for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

DOKONÁME SEBAHOLOKAUST?

entries
3
shows
73
uniques
34
theme was created 28.2.2023 23:02 by Kasafran
1
28.02.2023, 23:02
DOKONÁME SEBAHOLOKAUST?

Posledné slová ukrižovaného Krista boli podľa Evanjelia: „Dokonané je“. Aké
boli posledné slová mladého ruského vojaka, ktorého naši ukrajinskí priatelia rovnako pribili na kríž a pod nohami mu navyše zapálili oheň, neviem. Kristus zomrel za nás všetkých, za naše hriechy, žeby aj za takéto? Urobil by tak aj dnes?

Poľskí bratia v Kristu, sa až trasú, aby udreli na Moskvu. Ako s Napoleonom, či ako snívali za Pilsudského. Alebo aspoň na náš Spiš, ako po Viedenskej arbitráži 1938? Nestačí im, aby sa spamätali, ani desivá pedofília tuctov vlastných kňazov? Poznajú výrok izraelského bezpečnostného experta, bývablého riaditeľa špeciálnej služby Nativ, Jakova Kedmi? Že Rusko môže, ak si to Poliaci budú želať, v priebehu 20 minút, vrátiť ich do doby kamennej?
A myslíte si, že to bude okolikované, ako záhradka pri dome?

Kam, na aké dno, sa dostala táto euroatlantická aliancia? Že civilizácia? Nestačil holokaust a milióny mŕtvych v druhej svetovej vojne? Státisíce sirôt a vdov? A čo ďalšie milióny mŕtvych pri slzavom rozsievaní slobody a demokracie našim úhlavným spojencom, USA? Len v Iraku viac ako 500 000 zabitých detí! No aggressor, no terrorist? Dajte si do googlu vietnamskú vojnu, či aspoň dedinku My Lai, a bez svojho včerajšieho volebného lístku nezaspíte. A aj s ním, len poniektorí.

Známy výrok Clausewizta, že vojna je pokračovaním politiky inými prostriedkami platil pre vojny minulé, presnejšie nie jadrové. Pritom potenciál zbraní hromadného ničenia – kde jadrové sú len zlomkom z nich - je podstatne širší, a tak i ničivejší. Jedno z ústredných hesiel mierových pochodov v Európe, v 70. tých rokoch:
Živí budú závidieť mŕtvym! Stále platí. Viac ako včera. A film Deň potom (USA) by sa mal premietať aspoň raz týždenne, vo všetkých televíziách a parlamentoch sveta.

Niet oblasti, aby nás neohurovali umelou inteligenciou, vrátane vojenstva. Tá
však nepozná pojem zodpovednosť, ani pri najdokonalejšom naprogramovaní! Ale my, ľudia, triedy a sociálne skupiny, tak ako sme zaradení v systéme spoločenských vzťahov a deľby práce, áno. Je to náš ľudský znak, atribút bytia, človečenstva, i záruka našej existencie. Rozum, svedomie, zodpovednosť; nič z toho v umelej inteligencii, ale už na prvých hodinách náboženstva. Učia tejto trojčlenke ponovembroví kňazi? Za socializmu bola súčasťou etiky, ako časti marxizmu. Kde končí kresťan a kresťanstvo? Že pri vstupe do parlamentu, do úradu vlády, do Domu pionierov a mládeže? Havel na Hrad!

Najlepšia vojna, s najrýchlejším víťazstvom, s najväčším počtom hrdinov,
najlacnejšia, ale s nulovými stratami je tá, ktorá nikdy nezačne. Prakticky až do vznikumarxizmu boli ľudia svojimi náboženskými obcami ohlupovaní, že vojny sú božím trestom za naše hriechy. Tak sa maskovala ich triedna podstata, vykorisťovanie človeka človekom, výboje a lúpenie. Privatizácia.

Nešťastie na Ukrajine nevymysleli Rusi, ani Ukrajinci. Dôkaz je v čase, v samotnej existencii ZSSR, dokonca aj – a najmä - po jeho bezprostrednom rozpade. Pretrváva len staré maskovanie, ako v stredoveku, a je sofistikovanejšie. Aj sa stále upaľuje za to, že Zem sa točí, ale nie na hranici. Záznam by ukázal, že tam v pozadí je vždy dvojník, nateraz z Ukrajiny, i to, že jeho tútor neudrží ani priamy smer jazdy po červenom koberci. Kam sa dostala naša civilizácia? Děd s jaderným kufříkem a pamperskama ve vnitř? Kde je zodpovednosť? Jadrová Play station orgazmuje?! Presstitúti, to naozaj?

Veľmi sa mi páči pomer 52:48. Čísla vybrali excelentne. Február 48? Vo vyššej
matematike je krásna oblasť: Teória hier. Na drzovku nám predviedli, v troch
krajinách, čo si o nás myslia. Že sa môžu s nami hrať, ako s číslicami. Lenže tu už nie sme v teórii. Ani v nekonečne veľkých súboroch čísiel. Ani náhodných! Núkajú sa dve vysvetlenia. Buď programátori softvéru na sčítavanie hlasov absolvovali spomínaný vedný odbor len odpísaním (zlej) diplomovej práce, alebo? Alebo nám dávajú signál SOS! Že sa na to nemôžu dívať už ani oni?
Všetko je nastavené tak, aby sme kolektívne, až obradne spáchali sebaholokaust.

V kresťanstve je samovražda vážnym hriechom, dokonca až smrteľným. Západná civilizácia nemá v úcte žiadne hodnoty, na ktorých je postavený život. Má právo na budúcnosť, na akú? Dokonca aj smrť premenila na biznis, keď nám vnucuje eutanáziu ako východisko, ale z čoho? Z choroby, zo staroby, z milovaného kapitalizmu? Z jeho všeobecnej krízy východisko je, a je mravné a založené na všeľudských hodnotách: mier, práca, rodina, muž, žena, svet bez násilia, bez vykorisťovania človeka človekom, bez vojen a nezmyselného zbrojenia, bez klamania a manipulovania s miliardami ľudí. Ale aj bez vnucovania liekov, ktoré neprešli štandardnou cestou klinických štúdií, aby sa
preukázala ich bezpečnosť.

Naša nádej, ale aj tých, čo sedia na konári s krvavým petrodolárom v ruke, na
prežitie existuje. Väčšia časť sveta, a nie je to len Čína, Rusko a India, ponúka
alternatívu všetkým! Jej podstatou je vzájomná úcta a rešpekt. Mier a spolupráca. Ak si ju osvojíme, môžeme sa zachrániť. Ak nie, čaká nás len neodvratný sebaholokaust.
Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

PhDr. Michal Dieneš
28. februára 2023
2

1. Kasafran 28.02.2023, 23:02

DOKONÁME SEBAHOLOKAUST? Posledné slová ukrižovaného Krista boli podľa Evanjelia: „Dokonané je“. Aké boli posledné slová mladého ruského vojaka, ktorého naši ukrajinskí priatelia rovnako pribili na kríž a pod nohami mu navyše zapálili oheň, neviem. Kristus zomrel za nás všetkých, za naše hriechy, žeby aj za takéto? Urobil by tak aj dnes? Poľskí bratia v Kristu, sa až trasú, aby udreli na Moskvu. Ako s Napoleonom, či ako snívali za Pilsudského. Alebo aspoň na náš Spiš, ako po Viedenskej arbitrá...

01.03.2023, 12:22
Dieneš je typický komunista, červ v SR, keď trepe nezmysly:

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

Čo chcú viac?
none
3

2. Lemmy 01.03.2023, 12:22

Dieneš je typický komunista, červ v SR, keď trepe nezmysly:

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

Čo chcú viac?

01.03.2023, 21:42
Mil@níčko,
červotočový "humanista" Lemmy je schopný za ochranu a záchranu Zelenského režimu sionfašizmu a banderizmu na Ukrajine obetovať kohokoľvek, čokoľvek a možno aj samého seba...!
Už dávnejšie som ho odhalil a identifioval ako nenávistné a nešťastné indivíduum zamerané voči prirodzenej slovanskej ľudskosti, morálke, etike a zájomnosti - a dal som mu to explicitne, výslovne a jednoznačne prirodzenej viackrát najavo...
consents: Milaníčko
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 65 300 B generated in : 0.314 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 069 008 x unique displays : 2 568 709 x ip address : 44.211.26.178

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 6, donaters clicked me on ads 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist