for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

TROŠKA BLIŽŠIE K VILÁGIMU

entries
1
shows
39
uniques
20
theme was created 10.4.2023 23:31 by Kasafran
1
10.04.2023, 23:31
TROŠKA BLIŽŠIE K VILÁGIMU
Jozef Prokes
Date: ne 9. 4. 2023

Nie všetko je medializované, a preto je dobré spozornieť, keď počujeme meno podnikateľa a jeho koníkov, ktorý by chceli ďalej pokračovať na MV SR.
A kto je človek, ktorý zamestnával oboch pánov - Mikulca (2013-2020) a Spišiaka (2012-2023)?
Trošku z histórie - Világi v roku 1992 založil spoločne s bývalou poradkyňou prezidenta Václava Havla (!) Erikou Csekesovou advokátsku kanceláriu "Csekes, Világi, Drgonec & Partners".
Dobre vidíte, už tu sa datujú počiatky Drgonca...
Világi a Csekesová a partneri sa tak dostali do kontaktu s rôznymi významnými firmami v čase obchodnej a vlastníckej reštruktualizácie nášho priemyslu.
Világi pôsobil ako právny poradca zahraničných investorov, keď vstupovali na slovenský trh a podieľal sa na rôznych projektoch.
Ako advokát zastupoval maďarský koncern MOL pri jeho snahe o kúpu SLOVNAFTU. MOL ho potom následne nominoval do riadiacich orgánov SLOVNAFTU, kde od 18. apríla 2009 pôsobí ako predseda predstavenstva.

Je neuveriteľné, že práve jeho právnická firma "Csekes, Világi, Drgonec & Partners" bola pri vstupe U. S. Steelu do Východoslovenských železiarní, France Telecomu do dnešného Orangeu a teda maďarského MOL–u do Slovnaftu.❗️
V médiách bol spájaný s bývalým šéfom SMK a terajším predsedom strany MOST Bélom Bugárom. Celé roky ho považovali za šedú eminenciu a financ-majstra SMK, sám to však popieral.

Jeho meno sa objavilo aj v kauze Gorila. Podľa spisu to bol vplyvný človek pravicových vlád a tiež, že v orgánoch FNM zastupovali SMK „Világiho otroci“, že finančne profitoval z privatizácií a podobne. Okrem šéfovania v SLOVNAFTE oficiálne v okolí Dunajskej Stredy vlastní mliekareň, mäsokombinát, farmu, solárne parky i futbalový klub. Pustil sa aj do budovania zoskupenia Kukkonia, do ktorého prizýva aj ďalších žitnoostrovských podnikateľov či miestnych politikov a aktivistov.

KTO JE ERIKA CSEKES?
Csekes bola jednou zo zakladajúcich členov VPN a pracovala tiež ako poradkyňa Václava Havla. V roku 1992 kandidovala do parlamentu za Maďarskú občiansku stranu. Tá sa neskôr pretransformovala do Maďarskej koalície, za ktorú v roku 1994 kandidoval napríklad aj Oszkár Világi.
Meno Csekes sa spomína aj v prepise spisu Gorila: „Bubeníková hovorí, že za ňou bola Erika (pravdepodobne Csekes – spoločníčka Világiho), ktorá zisťovala postoj Bubeníkovej k urýchlenému predaju teplární. Erika hovorila, že ak oni (SMK) nebudú v budúcej vláde, tak ich zástupcovia vo Výkonnom výbore FNM, ktorý môže privatizáciu teplární schváliť (Végh, Répassyová, Némethová), schvália urýchlený predaj teplární (kým sú ešte na FNM)".

ČO TÝM CHCEM POVEDAŤ?
Za prvé / politicky:
Musíme zbystriť pozornosť, pretože vstup Spišiaka do PS nie je náhodný. Vzniká otázka, či Világi nebude PS aj financovať a ďalej tlačiť Spišiaka na pozíciu ministra MV SR.
A za druhé / zákonodarne:
Podľa môjho názoru potrebujeme nový zákon, ktorý určí ochrannú dobu pri prechode zo súkromného sektora do štátneho sektora s tým, že vrcholové pozície (nie bežné, nižšie) je možné obsadiť iba ľuďmi, ktorým uplynie ochranná lehota.
Tým by sa mal eliminovať voľný prechod dát, informácií, rôzne ovplyvňovanie aj pri verejných alebo podlimitných obstarávaniach, vyzrádzanie rôznych vecí a informácií zo štátneho sektora do korporátneho k svojim bývalým zamestnávateľom.
Pretože to prepojenie korporátu a politiky je aj na tomto príklade Világi, Mikulec, Spišiak úplne viditeľné!...
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 63 085 B generated in : 0.257 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 522 151 x unique displays : 2 528 285 x ip address : 44.220.62.183

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 2, donaters clicked me on ads 2,93 € (25 clicks), for today 0,14 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated