move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / religion / theme

Moje svedectvo ohľadom financii.

entries
66
shows
5 874
uniques
444
theme was created 02.11.2020 by Fotón
1
02.11.2020, 10:37
Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy link ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o to stratil záujem a začalo ma to tiahnuť do iných kruhov - medzi kresťanov.)

Prirodzene som v tom čase začal čítať bibliu. Predtým som jej nerozumel, teraz však áno. Niekedy v roku 1991 som narazil na text:
Mal 3,10-11
Prineste celý desiatok do zásobárne, aby bol pokrm v mojom dome, a týmto ma vyskúšajte - hovorí Pán zástupov, či vám neotvorím okná neba a nevylejem na vás požehnania viac ako dosť. A pohrozím kvôli vám žráčovi, že vám nepokazí plody zeme a vinič na poli vám nebude neplodný - hovorí Pán zástupov.
....Povedal som si teda, vyskúšam to. Dal som 180 Kčs - a čuduj sa svete, v ten mesiac mi zdvihli plat na 1800 Kčs + 600 Kčs záloha = dohromady 2400 Kčs. (A tak to zostalo i ďalej.) Otcovi som od 18 platil 500 Kčs za bývanie. V roku 1991 som mal 19 (narodeniny 20 až v decembri). Takže mi zostalo vždy 1900 Kčs pre vlastné potreby. Keď to prepočítam na dnešné eurá, tak za 100 Kčs som domov z potravín nosil zhruba ten istý nákup, ako dnes za 20€. Takže na dnes nejakých 380€, čo je pre človeka bez záväzkov bývajúceho u rodičov pomerne dosť. Utrácal som cestami na kresťanské konferencie do Prahy, Pardubíc, Hradca Králové (...tam sa diali zázraky, tam to žilo BoŽím životom). Vždy som odtiaľ prišiel s množstvom nakúpenej kresťanskej literatúry, CDčiek hudby, kaziet s prednáškami, atď...

Bolo však treba nastúpiť povinnú vojenskú službu, ktorú som zrušil (....nebudem predsa v prípade vojny strieľať do ľudí, tak som využil možnosť odchodu z armády). Na civilku som nastúpil ako kurič v ústave pre mentálne postihnutých v Nosiciach link a dostával žold 1000 Kčs mesačne. I to stačilo. Nebol problém. Odišiel mi však kazetový walkman Panasonic ktorý sme s bráchom dostali od odca na vianoce ako dar a ktorým som počúval kázne a chvály. Chcel som náhradu. Tá však stála so slušnými parametrami 4000 Kčs. Chodil som dennodenne na modlitby na schody za školu (dnes Gorazdova). Bola sobota, tak som poprosil Boha o 4000 Sk na nový prehrávač. Keď som išiel s modlitieb a odomykal vchod do paneláku, zaznel v mojich ušiach jasný hlas: "Miloš, čo myslíš, som schopný dať ti na ten prehrávač peniaze hneď teraz?" -Odpovedal som: Pane, pošty sú v sobotu zatvorené, ...aj keby mi mal prísť anonymný balík s peniazmi, nikto mi to dnes nedoručí. Neviem, povedal som. Ty si Pán.
....Prišiel som domov a otec si nás s bráchom zavolal do obývačky (3 izbový byt má) a vrave: keď ste boli malí, babky vám dávali k narodeninám a meninám peniaze, ktoré som vám odkladal. Teraz vám ich vyplácam. Je to dohromady 10 000 Kčs. 5000 Marošovi, 5000 mne. ...Išiel som z kože vyskočiť. Hneď som sa vrátil s5 za školu (bárz bolo po 22:00 a na plné hrdlo chválil Boha za rýchlu odpoveď). Kazetový prehrávač som si kúpil a užíval dlhé roky chvály, kázne....

V období výkonu civilnej služby mi Boh dal dar vyháňania démonov. Preto sa v našej skupinke kresťanov, kde sme sa vtedy stretávali v kulturáku, začali prejavovať démoni z novouverivších ľudí. (Boh cezomňa v tom čase privádzal mnohých ku Kristovi.) ...Prejavy démonov vzbudili však pozornosť správcov kulturáku, takže nás odtiaľ vyhnali. (...Nevadí, hlavne že ľudia boli oslobodení. ) Mnoho ľudí sa vtedy obracalo ku Kristovi a ja som ich viac-menej viedol, i keď toto právo som si nikdy neprivlastňoval, lebo som vedel, že hlavý náš vodca je Duch Svätý (podľa písma). Tak premýšľam do dnes.

Na civilke som robil týžden 12-tky ranné, týždeň 12-tky nočné. Ako kurič som sa na nočnej v pohode vyspal. Naložil som do pece uhlie - bolo treba vedieť ako, aby to pekne horelo až do rána. Pece boli typu AKV, ale číslo si už nepamätám. Musel by som pozrieť do osvedčenia ktoré sme získali hneď po technickom školení (ak by to niekoho zaujímalo, načriem do hlbín šuflíka, kde mám milión papierov a tam kdesi naspodu to bude.) Uhlie keď prišlo bolo treba lopatou spratať. To bola sranda. ...Ku koncu civilky to dal ústav prerobiť na plyn a bolo po spratúvaní uhlia.

Pred skončením civilky ma oslovil môj kamarát, spolužiak od 1 ročníka ZŠ a zároveň sused z paneláku ktorý ma priviedol ku Kristovi (to on mi kázal evanjelium), že pracuje vo firme pre nápojové automaty ATC a chce, aby som tam išiel robiť. Vraj sa vyznám v technike (automaty sa často kazili, boli to ešte relátkové stroje anglickej značky Wittenborg. (Relátková logika je úžasná vec. V spojení s vačkovým systémom si schopný mať pod kontrolou každý jeden bit operácie.)) ....Vraj dostanem plat 4500 Sk (to už bolo po rozdelení Československa). Hodnota koruny už bola iná. ...Ja že dobre. Ale vraj uvidím, ako dopadne návrat na prevodovky v strojárňach. Tak som tam v roku 1995 po skončení civilky išiel a zistil, že všetko sa to rozpadlo. Strojárne boli rozpredané. KO.. Vďaka 12-tkam ktoré som robil sa mi nazbieral mesiac voľna, ktoré som si mohol na konci naraz vybrať. Akurát to stačilo na to, aby som si spravil vodičák, ktorý som potreboval k obsluhe nápojových automatov - a po úspešnom dokončení nastúpil do ATC nápojové automaty. link Vlastníci firmy boli tiež kresťania, členovia cirkvi Kresťanské Zbory, kam som i ja predtým chodil.

V roku 2000 nás však Rasťo (vlastník) predal firme Selecta, ktorej konateľom bol Milan Duša. (Našiel si iný biznis a automaty mu v porovnaní s ním vynášali málo.) .....ATC sa potom stala súčasťou skupiny Compass group. Boli to síce pekné časy, no ja som sa v r. 1999 oženil a v roku 2000 sa mi narodil syn. Bývali sme na slobodárkach, kde sa platilo najskôr 5000 a potom postupne až 7000 Sk nájomné. Plat som dostával po roku 2000 12500 Sk. Keď z toho odrátam nájom 7000 a desiatok 1250, dohromady mi zostalo 4250 Sk pre celú rodinu na mesiac. Z toho bolo probl´m vyžiť. Hodnota koruny už nebola tak vysoká. To je ako dnešných cca 200€/mesiac - pripomínam, pre syna, ženu a mňa. Bola to skúška. Veril som Bohu. Volal k nemu. Prosil. Až prišiel deň D. .....Vypočítal som si, že potrebujem minimálne 18000 Sk plat, aby som všetko vpohode zvládol. Tak som Bohu na motlitbe predkladal: Pane, prosím o plat 18000 Sk. Toľko mi vyšlo, že nutne potrebujem k normálnemu životu. ....Do pol roka som mal na stole ponuku. Konajú sa prijímacie pohovory na post elektronika v podniku, kde robím teraz. Všetci vedeli, že bez známosti je ťažké sa tam dostať a ja som žiadnu známosť nemal. :( Na otázky som odpovedal správne, zobrali ma. Bolo nás tam 10 a zobrali dvoch. Ja som bol jeden z nich. Nástupný plat 15000 Sk. Po 3 mesiacoch skúšobnej doby plat presne 18000 Sk. Vďaka ti Pane. Bola to presná odpoveď. Písal sa vtedy rok 2006 a robím tam doteraz. ....Medzi tým mi Boh ukázal, že dávanie desiatku z čistého platu nie je jeho vôľa. Mám dávať z hrubého. Aj môj pastor dáva z hrubého. Ok, tak teda som začal s tým. Plat išiel okamžite hore. ...V roku 2017 prišiel vedúci na prevádzku a zvolal: "kto naprogramuje tento rozdeľovač chladiacej emulzie do SAR robotov na postrek plášťov, dostane sedmičku triedu". Nikto sa do toho nemal, tak som to spravil. Odkedy som to naprogramoval, funguje to bez poruchy až do dnes. (SIMATIC Step 7, v jazyku STL) ...Lenže sedmičku triedu som stále nedostával. Až v roku 2018, keď iní (nie ja) rýpali do vedúceho ktorý to sľúbil, som ju nakoniec konečne dostal). Plat sa zdvihol závratne. Dovtedy som žil od výplaty k výplate. Všetko som minul na náklady domácnosti. Teraz môŽem dokonca aj šetriť - s tým, že vždy minimálne 200€ odchádza chudobným.

PRETO POTVRDZUJEM PLATNOSŤ BOŽIEHO SLOVA:

2Kor 9:6
Ale to vedieť, že ten, kto skúpo seje, bude skúpo i žať; a ten, kto seje pri požehnaní, bude pri požehnaní i žať.
2Kor 9:8
A Boh má moc rozhojniť vám každú milosť, aby ste vždycky vo všetkom mali všetkého dostatok
Lk 22:35
A ďalej im povedal: Keď som vás bol poslal bez mešca, bez torby a bez obuvi, či ste aj mali niečoho nedostatok? A oni povedali: Ničoho.
Flp 4:11
Nehovorím toho preto, že by som mal nedostatok; lebo ja som sa naučil mať dosť na tom, čo mám.
2Kor 11:9
lebo môj nedostatok doplnili bratia, keď prišli z Macedonie.
consents: Lemmy
2

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 10:45
Oprava:
Selecta sa potom stala súčasťou skupiny Compass group.
3

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 10:47
Sťažuješ sa alebo chváliš?
5

3. EnaXnaY 02.11.2020, 10:47

Sťažuješ sa alebo chváliš?

02.11.2020, 10:50
Trtiu možnosť nepoznáš?
6

5. Fotón 02.11.2020, 10:50

Trtiu možnosť nepoznáš?

02.11.2020, 10:54
JA SOM ateista a tiež SOM netrel núdzu, takže asi to nie je o tom, že si nábožný
7

6. EnaXnaY 02.11.2020, 10:54

JA SOM ateista a tiež SOM netrel núdzu, takže asi to nie je o tom, že si nábožný

02.11.2020, 11:04
Pýtal som sa, či tretiu možnosť nepoznáš?

A keď, tak akú?
8

7. Fotón 02.11.2020, 11:04

Pýtal som sa, či tretiu možnosť nepoznáš? A keď, tak akú?

02.11.2020, 11:06
Pripisovať tvoj úspech nejakému bôžikovi je zcestné, len to SOM chcel
9

8. EnaXnaY 02.11.2020, 11:06

Pripisovať tvoj úspech nejakému bôžikovi je zcestné, len to SOM chcel

02.11.2020, 11:10
Vyhýbaš sa odpovedi ako čert krížu.
10

9. Fotón 02.11.2020, 11:10

Vyhýbaš sa odpovedi ako čert krížu.

02.11.2020, 11:11
Poznám kopec možností, napríklad, že evanjelizuješ
consents: Fotón
11

10. EnaXnaY 02.11.2020, 11:11

Poznám kopec možností, napríklad, že evanjelizuješ

02.11.2020, 11:13
Áno, oslavujem jedine Krista. Ja som nikto.
12

11. Fotón 02.11.2020, 11:13

Áno, oslavujem jedine Krista. Ja som nikto.

02.11.2020, 11:16
Keby nebolo Boha, nič nemám, nikto nie som, nič neviem. Jemu vďačím za všetko čím sa zaujímam, čo viem a kde som. Bola to súhra akože "náhod". ktoré ma k môjmu súčasnému statusu dopracovali. A ja viem, že to bol On, kráľ večnosti, Boh Abrahámov Izákov a Jákobov - Boh Izraela - Otec môjho Pána Ježiša Krista. Sláva jemu na veky vekov!!!!!!
13

12. Fotón 02.11.2020, 11:16

Keby nebolo Boha, nič nemám, nikto nie som, nič neviem. Jemu vďačím za všetko čím sa zaujímam, čo viem a kde som. Bola to súhra akože "náhod". ktoré ma k môjmu súčasnému statusu dopracovali. A ja viem, že to bol On, kráľ večnosti, Boh Abrahámov Izákov a Jákobov - Boh Izraela - Otec môjho Pána Ježiša Krista. Sláva jemu na veky vekov!!!!!!

02.11.2020, 11:18
No veď ti vravím, že úspech je možné dosiahnuť aj ako ateista
14

13. EnaXnaY 02.11.2020, 11:18

No veď ti vravím, že úspech je možné dosiahnuť aj ako ateista

02.11.2020, 11:23
Ako ateista som mal iba víno, metal, cigarety, park, čundre a partiu. Teraz mám omnoho viac. ...Keby som tohoto dosiahol ako ateista spyšnel by som a ďalej kvôli svojej pýche nedostal. Teraz však viem, že je to len jeho dar. On vie toho ďaleko viac a ja som načerpal z jeho múdrosti len kvapku oceánu. Som takto malý. A on je takto veľký. K nemu upieram svoj zrak a jeho naozaj chválim....
15

14. Fotón 02.11.2020, 11:23

Ako ateista som mal iba víno, metal, cigarety, park, čundre a partiu. Teraz mám omnoho viac. ...Keby som tohoto dosiahol ako ateista spyšnel by som a ďalej kvôli svojej pýche nedostal. Teraz však viem, že je to len jeho dar. On vie toho ďaleko viac a ja som načerpal z jeho múdrosti len kvapku oceánu. Som takto malý. A on je takto veľký. K nemu upieram svoj zrak a jeho naozaj chválim....

02.11.2020, 11:25
Keď si raz kokot, tak je jedno či ateista alebo veriaci
17

15. EnaXnaY 02.11.2020, 11:25

Keď si raz kokot, tak je jedno či ateista alebo veriaci

02.11.2020, 11:36
Vyzerá to tak, že moja diskusia s tebou skončila.
19

17. Fotón 02.11.2020, 11:36

Vyzerá to tak, že moja diskusia s tebou skončila.

02.11.2020, 11:38
Tak to poviem ináč

Absolútne nezáleží na tom akú nálepku si dáš ale o to ako žiješ

A to ako žiješ neovplyvňuje žiadny pánBožko, máš slobodnú vôľu a teda od teba závisí
21

19. EnaXnaY 02.11.2020, 11:38

Tak to poviem ináč Absolútne nezáleží na tom akú nálepku si dáš ale o to ako žiješ A to ako žiješ neovplyvňuje žiadny pánBožko, máš slobodnú vôľu a teda od teba závisí

02.11.2020, 11:43
Táraš. Na všetkom záleží. Moja skúsenosť je jasná: Boh ovplyvňuje všetko. ...Ten kto slúži Satanovi ako ty, - aj Satan ti vie pomôcť. Ale zdevastuje tvoj život.
23

21. Fotón 02.11.2020, 11:43

Táraš. Na všetkom záleží. Moja skúsenosť je jasná: Boh ovplyvňuje všetko. ...Ten kto slúži Satanovi ako ty, - aj Satan ti vie pomôcť. Ale zdevastuje tvoj život.

02.11.2020, 11:50
My nihilisti tvrdíme, že život nemá zmysel a preto na NIČom nezáleží
26

23. EnaXnaY 02.11.2020, 11:50

My nihilisti tvrdíme, že život nemá zmysel a preto na NIČom nezáleží

02.11.2020, 11:55
To je váš problém.
30

26. Fotón 02.11.2020, 11:55

To je váš problém.

02.11.2020, 11:59
To nie je problém ale riešenie

Ak život nemá zmysel, tak potom nemá zmysel BYŤ

A to je odpoveď na otázku BYŤ či NEBYŤ
28

15. EnaXnaY 02.11.2020, 11:25

Keď si raz kokot, tak je jedno či ateista alebo veriaci

02.11.2020, 11:57
Enaxnay stačilo kebyže Fotoon napíše len tieto slova : Potom som sa zobudil, a zistil že to bol len sen.

Inak dobre si ho odhalil a nesadol mu na lep, ako to jeho ovečky robia. Uvediem len zopár klamstiev z jeho "svedectvá"


1) Tvrdí že Boh mu až po urcitom čase ukazal že nesprávne platí desiatky. Zvláštny to Boh, ktory až po xy mesiacoch prišiel na to že Fotoon nevie ako platiť desiatky

2) Minule Fotoon tvrdil že on by si nemohol dovoliť dať Lemmymu 100 eur. No hlavne že teraz píše že má každý mesiac navyše 200 eur ktoré dáva chudobnym

3) Fotoon minule písal že on sa nechváli tým, koľko komu pomôže, a predsa teraz verejne napísal že mesačne daruje 200 eur chudobným.


4) V Biblii Boh prehováral k ľuďom výlučne keď sa to týkalo náboženských vecí. Vo Fotonovom svete prehovára Boh k človekovi keď sa to týka elektrotechniky a USB prehravaca, a to je zcela nebiblicke, sám týmto popiera svoju vlastnú doktrínu Sola Scriptura

5) Tvrdí že potom čo sa "znovuzrodil" utracal peniaze na kresťanské cesty a kresťanskú literatúru ktoré kupoval od tých "kresťanských združení.

Lenže človek ktorý sa znovuzrodi a vstúpi do neho Duch Svätý nepotrebuje kupovať kresťanskú literatúru pretože sám rozumie Boziemu slovu.

A tie kresťanské cirkvi ktoré mu predávali kresťanskú literatúru za peniaze konajú sami proti tomu čo povedal Ježiš : " Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte"

4

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 10:49
Ten kľúčový sused (niekdajší) sa volá Laco. Zdieľali sme spolu rádiotechniku a astronómiu. Ďalekohľad na streche paneláku a pozorovanie hviezd. Kúpil na inzerát 2m dlhý a 50cm široký ďalekohľad, zrkadlovku. Pekne sme s tým videli Jupiter s jeho škvrnou a jeho mesiace alebo saturn s prstencami. Potom mi ho daroval. Mám ho na povale v Streženiciach.
16

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 11:35
Túto tému som si opakovane po sebe prečítal. Žasnem, ako sa podarilo naozaj trefne a presne popísať v skratke všetko, čo bolo treba vyjadriť. Celé to môžem podpísať.... I keď nezaškodilo by doplniť viac detailov. Snáď už len na požiadanie a na otázku. Teraz mám času dosť, keď som v karanténe....
18

16. Fotón 02.11.2020, 11:35

Túto tému som si opakovane po sebe prečítal. Žasnem, ako sa podarilo naozaj trefne a presne popísať v skratke všetko, čo bolo treba vyjadriť. Celé to môžem podpísať.... I keď nezaškodilo by doplniť viac detailov. Snáď už len na požiadanie a na otázku. Teraz mám času dosť, keď som v karanténe....

02.11.2020, 11:37
Podľa MŇA žiješ v sebaklame
20

18. EnaXnaY 02.11.2020, 11:37

Podľa MŇA žiješ v sebaklame

02.11.2020, 11:42
Myslím si, že pánBožko do sveta nezasahuje a preto všetko čo si dosiahol je len a len tvoja vizitka
22

20. EnaXnaY 02.11.2020, 11:42

Myslím si, že pánBožko do sveta nezasahuje a preto všetko čo si dosiahol je len a len tvoja vizitka

02.11.2020, 11:44
Sebaklam ktorý funguje už nie je možné nazvať klamom.
24

22. Fotón 02.11.2020, 11:44

Sebaklam ktorý funguje už nie je možné nazvať klamom.

02.11.2020, 11:51
Po tretíkrát ti hovorím, že úspech je možné dosiahnuť aj bez toho aby si si namýšľal, že to pánBožko za to môže
25

24. EnaXnaY 02.11.2020, 11:51

Po tretíkrát ti hovorím, že úspech je možné dosiahnuť aj bez toho aby si si namýšľal, že to pánBožko za to môže

02.11.2020, 11:55
A po 4tý krát ti píšem, že je rozdiel medzi tým - dosiahnuť úspech vlastnými silami a vedením od Boha. Nevieš čítať?
27

25. Fotón 02.11.2020, 11:55

A po 4tý krát ti píšem, že je rozdiel medzi tým - dosiahnuť úspech vlastnými silami a vedením od Boha. Nevieš čítať?

02.11.2020, 11:57
Keď dosiahneš úspech vlastnými silami je to väčší úspech ako keď ťa niekto vedie za ručičku

Ale sebaklam spočíva v tom, že si namýšľaš, že ťa niekto viedol, pritom len ty sám si ten úspech dosiahol
29

27. EnaXnaY 02.11.2020, 11:57

Keď dosiahneš úspech vlastnými silami je to väčší úspech ako keď ťa niekto vedie za ručičku Ale sebaklam spočíva v tom, že si namýšľaš, že ťa niekto viedol, pritom len ty sám si ten úspech dosiahol

02.11.2020, 11:58
Život z vlastných síl nie je žiadny úspech.
31

29. Fotón 02.11.2020, 11:58

Život z vlastných síl nie je žiadny úspech.

02.11.2020, 11:59
Jak že nie, veď si preukázal, že si životaschopný
32

31. EnaXnaY 02.11.2020, 11:59

Jak že nie, veď si preukázal, že si životaschopný

02.11.2020, 12:01
To nebolo z mojich síl. Ja vo svojom živote odpočívam. Iní nech závidia. Ja si užívam život s Bohom. Iní na to nemajú, lebo sa až príliš starajú a neveria.
33

32. Fotón 02.11.2020, 12:01

To nebolo z mojich síl. Ja vo svojom živote odpočívam. Iní nech závidia. Ja si užívam život s Bohom. Iní na to nemajú, lebo sa až príliš starajú a neveria.

02.11.2020, 12:03
Načo vôbec SI, keď to nebolo z tvojich síl? Z tvojej vôle?
34

33. EnaXnaY 02.11.2020, 12:03

Načo vôbec SI, keď to nebolo z tvojich síl? Z tvojej vôle?

02.11.2020, 12:05
Lebo sa mám dobre - s mojim Bohom.

Ide o mňa, nie o teba.

Som sebec. Užívam si Boha.

Aj ty môžeš. Ale kvôli svojej pýche nebudeš.
35

34. Fotón 02.11.2020, 12:05

Lebo sa mám dobre - s mojim Bohom. Ide o mňa, nie o teba. Som sebec. Užívam si Boha. Aj ty môžeš. Ale kvôli svojej pýche nebudeš.

02.11.2020, 12:06
No a samozrejme - mám sľúbený večný život.

Samé výhody oproti vám ateistom.

Boh je veľký a dobrý.
36

34. Fotón 02.11.2020, 12:05

Lebo sa mám dobre - s mojim Bohom. Ide o mňa, nie o teba. Som sebec. Užívam si Boha. Aj ty môžeš. Ale kvôli svojej pýche nebudeš.

02.11.2020, 12:07
MNE sa akosi stráca význam tvojej existencie keď si sa o NIČ nepričinil
37

36. EnaXnaY 02.11.2020, 12:07

MNE sa akosi stráca význam tvojej existencie keď si sa o NIČ nepričinil

02.11.2020, 12:08
O teba mi nejde.
38

37. Fotón 02.11.2020, 12:08

O teba mi nejde.

02.11.2020, 12:09
No ale rozmýšľaj, máš pánBožka ako nejakého poskoka, ktorý za teba všetko spraví
39

38. EnaXnaY 02.11.2020, 12:09

No ale rozmýšľaj, máš pánBožka ako nejakého poskoka, ktorý za teba všetko spraví

02.11.2020, 12:10
Tomu sa hovorí závisť.
40

39. Fotón 02.11.2020, 12:10

Tomu sa hovorí závisť.

02.11.2020, 12:11
JA tomu hovorím trúfalosť

Lebo v skutočnosti pánBožkovi by si mal ty slúžiť a nie naopak
41

40. EnaXnaY 02.11.2020, 12:11

JA tomu hovorím trúfalosť Lebo v skutočnosti pánBožkovi by si mal ty slúžiť a nie naopak

02.11.2020, 12:12
A písal som niečo iné? Slúžim mu.
42

41. Fotón 02.11.2020, 12:12

A písal som niečo iné? Slúžim mu.

02.11.2020, 12:13
Jak slúžiš, keď ho máš za poskoka, ktorý za teba všetko spraví?
43

42. EnaXnaY 02.11.2020, 12:13

Jak slúžiš, keď ho máš za poskoka, ktorý za teba všetko spraví?

02.11.2020, 12:14
To si písal ty. Ja som jeho služobník.
44

43. Fotón 02.11.2020, 12:14

To si písal ty. Ja som jeho služobník.

02.11.2020, 12:14
Tak si prečítaj 32
45

44. EnaXnaY 02.11.2020, 12:14

Tak si prečítaj 32

02.11.2020, 12:15
Kde tam vidíš napísané "Boh je mojim služobníkom"?
46

45. Fotón 02.11.2020, 12:15

Kde tam vidíš napísané "Boh je mojim služobníkom"?

02.11.2020, 12:16
No ak tvoj úspech nebol z tvojich síl potom to bolo zo síl pánBožka
47

46. EnaXnaY 02.11.2020, 12:16

No ak tvoj úspech nebol z tvojich síl potom to bolo zo síl pánBožka

02.11.2020, 12:17
To ale neznamená, že mi slúži.
48

46. EnaXnaY 02.11.2020, 12:16

No ak tvoj úspech nebol z tvojich síl potom to bolo zo síl pánBožka

02.11.2020, 12:17
Nechávaš pánBožka za teba pracovať

Tam kde by si sa ty mal snažiť
49

48. EnaXnaY 02.11.2020, 12:17

Nechávaš pánBožka za teba pracovať Tam kde by si sa ty mal snažiť

02.11.2020, 12:18
Lebo mu verím.

Hovorí sa tomu DôVERA.
50

49. Fotón 02.11.2020, 12:18

Lebo mu verím. Hovorí sa tomu DôVERA.

02.11.2020, 12:19
Takže tak

Namiesto toho aby si sa sám snažil, nechávaš za seba pracovať pánBožka
51

50. EnaXnaY 02.11.2020, 12:19

Takže tak Namiesto toho aby si sa sám snažil, nechávaš za seba pracovať pánBožka

02.11.2020, 12:19
On vie, čo robí. Je to môj Pán totiž.
52

50. EnaXnaY 02.11.2020, 12:19

Takže tak Namiesto toho aby si sa sám snažil, nechávaš za seba pracovať pánBožka

02.11.2020, 12:19
Takého "služobníka" za ktorého maká pán, by SOM hnal
53

52. EnaXnaY 02.11.2020, 12:19

Takého "služobníka" za ktorého maká pán, by SOM hnal

02.11.2020, 12:21
Nie je to služobník, ale príkladný Pán.
54

53. Fotón 02.11.2020, 12:21

Nie je to služobník, ale príkladný Pán.

02.11.2020, 12:23
Mal by si si ujasniť pojmy

Pán rozdáva povely a služobník ich plní
55

54. EnaXnaY 02.11.2020, 12:23

Mal by si si ujasniť pojmy Pán rozdáva povely a služobník ich plní

02.11.2020, 12:24
Ty však tvrdíš, že ty služobník si užívaš a pán maká

To SOM ešte nevidel
57

55. EnaXnaY 02.11.2020, 12:24

Ty však tvrdíš, že ty služobník si užívaš a pán maká To SOM ešte nevidel

02.11.2020, 12:26
Pán okrem panovania i svojim sluhom niečo prináša.
58

57. Fotón 02.11.2020, 12:26

Pán okrem panovania i svojim sluhom niečo prináša.

02.11.2020, 12:28
Tvoje sily neboli použité takže si nezaslúžiš
consents: tomas12345
56

54. EnaXnaY 02.11.2020, 12:23

Mal by si si ujasniť pojmy Pán rozdáva povely a služobník ich plní

02.11.2020, 12:26
Nepravda.
59

56. Fotón 02.11.2020, 12:26

Nepravda.

02.11.2020, 12:30
Je to vyjadrené v tvrdení "Tvoja vôľa nech sa stane"

Teda ty služobník máš plniť čo sa jemu zachce
60

56. Fotón 02.11.2020, 12:26

Nepravda.

02.11.2020, 12:31
Enaxnay Fotoon si od Boha zatiaľ zaslúžil len toľko že mu dáva do hlavy povely ako vyhotoviť USB
61

1. Fotón 02.11.2020, 10:37

Po skončení školy som v januári 1990 nastúpil ako elektroúdržbár na prevádzke Prevodovky do traktorov v Považských strojárňach. (Teraz už sú tam úplne iné firmy https://lnk.sk/eop2 ) Dostával som plat 1200 Kčs + 600 Kčs záloha uprostred mesiaca (dohromady 1800 Kčs). Krátko na to som prijal Ježiša Krista ako svojho spasiteľa, prežil znovuzrodenie, čím sa zmenil môj život. (Predtým som sa stretával s partiou metalistov v parku pri cigaretách, hudbe a nadmernom pití alkoholu. Po znovuzrodení som o ...

02.11.2020, 17:20
Mám podobnú skúsenosť, ale moja sa trochu líši. Keď som dospel, pochopil som, že viera sa nemeria tým, čo mi Boh dáva. Je sebecké dokazovať iným veľkosť Boha. Je to prudérne a sadistické. Pochopil som, že som najhorší človek, ktorého poznám. Potom som povstal z popola.
62

61. Fénix 02.11.2020, 17:20

Mám podobnú skúsenosť, ale moja sa trochu líši. Keď som dospel, pochopil som, že viera sa nemeria tým, čo mi Boh dáva. Je sebecké dokazovať iným veľkosť Boha. Je to prudérne a sadistické. Pochopil som, že som najhorší človek, ktorého poznám. Potom som povstal z popola.

02.11.2020, 17:26
Keby BOH chcel tak dokáže svoju veľkosť hocikomu, nepotrebuje na to alkoholika Fotóna
63

62. EnaXnaY 02.11.2020, 17:26

Keby BOH chcel tak dokáže svoju veľkosť hocikomu, nepotrebuje na to alkoholika Fotóna

02.11.2020, 18:02
Odkial vieš že Foton je alkoholik ?
64

63. tomas12345 02.11.2020, 18:02

Odkial vieš že Foton je alkoholik ?

02.11.2020, 18:03
Z diskusie, priznal sa že pije skoro liter vína na deň
65

64. EnaXnaY 02.11.2020, 18:03

Z diskusie, priznal sa že pije skoro liter vína na deň

16.11.2020, 15:25
A jemu sa to zdá normálne ? On to nepovažuje za alkoholizmus ?
66

65. tomas12345 16.11.2020, 15:25

A jemu sa to zdá normálne ? On to nepovažuje za alkoholizmus ?

16.11.2020, 15:52
On to považuje za zdraviu prospešné

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 248 357 Bgenerated in : 0.109 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 663 215 xunique displays : 1 205 812 xip address : 3.229.142.91

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...