move to top

Sump

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

TO: Keď ateistický kuchár sa rozhodne byť lekárom, nedopadne to dobre

entries
136
shows
58 774
uniques
2 526
theme was created 07.07.2018 by TvojOponent
85

56. Nadja 08.07.2018, 12:32

No hej, on ho radšej zabije, inak sa nechce miešať do toho čo spraví... :) Chápeš, ako to ja vidím? :) Proti jeho vôli ho nespraví dobrým, ale v pohode ho proti jeho vôli zabije...

09.07.2018, 08:27
56. Posudzuješ veci len svojím ľudským pohladom. Prečo si myslíš, že človek môže objektívne posúdiť takéto hlboké veci? To všetko je niečo čo nás prevyšuje a čomu nemôžeme skutočne rozumieť. Predstav si napríklad indiána z nejakého primitívneho kmeňa žijúceho v pralesoch, ktorý nevie čo je to operácia. Povedzme, že sa jedného dňa pre vážne zdravotné problémy dostane k lekárovi, čo ordinuje v nejakej chudobnej, zaostalej dedine, a ten ho bude nútený operovať, inak zomrie. Nebude ho však môcť uspať ani mu podať lokálne anestetikum, lebo mu ho jednoducho nedodali. Ani nepozná reč toho indiána, takže mu nemôže vysvetliť čo bude robiť. Proste ho len prikáže chytiť a začne ho rezať. Ako sa bude ten indián pozerať na toho lekára? Pre nedostatok poznania bude ten lekár preňho, v okamžiku čo ho začne rezať, obyčajný krutý sadista ktorý mu ubližuje. Bude však jeho pohlad na lekára zodpovedať pravde? Nie, ten koho považuje za sadistu je v skutočnosti človek snažiaci sa mu zachrániť život a keď operácia úspešne dopadne, tak mu ho aj zachráni. Tak je to aj s nami. Podobáme sa svojimi vedomosťami tomu indiánovi a preto nemôžeme posúdiť mnohé veci objektívne. Nesnaž sa pochopiť prečo Boh zatopil aj deti v zlom, skazenom svete. Radšej hľaď na Božie dielo a spoznávaj v ňom neskonalú múdrosť a vznešenosť Stvoriteľa. To by ťa malo viesť k poznaniu že Boh nemôže byť zlý, a v tejto viere potom dokážeš prijať každé Božie rozhodnutie za správne, hoci ho nepochopíš.
as response to :
56

49. Ludwig 08.07.2018, 11:52

No neviem Nadji. Dosť pochybujem žeby to neovplyvnilo tvoj postoj k tomu človeku, ak by si vedela čo spácha. Skús sa do toho vžiť. Boh chce aby mu ľudia slúžili z lásky, a preto konali dobro. Nezasahuje takým spôsobom, že človeka, ktorý chce stoj čo stoj konať zlo, proti jeho vôli "urobí" dobrým. To by bytosti čo stvoril prestali byť bytosťami slobodnými...

08.07.2018, 12:32
No hej, on ho radšej zabije, inak sa nechce miešať do toho čo spraví... :)
Chápeš, ako to ja vidím? :) Proti jeho vôli ho nespraví dobrým, ale v pohode ho proti jeho vôli zabije...
as response to :
49

47. Nadja 08.07.2018, 11:44

Ano, ved nič zlé nespáchal, ale urobila by som všetko pre to, aby ten zločin nespáchal... nemyslím tým, že by som ho zabila, veď to je sám o sebe strašný zločin, ale byť všemocná, tak ho zmením... :)

08.07.2018, 11:52
No neviem Nadji. Dosť pochybujem žeby to neovplyvnilo tvoj postoj k tomu človeku, ak by si vedela čo spácha. Skús sa do toho vžiť.
Boh chce aby mu ľudia slúžili z lásky, a preto konali dobro. Nezasahuje takým spôsobom, že človeka, ktorý chce stoj čo stoj konať zlo, proti jeho vôli "urobí" dobrým. To by bytosti čo stvoril prestali byť bytosťami slobodnými...
as response to :
47

46. Ludwig 08.07.2018, 11:32

Skús mi ale odpovedať na to čo som sa a pýtal v 30. Pozerala by si sa na človeka, o ktorom s istotou vieš že spácha strašný zločin, ako na nevinného?

08.07.2018, 11:44
Ano, ved nič zlé nespáchal, ale urobila by som všetko pre to, aby ten zločin nespáchal... nemyslím tým, že by som ho zabila, veď to je sám o sebe strašný zločin, ale byť všemocná, tak ho zmením... :)
as response to :
46

45. Nadja 08.07.2018, 11:29

Je mi jasné, že nemôžeš veriť v Boha, ktorý takmer vyvraždil ľudstvo, to by tvoje svedomie protestovalo... Lenže viem aj to, že človek, keď chce, vie ospravedlniť čokoľvek, a preto hladám všeobecnejšie vzorce, podľa ktorým by som vo svojej omylnosti mohla hodnotiť činy s minimalizovaním svojej zaujatosti, a práve vtedy mi vychádza, že pozabíjať (ktorýkoľvek) všetok ľud lubovoľnej krajiny okrem jednej jedinej rodiny je genocída, s tým nič nenarobím.

08.07.2018, 11:32
Skús mi ale odpovedať na to čo som sa a pýtal v 30. Pozerala by si sa na človeka, o ktorom s istotou vieš že spácha strašný zločin, ako na nevinného?
as response to :
45

43. Ludwig 08.07.2018, 11:23

Dobro predsa existovalo. Vo svete ho reprezentoval nábožný Noach. A azda svet pre veriaceho človeka predstavuje len zem? Veríme aj v nebeské kráľovstvo, kde vládne spravodlivý Boh a sú v ňom Boží synovia. A kde som napísal že vládca môže popraviť svojich poddaných nech by urobili čokoľvek? To predsa z mojich slov nevyplýva. Len som podal vysvetlenie prečo mohli byť zahubené pri potope aj deti a predsa to nemôžeš označiť za neprávosť. Naviac, ja konanie Boha nepotrebujem hodnotiť a analyzovať. An...

08.07.2018, 11:29
Je mi jasné, že nemôžeš veriť v Boha, ktorý takmer vyvraždil ľudstvo, to by tvoje svedomie protestovalo...
Lenže viem aj to, že človek, keď chce, vie ospravedlniť čokoľvek, a preto hladám všeobecnejšie vzorce, podľa ktorým by som vo svojej omylnosti mohla hodnotiť činy s minimalizovaním svojej zaujatosti, a práve vtedy mi vychádza, že pozabíjať (ktorýkoľvek) všetok ľud lubovoľnej krajiny okrem jednej jedinej rodiny je genocída, s tým nič nenarobím.
as response to :
43

40. Nadja 08.07.2018, 11:15

Ten dôkaz je pomerne jednoduchý - ak neexistuje dobro, nemôže existovať ani zlo, je to duálny jav. Ak nevydýchneš, nemôžeš sa ani nadýchnuť :) Podľa teba máme hodnotiť skutok podľa toho, kto ho vykonal. Takže vládca (král) ak popraví svojich poddaných, je to v poriadku, nech urobili čokolvek. Ja s tým nesúhlasím a hovorím, že skutok musíme posúdiť podla jeho podstaty, čím je prospešný pre komunitu. :)

08.07.2018, 11:23
Dobro predsa existovalo. Vo svete ho reprezentoval nábožný Noach. A azda svet pre veriaceho človeka predstavuje len zem? Veríme aj v nebeské kráľovstvo, kde vládne spravodlivý Boh a sú v ňom Boží synovia.
A kde som napísal že vládca môže popraviť svojich poddaných nech by urobili čokoľvek? To predsa z mojich slov nevyplýva. Len som podal vysvetlenie prečo mohli byť zahubené pri potope aj deti a predsa to nemôžeš označiť za neprávosť. Naviac, ja konanie Boha nepotrebujem hodnotiť a analyzovať. Ani netvrdím že moje vysvetlenie musí byť správne. Len som ti chcel ukázať, že sa dá na túto vec pozerať aj z iného uhlu pohladu, než len z tvojho.
as response to :
40

30. Ludwig 08.07.2018, 10:57

Ak si nedospela k poznaniu že Boh existuje a je spravodlivý, tak tieto veci nikdy neprijmeš. V podstate je jedno čo napíšem, argument ktorým budeš odporovať si vždy nájdeš. Napríklad taký, že je štatisticky nemožné aby boli všetci zlí. Ako to môžeš vedieť? Daj mi dôkaz že je to skutočne štatisticky nemožné. Prepáč, ale toto nepovažujem za pádny argument. Naviac, všetci zlí neboli. Noach predsa našiel milosť v Božích očiach, lebo to bol nábožný a spravodlivý muž. A s ním sa zachránilo aj jeho po...

