move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / theme

Aký Som mal rok 2021

entries
1
shows
74
uniques
42
theme was created 31.12.2021 by vrana
1
31.12.2021, 13:24
Aký Som mal rok 2021

Január sa datuje počiatkom študovania Itechnológií, a neskoršie prírodných vied, cudzích jazykov. Toto všetko bolo po celý rok hnacim motorom za čistou mysľou. Jednoducho Som (ne)čistú myseľ oddťal od jej (ne)ustáleho (u)trpenia, ktoré Som prekonal v lete 2018.

Celý rok Som tak zostavoaval akúsi techniku a systém študovania. Viete, keď človek je dennodenne 12-16hod hore, doma a nič (ne)robí, to znamená, že (ne)chodí do práce, aby sa vyhol (ne)čistým myšlienkam, robí také veci, aby dušu svoju a telo svoje (u)spokojil, (o)čistil...

V mojom prípade zostrojením organizéra. Popri študovaní čítavam motivačné knižky, ezoteriku a duchovno, (psycho)lógiu a ďalšie. V organizéri (ne)chýba ani čas na telo moje ako bojové umenie, tanec, šípky, či klasické pohybové cviky. Ale ako hovorím telo moje akosi sa mu (ne)chce a jeho aktivity sú tak na minime, panuje pasivita.

K zdravému stravovaniu sa akosi opäť (ne)viem dostať, chýbajú mi na to peniaze. Mám aj vypísaný jedálniček a nákupy.

Chodieval Som aj na pravidelné 50min. (vy)chádzky a (pre)chádzky o 2x1.6km, tam a späť. Doporučuje sa denne aspoň 7km, ale to je na mňa moc. Teraz je to o jednom dni v týždni, či dokonca o jednom dni za dva týždne. Ale popracujem na tom.

Je to dobré na (psycho)hygienu, duševnú pohodu, kondičku a formu, dobrý trénig mysle, vyluftovať hlavu, myšlienky a dojsť na nové myšlienky.

Pred rokmi Som chodieval do klubov a na ligu šípok a šachov. Teraz kvoli covide je to všetko toto aktívne a na dušu moju a telo moje (ne)dostupné. Celý rok Som tak povediac (pre)sedel za NB, či tabletom. Von Som chodieval len na nákupy, či (vy)chádzky, (pre)chádzky. Málokedy sa stalo, že Som niekoho známeho stretol.

S priateľma sa i naďalej (ne)stretáme, každý máme tak povediac, svoj život, je to aj o covide. Sme len buď na FB, instagrame, či messengeri...

V apríli tohto roka Som musel ísť do nemocnice na zákrok. Totiž našlimi dve (z)úžené cievy na srdci. Z liekov mi bolo po pár týždnoch zle, musel Som ich vysadiť a až teraz ku koncu roka na kontrole mi ich diabetelog a kardiolog upravili na prijatené užívanie.

Jedno je ale isté, Som rád za to, čo teraz mám, viac od života (ne)očakávam, keď tak na spríjemnenie jeho chvíľky.

Želám a prajem v novom roku, taký istý rok aký bol tento. S pozdravom:

Vrana
Piatok 31. dec. 2021 13:16

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2022size : 67 441 Bgenerated in : 0.085 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 775 882 xunique displays : 1 301 200 xip address : 54.224.117.125

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...