move to top

Lipka (Linden)

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / philosophy / theme

Hlasy a slová®

entries
22
shows
1 592
uniques
290
theme was created 12.04.2021 by Dušan
1
12.04.2021, 21:34
Hlasy a slová boli, sú a budú. Sú všade. Rozpoznávam hlasy a slová v šiestich tkvz. priestoroch:
Hlasy a slová v hlave
Hlasy a slová vonku za oknom, na ulici a nebi
Hlasy a slová v dopravných prostriedkoch
Hlasy a slová v domácnosti, v akomkoľvek interiéru z miestnosťami, z rádia a TV, ako aj spolubývajúcich

Hlasy a slová tam, kde kinetická pohybová sila vydáva zvuk, pazvuky
Hlasy a slová ako zoohalucinácie
Kedy sú tie hlasy a slová? Kedy je ich počuť? Záleží to od toho v akej priestorovej diaľke zvuku sa nachádzate! Ak sa nachádzate v prvej priestorovej diaľke zvuku, teda v prítomnosti zoči voči hovoriacemu, (ne)počujete žiadne hlasy a slová.

Ale akonáhle ste mimo dosah prítomných zoči voči, t.z. v druhej miestnosti a viac, v druhej priestorovej dĺžke zvuku, nazvyme ju, z pohľadu druhej a viac miestností, už hlasy a slová počujete!

Vtedy naberáte dojmu, že sa vás hlasy a slová doslovne týkajú. Snažia sa s vami, s vašim prejaveným eGom, napojiť, (nad) viazať kontakt. Chcú s vami takto na diaľku komunikovať, čítať vám myšlienky.

Buď zachytávate (ne)gatívne pojmy, či výrazy, slová..., alebo pozitívne. Jedno je isté, nech zachytávate (ne)gatívne, či pozitívne pojmy..., máte problém! V prvom i v druhom prípade ide o tkvz. lipnutie, t.z. či zareaguje, či sa prejavíte a na nejakú dobu budete považovaný za blázna.

To znamená že vás ovládajú a riadia vaše i cudzie myšlienky, alebo ich budete ignorovať, (ne)všímať si ich, teda (ne)reagovať a (ne)prejavovať sa na ne. V tom prípade budete tým, čím ste teraz. Tu a teraz!

Otázka znie prečo? A či je vám to príjemné?
Odpoviem. Podľa mňa sa pri čítaní myšlienok cítia dôležito, vypočutí ba výnimočne! Radi rozprávajú verbálne na hlas to, čo si myslíte! A či je vám to príjemné, či nepríjemné, a aké typy hlasov a slov Som zaznamenal si vysvetlíme v nasledujúcich príspevkoch.

link

2

1. Dušan 12.04.2021, 21:34

Hlasy a slová boli, sú a budú. Sú všade. Rozpoznávam hlasy a slová v šiestich tkvz. priestoroch: Hlasy a slová v hlave Hlasy a slová vonku za oknom, na ulici a nebi Hlasy a slová v dopravných prostriedkoch Hlasy a slová v domácnosti, v akomkoľvek interiéru z miestnosťami, z rádia a TV, ako aj spolubývajúcich Hlasy a slová tam, kde kinetická pohybová sila vydáva zvuk, pazvuky Hlasy a slová ako zoohalucinácie Kedy sú tie hlasy a slová? Kedy je ich počuť? Záleží to od toho v akej priestorovej diaľ...

12.04.2021, 21:41
Dá sa povedať, že sú tvojimi hovorcami?
3

2. Nadja 12.04.2021, 21:41

Dá sa povedať, že sú tvojimi hovorcami?

12.04.2021, 22:41
Už len to by mi chýbalo!
Považujem ich za narušiteľov psychiky, škodcov a parazitov mysle.
10

3. Dušan 12.04.2021, 22:41

Už len to by mi chýbalo! Považujem ich za narušiteľov psychiky, škodcov a parazitov mysle.

13.04.2021, 11:35
Takže ony ťa varujú pre niečim? A ty máš potom strach?
11

10. Nadja 13.04.2021, 11:35

Takže ony ťa varujú pre niečim? A ty máš potom strach?

13.04.2021, 14:54
10

Nie. Snažia sa na mňa napojiť, nadviazať kontakt, ale ja s hlasmy a slovami (ne)komunikujem
12

11. Dušan 13.04.2021, 14:54

10 Nie. Snažia sa na mňa napojiť, nadviazať kontakt, ale ja s hlasmy a slovami (ne)komunikujem

13.04.2021, 15:53
Prečo s nimi nekomunikuješ? Nebolo by dobre si z nich urobiť priatelov?
13

12. Nadja 13.04.2021, 15:53

Prečo s nimi nekomunikuješ? Nebolo by dobre si z nich urobiť priatelov?

13.04.2021, 17:14
12
Snáď to (ne)myslíš vážne! Komunikovať s nimi! Oni, čo ťa (ne)ustále posudzujú a (od)sudzujú, nálepkujú a skatuľkujú, ohovárajú a klamú, preklinajú a zaklínajú, zosmiešňujú a ztrapnujú, riadia a ovládajú, pendlujú a dyklujú...

Z nich sa nedá urobiť priateľov. Ja (ne)komunikujem s (ne)prítomnými bytosťami ale s prítomnými ľuďmi. Oni sú skreslený, ulizorny, (ne)reálny a (ne)skutočný svet (ne)totožný s mojou realitou
14

13. Dušan 13.04.2021, 17:14

12 Snáď to (ne)myslíš vážne! Komunikovať s nimi! Oni, čo ťa (ne)ustále posudzujú a (od)sudzujú, nálepkujú a skatuľkujú, ohovárajú a klamú, preklinajú a zaklínajú, zosmiešňujú a ztrapnujú, riadia a ovládajú, pendlujú a dyklujú... Z nich sa nedá urobiť priateľov. Ja (ne)komunikujem s (ne)prítomnými bytosťami ale s prítomnými ľuďmi. Oni sú skreslený, ulizorny, (ne)reálny a (ne)skutočný svet (ne)totožný s mojou realitou

13.04.2021, 17:23
Ale práveže to myslím velmi vážne. Jasne že sú nepriateľmi, ked ich tak vidíš, ale ty určuješ, kým oni sú, ty ich riadiš. Teda, môžeš riadiť, keď budeš chcieť. Ved im povedz, že vieš, že si to myslia, ale nie je to tak. Povedz, čo si myslíš, nenechaj sa nimi manipulovať, poraď im, ako sa majú správať, a uvidíš, že časom si zvyknú :)
Ja cítim, že si velmi dobrý človiečik... a to ťa takmer nepoznám, ale oni to musia vedieť tiež. Možno ti to hovoria preto, že sa oni boja teba... tak vieš, útok je najlepšia obrana.
16

14. Nadja 13.04.2021, 17:23

Ale práveže to myslím velmi vážne. Jasne že sú nepriateľmi, ked ich tak vidíš, ale ty určuješ, kým oni sú, ty ich riadiš. Teda, môžeš riadiť, keď budeš chcieť. Ved im povedz, že vieš, že si to myslia, ale nie je to tak. Povedz, čo si myslíš, nenechaj sa nimi manipulovať, poraď im, ako sa majú správať, a uvidíš, že časom si zvyknú :) Ja cítim, že si velmi dobrý človiečik... a to ťa takmer nepoznám, ale oni to musia vedieť tiež. Možno ti to hovoria preto, že sa oni boja teba... tak vieš, útok je ...

