for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Heger dal podnet Čaputovej, aby ho vyzvala na podanie demisie!

entries
1
shows
166
uniques
73
theme was created 23.5.2022 12:07 by Kasafran
1
23.05.2022, 12:07
Heger dal podnet Čaputovej, aby ho vyzvala na podanie demisie!
ferro,
22. mája 2022 13:05

Iné riešenie pre ňu neexistuje!
Ak poradcovia Z. Čaputovej včera nespali a vykonávali si svoju robotu, najmä jej nový poradca pre vnútornú politiku Michal Novota, ale aj jej druhý nový poradca pre oblasť ekonomiky Ivan Mikloš, tak by mali ZČ bezodkladne poradiť, aby ihneď, verejne, vo vyhlásení, okamžite vyzvala Eduarda Hegera (EH), aby po tom, čo povedal v Sobotných dialógoch (RTVS/SRo) dňa 21.5.2022, podal do jej rúk okamžite svoju demisiu!
Dôvod – podľa Čl. 101, ods. (1) Ústavy SR, je jednou z najhlavnejších povinnosti Prezidenta SR toto – „…svojim rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov…“!!!
Takže v prípade EH, ako sa vyjadril o vykonávaní svojej ústavnej funkcie, ako on zabezpečuje „riadny chod“ ústavného orgánu, akým Vláda SR bez pochyby je, by ho mala ZČ bezodkladne vyzvať na podanie demisie lebo inak nie je zabezpečený riadny chod tretej, ústavne najvyššej inštitúcie v republike, teda Vlády Slovenskej republiky!

Na to by malo ZČ stačiť toto vyjadrenie EH.
EH sa v predmetnej politickej relácií – Sobotné dialógy, vyjadril o sebe, takto jasne  – „…som šéf vlády a nado mnou je koaličná rada…, …premiér nie je členom koaličnej rady…, …čiže nado mnou ja mám štyroch predsedov strán, ktorí sú moji šéfovia.“

V tej chvíli Ústava SR spadla zo steny a doslova zhorela!!!
To znamená, že EH nie je autonómnym, svojprávnym predsedom Vlády SR!!!
Nuž tak nech si prečíta Zákon č. 575/2001 Z. z. – Zákon o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy.
V tomto zákone si EH, hneď v prvom paragrafe (§1), ods. (1), môže prečítať toto – „Činnosť vlády Slovenskej republiky (ďalej len „vláda“) riadi predseda vlády, ktorý zvoláva a vedie jej schôdze.“
 
Podľa slov EH, nie on riadi činnosť Vlády SR, ale jeho štyria šéfovia!
Tak potom, načo tam je???
Je tam na to, aby na zasadnutí vlády resp. aby zasadnutie vlády začínal slovami – „Vážení členovia Vlády SR, moji štyria šéfovia ma poverili, mi prikázali, aby sme schválili toto, aby sme odmietli toto a ak by niekto z vás mal na mňa nejaké dotazy/otázky, prosím obráťte sa na tu prítomných mojich troch šéfov – prvým je Igor Matovič (finnac majster), druhým Richard Sulík (hodpodár) a tretím Veronika Remišová (informátorka)???
Na toto je tam „predseda“ Vlády SR – EH???
Na toto ho tam nie je treba!

EH nahlas a v priamom prenose priznal, že je poskokom predsedov štyroch „súdržných koaličných“ strán!!!
Ale aby som EH vyviedol z omylu a zároveň ho možno aj potešil.
Jeho šéfmi nie sú tí štyria, o ktorých on rozpráva!
Jeho šéfmi sú 150. poslanci v NR SR!
Lebo ak by si prečítal Ústavu SR, tak v Čl.114, ods. (1), sa píše – „Vláda je za výkon svojej funkcie zodpovedná Národnej rade Slovenskej republiky. Národná rada Slovenskej republiky jej môže kedykoľvek vysloviť nedôveru.“!!!

V tejto súvislosti podotýkam, že v prípade EH by mala konať aj samotná NR SR a to v súlade s vyššie uvedeným článkom 114, Ústavy SR!
Iste, EH má v NR SR poistku lebo na pozícií „predsedu“ NR SR sedí jeden z jeho štyroch šéfov, akýsi Boris Kollár a ten mu ako šéf prikazuje, aby aj naďalej „šéfoval“ „Vláde“ SR pod vedením ich štyroch jeho šéfov!!!

Naozaj totálny chaos má v tom EH a potom to takto v našom štáte aj vyzerá!
Pre EH mám ešte jednu, pre neho samotného, už nie tak potešujúcu správu/informáciu.
Totiž ak by chcel EH vedieť presnejšie koľko má tých šéfov , tak v ostatných PV 2020 ich mal 4 419 883! (dnes toto číslo je o niečo iné)
A ak by nevedel čo toto číslo znamená, tak mu len pripomínam, že to je počet občanov-voličov, ktorí sú oprávnení voliť a zvoliť!!!

Takže EH, vy máte nad sebou týchto takmer 4,5 milióna šéfov a teda sa máte na Vláde SR, ako jej predseda, riadiť ich pokynmi a nariadeniami!!!
Lebo, keď ste skladali sľub člena Vlády SR, aj predseda Vlády SR je členom vlády(!), podľa Ústavy SR, Čl. 112, tak okrem iného ste tam sľubovali aj toto – „…Svoje povinnosti budem plniť v záujme občanov…“

Ak EH vie čítať, tak sa v tomto sľube zaviazal, že bude plniť záujem občanov SR a nie len záujem jeho štyroch šéfov, čo sú podľa jeho slov ešte nad ním!!!
Zároveň vyjadrujem znepokojenie nad tým a zároveň vylovujem aj podozrenie, že EH má nad sebou nie len týchto štyroch šéfov, ale že celkom určite resp. s najväčšou pravdepodobnosťou, má šéfov vo vedení EÚ a pravdepodobne aj v Bielom dome vo Washingtone!!!

A toto je naozaj smutné, ak nie priam tragické, že my národ slovenský a občania SR, máme na čele „Vlády“ SR, tak absolútne neautonómneho „predsedu“ Vlády SR!!!
 
Záver:
Očakávam, že tiež absolútne „autonómna“ ZČ, čoby „hlava“ nášho štátu, si toto u EH všimla a vyzve ho na podanie demisie.
Pravda, ak sama nemá nad sebou iných šéfov, ako sú občania SR!!!
Nuž uvidíme!

Komentáre:
Nič neuvidíme, teda nič sa neudeje pretože o tom čo sa má stať nerozhoduje ZČ, ale ambasáda zaplotowa a tej súčasný stav plne vyhovuje, všetci „činitelia“ sú ľahšie vydierateľní, teda poslušní.
*

created by dzI/O 2015 - 2024 size : 59 759 B generated in : 0.300 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 22 703 467 x unique displays : 2 550 810 x ip address : 44.200.86.95

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 5, donaters clicked me on ads 4,22 € (18 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist