for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Lipka discussion forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Amnesty International obvinila ozbrojené sily Ukrajiny z porušovania medzinárodného a vojenského práva

entries
1
shows
155
uniques
78
theme was created 5.8.2022 11:58 by Kasafran
1
05.08.2022, 11:58
Amnesty International obvinila ozbrojené sily Ukrajiny z porušovania medzinárodného a vojenského práva
Влад Николаев
04.08.2022

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International obvinila ukrajinské úrady i Ozbrojené sily Ukrajiny (AFU) z vytvárania vojenských základní v školách a nemocniciach. Experti Amnesty International zistili, že Kyjev umiestňuje pozície Ozbrojených síl Ukrajiny do civilných objektov v blízkosti obytných štvrtí, a tým ohrozuje civilné obyvateľstvo, porušuje medzinárodné právne normy a vojenské právo. Uvádza sa to v správe ľudskoprávnej organizácie Amnesty International.
„Zdokumentovali sme, že UAF vystavili civilistov riziku a porušili zákony vojny, keď operovali na miestach, kde dochádza k združovaniu ľudí“ uviedla v správe Agnes Callamard, generálna tajomníčka Amnesty International.

V dokumente ľudskoprávnej organizácie sa uvádza, že na území 19 osád, vrátane oblastí Donbass, Charkov a Nikolajev, zamestnanci organizácie zaznamenali útoky ozbrojených síl Ukrajiny z obytných budov, pričom velenie ukrajinskej armády neevakuovalo obyvateľov zo susedných budov.

Amnesty International tiež zistila, že v 22 z 29 škôl, ktoré navštívili na juhovýchode Ukrajiny, sa nachádzal personál UAF alebo ukrajinské vojenské vybavenie a zbrane.
Napríklad v Odese sa obrnené vozidlá nachádzali v husto obývaných obytných oblastiach, kde tiež neboli evakuovaní civilisti, a v Bachmute bola budova miestnej univerzity využívaná ako vojenská základňa pre ukrajinských militantov.
„Byť v defenzíve nezbavuje ukrajinskú armádu povinnosti dodržiavať medzinárodné humanitárne právo,“ povedala Kallamar.

Aktivisti za ľudské práva poznamenávajú, že ukrajinské ozbrojené sily nevyužili dostupné „životaschopné alternatívy, ktoré by nepredstavovali nebezpečenstvo pre civilistov, ako sú vojenské základne alebo husté lesy v blízkosti, alebo iné štruktúry umiestnené ďalej od obytných oblastí.

Vyšetrovanie autoritatívnej medzinárodnej organizácie vyvolalo skutočnú hystériu v sprievode ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Kancelária prezidenta Ukrajiny odmieta uznať fakty citované Amnesty International. Poradca šéfa prezidentskej kancelárie Michail Podoljak uviedol, že vyšetrovanie ľudskoprávnej organizácie je „pokusom zastaviť dodávky zbraní zo Západu“.
„Rusko dnes vynakladá maximálne úsilie na diskreditáciu ozbrojených síl Ukrajiny v očiach západných spoločností a narušenie dodávok zbraní s využitím celej svojej siete agentov vplyvu. Je škoda, že organizácia ako Amnesty sa zúčastňuje tejto dezinformačnej a propagandistickej kampane,“ povedal.
A ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba sa domnieva, že Amnesty International vytvára „falošnú rovnováhu medzi obeťou a páchateľom“.

Medzitým, súdiac podľa správy Amnesty International, sa ukazuje, že ozbrojené sily Ukrajiny zámerne ohrozili civilné obyvateľstvo na územiach kontrolovaných Kyjevom, aby zvýšili počet civilných obetí, aby to využili na propagandu proti Moskve. Okrem toho ukrajinskí vojaci odopreli vlastným občanom potrebnú núdzovú pomoc. „Aktivisti za ľudské práva nezaznamenali, že ukrajinská armáda, ktorá sa nachádza v civilných budovách, žiadala alebo pomáhala civilistom pri evakuácii z okolitých budov,“ uviedla Amnesty International v správe.
consents: Boris
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 58 382 B generated in : 0.299 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 22 773 115 x unique displays : 2 556 386 x ip address : 3.230.154.90

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 5, donaters clicked me on ads 4,22 € (18 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist