pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Prvé americké tanky Abrams budú na Ukrajine už budúci týždeň

príspevkov
79
zobrazení
1 097
unikátne
105
tému vytvoril(a) 22.9.2023 09:35 Reset
1
22.09.2023, 09:35
Biden uviedol, že mieru stojí v ceste iba Rusko, ktoré namiesto snahy konflikt ukončiť zháňa ďalšie zbrane v Iráne a Severnej Kórei. Moskva podľa neho opäť použije zimu ako zbraň. „Sme s vami a zostaneme s vami,“ vyhlásil americký prezident.

USA oznámili novú bezpečnostnú pomoc vo výške 128 miliónov dolárov a takisto takmer 200 miliónov dolárov na zbrane a vybavenie v rámci už schválených čerpaní.

Minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že balík obsahuje delostreleckú a kazetovú muníciu, ale aj muníciu protivzdušnej obrany, ktorá má pomôcť počas zimy, keď Rusko pravdepodobne obnoví svoje útoky na kritickú infraštruktúru. (čtk, n)


Rusko sa má na čo tešiť

Ale k tomu najlepšiemu ešte len príde. Pamätajte na moje slová. Jadrové zbrane boli vyrobené preto, aby boli použité.
none
2

1. Reset 22.09.2023, 09:35

Biden uviedol, že mieru stojí v ceste iba Rusko, ktoré namiesto snahy konflikt ukončiť zháňa ďalšie zbrane v Iráne a Severnej Kórei. Moskva podľa neho opäť použije zimu ako zbraň. „Sme s vami a zostaneme s vami,“ vyhlásil americký prezident. USA oznámili novú bezpečnostnú pomoc vo výške 128 miliónov dolárov a takisto takmer 200 miliónov dolárov na zbrane a vybavenie v rámci už schválených čerpaní. Minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že balík obsahuje delostreleckú a kazetovú mun...

1▲
22.09.2023, 09:39
Ako vyštudovaný fyzik sa teším na ten ohňostroj. Mám všetko vybavenie pripravené.
none
3

1. Reset 22.09.2023, 09:35

Biden uviedol, že mieru stojí v ceste iba Rusko, ktoré namiesto snahy konflikt ukončiť zháňa ďalšie zbrane v Iráne a Severnej Kórei. Moskva podľa neho opäť použije zimu ako zbraň. „Sme s vami a zostaneme s vami,“ vyhlásil americký prezident. USA oznámili novú bezpečnostnú pomoc vo výške 128 miliónov dolárov a takisto takmer 200 miliónov dolárov na zbrane a vybavenie v rámci už schválených čerpaní. Minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že balík obsahuje delostreleckú a kazetovú mun...

1▲
22.09.2023, 09:46
Pamätáme, na slová psychopata sa nedá zabudnúť 😉
súhlasí: Kasafran
none
5

3. EnaXnaY 22.09.2023, 09:46

Pamätáme, na slová psychopata sa nedá zabudnúť 😉

3▲
22.09.2023, 09:48
Noboooj, zažiješ to. Potom sa mi môže nepoďakovať, že som ťa nevčas nevaroval.
none
8

5. Reset 22.09.2023, 09:48

Noboooj, zažiješ to. Potom sa mi môže nepoďakovať, že som ťa nevčas nevaroval.

5▲
22.09.2023, 09:54
JA sa bojím len o tvoj psychický stav, zhoršuje sa to 😉
súhlasí: Kasafran
none
11

8. EnaXnaY 22.09.2023, 09:54

JA sa bojím len o tvoj psychický stav, zhoršuje sa to 😉

8▲
22.09.2023, 09:57
Môj stav nepoznáš. Tvoj fyzický stav však bude zrejmý, keď k ohníčku dôjde.....
none
12

11. Reset 22.09.2023, 09:57

Môj stav nepoznáš. Tvoj fyzický stav však bude zrejmý, keď k ohníčku dôjde.....

11▲
22.09.2023, 09:58
Poznám, z toho čo tu vypisuješ 😉
súhlasí: Kasafran
none
13

12. EnaXnaY 22.09.2023, 09:58

Poznám, z toho čo tu vypisuješ 😉

12▲
22.09.2023, 10:01
Nie si schopný ani rozpoznať červenú farbu od modrej.
none
19

13. Reset 22.09.2023, 10:01

Nie si schopný ani rozpoznať červenú farbu od modrej.

13▲
22.09.2023, 10:22
Ale SOM schopný rozpoznať psychopata, ktorý túži po jadrovej vojne 😉
súhlasí: Kasafran
none
34

19. EnaXnaY 22.09.2023, 10:22

Ale SOM schopný rozpoznať psychopata, ktorý túži po jadrovej vojne 😉

19▲
22.09.2023, 15:22
nikto okrem teba a vášho putina po jadrovej vojne netúži. Musí však ku nej dôjsť. Preto tie zbrane existujujú. Veď som ti to už oznámil. Asi si si sedel na ušiach....
none
30

8. EnaXnaY 22.09.2023, 09:54

JA sa bojím len o tvoj psychický stav, zhoršuje sa to 😉

8▲
22.09.2023, 11:42
(8) EnaX,
a zrejme sa mu to už nikdy nezlepší...
31

30. Kasafran 22.09.2023, 11:42

(8) EnaX,
a zrejme sa mu to už nikdy nezlepší...

30▲
22.09.2023, 11:56
(29) Tomáško,
ako čítam všeliake Tvoje "odborné" postrehy, stále viac si uvedomujem pravdivosť riekanky našich predkov: "Komu nie je zhora dané v apatieke nekúpi!"...
Preto Ti odporúčam, aby si sa prestal venovať svetským problémom a začni sa úprimne venovať prosbám k svojmu "najvyššiemu", aby konečne "osvietil" Tvoju naivnú "dušu"...
33

31. Kasafran 22.09.2023, 11:56

(29) Tomáško,
ako čítam všeliake Tvoje "odborné" postrehy, stále viac si uvedomujem pravdivosť riekanky našich predkov: "Komu nie je zhora dané v apatieke nekúpi!"...
Preto Ti odporúčam, aby si sa prestal venovať svetským problémom a začni sa úprimne venovať prosbám k svojmu "najvyššiemu", aby konečne "osvietil" Tvoju naivnú "dušu"...

31▲
22.09.2023, 15:19
Ty nevieš predsa ani čítať komunista...
none
35

30. Kasafran 22.09.2023, 11:42

(8) EnaX,
a zrejme sa mu to už nikdy nezlepší...

30▲
22.09.2023, 15:23
Ty už budeš zahrabaný, keď to nastane...
none
6

3. EnaXnaY 22.09.2023, 09:46

Pamätáme, na slová psychopata sa nedá zabudnúť 😉

3▲
22.09.2023, 09:51
Za všetko zlo na svete môže rusko. Hitler to rozpoznal a chcel to červené zlo zničiť. On mal však ešte iné sadistické maniere. Inak by sa mu to podarilo. Teraz je rda na NATO.
none
4

1. Reset 22.09.2023, 09:35

Biden uviedol, že mieru stojí v ceste iba Rusko, ktoré namiesto snahy konflikt ukončiť zháňa ďalšie zbrane v Iráne a Severnej Kórei. Moskva podľa neho opäť použije zimu ako zbraň. „Sme s vami a zostaneme s vami,“ vyhlásil americký prezident. USA oznámili novú bezpečnostnú pomoc vo výške 128 miliónov dolárov a takisto takmer 200 miliónov dolárov na zbrane a vybavenie v rámci už schválených čerpaní. Minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že balík obsahuje delostreleckú a kazetovú mun...

1▲
22.09.2023, 09:47
Ruské haraburdy už teraz pália do zaječích

odkaz

Keď dorazia Abrams, putin si to môže kľudne hodiť.
none
7

4. Reset 22.09.2023, 09:47

Ruské haraburdy už teraz pália do zaječích

https://cdn.sita.sk/sites/32/2022/05/russia_ukraine_war_28067-b348cc29295242a0af048202e907f4b9-scaled-1-676x433.jpg

Keď dorazia Abrams, putin si to môže kľudne hodiť.

4▲
22.09.2023, 09:53
Aj Abrams je tak mocný, že sám jediný dokáže zničiť 1000 Ruských tankov? 😄
👍: era , Kasafran
none
9

7. clear1 22.09.2023, 09:53

Aj Abrams je tak mocný, že sám jediný dokáže zničiť 1000 Ruských tankov? 😄

7▲
22.09.2023, 09:55
Jasné! Abrams plus f-16tky a je to v suchu!
súhlasí: clear1 , Kasafran
none
10

7. clear1 22.09.2023, 09:53

Aj Abrams je tak mocný, že sám jediný dokáže zničiť 1000 Ruských tankov? 😄

7▲
22.09.2023, 09:56
Ale ty to nechápeš, američanom je ich ľúto zošrotovať, tak ich posielajú na zničenie rusom 😉
súhlasí: clear1 , Kasafran
none
15

10. EnaXnaY 22.09.2023, 09:56

Ale ty to nechápeš, američanom je ich ľúto zošrotovať, tak ich posielajú na zničenie rusom 😉

10▲
22.09.2023, 10:08
Drístaš.
none
20

15. Reset 22.09.2023, 10:08

Drístaš.

15▲
22.09.2023, 10:23
Je ti to povedomé? 😉

Ty to robíš neustále 😉
súhlasí: Kasafran
none
22

20. EnaXnaY 22.09.2023, 10:23

Je ti to povedomé? 😉

Ty to robíš neustále 😉

20▲
22.09.2023, 10:27
Stále iba bez rozmyslu drístaš.
none
23

22. Reset 22.09.2023, 10:27

Stále iba bez rozmyslu drístaš.

22▲
22.09.2023, 10:31
Pri tebe stačí aj bez rozmyslu, Miloško 😉
súhlasí: Kasafran
none
24

23. EnaXnaY 22.09.2023, 10:31

Pri tebe stačí aj bez rozmyslu, Miloško 😉

23▲
22.09.2023, 10:34
To meno miloško sa mi páči . Preto som si ho vybral. Ty len nevieš, s akou organizácou máš dočinenia,,,,
none
25

24. Reset 22.09.2023, 10:34

To meno miloško sa mi páči . Preto som si ho vybral. Ty len nevieš, s akou organizácou máš dočinenia,,,,

24▲
22.09.2023, 10:34
S organizáciou bláznov? 😉
súhlasí: clear1 , Kasafran
none
14

7. clear1 22.09.2023, 09:53

Aj Abrams je tak mocný, že sám jediný dokáže zničiť 1000 Ruských tankov? 😄

7▲
22.09.2023, 10:07
Rusi už nemajú tanky. Len haraburdy. Nevieš čítať?
none
16

14. Reset 22.09.2023, 10:07

Rusi už nemajú tanky. Len haraburdy. Nevieš čítať?

14▲
22.09.2023, 10:14
Čítať viem, len realita je trochu iná ako tvrdia "naše" médiá. Rusi majú tisíce tankov. Okrem iného samozrejme..
súhlasí: Kasafran
none
17

16. clear1 22.09.2023, 10:14

Čítať viem, len realita je trochu iná ako tvrdia "naše" médiá. Rusi majú tisíce tankov. Okrem iného samozrejme..

16▲
22.09.2023, 10:16
Rusi majú len jedno veľké ****O.
none
26

17. Reset 22.09.2023, 10:16

Rusi majú len jedno veľké ****O.

17▲
22.09.2023, 10:51
V tom prípade musí byť riadne veľké keď ním dokázali zastaviť Ukrajinskú protiofenzívu
súhlasí: Kasafran
none
27

26. clear1 22.09.2023, 10:51

V tom prípade musí byť riadne veľké keď ním dokázali zastaviť Ukrajinskú protiofenzívu

26▲
22.09.2023, 11:00
Ty si iba veľmi hlúpy. To je všetko.....
none
28

26. clear1 22.09.2023, 10:51

V tom prípade musí byť riadne veľké keď ním dokázali zastaviť Ukrajinskú protiofenzívu

26▲
22.09.2023, 11:01
Citujem Zelenského:
"Keď nedostaneme pomoc, prehráme vo vojne."
Ako si jeho slová vysvetliť? Veď hádam nechce prehrať práve teraz keď Rusi už nič nemajú!!
odkaz
súhlasí: Kasafran
none
29

28. clear1 22.09.2023, 11:01

Citujem Zelenského:
"Keď nedostaneme pomoc, prehráme vo vojne."
Ako si jeho slová vysvetliť? Veď hádam nechce prehrať práve teraz keď Rusi už nič nemajú!!
https://t.me/c/1266440079/45825

28▲
22.09.2023, 11:04
Takže, ak Zelensky povie niečo čo zapadá do ruskej propagandy vtedy hovorí pravdu, ale ak povie niečo čo nezapadá do ruskej propagandy tak vtedy klame ?
Aha, ok, ty náš neSStraný sudca
none
32

29. tomas12345 22.09.2023, 11:04

Takže, ak Zelensky povie niečo čo zapadá do ruskej propagandy vtedy hovorí pravdu, ale ak povie niečo čo nezapadá do ruskej propagandy tak vtedy klame ?
Aha, ok, ty náš neSStraný sudca

29▲
22.09.2023, 12:15
Tomáško, aj rus potrebuje pomoc!!! Od nás nepriamu finančnú od Iranu šahidy, od Kima náboje....od číňana a inda aby mu suroviny bral a platil a od EU presne to isté.
Bez pomoci by zahynul.
18

16. clear1 22.09.2023, 10:14

Čítať viem, len realita je trochu iná ako tvrdia "naše" médiá. Rusi majú tisíce tankov. Okrem iného samozrejme..

16▲
22.09.2023, 10:20
Razman kadyrov je vyhlásený dedinský blázon a putin je kkt.
odkaz
none
21

18. Reset 22.09.2023, 10:20

Razman kadyrov je vyhlásený dedinský blázon a putin je kkt.
https://img.projektn.sk/wp-static/2015/03/kadyrov1-e1427704002459.jpg

18▲
22.09.2023, 10:26
Kazdý, kto sa k tomuto tímu hlási, je jbnutý
none
36

1. Reset 22.09.2023, 09:35

Biden uviedol, že mieru stojí v ceste iba Rusko, ktoré namiesto snahy konflikt ukončiť zháňa ďalšie zbrane v Iráne a Severnej Kórei. Moskva podľa neho opäť použije zimu ako zbraň. „Sme s vami a zostaneme s vami,“ vyhlásil americký prezident. USA oznámili novú bezpečnostnú pomoc vo výške 128 miliónov dolárov a takisto takmer 200 miliónov dolárov na zbrane a vybavenie v rámci už schválených čerpaní. Minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že balík obsahuje delostreleckú a kazetovú mun...

1▲
22.09.2023, 15:23
Len 328 milionov eur ? To je celkom málo... bežne po vyhláseniach dávali miliardy eur... finančná podpora klesá... či to nebude tým, že ruská armáda je už natolko slabá, že stačí už aj 1/10 podpora čo pred rokom a pol
none
37

36. tomas12345 22.09.2023, 15:23

Len 328 milionov eur ? To je celkom málo... bežne po vyhláseniach dávali miliardy eur... finančná podpora klesá... či to nebude tým, že ruská armáda je už natolko slabá, že stačí už aj 1/10 podpora čo pred rokom a pol

36▲
22.09.2023, 15:26
To bude skôr tým, že už pochopili, že to nemá zmysel. Takto z toho pekne vycúvajú a nechajú Ukrajinu napospas Rusku
none
38

37. clear1 22.09.2023, 15:26

To bude skôr tým, že už pochopili, že to nemá zmysel. Takto z toho pekne vycúvajú a nechajú Ukrajinu napospas Rusku

37▲
22.09.2023, 15:34
Zmysel to pre USA práveže má, a bude mať stále ! To nevieš o tom že Ukrajina vyrába 1/2 produkcie Neonu ? A ten je potrebný na výrobu čipov.
odkaz

Takže pre USA je Ukrajina velmi doležitá.... to nie je niečo ako Irak, Afganistan...
USA dala minulý rok 60 miliárd eur, a to bolo len 25% ich ročných výdavkov ktoré dávaju na obranu... nemajú teda dovod v tom nepokračovať, kedže 60 mld výdavky nijako nerujnujú ich ekonomiku kedže sú zahrnuté v ročných výdavkoch.
none
39

38. tomas12345 22.09.2023, 15:34

Zmysel to pre USA práveže má, a bude mať stále ! To nevieš o tom že Ukrajina vyrába 1/2 produkcie Neonu ? A ten je potrebný na výrobu čipov.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/620008-chyba-neon-potrebny-pre-vyrobu-cipov-ukrajina-bola-jeho-najvacsim-dodavatelom/

Takže pre USA je Ukrajina velmi doležitá.... to nie je niečo ako Irak, Afganistan...
USA dala minulý rok 60 miliárd eur, a to bolo len 25% ich ročných výdavkov ktoré dávaju na obranu... nemajú teda dovod v tom nepokračovať...

38▲
22.09.2023, 15:40
Ukrajina bola napadnutá cudzou totalitnou mocou. Od tej chcvíle je to už len otázka času, kedy zhorí v jadrovom ohni. Sami si to určili.
none
40

38. tomas12345 22.09.2023, 15:34

Zmysel to pre USA práveže má, a bude mať stále ! To nevieš o tom že Ukrajina vyrába 1/2 produkcie Neonu ? A ten je potrebný na výrobu čipov.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/620008-chyba-neon-potrebny-pre-vyrobu-cipov-ukrajina-bola-jeho-najvacsim-dodavatelom/

Takže pre USA je Ukrajina velmi doležitá.... to nie je niečo ako Irak, Afganistan...
USA dala minulý rok 60 miliárd eur, a to bolo len 25% ich ročných výdavkov ktoré dávaju na obranu... nemajú teda dovod v tom nepokračovať...

38▲
22.09.2023, 15:51
Tomáško aj my sme mohli dať 1,112 mld €, ktoré nám nebudú chýbať po zavedení elektromobility. Aj česi aj poliaci, aj rumuni, aj rakušáci, aj nemci, aj francúzi, aj taliani, aj gréci, aj španieli, aj portugalci aj briti, proste každý mohol dať, ale dali skoro nič!!! Svine lakomé.
42

40. peter67 22.09.2023, 15:51

Tomáško aj my sme mohli dať 1,112 mld €, ktoré nám nebudú chýbať po zavedení elektromobility. Aj česi aj poliaci, aj rumuni, aj rakušáci, aj nemci, aj francúzi, aj taliani, aj gréci, aj španieli, aj portugalci aj briti, proste každý mohol dať, ale dali skoro nič!!! Svine lakomé.

40▲
22.09.2023, 16:22
nebudú chýbať, obyvatelstvo bude mať viac penazí, takže sa to vyrovná.
none
46

42. tomas12345 22.09.2023, 16:22

nebudú chýbať, obyvatelstvo bude mať viac penazí, takže sa to vyrovná.

42▲
22.09.2023, 16:33
Tomáško ak nebudú chýbať v budúcnosti, tak by nechýbali ani nes a Ukrajine sme mohli poslať viac ako miliardu €!!!! tak isto mohli poslať všetci, prečo to neurobili ved by nechýbali tie miliardy.
41

38. tomas12345 22.09.2023, 15:34

Zmysel to pre USA práveže má, a bude mať stále ! To nevieš o tom že Ukrajina vyrába 1/2 produkcie Neonu ? A ten je potrebný na výrobu čipov.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/620008-chyba-neon-potrebny-pre-vyrobu-cipov-ukrajina-bola-jeho-najvacsim-dodavatelom/

Takže pre USA je Ukrajina velmi doležitá.... to nie je niečo ako Irak, Afganistan...
USA dala minulý rok 60 miliárd eur, a to bolo len 25% ich ročných výdavkov ktoré dávaju na obranu... nemajú teda dovod v tom nepokračovať...

38▲
22.09.2023, 16:19
No a Ty nevieš, že USA do prípravy končiacej sa protiofenzívy dali miliardy a nič to nepomohlo? A nevieš, že včera v kongrese USA už zazneli názory, že s tou pomocou už stačilo? Veď sa pozri na fakty. Doteraz dávali miliardy, a zrazu už len milióny... Nedokázali v kongrese presadiť viac. A bude to stále horšie
Ukrajina je mŕtvy projekt.
none
43

41. clear1 22.09.2023, 16:19

No a Ty nevieš, že USA do prípravy končiacej sa protiofenzívy dali miliardy a nič to nepomohlo? A nevieš, že včera v kongrese USA už zazneli názory, že s tou pomocou už stačilo? Veď sa pozri na fakty. Doteraz dávali miliardy, a zrazu už len milióny... Nedokázali v kongrese presadiť viac. A bude to stále horšie
Ukrajina je mŕtvy projekt.

41▲
22.09.2023, 16:24
Samozrejme že pomohlo, alebo máš vari pocit že Rusko ovládlo Ukrajinu ? Vdaka podpore od USA sa zabranuje ruskému postupu a preto Rusi neustále stoja na mieste
súhlasí: Reset
none
45

43. tomas12345 22.09.2023, 16:24

Samozrejme že pomohlo, alebo máš vari pocit že Rusko ovládlo Ukrajinu ? Vdaka podpore od USA sa zabranuje ruskému postupu a preto Rusi neustále stoja na mieste

43▲
22.09.2023, 16:32
Nepomohlo. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Žiadneho z cieľov nedosiahli. Ani s miliardami. A čo teraz? USA dá ďalšie? No nedá, majú vlastné problémy doma. A nie malé
none
47

45. clear1 22.09.2023, 16:32

Nepomohlo. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Žiadneho z cieľov nedosiahli. Ani s miliardami. A čo teraz? USA dá ďalšie? No nedá, majú vlastné problémy doma. A nie malé

45▲
22.09.2023, 16:34
Všetky ciele zo strany ukrajiny sú postupne dosahované....
none
49

47. Reset 22.09.2023, 16:34

Všetky ciele zo strany ukrajiny sú postupne dosahované....

47▲
22.09.2023, 16:39
Konkrétne ktoré?
none
61

49. clear1 22.09.2023, 16:39

Konkrétne ktoré?

49▲
22.09.2023, 17:04
Všetky.
none
62

61. Reset 22.09.2023, 17:04

Všetky.

61▲
22.09.2023, 17:07
Zachvíľu nebude na ukrajine ani jedna ruská baganža.
none
48

45. clear1 22.09.2023, 16:32

Nepomohlo. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Žiadneho z cieľov nedosiahli. Ani s miliardami. A čo teraz? USA dá ďalšie? No nedá, majú vlastné problémy doma. A nie malé

45▲
22.09.2023, 16:37
Musíš sa naučiť nové termíny!!!
Protiofenzíva - činnosť ako udržať nepriateľa v jeho pozíciách.
súhlasí: clear1
51

48. peter67 22.09.2023, 16:37

Musíš sa naučiť nové termíny!!!
Protiofenzíva - činnosť ako udržať nepriateľa v jeho pozíciách.

48▲
22.09.2023, 16:41
Pobavilo 😄
none
60

51. clear1 22.09.2023, 16:41

Pobavilo 😄

51▲
22.09.2023, 17:04
To jediné ti zostalo. Napiť sa vodky a potom sa postaviť pred hlaveň AK47
none
52

48. peter67 22.09.2023, 16:37

Musíš sa naučiť nové termíny!!!
Protiofenzíva - činnosť ako udržať nepriateľa v jeho pozíciách.

48▲
22.09.2023, 16:41
O kolko kilometrov Rusi postúpili za posledný rok ?
none
55

52. tomas12345 22.09.2023, 16:41

O kolko kilometrov Rusi postúpili za posledný rok ?

52▲
22.09.2023, 16:51
Úspech sa nemeria len kilometrami
none
59

55. clear1 22.09.2023, 16:51

Úspech sa nemeria len kilometrami

55▲
22.09.2023, 17:01
Aký úspech rusi dosiahli. Žiadny....
none
66

55. clear1 22.09.2023, 16:51

Úspech sa nemeria len kilometrami

55▲
22.09.2023, 17:14
Tak potom neporovnávaj úspech ukrajinskej taktiky len na základe množstva dobytého územia
none
67

66. tomas12345 22.09.2023, 17:14

Tak potom neporovnávaj úspech ukrajinskej taktiky len na základe množstva dobytého územia

66▲
22.09.2023, 18:32
To ani nerobím. Ale zahrnuté v tom je. Pozri:
Úspechy Ukrajiny v protiofenzíve:
- Územie: Žiadny úspech.
- Technika: Strata už viac než 40% techniky dodanej na protiofenzívu.
- Vojaci: Zo skúsených zostalo 10%, zvyšní sú mobilizovaní a neskúsení. Odhady (dokonca západné) hovoria o cca 100.000 len mŕtvych a len počas protiofenzívy. Zelenský vydal dekrét, že všetci čo z nejakého dôvodu doteraz neboli odvedení musia byť znovu vyšetrení. Skrátka nie sú ľudia, potenciál bol vyčerpaný, teraz pôjdu bojovať vozičkári a barličkári. A ženy samozrejme.
- Pomoc zo západu: Slabne. Ukrajina potrebuje miliardy, a dostáva už "len" rádovo stámilióny.

Kde vidíš nejaké plus?

Rusko:
- Územie: Napriek mesiace pripravovanej Ukrajinskej protiofenzíve nestratili takmer nič. Obrovský úspech ktorý ani na západe nikto nečakal.
- Technika: Oveľa viac techniky vyrobili než stratili. Výroba munície sa 12-násobne zvýšila. Výroba Iskanderov sa strojnásobila. Výroba Kindžalov zdvojnásobila. (Kde je ten spomínaný nedostatok čipov?) Výroba a upgrade ťažkej techniky ide naplno, tento rok armáda dostane dokopy cca 650 kusov. Prebieha vývoj a neustále inovácie. Armáda práve dostáva nové kamikadze drony v tele ktorých je hlavica 9M133 z protitankového systému Kornet. A hlavne! Všetko si vyrábajú sami. Nie sú ako Ukrajina odkázaní na niečiu pomoc ktorá dnes môže byť, a zajtra nemusí.
- Vojaci: Len za posledný mesiac sa hlásilo v priemere 1000 DOBROVOĽNÍKOV denne. Putin pred pár dňami hovoril, že číslo už dosiahlo 300.000. Teraz idú do prípravky..

Takže Ukrajina je na tom lepšie? V čom?
none
68

67. clear1 22.09.2023, 18:32

To ani nerobím. Ale zahrnuté v tom je. Pozri:
Úspechy Ukrajiny v protiofenzíve:
- Územie: Žiadny úspech.
- Technika: Strata už viac než 40% techniky dodanej na protiofenzívu.
- Vojaci: Zo skúsených zostalo 10%, zvyšní sú mobilizovaní a neskúsení. Odhady (dokonca západné) hovoria o cca 100.000 len mŕtvych a len počas protiofenzívy. Zelenský vydal dekrét, že všetci čo z nejakého dôvodu doteraz neboli odvedení musia byť znovu vyšetrení. Skrátka nie sú ľudia, potenciál bol vyčerpaný, ter...

67▲
22.09.2023, 19:00
O tom ako je na tom Ukrajina zle a Rusi postupujú s minimálnymi stratami to som sa načítal až až... a bolo to v časoch pred hanebnými porážkami Rusov v Kyjeve, Charkove, Chersone, pričom odvtedy nepostupili už ani o kilometer iba čo územia strácali.... takže je už tieto tvoje respektíve vaše proruské reči neberiem nejako moc vážne
none
69

67. clear1 22.09.2023, 18:32

To ani nerobím. Ale zahrnuté v tom je. Pozri:
Úspechy Ukrajiny v protiofenzíve:
- Územie: Žiadny úspech.
- Technika: Strata už viac než 40% techniky dodanej na protiofenzívu.
- Vojaci: Zo skúsených zostalo 10%, zvyšní sú mobilizovaní a neskúsení. Odhady (dokonca západné) hovoria o cca 100.000 len mŕtvych a len počas protiofenzívy. Zelenský vydal dekrét, že všetci čo z nejakého dôvodu doteraz neboli odvedení musia byť znovu vyšetrení. Skrátka nie sú ľudia, potenciál bol vyčerpaný, ter...

67▲
22.09.2023, 19:02
Pred 3 mesiacmi si tu nadšene dával správy o tom ako sa UA evakuuje z Kupjansku... No ako vidíš, ubehli 3 mesiace a Rusi nepostupili ani o chlp... Takto to bude aj o mesiac, o dva, o tri.... normálny človek by uznal že RUS zdaleka nemá také úspechy ako to učí propaganda, no ty tu budeš stále tvrdiť "zautočia neskor, postúpia neskor" a iné nelogizmy...
none
71

69. tomas12345 22.09.2023, 19:02

Pred 3 mesiacmi si tu nadšene dával správy o tom ako sa UA evakuuje z Kupjansku... No ako vidíš, ubehli 3 mesiace a Rusi nepostupili ani o chlp... Takto to bude aj o mesiac, o dva, o tri.... normálny človek by uznal že RUS zdaleka nemá také úspechy ako to učí propaganda, no ty tu budeš stále tvrdiť "zautočia neskor, postúpia neskor" a iné nelogizmy...

69▲
22.09.2023, 19:32
Ten človek, Clear1 je len zmätený. Nevie, kde je sever.
none
50

45. clear1 22.09.2023, 16:32

Nepomohlo. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Žiadneho z cieľov nedosiahli. Ani s miliardami. A čo teraz? USA dá ďalšie? No nedá, majú vlastné problémy doma. A nie malé

45▲
22.09.2023, 16:40
Cielom pomoci bolo zastabilizovať situáciu, a to sa USA podarilo... ved si zober, kolko územia Rusko okupovalo pred 1,5 rokom ked ešte neprichádzala podpora z USA ? No 33% Ukrajiny....
A teraz je to kolko ? No možno 18%
Takže nielenže sa zastavil ruský postup, ale oni ešte prišli aj o okupované územia... cieľ splnený.
none
53

50. tomas12345 22.09.2023, 16:40

Cielom pomoci bolo zastabilizovať situáciu, a to sa USA podarilo... ved si zober, kolko územia Rusko okupovalo pred 1,5 rokom ked ešte neprichádzala podpora z USA ? No 33% Ukrajiny....
A teraz je to kolko ? No možno 18%
Takže nielenže sa zastavil ruský postup, ale oni ešte prišli aj o okupované územia... cieľ splnený.

50▲
22.09.2023, 16:44
Dobre Tomáško, pacient je v stabilizovanom stave. Aké je dalšie liečenie? Očakávame komplikácie?
65

53. peter67 22.09.2023, 16:44

Dobre Tomáško, pacient je v stabilizovanom stave. Aké je dalšie liečenie? Očakávame komplikácie?

53▲
22.09.2023, 17:12
Komplikácie a darí už rok a pol zažehnávať.
none
72

65. tomas12345 22.09.2023, 17:12

Komplikácie a darí už rok a pol zažehnávať.

65▲
22.09.2023, 21:51
Dobre Tomáško zažehnávanie má na starosti UA pravoslávna cirkev.
Sa pýtam ako to vidíš ty? Kedy vytlačia rusa z pozícií? Povedzme v zimnej protiofenzíve, ked všetko pomrzne a technika prejde?
73

72. peter67 22.09.2023, 21:51

Dobre Tomáško zažehnávanie má na starosti UA pravoslávna cirkev.
Sa pýtam ako to vidíš ty? Kedy vytlačia rusa z pozícií? Povedzme v zimnej protiofenzíve, ked všetko pomrzne a technika prejde?

72▲
22.09.2023, 21:52
"Dobre Tomáško zažehnávanie má na starosti UA pravoslávna cirkev."

Zas si si neodpustil sarkazmus ?
none
74

73. tomas12345 22.09.2023, 21:52

"Dobre Tomáško zažehnávanie má na starosti UA pravoslávna cirkev."

Zas si si neodpustil sarkazmus ?

73▲
22.09.2023, 21:56
Dobre Tomáško, zažehnávanie má na starosti armáda UA.
Sa pýtam ako to vidíš ty? Kedy vytlačia rusa z pozícií? Povedzme v zimnej protiofenzíve, ked všetko pomrzne a technika prejde?
75

74. peter67 22.09.2023, 21:56

Dobre Tomáško, zažehnávanie má na starosti armáda UA.
Sa pýtam ako to vidíš ty? Kedy vytlačia rusa z pozícií? Povedzme v zimnej protiofenzíve, ked všetko pomrzne a technika prejde?

74▲
22.09.2023, 22:04
Vytlačia ?? Píšeš ako keby išlo snád o nejakú pastu
none
76

75. tomas12345 22.09.2023, 22:04

Vytlačia ?? Píšeš ako keby išlo snád o nejakú pastu

75▲
22.09.2023, 22:06
Tomáško zažehnávajú? Píšeš to ako keby sa jednalo omšu.
súhlasí: clear1
👍: djjaro
77

76. peter67 22.09.2023, 22:06

Tomáško zažehnávajú? Píšeš to ako keby sa jednalo omšu.

76▲
22.09.2023, 22:08
To sa tak bežne hovorí

Problémy s príspevkami pre nezamestnaných sú zažehnané
odkaz
none
78

77. tomas12345 22.09.2023, 22:08

To sa tak bežne hovorí

Problémy s príspevkami pre nezamestnaných sú zažehnané
https://sita.sk/problemy-s-prispevkami-pre-nezamestnanych-su-zazehnane/

77▲
22.09.2023, 22:11
Tomáško, ja tak bežne nerozprávam!!! Ja poviem, že som problém vyriešil.
Napr. včera som sa pozrel na účet tam 45,53€. Sa nazdávaš, že som nedostatok obeživa na účte zažehnával, alebo som zdvihol moju tlstú riť a šiel do banky vložiť na účet hotovosť?
79

78. peter67 22.09.2023, 22:11

Tomáško, ja tak bežne nerozprávam!!! Ja poviem, že som problém vyriešil.
Napr. včera som sa pozrel na účet tam 45,53€. Sa nazdávaš, že som nedostatok obeživa na účte zažehnával, alebo som zdvihol moju tlstú riť a šiel do banky vložiť na účet hotovosť?

78▲
23.09.2023, 09:39
To čo ty používaš je bezpredmetné... Dal som ti článok a je tam ten výraz použitý, takže čo sa ti stále nezdá ?
none
54

50. tomas12345 22.09.2023, 16:40

Cielom pomoci bolo zastabilizovať situáciu, a to sa USA podarilo... ved si zober, kolko územia Rusko okupovalo pred 1,5 rokom ked ešte neprichádzala podpora z USA ? No 33% Ukrajiny....
A teraz je to kolko ? No možno 18%
Takže nielenže sa zastavil ruský postup, ale oni ešte prišli aj o okupované územia... cieľ splnený.

50▲
22.09.2023, 16:47
Klamár. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Nič z toho nebolo dosiahnuté.
none
57

54. clear1 22.09.2023, 16:47

Klamár. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Nič z toho nebolo dosiahnuté.

54▲
22.09.2023, 16:59
Tebe to riadne hrabe...
none
63

45. clear1 22.09.2023, 16:32

Nepomohlo. Cieľom protiofenzívy bolo vytlačiť Rusko z Ukrajiny a zabrať aj Krym. Žiadneho z cieľov nedosiahli. Ani s miliardami. A čo teraz? USA dá ďalšie? No nedá, majú vlastné problémy doma. A nie malé

45▲
22.09.2023, 17:09
Výhovorky sa vždy nájdu. odkaz

none
44

41. clear1 22.09.2023, 16:19

No a Ty nevieš, že USA do prípravy končiacej sa protiofenzívy dali miliardy a nič to nepomohlo? A nevieš, že včera v kongrese USA už zazneli názory, že s tou pomocou už stačilo? Veď sa pozri na fakty. Doteraz dávali miliardy, a zrazu už len milióny... Nedokázali v kongrese presadiť viac. A bude to stále horšie
Ukrajina je mŕtvy projekt.

41▲
22.09.2023, 16:28
Pomohlo rusko už je v koncoch
none
56

44. Reset 22.09.2023, 16:28

Pomohlo rusko už je v koncoch

44▲
22.09.2023, 16:54
Rusko bolo v koncoch už 3 mesiace po začatí SVO. Len im to doteraz nikto nepovedal, tak nevedia..

Ale nie, teraz kecám. Vedia. Doteraz sa z toho smejú. Vraj im už v lete dôjdu rakety a skončili. Mysleli tým leto 2022.. 😁
súhlasí: Kasafran
none
58

56. clear1 22.09.2023, 16:54

Rusko bolo v koncoch už 3 mesiace po začatí SVO. Len im to doteraz nikto nepovedal, tak nevedia..

Ale nie, teraz kecám. Vedia. Doteraz sa z toho smejú. Vraj im už v lete dôjdu rakety a skončili. Mysleli tým leto 2022.. 😁

56▲
22.09.2023, 17:00
Z ruských kktov si môžeš na záhrade spraviť kompost.
none
70

56. clear1 22.09.2023, 16:54

Rusko bolo v koncoch už 3 mesiace po začatí SVO. Len im to doteraz nikto nepovedal, tak nevedia..

Ale nie, teraz kecám. Vedia. Doteraz sa z toho smejú. Vraj im už v lete dôjdu rakety a skončili. Mysleli tým leto 2022.. 😁

56▲
22.09.2023, 19:24
Mŕtvym toho veľa nenapovieš. odkaz
none
64

37. clear1 22.09.2023, 15:26

To bude skôr tým, že už pochopili, že to nemá zmysel. Takto z toho pekne vycúvajú a nechajú Ukrajinu napospas Rusku

37▲
22.09.2023, 17:11
Ty si iba veľmi hlúpy. To je jediný tvoj problém.
none
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 344 608 B vygenerované za : 0.212 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 794 502 x jedinečné zobrazenia : 5 266 537 x ip adresa : 216.73.217.150
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none