for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Discussion Forum

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  other  /  theme

Ako predzvesť prechodu na digitálnu menu Izrael obmedzuje používanie hotovosti

entries
2
shows
133
uniques
53
theme was created 4.8.2022 17:29 by Kasafran
1
04.08.2022, 17:29
Ako predzvesť prechodu na digitálnu menu Izrael obmedzuje používanie hotovosti
Yudi Sherman
28/07/2022

Izraelská vláda si kladie za cieľ „zmeniť spotrebiteľské návyky verejnosti“ a dosiahnuť „úplné nahradenie používania hotovosti“.
Z tohto dôvodu zaviedla nové obmedzenia pre hotovostné transakcie, ktoré nadobudnú účinnosť 1. augusta 2022, čím sa pre komerčné platby zníži limit z 11 000 NIS (3 200 USD/EUR) na 6 000 NIS (1 745 USD/EUR).
Medzi fyzickými osobami sa limit hotovostných transakcií znižuje z 50 000 NIS (14 545 USD/EUR) na 15 000 NIS (4 360 USD/EUR). Zákon sa vzťahuje aj na peňažné ekvivalenty.
Izraelský občan, ktorý si zakúpi produkt alebo službu, ktorá stojí viac ako 1 745 USD/EUR, môže zaplatiť až 1 745 USD/EUR alebo 10% z ceny v hotovosti, podľa toho, ktorá hodnota je nižšia.
Podnik musí platbu zaevidovať a zaznamenať, koľko bolo zaplatené v hotovosti.
Podobne transakciu medzi jednotlivcami je možné zaplatiť v hotovosti až do výšky 4 360 USD/EUR alebo 10% z ceny, podľa toho, ktorá hodnota je nižšia.
Prísne tresty za obchádzanie zákona
Občania, ktorí si kúpia vec alebo službu, ktorá je drahšia ako stanovený limit a obídu zákon tým, že zaplatia viac ako jednu hotovostnú platbu, každú nižšiu, ako je limit, môžu dostať trest odňatia slobody až na tri roky.
Podľa Globes sa zákon okrem malých prenajímateľov a nábytkárskych firiem dotkne najmä robotníckej triedy a živnostníkov, ako sú remeselníci, inštalatéri a elektrikári.
Previnilcom bude uložená pokuta vo výške 10% až 30% z transakcie, v závislosti od výšky platby a jej povahy.
Obmedzenia budú aj na držbu hotovosti doma
Štát tiež pracuje na legislatíve, ktorá obmedzí množstvo hotovosti, ktorú si môžu súkromní občania ponechať doma. Strop by bol stanovený na 200 000 NIS (58 185 USD/EUR), a to aj v cudzej mene.
Podozrenie z porušenia tohto obmedzenia by bolo dôvodom na vydanie príkazu na domovú prehliadku.
Ale aj keď občan vlastní menej ako 58 185 dolárov/eur, stále je povinný to nahlásiť izraelskému daňovému úradu a vysvetliť zdroj finančných prostriedkov.
Občania by si mohli doma ponechať až 50 000 NIS (14 545 USD/EUR) v hotovosti bez toho, aby to museli nahlásiť.
Skutočné motívy za obmedzeniami hotovosti
Hoci štát Izrael uvádza ako odôvodnenie týchto zákonov pranie špinavých peňazí a daňové úniky, nie sú to jediné faktory.
Cieľom vlády je tiež kontrolovať, ako občania míňajú svoje peniaze, a nakoniec úplne vyradiť hotovosť a umožniť iba digitálne platby.
„Zákon o znížení používania hotovosti bol navrhnutý tak, aby zmenil spotrebiteľské návyky verejnosti a podporil prechod na digitálne spôsoby platby s cieľom takmer úplne nahradiť používanie hotovosti v budúcnosti,“ uvádza Globes.
Izraelská globalistická vláda pracuje v súlade so Svetovým ekonomickým fórom (WEF), ktorého Agenda 2030 je založená na kombinácii „digitálneho ID (občianskeho preukazu), digitálnych platieb a zhromažďovania údajov“.
Ekonómka Dr. Pippa Malmgrenová, ktorá je jedným z „globálnych lídrov zajtrajška“ odchovaných Svetovým ekonomickým fórom (WEF) Klausa Schwwaba, načrtla „Nový svetový poriadok“ na summite svetovej vlády v marci.
„To, čo je základom svetového poriadku, je vždy finančný systém,“ povedala Malmgrenová.
„A myslím si, že to, čo dnes vidíme vo svete, predstavuje začiatok dramatickej zmeny. A poviem to odvážne – opustíme tradičný systém peňazí a finančníctva a zavedieme úplne nový systém,“ dodala Malmgrenová s úsmevom.
Ďalej vysvetlila, že nový finančný systém bude digitálny:
„A to nové, nové finančníctvo, je to, čo nazývame ‚blockchain‘. Znamená to digitálne, znamená to mať takmer dokonalý záznam o každej jednej transakcii, ktorá sa udeje v ekonomike, čo nám poskytne oveľa väčší prehľad o tom, čo sa deje.“
Záver
Aké pre nás z toho plynie ponaučenie? Že hotovosť si musíme chrániť. Hotovosť nám totiž zaručuje právo na súkromie. Zrušením hotovosti by štát získal nad nami takmer absolútnu kontrolu.
Chrániť si hotovosť neznamená, že nesmiete nikde platiť kartou, ale že treba sa snažiť aspoň o čiastočné platenie hotovosťou, aby bol po nej dopyt. Inak banky začnú obmedzovať počty bankomatov a spracovanie hotovosti na pobočkách, čo sa už dnes aj čiastočne deje.
V supermarkete môžete platiť kartou, ale povedzte si, že napríklad v reštauráciách alebo kaviarňach budete vždy platiť len v hotovosti. Tam sa to aj viac hodí, lebo kartou sa zvyčajne ťažšie platí prepitné.
Ak by každý z nás minul v hotovosti len o 50 Eur mesačne viac, spolu to predstavuje milióny. Pri dostatočnom obehu hotovosti bude pre banky a vlády oveľa ťažšie sa jej zbaviť.

Súvisiace články
• Odpočítavanie kolapsu petrodolára začalo. No netešte sa, ide o zámerný plán
• Chazaria, Rothschildovci, Nový svetový poriadok, Ukrajina a zavádzanie agendy Nephilim
• Dolár umiera, dominovať bude rubeľ. Meny kryté komoditami nahradia meny nekryté ničím
• Kolaps je blízko: Európske krajiny zavádzajú prídelový systém na potraviny a palivá

Komentáre:

Žid sa hotovostných peňazí len tak nezbaví – to by prestal byť židom.
Áno, je doba veľkých huncútov; ale aj tá prehrmí (či rýchlo to sa ukáže).
*
A je toho ještě hodně, na co se můžete těšit – nic z toho není náhodné, vše je záměr. A nedostatek energie může znamenat 3-4denní prac. týden. Příděly pohonných hmot a potravin jsou reálnou možností. Umělě vyvolané sucho bude znamenat, že i voda bude na příděl. Omezení na 30km/h za hodinu ve městech budou znamenat obrovské zácpy a další zpoždění. Hodnota nemovitostí se určitě propadne. Nájemné prudce vzroste, protože majitelé nemovitostí se tváří v tvář represivní legislativě svých nemovitostí vzdají ( kto bude pečovat o údrbu).
*
Voľby – demokratické divadlo pre hlupákov- ty si myslíš, že voľby niečo vyriešia?
OK, sľúbia ti to čo chceš. Nesplnia.
napriek nesplneným sľubom a napriek otvorenej zlodejine – chráni ich systém - polícia, NAKA, prokuratúra, súdy, vojsko, tajné služby. Zopakujem: nesplnia sľuby. A čo ďalej?
Čo ďalej „potom“? A prečo nie pred tým? Než skončí toto volebné obdobie – musia pre výstrahu padať hlavy! Stále to vidíte v polohe reakcie /reaktívna psychológia klbka nervov/ – ale veď iniciatívu majú stále len oni! Kedy budeme mať iniciatívu MY?!
link
*
Dôležité zhrnutie:
,,,,demokracia nie je o slobode, ale iba o právach, ktoré sú limitované a ústavne meniteľné
,,,,sloboda je aj používanie tradičného platidla buď domácej meny, alebo medzinárodne uznanej univerzálnej meny ako usd, či euro a pod
,,,,neviem koľko ešte potrebujete dôkazov o tom, že tu na tejto planéte sa neoplatí žiť a tvoriť tu niečo hodnotné, lebo vždy to bude iba v rozpore s ideami elít a zbohatlíkov, ktorí si všetko privlastňujú a berú na seba práva rozhodovania, deľby a tvorby ako zákonníci
,,,,ľudské myslenie je ľahko nakaziteľné a ľahko upadá do otroctva temnoty
,,,,systém na vás neustále tlačí a tak vás núti sa uspokojiť s akoukoľvek zmenou a učí sa sebaklamu -čo je zásadný mylný postoj s následkami vedúcimi až ku strate pudu sebazáchovy a stáva sa tak z vás iba nemysliaci kus jednotka či číslo
,,,,pod tlakom mlynov temnoty je ťažké vzdorovať, ale nikto vám neprikázal, aby ste sa pod ne dobrovoľne postavili, lenže to vás k nim pritiahla zvedavosť a hlad po hľadaní a vyčerpaní možností života k jeho efektivite a prosperite, lenže je to nesprávna voľba sa takto k životu stavať
,,,,platidlo hotovosť je symbolom vašej neviazanosti a slobody tak ako môj vlastný názor a možnosť si vyberať z viacerých ponúk či volieb, čo dnes už máloktorého otráveného zamestnaného človeka napadne a už nepotrebuje možnosť voľby a výberu
,,,,politici a zákoníci sú v prvom rade podnikatelia a ziskuchtivci a oni už s malými obnosmi nefungujú, to čo stají málo a pre vás pomerne dosť -oni majú zadarmo
,,,,každý z politikov denne bohatne a to bez prirodzeného rizika, ktoré zažíva bežný občan volič daňovník ako dojná krava a účastník verejného dlhu
,,,,keď už bude kovid dokonalo v každom kúte tejto planéty-budú mať aj oni problém sa niekde bezpečne ukryť
,,,,ľudská ríša je o získavaní moci nad slabšími či hlúpejšími a deľba a postavenia moci tečie cez financie z parazitovania-čiže neľudského postoja k ostatku komunity
,,,,ľudské telo bolo stvorené k nedokonalosti a akýkoľvek zásah a zmena telu ešte uberie.
. . . .
Perfektne si zhodnotil dnešnú ťažkú situáciu občanov (koľkýkrát už?). Takže predpokladám, že dávno máš pripravený perfektný plán pre občanov ako von z tejto bezvýchodiskovej tyranie. Sem s ním, lebo z rečí sa …!
*
Globálni Idioti nakoniec stvorili v dnešných časoch to, čo otrokári každého druhu v priebehu dejín už viackrát urobili: Obnovujú model otrokárskych Ríší starého Babylonu a starého Ríma, ktorý v celosvetovom použití nie je nič iné ako prastará mŕtva a dnes znovu oživovaná Atlantída.
Aj koniec dnešnej Atlantídy bude ten istý ako v pradávnom praveku. Diskutovať s „atlantickými“ idiotmi o čomkoľvek je diskusia s katmi na popravisku…

link
2

1. Kasafran 04.08.2022, 17:29

Ako predzvesť prechodu na digitálnu menu Izrael obmedzuje používanie hotovosti Yudi Sherman 28/07/2022 Izraelská vláda si kladie za cieľ „zmeniť spotrebiteľské návyky verejnosti“ a dosiahnuť „úplné nahradenie používania hotovosti“. Z tohto dôvodu zaviedla nové obmedzenia pre hotovostné transakcie, ktoré nadobudnú účinnosť 1. augusta 2022, čím sa pre komerčné platby zníži limit z 11 000 NIS (3 200 USD/EUR) na 6 000 NIS (1 745 USD/EUR). Medzi fyzickými osobami sa limit hotovostných transakcií zni...

04.08.2022, 19:51
Že voľby niečo vyriešia? Potom sú komunisti hlupáci podľa autora témy, lebo sa pchajú do volieb.
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 73 624 B generated in : 0.295 s this site needs to use cookies, to work properly... themes displays : 21 497 466 x unique displays : 2 527 755 x ip address : 35.175.201.191

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 2, donaters clicked me on ads 2,57 € (22 clicks), for today 0,07 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated