move to top

Lipka (Linden)

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / health / theme

Aký Som mal týždeň 4 - Katetrizácia srdca a koronárna angiografia

entries
1
shows
321
uniques
140
theme was created 23.04.2021 by Dušan
1
23.04.2021, 14:18
Aký Som mal týždeň 4 - Katetrizácia srdca a koronárna angiografia

Ahoj

Ako viete od pondelka Som bol v Bratislavskej (ne)mocnici v ústave srdcovo cievnych chorôb. Po pár vyšetrení a konzultácií so mňou sme sa rozhodli urobiť zákrok. Našli sa dve (z)úžené cievy na srdci, jedna na spodnej stene srdca a druhá na bočnej. Kde tá spodná sa (ne)javila ako škodná, tak pán doktor sa rozhodol urobiť zákrok Katetrizácia srdca a koronárna angiografia, na tú bočnú.

Zákrok bol bezbolestný, kde v úvode Som musel pocitovať vpich ihly do cievy a aj spolu s kontrasnou látkou. Potom zákrok prebiehal v kľudných vodách. Po vyšetrení a rozhovore sme sa dohodli, napriek operácie, pre tento zákrok s jednodňovou pauzou.

O dva dni tak mi pán doktor urobil tento katetrizačný zákrok ("kororárnu angiografiu". Ten už prebiehal bez kontrastnej látky za pomoci rontgenu. Aj Som dačo cítil, že mi do cievy vpychá nejaký ten drát, ale ako hovorím bolo to bezboslestné.

Cieľom bolo sa dostať týmto drotom do (z)úženej cievy, nafuknúť ju a vložiť tam implantát, niečo ako most, cez ktorý by sa krvný obeh koloval bez problémou. Zákrok sa podaril, Na zápestí a na slabinách mám tak po dvoch zákrokoch vpichy a modriny, ktoré sa teraz liečia.

Na zasmiate je ten fakt, že Som počas pobytu v (ne)mocninci na jednotlivé vyšetrienia musel (od)haliť svoj onen nástroj, aby ma mohli vyšetriť. V každej ambulancii, boli mladé ženy, sestričky a doktorky, ktoré sa museli dívať na moju maličkosť. Bolo to celkom úsmevné. Dokonca na eCHu srdca si ma doktorka podala so sestričkou, že sa im javým ako mladý slobodný hřebec, ktorý si užíva (bez)starostnej slobody. Na to Som reagoval, s úsmevom, že (ne)potrebujem do svojho života, ďalšiu spriaznenú dušu.

Celý pobyt bol v príjemnom prostredí s max. možnými technológiami. Izba s dvoma lôžkami a vlastnou kúpeľnou. Strava sa podávala na izbu. Okrem obedov bola strava prijateľná. Hodnotím 4-. Denne mi robili so štyri vyšetrenia. Hneď od prvého dňa Som mal zavedenú kanilu a tak po celé dni prijímal infúziu.

Po celý pobyt Som (ne)fajčil cigarety, chýbal balkón, či prechádzka mimo oddelenia a Duško tak chodil po tajomky na záchod s (e)cigaretou.

Prišili mi do prepúšťacej správy pár nových diagnóz, o ktorých sa zmienim v inom príspevku. Prikladám video na katatrizačný zákrok z youtube:

link

consents: Scarlette

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2021size : 72 642 Bgenerated in : 0.078 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 9 551 572 xunique displays : 1 196 652 xip address : 3.238.204.31

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...