for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA

information of the day :

meaning of life of the day :

you are here : 

main page  /  philosophy  /  theme

Kapitalizmus

entries
11
shows
19 547
uniques
4 119
theme was created 4.11.2024 02:24 by Lemmy
1
04.11.2024, 02:24
Rozumiem tomu správne, že už nežijeme v kapitalizme, pretože ten je založený na voľnej súťaži a otvorenom trhu?

link

link
none
2

1. Lemmy 04.11.2024, 02:24

Rozumiem tomu správne, že už nežijeme v kapitalizme, pretože ten je založený na voľnej súťaži a otvorenom trhu? https://www.dzio.sk/lipka/gallery/L9NJ63ICZG-20241104022326.jpg https://www.facebook.com/photo?fbid=2277826165936984&set=a.195270764192545

1▲
04.11.2024, 02:25
Máme voľnú súťaž? Máme otvorený trh?
none
3

2. Lemmy 04.11.2024, 02:25

Máme voľnú súťaž? Máme otvorený trh?

2▲
04.11.2024, 02:30
Chcem kúpiť tovar. Ten istý tovar ponúkajú viaceré obchody. Ale za rôzne ceny. Niekto ponúka lacnejšie základ, ale s dopravou to vyjde drahšie, takže nakoniec kúpim inde, kde základ je drahší, ale s dopravou ma to nakoniec vyjde lacnejšie. Pre mňa je to otvorený trh. A to ani neviem, že niekto ďalší tovar ponúka ešte lacnejšie ako ten, ktorý si zaplatím, aj s dopravou. Ale uštval by som sa, keby som na internete snoril po každom obchode. V tom zasa spočíva voľná súťaž.
none
6

3. Lemmy 04.11.2024, 02:30

Chcem kúpiť tovar. Ten istý tovar ponúkajú viaceré obchody. Ale za rôzne ceny. Niekto ponúka lacnejšie základ, ale s dopravou to vyjde drahšie, takže nakoniec kúpim inde, kde základ je drahší, ale s dopravou ma to nakoniec vyjde lacnejšie. Pre mňa je to otvorený trh. A to ani neviem, že niekto ďalší tovar ponúka ešte lacnejšie ako ten, ktorý si zaplatím, aj s dopravou. Ale uštval by som sa, keby som na internete snoril po každom obchode. V tom zasa spočíva voľná súťaž.

3▲
04.11.2024, 07:19
Nemusíš snoriť, na to máš vyhľadávače (pátrače🤩) A sú niektoré položky, ktoré zo zásady nenakupujem cez internet, lebo to je najdrahší tovar.
none
4

1. Lemmy 04.11.2024, 02:24

Rozumiem tomu správne, že už nežijeme v kapitalizme, pretože ten je založený na voľnej súťaži a otvorenom trhu? https://www.dzio.sk/lipka/gallery/L9NJ63ICZG-20241104022326.jpg https://www.facebook.com/photo?fbid=2277826165936984&set=a.195270764192545

1▲
04.11.2024, 06:58
Na Slovensku vládne parlamentna demokracia.
8

4. Attis 04.11.2024, 06:58

Na Slovensku vládne parlamentna demokracia.

4▲
04.11.2024, 09:51
Hej, a v ekonomike kapitalizmus.
none
5

1. Lemmy 04.11.2024, 02:24

Rozumiem tomu správne, že už nežijeme v kapitalizme, pretože ten je založený na voľnej súťaži a otvorenom trhu? https://www.dzio.sk/lipka/gallery/L9NJ63ICZG-20241104022326.jpg https://www.facebook.com/photo?fbid=2277826165936984&set=a.195270764192545

1▲
04.11.2024, 07:08
Rozumieš tomu správne, ale...
Už sa to napravuje!!!
Na OH v Paríži voľne súťažili muži v ženskom boxe a otvorene trhli zlaté medaily.
Vitaj vo svete progresívneho kapitalizmu.
none
9

5. Pátrač 04.11.2024, 07:08

Rozumieš tomu správne, ale...
Už sa to napravuje!!!
Na OH v Paríži voľne súťažili muži v ženskom boxe a otvorene trhli zlaté medaily.
Vitaj vo svete progresívneho kapitalizmu.

5▲
04.11.2024, 09:52
Pátrač: súťažili muži v ženskom boxe

Blud, mali vagíny.
none
11

9. Lemmy 04.11.2024, 09:52

Pátrač: súťažili muži v ženskom boxe

Blud, mali vagíny.

9▲
04.11.2024, 17:40
😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Veru mali, mali v Mali.
none
7

1. Lemmy 04.11.2024, 02:24

Rozumiem tomu správne, že už nežijeme v kapitalizme, pretože ten je založený na voľnej súťaži a otvorenom trhu? https://www.dzio.sk/lipka/gallery/L9NJ63ICZG-20241104022326.jpg https://www.facebook.com/photo?fbid=2277826165936984&set=a.195270764192545

1▲
04.11.2024, 08:03
Ja myslím, že obsah za slovami sa neustále mení a vyvíja a nejaké striktné škatulkovanie skutočnosti podľa slov proste nezodpovedá životu.

Takže so slovom "Kapitalizmus" by som sa naozaj netrápil.

Slová sú aj tak iba také "orientačné značky", ktoré nikdy nevystihujú celú podstatu.
none
10

7. era 04.11.2024, 08:03

Ja myslím, že obsah za slovami sa neustále mení a vyvíja a nejaké striktné škatulkovanie skutočnosti podľa slov proste nezodpovedá životu.

Takže so slovom "Kapitalizmus" by som sa naozaj netrápil.

Slová sú aj tak iba také "orientačné značky", ktoré nikdy nevystihujú celú podstatu.

7▲
04.11.2024, 09:55
Keď sledujem trh, tak podľa mňa je kapitalistický do veľkej miery. Socialistický je akurát tak pri cigaretách, kde je pevná cena 5,20 €. Krčmár ich ani nechce predávať, pretože na nich zarobí zopár centov. Predá ich len vtedy, keď si k jedlu kúpiš cigarety. Musíš urobiť tržbu, zárobok, krčmárovi, inak mu predaj cigariet nestojí za to.
none
created by dzI/O 2015 - 2026 size : 735 859 B generated in : 0.241 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) themes displays : 38 698 039 x unique displays : 5 247 304 x ip address : 2600:1f28:365:80b0:7941:4c8:efe2:54a4
dzI/O's epoch
some ad
share this page
statistics
TOPlist
support
become a volunatary donater of the page, every your financial donation will help to grow it...
please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by sending bitcoins
none