none dzio.sk
new "Jerusalem"
sk
|
en
|
tT

Ďalšie fakty

dôležité údaje o dzI/Ovi a rôzne filozofické vsuvky čo vyšli z neho...

v2.05 13.04.2024 08:10
none
for correct function of this site, i need to use cookies...
Z mosta do prosta...
Od nepamäti ho volajú dzI/O. Ani len netuším, ktoré individuum ho takto po prvýkrát pomenovalo. Nie je ho možné jednoznačne zaradiť či zaškatuľkovať. Je maximálne komplikovaný aj jednoduchý a priamočiary zároveň. Je aký je a iný už zrejme nebude. Niekedy je "svätý" a niekedy zas najväčši hriešnik. Je sudcom i odsúdeným. Je liečiteľom a zároveň je liečeným. Je všetkým a je ničím. Je rebelom i poslušným dieťaťom. Je prach a na prach sa obráti. Je informácia. Túži po tom byť "nahý", je večne "hladný", v kuse by "fajčil" a čo ja viem čo ešte. Volajte ho jednoducho dzI/O. Nič iné ani nie je. Len a len dzI/O...
Keď sa narodil, do rodného listu mu napísali meno Maroš, ktoré je latinského pôvodu = maris (preklad: muž) a z múdrej knižky som vyčítala, že by mal byť láskavý a ochotný, že vraj vždy pomôže priateľom a že je verný a spoľahlivý. Nuž poviem to asi takto : never múdrym knižkám, predídeš tým mnohým sklamaniam. Tak ako každý človek, aj on mal v živote svetlé, svetlejšie, tmavšie i tmavé chvíľky, ktoré ovplyvnili to, akým spôsobom vplýval na svoje okolie. Tak ako iní ľudia, aj on prežil v živote mnoho potešenia, radosti, ale aj mnoho smútku, sklamania a utrpenia, ktoré ho vyformovali do súčasnej podoby. Tak ako každý človek, aj on urobil v živote mnoho pekných a dobrých vecí z ktorých sa tešil ale aj strašne veľa chýb, za ktoré už zaplatil, platí alebo ešte bude platiť. Tak ako každý človek, tak ani on zrejme nie je dokonalý a preto nie je vždy schopný splniť to čo sa od neho očakáva. Ak Ti to vadí a ak môžeš, odpusť mu prosím to, že je "len" človekom. Len málo ľudí ho oslovuje pravým menom. Dlho trpel kôli tomu, že jeho meno nebolo v kalendári, no predstav si to detstvo bez menín. Potom ho šupli k bratovi, takže teraz spolu chodia na bielom koni...
Vznikol v Trebišov-e, dlho predlho prebýval v srdci ďalekého Slovenského východu (v Košiciach). Neskôr sa usadil v poddunajskej nížine, konkrétne v Gabčíkove, keďže naši južní susedia nechceli postaviť nad mároš, tak musel prísť on... Neoficiálna verzia : bol tajným agentom vyslaným za účelom asi-milovania maďarskej väčšiny. To sa však celkovo nezdarilo pre polená, ktoré ako býva zvykom, život hádže človeku pod nohy, tak 12 rokov žil a pracoval v centrále našej krásnej slovenskej rodnej hrudy = v Bláve. Nakoniec sa vrátil do rodnej hrudy - Trebišova...
Nikdy nebol domáci kutil, to prezradím hneď na úvod, nikdy doma s náradím v ruke, neopravoval vodovod. Nikdy nemal pekné spomienky, na pílku ani kladivo, keď chcel doma zavesiť obraz, takmer mu išlo o život. Keď vezme do rúk nesmelo kliešte, na ten pohľad sa veľmi netešte, čo sa môže stať nevie sám ešte, preto od neho radšej preč bežte. Ďakujem mr.Lipa, sama by som to nevedela lepšie popísať.
Počas obdobia povinnej školskej dochádzky mu nadávali do filozofov. No vysvetlenie prosím. Tak sa teda na chvíľku zamyslime. Tebe azda stačí ak niekto niečo povie a nedokáže, nezdôvodní prečo je to tak? Stačí Ti, ak niekto uvedie fakty, skutočnosti a informácie a nepovie na základe čoho sú považované za správne a pravdivé? Kto môže povedať, že to čo je vo všeobecnosti považované za to pravé a pravdivé, má aj naozaj takúto kvalitu? Problém jednotlivých pohľadov, ktoré vnímajú realitu vytvára dojem že všetko je relatívne. A nám predsa ide o absolútno. Či? Pohľad každého jedného z nás je vysoko subjektívny a objektivizuje sa tým, že zoberieme do úvahy viac faktov, informácií, poznatkov, skúseností, možností, pohľadov atď. Úroveň chápania, poznania a vedomia človeka či ľudstva obmedzuje to, čo aktuálne považujeme za smerodatné a na čom sa vo všeobecnosti zhodne laická či akademická verejnosť, prípadne to čomu "momentálne" veríme. Nikto ale nepovedal, že máme všetky informácie potrebné k vytvoreniu celkového a konečného pohľadu na určitý problém či systém fungovania vecí. Za všetko len jeden príklad. Uvedom si, že taká zem už bola placka, bola aj stredom vesmíru a kde sme dnes? V slnečnej sústave? V galaxii? V 11tich rozmeroch? Kto vie. Veď uvidíme, ak neoslepneme.
Nemá rád násilie. Myslí si, že primárne by človek mal používať to, čo mu v hlave rastie (áno, slamu) na základe hudby, ktorú počuje z oblasti hrudníka (áno, house music ;)
Miluje smiech a dobrú náladu, veselosť a prirodzenú radosť. Väčšinou sa mu podľa toho aj darilo žiť, no potom sa ho známi pýtali, že na čom funguje. Ako sa hovorí: s úsmevom je život ľahší. Aj keď dôvody na úsmev sa niekedy ťažko hľadajú, je tomu aspoň podľa neho potrebné venovať maximálne úsilie. To sa rozhodne vypláca.
Keď raz bude veliký, bude riadiť parníky, resp. aspoň nejakú menšiu jachtu. Stať sa námorníkom je jedným z jeho najtajnejších ;) snov.
Jeho srdcové autíčko je Clio. Keby sa okolo Teba prehnal na 110tich koníkoch, vedel by si o čom rozpráva. Kto videl reklamu, vie o čom hovorí = gedappaaaaaaa ;)
Každý deň je z neho iná..., ehmmm muž.
Niekedy vedel hrať na zobcovú flautu, klarinet a saxofón, no to bolo už veľmi dávno. A taktiež mu vraveli, že má hudobný sluch - uvidíš v hviezdnej rote ;) Najnovším cieľom, ktorý si stanovil, je oprášiť zašlú slávu jeho divokej hudobnej minulosti, veď mažoretky by vedeli veľa rozprávať ;)
Rozhodol sa, že založí futuristicko-démonistickú ;) rapovú skupinu: Šaľeny kuň a jeho ešte viac splašený kovboj. Touto bude doslova ovládať masy ;) Tie budú šalieť. Stane sa celebritou a všetky puberťáčky sa budú doslova blázniť, keď ho čo i len v brave zbadajú ;)
Dlhú dobu (v Košiciach) býval v dome holubom. Pre ozrejmenie, niekedy tam bývali holuby, potom ich pochytal, uvaril polievku, zjedol a tak to zabral on. Počas tohto procesu došlo k negociačným rokovaniam s dotyčnými squatermi. To znamenalo, že sa musel naučiť ich reč ;) A teraz si tak občas hrkúta, že hrkú, hrkú ;)
Myslí si, že keď človek súdi veci podľa obalu, ochudobňuje sa o množstvo kvalitného obsahu. Ale tak je to každého slobodná voľba a obal vraj predáva. Rýchlo do tesca :)
"Smilniť" by sa malo len vtedy, ak je to z lásky. Aj keď, aj tak sa raz všetci stretneme v jednej posteli ;) Takže čo s tým? ;) No dilema :)
Je niečo po smrti ? Ťažko povedať. Človek by sa podľa neho mal správať k životu tak aby nezáležalo na tom čo bude po smrti. Či už skončíme v zemi alebo budeme pokračovať vo svojej púti ďalej. Snažiť sa neubližovať druhým, užívať si to tu čo najviac, učiť sa a hrať.
Podľa neho, tí ľudia, ktorí sa prejavujú a správajú k svojmu okoliu spôsobom ktorý je nám proti srsti, potrebujú od svojho okolia najviac lásky. Myslí si, že tá dokáže danému človeku pomôcť najviac. Môžu to byť totižto takí ľudia, ktorí lásku nikdy nepoznali alebo majú nejaký problém a podľa toho sa potom aj prejavujú. A ako možno očakávať, že lásku budú prejavovať ľudia, ktorí ju nikdy nepoznali alebo Tí, ktorí majú z nejakého dôvodu problém ju prejaviť? Tým, ktorí ju nepoznali by sme ju mali umožniť spoznať a to tak že im ju budeme dávať. Tým, ktorí majú nejaký problém zas pomôže najlepšie láska, pretože tá najúčinnejšie pomôže tomu človeku bojovať s problémom a prekonať ho. Teraz už len zvoliť tú správnu formu lásky ;) A ktorá jej tvár je v danom okamihu tá najlepšia? Nuž to je hlboká filozofická otázka ;)
Identifikoval v sebe veľký problém s vôľou. Nijakým spôsobom ju nevedel nájsť. Vraveli mu, nájdi semiačko a nechaj ju rásť. Tak sa pýtam. V ktorom záhradkárstve to predávajú? :)
Lenivosť bola niekedy jeho najobľúbenejšia vlastnosť ale momentálne už na ňu nemá čas. Takže teraz je ňou schizofrénia ;) Napr. dosť často sa v ňom zvyknú biť romantik s realistom a ešte ďalších minimálne tisíc osobností. No čo Ti mám povedať, tak ako snáď v každom človeku. Nevadí, je dobojované -> ostal už len dzI/O ;)
Občas zvykol rozprávať v hádankách, obrazoch a miluje dvojzmysly. Niekedy ani sám nevie čo ako myslel. Na to prichádza až neskôr hlbkovou analýzou a nekonečným rozmýšľaním. Ver mu je nechutné ak človek kôli tomu ani spať nemôže. Prišiel však na to že najlepšie sa veci vysvetľujú na jednoduchom príklade ktorému je schopné porozumieť i malé dieťa.
Uvedomil si že mnoho nedorozumení vzniká nepochopením pohľadu toho druhého. Je ťažké ba až nemožné posúdiť o čom daný človek hovorí ak s danou vecou nemáme skúsenosť. Ešte horšie je to v prípade ak naša skúsenosť nezodpovedá skúsenosti toho iného človeka. A to sa stáva často. Potom nastáva konflikt kde si zúčastnené strany obhajujú svoje pohľady. Preto by mala byť priorita sústrediť sa na vyjasnenie svojich pohľadov (definícií) toho o čom hovoríme ešte pred tým ako sa začne niečo riešiť. Veľmi dôležité je vedieť rozlíšiť čo je predsudok a čo fakt. To sa musíme naučiť v prvom rade.
Boli časy, keď miloval blížného svojho viac ako seba samého, zanedbával tým však sám seba. Popracoval na sebe a naučil sa myslieť aj na seba a na svoje potreby, túžby, sny a ciele. Lebo aj to je dôležité a teraz hľadá rovnováhu medzi tým ako miluje seba a okolie.
Podľa neho nie je najštastnejšie spoliehať sa na šťastie. Skôr by sme sa mali spoliehať na samého seba, svoje schopnosti a talenty, pretože šťastie je ako športka. Veriť síce môžeme, ale pravdepodobnosť výhry je mizivá, pretože je to kolektívna hra v ktorej je mnoho hráčov a každý verí a dúfa že vyhrá. Na druhej strane, ak človek vie čo chce, verí sám sebe a dostatočne sa snaží, cesta ako dosiahnuť úspech a naplniť životné ciele by sa vždy mala dať nájsť. Nevravím že cesta je jednoduchá ale o čom by to bolo? Bez námahy? Bez pohnutia? Kto by si potom vážil dosiahnutého cieľa a tešil sa z toho že ho dosiahol? Úspech ide ruka v ruke s emocionálnym naplnením samého seba a s každým naplnením prichádza aj šťastie.
Verí, že v každom človeku sa nachádzajú pozitívne i negatívne vlastnosti a záleží na každom jednom z nás, ktorým dávame prednosť.
Veľká väčšina ľudí, ktorých doteraz poznal (vrátane seba) nosia masku. Zdajú sa byť komplikovaní, pretože dokonale skrývajú to (niekedy o tom ani nevedia), čo v nich skutočne je. "Svojej masky som sa dnes 20.8.2006 úspešne zbavil". Toto si už povedal toľkokrát a každý deň ho život prekvapuje niečím novým. "Dnes 22.8.2006 som pochopil všetko, čo som pochopiť mohol". "A dnes 23.8.2006, už to zas nie je pravda". Chápeš, čo tým chce povedať? Človek musí bojovať celý život s temnou stránkou sily ;) Obi Van Kenobi či majster Jóda by Ti vedeli rozprávať o tom, ako dlho hučali do mladého Luka Skywalkera, aby konečne prestal robiť hovadiny a dospel.
Všetci ste čmeliaky, len on je vrtuľové, motorové, práškovacie lietadlo ;) bzuuuuum.
Kto je bez viny, nech do neho hodí kameňom. OUCH, nevravela som, že do čela, do jednej z dvoch najpodstatnejších miest na jeho tele ;) No hádaj, o ktorý ďalší "orgán" by v živote nechcel prísť? ;)
Vždy bojoval proti spoločenským pravidlám, konvenciám a zvykom, no už na to nemá dôvod. Možno si uvedomil, že by mohli mať aj nejaký ten význam, za určitých predpokladov. Len konkretizovať sa to ešte neodváži. Chce to riadnu analýzu teda ;)
Určoval módne trendy. Už pred pár rokmi chodil v ošarpaných, špinavých a otrhaných rifliach. Všetci na neho pozerali ako na blázna. Každý sa mu čudoval a hľa, pozri sa na dnešnú módu. Teraz v takých chodia všetci a nevidia v tom problém :) Ľudia ešte zaplatia aj veľké praxy za to aby vyzerali ako keby prišli z kameňolomu ;) Teraz sa snaží pochopiť zmysel (algoritmus) vkusu a toho ako sa pekne obliecť tak aby nevzbudzoval pohoršenie, ba dokonca naopak = vyzeral slušne.
Robí rôzne sociologické a psychologické výskumy pre súkromné účely (cesty do ľudskej duše a mysle). Robí to verejne :) Snaží sa totiž pochopiť myslenie človeka (a teda aj ženy). Myslíš, že bojuje s veternými mlynmi? Zborové ÁNO! ;)
Tak ako každý iný človek, aj on je analytikom. V momente keď sa uvedomil a zistil svoj potenciál, rozhodol sa stať psycho-analytikom. Snaží sa vidieť do ľudí a vecí a povedzme že sa mu to celkom aj darí. Vidí mnoho vecí, mnoho pozitívnych ale aj také ktoré sa mu nepáčia. Hľadá vzory, podobnosti a vzorce správania. Hľadá, skúma a pozoruje. Niekedy spája a niekedy rozdeľuje. Niekedy sa pýta a niekedy odpovedá. Hľadá súvislosti až mu z toho niekedy prepína keď príde na niečo svetaborné. No a potom to zvykne riadne dlho predýchavať.
Snážil sa zachovávať chladnú hlavu a neutrálny postoj. Teda až na momenty keď bol zamilovaný, vtedy sa vznášal a strácal pojem o realite, no to sa mu už podarilo odstrániť. Bohužiaľ, dnes 21.8.2006 si uvedomil, že ten dovetok bol sebaklam. Ale to nie je podstatné. Podstatné je, že to ani nechce odstraňovať, keďže mu nepripadá nič zlé na tom ak, sa človek vznáša, keď je mu dobre. Čo má potom robiť, keď je mu zle? No zakopať sa pod zem ;) Aby tým neovplyvňoval ostatných a neprenášal na nevinných svoju zlobu :)
Má rád na ľuďoch ak sa snažia uvažovať objektívne, myslieť nadčasovo, posudzovať situácie z dlhodobého hľadiska, pristupovať k životu s nadhľadom. Je to nadľudská úloha a väčšinou sa to ani nedá, keďže každý človek a jeho videnie a chápanie sveta je ovplyvnené jeho vedomím, podvedomím, nevedomím, poznaním, vierou a ktovie čím ešte. No ale snažiť sa môže, či? Za skúšku nič nedá :)
Je presvedčený o tom, že veľmi veľký úžitok mu priniesli všetky i tie negatívne veci čo sa mu v živote prihodili. Nie pre to, že by bol nejaký sado-maso ;) Ale preto, že ak človek chce, má chuť, silu, či vôľu aby sa zamyslel, poučil, aby sa uvedomil, tak práve z takýchto negatívnych skúseností sa dá získať najviac. A ak sa človek naučí čerpať z nich, stáva sa odolnejší a to spôsobí, že jednak v budúcnosti dokáže problémy prekonávať ľahšie a na druhej strane sa vyvíja a rastie ako osobnosť. Na tretej strane. Ak by človek bol iba šťastný (ak by bol iba v pozitívnom sektore) možno by ani nespoznal, že sa v ňom nachádza. Keby nepoznal aj tienistú stránku života, dokázal by sa tešiť z tých svetlých okamihov? A kto vie = takýto jednotvárny život by bol možno až príliš nudný. Život je boj a hovorí sa : Čo ťa "nezabije", to ťa posilní (samozrejme ak chceš) a to je to co tím chtěl básník říci ;)
Pozná človeka, ktorý tvrdí že nemá šťastie na šťastie. Tento životný paradox je na zamyslenie.
V mladosti trpel kleptomániou, no po odbornom a skoro vôbec nie násilnom zásahu rodičov sa to upravilo. Ešte že vtedy neexistovala linka dôvery. Mohol byť sirotou ;) Ale teraz s odstupom času je im za to vďačný. Ďakuje, ďakuje, ďakuje, režisérovi, zvukárovi, scenáristovi, hercom, celému štábu a samozrejme aj divákom ;)
Podľa najnovších zistení je perfekcionistom trpiacim chorobou s názvom prokrastinácia a zvyknú mu nadávať aj do workoholikov. Nuž uvedomil si že nič netreba preháňať a život nie je len o práci. Práca by nás mala napĺňať, baviť a samozrejme by mala byť prostriedkom, ktorý nám pomôže prežiť a niečo aj užiť.
Je zástancom teórie organizovaného chaosu a bol veľkým stúpencom murphyho zákonov. Ich platnosť dokazoval v každom okamihu. Už však opustil uctievanie Murphyho. Bol to jednoznačne vtipálek a záškodník. Takmer všetko má svoju logiku a niečo je možno aj za tým, nad nami, pod nami, vedľa nás a v nás.
Plánuje vytvoriť a neskôr aj vydať básnickú zbierku #Romantika so životom. V budúcnosti by rád popracoval aj na knihe o svojich zážitkoch, videní sveta a nesmrteľnosti chrobáka ;) Konečne (snáď) totiž v sebe našiel schopnosť nájsť správne slová na vyjadrenie toho, čo chce povedať takým spôsobom, aby tomu okolie rozumelo. No jedine že by nie ;) Celé to môže skončiť aj fiaskom. Vždy sú minimálne 2 možnosti ;) A to si uvedom, že básničky z celej duše neznášal. Vždy trpel, keď musel napísať úvahu či školskú prácu zo slovenčiny. Človek sa jednoducho vyvíja každým okamihom, teda za predpokladu, že to sám chce. Okoliu, ktoré sa snaží násilným spôsobom (verbálnym či neverbálnym) vynútiť zmenu osobnosti daného človeka, sa to väčšinou nedarí bo každý má svoju hlavu. Dokonca si myslí, že to môže vyvolať opačný efekt. Okolie môže maximálne prispieť k uvedomeniu sa a sebareflexii, ale podnet na zmenu musí prísť od neho samého ;) Aj tak : najväčší dosah ktorý človek má je na seba samého. Nechcite teda aby sa zmenil svet. V prvom rade sa snažte zmeniť sám. Jednak sa zmení svet (teda pohľad na neho) a jednak uvidíte cestu ako pomôcť ostatným ;)
U ľudí si veľmi váži, ak v nich nájde aspoň štipku inteligencie a zdravého sedliackeho rozumu. Ak tam je aj logické myslenie, to až vyteká od radosti. Ináč tento poznáš? Optimista verí že bude dobre, pesimista sa obáva, že by to mohla byť pravda :-D A ináč: Pesimista vidí tmu v tuneli, optimista vidí svetlo na konci tunela, realista už vidí vlak a rušňovodič vidí troch debilov na koľajniciach ;)
Niekedy hľadal všetky zlé vlastnosti, ktoré sa v ňom nachádzali a ktoré sa mu na ňom akosi hnusili. Pokúšal sa s tým aj niečo spraviť. Lebo si akosi vsugeroval, že je to dôležité. Len nie je to také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. A aj keď má minimálne milión chýb (teda o ktorých vie, tých o ktorých nevie je ešte oveľa viac) a rozhodol sa, že sa stane lepším človekom, teraz už vie, že sa mu to nikdy nepodarí. Ale tak aj snaha sa cení no nie? Má na to celý zvyšok svojho života. A hoci by sa mu podarilo zmeniť na sebe čo i len jednu negatívnu vlastnosť, bude šťastný, lebo dosiahol, čo si kedysi dávno zaumienil ;)
Niekedy ho ľudia pokladali za optimistu-extrémistu. Bol ten, ktorý videl pohár radšej poloplný ako poloprázdny, pretože optimizmus nenapomáhal len jemu, ale pôsobil aj na jeho okolie a možno nebadateľným ale pre neho podstatným spôsobom ho formoval a ovplyvňoval. Verí tomu, že každý by chcel vidieť svetlé zajtrajšky. My ľudia väčšinou chceme to dobré aj keď navonok sa môžeme tváriť ináč a hovoríme a konáme opak toho čo si myslíme alebo chceme. Nuž je to tak. Zákony sú zákony. Ale tak zákony sú tu predsa na to, aby sa porušovali, no nie? ;) Mali by sme preto v živote venovať maximálne úsilie tomu, aby sme sa učili ako byť šťastnými, ako preukazovať radosť, ako prejavovať lásku, ako zahadzovať prehnané starosti a iné užitočné veci. Veď snáď na to sme tu. Či?
Možno (ale je to vysoko nepravdepodobné ;) sa raz stane potulným kazateľom a bude ľuďom ukazovať správnu cestu, čiže tú jeho. Podľa mňa na ňu nikoho nezláka, ale prinajmenšom sa na ňom ľudia pobavia ;) Ale vieš ako to, po smiechu býva plač ;) Takže počase ľudkovia pochopia Jeho posolstvo a peniažky za zásluhy spadnú z neba ;) Teší sa na to ako sa bude živiť bylinkami, "korienkami", "bobuľami" a "hubami", či inými "lesnými plodmi" ;)
Verí že mládež je nositeľkou rána, a preto ju treba od malička formovať, aby nezdiveli tak ako je to možné vidieť na každom kroku. Veď si zober čo z neho vyrástlo ;)
Ak si pozrieš ľubovoľnú titulku novín, televízných správ, správ z rádia, či len rozhovor ľudí, akýchkoľvek informácií, ktoré prijímaš, nájdeš určitú podobnosť (vzor), ktorý sa tam neustále, všade a stále opakuje. Podľa neho je to negativizmus. Nemyslíš že už toho bolo dosť? A naozaj máme veriť tomu, že ľudia chcú takéto negatívne správy? Že pozitívne správy by uberali zo sledovanosti? Nuž on ani ja tomu veľmi nechápeme.
Základnym pochopením mnohých problémov v akýchkoľvek diskusiách či treniciach je problém individuálneho pohľadu každého jedného z nás na diskutovanú otázku. Každý človek má svoju vlastnú jedinečnú cestu, ktorá ho doviedla k tomuto časovému okamihu. V tom sú zahrnuté jeho zážitky, skúsenosti, vedomosti, predsudky, atď. Z čoho vyplýva to, čo je schopný vidieť, chápať a v čo je schopný veriť. Ide o to, že ak človek nie je ochotný rozširovať svoje obzory a striktne vidí a presadzuje len to čo chce vidieť on, je to dosť veľký problém. Človek by mal byť v prvom rade otvorený novým nápadom, myšlienkam, či pohľadom iných ľudí. Nie preto aby ich od slova do slova prijímal ale aby ich dokázal zvažovať, uvažovať nad nimi a tak si upravoval svoju mozajku. Ak niekomu hodíš kúsok puzzle, ktorý proste do jeho skladačky nezapadá, bude sa tomu zubami nechtami brániť. Sú ľudia, ktorí tak nekonečne dokážu brániť svoju pevnosť, že si postavia vodné priekopy, katapulty a používajú rôzne zbrane len aby sa ten ich postoj, ich pohľad a ich hrad nezbúral. Ale to je prirodzené, nikto nechce aby niekto zasahoval do jeho "sveta". Aby mu ho ničil, nabúraval systém istôt a to na čom je jeho svet založený. Toto platí pre každého jedného z nás. Preto len ťažko vysvetlíš niekomu kto nešiel po tvojej ceste ( a žiaden ďalší takýto nie je - len ty sám ), k čomu všetkému si na tej ceste došiel. Aj keby to bol najsvetabornejší zážitok či poznanie ktoré sa dá zažiť. Však hovorí sa, že neexistuje zlyhanie :) Len nedostatočná snaha :) Takže čo s tým? Málo sa snažíme? :)
Jeho Otec a Mama mu povedali mnoho vecí. Celkom sranda je, že ich opakovali dovtedy, kým mu ich nevbili do hlavy a teraz, kade chodí, tade ich za nimi opakuje. Jablko proste nepadlo ďaleko od stromu. Názorná ukážka: Kto neslucha otca, matku, ten upadne do úpadku ;)
Predstav si aké hrozné je stratiť milovaného človeka. On v priebehu jednej noci stratil dvoch. Toho prvého v živote nevidel a už ho ani neuvidí. Nikdy ho nepoznal a ani na to nebude mať príležitosť. Toho druhého poznal viac, ale z nejakého dôvodu nebol pre ňu tým jediným, pravým a už navždy. Ver mi, dosť výrazne to s ním pohlo. Vynadal Bohu. Vyzdvihol jeho nemiestny zmysel pre humor a iróniu. Ja viem krivdil mu, no ale to tak, keď sa človek naserie, vždy si to odnesú tí nevinní. Čo to poplakal a posmútil. 3 dni chodil v čiernom, aby vzdal úctu tým výnimočným osobám. Aby prejavil svoje pocity, nesúhlas, ba až hnev nad takýmto postupom. Je prosto citlivá dušička ;) Nuž čo už. Život ide a pôjde ďalej, a to aj za predpokladu, že z neba budú traktory padať ;)
Keď sa ti nič nedarí, keď ti už nič nejde, sadni si na krajnicu, ono ťa to prejde ;)
HĽADÁ TO, ČO JE V ĽUĎOCH, ABY ODHALIL ČI SA TO NESKRÝVA I V ŇOM ! LEBO VEĎ ČO AK ;)
BÝVAL TÝM, KTORÝ MAL VŠETKO A ZÁROVEŇ MAL NIČ. TAK JE TO NAJSAMLEPŠIE, BO BOHATÝM SI A NIKTO ŤA NEOKRADNE, SÁM MU TO DÁŠ ;)
ČÍM VIAC TOHO POZNAL, TÝM MENEJ TOHO CHÁPAL. PRÍLIŠ SA SNAŽIL O POCHOPENIE VECÍ, KTORÉ SA NEDALI POCHOPIŤ. ČO BOLO, BOLO. JEDNÉHO DŇA SI POVEDAL: DOSŤ!. A VŠETKO SA MU ZRAZU VYJASNILO. ASPOŇ NA CHVÍĽU ;)
NENI SRANDA PIC, KEDZ CI NECHUCI ;)
AT LAST BUT NOT LEAST : Myslím, že je dôležité raz začas vyniesť smeti svojej domácej ;)
Keď si došiel až sem, môžeš sa rozhodnúť čo ďalej...
  • môžeš ísť na základnú stránku...
  • môžeš ísť o úroveň vyššie...
  • môžeš dzI/Ovi napísať...
  • môžeš diskutovať s dzI/Om...
  • môžeš dzia podporiť...
  • ak sa ti informácia páči, môžeš si objednať knihu dzI/Ových myšlienok v knižnej podobe, kontaktuj ho e-mailom...
 

Your comment

Title
Comment
9 + 3 =
xxx
size 269 987 B
generated in 0.08066 s
created by dzI/O 2015 - 2024
this site needs to use cookies to work properly...
displayed 742 x
all 2 076 240 x
ip 3.238.112.198

support

page has income only from voluntary donaters
for month 2024 / 5, was on ads clicked 4,22 € (18 clicks), thanks...
please, support the creator
by account transfer:
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by paypal:
by viamo:
none
by donater:
by mail:
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated:
online users (1)
madzi @ facebook
madzi @ facebook
lipka @ facebook
lipka @ facebook
pomoc @ facebook
pomoc @ facebook
zmysel @ facebook
zmysel @ facebook
kniha života @ facebook
kniha života @ facebook
documentor @ facebook
documentor @ facebook
univerozum @ facebook
univerozum @ facebook
share
statistics
TOPlist TOPlist TOPlist