for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Je OSN kontraktorom USA vybavoval Guterres únik pre generálov?

entries
3
shows
303
uniques
108
theme was created 4.5.2022 11:25 by Kasafran
1
04.05.2022, 11:25
Je OSN kontraktorom USA vybavoval Guterres únik pre generálov?
cyril, 
3. mája 2022 16:34

Slniečkársky pápež, červený kríž pod kuratelou USA a Guterres z OSN v posledných dvoch týždňoch horúčkovito vybavovali humanitárne koridory pre „civilov z mariupolského Azovstalu“. Napokon na tento víkend a začiatok týždňa predsa len niečo vybavili. Vybavili to, aby na rozdiel od spontánnych útekov civilov, ktoré končili na ruskom filtračnom centre a odtiaľ v utečeneckých centrách DNR tentokrát prišli po prefiltrovaných civilov aj autobusy z Ukrajincami ovládaných území Záporožia.
Pekné humánne gesto zo strany RF, medzinárodných organizácií a Ukrajiny ? Samozrejme, že áno. Keď sa takto podarilo zachrániť čo len jeden život nevinného civila, stálo to za to. Len škoda, že sa včera v plnej nahote ukázalo, o čo o.i. v tejto humanitárnej hre OSN, MČK a Vatikánu išlo. Vyše sto civilov – prevažne rodinných príslušníkov velenia batalionu Azov /tých bola medzi civilmi väčšina a nečudo, že sa ponáhľali k Zelenskému/ a ostatné civilné osoby – ako sa v pondelok ukázalo, slúžili na zamaskovanie úteku generálov NATO a Ukrajiny z obkľúčeného areálu Azovstalu. V čase, keď bola evakuácia civilov v plnom prúde, pokúsila sa skupina asi 25 príslušníkov Azova o fingovaný prielom. Zahájila prestrelku, aby odlákala pozornosť ruských vojakov /už i tak zameranú na bezpečnú evakuáciu civilov/. Prielom sa samozrejme nepodaril a Azovci sa stiahli späť do podzemia. Zdanlivo nezmyselný zúfalý krok sa ukázal ako prefíkaný kúsok potom, čo ruskí vojaci neskôr zajali dvoch natovských a jedného ukrajinského generála. Tí sa pokúsili pod dvojitým krytím /evakuantov a ozbrojeného prielomu/ uniknúť z obkľúčenia. Nepodarilo sa im to. V súčasnosti týchto vzácnych zajatcov vypočúvajú príslušné orgány RF.
Čo sa však „podarilo“, to bolo odhalenie hroznej pravdy o medzi-národných orgánoch a organizáciách súčasnosti. Ukázalo sa, ako tieto organizácie a ich predstavitelia priam otrocky slúžia záujmom USA, príp. NATO. Pán pápež, páni z MČK a najmä pán predseda OSN Guterres sa demaskovali ako nástroje /“humanitárne nástroje“/ na presadzovanie záujmov USA vo svete, ba takmer ako výkonní agenti USA v dôležitých vojensko-politických operáciách USA-akou je aj akcia USA a NATO na Ukrajine.
Guterres v Moskve u Putina navonok vybavoval únik pre mariupolských civilov-no v skutočnosti vybavoval podmienky pre útek natovských generálov. – Takáto je dnešná OSN, takéto je „medzinárodné“ spoločenstvo. Hlboko sklonené a podriadené pred mocou USA. Takéto sú dnešné medzinárodné, politické, ekonomické, sociálne, kultúrne, športové, duchovné, religiózne a pod. organizácie. Nemajú žiadnu suverenitu v rozhodovaní, stoja za fajku močky. A ich predajní guterresovia ani za to. Čokoľvek prijmú, má menšiu validitu než jednodolárovka rozmnožená na lacnej kopírke v komunitnom centre pre asociálov.
Po včerajšom generálskom pokuse o útek sa dnes už ozbrojené sily RF nedali nahovoriť na žiadnu „humanitárku“. Obnovili ostreľovanie podzemných skrýš banderovcov, cudzích vojenských špecialistov a ostatných v podzemí Azova ukrytých bojovníkov. Tí, čo chceli na slobodu, alebo do zajatia – mali šancu. Tí, čo zostali sa sami rozhodli o svojom osude.
Tak či onak, po poslednom víkende a včerajšom pondelku sme zase o niečo múdrejší. Zase vieme o trochu viac o fungovaní súčasného sveta. A môžeme sa do budúcnosti lepšie zariadiť.

Komentáre:
Keďže to už môžu vidieť aj plebs, teda napr. autor alebo aj ja, to je príznak, že sa to odhalilo, aby to mohlo byť zmenené. Inými slovami hegemónia USA končí a tak vychádza najavo, kto všetko slúžil...
Nový medzinárodný poriadok sa práve vytvára a tipujem, že OSN v takom stave ako je teraz tu už nebude chcieť nikto... OSN od samotného počiatku bola vernou slúžkou USA a platí to i dnes. Sídlo OSN už dávno nemalo byť v USA...

link
👎: tomas12345
2

1. Kasafran 04.05.2022, 11:25

Je OSN kontraktorom USA vybavoval Guterres únik pre generálov? cyril,  3. mája 2022 16:34 Slniečkársky pápež, červený kríž pod kuratelou USA a Guterres z OSN v posledných dvoch týždňoch horúčkovito vybavovali humanitárne koridory pre „civilov z mariupolského Azovstalu“. Napokon na tento víkend a začiatok týždňa predsa len niečo vybavili. Vybavili to, aby na rozdiel od spontánnych útekov civilov, ktoré končili na ruskom filtračnom centre a odtiaľ v utečeneckých centrách DNR tentokrát prišli po ...

04.05.2022, 12:55
Zase skopírovaný článok o ktorom ani sám nevieš čo sa v nom píše... skús vlastnými slovami vystižnejšie.
none
3

2. tomas12345 04.05.2022, 12:55

Zase skopírovaný článok o ktorom ani sám nevieš čo sa v nom píše... skús vlastnými slovami vystižnejšie.

04.05.2022, 22:45
(2) Timáš1-5,
už viackrát som Ti odporučil, aby si sa učil múdrejším byť. A Ty stále nie a nie prečítať si nič komplexné...!
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 69 996 B generated in : 0.252 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 480 450 x unique displays : 2 527 568 x ip address : 3.236.223.106

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 2, donaters clicked me on ads 2,47 € (22 clicks), for today 0,07 € (1 click), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated