move to top

Sump

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Samoštúdium

entries
19
shows
780
uniques
176
theme was created 16.01.2021 by Dušan
4

1. Dušan 16.01.2021, 12:43

Ahoj Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT. Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu. A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dob...

26.01.2021, 18:34
Ahoj

Pamätám sa, že keď Som začínal S programovaním, tak to bol príkazový riadok Batch. A ak Som chcel pochopiť kódom, musel Som si ich demonštrovať na príkladoch. Lepšie sa mi potom zapamätávali. Vedel Som vytvoriť akýkoľvek program danej úrovne.

Teraz študujem C# .NET a vidím ako to robím zle. Materíálu je snáď na osem Matejových semestrov, čiže cca. na štyri roky. Vôbec Som doteraz (ne)chápal ako Som mohol byť tak lipnutý na čase, a chcel mať jednotlivé lekcie, čo najskorej za sebov.
Som na šiestej lekcie prvého kurzu a môžem povedať, že viem, že nič (ne)viem. Programovanie mi vôbec nejde! Ako pribúdajú nové a nové lekcie a nové a nové úlohy, Som frustrovanejší. Budem to musieť robiť tak ako prvý krát s príkazovým riadkom.

Tam Som si dal tú námahu a naštudoval Som si to a porobil Som si pár príkladov úspešne. Takže taký bojový výkrik do budúcej prítomnosti, alebo heslo dňa bude znieť "Dušan, buď vytrvalý a trpezlivý, nikam (ne)ponáhlaj! Demonštruj na príkladoch!"

Želám a prajem vám veľa zdaru v rozvíjaní inteligencie a veľa voľného času na seba! S pozdravom Dušan.

link

as response to :
1
16.01.2021, 12:43
Ahoj
Ako poniektroý viete pred pár mesiacmi Som načal kapitolu video prednášok z matematiky, fyziky a chémie a popri tom aj kurzy z IT.

Nuž musím povedať, že už pociťujem (ne)chuť, najmä keď látke doslovne (ne)rozumiem. Tak napr. taká fyzika. Slovné úlohy a mám problém. (Ne)viem sa do toho dostať. Ale povedal Som si, že keď to niejde takto, tak vyskúšam inú metódu.

A to hlavne sa v danej téme nikam (ne)ponáhlať a jednu tému si aj na jeden deň naštudovať. Mám takú metódu, že keď to nejde po dobrom, tak potom po zlom. A tím zlom je memorovanie. Toto memorovanie sa mi osvečilo v Batch príkazoch. Hneď ako som si ich vštiepil do hlavy, Som vedel (na)programovať všetky naštudované programy.

A preto s fyzikou bude dobre, keď to urobím aj s ňou. Čiže ak nie na prví raz, tak mechanicky a to memorovaním. Keď sa tak zamyslím, (ne)mám v hlave žiadne príklady, či slovné úlohy, teda (ne)mám sa o čo oprieť.

Tak ako Laci Strike na svojich video prednáškach (ne)ustále mele za sebou "trénovať, trénovať, trénovať!" Tak milí čitatelia tohto príspevku, želám a prajem vám veľa radostných chvíl v rozvíjaní svojej inteligencie a veľa trpezlivosti.

S pozdravom Dušan.

link

newest entries : 

created by dzI/Osize : 83 188 Bgenerated in : 0.116 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 6 983 147 xunique displays : 948 708 xip address : 54.236.62.49

please, support the creator

page has income only from voluntary contributors and from ads...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...