pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Je mi zase na nič !

príspevkov
71
zobrazení
884
unikátne
70
tému vytvoril(a) 27.8.2023 11:06 tomas12345
1
27.08.2023, 11:06
odkaz
Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné
none
2

1. tomas12345 27.08.2023, 11:06

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1693125608.jpg Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné ...

1▲
27.08.2023, 11:08
Nevedomie je prečo strašné? 😉
none
4

2. EnaXnaY 27.08.2023, 11:08

Nevedomie je prečo strašné? 😉

2▲
27.08.2023, 11:10
lebo je to večná absencia všetkého dobrého. A ja nechcem na veky vekov prísť o všetko dobré, a prestať si užívať dobré veci.
none
5

4. tomas12345 27.08.2023, 11:10

lebo je to večná absencia všetkého dobrého. A ja nechcem na veky vekov prísť o všetko dobré, a prestať si užívať dobré veci.

4▲
27.08.2023, 11:14
Uvedom si, že po tom dobrom túžiš len preto, že si pri vedomí 😉

Keď nebudeš pri vedomí, dobrá (dokonca všetko) pre teba budú ukradnuté 😉

Ty v prvom rade prídeš o JA 😉

A teda už nebude mať KTO túžiť po dobrách 😉
súhlasí: era , 69Jarno69
none
7

5. EnaXnaY 27.08.2023, 11:14

Uvedom si, že po tom dobrom túžiš len preto, že si pri vedomí 😉

Keď nebudeš pri vedomí, dobrá (dokonca všetko) pre teba budú ukradnuté 😉

Ty v prvom rade prídeš o JA 😉

A teda už nebude mať KTO túžiť po dobrách 😉

5▲
27.08.2023, 11:25
Lenže ja CHCEM byť stále pri vedomí aby som si mohol stále užívať dobrá...
Ja sa bojím toho že raz nebudem pri vedomí...
none
9

7. tomas12345 27.08.2023, 11:25

Lenže ja CHCEM byť stále pri vedomí aby som si mohol stále užívať dobrá...
Ja sa bojím toho že raz nebudem pri vedomí...

7▲
27.08.2023, 11:29
Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉

Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉
none
11

9. EnaXnaY 27.08.2023, 11:29

Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉

Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉

9▲
27.08.2023, 11:38
Takto poviem, údy mojho tela žiadajú veci ktoré sú proti kresťanstvu, a kedže sa hlásim ku kresťanstvu tak sa týchto radostí musím zriekavať, a tým že sa ich zriekávam proti mojej voli, trpím.

A kebyže prestanem byť kresťanom, tak by som sa zase bál či neskončím po smrti, ktorá može prísť kedykolvek vo večnom utrpení....

none
13

11. tomas12345 27.08.2023, 11:38

Takto poviem, údy mojho tela žiadajú veci ktoré sú proti kresťanstvu, a kedže sa hlásim ku kresťanstvu tak sa týchto radostí musím zriekavať, a tým že sa ich zriekávam proti mojej voli, trpím.

A kebyže prestanem byť kresťanom, tak by som sa zase bál či neskončím po smrti, ktorá može prísť kedykolvek vo večnom utrpení....

11▲
27.08.2023, 11:43
Niet riešenia, trpieť budeš tak či tak 😉
👍: tomas12345
none
17

13. EnaXnaY 27.08.2023, 11:43

Niet riešenia, trpieť budeš tak či tak 😉

13▲
27.08.2023, 11:46
No ved totok !! Moj život preto bude až do konca v utrpení
none
19

9. EnaXnaY 27.08.2023, 11:29

Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉

Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉

9▲
27.08.2023, 12:00
Nevedomie, alebo nebytie by bolo skvelé. Lenže vyzerá to tak, že môžeme iba ak snívať.
none
24

19. era 27.08.2023, 12:00

Nevedomie, alebo nebytie by bolo skvelé. Lenže vyzerá to tak, že môžeme iba ak snívať.

