move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / politics / theme

Poľnohospodár Kotleba kŕmi svojich voličov senom

entries
1
shows
1 115
uniques
363
theme was created 26.04.2017 by Dwesa
1
26.04.2017, 14:44
Poľnohospodárstvo je jednou z hlavných tém ĽSNS. Zaznamenali v nej už veľa úspechov. Bohatú úrodu klamstiev, nezmyslov a nepodarkov.

"...pred vstupom do EÚ sme boli potravinovo sebestační."
Petícia ĽSNS za referendum o vystúpení Slovenskej republiky z Európske Únie

Ani pár riadkov textu na petícii za referendum o vystúpení z EÚ sa neobišlo bez klamstiev. Čo existuje samostatná Slovenská republika, každý rok bol dovoz potravín a poľnohospodárskych produktov vyšší ako ich vývoz. Sebestační sme neboli najmenej 12 rokov pred vstupom do EÚ.

" Za 4 miliardy eur dovážame z cudziny, zo zahraničia potraviny, to znamená 4 miliardy tu mohli zostať medzi našimi potravinármi, poľnohospodármi. Za to sme mohli mať 300 000 tisíc pracovných miest s hrubou mzdou nejakých 850 eur a jednoducho roztočiť ten kolotoč." Marián Kotleba, V politike (TA3)
Za 4 miliardy eur síce dovezieme, ale skoro 3 miliardy vyvezieme, takže saldo, ktoré treba dorovnať je zhruba 1,2 miliardy. Vtipné ako sa Kotleba dopočítal k 300 tisíc pracovným miestam, musel vydeliť 4 miliardy superhrubou mzdou a 12 mesiacmi. To vyšlo z Uhríka?

Akoby bolo možné celý dovoz eliminovať a zároveň celý vývoz ponechať. Akoby sa všetky výnosy v poľnohospodárstve využili na platy zamestnancov. Tých 300 tisíc nezamestnaných momentálne ani nemáme, v poľnohospodárstve a potravinárstve máme zhruba 130 tisíc pracujúcich, ale načo sa vyrušovať číslami.

Kotlebovci sľúbili prostredníctvom Milana Uhríka popísať aj konkrétny "efektívny spôsob" ako "obnoviť poľnohospodárstvo":

"Slovenské poľnohospodárstvo a potravinárstvo jednoducho musíme opäť obnoviť. V nasledujúcom článku predstavíme efektívny spôsob, ako sa to dá dosiahnuť." (Milan Uhrík 18.9.2016).
Myslíte si, že Uhrík v nasledujúcom článku niečo také predstavil? Vôbec nič! Urobil si zo svojich čitateľov dobrý deň! Kotlebovci nikdy nepredstavili žiadny plán, ktorý by obsahoval konkrétne kroky na obnovu slovenského poľnohospodárstva.

Aby sa mohli do médií aspoň niečím prezentovať, vo februári prišli s návrhom zákona na zrušenie pokút pre drobných chovateľov zvierat. Tento návrh som si prečítal a keďže sa mi už na prvý pohľad zdal veľmi podozrivý, konzultoval som ho s právnikom Petrom Kováčom. Ten mi moje obavy potvrdil.
Kotlebovci prezentovali, že sa snažia odbremeniť drobných chovateľov od "neúmerne náročných byrokratických požiadaviek". V skutočnosti pripravili amatérsky paškvil, ktorý by pre drobných chovateľov de facto zrušil všetky pokuty vyplývajúce zo zákona o veterinárnej starostlivosti, vrátane prípadov keď fyzická osoba:

"štve zviera proti zvieraťu, cvičí alebo skúša zviera na inom zvierati alebo usmrtí zviera bez primeraného dôvodu"

"opustí zviera s úmyslom zbaviť sa ho"

"neposkytne súčinnosť pri eradikácii chorôb zvierat"

Inými slovami podľa ich zákona by si chovateľ mohol pokojne zorganizovať kohútie zápasy, choré zvieratá beztrestne opustiť na okraji dediny, zabíjať si len tak "pre radosť" a to len vďaka tomu, že si zelené mikiny potrebovali vykázať nejakú legislatívnu činnosť.

Ako poľahčujúcu okolnosť si môžeme pripomenúť, že oni vlastne nie sú historici, ani ekonómovia, ani iní odborníci. Oni chcú len odísť z EÚ, zaviesť slovenskú korunu, dôchodok od 60 rokov a podobné odborne nenáročné šípky do prázdneho bazéna. Len prečo si myslia, že ich potencionálni voliči majú už tento skok za sebou?

Zdroj: link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 79 714 Bgenerated in : 0.065 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 163 864 xunique displays : 1 248 050 xip address : 54.80.173.217

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...