13.04.2021, 18:27
14.
Odmietam s nimi komunikovať, či premýšľať. Moje dojmy za 21. rokov sú také, aké sú. Ale uvedomujem si vlastného názoru na nich ako falošnej domnienky. Myslím si o nich svoje. Ja Som vnútri tichý, prítomný... pozorovateľ. Duševné schopnosti ako telepatia, (ne)uznávam a ani (ne)používam. Tieto schopnosti sú pre blbeckov, dilinkovcov, bláznov...
17

16. Dušan 13.04.2021, 18:27

14. Odmietam s nimi komunikovať, či premýšľať. Moje dojmy za 21. rokov sú také, aké sú. Ale uvedomujem si vlastného názoru na nich ako falošnej domnienky. Myslím si o nich svoje. Ja Som vnútri tichý, prítomný... pozorovateľ. Duševné schopnosti ako telepatia, (ne)uznávam a ani (ne)používam. Tieto schopnosti sú pre blbeckov, dilinkovcov, bláznov...

13.04.2021, 18:43
Že s nimi nekomunikuješ si už písal, ale ja sa pýtam, prečo. pohŕdaš nimi? Ty ich berieš ako svojbytné entity?
18

17. Nadja 13.04.2021, 18:43

Že s nimi nekomunikuješ si už písal, ale ja sa pýtam, prečo. pohŕdaš nimi? Ty ich berieš ako svojbytné entity?

13.04.2021, 19:21
Pozri sa na to takto. Celé roky Som sa vnútorne prejavoval, reagoval na ne. Bojoval Som o svoje myšlienkové názory. Trpel Som Insomniou, teda nespavosťou. Niekoľko zo desať krát Som sa ocital v nemocniciach pre duševne chorých.

Bol Som (ne)vyspatý aj týždeň. Dezorientovaný a psychózny, či psychotický.

Pred troma rokmi Som urobil výrazne rozhodnutie. Teda počal v mojom živote ďalší výrazný míľnik. Porazil Som Insomniu.

V nemocnici Som tak už (ne)bol od roku 2012.

Od roku porazenia Insomnie Som sa prestal vnútorne prejavovať a reagovať na hlasy a slová. Hovorí sa, že ak chceš zmeniť svet, musíš najprv zmeniť seba. A tak Som učinil.

Začal Som meditovať, kontrolovať, vizualizovať, manifestobať, dýchať pránu vo vyhradený čas. Mimo tohto je moja myseľ premerovaná na všelijaké tie činnosti, prospešné mojmu Bytiu.

Od vtedy sa hlasy a slová len márne pokúšajú napojiť, nadviazať so mnou kontakt. Spojiť sa s mojim prejaveným eGom, mysľou...

Ja nie Som prejavené eGo, myseľ, vedomie. Prejavené je môj nástroj, ktorý používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem podľa potreby. T.z. keď ho (ne)potrebujem, tak ho (ne)potrebujem.

To, čo tu vypysujem o hlasoch a slovách je len (ne)zmenená spomienka na minulosť. Ak by Som ich chcel dajako zmeniť, teda umlčať, musela by nastať duchovná premena, zmena v podobe Kristovho kríža, Božieho svetla alebo inej magickej sily, ktorá nieje v mojej moci.
19

18. Dušan 13.04.2021, 19:21

Pozri sa na to takto. Celé roky Som sa vnútorne prejavoval, reagoval na ne. Bojoval Som o svoje myšlienkové názory. Trpel Som Insomniou, teda nespavosťou. Niekoľko zo desať krát Som sa ocital v nemocniciach pre duševne chorých. Bol Som (ne)vyspatý aj týždeň. Dezorientovaný a psychózny, či psychotický. Pred troma rokmi Som urobil výrazne rozhodnutie. Teda počal v mojom živote ďalší výrazný míľnik. Porazil Som Insomniu. V nemocnici Som tak už (ne)bol od roku 2012. Od roku porazenia Insomnie S...

13.04.2021, 20:51
Takže si si našiel akúsi rovnováhu, kde vieš žiť aj s tými hlasmi, to je super.
Nevadí ti, že sa vypytujem? Veľmi ma zaujímajú také veci. Keby ťa niekedy vyrušovali moje otázky, prosím, upozorni ma, ďakujem. Čítam ťa pozorne.
20

19. Nadja 13.04.2021, 20:51

Takže si si našiel akúsi rovnováhu, kde vieš žiť aj s tými hlasmi, to je super. Nevadí ti, že sa vypytujem? Veľmi ma zaujímajú také veci. Keby ťa niekedy vyrušovali moje otázky, prosím, upozorni ma, ďakujem. Čítam ťa pozorne.

13.04.2021, 21:51
Ako Som písal v úvode tohoto príspevku budem postupne pridávať ďalšie príspevky ohľadom tých typov hlasov a slov. Cielom je tak si spísať do svojho poznámkového bloku analýzu a dedukciu - aké to je a bolo a syntézu a indukciu aké to má byť.

Cieľom má byť tá tkvz. duchovná premena, či lepší myšlienkový názor, a pohľad na ne.
consents: Nadja
4

1. Dušan 12.04.2021, 21:34

Hlasy a slová boli, sú a budú. Sú všade. Rozpoznávam hlasy a slová v šiestich tkvz. priestoroch: Hlasy a slová v hlave Hlasy a slová vonku za oknom, na ulici a nebi Hlasy a slová v dopravných prostriedkoch Hlasy a slová v domácnosti, v akomkoľvek interiéru z miestnosťami, z rádia a TV, ako aj spolubývajúcich Hlasy a slová tam, kde kinetická pohybová sila vydáva zvuk, pazvuky Hlasy a slová ako zoohalucinácie Kedy sú tie hlasy a slová? Kedy je ich počuť? Záleží to od toho v akej priestorovej diaľ...

13.04.2021, 06:20
Skúsil si niekedy hovoriť len sám k sebe? Myslím to tak, že sa zavrieš do miestnosti, do ktorej nemôže nikto vojsť a nikto ťa nemôže počuť a prehovoríš sám k sebe. Myslím, že je to určitá forma meditácie, pretože pri meditácii vnímaš svoj dych, a pri tejto forme vnímaš slovo svojho dychu. Slovo svojho ducha. Je to slovo, v ktoré veríš, lebo sám sebe nedokážeš klamať. Ak je to navyše pravdivé slovo, tak ti to zvýši náladu. Keď potom vyjdeš z miestnosti medzi ostatných ľudí, budeš medzi nimi žiariť sebavedomím.
5

4. Fénix 13.04.2021, 06:20

Skúsil si niekedy hovoriť len sám k sebe? Myslím to tak, že sa zavrieš do miestnosti, do ktorej nemôže nikto vojsť a nikto ťa nemôže počuť a prehovoríš sám k sebe. Myslím, že je to určitá forma meditácie, pretože pri meditácii vnímaš svoj dych, a pri tejto forme vnímaš slovo svojho dychu. Slovo svojho ducha. Je to slovo, v ktoré veríš, lebo sám sebe nedokážeš klamať. Ak je to navyše pravdivé slovo, tak ti to zvýši náladu. Keď potom vyjdeš z miestnosti medzi ostatných ľudí, budeš medzi nimi žiari...

13.04.2021, 06:24
Ak je pravda vo viere, tak slovo tvojho ducha bude tvoriť tvoju realitu.
6

5. Fénix 13.04.2021, 06:24

Ak je pravda vo viere, tak slovo tvojho ducha bude tvoriť tvoju realitu.

13.04.2021, 06:37
Nezamieňaj si to s autohypnózou, autosugesciou. Tu ide o uvedomenie si pravdy, v ktorú veríš a ktorá tvorí tvoju realitu.
7

4. Fénix 13.04.2021, 06:20

Skúsil si niekedy hovoriť len sám k sebe? Myslím to tak, že sa zavrieš do miestnosti, do ktorej nemôže nikto vojsť a nikto ťa nemôže počuť a prehovoríš sám k sebe. Myslím, že je to určitá forma meditácie, pretože pri meditácii vnímaš svoj dych, a pri tejto forme vnímaš slovo svojho dychu. Slovo svojho ducha. Je to slovo, v ktoré veríš, lebo sám sebe nedokážeš klamať. Ak je to navyše pravdivé slovo, tak ti to zvýši náladu. Keď potom vyjdeš z miestnosti medzi ostatných ľudí, budeš medzi nimi žiari...

