move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / philosophy / theme

Na zamyslenie - Duchovná ríša Bytia o dvoch stavoch Bytostí

entries
1
shows
257
uniques
95
theme was created 28.05.2021 by Dušan
1
28.05.2021, 07:08
Na zamyslenie - Duchovná ríša Bytia o dvoch stavoch Bytostí


Táto duchovná ríša bytia je zoskladaná z poznámok čítania ezoteriky a duchovna. Príspevok viac menej obsahuje smerovníky, tedá slová a pojmy, či výrazy, ktoré nás nasmerujú na nejakú tú úvahu. Myslím si, že čitateľ sa v týchto pojmoch nájde i s dávkou trpezlivosti nakoľko je ich tu kopec.
Čo je duchovná ríša Bytia? Predstavuje nás samotných počas meditáciach. Nechť meditáciu vykonávame v sede, v stoji, či v ľahu, ale vykonávame ju i za pohybu (chodenie, behanie, jazdenie, plávanie, lietanie, bežné pohybové činnosti, úkony, skutky...)

Meditujeme tak, že (ne)myslíme, (ne)uvažujeme, (ne)zvažujeme, (ne)rozmýšlame, (ne)premýšlame, (ne)rozjímame ale vedome dýchame telo a hlavu. Sme všímavý (ne)zaujatý tichý, prítomný... pozorovatelia. (Ne)myslíme, (ne)snívame, sme ticho. Sme vystúpený z tela a v meditáciach sa (roz)plývame. Sme (seba)uvedomujúci, čo znamená zdraví, prirodzení, múdri, staviame do poredia (uve)domovanie. (U)vedomujeme si minulé životy.

Bytie je tak prázdnym stredom, bodom, centrom ako zdroj, dych, jemné krehké energetické telo, most. Nachádza sa priamo v (ne)Bytí alebo mimo neho.

Myseľ, eGo je ako vlak, ktorý prichádza a (od)chádza. Ak doň nastúpime, vezieme sa s nimi, sme hovoriaci mysliaci myslitelia. Sme (pre)javené eGo (ja)... Ak doň (ne)nastúpime, (ne)vezieme sa s nimi, sme tichý prítomný... pozorovatelia. Sme (ne)prejavené Bytie (Som). Individualita oslobodená od vlastnej osobnosti (fasády, faloše, pretvárky).

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 70 716 Bgenerated in : 0.156 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 679 556 xunique displays : 1 207 287 xip address : 35.175.107.77

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...