08.07.2018, 11:15
Ten dôkaz je pomerne jednoduchý - ak neexistuje dobro, nemôže existovať ani zlo, je to duálny jav. Ak nevydýchneš, nemôžeš sa ani nadýchnuť :)
Podľa teba máme hodnotiť skutok podľa toho, kto ho vykonal. Takže vládca (král) ak popraví svojich poddaných, je to v poriadku, nech urobili čokolvek. Ja s tým nesúhlasím a hovorím, že skutok musíme posúdiť podla jeho podstaty, čím je prospešný pre komunitu. :)
as response to :
30

16. Nadja 08.07.2018, 10:20

Takže podľa teba je spravodlivé trestať niekoho za to, čo neurobil? Je štatisticky nemožné, aby všetci boli zlí. Neustále prebieha boj dobra so zlom, to dobre vieš aj sám zo svojej skúsenosti. Keby si si sa dozvedel, že tvoje dieťa určite zhreší, tak by si ho zabil? No pekne...

08.07.2018, 10:57
Ak si nedospela k poznaniu že Boh existuje a je spravodlivý, tak tieto veci nikdy neprijmeš. V podstate je jedno čo napíšem, argument ktorým budeš odporovať si vždy nájdeš. Napríklad taký, že je štatisticky nemožné aby boli všetci zlí. Ako to môžeš vedieť? Daj mi dôkaz že je to skutočne štatisticky nemožné. Prepáč, ale toto nepovažujem za pádny argument. Naviac, všetci zlí neboli. Noach predsa našiel milosť v Božích očiach, lebo to bol nábožný a spravodlivý muž. A s ním sa zachránilo aj jeho potomstvo.
A k tomu trestaniu toho čo človek ešte nespáchal. Predstav si hypotetickú situáciu. Máš schopnosť vidieť do budúcnosti, povedzme že pri stretnutí s ľuďmi by si dostávala zjavenia v ktorých by si videla ich budúce skutky a toľkokrát by sa ti potvrdila pravdivosť tých zjavení, žeby si o nich nemohla pochybovať. Proste by sa vždy splnili. A stretla by si človeka, pri ktorom by si videla že sa dopustí brutálnej vraždy. Akoby si sa pozerala na toho človeka? Dokázala by si sa naňho pozerať ako na nevinného, lebo sa ešte nedopustil zločinu, pričom vieš že sa ho určite dopustí? A bolo by nespravodlivé ak by sa povedzme uväznením toho človeka zabránilo jeho činu? Hoci ešte skôr než ho vykonal?
as response to :
16

13. Ludwig 08.07.2018, 10:14

Deti vyrastajúca v takom prostredí by sa všetky stali takými istými násilníkmi akými boli ich rodičia. Boh dokáže vidieť do budúcnosti a vie aký človek vyrastie z dieťaťa. Čo ak by to boli všetko vrahovia, násilníci, smilníci? Ty vidíš deti čo eštenemali hriech, ale Boh v nich videl ľudí ktorými by sa nevyhnutne stali. Tak si to vysvetlujem ja.

08.07.2018, 10:20
Takže podľa teba je spravodlivé trestať niekoho za to, čo neurobil?
Je štatisticky nemožné, aby všetci boli zlí. Neustále prebieha boj dobra so zlom, to dobre vieš aj sám zo svojej skúsenosti. Keby si si sa dozvedel, že tvoje dieťa určite zhreší, tak by si ho zabil? No pekne...
as response to :
13

11. Nadja 08.07.2018, 10:07

Ok, takže povedzme si, čo je spravodlivé: Potrestať vinníkov, alebo potrestať všetkých, aj nenarodené deti a zvieratká? Ty obhajuješ genocídu... tomuto fakt nerozumiem.

08.07.2018, 10:14
Deti vyrastajúca v takom prostredí by sa všetky stali takými istými násilníkmi akými boli ich rodičia. Boh dokáže vidieť do budúcnosti a vie aký človek vyrastie z dieťaťa. Čo ak by to boli všetko vrahovia, násilníci, smilníci? Ty vidíš deti čo eštenemali hriech, ale Boh v nich videl ľudí ktorými by sa nevyhnutne stali. Tak si to vysvetlujem ja.
as response to :
11

10. Ludwig 08.07.2018, 10:04

Byť s Bohom (biblia napríklad používa slová "chodiť s Bohom) ale neznamená len veriť že Boh existuje. Jednak musí človek poznať pravého Boha a tiež plniť jeho vôlu, k tomu aby žil spravodlivo. Boh poslal na ľudí potopu lebo "zmýšlanie ich srdca bolo zlé" a zem bola plná násilia a zkazenosti. Bol to zaslúžený trest. Ale to človek nedokáže prijať bez viery. Ako atesistka hodnotíš túto vec podla svojich meradiel spravodlivosti, a tie nemusia byť správne.

08.07.2018, 10:07
Ok, takže povedzme si, čo je spravodlivé: Potrestať vinníkov, alebo potrestať všetkých, aj nenarodené deti a zvieratká? Ty obhajuješ genocídu... tomuto fakt nerozumiem.
as response to :
10

9. Nadja 08.07.2018, 09:59

Veď hej... ale vlastne si tým aj naznačil, že ani s Bohom nemusí byť spravodlivý :) Pojem spravodlivosť sa ale utvárala v časoch, keď o Bohu ludia ani nechyrovali, ja zasa vidím veľkú nespravodlivosť Boha napr. vtedy pri potope sveta, keď pozabíjal všetko živé vrátane detí aj zvierat ... smutné.

08.07.2018, 10:04
Byť s Bohom (biblia napríklad používa slová "chodiť s Bohom) ale neznamená len veriť že Boh existuje. Jednak musí človek poznať pravého Boha a tiež plniť jeho vôlu, k tomu aby žil spravodlivo.
Boh poslal na ľudí potopu lebo "zmýšlanie ich srdca bolo zlé" a zem bola plná násilia a zkazenosti. Bol to zaslúžený trest. Ale to človek nedokáže prijať bez viery. Ako atesistka hodnotíš túto vec podla svojich meradiel spravodlivosti, a tie nemusia byť správne.
as response to :
9

8. Ludwig 08.07.2018, 09:52

To ja netuším odkiaľ to vyhrabal. Ja píšem v tom zmysle, že aj keby to ateista bol, tak nemá taký prípad zneužívať a urážať ním všetkých ateistov. A to píšem ako človek čo tvrdí, že bez Boha človek nemôže byť spravodlivý. Toto presvedčenie mi ale nedáva právo ľudí čo v Boha neveria urážať tak ako tamten "kresťan"...

08.07.2018, 09:59
Veď hej... ale vlastne si tým aj naznačil, že ani s Bohom nemusí byť spravodlivý :)
Pojem spravodlivosť sa ale utvárala v časoch, keď o Bohu ludia ani nechyrovali, ja zasa vidím veľkú nespravodlivosť Boha napr. vtedy pri potope sveta, keď pozabíjal všetko živé vrátane detí aj zvierat ... smutné.
as response to :
8

6. Nadja 08.07.2018, 09:29

Ale kde beriete, že je ateista? Neviem to nájsť :)

08.07.2018, 09:52
To ja netuším odkiaľ to vyhrabal. Ja píšem v tom zmysle, že aj keby to ateista bol, tak nemá taký prípad zneužívať a urážať ním všetkých ateistov. A to píšem ako človek čo tvrdí, že bez Boha človek nemôže byť spravodlivý. Toto presvedčenie mi ale nedáva právo ľudí čo v Boha neveria urážať tak ako tamten "kresťan"...
as response to :
6

4. TvojOponent 08.07.2018, 08:50

1/ Hneď v prvých dvoch vetách sa dopúšťaš argumentačného klamu a to tým, že podsúvaš tvrdenie, ktoré som nikde a nikdy nevyslovil. Že všetci ateisti sú zlí. 2/ Následne pokračuješ opäť argumentačným klamom - podsúvaš tvrdenie, že jednotlivci v RKC sú charakteristickým správaním pre celú Cirkev. Najmä ak konajú zlo (pritom táto argumentácia neobstojí vôbec, lebo reč nie je o katolíkoch) 3/ Do tretice používaš argumentačný klam - Argumentum ad Hitlerum - argumentácia Hitlerom, úplne v nezlúčiteľ...

08.07.2018, 09:29
Ale kde beriete, že je ateista? Neviem to nájsť :)
as response to :
4

3. Ludwig 08.07.2018, 05:49

A čo to dokazuje? Že všetci atesiti sú zlí? Je nám jasné, že sa medzi nimi nájdu aj takýto ľudia (ak dotyčný "lekár" vôbec je ateista). Ale aj medzi katolíkmi sa nájdu takí, čo sa dopúšťajú podobných činov. Veď aj medzi nacistami bolo mnoho horlivých katolíkov...Takže nechápem čo chceš touto témou povedať...

08.07.2018, 08:50
1/ Hneď v prvých dvoch vetách sa dopúšťaš argumentačného klamu a to tým, že podsúvaš tvrdenie, ktoré som nikde a nikdy nevyslovil. Že všetci ateisti sú zlí.

2/ Následne pokračuješ opäť argumentačným klamom - podsúvaš tvrdenie, že jednotlivci v RKC sú charakteristickým správaním pre celú Cirkev. Najmä ak konajú zlo (pritom táto argumentácia neobstojí vôbec, lebo reč nie je o katolíkoch)

3/ Do tretice používaš argumentačný klam - Argumentum ad Hitlerum - argumentácia Hitlerom, úplne v nezlúčiteľných súvislostiach.

4/ Až posledná veta by mohla byť považovaná za správnu - že nechápeš. Úplne stačilo, keby si začal aj skončil tou poslednou vetou. Lenže aj táto veta je v tomto prípade argumentačným klamom, lebo sa tvári, akokeby každý, kto tomu príspevku porozumel, musel byť zákonite na tej nesprávnej strane.
******************************************
Mal si začať tým, že odsúdiš zvrátené amorálne konanie lekára. Kde sa v Tebe stratili vznešené ľudské hodnoty - súcit, zdesenie z amorálnosti? Kde sa stratila Tvoja túžba po spravodlivosti, pomoci núdznym, skutočnom humanizme prízvukujúcom ľudské potreby?

Potom si mal pokračovať tým, že potvrdíš, že ateizmus nemá morálne bariéry zakazujúce takto konať a zneužívať systém v osobný prospech. A až v konečnom rade si mal vysloviť výchovné smerovanie, že ateisti majú povinnosť pestovať v sebe vznešené zásady altruizmu, ak chcú patriť do ľudskej civilizácie charakterizovanej ľudskosťou.

Tento príklad i Tvoja reakcia potvrdzujú pravdivosť myšlienky Nietzscheho, kto tvrdil, že vzdanie krsťanských princípov morálky povedie ku kolotoču (vlne, prívalu, prepuknutiu) správania nespútaného žiadnymi princípmi ľudskosti. Až z toho násilia a amorálnosti si ľudstvo bude musieť opäť stanoviť nový kodex správania, ktorý bude mať postavenie diktátu, kľudne napíšem diktatúry, a bude vymáhateľný represiou.
Spoločnosť totiž tvorí celok porovnateľný s organizmom s bunkami s rovnakým kodexom správania (DNK) a ak sa v nej nájdu bunky s inými kodexami alebo poškodenými (DNK), telo sa voči nim začne účinne brániť - v tomto podobenstve strážnu funkciu majú na starosti biele krvinky a celý zložitý imunitný systém.

************

Môžme ísť aj hlbšie do problému a môžme sa rovnako pýtať, čo spôsobilo u kuchára takéto správanie. Trest totiž nesmie byť pomstou, ak sa vzdávame trestu smrti so vznešených zásad pravého humanizmu (nehovorím o kamufláži nenávisti nazývanom humanizmus sekulárny), ale prevýchovou. Výchovná zložka trestu je bytostne dôležitá. A na to, aby bol organizmus úspešne liečený, musíme poznať príčiny ochorenia. Musíme poznať, čo viedlo tohoto lekára k správaniu nadradenej bytosti k človeku ako zvieraťu. Aby sa takéto prípady dali eliminovať.

*****************

Chcel si ráno kopnúť do katolíkov, ale poznáš ma - ja neoplácam nenávisť nenávisťou. Nechávam ľudí s otvorenými otázkami, aby vytvárali kvas nespokojnosti vedúci k rastu.

Dobré ráno prajem :-)
as response to :
3

1. TvojOponent 07.07.2018, 15:43

v domove pre starých ľudí si pohan-kuchár urobil výnosný kšeft. Bez lekárskeho vzdelania obsadil miesto - LEKÁRA. https://dennikn.sk/1170680/zatvorene-obchody-pocas-sviatkov-ludia-prijali-zakaz-nedelneho-predaja-moze-spolocnost-viac-stiepit/ O tomto ateistickom chrapúnstve Lemmy mlčí. Možno zisťuje, či bol krstený. Jemu to bude stačiť...

08.07.2018, 05:49
A čo to dokazuje? Že všetci atesiti sú zlí? Je nám jasné, že sa medzi nimi nájdu aj takýto ľudia (ak dotyčný "lekár" vôbec je ateista). Ale aj medzi katolíkmi sa nájdu takí, čo sa dopúšťajú podobných činov. Veď aj medzi nacistami bolo mnoho horlivých katolíkov...Takže nechápem čo chceš touto témou povedať...
as response to :
1
07.07.2018, 15:43
v domove pre starých ľudí si pohan-kuchár urobil výnosný kšeft. Bez lekárskeho vzdelania obsadil miesto - LEKÁRA.

link

O tomto ateistickom chrapúnstve Lemmy mlčí. Možno zisťuje, či bol krstený. Jemu to bude stačiť...

newest entries : 

created by dzI/O 2015 - 2022size : 124 267 Bgenerated in : 0.139 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 709 624 xunique displays : 1 294 369 xip address : 52.91.0.112

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...