for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Iluza a Haluza

entries
1
shows
1 153
uniques
374
theme was created 27.6.2021 09:02 by Dušan
1
27.06.2021, 09:02
Moja psychiatria - Iluza a Haluza

Blázon sa považuje za človeka, ktorého ovládajú a riadia jeho a cudzie myšlienky, Reaguje a prejavuje sa tak na ne a nám ozaj potom pripadá ako blázon. Náprotivkom je génius, ktorého sa jeho myseľ a myšlienky (ne)dotýkajú a (ne)týkajú. (Ne)robí si tak starosti. Kdež to u blázna tieto starosti sú priam (ne)konečné a (ne)vyriešiteľné.

Blázon je chorý na (ne)pavosť, má (ne)zdravý spánok, niekedy len hnije v posteli aj týždeň s myšlienkou zaspať. Kdež to zdravý človek má aj zdravý spánok.

Zdravý človek na úkor blázna vie rozlišovať pravú halucináciu od (ne)pravej, t.z. vie, čo je skreslená iluzórná, (ne)skutočná a (ne)reálná skutočná relaita. Blázon je tak do svojej skreslenosti tak hlboko presvedčený, že svojima sugesciami chce priam presviedčať, ovplyvnovať okolie, spoločnosť, verejnosť.

Blázon tak komunikuje s hovoriacimi a mysliacimi bytosťani nachadzajúce sa v bývalej prítomnej minulosti, či i v budúcej prítomnej budúcnosti. Komunikuje aj v prítomnom okamihu, s okolím, so spoločnosťou, s verejnosťou, z tohoto teda vyplýva toto blázonstvo.

Ilúzia na úkor halucinácie je krátka filmová projekcia, záblesk, iskrička z prítomného okamihu, kdež to halucinácia je dlhá filmová projekcia pochádzajúca sa z minulosti a v budúcnosti. Blázon si tak robí večné, (ne)vyriešiteľné a (ne)konečné starosti.

Jak halucináciu tak aj ilúziu treba trancendovať do ničoty a prázdnoty a transformovať do prítomného okamihu. To znamená, (ne)nehať ich vo vedomí dlhšiu dobu. Najlepšie hneď bleskovo, (ne)robiť si starosti. Iluza a haluza sú našim každodenným snívaním a fantazírovaním, stačí si ich len uvedomiť a poslať ich kade tade.

Ilúzia predstavuje večšinou jeden konár zo stromu, kdežto halucinácia predstavuje všetky minulé a budúce haluze so stromu.

Nech máme ilúzie, či halucinácie jedno je isté, oboje prezentujú skreslenú, iluzórnú, (ne)skutočnú realitu, skutočnosť. Nech máme predstavy, sny..., či nech snívame, fantazírujeme, či kontemplujeme, (ne)má to, čo do činenia prítomného okamihu, skutočnej reality okolo nás, v spoločnosti ľudí a na verejnosti. Všetko to snívanie, fantazírovanie je len rozjímanie v bývalej prítomnosti, či v budúcej prítomnosti. Prítomný okamih, to jest skutočná realita, to jest aktivita, skutok, čin. To jest tu a teraz!!!

Dušan Fajnor

link

none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 56 803 B generated in : 0.282 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 144 714 x unique displays : 2 572 580 x ip address : 34.239.151.124

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 6, donaters clicked me on ads 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist