move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Ktoré je to bohatstvo DUCHA? ;)

entries
29
shows
1 247
uniques
279
theme was created 01.11.2021 by EnaXnaY
26

22. EnaXnaY 07.11.2021, 23:48

Kntsz, čo ak zámer je pre každého iný, ako rozoznáš, čo je pre teba to pravé orechové?

03.12.2021, 20:33
22-
Som rád ak dostávam otázky, ale táto tvoja je na veľmi dlhý výklad.
Takže zatiaľ iba heslovite.
Predpokladám, že to myslíš filozoficky a teda zovšeobecňujúco.
Správne píšeš, zámer je pre každého obyčajne iný, ale to je, povedal by som zámer ad hoc.
Sme hmotné bytosti, ktoré seba reflektujú vo svojom vedomí a tým sa prvoplánovo každý človek dostáva do pasce svojho tela. Ak si nahluchlý ako ja, naviac od malička tak, že často máš problém počuť hovorené slovo v škole, tak ťa to dokope buď do rezignácie, alebo s tým bojuješ, zbavíš sa komplexov a zrazu sú ti ľudia naklonení pomáhať, ty duchovne silnieš viacej ako úplne zdraví. Aj ty si iste prechádzal zdravotnými problémami a tiež ťa to dokopalo do duchovne vyššieho štádia ako ostatní. Ja som to zistil prakticky ihneď ako som došiel na DF. Ani tvoja častá povrchnosť a reakcie nehodné zamyslenia to nezakryli.
Krásne to popísal Jung v knihe duša moderného človeka kde konštatuje, že Osobnosť človeka sa nerodí tak, že niekto osobnosťou chce byť.
Tak to absolútne nefunguje.
Do Osobnosti s veľkým O je človek dokopaný problémami, ktorým sa nedá vyhnúť a ktoré ak chce prežiť tak musí riešiť a vyriešiť.
Takto spriaznených ľudí veľmi rýchle rozpoznáš. S takými ľuďmi si obyčajne stále máš čo povedať, lebo takíto ľudia museli pochopiť, že nikto nič za nich neurobí a aj ak by urobil, tak by to nikdy nebolo úplne to, čo ty ako osobnosť potrebuješ.
Preto takíto ľudia majú svoje životné know how a rozhovor s nimi má aj pre iných čo sú hľadajúce osobnosti význam dozvedieť sa čo a ako treba.......
Ľudia, ktorí nevedia čo je to zdravotné trápenie, čo je to duševné trápenie, čo je to jednoducho prežiť ako človek, sú duchovne vyprázdnení, sú ľahko čitateľní, povrchní a pochopiteľne potom vyhľadávajú aj podobne postihnutých a ich stav sa konzervuje. Nakoniec im zostane iba ten pomyselný menovateľ, lebo v podvedomí cítia, že sa blížia k nule. Paradoxne aj tak sa dá žiť a čo je zarážajúce je Jungovo tvrdenie, že skutočných osobností nie je ani 10%. Možno mal na mysli iba také osobnosti čo hýbu dejinami (vedy, filozofie, umenia.....) a udávajú smer ľudstvu.
Ja som bol do mnohého dokopaný a dokonca aj do toho, aby som sa začal hlbšie zaujímať o zmysel života........
No a viem v tomto štádiu poznania, že naozaj platí a je pravdou Jungov pojem Individuácie, ktorý mnohí vysvetľujú rôzne, ale pravdu vidím iba jednu a tá je identifikovanie sa s tým, čo nám Kristus zanechal vo svojom posolstve a tým je hľadanie Božieho zámeru s nami, identifikovanie sa s ním a konanie v smere tejto identifikácie. Potom cítim, že všetko ide akosi ľahšie, nielen duchovne, ale aj telesne.
Takéto poznanie ťa potom dostane do iného zodpovedného postavenia ako Jung píše a ja citujem v 17.
No a to je to moje pravé orechové: - nie detské modlitby, nie rôzne náboženstvá a reči všakovakých kňazov, ale "......v zodpovědně prožívaném životě a v naplňování Božské vůle."
No a tiež som spoznal, že RKC akokoľvek s chybami, akokoľvek kritizovaná aj mnou, je najbližšie k prezentácii Božej vôle......
as response to :
22

10. kntsz 02.11.2021, 13:31

immane, tuná ti fundovane odpoviem iba ja Aj keď to osočovanie (čiernoprdelníci) ma blokuje a nik zo zasvätených kňazov ti tým pádom neodpovie, ale tebe ako kamošovi to prezradím: Najväčší poklad aký si môžeš v nebi ukladať je Individuácia. Z vygooglenia : https://sk.wikipedia.org/wiki/Individu%C3%A1cia_(psychol%C3%B3gia) sa asi veľa nedozvieš, ale napíšem ti to jednoduchšie: Našim poslaním tuná na Zemi je, aby sme sa čo najviacej priblížili pôvodnému zámeru Boha - prečo nás vlastne stvori...

07.11.2021, 23:48
Kntsz, čo ak zámer je pre každého iný, ako rozoznáš, čo je pre teba to pravé orechové?
as response to :
10

1. EnaXnaY 01.11.2021, 19:51

Hovoria čiernoprdelníci, že nemáme zhromažďovať poklady na zemi ale v nebi Som sa nad tým zamýšľal, len mi nie je jasné, ktoré to sú tie poklady DUCHA Vie mi niekto fundovaný odpovedať?

02.11.2021, 13:31
immane, tuná ti fundovane odpoviem iba ja
Aj keď to osočovanie (čiernoprdelníci) ma blokuje a nik zo zasvätených kňazov ti tým pádom neodpovie, ale tebe ako kamošovi to prezradím:
Najväčší poklad aký si môžeš v nebi ukladať je Individuácia.
Z vygooglenia : link
sa asi veľa nedozvieš, ale napíšem ti to jednoduchšie:
Našim poslaním tuná na Zemi je, aby sme sa čo najviacej priblížili pôvodnému zámeru Boha - prečo nás vlastne stvoril.
Ten Boží zámer nájdeš hlavne v N. zákone, ale na škodu tohto zámeru, je práve kompetentnými značne deformovaný, lebo ono to nie je také jednoduché zistiť, čo konkrétne od toho či onoho človeka Boh chce.
Pravdou však je na prekvapenie, že individuácia - identifikovanie sa s Božím zámerom si vôbec neodporuje s našou slobodnou vôľou.
Ak sa nám podarí nájsť tú správnu cestu k Božiemu zámeru, tak to je ten najväčší poklad, lebo aj náš život sa tým stáva jednoduchší, veselší a šťastnejší a hlavne zmysluplným.
as response to :
1
01.11.2021, 19:51
Hovoria čiernoprdelníci, že nemáme zhromažďovať poklady na zemi ale v nebi

Som sa nad tým zamýšľal, len mi nie je jasné, ktoré to sú tie poklady DUCHA

Vie mi niekto fundovaný odpovedať?

newest entries : 

[show chain]yesterday
created by dzI/O 2015 - 2022size : 136 275 Bgenerated in : 0.315 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 11 036 504 xunique displays : 1 316 154 xip address : 54.224.133.198

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...