for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

BOH podľa Spinozu ;)

entries
3
shows
1 417
uniques
454
theme was created 22.12.2020 16:00 by EnaXnaY
1
22.12.2020, 16:00
Baruch de Spinoza bol holandský filozof, považovaný popri Descartovi za jedného z najväčších racionalistov filozofie 17. storočia.
Podľa Spinozu vraj by nám Boh povedal:
Prestaňte sa modliť. To, čo od vás chcem, je, aby ste chodili po svete a užívali si život. Chcem, aby ste spievali, zabávali sa a tešili sa zo všetkého, čo som pre vás vytvoril.
Prestaňte chodiť do tých tmavých, chladných chrámov, ktoré ste si postavili a vravíte, že sú mojim príbytkom. Môj dom je v horách, lesoch, riekach, jazerách, na plážach. Tam žijem a prejavujem svoju lásku k vám.
Prestaňte ma viniť zo svojho biedneho života. Nikdy som vám nepovedal, že niečo robíte zle alebo že ste hriešnici, ani to, že vaša sexualita je zlá. Sex som vám dal ako dar a môžete ním vyjadrovať lásku, extázu a radosť. Takže ma neobviňujte z toho všetkého, o čom vás presviedčajú.
Prestaňte čítať údajne posvätné písma, ktoré nemajú so mnou nič spoločné. Ak ma nedokážete čítať vo východe slnka, v pohľade na krajinu, v pohľade svojich priateľov, v očiach vašich synov, nenájdete ma v žiadnej knihe.
Prestaňte sa ma pýtať, ako máte robiť svoju prácu. Prestaňte sa ma tak báť. Nesúdim vás, ani nekritizujem, nehnevám sa na vás, neotravujete ma. Som rýdza láska.
Prestaňte žiadať o odpustenie. Nemám vám čo odpustiť. Keď som vás stvoril, vložil som do vás vášne, obmedzenia, radosť, pocity, potreby, rozporuplnosť… slobodnú vôľu. Ako by som vám mohol vyčítať, že reagujete na niečo, čo som do vás vložil? Ako by som vás mohol trestať za to, akí ste, keď som vás sám stvoril? Ozaj si myslíte, že by som mohol stvoriť miesto, kde budú po zvyšok večnosti horieť všetky moje deti, ktoré sa správajú zle? Čo za boha by to mohol urobiť?
Vážte si svojich blízkych a nerobte im to, čo by ste sami nechceli. Žiadam vás len o to, aby ste boli v živote vnímaví, tá bdelosť je vaším sprievodcom.
Moji milovaní, tento život nie je skúškou, ani nejakým schodom na ceste, ani nácvikom, ani predohrou k raju. Tento život je to jediné, čo tu a teraz je, a je to aj všetko, čo potrebujete.
Dal som vám úplnú voľnosť, bez odmien a trestov, bez hriechu a cností. Nikto nemeria výkony, nikto nezapisuje výsledky. Máte absolútnu voľnosť, aby ste vo svojom živote tvorili. Nebo alebo peklo.
Nemôžem vám povedať, či vás niečo čaká po živote, ale dám vám tip. Žite, akoby vás nečakalo nič. Akoby toto bola vaša jediná šanca užívať si, milovať, byť. Aby ste si v prípade, že by nebolo po živote nič, užili príležitosť, ktorú som vám dal. A ak by bolo, buďte v pohode - nebudem sa pýtať, či ste konali správne alebo nie. Budem sa pýtať, či sa vám to páčilo, či ste sa zabávali, čo ste si užili najviac a čo ste sa naučili.
Prestaňte vo mňa veriť, veriť v domnienky, dohady a predstavy. Nechcem, aby ste vo mňa verili. Chcem, aby ste verili v seba. Chcem, aby ste ma cítili v sebe, keď bozkávate svojich milovaných, keď k sebe túlite svoje dieťa, keď hladkáte svojho psa, keď sa kúpete v mori.
Prestaňte ma velebiť. Myslíte si snáď, že som nejaký egomaniacky Boh? Už ma to velebenie nudí. Už som unavený z toľkého ďakovania. Cítite vďačnosť? Preukážte ju tým, že sa postaráte o seba, o svoje zdravie, o svoje vzťahy a o svoj svet. Prejavte svoju radosť, ak ma chcete velebiť!
Prestaňte veci komplikovať a opakovať ako andulky to, čo vás o mne učili. Načo potrebujete viac zázrakov? Načo toľko výkladov.
Jediné, čo je isté, je, že ste tu, že ste nažive a že tento svet je plný zázrakov.
none
2

1. EnaXnaY 22.12.2020, 16:00

Baruch de Spinoza bol holandský filozof, považovaný popri Descartovi za jedného z najväčších racionalistov filozofie 17. storočia. Podľa Spinozu vraj by nám Boh povedal: Prestaňte sa modliť. To, čo od vás chcem, je, aby ste chodili po svete a užívali si život. Chcem, aby ste spievali, zabávali sa a tešili sa zo všetkého, čo som pre vás vytvoril. Prestaňte chodiť do tých tmavých, chladných chrámov, ktoré ste si postavili a vravíte, že sú mojim príbytkom. Môj dom je v horách, lesoch, riekach, jaze...

22.12.2020, 20:28
Toto by sa nijakej cirkvi nepáčilo, lebo by bola, aj s kňazmi, uplne zbytočná.
Spinozov Boh nemá šancu.
Je to náboženstvo novej generácie.
none
3

2. Nadja 22.12.2020, 20:28

Toto by sa nijakej cirkvi nepáčilo, lebo by bola, aj s kňazmi, uplne zbytočná.
Spinozov Boh nemá šancu.
Je to náboženstvo novej generácie.

22.12.2020, 20:43
MNE sa taký BOH páči 😉
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 68 613 B generated in : 0.294 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 521 599 x unique displays : 2 528 257 x ip address : 44.220.62.183

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 2, donaters clicked me on ads 2,86 € (25 clicks), for today 0,07 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated