for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Kladivonabolsevikov

entries
2
shows
355
uniques
146
theme was created 16.3.2022 00:07 by Kasafran
1
16.03.2022, 00:07
Kladivonabolsevikov

Tvrdím, že mocichtiví vládcovia sa pustia do vojny fakticky len v tom prípade, ak na jej prípravu a na jej vedenie získali dostatok zdrojov.

A/ Za normálnych okolností by vlády štátov, ktoré by chceli dávať viac peňazí na zbrojenie, museli zvýšiť dane - v dôsledku čoho by nasledujúce voľby už veľmi pravdepodobne nevyhrali (resp. prinajmenšom by u svojich občanov stratili svoju "popularitu").

Ak si však štáty môžu vytvoriť prakticky neobmedzené množstvo peňazí, tak vlády štátov budú mať vždy dostatok peňazí aj na zbrojenie a veci s tým súvisiace (propaganda, špionáž, trollovia atď.) .

Potom je už len otázkou času, kedy sa k moci dostane "vhodná osoba" a kedy nastane "vhodná príležitosť" využiť tento "potenciál".

Samozrejme - aj v časoch, kedy boli peniaze ešte kryté zlatom, existovali vojny. Ich rozsah však bol obmedzený a veľa potenciálnych vojen sa v tom čase vôbec neuskutočnilo práve preto, že "mocichtiví magori" nemali dosť peňazí na vedenie vojen, ktoré by inak radi viedli.

Možnosť vytvárať nové nekryté peniaze štátmi resp. ich centrálnymi bankami odstránila túto spätnú väzbu, ktorá až dovtedy bola užitočná pre udržanie (aspoň relatívneho) svetového mieru.

B/ Okrem toho sa novými nekrytými peniazmi obohacujú "naši ľudia" a "investori", pričom k tomu nevyhnutne dochádza vďaka tomu, že k nim presunie časť hodnoty platov, úspor a dôchodkov bežných obyvateľov.
Zároveň sa v dôsledku takto spôsobeného znečisťovania životného prostredia, vyčerpania prírodných zdrojov a posilnením vplyuv zlodejov na riadenie štátu okrádajú aj budúce generácie.

Inými slovami - "naši ľudia" a "investori" sa obohacujú na úkor tých, ktorí vytvárajú hodnoty a na úkor budúcich generácií.

To je zárodkom konfliktu vnútri spoločnosti a aj medzi štátmi a národmi.


C/ V kontexte týchto dvoch negatívnych dôsledkov (rast frustrácie obyvateľov a rast schopnosti "mocichtivých magorov" financovať svoje aktivity zamerané na získanie moci) je v súčasnosti hlavným rizikovým faktorom vzniku spoločenských konfliktov, krvavých revolúcií a vojen práve možnosť vytvárania nových nekrytých peňazí.

A jediným efektívnym riešením je natrvalo znemožniť novotvorbu nekrytých peňazí.

Inak musíme prijať, že táto vojna nebude posledná a ani najhoršia z tých, ktoré nás v blízkej dobe čakajú... :-(

Príspevok je dielom autora: Kladivonabolsevikov
2

1. Kasafran 16.03.2022, 00:07

Kladivonabolsevikov Tvrdím, že mocichtiví vládcovia sa pustia do vojny fakticky len v tom prípade, ak na jej prípravu a na jej vedenie získali dostatok zdrojov. A/ Za normálnych okolností by vlády štátov, ktoré by chceli dávať viac peňazí na zbrojenie, museli zvýšiť dane - v dôsledku čoho by nasledujúce voľby už veľmi pravdepodobne nevyhrali (resp. prinajmenšom by u svojich občanov stratili svoju "popularitu"). Ak si však štáty môžu vytvoriť prakticky neobmedzené množstvo peňazí, tak vlády ...

16.03.2022, 00:38
Krysafran: Tvrdím, že mocichtiví vládcovia sa pustia do vojny fakticky len v tom prípade, ak na jej prípravu a na jej vedenie získali dostatok zdrojov.

To si dobre povedal o Putlerovi.
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 59 138 B generated in : 0.338 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 22 811 107 x unique displays : 2 559 829 x ip address : 3.215.186.30

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 5, donaters clicked me on ads 4,22 € (18 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist