for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

tomas123456

entries
2
shows
1 104
uniques
309
theme was created 5.5.2021 21:54 by Scarlette
1
05.05.2021, 21:54
ty si zrejme (nesikovne) narazal na buddhov vyrok, ze ludska mysel je zdrojom utrpenia , a ludska mysel je zaroven aj zdroj stastia . zalezi co si clovek vyberie
none
2

1. Scarlette 05.05.2021, 21:54

ty si zrejme (nesikovne) narazal na buddhov vyrok, ze ludska mysel je zdrojom utrpenia , a ludska mysel je zaroven aj zdroj stastia . zalezi co si clovek vyberie

05.05.2021, 21:56
link
Budha. Jeden z najvýznamnejších ľudí, ktorí kedy chodili po tejto Zemi. Ikona. Vzor. Vodca. Človek, ktorý chcel spraviť svet lepším miestom a o tom, že sa mu to podarilo, netreba ani na moment zapochybovať. Jeden z najväčších velikánov vôbec. Povedzme si o ňom teda pár slovíčok, kým preskočíme k jeho odkazu a vôbec ku všetkým tým jeho úžasným citátom o živote, o ktorých tento článok je.

Už je to nejaký ten piatok, čo sa Budha narodil do kráľovskej rodiny. Od malička bol obklopený krásou, bohatstvom a dostalo sa mu toho najlepšieho vzdelania. Poznal len radosť. Trápenia, problémy a starosti mu do jeho 29 rokov zostávali úplne skryté.

Vtedy sa však rozhodol vybrať za brány paláca, kde po prvýkrát uvidel chorého, starého a mŕtveho človeka. To bol moment, kedy si uvedomil, že žiadne bohatstvo, postavenie či sláva, pred týmito vecami nedokážu nikoho uchrániť. A to bola zároveň chvíľa, kedy sa rozhodol, že bude pomáhať, že nájde riešenie, ktoré bude trvalé a nadčasové.

Od tohto rozhodnutia prešiel dlhý čas, kým sa mu podarilo dosiahnuť osvietenia. No odkedy ho dosiahol, veci už viac neboli rovnaké. Začal predávať ďalej to, čo si osvojil. Delil sa o svoje poznatky, zistenia, skúsenosti a osvetu šíril ďalej.

Dotkol sa životov miliónov, ak nie miliárd, ľudí a to sakra pozitívnym spôsobom. Budhove učenia v nás rozvíjajú kritické myslenie, radosť, šťastie, pokoj, láskavosť a dobrotu. A navyše, tie jeho motivačné citáty majú sakra říz, ako sa vraví. No o tomto sa rozpisovať nemusím, pretože to v nasledujúcich riadkoch uvidíš sám.

Tu je teda 15 Budhových citátov o živote, ktoré ťa povzbudia do života, poskytnú ti pohľad z novej perspektívy a okrem chuti do života ti dajú aj zopár tipov na to, ako byť šťastnejšou a spokojnejšou bytosťou. Tu sú:
1. Držať v sebe hnev, je ako vypiť jed a čakať, že sa otrávi niekto iný.

Šikulka. S tým jedom to Budha trafil priamo do čierneho. Hnev ťa totižto zničí. Zožerie ťa zaživa. Je to akoby si zhltol škorpióna a snažil sa ho vo svojom žalúdku chovať a kŕmiť. Je to iba otázkou času, kým ťa uštipne tak silno, že to už viac nerozchodíš.

A navyše, pestovať v sebe hnev, je hlúpe. Veď mi skús povedať jeden rozumný dôvod, prečo vo svojom živote prechovávať niečo, čo ti ubližuje. Nenapadá ťa žiaden? Asi preto, že žiaden neexistuje. Hnev ti prinesie akurát tak nervy, vysoký krvný tlak, žalúdočné vredy… Skrátka celú armádu psychických a fyzických chorôb. Radšej sa ho teda rýchlo zbav, prospeje ti to.
2. Tri veci nemôžu byť skryté; slnko, mesiac a pravda.

Páči sa mi myšlienka, že ten, kto vraví pravdu, ten nemusí mať dobrú pamäť. Pretože ak klameš, nehľadiac na to, ako veľmi sa ju snažíš zamaskovať, nehľadiac na to, ako ďaleko ju zahodíš, vždy sa vráti späť. Ako bumerang. Ako zatúlaný pes.

Pravda vždy zvíťazí. Zakaždým vypláva na povrch. A vedz, že ak zaklameš raz, a ľudia to skôr či neskôr odhalia, to mi ver, všetky tvoje pravdy sa stanú spochybniteľné. Vrav teda pravdu. Buď čestný. Úprimný. Otvorený. Pretože to sú vlastnosti, ktoré si druhí na človeku cenia.
3. Úspech nie je kľúčom ku šťastiu. Šťastie je kľúčom k úspechu.

Toľko ľudí si ide nohy zodrať v tej nepochopiteľnej naháňačke za peniazmi, za prestížou, za mocou či za postavením, že zabúdajú na to, o čom to vlastne celé je. Utekajú, pretože veria, že keď dosiahnu toto, hento či tamto, konečne budú šťastní.

No tak to bohužiaľ nefunguje. Šťastie nikdy nepríde k tým, ktorí sa nenaučia doceniť krásu prítomného momentu. Šťastní nikdy nebudú tí, ktorí si neuvedomia, akí požehnaní vlastne sú. Nie je to o tej trofeji na konci tvojej cesty, je to o tej ceste. Pretože skutočne šťastný bude iba ten, ktorý bude môcť prežiť svoj život po svojom. A až keď bude môcť prežiť svoj život po svojom, až vtedy uspeje.

Tuto si rýchlo prečítaj článok 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete. Ten ti už ukáže ako byť šťastný teraz, nie potom! ????
4. Zdravie je najväčší dar, spokojnosť najväčšie bohatstvo a vernosť najlepší vzťah.

Jeden z mojich obľúbených motivačných citátov o živote. Pretože… Je to až smutné, koľko ľudí má v dnešnej dobe pomýlené hodnoty. Obetujú svoje zdravie, len aby viac zarobili. Obetujú svoju spokojnosť v prítomnosti, len pre nejakú hmlistú a falošnú predstavu jagavejšej spokojnosti v budúcnosti. A napokon, skoro vždy skočia po osobe, ktorá sa im v danom momente zdá lepšia, zaujímavejšia a vhodnejšia, no čakajú, že im ľudia, ktorým dajú košom, zostanú vernými priateľmi aj naďalej.

No tak to nefunguje. Zdravie je ďaleko cennejšie než akýkoľvek obnos peňazí. Šťastie v prítomnosti je omnoho podstatnejšie ako čokoľvek, čo ťa v budúcnosti čaká, pretože nikdy nemôžeš vedieť, čo prinesie. A nakoniec, ak chceš mať skutočne pevné a zdravé vzťahy, vernosť a lojálnosť musí byť na prvom mieste.
5. Neexistuje nič zradnejšie ako zvyknúť si pochybovať. Pochybnosti ľudí rozdeľujú. Sú jed, ktorý rozdeľuje priateľstvá a rozbíja vzťahy. Sú tŕňom, ktorý dráždi a bolí. Sú mečom, ktorý zabíja.

Bez dôvery je každý vzťah dopredu odsúdený na zánik. Bez nej to s nikým ďaleko nedobačuješ. Svojim blízkym musíš dôverovať. Dovoliť im lietať, nesnažiť sa ich spútať reťazami. Ale čo sa tu budem zbytočne rozpisovať, najlepšie to vyjadrím aj tak za pomoci tohto motivačného výroku…:

„Daj svojim blízkym krídla, aby mohli lietať, zázemie, aby sa mali kam vrátiť a dôvod, aby chceli zostať.“

6. Bolesť je istá, no utrpenie, to je voliteľné.

To, že nám život skôr či neskôr uštedrí zopár tvrdých a bolestivých rán, to je nevyhnutné. Nikto ním neprejde bez ujmy a bez škrabancov. No i keď nedokážeš nič narobiť s tým, čo má pre teba ten šibalisko prichystané, vedz, že to, ako sa s tým vysporiadaš, to máš len a len vo svojich rukách.

Je teda iba na tebe, či sa necháš pohltiť tým, keď o niekoho prídeš alebo ho oplačeš, uschováš si krásne spomienky a posunieš sa v živote ďalej. Je iba na tebe, či budeš trieskať na dvere ku šťastiu, ktoré pred tebou život práve zatvoril alebo vojdeš do tých druhých, ktoré zrovna otvoril. A znova, je to iba na tebe, či sa budeš bičovať za staré chyby a minulé prešľapy alebo všetky tieto veci necháš za sebou, presne tam, kde patria a pohneš sa s cennými skúsenosťami a vďačnosťou vpred. Sám si vyber.

No pre prípad, že by ti toho život naložil viac, akoby sa dalo uniesť a ty by si potreboval povzbudenie, inšpiráciu, odvahu či silu, tak vedz, že mám pre teba presne to, čo potrebuješ! Napísal som úžasnú knihu Zo Dna Ku Hviezdam (alebo Ako v živote zvíťaziť aj napriek nepriazni osudu a ťažkým časom), ktorá je plná inšpiratívnych riadkov, kvalitného čítania a hlavne rád, ktoré tak veľmi potrebuješ. Informácií, ktoré ti dokážu zmeniť život na nepoznanie!

a atd,link
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 69 990 B generated in : 0.367 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 22 086 397 x unique displays : 2 539 409 x ip address : 3.238.174.191

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 4, donaters clicked me on ads 1,72 € (16 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated