move to top

Sump

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / science / chain

Záhada magnetického poľa.

entries
8
shows
408
uniques
92
theme was created 18.09.2020 by Fotón
7

6. Fénix 18.09.2020, 18:38

Nehovorím o elektrickom poli nábojov, ale o elektrickom poli priestoru. Je to pritiahnuté za vlasy, ale ide o imaginárne elektrické pole. Je to len vytvorenie ilúzie, že priestor má elektrické pole ako keď vedci tvrdia, že priestor medzi galaxiami pribúda, ako keby bol priestor niečo, čo sa dá chytiť do ruky. Pointa je v tom, že v subjektívnom pohľade pohybujúceho sa pozorovateľa náboje stoja a priestor sa imaginárne hýbe. Je to ako ilúzia pribúdania priestoru medzi galaxiami. Keby sa celý pozor...

18.09.2020, 22:58
Skús si predstaviť, že vo vesmíre nie je okrem teba a tvojej rakety žiadna ďalšia hmota. Ako zistíš, akou rýchlosťou sa pohybuješ? Voči čomu budeš svoj pohyb merať?
as response to :
6

5. Fotón 18.09.2020, 18:19

Predstav si, že si vo vesmíre, vo vákuu a pohybuješ sa rovnakou rýchlosťou s tými nábojmi. Elektrické pole je teda iba v okolí tých nábojov a potom široko-ďaleko nič. Áno, elektrické pole tých nábojov na zdroje tých nábojov tiež pôsobí. Ale predstav si, že jeden z tých nábojov držíš v jednej ruke a druhý v druhej, v konštantnej vzdialenosti od seba. A potom je tam z tebou ešte druhý človek, ktorý sa v jednom prípade pohybuje spolu s tebou (=magnetické silové účinky nepozoruje) a v druhom prípade...

18.09.2020, 18:38
Nehovorím o elektrickom poli nábojov, ale o elektrickom poli priestoru. Je to pritiahnuté za vlasy, ale ide o imaginárne elektrické pole. Je to len vytvorenie ilúzie, že priestor má elektrické pole ako keď vedci tvrdia, že priestor medzi galaxiami pribúda, ako keby bol priestor niečo, čo sa dá chytiť do ruky. Pointa je v tom, že v subjektívnom pohľade pohybujúceho sa pozorovateľa náboje stoja a priestor sa imaginárne hýbe. Je to ako ilúzia pribúdania priestoru medzi galaxiami. Keby sa celý pozorovateľný vesmír pohyboval jedným smerom, pozorovali by sme ilúziu pribúdania priestoru medzi galaxiami.
as response to :
5

2. Fénix 18.09.2020, 15:17

Z pohľadu pohybujúceho sa pozorovateľa sú v každom okamihu náboje statické a bez magnetického poľa, ale okolitý priestor je v pohybe a generuje elektrické silové pole, ktoré mení postavenie nábojov voči sebe navzájom.

18.09.2020, 18:19
Predstav si, že si vo vesmíre, vo vákuu a pohybuješ sa rovnakou rýchlosťou s tými nábojmi. Elektrické pole je teda iba v okolí tých nábojov a potom široko-ďaleko nič. Áno, elektrické pole tých nábojov na zdroje tých nábojov tiež pôsobí. Ale predstav si, že jeden z tých nábojov držíš v jednej ruke a druhý v druhej, v konštantnej vzdialenosti od seba. A potom je tam z tebou ešte druhý človek, ktorý sa v jednom prípade pohybuje spolu s tebou (=magnetické silové účinky nepozoruje) a v druhom prípade sa voči tebe pohybuje, a teda by mal pozorovať dodatočnú silu pôsobiacu medzi tvojimi rukami pochádzajúcu z magnetizmu (ktorú však ty nepozoruješ, lebo vzhľadom k tebe sa oba náboje nepohybujú.
as response to :
2

1. Fotón 18.09.2020, 12:18

Čo sa stane s dvoma nábojmi pohybujúcimi sa v priestore rovnobežne rovnakou rýchlosťou? Pretože sa pohybujú, budú sa chovať ako dva prúdy a každý z nich bude mať svoje magnetické pole. Pozorovateľ, ktorý by sa pohyboval spolu s nábojmi, by ich však vnímal ako stojace a tvrdil by, že žiadne magnetické pole nie je. Ako je to teda s magnetickým poľom a jeho silovým pôsobením? Stojaci pozorovateľ vidí magnetické pôsobenie medzi takýmito nábojmi avšak pohybujúci sa spolu s nimi nevidí magnetické pô...

18.09.2020, 15:17
Z pohľadu pohybujúceho sa pozorovateľa sú v každom okamihu náboje statické a bez magnetického poľa, ale okolitý priestor je v pohybe a generuje elektrické silové pole, ktoré mení postavenie nábojov voči sebe navzájom.
as response to :
1
18.09.2020, 12:18
Čo sa stane s dvoma nábojmi pohybujúcimi sa v priestore rovnobežne rovnakou rýchlosťou? Pretože sa pohybujú, budú sa chovať ako dva prúdy a každý z nich bude mať svoje magnetické pole. Pozorovateľ, ktorý by sa pohyboval spolu s nábojmi, by ich však vnímal ako stojace a tvrdil by, že žiadne magnetické pole nie je. Ako je to teda s magnetickým poľom a jeho silovým pôsobením?

Stojaci pozorovateľ vidí magnetické pôsobenie medzi takýmito nábojmi avšak pohybujúci sa spolu s nimi nevidí magnetické pôsobenie medzi nimi. Toto je krutý paradox a vyžaduje si vysvetlenie.

newest entries : 

created by dzio.skcontact creatorsize : 77 575 Bgenerated in : 0.061 si'm using cookies,
if you disagree leave
themes displays : 5 936 667 xunique displays : 811 997 xip address : 54.236.35.159

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and ads
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...
options
main pageaboutgalleryjokescitatesinteligence teststatslipkadfandroid versionit's your turn
searching
žumpa @ facebook