pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  filozofia  /  téma

Rusko Ukrajinské zákopy nedávajú zmysel

príspevkov
17
zobrazení
677
unikátne
118
tému vytvoril(a) 20.4.2023 22:46 tomas12345
1
20.04.2023, 22:46
odkaz
može mi niekto vysvetliť, lebo nejako tomu nechápem. Prečo obrancovia obranujú tak, že kopú široké zákopy, v ktorých sa navyše nachádzajú blízko vedla seba ? Nebolo by lepšie kebyže si každý vojak vykope vlastnú úzku dieru (0,7x0,7m, resp takej veľkej aby mali z bokov, spredu, zozadu volný priestor len 5 cm] v ktorej by bol schovaný až po krk ? Jednotlivé diery by boli od seba vzdialené 15 metrov, čiže dvaja vojaci by boli od seba na minimálnu vzdialenosť 15 metrov. Tým by sa znižila pravdepodobnosť že jednou delostreleckou ranou, či zhodením granátu z dronu padnú 3 "muchy" jednou ranou, ako by sa i znižovala pravdepodobnosť zásahu šrapnelom, pretože vojak zakopaný v single diere až po krk, vystavuje menej tela a je lepšie chránený, než vojaci v dnešných zákopoch.
none
2

1. tomas12345 20.04.2023, 22:46

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1682018011.png može mi niekto vysvetliť, lebo nejako tomu nechápem. Prečo obrancovia obranujú tak, že kopú široké zákopy, v ktorých sa navyše nachádzajú blízko vedla seba ? Nebolo by lepšie kebyže si každý vojak vykope vlastnú úzku dieru (0,7x0,7m, resp takej veľkej aby mali z bokov, spredu, zozadu volný priestor len 5 cm] v ktorej by bol schovaný až po krk ? Jednotlivé diery by boli od seba vzdialené 15 metrov, čiže dvaja vojaci by boli od seba na minimálnu vzd...

1▲
20.04.2023, 23:06
Robia zákopy pre drony, tí *****i ukrajinskí si myslia, že lietadielkom vyhrajú vojnu, ale zase ten zdrogovaný ***** im dodáva zbrane aj od nás, som zvedavý, kto to zaplatí, tvoje deti, tvoje vnučky, naši pradedovia ?
none
3

2. Milaníčko 20.04.2023, 23:06

Robia zákopy pre drony, tí *****i ukrajinskí si myslia, že lietadielkom vyhrajú vojnu, ale zase ten zdrogovaný ***** im dodáva zbrane aj od nás, som zvedavý, kto to zaplatí, tvoje deti, tvoje vnučky, naši pradedovia ?

2▲
20.04.2023, 23:21
Z tvojich daní Milaníčko, z tvojich krvopotných daní pojde peniažky Zelenskému na zbrane. Dostaneš menej penazí, menej pivka, no viac darov pre Zelenského
none
4

3. tomas12345 20.04.2023, 23:21

Z tvojich daní Milaníčko, z tvojich krvopotných daní pojde peniažky Zelenskému na zbrane. Dostaneš menej penazí, menej pivka, no viac darov pre Zelenského

3▲
20.04.2023, 23:22
A preto musím toho *****a od***ať čím skôr, lebo naši dôchodcovia živoria a ten ***** sa smeje, tak to nie !!!!!!!!
none
5

1. tomas12345 20.04.2023, 22:46

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1682018011.png može mi niekto vysvetliť, lebo nejako tomu nechápem. Prečo obrancovia obranujú tak, že kopú široké zákopy, v ktorých sa navyše nachádzajú blízko vedla seba ? Nebolo by lepšie kebyže si každý vojak vykope vlastnú úzku dieru (0,7x0,7m, resp takej veľkej aby mali z bokov, spredu, zozadu volný priestor len 5 cm] v ktorej by bol schovaný až po krk ? Jednotlivé diery by boli od seba vzdialené 15 metrov, čiže dvaja vojaci by boli od seba na minimálnu vzd...

1▲
21.04.2023, 10:59
Zase si raz vynašiel teplú vodu?

Akú možnosť manévrovať má vojak po krk strčený v diere 70 x 70 cm v prípade, že je naňho zameraná napr. mínometná paľba? Okolo neho padajú míny a on bude len bezmocne hľadieť ako to padá stále bližšie a bližšie? A čo granáty z dronov?
none
7

5. clear1 21.04.2023, 10:59

Zase si raz vynašiel teplú vodu?

Akú možnosť manévrovať má vojak po krk strčený v diere 70 x 70 cm v prípade, že je naňho zameraná napr. mínometná paľba? Okolo neho padajú míny a on bude len bezmocne hľadieť ako to padá stále bližšie a bližšie? A čo granáty z dronov?

5▲
21.04.2023, 16:15
Ty si nevynašiel nič. Len tu táraš 2^3.
none
8

5. clear1 21.04.2023, 10:59

Zase si raz vynašiel teplú vodu?

Akú možnosť manévrovať má vojak po krk strčený v diere 70 x 70 cm v prípade, že je naňho zameraná napr. mínometná paľba? Okolo neho padajú míny a on bude len bezmocne hľadieť ako to padá stále bližšie a bližšie? A čo granáty z dronov?

5▲
21.04.2023, 21:02
Vyzeralo by to takto
odkaz
Meter a pol pred širokými zákopmi by sa nachádzali single diery. Tieto single diery by boli od seba vzdialené 15 metrov. Každá single diera by bola prepojená so širokým zákopom malým podzemným "tunelom".

Mimochodom, ak si v zákope a padajú okolo teba mínomety, tak aj dnes to funguje tak, že prečkáš v zákope a dúfaš že ťa žiaden mínomet nezasiahne. Vojaci nemožu zmeniť pozície. Ak sa stiahnu z pozícii, tak tie pozície obsadí nepriatel. Single úzky zákop slúži k tomu, aby pravdepodobnosť že ťa zasiahnu úlomky minometu bola čo najmenšia, a to platí aj na granáty z dronu. Pokial granát nepadne priamo do úzkej diery o rozmere 0,7x0,7m, tak si v suchu. Po každom hodenom granáte mimo tejto diery sa možeš skrčiť v bunkri, a tým sa vyhnúť úlomkom.
none
9

8. tomas12345 21.04.2023, 21:02

Vyzeralo by to takto
https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1682100784.png
Meter a pol pred širokými zákopmi by sa nachádzali single diery. Tieto single diery by boli od seba vzdialené 15 metrov. Každá single diera by bola prepojená so širokým zákopom malým podzemným "tunelom".

Mimochodom, ak si v zákope a padajú okolo teba mínomety, tak aj dnes to funguje tak, že prečkáš v zákope a dúfaš že ťa žiaden mínomet nezasiahne. Vojaci nemožu zmeniť pozície. Ak sa stiahnu z pozícii, tak tie poz...

8▲
21.04.2023, 21:06
Tie vrecká cementu
none
10

9. djjaro 21.04.2023, 21:06

Tie vrecká cementu

9▲
21.04.2023, 21:12
čo s nimi ?
none
11

10. tomas12345 21.04.2023, 21:12

čo s nimi ?

10▲
21.04.2023, 21:13
Zavri sa do jedného z vriec a vedz, že to nebude príjemné.
súhlasí: djjaro
none
12

10. tomas12345 21.04.2023, 21:12

čo s nimi ?

10▲
21.04.2023, 21:15
No nič
Len to ,že to nieje dobrý nápad
Pretože keď vrecko cementu stvrdne, a náhodou tam spadne granát,tak ho zabije vrecko cementu
súhlasí: Milaníčko
none
13

12. djjaro 21.04.2023, 21:15

No nič
Len to ,že to nieje dobrý nápad
Pretože keď vrecko cementu stvrdne, a náhodou tam spadne granát,tak ho zabije vrecko cementu

12▲
21.04.2023, 21:16
Keby mi tak tvrdol fták, tak by som netvrdol doma-.
none
14

13. Milaníčko 21.04.2023, 21:16

Keby mi tak tvrdol fták, tak by som netvrdol doma-.

13▲
21.04.2023, 21:17
Vydrž synu, príde čas keď vtáčik vyletí z búdky
súhlasí: Milaníčko
none
15

14. djjaro 21.04.2023, 21:17

Vydrž synu, príde čas keď vtáčik vyletí z búdky

14▲
21.04.2023, 21:18
Huráááááááááááááááááááá............
súhlasí: djjaro
none
17

12. djjaro 21.04.2023, 21:15

No nič
Len to ,že to nieje dobrý nápad
Pretože keď vrecko cementu stvrdne, a náhodou tam spadne granát,tak ho zabije vrecko cementu

12▲
22.04.2023, 08:50
Skôr by tie vrecia boli naplnené zeminou,
súhlasí: djjaro
none
6

1. tomas12345 20.04.2023, 22:46

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1682018011.png može mi niekto vysvetliť, lebo nejako tomu nechápem. Prečo obrancovia obranujú tak, že kopú široké zákopy, v ktorých sa navyše nachádzajú blízko vedla seba ? Nebolo by lepšie kebyže si každý vojak vykope vlastnú úzku dieru (0,7x0,7m, resp takej veľkej aby mali z bokov, spredu, zozadu volný priestor len 5 cm] v ktorej by bol schovaný až po krk ? Jednotlivé diery by boli od seba vzdialené 15 metrov, čiže dvaja vojaci by boli od seba na minimálnu vzd...

1▲
21.04.2023, 16:14
To ti nevysvetlí nikto. Ak sa raz neprídeš sám pozrieť, ako vyzerá vojna na Ukrajine.
none
16

6. Reset 21.04.2023, 16:14

To ti nevysvetlí nikto. Ak sa raz neprídeš sám pozrieť, ako vyzerá vojna na Ukrajine.

6▲
21.04.2023, 21:49
Prídem, ale uprac si v obývačke, alebo vieš čo, nahaj to tak, aby to tam vyzeralo ako na bojisku !!!
none
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 640 655 B vygenerované za : 0.218 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 795 548 x jedinečné zobrazenia : 5 266 698 x ip adresa : 216.73.216.125
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none