move to top

Discussion Forum

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / love / chain

Ďakujem tým, ktorí mi pomohli v núdzi

entries
208
shows
29 627
uniques
927
theme was created 23.10.2020 by Lemmy
81

71. tomas12345 26.10.2020, 22:58

67: Keby to bolo opačne, tak by si mi to tu búchal o hlavu, že tam je napísané, slovo "zriecť sa" a "všetkého" a vytahoval by si slovníky slovenského jazyka, a teraz odrazu konáš presne inak. Toto je to, prečo sa s tebou len velmi ťažko da nejako inteligentne diskutovať. 1. list Timotejovi 3:15 ale ak sa omeškám, aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy. V akej Cirkvi to Timotej posobil ? Bolo to v protestantskej cirkvi v 16 storočí ...

26.10.2020, 23:20
Čo to tu meleš, aké slovníky? Kde, k čomu tam potrebuješ slovník? Je v texte "zriecť sa všetkého"? -Je. Za to, že tebe to nevyhovuje ja už nemôžem.

Pôsobil v "Cirkvi živého Boha". Máš problém s čítaním? Slovo "apoštolská" sa tam vôbec nevyskytuje. To si si vymyslel. Prečo? Lebo o apoštolov vôbec nejde, ale o Boha, ktorý cirkev založil. A ten kto od toho Boha odpadne tým, že opustí jeho učenie, je Bohom zavrhnutý. Apoštol, neapoštol.....

Kde sa tam píše o ihle? Neviem ako ty, ale ja tam čítam len o "ihelnom uchu". (Ty sa čosi navymýšľaš. Že ťa to baví.... )

Ježiš sám sa rozhodol, že na isté veci skrátka reagovať nebude, i keď si ich zástupy vyložili špatne. Priznaj sa, že ty si Novú Zmluvu ešte ani raz súvisle neprečítal.
as response to :
71

67. Fotón 26.10.2020, 22:47

čakal som, že tomu nebudeš rozumieť. Bráni ti v tom tá slepota o ktorej som písal. Poviem ti len jednu vetu. čítaj si ju a zapoj nad ňou rozum: "Rozdelenie také, aby nastalo isté vyrovnanie." (snaž sa, nebuď lenivý) To sú fakty. Text hovorí o zrieknutí sa všetkého vrátane rodičov i vlastného života. Ale rozumiem, že selektívna slepota v tebe o5 pracuje a satan ti neumožňuje vidieť komplet celý text. Tak sa snaž a daj satanovi konečne kopačky. Nehazarduj. Nikde sa nepíše "apoštolské cirkvi sú s...

26.10.2020, 22:58
67: Keby to bolo opačne, tak by si mi to tu búchal o hlavu, že tam je napísané, slovo "zriecť sa" a "všetkého" a vytahoval by si slovníky slovenského jazyka, a teraz odrazu konáš presne inak. Toto je to, prečo sa s tebou len velmi ťažko da nejako inteligentne diskutovať.


1. list Timotejovi 3:15
ale ak sa omeškám, aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy.

V akej Cirkvi to Timotej posobil ? Bolo to v protestantskej cirkvi v 16 storočí ? Alebo skor v Efezskej cirkvi v 1 storočí, ktorá bola založená apoštolmi ? A teda ide o apoštolskú cirkev, v súčastnosti katolícka cirkev.

Píše sa tam o ihle, nevymažeš to, o nijakej skalnej diere, či inom otvore sa tam nehovorí, takže zas tvoj dalsi pseudodrist, naozaj si chces nazbierať za tucty ciernych bodov ?


No a podla čoho určiš kedy Ježiš mal pokarhať a kedy nie ? Toto sú jednoducho tie veci, ktoré ťažko može nejaký protestant vedieť, ako vtedy Ježiš rozmýšlal, a či by tú vec odsúdil, alebo nie. A tak sa protestanti zmozu len na domýšlanie, toto by asi odsúdil, toto by asi neodsúdil......
as response to :
67

63. tomas12345 26.10.2020, 22:25

1) "Lebo ak je ochotná vôľa, cení sa podľa toho, čo kto má, a nie podľa toho, čo nemá. Veď nejde o to, aby sa iným poľahčilo a vám priťažilo, ale o isté vyrovnanie." (2 Kor 8,12-13)" A čo ma delenie spoločného s týmto veršom ? Nerozumiem čo týmto veršom akože chceš povedať. 2) "Tvoj prehmat však spočíva v tom, že si odignoroval fakt, že sa to týka výrazu Zriecť sa.... Píšem si prvý mínusový bod." Všetko toto sú len tvoje pseudoargumenty, výraz zriecť sa a "všetkého" si stále nevysvetlil, a s...

26.10.2020, 22:47
čakal som, že tomu nebudeš rozumieť. Bráni ti v tom tá slepota o ktorej som písal. Poviem ti len jednu vetu. čítaj si ju a zapoj nad ňou rozum: "Rozdelenie také, aby nastalo isté vyrovnanie." (snaž sa, nebuď lenivý)

To sú fakty. Text hovorí o zrieknutí sa všetkého vrátane rodičov i vlastného života. Ale rozumiem, že selektívna slepota v tebe o5 pracuje a satan ti neumožňuje vidieť komplet celý text. Tak sa snaž a daj satanovi konečne kopačky. Nehazarduj.

Nikde sa nepíše "apoštolské cirkvi sú stĺpom a oporou pravdy". Už minule som ťa na tento tvoj dríst upozornil, ale nedal si si povedať a mlel to dokolečka ako mantru. Tak som s tebou skončil. Kto sa bude rozprávať s automatom?

Už 5 ročné dieťa z textu pochopí, že reč nie je o skutočnej ihle, ale o miestnom názve nejakého úzkeho priechodu cez ktorý ťava síce mohla prejsť, ale s veľkými ťažkosťami. Preto Ježiš povedal: "Ako ťažko vojdú..." (....a nie "Nevojdú..."

Ježiš nie vždy karhal keď niekto niečomu zle rozumel.

Ak by Ježiš nebol Boh a niekto by ho ako Boha chcel uctievať, jednalo by sa o závažnú vec. Ježiš by mu v tom logicky zabránil už v štádiu pokusu.
as response to :
63

60. Fotón 26.10.2020, 21:35

Z extrému do extrému a fantazíruješ ďalej.... To nemá nič spoločné s podelením. Pavol podelenie sa popisoval takto: "Lebo ak je ochotná vôľa, cení sa podľa toho, čo kto má, a nie podľa toho, čo nemá. Veď nejde o to, aby sa iným poľahčilo a vám priťažilo, ale o isté vyrovnanie." (2 Kor 8,12-13) Takže v bode 2 si sa konečne dopustil toho na čo som čakal a o čom obaja vieme, že to robíš. Odignoroval si merito argumentu a klábosíš o nepodstatných podružnostiach, lebo som ťa usvedčil z bludu. O čo...

26.10.2020, 22:25
1) "Lebo ak je ochotná vôľa, cení sa podľa toho, čo kto má, a nie podľa toho, čo nemá. Veď nejde o to, aby sa iným poľahčilo a vám priťažilo, ale o isté vyrovnanie." (2 Kor 8,12-13)"

A čo ma delenie spoločného s týmto veršom ? Nerozumiem čo týmto veršom akože chceš povedať.

2) "Tvoj prehmat však spočíva v tom, že si odignoroval fakt, že sa to týka výrazu Zriecť sa.... Píšem si prvý mínusový bod."

Všetko toto sú len tvoje pseudoargumenty, výraz zriecť sa a "všetkého" si stále nevysvetlil, a stále to "vysvetluješ" len svojimi pseudo argumentami. Takže máš prvý minusový bod


3 : "Karhal a chcel vypľuť tie cirkvi, ktoré si to zaslúžili, lebo odišli od pravdy evanjelia. Vypľul aj vás. Preto som i ja vás vypľul."

O apoštolských cirkvách povedal že sú stlpom a oporou pravdy, ty však tvrdíš niečo iné, takže dalsí minusovy bod pre teba, i ked za takéto prekrucanie by si sa zasluzil rovno 5 minusovych bodov naraz

4 : "Karhal a chcel vypľuť tie cirkvi, ktoré si to zaslúžili, lebo odišli od pravdy evanjelia. Vypľul aj vás. Preto som i ja vás vypľul."

Myslieť si že ťava prejde uchom ihly, si nemyslí už ani 5 ročné dieťa, tak za toto ti rovno naparím 2 minusove body.


5: ."To, ako okolostojaci zástup niečo pochopil/nepochopil je irelevantné."

Dav tomu tak pochopil a Ježiš ich zato nepokarhal, pričom ich za to pokarhať mal ak by tomu porozumeli nesprávne. Rovnako takto si minule argumentoval v prípade že apoštol Tomáš povedal o Ježišovi že je Boh. Takže za tvoje pokrytectvo ti dávam znova minusovy bod.

as response to :
60

56. tomas12345 26.10.2020, 20:12

1) Ak mám 100 eur, a dám niekomu 99 eur a 1 euro si nechám na živobytie, tiež som sa s dotyčným podelil. Ano, nepovažovať to už za svoje, a preto ked sa niekto zriekne peniaze, už ich nečaká naspäť, opúšťa ich. 2)".....Máš teda celkom opustiť deti, bratov, sestry otca a potom sa zabiť (pretože podľa textu sa máš zrieknuť aj svojho života)......... ?" No ved práve, nemáš svoj život zakladať na detoch, bratoch, ani sa starať o svoj život, pretože kto si život zachráni, stratí ho. A teda ten kto...

26.10.2020, 21:35
Z extrému do extrému a fantazíruješ ďalej.... To nemá nič spoločné s podelením. Pavol podelenie sa popisoval takto: "Lebo ak je ochotná vôľa, cení sa podľa toho, čo kto má, a nie podľa toho, čo nemá. Veď nejde o to, aby sa iným poľahčilo a vám priťažilo, ale o isté vyrovnanie." (2 Kor 8,12-13)

Takže v bode 2 si sa konečne dopustil toho na čo som čakal a o čom obaja vieme, že to robíš. Odignoroval si merito argumentu a klábosíš o nepodstatných podružnostiach, lebo som ťa usvedčil z bludu. O čo ide? V tomto bode bola totiž reč o biblickom význame výrazu "Zriecť sa...". Neznamená to teda rozdať veci, ale (ako i píšeš) "nezakladať svoj život na tom". Tvoj prehmat však spočíva v tom, že si odignoroval fakt, že sa to týka výrazu Zriecť sa.... Píšem si prvý mínusový bod. Keď sa ich nazbiera 5, končím diskusiu s tebou dovtedy, dokedy budeš šíriť katolícke bludy.

Karhal a chcel vypľuť tie cirkvi, ktoré si to zaslúžili, lebo odišli od pravdy evanjelia. Vypľul aj vás. Preto som i ja vás vypľul.

Vidím, že už máš dosť keď sa ti aj písmenká pletú. Z "Mar." sa nejakým záhadným spôsobom stalo "Luk." a číslo 10 číslom 19 ....Citát bol totiž z Mar. 10,24 keď sme už pri tom, kde sa nachádza paralélny text. Možnože vieš, že evanjéliá sú 4 a niektoré texty majú spoločné. ...Ale teraz k veci: Biblia nie je preklad. V gr. je použité slovo "pejthó" (G3982) = "dôverovať, spoliehať sa, ukľudniť, uspokojiť". Veď nevieš ani základy relevantnej argumentácie, tak kam sa zas chceš s touto diskusiou dostať? Zas tam, kde vždy: vo vysnívanej krajine Oz. ...Takže Roháček prekladá správne (Mar. 10, 24): link

Podstatné je, že v tom mešci vždy niečo mali, čiže nejakú rezervu. Vieme to preto, lebo Judáš z toho kradol. Ak si už na to zabudol, tak si choď text prečítať znovu.

Je to presne naopak: tú vetu by si mal čítať ty - a nie 100x, ale aspoň 1000x a pokúsiť sa pri tom o to čo ťa tak veľmi bolí, totiž rozmýšľať! Veta opisuje človeka ktorý vlastní darovaný majetok, avšak hľadá čosi iné, nie ten majetok. Už doplo? No a teraz keď už to vieš, tak čítaj ešte raz (ušetril som ti 1000 čítaní) "Nie že by som túžil po daroch, ale túžim po ovocí" Čiže o5 žiadne rozdávanie všetkého vždy a za každých okolností sa nekoná, ako to vidíš vo svojom rozprávkovom svete.

Text nepíše o nemožnosti, ale o ťažkom prístupe boháča do nebeského kráľovstva, nevieš čítať?: "Ako ťažko vojdú..."
Máš druhý čierny bod. Domýšľanie si výrokov, ktoré v texte nie sú. V tomto prípade nastala konverzia z "ťažko vojdú" na "nevojdú". (Ešte 3 čierne body a letíš z diskusie. Máš možnosť ma však požiadať o 7 bodov. Možno ti vyhoviem)

Na otázku "Kto môže byť spasený" Ježiš odpovedal Nikto, čiže nie len boháč. Nikto, komu to nedá Boh. ...To, ako okolostojaci zástup niečo pochopil/nepochopil je irelevantné. Dôležité je to, čo povedal Kristus. A ten nevylúčil možnosť, že sa aj boháč môže dostať do NK. Akurát povedal, že je to veľmi ťažké. (Boháči sú totiž obvykle v pokušení spoliehať sa na neisté bohatstvo ako píše Pavol, miesto na Boha.)
(....Pod pojmom boháč samozrejme rozumieme finančne nezávislého človeka, ktorý nepotrebuje chodiť do roboty. Aspoň tomuto dúfam rozumieš....)

V takom prípade ti Boh odpovie "Iď odo mňa, zlorečený, do večného ohňa, pripraveného diablovi a jeho anjelom" (Mat 25,41), pretože je napísané: "Zlorečený je muž, ktorý dôveruje v človeka a telo urobil svojou oporou, ale od Pána sa mu srdce vzdialilo." (Jer 17,5)


as response to :
56

53. Fotón 26.10.2020, 18:39

Áno každý vedel, o koho sa jedná, kto bol boháč. Vedeli to podľa jeho bohatstva. Takým Pavol po Timotejovi odkázal, nech sú štedrí a vedia sa podeliť (...nie všetko rozdať). Teda máme tu ďalšie slovo, ktoré je pre teba cudzie: "podeliť (sa)...". (Už v poradí štvrté.) Samozrejme, že nie. Zriecť sa znamená, nepovažovať to už za svoje: Luk 14,26.27.33 "Ak niekto prichádza ku mne a nemá v nenávisti svojho otca, matku, ženu, deti, bratov, sestry, ba aj svoj život, nemôže byť mojím učeníkom. A kto id...

26.10.2020, 20:12
1) Ak mám 100 eur, a dám niekomu 99 eur a 1 euro si nechám na živobytie, tiež som sa s dotyčným podelil.

Ano, nepovažovať to už za svoje, a preto ked sa niekto zriekne peniaze, už ich nečaká naspäť, opúšťa ich.

2)".....Máš teda celkom opustiť deti, bratov, sestry otca a potom sa zabiť (pretože podľa textu sa máš zrieknuť aj svojho života)......... ?"

No ved práve, nemáš svoj život zakladať na detoch, bratoch, ani sa starať o svoj život, pretože kto si život zachráni, stratí ho. A teda ten kto sa žení, zakladá svoj život na žene, deťoch, a ten kto sa nevie zriecť svojho nadbytku tiež zakladá svoj život na peniazoch.


3) Kristus karhal len niektoré apoštolské cirkvi, a za druhé, o apoštolských cirkvách povedal že sú stlpom a oporou pravdy, takže je rozhodnuté. Ale ak by povedal o cirkvi slovo života že je stlpom a oporou pravdy, tak by si mi to tu omielal od večera do rána PREKRUCAC

4) To si zas ktorý osmijankový preklad vytiahol ? Aj v Roháčkovom preklade sa píše :

24 A keď ho videl Ježiš, že sa veľmi zarmútil, povedal: Ako ťažko vojdú do kráľovstva Božieho tí, ktorí majú majetky! Lk 18, 24

Takže nepoužívaj zas stovky iných prekladov, z ktorých si vždy nájdeš ten ktorý ti vyhovuje.

5) Ja nemusím nič poukazovať že si nenechali nejakú rezervu, úplne stačí že v spojení s mešcom Biblia píše že apoštoli ho používali na podporu chudobným a na nevyhnutné veci. Nikde sa nepíše že ho používali ako rezervu. Ty veríš v Sola Scriptura, a preto musis vsetky svoje výroky dokazovať Bibliou, a nič nemožeš dokazovať svojim pseudo presvedčením.


6) 17 Nie že by som túžil po daroch, ale túžim po ovocí, ktoré sa rozmnoží vo váš prospech. Flp 4, 17"

Túto vetu by si si mal aspon 100 krát prečítať a vštiepiť do mysle. Pavol netúžil po daroch, ako niektorí dnes túžia. Pavol bol totiž človek skromný a pracujúci, žiaden boháč či majetný človek.

7) Tak ťažko ako aby sa dostala ťava cez ucho ihly, Ježiš to jasne naznačil. Ježiš príkladom s uchom ihly symbolicky znázornil nemožnosť spasenie boháčov.

26 Tí, čo to počuli, povedali: „Kto potom môže byť spasený?“ Lk 18, 26
Aj tí čo počúvali tomu tak pochopili, že boháč nemože byť spasený, a preto sa Ježiša spýtali "kto potom može byť spasený?"

Ja aj ked som správaním a vlastnostami nehodný Božieho kráľovstva, svojou vierou nie, a budem sa nou obhajovať aj na súdnej stolici ked prídem, a nebudem mať pochybnosti, pretože som uveril len tým cirkvám ktoré apoštoli založili a nám veriacim prikázali aby sme ich počúvali a podriadovali sa im. Skor sa teda boj ty, lebo si si chytil Bibliu do rúk, a sám sa robil majstrom vykladania Biblie, preto bude u teba prísnejší súd, a stačí že si sa čo i len v jednom prikázani Biblie pomýlil, už na seba nesieš odsúdenie. Toto prekliatie sa vzťahuje na cirkevných predstavených, ktorí sa budu za nás zodpovedať Heb 13:17, len ich Pavol preklial ak by hlásali iné evanjelium Gal 1:8, no ty si odmietol Božími autoritami, a sám si sa pre seba stal autoritou, a preto budeš súdení za celé učenie Biblie, a budeš prekliaty ak si sa pomýlil čo i len v jednom bode Biblie. Velmi zlé robíš


as response to :
53

51. tomas12345 26.10.2020, 16:49

1) "Boháčmi ich volá, lebo boháčmi aj boli. Nepíše sa tam, aby rozdali všetko." Ano, v čase písania listu boháčmi boli a preto ich nazval boháčmi, aby vedeli o koho sa jedná. Nemusí sa na každej strane Biblie písať o rozdaní všetkého, stačí to jeden krát. 2) "Zriecť sa niečoho a rozdať niečo sú 2 rôzne veci." Ked sa zrieknem penazí a rozdám peniaze, nie je to to isté ? A v tom verši sa píše o "zrieknutí sa", a ešte je tam k tomu aj pridané slovíčko "všetkého". Nauč sa teda význam týchto 2 ...

26.10.2020, 18:39
Áno každý vedel, o koho sa jedná, kto bol boháč. Vedeli to podľa jeho bohatstva. Takým Pavol po Timotejovi odkázal, nech sú štedrí a vedia sa podeliť (...nie všetko rozdať). Teda máme tu ďalšie slovo, ktoré je pre teba cudzie: "podeliť (sa)...". (Už v poradí štvrté.)

Samozrejme, že nie. Zriecť sa znamená, nepovažovať to už za svoje:
Luk 14,26.27.33
"Ak niekto prichádza ku mne a nemá v nenávisti svojho otca, matku, ženu, deti, bratov, sestry, ba aj svoj život, nemôže byť mojím učeníkom. A kto ide za mnou a nenesie svoj kríž, nemôže byť mojím učeníkom......... Tak ani jeden z vás, ak sa nezriekne všetkého, čo má, nemôže byť mojím učeníkom."
.....Máš teda celkom opustiť deti, bratov, sestry otca a potom sa zabiť (pretože podľa textu sa máš zrieknuť aj svojho života) ? Nie. Zriecť sa znamená, už viac si nezakladať na rodine, svojom živote, majetku - skrátka na ničom okrem Boha. (Veď toto všetko môžeš vedieť aj sám od seba bezo mňa vedieť, keby si si nenechal hlavu vygumovať jeptiškami).

Na apoštolských cirkvách vôbec nezáležalo a nezáleží, ale na učení, čistote a vzťahu s Bohom. Kristus karhal aj apoštolské cirkvi - ba bol pripravený ich vypľuť z úst, ak by nečinili pokánie. Aj Pavla, Petra by vypľul. Boh nikomu nestraní. Nepozná žiadnu telesnú známosť. Boha nieje možné podplatiť odvolávaním sa na predkov. Boh nehľadí na osobu (1Pt 1:17; Kol 3:25; Ef 6:9; Gal 2:6; Rim 2:11; Sk 10:34). A tým bol známy aj Kristus (Lk 20:21; Mt 22:16; Mk 12:14). Nenadŕžal ani Petrovi, pretože to bol Peter (Mt 16:23).

Ten majetok mu bol prekážkou, ako vidno z Luk 18:23: "Ale on počujúc to veľmi sa zarmútil, lebo bol veľmi bohatý." ....Človek, ktorý nelpie na majetku, nespolieha na naň ale na Boha, nemá problém ho opustiť, keď príde hentaká príležitosť. ....Ďalej Ježiš povedal v súvislosti s tým mládencom toto: "Deti, ako nesnadne je vojsť do kráľovstva Božieho tým, ktorí

dúfajú

v majetok!
" (Mar. 10, 24) Čiže ten mládenec dúfal v majetok a to bolo tou prekážkou v zhode s tým, čo boháčom odkázal po Timotejovi Pavol.

Omyl, ty si drístal, že všetok svoj nadbytok rozdali. Najprv treskneš do sveta hovadinu a potom keď ti na ňu niekto poukáže skončíš tým, že to spravila protistrana. (Už sa začína prejavovať tvoj primitivizmus kydania tvojich neduhov na protistranu.) -Ukáž kde v texte sa píše, že všetko dali chudobným a neponechali si žiadnu rezervu?

Iba v tvojich prebujných fantáziách to Pavol dáva do súvisu IBA so sýtosťou a najedením. Ani čítať poriadne nevieš:
Filip 4,15-18
Veď aj vy, Filipania, viete, že keď som začal hlásať evanjelium po svojom odchode z Macedónska, ani jedna cirkev nemala účasť

na mojich výdavkoch a príjmoch

, iba vy sami. Veď aj do Solúna ste mi raz aj druhý raz poslali, čo som potreboval. Nie že by som túžil po daroch, ale túžim po ovocí, ktoré sa rozmnoží vo váš prospech. Dostal som

všetko

a mám hojnosť. Som zahrnutý darmi, čo ste poslali po Epafroditovi; sú ľúbeznou vôňou, príjemnou obetou, milou Bohu.

Za 2:
Je šuma-fuk, že mal nadbytok i jedla. Bol to nadbytok, ako každý iný nadbytok a mohol si uložiť do zásoby.

Ak by sa jednalo o ihlu, Ježiš by nepovedal, že je to ťažké, ale nemožné. Naproti tomu čítame, že: "Ako ťažko vojdú..." Ihelné ucho mohla byť skôr názov nejakej úzkej brány v hradbách Jeruzalema link

Ďalšie premietanie seba samého na oponenta. Nechal si si vymyť hlávku, naplniť démonickými náukami a teraz, že si myslíš, že aj iných ovláda satan tak, ako teba. Lenže skutočnosť je iná. Satan ťa klame.

Vždy si nakoniec odbehol od témy a táral z cesty mimo kontext a text preberaného písma. Len tak pre nič za nič s niekym nekončím debatu. Stane sa to aj teraz, uvidíš. Potom ti na to poukážem, keď to príde. Ty to samozrejme vidieť nemôžeš, pretože máš nasadenú selektívnu slepotu.

Označiť klamára za klamára nie je nadávka. Prišiel si na toto fórum za mnou, lebo si zistil, že sem chodím sa vnucovať so svojimi heréziami. Pretože tušíš, že sú to lži a nechceš v nich byť sám. Lenže ty na ne budeš sám. Po celú večnosť dokonca, ak nebudeš so svojho pokrytectva činiť pokánie.

Nesnaž sa rozkazovať druhým katolík, čo majú robiť. Tvoj prístup k pravde je od základu vadný a používaš chybné argumenty. Boh nie je "staroveký dokument". Katolícky boh je zlý, ktorý zasvätil do porozumeniu jeho slova len zopár vyvolených. Skutočný Boh na nebi, ktorý stvoril svet je dobrý, ktorý podal svoje Slovo tak, aby jeho podstatnej časti rozumel každý. Ty veríš v zlého boha (satana), ja v dobrého Boha, ktorý má moc nad všetkým.as response to :
51

47. Fotón 26.10.2020, 14:26

Boháčmi ich volá, lebo boháčmi aj boli. Nepíše sa tam, aby rozdali všetko. Ty nemáš problémy len s drísrtaním, ale i nechápavosťou. A aj s porozumením slovám. Zriecť sa niečoho a rozdať niečo sú 2 rôzne veci. Boh nejde proti sebe, preto nemá s vašimi maškarádami nič spoločné. Nepriznáva sa k nim. Je to hnoj a odpad. Ježiš adresoval svoje slová boháčovi, nevieš čítať? To, že dávali chudobným neznamená, že im nezostalo vždy niečo naviac. O5 nerozumieš ďalšiemu slovu: "hojnosť". Zabudli ťa nau...

26.10.2020, 16:49
1) "Boháčmi ich volá, lebo boháčmi aj boli. Nepíše sa tam, aby rozdali všetko."

Ano, v čase písania listu boháčmi boli a preto ich nazval boháčmi, aby vedeli o koho sa jedná. Nemusí sa na každej strane Biblie písať o rozdaní všetkého, stačí to jeden krát.

2) "Zriecť sa niečoho a rozdať niečo sú 2 rôzne veci."

Ked sa zrieknem penazí a rozdám peniaze, nie je to to isté ? A v tom verši sa píše o "zrieknutí sa", a ešte je tam k tomu aj pridané slovíčko "všetkého". Nauč sa teda význam týchto 2 základnych slov.

3) Potom ale nedáva zmysel, načo založil apoštolské cirkvi a povedal o nich aby sme ich poslúchali, ked ich vlastne poslúchať nemáme ? Ved toto je z tvojej strany čistá paranoja

4) A čo to s tým má ? Ježiš tam nikde nepovedal, že sa musí vzdať všetkého svojho majetku, pretože mu je prekážkou.

5) "To, že dávali chudobným neznamená, že im nezostalo vždy niečo naviac."

Znova ničím nepodložený pseudo dríst bez opory v Písme.

6) "O5 nerozumieš ďalšiemu slovu: "hojnosť". Zabudli ťa naučiť po slovensky asi..."

Znova zopakujem, kedže si to zas odignoroval, Pavol dáva výraz "hojnosť" v súvislosti so sýtostou - najedením sa.

7) "Ťažko nerovná sa, že nemôže. (znovu deficit v rozumení slovám)"

Zas a znova zopakujem čo si zas a znovu odignoroval, zober ťava a prepchaj ju cez ucho ihly, ak to dokážeš, dám ti za pravdu.8) Kde hovorím o tom že mám 2000 eurovú výplatu ? Nerozumieš významu dalsieho slovíčka "kebyže" ?

Tebe nemám čo závidieť. Co sa dá závidieť niekomu koho zcela ovládol satan ?


9) Ja som nikdy neodbehol pokiaľ sa hovorilo priamo k téme.


10) Dostal si možnosť, a zas si ju odignoroval a napísal nadávky mimo témy. Každý jeden človek, ktorý zavíta na toto forum, si teda urobí o tomto sám úsudok.

Nevieš teda dať žiadne dovody prečo by mal tvojmu výkladu nejaký človek veriť, okrem vety, "je to pravda, pretože ja som to tak vyčítal" :D :D

Možno že sa vyznáš v programovaní, matematike a fyzike, ale aby sa človek programátor 21 storočia robil majstrom sveta v ľúštení starovekých spisov je paradox. Prenechaj teda výklad Biblie tým, ktorí boli priamími učeníkmi apoštolov, ako Polykarp, Ignac Antiochijsky, Irenej, Klement Rímsky. Oni snád vedeli vykladať Bibliu lepšie, kedže žili v tej dobe, a boli priamimi učeníkmi apoštolov.

as response to :
47

45. tomas12345 26.10.2020, 11:56

1) "Štedrí a zdielni, avšak stále v texte nazvaní boháčmi, čiže majúcimi nadbytok." Samozrejme že sa v texte nazvali "boháčmi", aby boháči vedeli komu sú tie verše určené..... 2) "Áno, nauč sa význam slov "zriecť sa". Je to záležitosť srdca (vnútorného postoja), nie zovňajška, čiže tvojho skutočného majetku. Podobne ako židia......." Ničím nepodložený pseudo drist, nikde v Biblii sa nepíše v tom verši o tom, že zriecť sa, je vnútorná záležitosť srdca...... Navyše v Lk 14:26 je ozrejmené, že ...

26.10.2020, 14:26
Boháčmi ich volá, lebo boháčmi aj boli. Nepíše sa tam, aby rozdali všetko.

Ty nemáš problémy len s drísrtaním, ale i nechápavosťou. A aj s porozumením slovám. Zriecť sa niečoho a rozdať niečo sú 2 rôzne veci.

Boh nejde proti sebe, preto nemá s vašimi maškarádami nič spoločné. Nepriznáva sa k nim. Je to hnoj a odpad.

Ježiš adresoval svoje slová boháčovi, nevieš čítať?

To, že dávali chudobným neznamená, že im nezostalo vždy niečo naviac.

O5 nerozumieš ďalšiemu slovu: "hojnosť". Zabudli ťa naučiť po slovensky asi...

Ťažko nerovná sa, že nemôže. (znovu deficit v rozumení slovám)

Ty máš 2000 eurovú výplatu? Tak to si oproti mne boháč. Ja takú nemám. Ale aj keby som mal, chodím do práce a mám na ňu právo. Kto ti môže za to, že žiješ na podpore a závidíš iným, že majú prácu? Len ty sám a tvoja katolícka závisť.

Veď ty odbiehaš vždy. Zatiaľ sa držíš. Ale až začneš mlieť o koze, budeš to predsa vedieť aj ty s sám. (Ako vždy.)

Žiadnu možnosť mi nedáš luhák. To je všetko len katolícka pretvárka, čo ty hovoríš.

as response to :
45

41. Fotón 26.10.2020, 10:14

Dobre, keď žobreš o pozornosť, znovu ti ju venujem, ale obaja už vopred vieme, že keď ťa ako vždy zatlačím do kúta, skončí to tvojim fantazírovaním a nezmyselným dovolávaním sa autority - čiže argumentačným klamom: https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam#Dovol%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_se_autority Štedrí a zdielni, avšak stále v texte nazvaní boháčmi, čiže majúcimi nadbytok. Áno, nauč sa význam slov "zriecť sa". Je to záležitosť srdca (vnútorného postoja), nie zovňajška, čiže tvojh...

26.10.2020, 11:56
1) "Štedrí a zdielni, avšak stále v texte nazvaní boháčmi, čiže majúcimi nadbytok."

Samozrejme že sa v texte nazvali "boháčmi", aby boháči vedeli komu sú tie verše určené.....

2) "Áno, nauč sa význam slov "zriecť sa". Je to záležitosť srdca (vnútorného postoja), nie zovňajška, čiže tvojho skutočného majetku. Podobne ako židia......."

Ničím nepodložený pseudo drist, nikde v Biblii sa nepíše v tom verši o tom, že zriecť sa, je vnútorná záležitosť srdca...... Navyše v Lk 14:26 je ozrejmené, že sa to zrieknutie týka ženy, detí, bratov, atd...

3) "Boh vás nepovolal a odvolávanie sa na telesnú postupnosť má pred Bohom asi taký význam, ako prach na Mesiaci."

Boh nejde proti sebe, ked raz Jeho apoštoli ustanovili cirkevných predstavených apoštolským cirkvám, o ktorých nám povedali aby sme ich počúvali a podriadovali sa im, tak je to pravda, a nikto toto jeho rozhodnutie nemože zmeniť, jedine Boh sám Písmom.

4) "Ten boháč musel všetko rozdať, lebo sa na svoj majetok spoliehal a bol mu teda prekážkou. Veď som už o tom písal, nevieš čítať?"

Další pseudo argument, nikde sa tam nepíše že musel rozdať celý svoj majetok len preto že sa na neho spoliehal. Píše sa tam len že zosmutnej pretože mal veľký majetok.

5) "Apoštoli mali z čoho žiť. Mali peniaze zo zbierok. Pavol písal, že je naučený mať aj hojnosť. Už som to písal, nevieš čítať?"

Dával som ti už verše kde sa píše že apoštoli z mešca dávali chudobným, alebo zhánali nevyhnutne potrebné veci, nevieš čítať ?

Ak si pod výrazom "hojnosť" a teda ak je niekto "sýty" (nie je hladný) predstavuješ bohatstvo, tak no comment.

6) Neviem kedy si písal o takej situácii.


7) Ježiš ukázal čo mal na mysli ked povedal "ťažko". Skorej vojde ťava cez ucho ihly. Tak si teda zober ihlu a ťavu, a vyčkávaj dokedy ťava prejde tým uchom ihly.......

8) 20 tisíc dlh, a to máš hypotéku alebo čo ? Každopádne ked ako programátor zarobíš dajme tomu že 2 tisíc eur, tak kde mínaš tie peniaze ? Však ty držíš tie tvoje hladovky, tak ani jedlo veľa nemínaš, a kde teda minieš 2 tisíc eur mesačne ? Teda ak to nie je tajomstvo.

Ja kebyže mám 2000 eurovú výplatu a žil by som skromne, tak životné náklady by som mal 300 euro a 1700 eur by mi zostalo, a teda by som tých 20 tisíc eur splatil do roka, takže nerozumiem celkom, ako to, že splatíš ten dlh až vo svojom dochodku ?

Ja bývam u rodičov, nepracujem,

9) Ja neodbieham od debaty, na diskuteri.sk si to bol práve ty kto ušiel z diskusie. Odišiel som len raz z debaty, a to bolo v prípade kedy sa prestalo diskutovať na povodnu temu.

10) Dám ti však možnosť ma presvedčiť, povedz teda, prečo by som mal veriť práve tvojmu výkladu Biblie ? V protestantizme existuje stovka roznych prekladov Biblie, a tisícky roznych protestantských interpretácii Biblie. Prečo by som mal veriť práve tebe ? A to ešte navyše za predpokladu, že si neurobil žiaden zázrak, nezostal biblický kanon, objavil si sa až v 21 storočí, a ani v Písme nie je nikde napísané aby som počúval nejakého Fotoona?as response to :
41

38. tomas12345 25.10.2020, 23:41

Ale čítaš, ale čítaš, len na ne nevieš odpovedať, a preto na tie príspevky na ktoré nevieš odpovedať povieš "ja ich nečítam", no na tie, na ktoré si myslíš že vieš odpovedať, na tie reaguješ "nech robia dobre a stanú sa bohatými na dobré skutky, nech sú štedrí a vedia sa podeliť." Ano, nech sú štedrí a vedia sa podeliť, a teda štedrí budú tak ked sa zrieknu svojho nadbytku a budú žiť len z toho čo musia zabezpečiť ku svojmu živobytiu "Nie, aby všetko paušálne všetko rozdali. (1 Tim ...

26.10.2020, 10:14
Dobre, keď žobreš o pozornosť, znovu ti ju venujem, ale obaja už vopred vieme, že keď ťa ako vždy zatlačím do kúta, skončí to tvojim fantazírovaním a nezmyselným dovolávaním sa autority - čiže argumentačným klamom: link

Štedrí a zdielni, avšak stále v texte nazvaní boháčmi, čiže majúcimi nadbytok.

Áno, nauč sa význam slov "zriecť sa". Je to záležitosť srdca (vnútorného postoja), nie zovňajška, čiže tvojho skutočného majetku. Podobne ako židia sa nezriekli blahobytu egypta a stále sa obzerali s5. Nezáležalo na ich majetku, ale kde bolo ich srdce - samozvaný vykladač katolík. Boh vás nepovolal a odvolávanie sa na telesnú postupnosť má pred Bohom asi taký význam, ako prach na Mesiaci.
as response to :
38

36. Fotón 25.10.2020, 22:05

Tvoje príspevky nečítam. Minule som však zabudol do 29-iny implementovať ešte tento text (...tak ho dopĺňam teraz): Tým, čo sú bohatí v tomto veku, prikazuj, nech nie sú namyslení a nevkladajú nádej do neistého bohatstva, ale v Boha, ktorý nám hojne dáva všetko na užívanie, nech robia dobre a stanú sa bohatými na dobré skutky, nech sú štedrí a vedia sa podeliť. -Nie, aby všetko paušálne všetko rozdali. (1 Tim 6, 17) ....No a to už je skutočne všetko z mojej strany. Môžeš okolo toho snívať, jak ...

25.10.2020, 23:41
Ale čítaš, ale čítaš, len na ne nevieš odpovedať, a preto na tie príspevky na ktoré nevieš odpovedať povieš "ja ich nečítam", no na tie, na ktoré si myslíš že vieš odpovedať, na tie reaguješ


"nech robia dobre a stanú sa bohatými na dobré skutky, nech sú štedrí a vedia sa podeliť."

Ano, nech sú štedrí a vedia sa podeliť, a teda štedrí budú tak ked sa zrieknu svojho nadbytku a budú žiť len z toho čo musia zabezpečiť ku svojmu živobytiu


"Nie, aby všetko paušálne všetko rozdali. (1 Tim 6, 17)"

Znova zopakujem, nauč sa význam slov "zriecť" a "Všetko" a potom možme pokročiť dalej. Ale asi Peter a ostatní apoštoli horšie rozumeli čo je to zriecť sa všetkého Mk 10:28; než samozvaní vykladač Písma 21 storočia Fotooon

Možeš si vykladať Bibliu ako chceš, Písmo píše aby sme počúvali cirkevných predstavených ustanovenými apoštolmi a že Cirkev bude vybudovaná na Petrovi a brány pekla ju nepremožu, a teda nemáme počúvať nejakého Fotona, ci Luthera, a ani Cirkev nebude vybudovaná na Fotonovi, Husovi, Lutherovi. Toto je tak jednoduchý, ktorý pochopí aj 8 ročné dieťa, kto toto nepochopí, s tým je logická debata márna
as response to :
36

31. tomas12345 25.10.2020, 17:57

"Ja som nepísal o Judášovi, ale o mešci peňazí ktoré nosil, kde dávali spoločné peniaze." Apoštoli z tej sumy mínali na základne potrebné veci, či na pomoc chudobným Jn 13:29. Určite tie peniaze nemínali na nejaké pozemské radovánky, ktoré v skutočnosti k prežitiu nepotrebovali. "Keby nosili len toľko peňazí čo k životu potrebujú, nezostávala by im rezerva naviac." Apoštoli si nemuseli robiť nejaké rezervy, ako si dnes ľudia šporia v bankách, pretože apoštolov živil Boh. "Podľa tvojich det...

25.10.2020, 22:05
Tvoje príspevky nečítam. Minule som však zabudol do 29-iny implementovať ešte tento text (...tak ho dopĺňam teraz):

Tým, čo sú bohatí v tomto veku, prikazuj, nech nie sú namyslení a nevkladajú nádej do neistého bohatstva, ale v Boha, ktorý nám hojne dáva všetko na užívanie, nech robia dobre a stanú sa bohatými na dobré skutky, nech sú štedrí a vedia sa podeliť. -Nie, aby všetko paušálne všetko rozdali. (1 Tim 6, 17) ....No a to už je skutočne všetko z mojej strany. Môžeš okolo toho snívať, jak se sluší po katolícku. Biblia však zostane bibliou i cez všetky nervy katolíkov, ktorí sa jaksi nevedia stále vysporiadať s faktom, že pomaly na každej piatej stránke stojí niečo proti ich heréziám. Tak okolo textov snívajú. Čo iné im zostáva....
as response to :
31

29. Fotón 25.10.2020, 16:54

Nedá mi ešte naposledy odpovedať, pretože tvoja slepota asi nepozná medzí. Ja som nepísal o Judášovi, ale o mešci peňazí ktoré nosil, kde dávali spoločné peniaze. Keby nosili len toľko peňazí čo k životu potrebujú, nezostávala by im rezerva naviac. Podľa tvojich detinských fantázii z nechápavosti slov (napr. "zrieknuť sa..."), treba všetko paušálne rozdať, lebo každého vidíš ako samého seba, neschopného opustiť to čo máš pre Krista a pre evanjelium. Ja už som bol pre Krista vyhodený i z domu, ...

25.10.2020, 17:57
"Ja som nepísal o Judášovi, ale o mešci peňazí ktoré nosil, kde dávali spoločné peniaze."

Apoštoli z tej sumy mínali na základne potrebné veci, či na pomoc chudobným Jn 13:29. Určite tie peniaze nemínali na nejaké pozemské radovánky, ktoré v skutočnosti k prežitiu nepotrebovali.


"Keby nosili len toľko peňazí čo k životu potrebujú, nezostávala by im rezerva naviac."

Apoštoli si nemuseli robiť nejaké rezervy, ako si dnes ľudia šporia v bankách, pretože apoštolov živil Boh.


"Podľa tvojich detinských fantázii z nechápavosti slov (napr. "zrieknuť sa...", treba všetko paušálne rozdať,"

Zisti si najprv význam slova "zriecť sa" a "všetkého".


10 Veľmi som sa zaradoval v Pánovi, že už raz predsa len rozkvitla vaša náklonnosť voči mne; pravda, aj predtým ste na mňa mysleli, ale nemali ste príležitosť. 11 Nehovorím to preto, že by som mal nedostatok. Naučil som sa vystačiť s tým, čo mám. 12 Viem žiť skromne a viem aj oplývať. Všade a všetko som sa už naučil: byť sýty aj hladovať, mať hojnosť i núdzu trieť.

Pavol sa naučil teda žiť z toho čo má, a žiaden nadbytok nepotrebuje. 11 verš súvisí s 12 veršom, a teda žiť skromne sa dáva do súvisu s hladovaním, a oplývať do súvisu s "byť sýty"

as response to :
29

27. tomas12345 25.10.2020, 15:41

24: Vykladám tak ako počujem, ked tam je napísané zrieknúť všetkého, tak to znamená tak ako to aj čítame. A teda len tí čo sa zriekli všetkého ako knazi, mnísi sú Ježišovi učeníci. Ostatní síce sú tiež kresťania, ale taký tí na "druhej kolaji". "6Lenže to nepovedal preto, že mu šlo o chudobných, ale že bol zlodej. Mal mešec a nosil to, čo doň vkladali." Tento verš hovorí o Judášovi, kde tam vidíš Ježiša ? "8Jeho učeníci odišli do mesta nakúpiť potravy." Aj knazi aj mnísi vlastnia peniaze, p...

25.10.2020, 16:54
Nedá mi ešte naposledy odpovedať, pretože tvoja slepota asi nepozná medzí.

Ja som nepísal o Judášovi, ale o mešci peňazí ktoré nosil, kde dávali spoločné peniaze.

Keby nosili len toľko peňazí čo k životu potrebujú, nezostávala by im rezerva naviac. Podľa tvojich detinských fantázii z nechápavosti slov (napr. "zrieknuť sa...", treba všetko paušálne rozdať, lebo každého vidíš ako samého seba, neschopného opustiť to čo máš pre Krista a pre evanjelium. Ja už som bol pre Krista vyhodený i z domu, keď som ešte býval u našich a prespával u človeka, ktorého som priviedol pár mesiacov dozadu ku Kristovi. (Flp 4:12: Viem žiť skromne a viem aj oplývať. Všade a všetko som sa už naučil: byť sýty aj hladovať, mať hojnosť i núdzu trieť.)

Kráľ Félix bol žobrák
as response to :
27

24. Fotón 25.10.2020, 15:21

Asi si nečítal tému.... Ďalej ani nerozumieš výrazu "zrieknuť sa všetkého". Ako obvykle si pod tým predstavuješ kadečo možné, ako býva pri tebe zvykom - samé vysnívané veci cucané z pršteka. Preto s tebou nediskutujem.

25.10.2020, 15:41
24: Vykladám tak ako počujem, ked tam je napísané zrieknúť všetkého, tak to znamená tak ako to aj čítame. A teda len tí čo sa zriekli všetkého ako knazi, mnísi sú Ježišovi učeníci. Ostatní síce sú tiež kresťania, ale taký tí na "druhej kolaji".


"6Lenže to nepovedal preto, že mu šlo o chudobných, ale že bol zlodej. Mal mešec a nosil to, čo doň vkladali."

Tento verš hovorí o Judášovi, kde tam vidíš Ježiša ?

"8Jeho učeníci odišli do mesta nakúpiť potravy."

Aj knazi aj mnísi vlastnia peniaze, pretože za niečo si musia kupit potravu, ale vlastnia len tie peniaze ktoré sú k životu nevyhnutné.


"26Pritom dúfal, že mu Pavol dá peniaze;"

Mohol žobrák dúfať že mu dá peniaze, to však neznamená že Pavol aj peniaze pri sebe mal. A keby aj mal, platí to čo som hore napísal.as response to :
24

23. tomas12345 25.10.2020, 15:15

A pomohol niekto z vás vobec Lemmymu ked žije na suchom chlebe ? Pisem to tu preto, aby som dodal Lemmymu nádej, že mu bude v budúcnosti pomáhané. NZ pravidlá tu na mna nemusíš vytahovať, a ked už sa tak ohánaš NZ, potom by si sa musel zriecť všetkého aby si bol Ježišovým učeníkom a dodržal Zákon : Evanjelium podľa Lukáša 14:33 Tak ani jeden z vás, ak sa nezriekne všetkého, čo má, nemôže byť mojím učeníkom. Evanjelium podľa Lukáša 18:22 Keď to Ježiš počul, povedal mu: „Ešte ti je...

25.10.2020, 15:21
Asi si nečítal tému....

Ďalej ani nerozumieš výrazu "zrieknuť sa všetkého". Ako obvykle si pod tým predstavuješ kadečo možné, ako býva pri tebe zvykom - samé vysnívané veci cucané z pršteka. Preto s tebou nediskutujem.
as response to :
23

22. Fotón 25.10.2020, 15:05

Obvykle sa nezvyknem šíriť s tým, že som niekomu pomohol - a už vôbec nie so sumou, ktorou pomáham (ak to dotyčný komu som pomohol sám nepovie). To sú NZ pravidlá.

25.10.2020, 15:15
A pomohol niekto z vás vobec Lemmymu ked žije na suchom chlebe ?

Pisem to tu preto, aby som dodal Lemmymu nádej, že mu bude v budúcnosti pomáhané.

NZ pravidlá tu na mna nemusíš vytahovať, a ked už sa tak ohánaš NZ, potom by si sa musel zriecť všetkého aby si bol Ježišovým učeníkom a dodržal Zákon :

Evanjelium podľa Lukáša 14:33
Tak ani jeden z vás, ak sa nezriekne všetkého, čo má, nemôže byť mojím učeníkom.

Evanjelium podľa Lukáša 18:22
Keď to Ježiš počul, povedal mu: „Ešte ti jedno chýba. Predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma.“as response to :
22

21. tomas12345 25.10.2020, 14:58

Veľmi sa ma dojal Lemmyho príbeh. Spláca dlhy a na potraviny mu zostane asi tak okolo 50 eur mesačne, a dôsledkom toho je len suchý chleba s nejakou polievkou Mám žiaľ problém s internet bankingom takže mi nejdú posielať peniaze cez internet, avšak vyriešil som to nasledovne : Zajtra, alebo v najbližších dňoch pôjdem do banky, vyberiem si z internet bankingu 50 eur, pôjdem na poštu a z pošty pošlem 50 eur na Lemmyho IBAN. Tých 50 eur mu dám na tento mesiac, aby si kúpil nejaké normálne je...

25.10.2020, 15:05
Obvykle sa nezvyknem šíriť s tým, že som niekomu pomohol - a už vôbec nie so sumou, ktorou pomáham (ak to dotyčný komu som pomohol sám nepovie). To sú NZ pravidlá.
as response to :
21

18. Lemmy 24.10.2020, 19:35

Len na chlieb, a drobnosti k polievke.

25.10.2020, 14:58
Veľmi sa ma dojal Lemmyho príbeh. Spláca dlhy a na potraviny mu zostane asi tak okolo 50 eur mesačne, a dôsledkom toho je len suchý chleba s nejakou polievkou


Mám žiaľ problém s internet bankingom takže mi nejdú posielať peniaze cez internet, avšak vyriešil som to nasledovne :

Zajtra, alebo v najbližších dňoch pôjdem do banky, vyberiem si z internet bankingu 50 eur, pôjdem na poštu a z pošty pošlem 50 eur na Lemmyho IBAN.


Tých 50 eur mu dám na tento mesiac, aby si kúpil nejaké normálne jedlo a nežil len

Naaledujuci mesiac a teda november mám v pláne Lemmymu poslať ďalších 50-100 eur.

Len potrebujem IBAN tvojho účtu Lemmy. A daj mi tvoj IBAN, a nie IBAN nejakej neziskovky, chcem podporiť priamo teba a nie neziskovku.

Týmto vyzývam aj Fotona, Enaxnaya, Ondreja, Petra, aby Lemmymu pomohli v týchto ťažkých časoch.
as response to :
18

17. Lemmy 24.10.2020, 19:35

Teraz mám 12 € do konca mesiaca, vystačím si.

24.10.2020, 19:35
Len na chlieb, a drobnosti k polievke.
as response to :
17

15. tomas12345 24.10.2020, 19:31

13: Prečo o tom nemožeš normálne napísať ? Napíš jednoducho na čo máš výdavky a aký máš príjem. Mal by som záujem ti možno aj výraznejšie pomocť, ale ked mi nevieš odpovedať ani na tieto základné otázky.......

