for correct function of this site, i need to use cookies...
move to top
none

Žumpa

new "Jerusalem"

sk | en | aA
if you want to discuss, you must... registrater
if you had lost your password... reset password

information of the day :

you are here : 

main page  /  politics  /  theme

UKRAJINA NEBEZPEČNE HNEDNE

entries
2
shows
134
uniques
56
theme was created 14.8.2022 13:59 by Kasafran
1
14.08.2022, 13:59
UKRAJINA NEBEZPEČNE HNEDNE - TRI ŠTVRTINY NÁRODA SYMPATIZUJE S BANDEROM!

Definitívne padol mýtus, že fašizmus na Ukrajine je nejaký okrajový fenomén. Podľa aktuálneho prieskumu drvivá väčšina Ukrajincov sympatizuje s banderovcami.

1. Toto sú presné čísla. 81% Ukrajincov sympatizuje s banderovskou organizáciou OUN-UPA, ktorá počas druhej svetovej vojny zmasakrovala 90 tisíc Poliakov, Židov aj Slovákov.

2. Vo Volyni upaľovali zaživa, párali bruchá, hádzali bábätká o steny. Krutosť banderovcov šokovala aj nemeckých nacistov.

3. Ich ideový vodca Stepan Bandera bol terorista, ktorý vraždil poľských či ruských politikov. Hlásil sa k fašistickým myšlienkam a bol kovaný antisemita.

4. Podľa aktuálneho prieskumu z mája 2022 Banderu pozitívne vníma 74% ukrajinských občanov. To je pľuvanec do tváre všetkých obetí fašizmu.

5. Takmer dvojnásobný nárast popularity zaznamenal aj Simon Petliura, ktorý bol počas občianskej vojny v rokoch 1918-1921 spoluzodpovedný za obrovské pogromy na Ukrajine, v ktorých zomrelo desiatky tisíc Židov.

6. Naozaj chce ešte niekto hovoriť, že fašizmus je na Ukrajine okrajový jav? Zelenskyj otvorene hovorí, že to, že je Bandera hrdina pre množstvo Ukrajincov, je vraj cool.

7. Viete si predstaviť, že by toto povedal nejaký politik na Slovensku o Vojtechovi Tukovi či Šaňovi Machovi? Rovno by ho zavreli do väzenia. Prečo to tolerujeme v prípade Ukrajincov?

8. Ide o otvorenú podporu fašizmu. A to isté platí aj pri banderovskom pozdrave Sláva Ukrajine. Tento pozdrav sa na Ukrajine rozšíril najmä počas Majdanu 2014.

9. Nebola to náhoda. Tento pozdrav spopularizovali krajne-pravicové neonacistické skupiny, ktoré mali leví podiel na násilnostiach počas Majdanu a protiprávnom zvrhnutí legitímneho prezidenta Janukovyča.

10. Všetci na Ukrajine vedia, že tento pozdrav je spájaný s banderovcami. Vedia, že sa tým hlásia k fašistickým zverstvám. Vedia, že ide o symbol krajnej pravice.

11. To, že bol tento pozdrav používaný aj pred Banderom, je asi rovnako dôležité, ako že pozdrav Na stráž! ešte pred gardistami používala televýchovná jednota Sokol. Aj hajlovanie má pôvod v starom Ríme. A čo?

12. Je absurdné, že tento banderovský pozdrav používa aj prezidentka Čaputová. Je absurdné, že denník SME píše oslavné články o neonacistickom batalióne Azov.

13. Je absurdné, že slovenské médiá otvorene klamú, že Bandera na Ukrajine je hrdinom len pre hŕstku neonacistov. A vraj čo tam po sochách pre masového vraha Romana Šucheviča.

14. Nech si pozrú aktuálny prieskum a nech si predstavia, že by 74% Slovákov sympatizovali s Tukom alebo Machom. A nie, v mene Tuku ani Macha Slováci nemučili a nevraždili desiatky tisíc Poliakov či Židov. Banderovci áno.

15. Toto všetko sú jasné dôkazy, že na Ukrajine bujnie fašizmus a nejde o žiadnu ruskú propagandu. Prestaňme s tým dvojakým metrom - ak je fašizmus zlo na Slovensku, rovnako ho odsúďme aj na Ukrajine.
2

1. Kasafran 14.08.2022, 13:59

UKRAJINA NEBEZPEČNE HNEDNE - TRI ŠTVRTINY NÁRODA SYMPATIZUJE S BANDEROM! Definitívne padol mýtus, že fašizmus na Ukrajine je nejaký okrajový fenomén. Podľa aktuálneho prieskumu drvivá väčšina Ukrajincov sympatizuje s banderovcami. 1. Toto sú presné čísla. 81% Ukrajincov sympatizuje s banderovskou organizáciou OUN-UPA, ktorá počas druhej svetovej vojny zmasakrovala 90 tisíc Poliakov, Židov aj Slovákov. 2. Vo Volyni upaľovali zaživa, párali bruchá, hádzali bábätká o steny. Krutosť banderovcov š...

14.08.2022, 18:55
...Rakúske médiá: Opití ukrajinskí diplomati mali vo Viedni autonehodu

Auto ukrajinského vojenského atašé s diplomatmi narazilo do auta so štyrmi nemeckými turistami. Jeden z ukrajinských diplomatov sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Test u ďalšieho diplomata preukázal vysokú hladinu alkoholu v tele. Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničia Oleh Nikolenko uviedol, že diplomatický status nedáva nikomu právo „porušovať pravidlá cestnej premávky a ohrozovať ostatných ľudí“, cituje web The Kyiv Independent.
none
created by dzI/O 2015 - 2024 size : 60 430 B generated in : 0.390 s this site needs to use cookies, to work properly... version : 1.05 ( 27.4.2024 21:45 ) themes displays : 23 010 889 x unique displays : 2 567 520 x ip address : 34.239.176.54

support

page has income only from voluntary donaters

for month 2024 / 6, donaters clicked me on ads 0,00 € (0 clicks), thanks...

please, support creator
by bank transfer
SK41 1100 0000 0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
account name:
Dziak Maroš, Ing.
bank:
Tatra banka, a.s.
Hodžovo námestie 3
811 06 Bratislava 1
none
by PayPal
by Viamo
none
by Donater
none
by mail
Ing. Maroš Dziak
Budovateľská 67
075 01 Trebišov
Slovakia, EU
and now look, who donated

facebook

MaDzi
Lipka
Help
Zmysel života
Kniha života
Documentor
Univerozum
share this page

statistics

TOPlist