19▲
27.08.2023, 12:10
Záleží od modelu sveta, v tom mojom je to prirodzená záležitosť 😉
súhlasí: era
none
26

24. EnaXnaY 27.08.2023, 12:10

Záleží od modelu sveta, v tom mojom je to prirodzená záležitosť 😉

24▲
27.08.2023, 12:26
V tomto zmysle je zaujímavé, že Tomáš si zo všetkých možností vybral tú s najväčším možným utrpením
none
28

26. era 27.08.2023, 12:26

V tomto zmysle je zaujímavé, že Tomáš si zo všetkých možností vybral tú s najväčším možným utrpením

26▲
27.08.2023, 12:29
Keby len Tomáš, ale miliardy 😉
none
32

28. EnaXnaY 27.08.2023, 12:29

Keby len Tomáš, ale miliardy 😉

28▲
27.08.2023, 12:55
Ale ešte som sa nikdy nestretol s niekým, kto by svoju vieru prezentoval tak realisticky, že sa toho až sám bojí.
none
3

1. tomas12345 27.08.2023, 11:06

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1693125608.jpg Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné ...

1▲
27.08.2023, 11:10
A čo trápi vás ? Co vám sposobuje utrpenie ?
none
6

3. tomas12345 27.08.2023, 11:10

A čo trápi vás ? Co vám sposobuje utrpenie ?

3▲
27.08.2023, 11:14
Bolesť 😉
súhlasí: era
none
8

6. EnaXnaY 27.08.2023, 11:14

Bolesť 😉

6▲
27.08.2023, 11:27
Bolesť tá fyzická je dočasná, ked sa rana zahojí bolesť prestane... lenže moj strach zo smrti a nevedomia zostane až do konca života
none
10

8. tomas12345 27.08.2023, 11:27

Bolesť tá fyzická je dočasná, ked sa rana zahojí bolesť prestane... lenže moj strach zo smrti a nevedomia zostane až do konca života

8▲
27.08.2023, 11:30
Lenže čo ak pôjdeš do pekla a tam ťa budú večne týrať? 😉

Povedal by SOM, že večné týranie je horšie ako neBYTIE 😉
súhlasí: era
none
14

10. EnaXnaY 27.08.2023, 11:30

Lenže čo ak pôjdeš do pekla a tam ťa budú večne týrať? 😉

Povedal by SOM, že večné týranie je horšie ako neBYTIE 😉

10▲
27.08.2023, 11:43
No ved preto sa bojím oboch vecí, oboje je strašné....
A Nebytie nie je dobré len preto že večné týranie je horšie.
none
16

14. tomas12345 27.08.2023, 11:43

No ved preto sa bojím oboch vecí, oboje je strašné....
A Nebytie nie je dobré len preto že večné týranie je horšie.

14▲
27.08.2023, 11:45
Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉

Najlepšia voľba 😉
none
18

16. EnaXnaY 27.08.2023, 11:45

Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉

Najlepšia voľba 😉

16▲
27.08.2023, 11:47
Ale ani nezažívaš nič dobré
none
20

18. tomas12345 27.08.2023, 11:47

Ale ani nezažívaš nič dobré

18▲
27.08.2023, 12:01
A k čomu je to dobré dobré? Je to chvíľková záležitosť, ktorá ťa len ženie do závislosti a závislosť nie je dobrá...
none
23

18. tomas12345 27.08.2023, 11:47

Ale ani nezažívaš nič dobré

18▲
27.08.2023, 12:07
Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉

JA nie, to dobro za to nestojí 😉
👍: era
none
27

23. EnaXnaY 27.08.2023, 12:07

Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉

JA nie, to dobro za to nestojí 😉

23▲
27.08.2023, 12:28
Ale mladý človek uvažuje predsa len inak, než starý - stačí sa pozrieť na volebné preferencie mladých a starých
none
29

23. EnaXnaY 27.08.2023, 12:07

Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉

JA nie, to dobro za to nestojí 😉

23▲
27.08.2023, 12:35
to je zle položená otázka, definuj kolko % dobra by som z toho miliona dokázal vyťažiť, a kolko % zla by bolo z rezania ?
none
30

29. tomas12345 27.08.2023, 12:35

to je zle položená otázka, definuj kolko % dobra by som z toho miliona dokázal vyťažiť, a kolko % zla by bolo z rezania ?

29▲
27.08.2023, 12:38
Ti asi musí ***ať, každý den zažívať neskutočnú bolesť, kvôli prachom 😉
none
36

30. EnaXnaY 27.08.2023, 12:38

Ti asi musí ***ať, každý den zažívať neskutočnú bolesť, kvôli prachom 😉

30▲
27.08.2023, 13:15
závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...
none
37

36. tomas12345 27.08.2023, 13:15

závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...

36▲
27.08.2023, 13:16
Zalepená 😉
none
39

37. EnaXnaY 27.08.2023, 13:16

Zalepená 😉

37▲
27.08.2023, 13:17
Ked zalepená, tak ťa už viac nerežú ne ?
none
38

36. tomas12345 27.08.2023, 13:15

závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...

36▲
27.08.2023, 13:17
Ty si fakt úchyl 😉
súhlasí: era
none
22

16. EnaXnaY 27.08.2023, 11:45

Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉

Najlepšia voľba 😉

16▲
27.08.2023, 12:07
Nebytie je zbožné prianie ateistov.
25

22. Enter 27.08.2023, 12:07

Nebytie je zbožné prianie ateistov.

22▲
27.08.2023, 12:11
Nebytie je logický dôsledok keď prestane fungowať hw alebo sw 😉
none
31

25. EnaXnaY 27.08.2023, 12:11

Nebytie je logický dôsledok keď prestane fungowať hw alebo sw 😉

25▲
27.08.2023, 12:53
Samozrejme, ale existuje možnosť, že hardverom niektorého z našich možných vedomí nie je naše fyzické telo.
none
33

31. era 27.08.2023, 12:53

Samozrejme, ale existuje možnosť, že hardverom niektorého z našich možných vedomí nie je naše fyzické telo.

31▲
27.08.2023, 13:07
Pod hw myslím fyzickú stránku, tak je toto slovo definované 😉
none
34

33. EnaXnaY 27.08.2023, 13:07

Pod hw myslím fyzickú stránku, tak je toto slovo definované 😉

33▲
27.08.2023, 13:10
Ja viem, čo myslíš a práve preto hovorím aj o inej možnosti.

Mimochodom, je možné rozlišovať fyzické od hmotného. V zmysle, že fyzické nemusí byť hmotné, nemusí mať hmotnosť. 🙂
none
35

34. era 27.08.2023, 13:10

Ja viem, čo myslíš a práve preto hovorím aj o inej možnosti.

Mimochodom, je možné rozlišovať fyzické od hmotného. V zmysle, že fyzické nemusí byť hmotné, nemusí mať hmotnosť. 🙂

34▲
27.08.2023, 13:15
Tak ale nevolaj to hw 😉
none
40

35. EnaXnaY 27.08.2023, 13:15

Tak ale nevolaj to hw 😉

35▲
27.08.2023, 13:36
Ak prijmeme ako nutnosť že SW musí mať k svojmu fungovaniu nejaký HW, tak to nemôžem nazvať nijako inak.

Naše vedomie po smrti - ak existuje - by muselo byť nesené hardwerom iného druhu, než toto naše vedomie za života medzi narodením a smrťou.
none
41

40. era 27.08.2023, 13:36

Ak prijmeme ako nutnosť že SW musí mať k svojmu fungovaniu nejaký HW, tak to nemôžem nazvať nijako inak.

Naše vedomie po smrti - ak existuje - by muselo byť nesené hardwerom iného druhu, než toto naše vedomie za života medzi narodením a smrťou.

40▲
27.08.2023, 13:40
Veď má, telo 😉

Ty však máš potrebu nachádzať niečo iné, tak si pre to definuj vlastný názov 😉
súhlasí: Kasafran
none
42

41. EnaXnaY 27.08.2023, 13:40

Veď má, telo 😉

Ty však máš potrebu nachádzať niečo iné, tak si pre to definuj vlastný názov 😉

41▲
27.08.2023, 14:29
To telo, ktoré ty pokladáš za hardwer svojho Ja, je po smrti buď spálené, alebo zhnije v zemi. Takže aké telo po smrti?

Telo iného druhu.
none
43

42. era 27.08.2023, 14:29

To telo, ktoré ty pokladáš za hardwer svojho Ja, je po smrti buď spálené, alebo zhnije v zemi. Takže aké telo po smrti?

Telo iného druhu.

42▲
27.08.2023, 14:30
Žiadne telo po SMRTI 😉

SMRŤ = KONIEC BYTIA 😉
súhlasí: Kasafran
none
44

43. EnaXnaY 27.08.2023, 14:30

Žiadne telo po SMRTI 😉

SMRŤ = KONIEC BYTIA 😉

43▲
27.08.2023, 14:35
Keď JA skončí, už mu netreba telo hocakého druhu 😉
súhlasí: Kasafran
none
45

44. EnaXnaY 27.08.2023, 14:35

Keď JA skončí, už mu netreba telo hocakého druhu 😉

44▲
27.08.2023, 15:09
Písal som:

Naše vedomie po smrti - ak existuje - ....

none
46

45. era 27.08.2023, 15:09

Písal som:

Naše vedomie po smrti - ak existuje - ....

45▲
27.08.2023, 15:10
No a? 😉
none
47

46. EnaXnaY 27.08.2023, 15:10

No a? 😉

46▲
27.08.2023, 15:12
No a potom ďalej logicky rozvádzam tú alternatívu, že existuje. 🙂
none
48

47. era 27.08.2023, 15:12

No a potom ďalej logicky rozvádzam tú alternatívu, že existuje. 🙂

47▲
27.08.2023, 15:15
Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉
súhlasí: Kasafran
none
49

48. EnaXnaY 27.08.2023, 15:15

Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉

48▲
27.08.2023, 15:17
Dám ti pomôcku, SMRŤ = KONIEC (ZÁNIK) BYTIA 😉
súhlasí: Kasafran
none
51

49. EnaXnaY 27.08.2023, 15:17

Dám ti pomôcku, SMRŤ = KONIEC (ZÁNIK) BYTIA 😉

49▲
27.08.2023, 15:21
To je nedokonalá definícia.
Mám lepšiu:

SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".
none
53

51. era 27.08.2023, 15:21

To je nedokonalá definícia.
Mám lepšiu:

SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".

51▲
27.08.2023, 15:23
mám lepšiu definíciu, smrť je definitívny zánik vedomia v ludskom tele, čo však nevylučuje možnosť že toto vedomie pretrváva vo vedomí mimo ludského tela.
none
54

51. era 27.08.2023, 15:21

To je nedokonalá definícia.
Mám lepšiu:

SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".

51▲
27.08.2023, 15:24
To nebola definícia ale pomôcka, tak skús ešte raz 😉
none
57

54. EnaXnaY 27.08.2023, 15:24

To nebola definícia ale pomôcka, tak skús ešte raz 😉

54▲
27.08.2023, 15:28
Veľmi zlá a nepravdivá pomôcka 🙂
súhlasí: Kasafran
none
60

57. era 27.08.2023, 15:28

Veľmi zlá a nepravdivá pomôcka 🙂

57▲
27.08.2023, 15:29
Jasné, ty tomu rozumieš 😉
súhlasí: era
none
50

48. EnaXnaY 27.08.2023, 15:15

Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉

48▲
27.08.2023, 15:18
To sa nerozvádza logicky, ale pozorovaním. V tomto prípade zobratím do úvahy tvrdení iných, ktorí tvrdia, že o pozorovali - a každá z minulých kultúr, či gréckych, babylonských, perzských, egyptských má niekde pozostatky takých tvrdení. 🙂

To je celkom dosť k tomu, aby som to bral ako možnosť.
🙂
none
52

50. era 27.08.2023, 15:18

To sa nerozvádza logicky, ale pozorovaním. V tomto prípade zobratím do úvahy tvrdení iných, ktorí tvrdia, že o pozorovali - a každá z minulých kultúr, či gréckych, babylonských, perzských, egyptských má niekde pozostatky takých tvrdení. 🙂

To je celkom dosť k tomu, aby som to bral ako možnosť.
🙂

50▲
27.08.2023, 15:22
Tak skúsim JA 😉

JA SOM =JA EXISTUJEM = BYTIE = ŽIVOT 😉

OPAK = NEBYTIE = ZAČÍNA SMRŤOU 😉
súhlasí: Kasafran
👍: era
none
55

52. EnaXnaY 27.08.2023, 15:22

Tak skúsim JA 😉

JA SOM =JA EXISTUJEM = BYTIE = ŽIVOT 😉

OPAK = NEBYTIE = ZAČÍNA SMRŤOU 😉

52▲
27.08.2023, 15:26
Vieš čo je najobľúbenejším cvičením gitaristov, keď idú trénovať na gitare?

Prehrávanie si melódií, ktoré už majú nacvičené

Tak aj ty si prehrávaš len tie svoje vlastné myšlienkové melódie kol dookola.
👎: Kasafran
none
56

55. era 27.08.2023, 15:26

Vieš čo je najobľúbenejším cvičením gitaristov, keď idú trénovať na gitare?

Prehrávanie si melódií, ktoré už majú nacvičené

Tak aj ty si prehrávaš len tie svoje vlastné myšlienkové melódie kol dookola.

55▲
27.08.2023, 15:27
Prehrávam ich tebe 😉
súhlasí: era , Kasafran
none
59

56. EnaXnaY 27.08.2023, 15:27

Prehrávam ich tebe 😉

56▲
27.08.2023, 15:29
Veď áno.
A mne sú tak akurát na pousmiatie sa 😎
none
61

59. era 27.08.2023, 15:29

Veď áno.
A mne sú tak akurát na pousmiatie sa 😎

59▲
27.08.2023, 15:31
Mal si prehrať ty, si sa vyhovoril na akési pozorovanie, či čo 😉
👍: era
none
64

61. EnaXnaY 27.08.2023, 15:31

Mal si prehrať ty, si sa vyhovoril na akési pozorovanie, či čo 😉

61▲
27.08.2023, 15:44
No veď ani ty nemáš žiadnu logiku na to, že si JA. Iba pozorovanie. 🙂
none
65

64. era 27.08.2023, 15:44

No veď ani ty nemáš žiadnu logiku na to, že si JA. Iba pozorovanie. 🙂

64▲
27.08.2023, 15:46
Logika JA je tajomstvom (zatiaľ) 😉

To neznamená, že tam nie je 😉
none
12

1. tomas12345 27.08.2023, 11:06

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1693125608.jpg Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné ...

1▲
27.08.2023, 11:38
Už je tam aj Miro Žbirka či Karol Gott
15

12. Enter 27.08.2023, 11:38

Už je tam aj Miro Žbirka či Karol Gott

12▲
27.08.2023, 11:44
v pekle ?
none
21

15. tomas12345 27.08.2023, 11:44

v pekle ?

15▲
27.08.2023, 12:06
Sú po smrti.
58

1. tomas12345 27.08.2023, 11:06

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1693125608.jpg Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné ...

1▲
27.08.2023, 15:29
Mať také starosti, tak idem ku psychiatrovi. Dá ti lieky, a prejde ťa to.
none
62

58. Lemmy 27.08.2023, 15:29

Mať také starosti, tak idem ku psychiatrovi. Dá ti lieky, a prejde ťa to.

58▲
27.08.2023, 15:33
ved píšem že nikto mi s tým pomohol, takže ani psychiater.
none
63

62. tomas12345 27.08.2023, 15:33

ved píšem že nikto mi s tým pomohol, takže ani psychiater.

62▲
27.08.2023, 15:34
Zober svoj kríž a nes ho, tak sa pripodobíš Kristovi 😉
none
68

63. EnaXnaY 27.08.2023, 15:34

Zober svoj kríž a nes ho, tak sa pripodobíš Kristovi 😉

63▲
27.08.2023, 17:41
a mám sa nechať aj ukrižovať ?
none
69

68. tomas12345 27.08.2023, 17:41

a mám sa nechať aj ukrižovať ?

68▲
27.08.2023, 17:41
Len tak budeš ako Kristus 😉
none
70

69. EnaXnaY 27.08.2023, 17:41

Len tak budeš ako Kristus 😉

69▲
27.08.2023, 17:45
dobre, ale ty mi prídeš zatlct klinec do ruky na námestí, a prídeš pekne vo svojich Ked sa ja možem nechať ukrižovať, o čo viac ty možeš prísť na jednej nohe.
none
71

70. tomas12345 27.08.2023, 17:45

dobre, ale ty mi prídeš zatlct klinec do ruky na námestí, a prídeš pekne vo svojich Ked sa ja možem nechať ukrižovať, o čo viac ty možeš prísť na jednej nohe.

70▲
27.08.2023, 17:48
JA ti takú zatlčiem, až prestaneš myslieť na sprostosti 😉
none
66

1. tomas12345 27.08.2023, 11:06

https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1693125608.jpg Zas mi je nanič... trápi ma ženská príťažlivosť, je mi smutno za tými čo zomreli, a mám šialený strach z toho že človek može hocikedy zomrieť a nevie čo bude po smrti. Smrť Patejdla mi znova pripomenula aká krehká je ludská smrtelnosť, a že smrť može prísť kedykolvek, a nijako máme istotu čo bude po smrti, pretože reálne je aj peklo aj nevedomie, a obidve veci sú strašné ...

1▲
27.08.2023, 15:52
Tak som prečítal tému, aj by som sa opýtal, čo ti dáva čítanie Biblie, ale ty tuším Bibliu vôbec nečítaš. Samovykladač, Cirkvi neverí, tak čítaj aspoň Bibliu. 🙂
Aj diela svätých sú osožné. Sv. J. Escrivá, sv. Terézia z Lisieux, atď.
Môžeš si prečítať Temnú noc, od sv. Jána z Kríža, to sa ti možno teraz hodí.
súhlasí: era
none
67

66. omega 27.08.2023, 15:52

Tak som prečítal tému, aj by som sa opýtal, čo ti dáva čítanie Biblie, ale ty tuším Bibliu vôbec nečítaš. Samovykladač, Cirkvi neverí, tak čítaj aspoň Bibliu. 🙂
Aj diela svätých sú osožné. Sv. J. Escrivá, sv. Terézia z Lisieux, atď.
Môžeš si prečítať Temnú noc, od sv. Jána z Kríža, to sa ti možno teraz hodí.

66▲
27.08.2023, 17:40
Bibliu teraz moc nečítam, pracujem na svojej stránke, a čítam ranné mimobiblické kresťanské spisy.

Sú tie ich diela dostupné aj v pdfku ?
none
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 296 160 B vygenerované za : 0.247 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 792 209 x jedinečné zobrazenia : 5 266 229 x ip adresa : 216.73.217.150
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none