13.04.2021, 09:38
Vnútorný hlas náleží prejavenému eGu ("vedomiu, mysle, snu, emočnému telu bolesti...". Ale ten patrí do duality ("ja a Som", do spoločnosti na verejnosť. Považuje sa za (alter)eGo ("duhé ja, falošné ja, (ne)pravé ja".

Vnútorný hlas a slovo je tak čierne slovo (zne)uživajúc biele slovo ("ticho". Vnútorný hlas je tak malé ja.

Ten čo vo mne hovorí, čo tu píše, čo premýšla je prejavené (alter)eGo ("ID, eGo, eCHo, super eGo". Je to tkvz. vedomá psyché ("duša, anima...".

Ale toto všetko nie Som "ja".
15

7. Dušan 13.04.2021, 09:38

Vnútorný hlas náleží prejavenému eGu ("vedomiu, mysle, snu, emočnému telu bolesti..."). Ale ten patrí do duality ("ja a Som"), do spoločnosti na verejnosť. Považuje sa za (alter)eGo ("duhé ja, falošné ja, (ne)pravé ja"). Vnútorný hlas a slovo je tak čierne slovo (zne)uživajúc biele slovo ("ticho"). Vnútorný hlas je tak malé ja. Ten čo vo mne hovorí, čo tu píše, čo premýšla je prejavené (alter)eGo ("ID, eGo, eCHo, super eGo"). Je to tkvz. vedomá psyché ("duša, anima..."). Ale toto všetko nie S...

13.04.2021, 18:25
Každé svetlo vrhá tieň. Čierne slovo je tieňom bieleho. Ide mi o súlad protikladov. Počas zatmenia Mesiaca sa sústava Slnko, Zem, Mesiac, rozdelí na svetlú a tmavú časť. Celý Mesiac a polovica Zeme sú zahalené do tmy a Slnko a druhá polovica Zeme sú vo svetle. Ak je pri tom Slnko z pohľadu zo Zeme v rovnakom bode ako čierna diera v strede Mliečnej dráhy, vtedy je tmavá strana Zeme tieňom spojená s Mesiacom a tmou spojená s čiernou dierou. Človek na tmavej strane Zeme sa symbolicky stáva človekom na Mesiaci a vo vnútri čiernej diery. Čo je hore, to je dole.
8

1. Dušan 12.04.2021, 21:34

Hlasy a slová boli, sú a budú. Sú všade. Rozpoznávam hlasy a slová v šiestich tkvz. priestoroch: Hlasy a slová v hlave Hlasy a slová vonku za oknom, na ulici a nebi Hlasy a slová v dopravných prostriedkoch Hlasy a slová v domácnosti, v akomkoľvek interiéru z miestnosťami, z rádia a TV, ako aj spolubývajúcich Hlasy a slová tam, kde kinetická pohybová sila vydáva zvuk, pazvuky Hlasy a slová ako zoohalucinácie Kedy sú tie hlasy a slová? Kedy je ich počuť? Záleží to od toho v akej priestorovej diaľ...

13.04.2021, 10:25
Už to preháňaš s tým používaním v téme, znak pre registráciu. Menej je niekedy viac.
9

8. Lemmy 13.04.2021, 10:25

Už to preháňaš s tým používaním v téme, znak pre registráciu. Menej je niekedy viac.

13.04.2021, 11:25
S používaním čoho?
consents: Dušan
21

9. Nadja 13.04.2021, 11:25

S používaním čoho?

20.04.2021, 20:37
Lemmy myslel asi tento znak: ®
22

21. EnaXnaY 20.04.2021, 20:37

Lemmy myslel asi tento znak: ®

20.04.2021, 23:08
Aha, ďakujem... ale zasa, ved je to neškodné, to sú oveľa horšie veci na svete :)

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 128 365 Bgenerated in : 0.103 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 553 741 xunique displays : 1 196 856 xip address : 3.234.211.61

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...