24.10.2020, 19:35
Teraz mám 12 € do konca mesiaca, vystačím si.
as response to :
15

13. Lemmy 24.10.2020, 19:25

Verejne nie je múdre to napísať. Ale som na tom finančne zle. Mám na prežitie málo peňazí. Šetrím, kde sa dá. Mám invalidný dôchodok, takže som relatívne už zabezpečený.

24.10.2020, 19:31
13: Prečo o tom nemožeš normálne napísať ? Napíš jednoducho na čo máš výdavky a aký máš príjem. Mal by som záujem ti možno aj výraznejšie pomocť, ale ked mi nevieš odpovedať ani na tieto základné otázky.......
as response to :
13

12. tomas12345 24.10.2020, 12:57

A ty dostavas nejakú podporu od štátu, alebo z čoho vlastne žiješ ? Aké máš teda mesačné príjmy a aké mesačné výdavky ? Povedz konkrétne na čo máš výdavky, zaujíma ma to

24.10.2020, 19:25
Verejne nie je múdre to napísať. Ale som na tom finančne zle. Mám na prežitie málo peňazí. Šetrím, kde sa dá. Mám invalidný dôchodok, takže som relatívne už zabezpečený.
as response to :
12

10. Lemmy 24.10.2020, 01:04

Teraz vôbec neviem.

24.10.2020, 12:57
A ty dostavas nejakú podporu od štátu, alebo z čoho vlastne žiješ ? Aké máš teda mesačné príjmy a aké mesačné výdavky ? Povedz konkrétne na čo máš výdavky, zaujíma ma to
as response to :
10

9. tomas12345 24.10.2020, 01:02

No a další mesiac budeš na tom finančne ako ?

24.10.2020, 01:04
Teraz vôbec neviem.
as response to :
9

8. Lemmy 24.10.2020, 00:37

Nie, teraz už mám. Teraz vydržím do konca mesiaca, hádam. Neposielaj mi. Veľmi Ti však ďakujem, že reaguješ.

24.10.2020, 01:02
No a další mesiac budeš na tom finančne ako ?
as response to :
8

7. tomas12345 24.10.2020, 00:34

A koľko penazí ti chýba k prežitiu ? Ja by som ti vedel poslať tak okolo 10 eur, lenže mám problém k prístupu na internet banking, a teda vedel by som to poslať jedine tak kebyže sa to dá nejako poslať cez číslo mojej kreditnej karty, lenže to neviem či sa to tak dá.

24.10.2020, 00:37
Nie, teraz už mám. Teraz vydržím do konca mesiaca, hádam. Neposielaj mi. Veľmi Ti však ďakujem, že reaguješ.
as response to :
7

6. Lemmy 23.10.2020, 23:36

Beriem na vedomie. Musím vydržať do konca mesiaca. Snažím sa menej myslieť, lebo tak spaľujem kalórie. A potom musím viac jesť. Ale čoby! Som rád, že nemusím zrušiť internet, že mám sa s kým porozprávať, že mi pomôže niekto, aj keď som pre niekoho cudzí.

24.10.2020, 00:34
A koľko penazí ti chýba k prežitiu ? Ja by som ti vedel poslať tak okolo 10 eur, lenže mám problém k prístupu na internet banking, a teda vedel by som to poslať jedine tak kebyže sa to dá nejako poslať cez číslo mojej kreditnej karty, lenže to neviem či sa to tak dá.
consents: Lemmy
as response to :
6

5. peter67 23.10.2020, 22:28

Nemusíš, ale premýšľať smieš. Prečo? To je tá otázka, prečo práve títo? Prečo ONI a prečo nie ONÍ? Ako je toto vôbec možné, že to neboli tí, čo ma nikdy nepodpichli, ale tí čo sme do seba kamene hádzali? Ale keď prišlo k činom, tak hádzali chlieb? Na druhej strane, ale nikdy nenastavili druhé líce? Skús Lemmy priateľ náš, skús mi niečo napísať na tieto moje otázky. Nemusíš napísať, ale iba skús sa sám seba opýtať prečo ONI?

23.10.2020, 23:36
Beriem na vedomie. Musím vydržať do konca mesiaca. Snažím sa menej myslieť, lebo tak spaľujem kalórie. A potom musím viac jesť.

Ale čoby! Som rád, že nemusím zrušiť internet, že mám sa s kým porozprávať, že mi pomôže niekto, aj keď som pre niekoho cudzí.
consents: peter67
as response to :
5

4. Lemmy 23.10.2020, 20:48

Neviem, ale som veľmi vďačný. Musím všetkému rozumieť?

23.10.2020, 22:28
Nemusíš, ale premýšľať smieš.
Prečo? To je tá otázka, prečo práve títo? Prečo ONI a prečo nie ONÍ?
Ako je toto vôbec možné, že to neboli tí, čo ma nikdy nepodpichli, ale tí čo sme do seba kamene hádzali?
Ale keď prišlo k činom, tak hádzali chlieb?
Na druhej strane, ale nikdy nenastavili druhé líce?
Skús Lemmy priateľ náš, skús mi niečo napísať na tieto moje otázky. Nemusíš napísať, ale iba skús sa sám seba opýtať prečo ONI?
consents: Lemmy
as response to :
4

3. peter67 23.10.2020, 19:10

Lemmy. Čím to asi bude, že ti pomáhajú "úhlavní" ideoví nepriatelia? Miloš a Ondrej - kresťania, prvý opak teba ateistu? Ja fašista, rasista, xenofób, homofób, pravý opak teba humanistu? Imo, Imo je Imo nič viac netreba k nemu dodať pravý opak teba humanistu a ateistu? Uvažoval si nad tým?

23.10.2020, 20:48
Neviem, ale som veľmi vďačný. Musím všetkému rozumieť?
consents: peter67
as response to :
3

1. Lemmy 23.10.2020, 13:56

Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí mi pomáhajú prežiť ťažké dni. Fotón, Peter67, Ondrej61 a EnaXnaY. https://www.diskusneforum.sk/tema/dakujem-tym-ktori-mi-pomohli-v-nudzi

23.10.2020, 19:10
Lemmy.
Čím to asi bude, že ti pomáhajú "úhlavní" ideoví nepriatelia?
Miloš a Ondrej - kresťania, prvý opak teba ateistu?
Ja fašista, rasista, xenofób, homofób, pravý opak teba humanistu?
Imo, Imo je Imo nič viac netreba k nemu dodať pravý opak teba humanistu a ateistu?
Uvažoval si nad tým?
consents: Lemmy
as response to :
1
23.10.2020, 13:56
Chcem sa poďakovať ľuďom, ktorí mi pomáhajú prežiť ťažké dni.

Fotón, Peter67, Ondrej61 a EnaXnaY.

link

consents: Fotón

newest entries : 

Iba kukátko[show chain]before 2 minutes
Idz do riti[show chain]before 4 minutes
Hoď ma dole[show chain]before 5 minutes
Nemôžeš [show chain]before 9 minutes
created by dzI/O 2015 - 2022size : 195 334 Bgenerated in : 0.508 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 11 008 354 xunique displays : 1 313 442 xip address : 54.173.214.227

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...