pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu

príspevkov
23
zobrazení
697
unikátne
43
tému vytvoril(a) 17.10.2023 21:19 Kasafran
1
17.10.2023, 21:19
Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu...

Toto video od Gabora Matého je skvělé a komplexní vysvětlení tohoto tématu. Od někoho, kdo má k historii této situace hluboký vztah.

Zhlédnout: Gabor Maté: O konfliktu v Izraeli/Palestině + historické souvislosti

Pokud Vám web/odkaz výše nefunguje, klikněte ZDE
Image

Vyslechl jsem si to celé, je to moc poučné. O tom všem co jsem diskutoval se známými po internetu, zvláště s paní novinářkou z Bratislavy, vždy jsem tvrdil, že je třeba říkat pravdu. Znát historii vztahů Izrael - Palestina. O tom všem se v tom videu hovoří.
Ten jeho závěr je vypovídající - to, co se teď děje, bude pro Izraelce z dlouhodobého hlediska katastrofa, protože tohle se nedá udržet. To se nedá udržet.
Už i Američani Izraelce stopli, za jejich genocidu Gazovčanů. Izrael, aby nebyl za hlupce, tak se vymlouvá, že proti úder stopnuli kvůli špatnému počasí. A Američani posílají do Gazy humanitární pomoc.

Mé přirovnání k tomuto konfliktu:
I zvíře zahnané do kouta se dovede zuby, drápy bránit. Jen si zkuste zahnat koťátko, do kouta a vzít ho do ruky. Se zlou se potážete!

2

1. Kasafran 17.10.2023, 21:19

Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu... Toto video od Gabora Matého je skvělé a komplexní vysvětlení tohoto tématu. Od někoho, kdo má k historii této situace hluboký vztah. Zhlédnout: Gabor Maté: O konfliktu v Izraeli/Palestině + historické souvislosti Pokud Vám web/odkaz výše nefunguje, klikněte ZDE Image Vyslechl jsem si to celé, je to moc poučné. O tom všem co jsem diskutoval se známými po internetu, zvláště s paní novinářkou z Bratislavy, vždy js...

1▲
17.10.2023, 21:20
koťátko 🥇🥈🥉🥍🦮🧱
súhlasí: ninka
none
3

1. Kasafran 17.10.2023, 21:19

Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu... Toto video od Gabora Matého je skvělé a komplexní vysvětlení tohoto tématu. Od někoho, kdo má k historii této situace hluboký vztah. Zhlédnout: Gabor Maté: O konfliktu v Izraeli/Palestině + historické souvislosti Pokud Vám web/odkaz výše nefunguje, klikněte ZDE Image Vyslechl jsem si to celé, je to moc poučné. O tom všem co jsem diskutoval se známými po internetu, zvláště s paní novinářkou z Bratislavy, vždy js...

1▲
17.10.2023, 21:21
4

3. Kasafran 17.10.2023, 21:21

https://www.youtube.com/watch?v=u1HGftmYZpA

3▲
17.10.2023, 21:24
Gazovčanů 🥱🧠🧟🧤🧭🧬🧫🧪
nesúhlasí: Kasafran
none
9

3. Kasafran 17.10.2023, 21:21

https://www.youtube.com/watch?v=u1HGftmYZpA

3▲
17.10.2023, 22:05
ČO sa deje v IZRAELI? | História a príčiny konfliktu
Dejepis inak
May 20, 2021

Prečo a ako vzniklo napätie a útoky medzi Izraelom a Palestínou?
O čo ide v súčasnej situácii a kde má tento konflikt svoje korene...?

odkaz
10

9. Kasafran 17.10.2023, 22:05

ČO sa deje v IZRAELI? | História a príčiny konfliktu
Dejepis inak
May 20, 2021

Prečo a ako vzniklo napätie a útoky medzi Izraelom a Palestínou?
O čo ide v súčasnej situácii a kde má tento konflikt svoje korene...?

https://www.youtube.com/watch?v=Rj8xnFgsJCc

9▲
17.10.2023, 22:09
Vyslechl jsem🤔🤓🤑🤐🤥🤻🤺🤼
nesúhlasí: Kasafran
none
11

10. Milaníčko 17.10.2023, 22:09

Vyslechl jsem🤔🤓🤑🤐🤥🤻🤺🤼

10▲
17.10.2023, 22:17
(10) Mil@níčko,
nešál, neměl jsi čas...!
12

11. Kasafran 17.10.2023, 22:17

(10) Mil@níčko,
nešál, neměl jsi čas...!

11▲
17.10.2023, 22:25
třeba říkat pravdu🤧🤦🤥🤤🤷🥌🥠🥟🥞🥝
none
20

12. Milaníčko 17.10.2023, 22:25

třeba říkat pravdu🤧🤦🤥🤤🤷🥌🥠🥟🥞🥝

12▲
18.10.2023, 11:23
(12) Mil@níčko,
prečo tak občas nerobíš...?!
5

1. Kasafran 17.10.2023, 21:19

Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu... Toto video od Gabora Matého je skvělé a komplexní vysvětlení tohoto tématu. Od někoho, kdo má k historii této situace hluboký vztah. Zhlédnout: Gabor Maté: O konfliktu v Izraeli/Palestině + historické souvislosti Pokud Vám web/odkaz výše nefunguje, klikněte ZDE Image Vyslechl jsem si to celé, je to moc poučné. O tom všem co jsem diskutoval se známými po internetu, zvláště s paní novinářkou z Bratislavy, vždy js...

1▲
17.10.2023, 21:37
Všetko čo o tom treba vedieť aby človek pochopil o čo ide je:
HAMAS bol vyrobený Britániou a USA. Všetko zrazu dáva zmysel.

Veď aký zmysel mal útok HAMAS-u, keď nijako neznížili útočný potenciál Izraela? HAMAS nemá protilietadlové systémy, takže logicky ako prvé mali zaútočiť na letecké bázy Izraela a ničiť lietadlá. Odvetnými údermi zo vzduchu predsa Izrael HAMAS-u spôsobí najväčšie problémy. Ale neurobili to, aj keď blízko ich útoku bolo niekoľko leteckých báz. Dokázali by sa k niektorým prebiť ak by sa na to sústredili. A aj teraz keď Izrael zo vzduchu zrovnáva Gázu so zemou, HAMAS vypúšťa rakety na civilné ciele Izraela miesto toho aby sa sústredil na vojenské základne. Zvláštna vojna. Akoby HAMAS nechcel oslabiť nenávideného (?) protivníka, len ho ešte viac rozzúriť..
súhlasí: Kasafran
none
6

5. clear1 17.10.2023, 21:37

Všetko čo o tom treba vedieť aby človek pochopil o čo ide je:
HAMAS bol vyrobený Britániou a USA. Všetko zrazu dáva zmysel.

Veď aký zmysel mal útok HAMAS-u, keď nijako neznížili útočný potenciál Izraela? HAMAS nemá protilietadlové systémy, takže logicky ako prvé mali zaútočiť na letecké bázy Izraela a ničiť lietadlá. Odvetnými údermi zo vzduchu predsa Izrael HAMAS-u spôsobí najväčšie problémy. Ale neurobili to, aj keď blízko ich útoku bolo niekoľko leteckých báz. Dokázali by sa k niek...

5▲
17.10.2023, 21:53
Aké z toho vyplýva ponaučenie ?
none
7

6. Milaníčko 17.10.2023, 21:53

Aké z toho vyplýva ponaučenie ?

6▲
17.10.2023, 22:02
To je ešte ťažko povedať
none
8

7. clear1 17.10.2023, 22:02

To je ešte ťažko povedať

7▲
17.10.2023, 22:03
Je mi ťažko z toho na aorte.
none
13

5. clear1 17.10.2023, 21:37

Všetko čo o tom treba vedieť aby človek pochopil o čo ide je:
HAMAS bol vyrobený Britániou a USA. Všetko zrazu dáva zmysel.

Veď aký zmysel mal útok HAMAS-u, keď nijako neznížili útočný potenciál Izraela? HAMAS nemá protilietadlové systémy, takže logicky ako prvé mali zaútočiť na letecké bázy Izraela a ničiť lietadlá. Odvetnými údermi zo vzduchu predsa Izrael HAMAS-u spôsobí najväčšie problémy. Ale neurobili to, aj keď blízko ich útoku bolo niekoľko leteckých báz. Dokázali by sa k niek...

5▲
18.10.2023, 06:18
Ahoj milovník zabíjania civilistov. Teší ťa, keď vidíš umučených a pozabíjaných civilistov. Zničené domy, nemocnice, školy, škôlky. Typický lúzer...
none
14

13. Reset 18.10.2023, 06:18

Ahoj milovník zabíjania civilistov. Teší ťa, keď vidíš umučených a pozabíjaných civilistov. Zničené domy, nemocnice, školy, škôlky. Typický lúzer...

13▲
18.10.2023, 06:19
oprava: Typ.i.c.k.ý lúzer...
none
16

5. clear1 17.10.2023, 21:37

Všetko čo o tom treba vedieť aby človek pochopil o čo ide je:
HAMAS bol vyrobený Britániou a USA. Všetko zrazu dáva zmysel.

Veď aký zmysel mal útok HAMAS-u, keď nijako neznížili útočný potenciál Izraela? HAMAS nemá protilietadlové systémy, takže logicky ako prvé mali zaútočiť na letecké bázy Izraela a ničiť lietadlá. Odvetnými údermi zo vzduchu predsa Izrael HAMAS-u spôsobí najväčšie problémy. Ale neurobili to, aj keď blízko ich útoku bolo niekoľko leteckých báz. Dokázali by sa k niek...

5▲
18.10.2023, 08:06
Že by nakoniec nič nebolo také, ako sa to navonok javí? Hmmm.
none
19

16. era 18.10.2023, 08:06

Že by nakoniec nič nebolo také, ako sa to navonok javí? Hmmm.

16▲
18.10.2023, 08:23
UK a USA vyrobili HAMAS aby ten sabotoval snahu Jásira Arafata a jeho hnutia za oslobodenie Palestíny. Arafat šiel politickou, nie násilnou cestou, a keďže OSN sa vyjadrila, že má vzniknúť nielen Izrael, ale aj štát Palestína, bolo by len otázkou času kedy sa to Arafatovi podarí. Preto vznikol HAMAS. Národ teroristov nemá nárok na vlastný štát..
súhlasí: Kasafran
none
22

19. clear1 18.10.2023, 08:23

UK a USA vyrobili HAMAS aby ten sabotoval snahu Jásira Arafata a jeho hnutia za oslobodenie Palestíny. Arafat šiel politickou, nie násilnou cestou, a keďže OSN sa vyjadrila, že má vzniknúť nielen Izrael, ale aj štát Palestína, bolo by len otázkou času kedy sa to Arafatovi podarí. Preto vznikol HAMAS. Národ teroristov nemá nárok na vlastný štát..

19▲
18.10.2023, 14:10
Viem sa niekde dobrať aj k nejakým dokumentom, ktoré by dosvedčovali tvoju vetu:
"UK a USA vyrobili HAMAS" ?
none
23

22. era 18.10.2023, 14:10

Viem sa niekde dobrať aj k nejakým dokumentom, ktoré by dosvedčovali tvoju vetu:
"UK a USA vyrobili HAMAS" ?

22▲
18.10.2023, 19:33
Dopracoval si sa niekedy k dokumentom dosvedčujúcim, že napr. Al Kajdu, alebo IS vyrobili USA? Musíš hľadať inak. Pýtaj sa.

Komu vyhovovalo udržiavať neustále, roky a desaťročia trvajúce napätie v "arabskom svete"? (Nielen v arabskom samozrejme. Je tu aj Ukrajina - Rusko, Severná - Južná Kórea, Tajvan - Čína, Japonsko - Rusko, Japonsko - Čína, Saudi - Jemen, Turecko - Egypt, Brazília - Venezuela (už vyriešené), v Afrike je bežné, že štát má "svojich teroristov" ktorí sú na jednej strane podporovaní USA (Francúzskom ako nástrojom), a na druhej strane proti nim USA (Francúzsko) akože vedie vojnu, samozrejme celé roky a desaťročia...) Hovorí sa tomu teória riadeného chaosu. USA ju praktizujú a doteraz to aj celkom fungovalo.

