pre správne fungovanie tejto stránky, potrebujem používať cookies...
hoď ma hore
none

Lipka diskusné fórum

nový "Jeruzalem"

sk | en | aA
ak chceš diskutovať, musíš sa... registrovať
ak si zabudol heslo... resetovať heslo

informácia dňa :

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  vlákno

Nová úspešná stratégia Rusov / Prečo Rusi postupujú pri Avdivke / Nový gamechanger na fronte ?

príspevkov
37
zobrazení
515
unikátne
48
tému vytvoril(a) 2.5.2024 22:00 tomas12345
1
02.05.2024, 22:00
V minulom článku som písal mimo iné i o tom, že Rusi už 2 roky nevedia spraviť prielom na fronte kvôli slabému maskovaniu. UA skrze satelity a drony vie niekoľko hodín a možno aj dní dopredu kde sa Rusi snažia zaútočiť, a preto k dostatočnému ruskému prečísleniu vhodnému na prielom nikdy nedojde, lebo UA tam pošle adekvátny počet techniky/vojakov skôr než tam Rusi dorazia. USA satelity sú totiž veľmi vyspelé, dokážu vidieť aj vo tme a sú také citlivé, že dokážu zmerať žiaru jednej pouličnej lampy (1)! A ak dokážu zmerať žiaru lampy, o čo viac žiaru motora tanku ? UA a USA preto presne vedia kde sa ruská technika, munícia a vojaci pohybujú, a na základe toho vedia predikovať ruský útok a včas spravia protiopatrenia.

Zdá sa však, že sa Rusom predsa len podarilo nájsť riešenie ako sa vyhnúť USA sledovaniu. Anton Kotsukon , hovorca kyjevskej 110. samostatnej mechanizovanej brigády, v ukrajinskej národnej televízii uviedol, že invázne sily začali kopať tunely na maskovanie : „Podzemná infraštruktúra sa buduje, aby umožnila Rusom vynoriť sa niekde bližšie k pozíciám nepriateľa a zaskočiť ich. Táto taktika je vhodná pre prekvapivý útok, pretože drony (a satelity) nedokážu odhaliť vojakov pohybujúcich sa niekoľko stôp pod zemou. Ľudia často porovnávajú našu vojnu s prvou svetovou vojnou. V sektore Avdiivka začali [moskovské jednotky] používať takúto taktiku“ (2)
Vyzerá to tak, že táto taktika priniesla svoje ovocie Avdivský sektor je totiž jediný sektor v ktorom dochádza k ruskému postupu. Na mape som znázornil ruský postup za posledných 2,5 mesiaca v Avdivskom smere, veľkosť dobytého územia je 180 km2
odkaz
Zdroj :odkaz
odkaz
Efektivita takýchto tunelov je nesporná. Sú tiež lahké na stavbu. Stačí vykopať zákop o šírke 4 metrov, vyške 4 metrov, navrch položiť drevené dosky a tie zakryť 1,5 metrom zeminy a máte vytvorený tunel. Do takto veľkého tunela sa zmestí a môže v ňom pohybovať tank aj ostatná technika. Do vnútra tunela sa spravia ešte vetracie šachty a môže sa do neho umiestniť i osvetlenie hoci to nie je podmienka, pretože technika prepravujúca sa tunelom má svoje vlastné osvetlenie. Oprava poškodenej časti tunela v prípade poškodenia je tiež jednoduchá, v mieste poškodenia stačí len vyhrabať zapadanú zeminu, dať nové drevené dosky a znovu zakopať zeminou. K takejto oprave nie sú potrebné žiadne komplikované stroje, iba lopatári.
odkaz
Vo vojne by takéto tunely boli najefektívnejšie ak by boli 35 kilometrov od fronty. To je blízko k fronte no zároveň dostatočná vzdialenosť na vyhnutiu sa paľbe z tankov, mínometov, letectva, raketometov, dronov a húfnic. Jediná možnosť zničenia by bola balistickými raketami, no míňať balistické rakety na lacný ľahko opraviteľný bunker nie je moc efektívne.

Najefektívnejší by bol jeden jediný hlavný 600 kilometrový tunel (čierna farba) s množstvom malých bočných východov (modré čiary). V prípade postupu na fronte, sa tieto bočné východy budú predĺžovať takou rýchlosťou, aby vždy ponechali rozostup 35 kilometrov od fronty. To je blízko k fronte no zároveň dostatočná vzdialenosť na vyhnutiu sa paľbe z tankov, mínometov, letectva, raketometov, dronov a húfnic. Jediná možnosť zničenia by bola balistickými raketami, no míňať balistické rakety na lacný ľahko opraviteľný bunker nie je moc efektívne.
Najefektívnejší by bol jeden jediný hlavný 600 kilometrový tunel (čierna farba) s množstvom malých bočných východov (modré čiary). V prípade postupu na fronte, sa tieto bočné východy budú predĺžovať takou rýchlosťou, aby vždy ponechali rozostup 35 kilometrov od fronty. Výhoda tunelu spočíva v tom, že ak raz do neho vojsko vstúpi už je viac „neviditeľné“ a môže sa nepozorovane vynoriť stovky kilometrov inde, a nepriateľ nemá ako vedieť v ktorej časti tunela sa vojsko vynorí.

Stavba takéhoto tunelu nie je náročná ale skôr zdĺhavá. Na jeho vytvorenie by bolo zapotreby vykopať 4x600000x4= 9,6 miliónov m3 zeminy. Ak by sa podarilo zmobilizovať na prácu 50 tisíc robotníkov, z ktorých každý za deň vykope 1,5 m3 zeminy, stavba tunelu by trvala 9600000:75000 = 128 dní, teda asi 4 mesiace, čo je pomerne krátka doba. V prípade použitia bagrov a techniky by stavba mohla byť hotová ešte rýchlejšie.

Ak tunely začnú stavať obe strany, výhodu bude mať ten obranca, ktorý má lepšie letectvo. Letectvo sa dokáže veľmi rýchlo presúvať z miesta na miesto. Tá strana s lepším letectvom obráni viacej územia v prípade, že sa nepriateľ z čisto jasna vynorí z tunela na neznámom mieste na 600 kilometrovej fronte.

odkaz

/odkaz
none

najnovšie príspevky : 

vytvoril dzI/O 2015 - 2024 veľkosť : 91 383 B vygenerované za : 0.323 s táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať... verzia : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) témy zobrazené : 22 683 070 x jedinečné zobrazenia : 2 550 394 x ip adresa : 18.224.184.149

podpora

stránka má príjem jedine od dobrovoľných podporovateľov

za mesiac 2024 / 5, podporovatelia na reklame naklikali 4,22 € (18 klikov), ďakujem...

prosím, podpor stvoriteľa
prevodom na účet
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
názov účtu:
Dziak Maroš, Ing.
banka:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
cez PayPal
cez Viamo
none
cez Donater
none
poštou
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovensko, EÚ
a teraz pozri, kto prispel

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
zdieľaj túto stránku

štatistiky

TOPlist