:08
The trúé stóry to jesť. 🫢🫢
none
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 279 211 B vygenerované za : 0.205 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 802 651 x jedinečné zobrazenia : 5 268 097 x ip adresa : 216.73.216.125
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none