for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Discussion Forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

Putinov prejav v Petrohrade v skratke

entries
1
shows
196
uniques
78
theme was created 20.6.2022 17:48 by Kasafran
1
20.06.2022, 17:48
Putinov prejav v Petrohrade v skratke:

Nový svetový poriadok
Éra unipolárneho sveta sa skončila. Zmeny v geopolitike sa stali zásadnými, rozhodujúcimi a nezvratnými; časy turbulentných zmien nemožno ignorovať.
Pravidlá Nového svetového poriadku budú určovať silné, suverénne národy – nie niekto, kto bude viesť cestu. Rusko vstupuje do nadchádzajúcej éry ako silná, suverénna krajina. Len suverénne krajiny môžu počítať so suverénnou budúcnosťou. Sme silní ľudia a rovnako ako naši predkovia sme pripravení na každú výzvu.
Naši západní partneri zámerne podkopali medzinárodné základy v mene svojich geopolitických ilúzií. USA, ktoré sa vyhlásili za víťazné v studenej vojne, sa vyhlásili za „dedičov Boha na zemi“ a ich záujmy za „sväté“.

Sankcie
Sankcie proti Rusku sú šialené a nepremyslené, ich cieľom bolo zaskočiť ruskú ekonomiku, čo sa nepodarilo. Inflácia v Rusku naďalej klesá a ekonomický rast sa stabilizuje.
Ruský rozpočet sa uzavrie v roku 2022 s prebytkom 3 biliónov RUB. Priame straty zo sankčnej horúčky dosahujú len v EÚ 400 miliárd dolárov.
Európski lídri potajomky diskutujú o znepokojujúcej perspektíve, že by sankcie mohli byť uvalené nielen na Rusko, ale aj na „nežiaducich“ členov EÚ.
EÚ v dôsledku sankcií proti Rusku stratí na ďalšie roky konkurencieschopnosť a tempo rastu tamojšej ekonomiky sa zníži. Rastúce ceny a problémy v energetickom sektore sú výsledkom nesprávnej politiky USA a EÚ.
Každý, kto bude pokračovať v spolupráci s Ruskom, bude pod tlakom štátov a Európy. Prichádzajú priame hrozby a napriek tomu s nami drvivá väčšina svetovej populácie spolupracuje.

Globalizmus a svetová ekonomika
Úloha Ameriky sa dramaticky zmenila: z vývozcu potravín na dovozcu. Zhruba povedané, tlačia peniaze a potom smerujú toky surovín k sebe. Význam imaginárnych hodnôt klesá, význam skutočných hodnôt stúpa. Proces premeny globálnych rezerv sa začne v najbližších rokoch. Tento proces podnieti globálnu dolárovú infláciu.
Západ vysáva tovar z najchudobnejších krajín a necháva len zvyšky. Rusko zvýši dodávky potravín do Afriky a na Blízky východ, aby predišlo hladomoru.
Nechceme, aby ľudia v iných krajinách hladovali. Život prinúti mnohých európskych partnerov vrátiť sa na ruský trh a Rusko im v tom nebude brániť.
Ekonomické problémy nespôsobilo Rusko. Situácia sa varí už roky, živená krátkozrakou fiškálnou a dovoznou politikou Západu.

Vojny na Ukrajine
Rozhodnutie o špeciálnej operácii bolo vynútené – rastúcimi rizikami a hrozbami pre nás. Všetky úlohy špeciálnej operácie budú splnené, zárukou toho je odvaha našich vojakov, konsolidácia spoločnosti a hlboké pochopenie správnosti.
Boj je vždy tragédia. Je to vynútené opatrenie, boli sme prinútení k tejto línii. Dokonca sme na Kube demontovali naše vojenské základne, to už nikto nechce vidieť.
Musíte žiť podľa medzinárodného práva, nie podľa nejakého vymysleného pravidla. Podľa Charty OSN malo Rusko plné právo uznať nezávislosť republík Donbasu a následne im poskytnúť vojenskú pomoc.

Sociálne a hodnotové
Chcel by som osloviť veľkých podnikateľov a manažérov: Úspech, dôstojnosť a sebaúcta prídu len vtedy, keď svoju budúcnosť, budúcnosť svojich rodín a svojich detí spojíte so svojou otčinou! Domov je najbezpečnejšie miesto. Budúcnosťou Ruska je rodina s dvoma, tromi a viac deťmi. Tí, ktorí nespájajú svoj život so svojou krajinou, by sa mali hanbiť.
Dôchodky sa vždy zvyšujú viac ako inflácia a minimálne mzdy sa tiež zvyšujú o ďalších 10 percent.

Hospodárstvo národné
Naším makroekonomickým cieľom je 4% inflácia. Niektoré rezervné meny dnes páchajú samovraždu. Základný princíp Ruskej federácie míňať len to, čo zarobíte, zostáva v platnosti. Nikto to nezrušil.
Nie je potrebné vyrábať čokoľvek a všetko, ale je dôležité vedieť vyrábať kritické produkty. Výrobcovia v priemyselnom sektore by mali mať možnosť získať úver s ročnou úrokovou sadzbou maximálne 7 % na obdobie až desiatich rokov. Zavádzame aj „Priemyselné hypotéky“: Ide o dlhodobé zvýhodnené pôžičky s ročnou úrokovou sadzbou 5 percent na vybudovanie výrobných zariadení.
Je lepšie investovať na domácom trhu a úrady zabezpečia bezpečnosť týchto investícií.
Štát nesmie zasahovať do rozvoja ekonomiky. Firemné kontroly sa vykonávajú len vtedy, keď ide o bezpečnosť ľudí.
Uvoľňujú sa mnohé ustanovenia o trestnom stíhaní za zločin bielych golierov, spoločnosti nesmú byť nútené zatvárať sa prostredníctvom štátnej represie.
consents: Boris
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 64 223 B generated in : 0.301 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 22 086 422 x unique displays : 2 539 409 x ip address : 3.238.174.191

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 4, donaters clicked me on ads 1,72 € (16 clicks), for today 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated