for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Žumpa

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Pôsobíš ako fanatik?

entries
3
shows
3 198
uniques
813
theme was created 31.3.2017 12:05 by Dwesa
1
31.03.2017, 12:05
Vnímaš diskusiu ako súboj – Pokiaľ vstupuješ do debaty s vedomím, že je potrebné v nej vyhrať, ostatné strany to veľmi rýchlo rozpoznajú a zapôsobíš pravdepodobne veľmi neisto a nesebavedomo. Je rozdiel vedieť si asertívne obhájiť vlastnú pozíciu a celkom iná “dávať oponenta dole”, lebo verí niečomu inému ako ty. Skĺzavaš k ad hominem a iným osobným logickým omylom, myšlienkovo operuješ na personálnej úrovni, nie v úrovni myšlienok a pojmov. Reaguješ ako nadrogovaný adrenalínom, si agresívny. To že si hádavý, ti na charizme nepridáva, ale naopak.

Máš problém sám so sebou – Si strašne precitlivelý, všetko riešiš a personalizuješ. Odpisuješ na každú blbosť, samozrejme agresívnym tónom, lebo si tak hrozne nahnevaný, že o tom ten druhý musí vedieť. Ukľudni sa a maj nadhľad. Nie každý ti ide po krku alebo sa ťa snaží uraziť. Je dosť veľká šanca že si si len niečo neprávom dezinterpretoval. Maj hrubšiu kožu a hlavne na internete buď do veľkej miery flegmatik. O nič nejde.

Používaš slovník, ktorému rozumieš iba ty – Načrtol som to už vo svojich satirických článkoch. Ak používaš ty, alebo veľmi úzka skupina tvojich blízkych kódované frázy, zapôsobíte na ostatných jedine tým, že ste odtrhnutí od normálnej spoločnosti a žijete vo svojej mentálnej bubline. Nebudeš pôsobiť o nič inteligentnejšie, ani sčítanejšie keď budeš slová používať v posunutom a inom význame, než v tom ako ich používa väčšina ľudí.

Nevnímaš nuansu – Tvoj svet je čiernobiely. Sú “my” a “oni”. My sme tí dobrí, múdri, utláčaní a v práve, oni sú tí zlí, klamárski agresori a nemajú pravdu. Akákoľvek debata, ktorá sa zakladá na argumentácii z tábora “oni” a ktorý sa snaží implikovať, že je svet predsa len trošku sofistikovanejší, než sa na prvý pohľad zdá je absolútne neprijateľná. Považuješ tieto reči za propagandu, máš strach z tejto predstavy, si iracionálny… vo výstupe prekrúcaš slová druhých ľudí, aj keď niekde v podvedomí by si za iných okolností s nimi v istej miere súhlasil. Si fanatik a obeť svojho minulého naprogramovania.

Nezaujíma ťa “oponentova” pozícia, ani to, čo chce povedať – Nauč sa počúvať, čo rozprávajú ostatní ľudia. Toto platí najmä pri názorových oponentoch. Počúvanie s porozumením je zručnosť (skill!) v pravom slova zmysle. Ak si naprojukuješ vlastnú (často krát úplne absurdnú a nezmyselnú) pozíciu o ktorej si myslíš, že zastáva diskutér a argumentuješ s ňou, tak do diskusie nevstupuj, pretože o ňu v skutočnosti nemáš žiadny záujem.

Máš premrštené sebavedomie – Ego máme všetci, ale to tvoje sa dotýka takých astronomických výšok, že sa aj program Viking môže schovať. Možno si si o danej téme prečítal knižku, videl video alebo sa k tebe dostalo už niekoľko článkov. To je síce super, že sa zaujímaš, ale podľa čoho usudzuješ, že všetci ostatní sú na tom horšie od teba? Možno sa cítiš kompetentný a možno aj naozaj si do určitej miery (je oveľa pravdepodobnejšie, že máš o sebe iluzórnu predstavu) ale na čo máš takú nutkavú potrebu si niečo dokazovať? Bez ohľadu na to aký si inteligentný a rozhľadený, nevieš a ani nikdy nebudeš vedieť všetko, nie je v silách jedného človeka to vedieť.

Nevieš kedy stačí – Si schopný omieľať jednu vec dookola niekoľko dní po sebe. Odpisovať jednému človeku ad infinitum je možno fajn keď sa debata niekam posúva a vždy preberáte nové veci, alebo sa snažíte danú perspektívu na vec detailnejšie rozobrať. Je ale niečo celkom iné postovať príspevky týkajúce sa tej istej množiny znova a znova. Človek potom nadobúda pocit, že sa nerozpráva s ľudskou bytosťou ale s botom, ktorý sa snaží prejsť Turingovým testom.

Zdroj: link
2

1. Dwesa 31.03.2017, 12:05

Vnímaš diskusiu ako súboj – Pokiaľ vstupuješ do debaty s vedomím, že je potrebné v nej vyhrať, ostatné strany to veľmi rýchlo rozpoznajú a zapôsobíš pravdepodobne veľmi neisto a nesebavedomo. Je rozdiel vedieť si asertívne obhájiť vlastnú pozíciu a celkom iná “dávať oponenta dole”, lebo verí niečomu inému ako ty. Skĺzavaš k ad hominem a iným osobným logickým omylom, myšlienkovo operuješ na personálnej úrovni, nie v úrovni myšlienok a pojmov. Reaguješ ako nadrogovaný adrenalínom, si agresívny. To...

31.03.2017, 12:13
Toto by si mala hodit na dfko 😉
none
3

2. EnaXnaY 31.03.2017, 12:13

Toto by si mala hodit na dfko 😉

31.03.2017, 17:38
Daj to tam ty, keď chceš. Podľa mňa sú to stratené prípady 😉
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 68 477 B generated in : 0.281 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 583 223 x unique displays : 2 529 143 x ip address : 18.207.129.175

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 3, donaters clicked me on ads 0,30 € (5 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated