move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

TO: Su ateisti zvierata?

entries
258
shows
103 749
uniques
3 804
theme was created 19.06.2018 by TvojOponent
167

1. TvojOponent 19.06.2018, 17:43

Lemmy neunesie dosledky evolucionizmu. Nevie sa zmierit s tym, ze je zviera. Ako mu pomoct?

01.07.2018, 14:28
Je Lemmy zviera?

Ak si škrtnete boha zo svojho svetonázoru a naďalej budete chcieť používať staroveký spôsob triedenia živočíšnych druhov podľa živlov, človek bude tvorom súše. Aj keď vie letať, vie to len pomocou vecí. Aj keď vie plávať, vo vode neprežije dlhšie a pod vodou môže prežiť len vďaka dômyselnej technike. Nemôže si nárokovať ani na zaradenie medzi OBOJŽIVELNIKY. Je len tvorom súše, štvornožcom, zvieraťom. Bez boha ničím výnimočným vo význame nadradenosti.

Až Linného nová architektúra triedenia živočíšnych druhov prináša nový spôsob, ako usporiadať rozmanitý svet živočíšnej ríše. Ten usporiadal na základe stavby tiel rôznych tvorov, ich spôsobu rozmnožovania a pohybu. Kategória zvierat úplne vypadla a bola nahradená kategóriou cicavce.

Ak ateisti chcú nájsť vlastnú kategóriu, sú cicavcami a tie patria pod stavovce. No v novej atchitektúre triedenia živočíšnych druhov nenájdete kategóriu človek. Niet pre človeka vyhradený výnimočný piedestál. Ateisti tak zasadli na rovnaké miesto ako primáty.
V postupnosti triedenia živočíchov tak Lemmyho nájdeme asi takto:
kmeň: Chordáty
podkmeň: Stavovce
trieda: Cicavce

Nie je potrebné ísť do podrobnejšej taxonómie. Trieda cicavce zahŕňa tú skupinu živých tvorov, ktorá sa pôvodne označovala za zvieratá - podľa živlového triedenia. Pri novom prerozdelení podľa Linného z nej vypadli niektoré druhy a iné pribudli - no človek ani v novej nemá výnimočné postavenie. Nie je žiadna trieda Človek. Či osobitná trieda Lemmy.
Staroveký systém triedenia živočíšnych druhov prisudzoval človeku výnimočné postavenie a postavil ho nad zvieratá len z náboženských dôvodov. Toto delenie ešte stále pretrváva nielen v slovníkoch spisovnej slovenčiny, ale aj v sekulárnych dokumentoch a inštitúciách. A tak prečudesne ateista Lemmy viaže svoje zaradenie v rámci živočíšnej ríše na cirkev a bibliu a nechce pripustiť, čo už desaťročia tvrdí veda - že on aj spolu s profesorom Čelkom a celou eštebáckou bandou zo Spoločnosti Prometheus patria do rovnakej triedy ako zabehnuté prašivé suky.

Je nepochopiteľné, že na smútočnom oznámení chýba, že zosnul profesor Čelko, milovaný Stavovec, uznávaný Cicavec a zástupca rodu Homo Sapiens, ktorý zdieľal spoločných živočíšnych predkov nielen s opicami, ale aj s vtákopyskom podivným alebo s tisíckami už vyhynutých iných živočíšnych druhov.
link
as response to :
1
19.06.2018, 17:43
Lemmy neunesie dosledky evolucionizmu. Nevie sa zmierit s tym, ze je zviera. Ako mu pomoct?

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2022size : 69 685 Bgenerated in : 0.094 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 752 189 xunique displays : 1 298 524 xip address : 35.153.100.128

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...