move to top

Lipka

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Ako vznikol vesmír - kvantová fyzika

entries
3
shows
295
uniques
141
theme was created 03.11.2021 by tomas12345
3

2. Fénix 03.11.2021, 12:14

Kvantová častica potrebuje zákon, aby mohla vzniknúť z ničoho. Logická axióma, Logos. Kvantová častica je matematický konštrukt založený na logike.

06.11.2021, 11:45
Týmto štýlom by si išiel donekonečna, lebo ked tamto potrebuje zákon, a zas hento potrebuje zákon, čo bolo potom na uplnom počiatku ?
as response to :
2

1. tomas12345 03.11.2021, 07:54

Už odpradávna si ľudia kladu otázku na vznik vesmír. Na zodpovedanie tejto otázky si musíme ujasniť, že existujú dva svety. Jeden makrosvet a druhý mikrosvet. Makrosvet je priestor v ktorom žijeme my ludia, v ktorom sa nachádzajú všetky večšie objekty. Mikrosvet je priestor v ktorom sa nachádzajú miniatúrne predmety o veľkosti atomov až po najmenšie častice - kvarky. V makrovesmíre existujú fyzikálne zákony ktoré neumožnuju vznik vesmíru. Ak by bol vesmír večný, znamenalo by to že existoval ešt...

03.11.2021, 12:14
Kvantová častica potrebuje zákon, aby mohla vzniknúť z ničoho. Logická axióma, Logos. Kvantová častica je matematický konštrukt založený na logike.
as response to :
1
03.11.2021, 07:54
Už odpradávna si ľudia kladu otázku na vznik vesmír. Na zodpovedanie tejto otázky si musíme ujasniť, že existujú dva svety. Jeden makrosvet a druhý mikrosvet. Makrosvet je priestor v ktorom žijeme my ludia, v ktorom sa nachádzajú všetky večšie objekty. Mikrosvet je priestor v ktorom sa nachádzajú miniatúrne predmety o veľkosti atomov až po najmenšie častice - kvarky.

V makrovesmíre existujú fyzikálne zákony ktoré neumožnuju vznik vesmíru. Ak by bol vesmír večný, znamenalo by to že existoval ešte pred tým ako ho niekto stvoril, no z pozorovania v makrovesmíre vidíme, že všetko má svoj povod a nič nie je od večnosti. Ak by sme povedali že náš vesmír niekto stvoril v istom časovom okamihu "t", mohli by sme sa spýtať kto stvoril tvorcu, a týmto by sme problém len odsunuli na "druhú kolaj". Mohli by sme sa tiež spýtať odkial sa vzala prvotná hmota. Ako sme si hore ukazovali prvotná hmota v makrovesmíre nemože byť od večnosti, ani ju nemohol nikto stvoriť, pretože to odporuje fyzikálnym zákonom aké dnes v makrovesmíre poznáme. Lenže náš vesmír predsa existuje, takže ako teda vznikol ked fyzikálne zákony makrovesmíru mu vznik neumožnujú ?

Odpoved sa nachádza v mikrovesmíre. V nom totiž fungujú zcela rozdielne fyzikálne zákony než v Makrovesmíre. Najmenšie virtuálne častice v mikrovesmíre neustále vznikajú a zanikajú takpovediac z ničoho, čo je niečo čo je v makrovesmíre nemožné, no v mikrovesmíre je to možné ! Dalej, najmenšie častice dokážu byť na dvoch miestach naraz , čo je znovu v makrovesmíre nemožné, no v mikrovesmíre možné. Najmenšie častice sú nedelitelné, čo je v makrovesmíre nemožné, kedže všetko v makrovesmíre je delitelne a z niečoho sa skladá, no najmenšie častice sa už neskladajú z ničoho ! Najmenšie častice sa dokážu pohybovať rýchlejšie než svetlo, čo je znovu v makrovesmíre nemožné, no v mikrovesmíre je to možné. V makrovesmíre rýchlejší predmet predbehne pomalší, no v makrovesmíre by rýchlejšia častica nikdy nepredbehla pomalšiu časticu,síce by sa k nej priblížila na limitu teda na 0,00000000001.....cm ale nikdy by ju nepredbehla . V mikrosvete je teda možné, že existuje skorej niečo než nič. Uplne prvotná hmota teda existovala v mikrosvete. Táto miniatúrna hmota v podobe najmenších častíc sa neustále zrážal až sa "zlepila" a tieto častice postupne evolúciou vytvorili zložitejšie a zložitejšie častice "atomy". Spojením atomov zas vznikali "stále večšie a večšie produkty". Akonáhle sa produkty zvečšovali, kvantová mechanika v nich prestávala fungovať, preto dnes veľké predmety v makrosvete majú úplne iné fyzikálne zákony než častice v mikrosvete

Nie je preto potrebný žiaden Boh k vzniku nášho vesmíru, kvantové častice umožnujú vznik nášho vesmíru samovoľne z ničoho !

newest entries : 

[show chain]yesterday
[show chain]yesterday
created by dzI/O 2015 - 2022size : 74 027 Bgenerated in : 0.085 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 964 831 xunique displays : 1 312 123 xip address : 107.21.85.250

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...