for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Klamú čísla?

entries
2
shows
488
uniques
161
theme was created 31.3.2022 10:42 by Boris
1
31.03.2022, 10:42
Klamú čisla, alebo politici a médiá vytvárajú virtuálny svet?

Čo je to inflácia.
"Inflácia (lat. nadutie, nadúvanie) označuje v národnom hospodárstve všeobecný nárast cien ekonomických statkov, čo má za následok zníženie kúpnej sily peňazí.[1] Inflácia v praxi je prejavom ekonomickej nerovnováhy a znamená, že napríklad za 1 euro sa pri zvýšenej inflácii dá kúpiť menej ako v minulosti, euro má menšiu hodnotu ako predtým, jeho kúpna sila sa znížila... "
wiki

Verejný dlh, ako aj miera inflácie sú reálnymi ukazovateľmi ekonomiky.
Môžu nám hovoriť o najvýkonnejších ekonomikách, najprosperujúcejšej časti sveta, blahobyte.. ale čísla ukazujú opak...

Inflácia v čase.
Dolár
link

Euro
link

Pre kontrast.. Hovoria nám, ako je východ zaostalý a kra****e.. Paradoxne sa napríklad rubeľ javí výkonnostne presne tak isto, ako dolár a euro.
link

Logicky, aby sa systém nezrútil, alebo aby bola aspoň udržiavaná ilúzia dostatku na základe inflácie, teda neustáleho znehodnocovania peňazí je nutné robiť opatrenia.
Teda keď peniaz stráca hodnotu, treba ho viac, aby si človek mohol kúpiť potrebný tovar a tu prichádzajú pôžičky z novo vytváraných peňazí.

A matematika súhlasí v tom, že rastom inflácie narastajú aj dlhy..

Zadlžovanie EU v čase

link

USA

link

Iste, médiá a politici majú tony omáčok, ako toto "vysvetliť" v prospech západného sveta.
Fakt ale je, že čísla sa s ich omáčkami nezhodujú.
Fakt je, že človek zo západu si zadovažuje 90 percent svojho imania iba cez pôžičky a naopak číňan si 90 percent svojho imania zadovažuje za hotovosť (príklad z automobilového trhu).

Toto je dôležité pochopiť, aby si občan západného spoločenstva uvedomil, ako je klamaný v zásadných otázkach a tak zároveň pochopil, že je klamaný všeobecne a v takmer všetkom v zámere udržania západného, kra****úceho modelu virtuálnej ekonomiky.

Aj peniaze, ktoré predstavuje EU, fondy, dotácie, granty, dary.. tieto peniaze splácame všetci spoločne použivaním eura, ktoré stráca hodnotu.
Chcú ľuďom zapchať ústa tým, že neustále viac spŕistupňujú pôžičky na všetko..
Ísť na dovolenku na pôžičku.. To tu pred 30 rokmi nebolo, neexistovalo.
Kto chcel pôžičku, musel priniesť haldu potvrdení, dnes na niekoľko tisíc eur netreba ani potvrdenie o príjme...
Celá ekonomika západu sa pretransformovala na pôžičkový systém, čo si málo ludí vobec v čase uvedomilo, ako sme ochudobneli a tento trend rastie exponenciálne.

A miesto toho, aby sa tento zásadný problém riešil, elity vytvárajú katastrofické scenáre pre odvádzanie pozornosti. Krízy a vojny.
Pred našimi očami štát chradne.. Zdravotníctvo sa redukuje.. nie len u nás, ale aj v bájnom Nemecku napríklad. Tento systém sa rozpadáva a tu ľudia vejú vlajočkami EU? USA?!
Vážne sme tak hlúpy druh?! Alebo len podliehame devastujúcej propagande médii, ktoré sú vlastnené práve tými, ktorí majú toto vsetko na zodpovednosť?!
Nechce to tak veľa.. netreba ani veľa premýšlať, veci sú jednoduché a jasné.. Chce to len si priznať, že sme za somárov....... a až potom sa s tým dá začať nieco robiť.
Lebo takto budujeme našim potomkom veľmi ohavnú budúcnosť, veľmi podobnú návratu do stredoveku.
none
2

1. Boris 31.03.2022, 10:42

Klamú čisla, alebo politici a médiá vytvárajú virtuálny svet? Čo je to inflácia. "Inflácia (lat. nadutie, nadúvanie) označuje v národnom hospodárstve všeobecný nárast cien ekonomických statkov, čo má za následok zníženie kúpnej sily peňazí.[1] Inflácia v praxi je prejavom ekonomickej nerovnováhy a znamená, že napríklad za 1 euro sa pri zvýšenej inflácii dá kúpiť menej ako v minulosti, euro má menšiu hodnotu ako predtým, jeho kúpna sila sa znížila... " wiki Verejný dlh, ako aj miera inflácie sú...

31.03.2022, 11:04
Na to všetko chce teraz elita západu prerušiť dodávky energii z Ruska.
Chce, aby už tak zbedačený západ trpel aj na nedostatok a predraženie energii a s nimi samozrejme spojená všetka ostatná výroba.

Ako je možné, že to človek nechce vidieť? Prečo dnes vidí len zlé Rusko, ale už sa nepamatá na to, ze západ zapríčinil dve svetové vojny práve ožobračením veľkých skupín?
Prvá svetová vojna - Nemecko chce expandovať do sveta, Británia a Francúzi im to nechcú dovoliť, nemci otvárajú prvú svetovú vojnu.
Druhá svetová vojna - Veľký krach na americkej burze, chudoba sa rozmáha v USA, aj v Európe. Nemecko zdevastované prvou svetovou vojnou doslova kúri peniazmi, ktoré absolútne stratili hodnotu, hlad, bieda = podhubie pre vznik radikálnych politikov, co sa aj stalo, Hitler na margo chudoby vytvára nepriateľa, radikalizuje nemecko a otvára druhú svetovú vojnu. Nie len Hitler bol pricinou samou.. Naučme sa sledovať chod udalostí, príčiny vedúce k umožneniu nejakej udalosti. Lebo v inom slede udalostí, nebyť zhovadilej amrickej akciovej burzy vytvorenej cudzopasnými nenažrancami, tak by Hitler nikdy nedostal možnosť presadit sa.. Lebo on to skúšal dlhé roky pred tým a totálne bezúspešne...

Nie ľudstvo vyhlasuje vojny, ale len zdegenerovaní jednotlivci bažiaci po moci a peniazoch. Náš jediný problém spočíva v tom, že prenechávame príliš veľku moc jednotlivcom, ktorým nemôžeme vidieť do hlavy. Tú moc im prenechávame vo forme peňazí a politickej moci.
Ak chceme náš druh posunúť vpred vo vývoji, tak musíme najprv reformovať naše staroveké myslenie vo forme hierrachií a nahradit ho formou synergií.
Ak chceme mier, musíme zredukovať moc jednotlivcom, nie im dať moc absolútnu, ako tu písal Patrik o globalizácii.
Ak chceme pochopit naše problémy, musíme začať hľadieť na seba, nie na druhých.
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 63 265 B generated in : 0.287 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 22 766 601 x unique displays : 2 556 051 x ip address : 44.221.70.232

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 5, donaters clicked me on ads 4,22 € (18 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist