move to top

Sump

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Samoštúdium

entries
19
shows
782
uniques
176
theme was created 16.01.2021 by Dušan
3

1. Dušan 16.01.2021, 12:43

Ahoj Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT. Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu. A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dob...

17.01.2021, 12:58
Ahoj
Tak hlásim sa opať so zmenou konkrétného vzdelávania a to s jeho (na)časovaním. Doteraz Som robil týždňové predmety a musím to pomeniť. Narušiteľom bola fyzika a celkovo mi (ne)sedela jej výučba. Preto Som zmenil dobu študovania predmetov a to následovne:

IT - kurzy - po troch dňoch

(e)Knihy - jedná celá kniha

(audio)Knihy - jedna celá (audio)Kniha

Matematika, fyzika a chémia po jednom dni

Jazyk - dva dni

Zatiaľ to (ne)mám otestované a (naj)vačší (od)fajč má jazyk. Ten Som robil len jeden krát a vôbec Som sa (ne)dostal k prvej lekcii. Dnes mám naplánovaný práve tento jazyk, ale radšej ho preskočím a idem na C#.

Ono je to ako s RAM a ROM pamäťou, kde jedna je prepisovateľná a tá druhá fixná, pevná. Keď sme chodili do školy, tam človek (ne)mal možnosť si meniť spôsoby a časy študovania predmetov, boli fixné a basta fidli. Jelikož tu Som učiteľom a zároveň žiakom, si štúdium robím po svojom, čo má aj (ne)výhodu, že keď už musím na silu, či naháňam čas, tak ho prejdem narýchlo ako fyziku, či HTML, alebo v podobe jazyka ho po tichu (od)fajčím. (Ne)mám ako keby nad sebou "Kata, Kazateľa, Veľkého Sudcu".

Želám vám a prajem veľa voľného času na seba a veľa trpezlivosti s rozvíjaním svojej inteligencie.

S pozdravom Dušan.

link

as response to :
1
16.01.2021, 12:43
Ahoj
Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT.

Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu.

A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dobrom, tak potom po zlom. A tím zlom je memorovanie. Toto memorovanie sa mi osvečilo v Batch príkazoch. Hneď ako som si ich vštiepil do hlavy, Som vedel (na)programovať všetky naštudované programy.

A preto s fyzikou bude dobre, keď to urobím aj s ňou. Čiže ak nie na prví raz, tak mechanicky a to memorovaním. Keď sa tak zamyslím, (ne)mám v hlave žiadne príklady, či slovné úlohy, teda (ne)mám sa o čo oprieť.

Tak ako Laci Strike na svojich video prednáškach (ne)ustále mele za sebou "trénovať, trénovať, trénovať!" Tak milí čitatelia tohto príspevku, želám a prajem vám veľa radostných chvíl v rozvíjaní svojej inteligencie a veľa trpezlivosti.

S pozdravom Dušan.

link

newest entries : 

created by dzI/Osize : 83 407 Bgenerated in : 0.071 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 6 983 224 xunique displays : 948 719 xip address : 54.236.62.49

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and from ads...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...