move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / theme

18 x Simpsonovci presne predpovedali budúcnosť

entries
9
shows
986
uniques
233
theme was created 04.06.2021 by Scarlette
1
04.06.2021, 20:25
Pred 19 rokmi epizóda „Simpsonovci“ predpovedala, že Donald Trump sa jedného dňa stane prezidentom USA.

A nebolo to jediný prípad, kedy sa autorom podarilo predpovedať budúcnosť.

Program „Simpsonovci“ funguje už takmer 30 rokov, takže je nevyhnutné, aby sa niektoré témy, ktoré sa v šou objavia, mohli vyskytnúť aj v skutočnom živote. Ale niektoré dejové línie sú strašidelne blízke udalostiam, ktoré sa stali na celom svete.

Uviedli sme niektoré z najpodivnejších predpovedí, ktoré autori karikatúry priniesli od uvedenia šou v roku 1989, od Homera, ktorý objavil Higgsov bozón, až po animátorov, ktorí kreslili The Shard v Londýne takmer 20 rokov pred jeho postavením.


1. Ryby s tromi očami - sezóna 2, epizóda 4
link
V tejto epizóde z roku 1990 Bart uloví v rieke pri elektrárni trojokú rybu menom Blinky, ktorá robí miestne titulky.

O viac ako desať rokov neskôr boli v nádrži v Argentíne objavené ryby s tromi očami. Kupodivu bol samotný zásobník napájaný vodou z jadrovej elektrárne.
2. Cenzúra Michelangelovho Davida - sezóna 2, epizóda 9
link
Epizóda z roku 1990 s názvom „Itchy and Scratchy and Marge“ ukázala, že Springfieldčania protestujú proti vystaveniu Michelangelovej sochy Davida v miestnom múzeu a označujú umelecké diela za obscénnosť svojej nahoty.

Satira cenzúry sa naplnila v júli 2016, keď ruskí bojovníci hlasovali o tom, či majú obliecť kópiu renesančnej sochy, ktorá bola umiestnená v centre Petrohradu.List od The Beatles - Sezóna 2, 18. epizóda
link
V roku 1991, v epizóde „The Simpsons“, videla skupina Ringo Star skupiny Beatles usilovne odpovedať na poštu fanúšikov, ktorá bola napísaná pred desiatkami rokov.

V septembri 2013 dostali dvaja fanúšikovia skupiny Beatles z Essexu odpoveď od Paula McCartneyho na list a nahrávku, ktoré skupine zaslali pred 50 rokmi. Nahrávka bola odoslaná do londýnskeho divadla, v ktorom mala skupina hrať, ale bola nájdená po rokoch historikom pri predaji čižiem.

V roku 2013 sa skupina BBC „The One Show“ stretla s ich listom a odpoveďou McCartneyho.

4. Útok tigra Siegfrieda a Roya - 5. sezóna, 10. epizóda
link
Simpsonovci parodovali zabávačov Siegfrieda a Roya v epizóde z roku 1993 s názvom „$ pringfield (Alebo ako som sa naučil prestať sa trápiť a milovať legalizované hazardné hry)“. Počas epizódy je kúzelníkov brutálne zmanipulovaný trénovaným bielym tigrom, keď vystupujú v kasíne.

V roku 2003 bol Roy Horn zo Siegfrieda a Roy počas živého vystúpenia napadnutý Montecore, jedným z ich bielych tigrov. Pri útoku žil, ale utrpel ťažké zranenia.

5. Škandál z konského mäsa - Sezóna 5, 19. epizóda
link
V roku 1994 Lunchlady Doris pripravila na obed pre študentov na Springfield Elementary „rôzne kúsky koňa“.

O deväť rokov neskôr Írsky úrad pre bezpečnosť potravín našiel DNA koňa vo viac ako tretine vzoriek beefburgerov zo supermarketov a hotových jedál a ošípaných v 85% z nich.

6. Automatické opravy - sezóna 6, epizóda 8
link
Školskí násilníci Kearny a Dolph si v poznámke „Simpsonovci“, ktorá vyšla v roku 1994, zobrali poznámku „zmlátili Martina“ na prístroji Newton. Táto správa sa rýchlo preloží ako „zjedzte Martu“ - skorý predobraz autokorektných frustrácií.

„Simpsonovci“ parodovali ohromujúceho Newtona - dávneho predka iPhonu - spoločnosti Apple, ktorý bol práve vydaný, a podľa spoločnosti Fast Company obsahoval aj nepríjemné rozpoznávanie rukopisu.

Nitin Ganatra, bývalý riaditeľ inžinierskych aplikácií pre iOS v spoločnosti Apple, pre Fast Company uviedol, že tento konkrétny okamih hry „The Simpsons“ slúžil ako inšpirácia na správne nastavenie klávesnice pre iPhone.

7. Inteligentné hodinky - 6. sezóna, 19. epizóda
link
„Simpsonovci“ predstavili myšlienku hodiniek, ktoré môžete používať ako telefón, v epizóde vysielanej v roku 1995, takmer 20 rokov pred uvedením Apple Watch.
8. Vynález The Shard - 6. sezóna, 19. epizóda
link
Epizóda „Lisina svadba“ z roku 1995 priniesla veľa neočakávaných predpovedí. Počas Lisinej cesty do Londýna vidíme za Tower Bridge mrakodrap, ktorý sa strašidelne podobá na The Shard a je dokonca na správnom mieste.

Stavba budovy sa začala v roku 2009, o 14 rokov neskôr.

9. Robotickí knihovníci - 6. sezóna, 19. epizóda
link10. Objav rovnice Higgsovho bozónu - sezóna 8, epizóda 1
link
V epizóde z roku 1998 s názvom „Čarodejník z vždyzelenej terasy“ sa Homer Simpson stáva vynálezcom a je zobrazený pred komplikovanou rovnicou na tabuli.

Podľa Simona Singha, autora knihy „Simpsonovci a ich matematické tajomstvá“, rovnica predpovedá hmotnosť častice Higgsovho bozónu. Prvýkrát to predpovedal v roku 1964 profesor Peter Higgs a päť ďalších fyzikov, ale až v roku 2013 objavili vedci dôkaz o Higgsovom bozóne v experimente za 10,4 miliárd libier (13 miliárd dolárov).11. Vypuknutie eboly - sezóna 9, epizóda 3
link
Niektorí tvrdia, že „The Simpsons“ predpovedali vypuknutie eboly v roku 2014 17 rokov predtým, ako sa to stalo. V scéne z epizódy „Lisa's Sax“ navrhuje Marge chorému Bartovi prečítať knihu s názvom „Curious George and the Ebola Virus“. Vírus nebol v 90. rokoch zvlášť rozšírený, ale o roky neskôr bol na vrchole spravodajskej agendy.

Ebola bola prvýkrát objavená v roku 1976, a hoci toto posledné ohnisko bolo zatiaľ najhoršie, v Konžskej demokratickej republike v roku 1995 zabila 254 ľudí a v roku 2000 v Ugande 224 ľudí.12. Disney kupuje spoločnosť 20th Century Fox - 10. sezóna, epizóda 5
link
V epizóde „When You Dish Upon a Star“, ktorá sa pôvodne vysielala v roku 1998, produkujú Ron Howard a Brian Grazer scenár, ktorý predvedie Homer. Scenár sa vyrába v spoločnosti 20th Century Fox a značka pred sídlom štúdia ukazuje, že ide o „divíziu spoločnosti Walt Disney Co.“

14. decembra 2017 spoločnosť Disney kúpila spoločnosť 21st Century Fox za odhadovaných 52,4 miliárd dolárov a okrem väčšiny jej aktív v oblasti televíznej produkcie získala aj filmové štúdio Fox (20th Century Fox). Mediálny konglomerát má tiež prístup k obľúbeným zábavným zariadeniam, ako sú „X-Men“, „Avatar“ a „The Simpsons“.13. Vynález rastliny tabaku - sezóna 11, epizóda 5
link
V roku 1999 Homer pomocou jadrovej energie vytvoril hybrid rastlín rastlín rajčiaka a tabaku: „tomacco“.

To inšpirovalo amerického fanúšika „Simpsonovcov“ Roba Baura k vytvoreniu vlastnej továrne. V roku 2003 Baur vrúbľoval koreň tabaku a stonku paradajky, aby vytvoril „tomacco“. Na autorov „Simpsonovcov“ urobil veľký dojem, že pozvali Baura a jeho rodinu do svojich kancelárií a sami jedli plody tomaku.
14. Chybné hlasovacie prístroje - sezóna 20, epizóda 4
link
V roku 2008 „Simpsonovci“ ukázali, že sa Homer snaží vo všeobecných voľbách v USA hlasovať za Baracka Obamu, ale chybný stroj zmenil jeho hlasovanie.

O štyri roky neskôr musel byť hlasovací automat v Pensylvánii odstránený potom, čo neustále menil hlasy ľudí pre Baracka Obamu na hlasy jeho republikánskeho rivala Mitta Romneyho.15. USA porazili Švédsko pri curlingu na olympijských hrách - sezóna 21, epizóda 12
link

16. Držiteľ Nobelovej ceny - sezóna 22, 1. epizóda
link
Profesor MIT Bengt Holmström získal Nobelovu cenu za ekonómiu v roku 2016, šesť rokov potom, čo sa stavilo o získanie Nobelovej ceny za film „Simpsonovci“.

Meno Holmströma sa objaví na tipovacom lístku stávok, keď Martin, Lisa, Database a Milhouse stavili na nositeľov Nobelovej ceny.


17. Polčasová šou Lady Gaga v Super Bowle - sezóna 23, epizóda 22
link
V roku 2012 Lady Gaga vystúpila vo vzduchu v meste Springfield. O päť rokov neskôr odletela v reálnom živote zo strechy štadióna Houston NRG, aby predviedla svoju polčasovú šou Super Bowl.


18. Veľká zápletka Daenerys Targaryen v hre o tróny - sezóna 29, epizóda 1
link
V predposlednej epizóde „Hra o tróny“ Daenerys Targaryen šokovala fanúšikov, keď spolu so svojím drakom púšťali odpady do už odovzdaného Kráľovho pristátia a vyhladili tisíce nevinných ľudí.

V roku 2017, v epizóde „The Simpsons“ z 29. sezóny s názvom „The Serfsons“, ktorá podvádzala rôzne aspekty hry „Thrones“ - vrátane Krkavčího trojka a Nočného kráľa - Homer oživí draka, ktorý pokračuje v spaľovaní dedina. link


2

1. Scarlette 04.06.2021, 20:25

Pred 19 rokmi epizóda „Simpsonovci“ predpovedala, že Donald Trump sa jedného dňa stane prezidentom USA. A nebolo to jediný prípad, kedy sa autorom podarilo predpovedať budúcnosť. Program „Simpsonovci“ funguje už takmer 30 rokov, takže je nevyhnutné, aby sa niektoré témy, ktoré sa v šou objavia, mohli vyskytnúť aj v skutočnom živote. Ale niektoré dejové línie sú strašidelne blízke udalostiam, ktoré sa stali na celom svete. Uviedli sme niektoré z najpodivnejších predpovedí, ktoré autori karikat...

04.06.2021, 20:36
ono to ma pokracovanie :-)9/11
link
Asi najpodivnejšie a najslávnejšie z týchto predpovedí je, že sa Simpsonovci objavili v roku 1997 v epizóde „Mesto New York vs. Homer Simpson“, ktorá naráža na 11. september. Ako to Jean opísala pre Esquire: „Ten, ktorý bol skutočne zvláštny - a ja nechápem, ako sa to stalo, to bolo také bizarné - v našej newyorskej šou predtým, v roku 1998, bol uvedený pamflet„ New York za 9 dolárov na deň “a potom boli World Trade Towers hneď za deviatimi a vyzeralo to ako 11. september. Keby ste navrhli niečo, čo by to odrážalo, nemohli by ste urobiť taký dizajn, ktorý by to vyzeral jasnejšie. Takže ten - ktorý ma strašil dodnes. To je naozaj čudné. “

Guitar Hero Teraz už v podstate vyhynutá, ale kedysi populárna videohra Guitar Hero bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2005. V epizóde „The Simpsons“ z roku 2002 však Mick Jagger a Keith Richards dajú Homerovi kabát, na ktorom je na zadnej strane vytlačený „gitarový hrdina“. .
linkFarmville Hra o virtuálnej realite, Farmville, bola v roku 2009 lákadlom pre ľudí, ktorí sa ponáhľali domov z práce alebo zo školy, aby sa starali o svoju farmu. V epizóde z roku 1998 „The Simpsons“ ukazuje scénu, v ktorej sú deti nadšené, že si môžu zahrať v simulátore práce na záhrade.
link
Vraždiace sršne a koronavírusy V epizóde z roku 1993 japonská továrenská pracovníčka náhodne rozšírila nákazlivú „osakaskú chrípku“ do Springfieldu a v náručí obyvateľov mesta, aby našli liek, nešťastnou náhodou zrazili dodávku a vo vnútri zabíjali včely. Šírenie „vražedných sršňov“ v Amerike sa zhodovalo s koronavírusom v roku 2020. Túto náhodu si prvýkrát všimol bývalý spisovateľ „Simpsons“ Bill Oakley.
link


Výlet Teda Cruza do Cancúnu V epizóde „Marge in Chains“ z roku 1993 starosta mesta Springfield Joe Quimby predniesol tlačovú konferenciu, v ktorej oznámil, že došlo k pandémii, a informoval obyvateľov, že neutiekol na Bahamy. Neskôr sa ukázalo, že Quimby má na sebe oblek od pása hore a v skutočnosti vysiela z pláže v plavkách. Fanúšikovia si všimli, že ide o takmer identickú situáciu ako nedávny pokus o útek z Texasu senátora Teda Cruza do Cancúnu.
linklink3

2. Scarlette 04.06.2021, 20:36

ono to ma pokracovanie :-) 9/11 https://www.youtube.com/watch?v=epwTghJYNm8&t=53s Asi najpodivnejšie a najslávnejšie z týchto predpovedí je, že sa Simpsonovci objavili v roku 1997 v epizóde „Mesto New York vs. Homer Simpson“, ktorá naráža na 11. september. Ako to Jean opísala pre Esquire: „Ten, ktorý bol skutočne zvláštny - a ja nechápem, ako sa to stalo, to bolo také bizarné - v našej newyorskej šou predtým, v roku 1998, bol uvedený pamflet„ New York za 9 dolárov na deň “a potom bol...

04.06.2021, 21:10
Paralely medzi animovaným vesmírom a Inauguračným dňom sa tým nekončia. Vo filme „Simpsonovci“ z roku 2007 sa Tom Hanks vyjadruje - je to niekto, kto je všeobecne považovaný za vynikajúceho chlapa a nenápadnú a milú celebritu. "Dobrý deň. Som Tom Hanks. Vláda USA stratila dôveryhodnosť, takže si požičiava niektoré svoje," žartuje v epizóde Hanks.

Fanúšikovia si nemohli pomôcť, ale len poukázali na to, že Hanks v inauguračnú noc hostil „Oslavu Ameriky“. Ako hostiteľ hviezdnej šou pôsobil Hanks viac-menej ako hovorca Ameriky - podobne ako jeho „dôveryhodná“ postava Simpsonovcov, ktorá je hovorcom „nového“ Grand Canyonu.ja som vzdy vedela ze Simpsonovci su genialni
4

3. Scarlette 04.06.2021, 21:10

Paralely medzi animovaným vesmírom a Inauguračným dňom sa tým nekončia. Vo filme „Simpsonovci“ z roku 2007 sa Tom Hanks vyjadruje - je to niekto, kto je všeobecne považovaný za vynikajúceho chlapa a nenápadnú a milú celebritu. "Dobrý deň. Som Tom Hanks. Vláda USA stratila dôveryhodnosť, takže si požičiava niektoré svoje," žartuje v epizóde Hanks. Fanúšikovia si nemohli pomôcť, ale len poukázali na to, že Hanks v inauguračnú noc hostil „Oslavu Ameriky“. Ako hostiteľ hviezdnej šou pôsobil Hanks v...

05.06.2021, 23:00
Hodila by sa aj nejaka verzia pre Slovensko. :-))
consents: Scarlette
5

4. Korund 05.06.2021, 23:00

Hodila by sa aj nejaka verzia pre Slovensko. :-))

05.06.2021, 23:04
ty vole korund ja by som sa ta nieco opytala . ale nechcem byt vlezla ..
prilezitostne sa opytam
6

5. Scarlette 05.06.2021, 23:04

ty vole korund ja by som sa ta nieco opytala . ale nechcem byt vlezla .. prilezitostne sa opytam

05.06.2021, 23:06
5. Skus. Lepsia prilezitost nemusi prist.
7

6. Korund 05.06.2021, 23:06

5. Skus. Lepsia prilezitost nemusi prist.

05.06.2021, 23:14
ako je to u teba s vakcinaciou . si zastanca alebo odporca? lebo ja sa fakt v tebe nevyznam
8

7. Scarlette 05.06.2021, 23:14

ako je to u teba s vakcinaciou . si zastanca alebo odporca? lebo ja sa fakt v tebe nevyznam

05.06.2021, 23:18
Este do mna slobodu nepichli.
9

8. Korund 05.06.2021, 23:18

Este do mna slobodu nepichli.

05.06.2021, 23:20
Zastanca...odporca...to je biele a cierne. Ako vidis na avatare, ja som farebny. :-))

newest entries : 

O brexite. [show chain]before 32 minutes
To vieme [show chain]before 34 minutes
Tebe. [show chain]before 43 minutes
created by dzI/O 2015 - 2022size : 107 435 Bgenerated in : 0.085 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 751 191 xunique displays : 1 298 413 xip address : 52.91.0.112

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...