for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

meaning of life of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Ide do tuhého:

entries
4
shows
165
uniques
32
theme was created 13.7.2023 22:27 by dusan_fajnor.personal
1
13.07.2023, 22:27
Ide do tuhého:

Som rád že mám za sebou niečo, ako web developera, čo znamená HTML/CSS/Sass. Ale, ako sa mi máli. Stránkam chýbajú pokročilejšie možnosti. HTML-ko je o obsahu stránky - nenaštýlovaná konštrukcia stránky. CSS-ko je o forme stránky, čiže štýlovanie HTML - farby, veľkosti, fonty a pod. Saas-ko je zase o jednoduchosti a rýchlosti písania kódu.
🤠🤠🤠

Práve mám za sebou základy OOP - objektívne orientované programovanie, ktoré je o základoch všeobecného programovania. Ak zvládneš OOP, tak zvládneš ostatné programovacie jazyky, pretože majú takmer podobný základ, ale v inakšom zápise kódu. Základy OOP sú o premenných, dátových typoch, boolean, string, cykloch, array a object, funkciách..
🥴🥴🥴

V závere kurzu som dostal nechuť k OOP, nakoľko, si vyžaduje čas a porobiť si pár príkladov, domácich úloh na pochopenie a prevtelenie OOP pod kožu. Išlo konkrétne o triedy vs object, alebo getters a setters. Ale toto chcem v budúcnosti dobehnúť kurzom z PHP.
😁😁😁

Teraz študujem JS - JavaScript a konkrétne jQuery, ktoré je prevažnú časť o animáciach elementov na stránke. Chcem sa len posťažovať, že behom pár videokurzov sa mi nakopilo zo 25, 30, 40 nových metód, ktoré je nutné, čo najskorej dostať pod kožu. Prezrel som tak zo 30 videií a mám čo robiť, aby som v tom nepokračoval ďalej, pokiaľ nebudem mať sfarbenú tú onú kožu na fialovo.
🛐🛐🛐

Ďalej v pozeraní to nemá zmysel, kopia sa nové veci. Len mi je trošku ľúto, že musím pri študovaní sedieť toľko hodín, kde si to vždy odskáče moja riť, na ktorej sa začali robiť nepríjemné chrasty z toho vykúreného sedenia.
🤣🤣🤣

Ďalej je mi ľúto, že porpi štúdiu, keď mám robiť akože domáce úlohy, aby sa mi látka lepšie a rýchlejšie vryla pod kožu, som tak nervózny, nedočkavý, a nadávam na všetky strany brlohu, keď sa nedarí, či keď niečo nechápem. Ale o tom je programovanie. Zničiť si pri ňom nervy, priam zošialeť z neho. Ak kód nefunguje, alebo neviem ako, musím buď googlit na určitú, v tomto prípade JS dokumentáciu, alebo si pozrieť video ešte raz, či nazrieť do vlastných poznámok. A pritom ide niekedy iba o niekoľko riadkový kód.
😪😪😪

Neviem ako vy, síce mám času neúrekom, ale naháňam čas. Čím to je spôsobené, asi tým, že som nezamestnaný na dôchodku, peňazí asi tak na živorenie, hľadám a nehľadám robotu. Takto mám čas aj na to a aj na tamto, plus ďalšie. Ale, ak si mám predstaviť 10hod. spánok, 10hod. práca aj s dochádzkou, 2hod. na domácnosť, záhradu a pod., my ostávajú tak 2hod. na seba, čo je pre mňa neprijateľné.
😠😠😠

Vôbec nezávidím čestne pracujúcim ľuďom. Dostávajú za svoju prácu štedrú odmenu. Ak vedia, ako narábať s finančným výkazom, majú svoje financovanie pod kontrolou a aj svoj voľný čas na seba. Ja som to šťastie nemal a finančné vzdelanie sa mi dostavilo teraz pred pár rokmi, vtedy, keď už si to žiadalo, bo by som bol naďalej refinancovaná jak tá krysa. Aj by som chcel si zarábať na živoBytie, ale nikdo nechce s debilom pracovať! Diagnóza na paieri a doktor, nepustia. Za celý život mám odpracovaných zhruba cca. 5 rokov driny a potenia. A to nepočítam brigády počas štúdia. Priemerný človek, teda chudobný človek, si tak ťažko odpracuje vyše cez 40 rokov zo svojho života. Mnohí z nich, čo odídu do dôchodku, nevedia čo z voľným časom. Mne osobne, toto pomyslenie o voľnom čase trvalo dlhých 16. rokov premárneného života, až kým som nedošiel, že čo robiť na dôchodku.
😃😃😃

Čiže plán a cieľ je jednoznačný, využiť voľný čas na štúdium programovania, využiť čas na vedenie osobného rastu a sebarozvoja, využiť čas na vedenie finančného vzdelania, kým nebudem pri najmešom samostatne zárobková činná osoba. Mám tak pred sebou necelých 20 pracovných rokov, ktoré by som chcel zmysluplnou prácou, ktorá by ma bavila, naplno využiť.
😃😃😃

linknone
2

1. dusan_fajnor.personal 13.07.2023, 22:27

Ide do tuhého: Som rád že mám za sebou niečo, ako web developera, čo znamená HTML/CSS/Sass. Ale, ako sa mi máli. Stránkam chýbajú pokročilejšie možnosti. HTML-ko je o obsahu stránky - nenaštýlovaná konštrukcia stránky. CSS-ko je o forme stránky, čiže štýlovanie HTML - farby, veľkosti, fonty a pod. Saas-ko je zase o jednoduchosti a rýchlosti písania kódu. 🤠🤠🤠 Práve mám za sebou základy OOP - objektívne orientované programovanie, ktoré je o základoch všeobecného programovania. Ak zvládneš OOP, t...

14.07.2023, 04:30
Videl si moju tému?

link

Inak, poznáš stránku W3Schools?

link

Najčastejšie využívam:

link

Tam sa môžeš nielen veľa naučiť, ale aj priamo si porovnávať validitu svojich kódov. Keď klikneš na Try it a po zadaní svojich kódov na Run >. Uvidíš 2 bloky, do ľavého vložíš svoj text (kódy), a vpravo sa ti zobrazí, ako to bude vyzerať na webe.

link
none
3

2. Lemmy 14.07.2023, 04:30

Videl si moju tému?

https://www.dzio.sk/lipka/theme/argumenty

Inak, poznáš stránku W3Schools?

https://www.w3schools.com/

Najčastejšie využívam:

https://www.w3schools.com/charsets/ref_html_entities_4.asp

Tam sa môžeš nielen veľa naučiť, ale aj priamo si porovnávať validitu svojich kódov. Keď klikneš na Try it a po zadaní svojich kódov na Run >. Uvidíš 2 bloky, do ľavého vložíš svoj text (kódy), a vpravo sa ti zobrazí, ako to bude vyzerať na webe.

h...

14.07.2023, 04:32
Napríklad JQUERY.

link
none
4

3. Lemmy 14.07.2023, 04:32

Napríklad JQUERY.

https://www.w3schools.com/jquery/default.asp

14.07.2023, 12:11
Poznám tieto dokumentácie aj mnohé iné
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 68 653 B generated in : 0.416 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 849 648 x unique displays : 2 650 652 x ip address : 3.226.72.194

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 7, donaters clicked me on ads 5,83 € (15 clicks), for today 0,03 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist