move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / theme

Dnes ma teší 12

entries
1
shows
309
uniques
152
theme was created 28.02.2021 by Dušan
1
28.02.2021, 18:18
Ahoj
Tak dnes Som si spravil takú príjemnú (psycho)hygienu opretú o vynájdení serotoniovej teórie. Ide totiž o to, že táto teória, môj výklad, teda objav hormónu serotoninu, prikladám k nemu (psycho)hygienu. No a psychohygienou rozumiem bežné rutiny v domácnosti, záhrade a altánku, ako aj režim, program dňa.

Tak napr. dnes Som pomohol v kuchyni s varením a pustil Som sa do upratovania. Celé to zabralo hodinu a pol, a aj Som sa zapotil. Takéto vymoženosti, vždy potešia, pretože ich robím s radosťou. U mužoch je známy fakt, že sú oproti ženám (ne)poriadnici a bordelári. Ženy sa starajú o domácnosť a to aj tak potom vypadá.

Kdež to muži, tí radšej sedia pri telke a cuckajú pivo. Tento týždeň alebo druhý týždeň by Som chcel sa vrhnúť na záhradu. Treba tam pohrabať lístie, pokopať ju a pripraviť na sadenice. Poupratovať a prichystať altánok na teplejšie dni. Povynášať bordel na skládku a to by bolo asi z pohybovej činnosti všetko.

Chýbajú mi šípky a šachy. Od vtedy čo sa zvrtla pandémia Som priam (ne)bol, či (ne)hovoril s níkým so športových aktivít. Dnes ma teší, už v trúbe pripravujúci sa koláč od mamuchy. Dnes Som si robil glykemické testy, totiž Som dostal od pána doktora návrh, aby Som si ich meral a zapisoval do debilníčka. Ako ma táto nová a (ne)známa vec bude baviť, (ne)vie nikto.

No a ako sa mám? Dni ubehajú ako na bežiacom páse. Psychicky Som na tom veľmi dobre, krmivom pre psa s kŕmim. Bludy a halucinácie, o nich ani (ne)viem, že niečo takéto ma prenasledovalo. Taktiež už ani (ne)viem, čo je psychóza. Hlasy a slová boli, sú a budú ale je to len o lipnutí na ne. Život je veľká hra, dobrý tréning na ich nelipnutie. Život je skúška ohňom. AK sa podarí tento horiaci plameň navždy uhasiť, ale to už je inakšia báseň.

Želám a prajem vám veľa optimizmu, realizmu a pozitivizmu do vášho života. S pozdravom:

Dušan.

link

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 70 507 Bgenerated in : 0.141 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 680 059 xunique displays : 1 207 383 xip address : 35.175.107.77

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...