pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

zmysel života dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Krok do neznáma ;)

príspevkov
13
zobrazení
1 329
unikátne
280
tému vytvoril(a) 25.12.2024 18:10 Dzio
1
25.12.2024, 18:10
Viete, čo bolo na mojej doterajšej ceste najťažšie? 😉

Ako logik, potrebujem mať všetko podložené, zdôvodnené, vysvetlené, jedno musí nadväzovať na druhé a tak 😉

Akurát, že v otázke Boha niečo také nefunguje 😉

Môžeš mať mozajku hoc aj celú zloženú, stále je to málo 😉

Treba urobiť ešte jeden krok (do neznáma) 😉

Rozhodnúť sa 😉

Chceš spoznať Stvoriteľa? 😉

Je to križovatka 😉

A priznám sa, keď som robil krok s odpoveďou ÁNO, dosť som sa aj bál, čo tento krok, keď nevidíš kam ideš prinesie 😉

Predstav si že šoféruješ auto a nevidíš kam ideš, no preto som sa trochu bál 😉

Ale potom sa hneď vyjasnilo, hmla ustúpila a momentálne už znova som na ceste, ba povedal by som, že aj obloha sa trochu upratala, aj slniečko vyšlo 😉

Ideálne počasie na jazdu, hovorím si, trochu si tej jazdy teraz užijem 😉

Tak teda tutúúúúúúúúúúúúúúúúúúút, trúbim na pozdrav, všetkým spolujazdcom na dialnici (nie do pekla), ale za vytúženým cieľom 😉

K zdroju 😉
súhlasí: Kasafran
none
2

1. Dzio 25.12.2024, 18:10

Viete, čo bolo na mojej doterajšej ceste najťažšie? 😉

Ako logik, potrebujem mať všetko podložené, zdôvodnené, vysvetlené, jedno musí nadväzovať na druhé a tak 😉

Akurát, že v otázke Boha niečo také nefunguje 😉

Môžeš mať mozajku hoc aj celú zloženú, stále je to málo 😉

Treba urobiť ešte jeden krok (do neznáma) 😉

Rozhodnúť sa 😉

Chceš spoznať Stvoriteľa? 😉

Je to križovatka 😉

A priznám sa, keď som robil krok s odpoveďou ÁNO, dosť som sa a...

1▲
25.12.2024, 18:13
Nech sa darí
👍: Dzio , era
none
3

1. Dzio 25.12.2024, 18:10

Viete, čo bolo na mojej doterajšej ceste najťažšie? 😉

Ako logik, potrebujem mať všetko podložené, zdôvodnené, vysvetlené, jedno musí nadväzovať na druhé a tak 😉

Akurát, že v otázke Boha niečo také nefunguje 😉

Môžeš mať mozajku hoc aj celú zloženú, stále je to málo 😉

Treba urobiť ešte jeden krok (do neznáma) 😉

Rozhodnúť sa 😉

Chceš spoznať Stvoriteľa? 😉

Je to križovatka 😉

A priznám sa, keď som robil krok s odpoveďou ÁNO, dosť som sa a...

1▲
25.12.2024, 18:13
no a čo teda?
urobil si ten krok? 🙂
none
4

3. solo 25.12.2024, 18:13

no a čo teda?
urobil si ten krok? 🙂

3▲
25.12.2024, 18:15
To už dávno 😉

Možno pred rokom a pol 😉

Vtedy, keď som písal, že už viem kde som robil chybu 😉

Že takmer každému som sa dokázal podvoliť, len najvznešenejšej bytosti vo Vesmíre, Kristovi, nie a už ani (ne)viem, že prečo 😉

A keď mi to došlo, tak som urobil ten krok do neznáma 😉
👍: solo
none
5

1. Dzio 25.12.2024, 18:10

Viete, čo bolo na mojej doterajšej ceste najťažšie? 😉

Ako logik, potrebujem mať všetko podložené, zdôvodnené, vysvetlené, jedno musí nadväzovať na druhé a tak 😉

Akurát, že v otázke Boha niečo také nefunguje 😉

Môžeš mať mozajku hoc aj celú zloženú, stále je to málo 😉

Treba urobiť ešte jeden krok (do neznáma) 😉

Rozhodnúť sa 😉

Chceš spoznať Stvoriteľa? 😉

Je to križovatka 😉

A priznám sa, keď som robil krok s odpoveďou ÁNO, dosť som sa a...

1▲
25.12.2024, 18:38
(1) EnaX,
ja som sa aj na Tvojej Lipke párkrát zdôveril, že začiatkom mojej dospelosti som sa, ako krstený evanjelik, rozhodol ísť bezbožnou cestou ateizmu, a to aj za cenu, že budem horieť v "pekelnom ohni"... Odvtedy, už za 63 rokov mojej dospelosti, som túto cestu nezmenil, viac a viac som ju spoznával a na nej zotrvám až do koca svojho života...
6

5. Kasafran 25.12.2024, 18:38

(1) EnaX,
ja som sa aj na Tvojej Lipke párkrát zdôveril, že začiatkom mojej dospelosti som sa, ako krstený evanjelik, rozhodol ísť bezbožnou cestou ateizmu, a to aj za cenu, že budem horieť v "pekelnom ohni"... Odvtedy, už za 63 rokov mojej dospelosti, som túto cestu nezmenil, viac a viac som ju spoznával a na nej zotrvám až do koca svojho života...

5▲
25.12.2024, 18:39
Ok, Kasi, však je to tvoj život, tak rob, ako myslíš, že je najlepšie ako vieš 😉
súhlasí: era
none
7

1. Dzio 25.12.2024, 18:10

Viete, čo bolo na mojej doterajšej ceste najťažšie? 😉

Ako logik, potrebujem mať všetko podložené, zdôvodnené, vysvetlené, jedno musí nadväzovať na druhé a tak 😉

Akurát, že v otázke Boha niečo také nefunguje 😉

Môžeš mať mozajku hoc aj celú zloženú, stále je to málo 😉

Treba urobiť ešte jeden krok (do neznáma) 😉

Rozhodnúť sa 😉

Chceš spoznať Stvoriteľa? 😉

Je to križovatka 😉

A priznám sa, keď som robil krok s odpoveďou ÁNO, dosť som sa a...

1▲
25.12.2024, 19:01
Keď bol povolaný Abrahám, musel opustiť svoju krajinu, svoj domov, svoje istoty a ísť niekam, kam ho zavedie Boh. Nevedel kam, nevedel na ako dlho, jednoducho len vedel, že ho volá Boh a že musí ísť.
súhlasí: Dzio
none
8

7. Patrick 25.12.2024, 19:01

Keď bol povolaný Abrahám, musel opustiť svoju krajinu, svoj domov, svoje istoty a ísť niekam, kam ho zavedie Boh. Nevedel kam, nevedel na ako dlho, jednoducho len vedel, že ho volá Boh a že musí ísť.

7▲
25.12.2024, 19:03
Je to ako keď ťa povolajú do armády 😉

odkaz 😉
none
9

7. Patrick 25.12.2024, 19:01

Keď bol povolaný Abrahám, musel opustiť svoju krajinu, svoj domov, svoje istoty a ísť niekam, kam ho zavedie Boh. Nevedel kam, nevedel na ako dlho, jednoducho len vedel, že ho volá Boh a že musí ísť.

7▲
25.12.2024, 19:08
Ale to volanie je viacmenej o tom istom akoby 😉

Len cieľ misie sa líši 😉

Jeden udělá to a iný zas něco iné 😉

Sú cesty, ktoré treba prejsť 😉

Ako napríklad keď Mojžiš vyviedol národ z Egypta a prevádzal národ púšťou, alebo ako keď Ježiš musel vystúpiť cestu až na Golgotu 😉
none
10

9. Dzio 25.12.2024, 19:08

Ale to volanie je viacmenej o tom istom akoby 😉

Len cieľ misie sa líši 😉

Jeden udělá to a iný zas něco iné 😉

Sú cesty, ktoré treba prejsť 😉

Ako napríklad keď Mojžiš vyviedol národ z Egypta a prevádzal národ púšťou, alebo ako keď Ježiš musel vystúpiť cestu až na Golgotu 😉

9▲
25.12.2024, 19:13
Každý má asi svoju cestu. My to voláme povolanie
none
11

10. Patrick 25.12.2024, 19:13

Každý má asi svoju cestu. My to voláme povolanie

10▲
25.12.2024, 19:17
Isto iste, kntsz tomu zas hovorí individuácia, ale asi je to stále o tom istom 😉

Chápem už dnes, čo znamená pojem Božie vedenie 😉

(Aspoň dúfam), je to akoby pomôcka na ceste 😉

Ako navigácia v aute 😉

Stále síce môžeš odbočiť na križovatke ináč, ako ti navigácia hovorí, ale ona potom prepočíta trasu a stále smeruješ tam kde je cieľ cesty 😉
súhlasí: Patrick
👍: Patrick
none
12

11. Dzio 25.12.2024, 19:17

Isto iste, kntsz tomu zas hovorí individuácia, ale asi je to stále o tom istom 😉

Chápem už dnes, čo znamená pojem Božie vedenie 😉

(Aspoň dúfam), je to akoby pomôcka na ceste 😉

Ako navigácia v aute 😉

Stále síce môžeš odbočiť na križovatke ináč, ako ti navigácia hovorí, ale ona potom prepočíta trasu a stále smeruješ tam kde je cieľ cesty 😉

11▲
25.12.2024, 20:35
Áno, dá sa to i k navigácií v aute prirovnať. Z každej zlej cesty sa dá vrátiť naspäť, lenže niekedy zlé rozhodnutie spôsobí trvalé následky. Ako keď sa dáš autom na zlú cestu, ktorá ti poškodí auto, tak sa síce môžeš vrátiť späť, ale auto je už poškodené. Aj v živote zlé cesty môžu znehodnotiť život a človek keď sa aj vráti na správnu cestu, už musí znášať následky svojich predchádzajúcich zlých rozhodnutí. Preto sa treba snažiť zo všetkých síl sa držať tej správnej cesty.
none
13

12. Patrick 25.12.2024, 20:35

Áno, dá sa to i k navigácií v aute prirovnať. Z každej zlej cesty sa dá vrátiť naspäť, lenže niekedy zlé rozhodnutie spôsobí trvalé následky. Ako keď sa dáš autom na zlú cestu, ktorá ti poškodí auto, tak sa síce môžeš vrátiť späť, ale auto je už poškodené. Aj v živote zlé cesty môžu znehodnotiť život a človek keď sa aj vráti na správnu cestu, už musí znášať následky svojich predchádzajúcich zlých rozhodnutí. Preto sa treba snažiť zo všetkých síl sa držať tej správnej cesty.

12▲
25.12.2024, 20:39
Viem, tiež nemám rád zbytočné škody 😉

Ide tu o to, že niekedy tvoja cesta vedie temným údolím, lebo skúsenosti, ktoré tam nazbieraš ako nejaké bylinky, či huby v lese, slúžia na navarenie špeciálnej polievky, ktorá potom poslúži ako liek pre niekoho iného 😉

Je to ako keď si chorý a dáš si slepačí vývar 😉

Má to pre toho niekoho blahodárne účinky, aj keď chudák sliepka pri tom príde o život 😉
none
vytvoril dzI/O 2015 - 2026 veľkosť : 753 668 B vygenerované za : 0.253 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 ) témy zobrazené : 38 797 009 x jedinečné zobrazenia : 5 266 931 x ip adresa : 216.73.216.125
dzI/Ov letopočet
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
štatistiky
TOPlist
podpora
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poslaním bitcoinov
none