pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
|
Lipka diskusné fórum
nový "Jeruzalem"
|
sk
|
en
|
aA
|
|
informácia dňa :
zmysel života dňa :
príspevkov 71 |
zobrazení 883 |
unikátne 70 |
|
Téma je len na čítanie...
2
|
Nevedomie je prečo strašné? 😉
|
 |
|
4
|
|
|
2. EnaXnaY 27.08.2023, 11:08
Nevedomie je prečo strašné? 😉
2▲
27.08.2023, 11:10
|
lebo je to večná absencia všetkého dobrého. A ja nechcem na veky vekov prísť o všetko dobré, a prestať si užívať dobré veci.
|
 |
|
5
|
|
|
4. tomas12345 27.08.2023, 11:10
lebo je to večná absencia všetkého dobrého. A ja nechcem na veky vekov prísť o všetko dobré, a prestať si užívať dobré veci.
4▲
27.08.2023, 11:14
|
Uvedom si, že po tom dobrom túžiš len preto, že si pri vedomí 😉
Keď nebudeš pri vedomí, dobrá (dokonca všetko) pre teba budú ukradnuté 😉
Ty v prvom rade prídeš o JA 😉
A teda už nebude mať KTO túžiť po dobrách 😉
|
 |
|
7
|
|
|
5. EnaXnaY 27.08.2023, 11:14
Uvedom si, že po tom dobrom túžiš len preto, že si pri vedomí 😉
Keď nebudeš pri vedomí, dobrá (dokonca všetko) pre teba budú ukradnuté 😉
Ty v prvom rade prídeš o JA 😉
A teda už nebude mať KTO túžiť po dobrách 😉
5▲
27.08.2023, 11:25
|
Lenže ja CHCEM byť stále pri vedomí aby som si mohol stále užívať dobrá... Ja sa bojím toho že raz nebudem pri vedomí...
|
 |
|
9
|
|
|
7. tomas12345 27.08.2023, 11:25
Lenže ja CHCEM byť stále pri vedomí aby som si mohol stále užívať dobrá... Ja sa bojím toho že raz nebudem pri vedomí...
7▲
27.08.2023, 11:29
|
Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉
Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉
|
 |
|
11
|
|
|
9. EnaXnaY 27.08.2023, 11:29
Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉
Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉
9▲
27.08.2023, 11:38
|
Takto poviem, údy mojho tela žiadajú veci ktoré sú proti kresťanstvu, a kedže sa hlásim ku kresťanstvu tak sa týchto radostí musím zriekavať, a tým že sa ich zriekávam proti mojej voli, trpím.
A kebyže prestanem byť kresťanom, tak by som sa zase bál či neskončím po smrti, ktorá može prísť kedykolvek vo večnom utrpení....
|
 |
|
13
|
|
|
11. tomas12345 27.08.2023, 11:38
Takto poviem, údy mojho tela žiadajú veci ktoré sú proti kresťanstvu, a kedže sa hlásim ku kresťanstvu tak sa týchto radostí musím zriekavať, a tým že sa ich zriekávam proti mojej voli, trpím.
A kebyže prestanem byť kresťanom, tak by som sa zase bál či neskončím po smrti, ktorá može prísť kedykolvek vo večnom utrpení....
11▲
27.08.2023, 11:43
|
Niet riešenia, trpieť budeš tak či tak 😉
|
 |
|
17
|
|
|
13. EnaXnaY 27.08.2023, 11:43
Niet riešenia, trpieť budeš tak či tak 😉
13▲
27.08.2023, 11:46
|
|
19
|
|
|
9. EnaXnaY 27.08.2023, 11:29
Za prvé, dobrá sa dajú užívať kým si mladý, príde 40tka, 50tka a všetko sa poserie 😉
Lepšie nevedomie ako riziko že sa dostaneš na miesto večného utrpenia 😉
9▲
27.08.2023, 12:00
|
Nevedomie, alebo nebytie by bolo skvelé. Lenže vyzerá to tak, že môžeme iba ak snívať.
|
 |
|
24
|
|
|
19. era 27.08.2023, 12:00
Nevedomie, alebo nebytie by bolo skvelé. Lenže vyzerá to tak, že môžeme iba ak snívať.
19▲
27.08.2023, 12:10
|
Záleží od modelu sveta, v tom mojom je to prirodzená záležitosť 😉
|
 |
|
26
|
|
|
24. EnaXnaY 27.08.2023, 12:10
Záleží od modelu sveta, v tom mojom je to prirodzená záležitosť 😉
24▲
27.08.2023, 12:26
|
|
28
|
|
|
26. era 27.08.2023, 12:26
V tomto zmysle je zaujímavé, že Tomáš si zo všetkých možností vybral tú s najväčším možným utrpením   
26▲
27.08.2023, 12:29
|
Keby len Tomáš, ale miliardy 😉
|
 |
|
32
|
|
|
28. EnaXnaY 27.08.2023, 12:29
Keby len Tomáš, ale miliardy 😉
28▲
27.08.2023, 12:55
|
Ale ešte som sa nikdy nestretol s niekým, kto by svoju vieru prezentoval tak realisticky, že sa toho až sám bojí. 
|
 |
|
3
|
A čo trápi vás ? Co vám sposobuje utrpenie ?
|
 |
|
6
|
|
|
3. tomas12345 27.08.2023, 11:10
A čo trápi vás ? Co vám sposobuje utrpenie ?
3▲
27.08.2023, 11:14
|
|
8
|
|
|
6. EnaXnaY 27.08.2023, 11:14
Bolesť 😉
6▲
27.08.2023, 11:27
|
Bolesť tá fyzická je dočasná, ked sa rana zahojí bolesť prestane... lenže moj strach zo smrti a nevedomia zostane až do konca života  
|
 |
|
10
|
|
|
8. tomas12345 27.08.2023, 11:27
Bolesť tá fyzická je dočasná, ked sa rana zahojí bolesť prestane... lenže moj strach zo smrti a nevedomia zostane až do konca života  
8▲
27.08.2023, 11:30
|
Lenže čo ak pôjdeš do pekla a tam ťa budú večne týrať? 😉
Povedal by SOM, že večné týranie je horšie ako neBYTIE 😉
|
 |
|
14
|
|
|
10. EnaXnaY 27.08.2023, 11:30
Lenže čo ak pôjdeš do pekla a tam ťa budú večne týrať? 😉
Povedal by SOM, že večné týranie je horšie ako neBYTIE 😉
10▲
27.08.2023, 11:43
|
No ved preto sa bojím oboch vecí, oboje je strašné.... A Nebytie nie je dobré len preto že večné týranie je horšie.
|
 |
|
16
|
|
|
14. tomas12345 27.08.2023, 11:43
No ved preto sa bojím oboch vecí, oboje je strašné.... A Nebytie nie je dobré len preto že večné týranie je horšie.
14▲
27.08.2023, 11:45
|
Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉
Najlepšia voľba 😉
|
 |
|
18
|
|
|
16. EnaXnaY 27.08.2023, 11:45
Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉
Najlepšia voľba 😉
16▲
27.08.2023, 11:47
|
Ale ani nezažívaš nič dobré  
|
 |
|
20
|
|
|
18. tomas12345 27.08.2023, 11:47
Ale ani nezažívaš nič dobré  
18▲
27.08.2023, 12:01
|
A k čomu je to dobré dobré? Je to chvíľková záležitosť, ktorá ťa len ženie do závislosti a závislosť nie je dobrá...
|
 |
|
23
|
|
|
18. tomas12345 27.08.2023, 11:47
Ale ani nezažívaš nič dobré  
18▲
27.08.2023, 12:07
|
Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉
JA nie, to dobro za to nestojí 😉
|
 |
|
27
|
|
|
23. EnaXnaY 27.08.2023, 12:07
Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉
JA nie, to dobro za to nestojí 😉
23▲
27.08.2023, 12:28
|
|
29
|
|
|
23. EnaXnaY 27.08.2023, 12:07
Prijal by si milión s podmienkou, že by ťa každý deň rezali? 😉
JA nie, to dobro za to nestojí 😉
23▲
27.08.2023, 12:35
|
to je zle položená otázka, definuj kolko % dobra by som z toho miliona dokázal vyťažiť, a kolko % zla by bolo z rezania ?
|
 |
|
30
|
|
|
29. tomas12345 27.08.2023, 12:35
to je zle položená otázka, definuj kolko % dobra by som z toho miliona dokázal vyťažiť, a kolko % zla by bolo z rezania ?
29▲
27.08.2023, 12:38
|
Ti asi musí ***ať, každý den zažívať neskutočnú bolesť, kvôli prachom 😉
|
 |
|
36
|
|
|
30. EnaXnaY 27.08.2023, 12:38
Ti asi musí ***ať, každý den zažívať neskutočnú bolesť, kvôli prachom 😉
30▲
27.08.2023, 13:15
|
závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...
|
 |
|
37
|
|
|
36. tomas12345 27.08.2023, 13:15
závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...
36▲
27.08.2023, 13:16
|
|
39
|
|
|
37. EnaXnaY 27.08.2023, 13:16
Zalepená 😉
37▲
27.08.2023, 13:17
|
Ked zalepená, tak ťa už viac nerežú ne ?
|
 |
|
38
|
|
|
36. tomas12345 27.08.2023, 13:15
závisí od toho či potešenie z prachov by bolo lepšie ako bolesť. Inak fakt nerozumiem čo máš s tou nohou, daj foto kolko jej máš odrezanej...
36▲
27.08.2023, 13:17
|
|
22
|
|
|
16. EnaXnaY 27.08.2023, 11:45
Nebytie je dobré, lebo netrpíš 😉
Najlepšia voľba 😉
16▲
27.08.2023, 12:07
|
Nebytie je zbožné prianie ateistov.
|
|
|
25
|
|
|
22. Enter 27.08.2023, 12:07
Nebytie je zbožné prianie ateistov.
22▲
27.08.2023, 12:11
|
Nebytie je logický dôsledok keď prestane fungowať hw alebo sw 😉
|
 |
|
31
|
|
|
25. EnaXnaY 27.08.2023, 12:11
Nebytie je logický dôsledok keď prestane fungowať hw alebo sw 😉
25▲
27.08.2023, 12:53
|
Samozrejme, ale existuje možnosť, že hardverom niektorého z našich možných vedomí nie je naše fyzické telo. 
|
 |
|
33
|
|
|
31. era 27.08.2023, 12:53
Samozrejme, ale existuje možnosť, že hardverom niektorého z našich možných vedomí nie je naše fyzické telo. 
31▲
27.08.2023, 13:07
|
Pod hw myslím fyzickú stránku, tak je toto slovo definované 😉
|
 |
|
34
|
|
|
33. EnaXnaY 27.08.2023, 13:07
Pod hw myslím fyzickú stránku, tak je toto slovo definované 😉
33▲
27.08.2023, 13:10
|
Ja viem, čo myslíš a práve preto hovorím aj o inej možnosti.
Mimochodom, je možné rozlišovať fyzické od hmotného. V zmysle, že fyzické nemusí byť hmotné, nemusí mať hmotnosť. 🙂
|
 |
|
35
|
|
|
34. era 27.08.2023, 13:10
Ja viem, čo myslíš a práve preto hovorím aj o inej možnosti.
Mimochodom, je možné rozlišovať fyzické od hmotného. V zmysle, že fyzické nemusí byť hmotné, nemusí mať hmotnosť. 🙂
34▲
27.08.2023, 13:15
|
|
40
|
|
|
35. EnaXnaY 27.08.2023, 13:15
Tak ale nevolaj to hw 😉
35▲
27.08.2023, 13:36
|
Ak prijmeme ako nutnosť že SW musí mať k svojmu fungovaniu nejaký HW, tak to nemôžem nazvať nijako inak.
Naše vedomie po smrti - ak existuje - by muselo byť nesené hardwerom iného druhu, než toto naše vedomie za života medzi narodením a smrťou.
|
 |
|
41
|
|
|
40. era 27.08.2023, 13:36
Ak prijmeme ako nutnosť že SW musí mať k svojmu fungovaniu nejaký HW, tak to nemôžem nazvať nijako inak.
Naše vedomie po smrti - ak existuje - by muselo byť nesené hardwerom iného druhu, než toto naše vedomie za života medzi narodením a smrťou.
40▲
27.08.2023, 13:40
|
Veď má, telo 😉
Ty však máš potrebu nachádzať niečo iné, tak si pre to definuj vlastný názov 😉
|
 |
|
42
|
|
|
41. EnaXnaY 27.08.2023, 13:40
Veď má, telo 😉
Ty však máš potrebu nachádzať niečo iné, tak si pre to definuj vlastný názov 😉
41▲
27.08.2023, 14:29
|
To telo, ktoré ty pokladáš za hardwer svojho Ja, je po smrti buď spálené, alebo zhnije v zemi. Takže aké telo po smrti?
Telo iného druhu.
|
 |
|
43
|
|
|
42. era 27.08.2023, 14:29
To telo, ktoré ty pokladáš za hardwer svojho Ja, je po smrti buď spálené, alebo zhnije v zemi. Takže aké telo po smrti?
Telo iného druhu.
42▲
27.08.2023, 14:30
|
Žiadne telo po SMRTI 😉
SMRŤ = KONIEC BYTIA 😉
|
 |
|
44
|
|
|
43. EnaXnaY 27.08.2023, 14:30
Žiadne telo po SMRTI 😉
SMRŤ = KONIEC BYTIA 😉
43▲
27.08.2023, 14:35
|
Keď JA skončí, už mu netreba telo hocakého druhu 😉
|
 |
|
45
|
|
|
44. EnaXnaY 27.08.2023, 14:35
Keď JA skončí, už mu netreba telo hocakého druhu 😉
44▲
27.08.2023, 15:09
|
Písal som:
Naše vedomie po smrti - ak existuje - ....
|
 |
|
46
|
|
|
45. era 27.08.2023, 15:09
Písal som:
Naše vedomie po smrti - ak existuje - ....
45▲
27.08.2023, 15:10
|
|
47
|
|
|
46. EnaXnaY 27.08.2023, 15:10
No a? 😉
46▲
27.08.2023, 15:12
|
No a potom ďalej logicky rozvádzam tú alternatívu, že existuje. 🙂
|
 |
|
48
|
|
|
47. era 27.08.2023, 15:12
No a potom ďalej logicky rozvádzam tú alternatívu, že existuje. 🙂
47▲
27.08.2023, 15:15
|
Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉
|
 |
|
49
|
|
|
48. EnaXnaY 27.08.2023, 15:15
Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉
48▲
27.08.2023, 15:17
|
Dám ti pomôcku, SMRŤ = KONIEC (ZÁNIK) BYTIA 😉
|
 |
|
51
|
|
|
49. EnaXnaY 27.08.2023, 15:17
Dám ti pomôcku, SMRŤ = KONIEC (ZÁNIK) BYTIA 😉
49▲
27.08.2023, 15:21
|
To je nedokonalá definícia. Mám lepšiu:
SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".
|
 |
|
53
|
|
|
51. era 27.08.2023, 15:21
To je nedokonalá definícia. Mám lepšiu:
SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".
51▲
27.08.2023, 15:23
|
mám lepšiu definíciu, smrť je definitívny zánik vedomia v ludskom tele, čo však nevylučuje možnosť že toto vedomie pretrváva vo vedomí mimo ludského tela.
|
 |
|
54
|
|
|
51. era 27.08.2023, 15:21
To je nedokonalá definícia. Mám lepšiu:
SMRŤ: "Definitívny zánik nejakého konkrétneho druhu vedomia - a tým strata istého druhu kontroly nad organizmom".
51▲
27.08.2023, 15:24
|
To nebola definícia ale pomôcka, tak skús ešte raz 😉
|
 |
|
57
|
|
|
54. EnaXnaY 27.08.2023, 15:24
To nebola definícia ale pomôcka, tak skús ešte raz 😉
54▲
27.08.2023, 15:28
|
Veľmi zlá a nepravdivá pomôcka 🙂
|
 |
|
60
|
|
|
57. era 27.08.2023, 15:28
Veľmi zlá a nepravdivá pomôcka 🙂
57▲
27.08.2023, 15:29
|
Jasné, ty tomu rozumieš 😉
|
 |
|
50
|
|
|
48. EnaXnaY 27.08.2023, 15:15
Najprv logicky rozveď, či JA môže po zániku (SMRTI) existovať 😉
48▲
27.08.2023, 15:18
|
To sa nerozvádza logicky, ale pozorovaním. V tomto prípade zobratím do úvahy tvrdení iných, ktorí tvrdia, že o pozorovali - a každá z minulých kultúr, či gréckych, babylonských, perzských, egyptských má niekde pozostatky takých tvrdení. 🙂
To je celkom dosť k tomu, aby som to bral ako možnosť. 🙂
|
 |
|
52
|
|
|
50. era 27.08.2023, 15:18
To sa nerozvádza logicky, ale pozorovaním. V tomto prípade zobratím do úvahy tvrdení iných, ktorí tvrdia, že o pozorovali - a každá z minulých kultúr, či gréckych, babylonských, perzských, egyptských má niekde pozostatky takých tvrdení. 🙂
To je celkom dosť k tomu, aby som to bral ako možnosť. 🙂
50▲
27.08.2023, 15:22
|
Tak skúsim JA 😉
JA SOM =JA EXISTUJEM = BYTIE = ŽIVOT 😉
OPAK = NEBYTIE = ZAČÍNA SMRŤOU 😉
|
 |
|
55
|
|
|
52. EnaXnaY 27.08.2023, 15:22
Tak skúsim JA 😉
JA SOM =JA EXISTUJEM = BYTIE = ŽIVOT 😉
OPAK = NEBYTIE = ZAČÍNA SMRŤOU 😉
52▲
27.08.2023, 15:26
|
Vieš čo je najobľúbenejším cvičením gitaristov, keď idú trénovať na gitare? Prehrávanie si melódií, ktoré už majú nacvičené  Tak aj ty si prehrávaš len tie svoje vlastné myšlienkové melódie kol dookola.
|
 |
|
56
|
|
|
55. era 27.08.2023, 15:26
Vieš čo je najobľúbenejším cvičením gitaristov, keď idú trénovať na gitare?
Prehrávanie si melódií, ktoré už majú nacvičené 
Tak aj ty si prehrávaš len tie svoje vlastné myšlienkové melódie kol dookola.
55▲
27.08.2023, 15:27
|
|
59
|
|
|
56. EnaXnaY 27.08.2023, 15:27
Prehrávam ich tebe 😉
56▲
27.08.2023, 15:29
|
Veď áno. A mne sú tak akurát na pousmiatie sa 😎
|
 |
|
61
|
|
|
59. era 27.08.2023, 15:29
Veď áno. A mne sú tak akurát na pousmiatie sa 😎
59▲
27.08.2023, 15:31
|
Mal si prehrať ty, si sa vyhovoril na akési pozorovanie, či čo 😉
|
 |
|
64
|
|
|
61. EnaXnaY 27.08.2023, 15:31
Mal si prehrať ty, si sa vyhovoril na akési pozorovanie, či čo 😉
61▲
27.08.2023, 15:44
|
No veď ani ty nemáš žiadnu logiku na to, že si JA. Iba pozorovanie. 🙂
|
 |
|
65
|
|
|
64. era 27.08.2023, 15:44
No veď ani ty nemáš žiadnu logiku na to, že si JA. Iba pozorovanie. 🙂
64▲
27.08.2023, 15:46
|
Logika JA je tajomstvom (zatiaľ) 😉
To neznamená, že tam nie je 😉
|
 |
|
12
|
Už je tam aj Miro Žbirka či Karol Gott
|
|
|
15
|
|
|
12. Enter 27.08.2023, 11:38
Už je tam aj Miro Žbirka či Karol Gott
12▲
27.08.2023, 11:44
|
|
21
|
|
|
15. tomas12345 27.08.2023, 11:44
v pekle ?
15▲
27.08.2023, 12:06
|
|
58
|
Mať také starosti, tak idem ku psychiatrovi. Dá ti lieky, a prejde ťa to.
|
 |
|
62
|
|
|
58. Lemmy 27.08.2023, 15:29
Mať také starosti, tak idem ku psychiatrovi. Dá ti lieky, a prejde ťa to.
58▲
27.08.2023, 15:33
|
ved píšem že nikto mi s tým pomohol, takže ani psychiater.
|
 |
|
63
|
|
|
62. tomas12345 27.08.2023, 15:33
ved píšem že nikto mi s tým pomohol, takže ani psychiater.
62▲
27.08.2023, 15:34
|
Zober svoj kríž a nes ho, tak sa pripodobíš Kristovi 😉
|
 |
|
68
|
|
|
63. EnaXnaY 27.08.2023, 15:34
Zober svoj kríž a nes ho, tak sa pripodobíš Kristovi 😉
63▲
27.08.2023, 17:41
|
a mám sa nechať aj ukrižovať ?
|
 |
|
69
|
|
|
68. tomas12345 27.08.2023, 17:41
a mám sa nechať aj ukrižovať ?
68▲
27.08.2023, 17:41
|
Len tak budeš ako Kristus 😉
|
 |
|
70
|
|
|
69. EnaXnaY 27.08.2023, 17:41
Len tak budeš ako Kristus 😉
69▲
27.08.2023, 17:45
|
dobre, ale ty mi prídeš zatlct klinec do ruky na námestí, a prídeš pekne vo svojich  Ked sa ja možem nechať ukrižovať, o čo viac ty možeš prísť na jednej nohe.
|
 |
|
71
|
|
|
70. tomas12345 27.08.2023, 17:45
dobre, ale ty mi prídeš zatlct klinec do ruky na námestí, a prídeš pekne vo svojich Ked sa ja možem nechať ukrižovať, o čo viac ty možeš prísť na jednej nohe.
70▲
27.08.2023, 17:48
|
JA ti takú zatlčiem, až prestaneš myslieť na sprostosti 😉
|
 |
|
66
|
Tak som prečítal tému, aj by som sa opýtal, čo ti dáva čítanie Biblie, ale ty tuším Bibliu vôbec nečítaš. Samovykladač, Cirkvi neverí, tak čítaj aspoň Bibliu. 🙂 Aj diela svätých sú osožné. Sv. J. Escrivá, sv. Terézia z Lisieux, atď. Môžeš si prečítať Temnú noc, od sv. Jána z Kríža, to sa ti možno teraz hodí.
|
 |
|
67
|
|
|
66. omega 27.08.2023, 15:52
Tak som prečítal tému, aj by som sa opýtal, čo ti dáva čítanie Biblie, ale ty tuším Bibliu vôbec nečítaš. Samovykladač, Cirkvi neverí, tak čítaj aspoň Bibliu. 🙂 Aj diela svätých sú osožné. Sv. J. Escrivá, sv. Terézia z Lisieux, atď. Môžeš si prečítať Temnú noc, od sv. Jána z Kríža, to sa ti možno teraz hodí.
66▲
27.08.2023, 17:40
|
Bibliu teraz moc nečítam, pracujem na svojej stránke, a čítam ranné mimobiblické kresťanské spisy.
Sú tie ich diela dostupné aj v pdfku ?
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vytvoril dzI/O 2015 - 2026
veľkosť : 365 542 B
vygenerované za : 0.219 s
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 )
témy zobrazené : 38 789 195 x
jedinečné zobrazenia : 5 265 811 x
ip adresa : 216.73.217.150
|
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
 cez PayPal
cez Viamo
cez Donater
poslaním bitcoinov
|