pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
|
Lipka diskusné fórum
nový "Jeruzalem"
|
sk
|
en
|
aA
|
|
informácia dňa :
zmysel života dňa :
príspevkov 7 |
zobrazení 431 |
unikátne 50 |
tému vytvoril(a) 15.6.2023 22:25 Kasafran
|
Téma je len na čítanie...
1
|
Aj toto je tvár USA... odkaz
|
|
|
2
|
|
|
1. Kasafran 15.06.2023, 22:25
Aj toto je tvár USA... https://www.youtube.com/watch?v=Xs6wF5jXRYs
1▲
15.06.2023, 22:40
|
K západu napríklad taký Voskovec povedal: „Pre mňa je západná absurdita a blbosť oveľa znesiteľnejšia než blbosť a absurdita východná. Lepšie sa mi v nej dýcha, je mi pochopiteľnejšia.“
|
 |
|
3
|
|
|
2. era 15.06.2023, 22:40
K západu napríklad taký Voskovec povedal: „Pre mňa je západná absurdita a blbosť oveľa znesiteľnejšia než blbosť a absurdita východná. Lepšie sa mi v nej dýcha, je mi pochopiteľnejšia.“
2▲
15.06.2023, 22:53
|
(2) Era, chceš tým povedať, že Jiří Voskovec, rodený Jiří Wachsmann, bol český "vlastenec" nesiahajúci Janovi Werichovi (tiež rodenému Židovi) morálne a eticky ani po päty...?!
|
|
|
4
|
|
|
3. Kasafran 15.06.2023, 22:53
(2) Era, chceš tým povedať, že Jiří Voskovec, rodený Jiří Wachsmann, bol český "vlastenec" nesiahajúci Janovi Werichovi (tiež rodenému Židovi) morálne a eticky ani po päty...?!
3▲
15.06.2023, 22:57
|
Era, predpokladáš, že by Voskovec takýto výrok vyriekol aj vtedy, keby "videl" i tieto in natura zábery...?
|
|
|
5
|
|
|
4. Kasafran 15.06.2023, 22:57
Era, predpokladáš, že by Voskovec takýto výrok vyriekol aj vtedy, keby "videl" i tieto in natura zábery...?
4▲
15.06.2023, 23:03
|
Áno, predpokladám. Normálny človek vie, že každá minca má dve strany.
|
 |
|
6
|
|
|
4. Kasafran 15.06.2023, 22:57
Era, predpokladáš, že by Voskovec takýto výrok vyriekol aj vtedy, keby "videl" i tieto in natura zábery...?
4▲
15.06.2023, 23:56
|
Účinkoval v skvelom filme 12 rozhnevaných mužov Ak si nevidel, treba napraviť. Na tomto filme som pochopila, ako človeka spotvoria predsudky. Ako nevidí, čo vidí.
|
 |
|
7
|
|
|
3. Kasafran 15.06.2023, 22:53
(2) Era, chceš tým povedať, že Jiří Voskovec, rodený Jiří Wachsmann, bol český "vlastenec" nesiahajúci Janovi Werichovi (tiež rodenému Židovi) morálne a eticky ani po päty...?!
3▲
16.06.2023, 11:12
|
"Ačkoli žil ve třech zemích, stále tvrdil, že se narodil a byl vychován jako Čech. Vzhledem k jeho původnímu jménu Jiří Wachsmann ho fašistický bulvár ve 30. letech označoval za Žida, při povinném prokazování rasového původu za protektorátu se však žádný Žid mezi jeho předky nenašel. V roce 1955 se stal občanem USA."
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vytvoril dzI/O 2015 - 2026
veľkosť : 888 493 B
vygenerované za : 0.203 s
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
verzia : 1.08 ( 08.05.2026 21:15 )
témy zobrazené : 38 804 100 x
jedinečné zobrazenia : 5 268 327 x
ip adresa : 216.73.216.125
|
nejaká reklama
zdieľaj túto stránku
staň sa dobrovoľným podporovateľom stránky, každý tvoj finančný dar ju pomôže rozvíjať...
prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
 cez PayPal
cez Viamo
cez Donater
poslaním bitcoinov
|