Na to aby to fungovalo je potrebné vytvoriť podmienky. Dokonalou podmienkou v arabskom svete bol vznik štátu Izrael, ktorý USA uznali už 11 minút po jeho vytvorení a slávnostnom ohlásení.
(V medzinárodnej politike je aj 11 hodín, občas dokonca dní len lusknutie prstov. Politika na úrovni štátu sa plánuje na roky, nie minúty. Na medzinárodnej úrovni dokonca na desaťročia. Na globálnej ešte ďalej.. Uznať novovzniknutý štát za 11 minút?? Ale to len malá odbočka.)
Izrael bol vytvorený za účelom vytvárania chaosu v arabskom svete. Je to NÁSTROJ svojho pána. Biden kedysi vyhlásil, citujem:
"Keby neexistoval Izrael, museli by sme si ho vymyslieť aby sme ochránili naše záujmy v regióne." Koniec citátu. Zdroj: odkaz
Takže čo Izrael je sme myslím dostatočne vyriešili. No a tento "nástroj v niečich rukách" vytvoril HAMAS.
odkaz
odkaz

A môžeme sa pýtať aj ďalej. Napr. ako je možné, že cez jeden z najstráženejších plotov na svete nepozorovane prešlo niekoľko stoviek ozbrojených chlapov? Videl som video v ktorom izraelka kedysi slúžiaca práve pri tomto plote hovorí, že nechápe ako sa to mohlo stať. Systém im hlásil votrelca aj keď sa k plotu priblížilo malé zviera (údajne aj šváb, ale to sa mi nechce veriť. Aj keď, myslím, že som už zachytil aj to, že izraelci majú palestíncov za šváby. Tak dievča možno nie je práve veľká humanistka..)
Ako mohlo prejsť 800 chlapov? Vysvetlenie je jednoduché. Keďže HAMAS bol vyrobený Izraelom (USA), má v ňom svojích ľudí a s nimi bola urobená dohoda.
"Dáme vám zdroje*, necháme vás prejsť, urobíte bordel, pozabíjate čo najviac ľudí (hlavne civilistov**) a potom vás necháme stiahnuť sa späť do Gazy. Vy nebudete ničiť drahú vojenskú techniku. Zničíte len zopár tankov aby sa nepovedalo"

A ďalšia zaujímavá otázka: Ako to, že MOSAD (údajne najlepšia tajná služba na svete) nevedel o priprave tak veľkého útoku? Samozrejme že vedel. Sám ho pomáhal pripraviť práve na deň konania medzinárodného hudobného festivalu.** Je nemožné prevádzať zbrane v takom rozsahu bez vedomia MOSAD-u.

*Otázka k prvej hviezdičke: Akými zbraňami HAMAS bojoval? Čiže kde sa vzali zdroje potrebné na utok?Zistilo sa, že sú tam zbrane ktoré USA dodalo na Ukrajinu. Ak si spomínaš, pred pár mesiacmi som tvrdil, že časť zbraní ktoré USA dáva Ukrajine, vôbec na Ukrajinu nedorazia. Idú inam... Takže USA vyzbrojilo HAMAS, aby po dohode s Izraelom zaútočil na Izrael. Dôvod? Izraelu tým bude poskytnutá zámienka zničiť Palestínu ako národ (genocída) , čo aj robí. Viď blokáda jedla a vody + bombardovanie všetkého a všetkých. A zabratie územia. A USA bude poskytnutý dôvod konečne s celým NATO zaútočiť na Irán. Teda ak sa im ho podarí vyprovokovať do vojny proti Izraelu. To je aj dôvod prečo sa Izrael chová skutočne bezcitne, a popri tom ešte vyhlasuje, že Palestinci (čiže poťažmo vlastne všetci Arabi) sú len ľuďom podobné zvieratá.

** V texte bola dva krát použitá dvojhviezdička. Vysvetlenie: HAMAS vybombardoval a následne vyvraždil medzinárodný hudobný festival, ktorý sa "čírou náhodou" konal blízko plota cez ktorý HAMAS prešiel, a ktorý "čírou náhodou" nebol chránený armádou napriek tomu, že je to v Izraeli bežná prax. Tento festival poslúžil na to, aby bol HAMAS (čiže Palestína) odsúdený celým svetom. (Niečo na štýl Buče). Práve preto bolo treba pozabíjať puberťákov z rôznych krajín. A práve preto HAMAS zverejnil fotofratiu na ktorej boli bojovníci na korbe auta a pod nimi ležalo nemecké dievča, vtedy už pravdepodobne mŕtve. Bolo treba zdvihnúť celý svet zo stoličiek, a ospravedlniť to čo bude odvetou robiť Izrael..

Pardón, že je toho toľko. Ale keď to teraz po sebe čítam, nejde to skrátiť. Práve naopak, bolo by treba pridať množstvo ďalších viet, aby to bolo napísané tak ako by bolo treba. Je množstvo detailov ktoré dotvárajú celkový obraz toho čo sa deje
súhlasí: Kasafran
none
15

1. Kasafran 17.10.2023, 21:19

Mnoho lidí si přeje mít větší jasno v otázce Palestiny a současného konfliktu... Toto video od Gabora Matého je skvělé a komplexní vysvětlení tohoto tématu. Od někoho, kdo má k historii této situace hluboký vztah. Zhlédnout: Gabor Maté: O konfliktu v Izraeli/Palestině + historické souvislosti Pokud Vám web/odkaz výše nefunguje, klikněte ZDE Image Vyslechl jsem si to celé, je to moc poučné. O tom všem co jsem diskutoval se známými po internetu, zvláště s paní novinářkou z Bratislavy, vždy js...

1▲
18.10.2023, 06:22
Teba, ako pravoverného StBáka nezaujíma, že boli zabití, umučení či unesení civilisti. Ako pravoverného rusa, nemá ľudský život v tvojich očiach hodnotu. Jediné, čo ťa zaujíma je klamaať, klamať, klamať a šíriť dezinformácie.
none
17

15. Reset 18.10.2023, 06:22

Teba, ako pravoverného StBáka nezaujíma, že boli zabití, umučení či unesení civilisti. Ako pravoverného rusa, nemá ľudský život v tvojich očiach hodnotu. Jediné, čo ťa zaujíma je klamaať, klamať, klamať a šíriť dezinformácie.

15▲
18.10.2023, 08:08
Čo je v mojich príspevkoch dezinfo? Poď konkrétne
súhlasí: Kasafran
none
18

17. clear1 18.10.2023, 08:08

Čo je v mojich príspevkoch dezinfo? Poď konkrétne

17▲
18.10.2023, 08:15
Žeby všetko, čo sa mu nepáči? 🙂
súhlasí: clear1 , Kasafran
none
21

15. Reset 18.10.2023, 06:22

Teba, ako pravoverného StBáka nezaujíma, že boli zabití, umučení či unesení civilisti. Ako pravoverného rusa, nemá ľudský život v tvojich očiach hodnotu. Jediné, čo ťa zaujíma je klamaať, klamať, klamať a šíriť dezinformácie.

15▲
18.10.2023, 11:58
(15) Pobežal,
ako vidím, a zrejme nielen ja, Tvoj proces scvokovatenia je nezadržateľný a totálny...
Ja som naivne predpokladal, že si odišiel do Izraela s nádejou, že sa zo svojej cvokácie ako-tak dostaneš...
Čože Ti dodalo odvahu opäť sa vrátiť na pre Teba cudzie a totálne nenávidené Slovesko...???
Tie Tvoje skalpy a Tebou odrezané hlavy ukrajinských Rusov, ako si sa chválil počas svojho "pobytu" na Ukrajine, sú skutočne "vierohodným" svedectvom Tvojej sionistickej "humanity", ktorá sa aj teraz realizuje v pásme Gazy podobným spôsobom, ale na vyššej technickej úrovni...!!!
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 524 354 B vygenerované za : 0.230 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 808 763 x jedinečné zobrazenia : 5 269 013 x ip adresa : 216.73.217.131
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none