for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Farkašovský o EÚ: Z elegantnej dámy pomätená tetka (proamerická štetka)

entries
1
shows
136
uniques
57
theme was created 31.12.2022 12:47 by Kasafran
1
31.12.2022, 12:47
Farkašovský o EÚ: Z elegantnej dámy pomätená tetka (proamerická štetka)...
12 | 11 | 2022
Eka Balaskova
Slovensko Redakčný výber

Novinár Karol Farkašovský upozorňuje, že EÚ má najvyšší čas na to, aby sa spamätala. Prirovnáva ju k spočiatku vznešenej dáme so šľachetnými úmyslami, ktorá sa priamo pred našimi očami mení na pomätenú starenu. 
Toto prirovnanie sa asi mnohým páčiť nebude. Ono by podľa Farkašovského bolo aj na smiech, keby sme v tej EÚ a v následkoch jej konania nežili my všetci, ktorí ich znášame. Preto je načase, aby sme si ako my, tak celá EÚ zachránili aspoň tie zvyšky dôstojnosti.

Noblesa uletela
"Európa bola na mape sveta od počiatku Spoločenstva až po Úniu vždy za vznešenú dámu. Teraz nám ju pred očami menia na pomätenú starenu. Aj by nám z toho bolo do smiechu keby sme v tej Európe nežili a neplakali už sami nad sebou. Faktom je, že jej noblesa a zdravý rozum uleteli. Zrazu robí šialené činy," píše Farkašovský.

Príprava na vstup Ukrajiny
"Najnovšie - 18 miliárd eur pre Ukrajinu v roku 2023. Takto má EÚ pokryť časť nákladov údajne na - chod Ukrajiny. Podotýkam, že odhad nákladov urobila Ukrajina. Európske peniaze majú podporiť ukrajinské reformy, boj proti korupcii, budovanie právneho štátu a prípravu na vstup do EÚ," vysvetľuje Farkašovský.

Ako to chcú stíhať?
"Triezvo mysliaci človek sa pýta – aké protikorupčné, či iné spoločenské reformy môže robiť krajina vo vojnovom stave. Ako pri všetkých starostiach s obranou môže riešiť problémy s právnym štátom, korupciou a pripravovať sa na členstvo v EÚ. Veď to sú procesy, ktoré aj v mierových podmienkach trvajú dlhé roky," upozorňuje bývalý poslanec a novinár

Kde má Ukrajina dna?
"Zaujímavé je aj to, že už doteraz EÚ poslala Ukrajine 90 miliárd eur ako výsostne finančnú pomoc mimo rámca už dodanej vojenskej pomoci. Skontroloval už niekto z „extrémne štedrej“ európskej elity aký efekt priniesli takto darované prostriedky? Nesypeme náhodou európske peniaze do bezodnej studne..?" Kladie si otázku Farkašovský.

Hlas zdravého rozumu
"Nezakrývajme si oči pred realitou. Škodíme tým sebe. Zdravý rozum sa pýta – prečo sa má EÚ starať o chod štátu, ktorý nie je členom Únie. Prečo EÚ berie na seba zodpovednosť za niečo, čo nikto z nás nespôsobil ? Prečo majú Európania žiť v studených bytoch a domoch, nesvietiť, nekúriť, nejazdiť a dobrovoľne trpieť ? Údajne – podľa slov šéfky nemeckej diplomacie Analeny Baerbockovej – ide o prejav solidarity. No, dúfajme, že týmto vysoko intelektuálnym posolstvom už svoju štátnickú múdrosť vyčerpala. Naveky a úplne," konštatuje Farkašovský.

Je načase povedať "Dosť"
"Byť solidárny je ľudské, veľkorysé a šľachetné. Lenže rovnako ľudské je vedieť povedať – Dosť ! A začať diplomatický tlak na rokovania o mieri. Na toto akosi nikto nemá guráž. Že by ministri diplomacií ako Blinken, Baerbockova, Borrell, Rau, Káčer, Lipavský, Kuleba a stovky ďalších odvahu v sebe ešte len zúfalo hľadali...? Na čo čakajú.
Je najvyšší čas pomenovať veci a skutky pravým menom. Európa sa musí spamätať. Musí riešiť to, čo v nej prestalo fungovať po unáhlených a chybných rozhodnutiach jej vedenia," myslí si Farkašovský.

Stále masívnejšie 
"Plazivú chudobu, krvácajúcu ekonomiku, kra****úce firmy, padajúci systém tradičných hodnôt, ničivú frustráciu, sociálnu neistotu, psychickú beznádej svojich občanov. Tí sa právom cítia zradení európskou elitou. Vyjadrujú to na státisícových demonštráciách naprieč celým kontinentom stále masívnejšou vlnou odporu, nespokojnosti a rozhorčenia. Uletené činy uletenej európskej elity si už vyberajú svoju daň," upozorňuje Farkašovský.

Povedzme "Dosť" aj my
"A my povedzme – Dosť ! Smelo ukážme prstom na ukrajinských oligarchov ukrytých v teplom zahraničí a blahobyte. Ich sa pýtajme na solidaritu a na miliardy pre rodnú Ukrajinu. My zachráňme aspoň identitu, akú-takú česť a dôstojnosť niekdajšej vznešenej Dámy. A aj našu vlastnú," uzatvára Farkašovský.
consents: omega
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 59 070 B generated in : 0.276 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 753 953 x unique displays : 2 638 463 x ip address : 3.235.182.206

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 7, donaters clicked me on ads 5,31 € (14 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist