move to top

Sump

new Jerusalem
sk| en
login :
if you want to discuss, you must register...registration
if you had lost your password...reset password

you are here : 

main page / other / chain

Moje (samo)štúdium 07

entries
17
shows
1 080
uniques
250
theme was created 31.08.2021 by vrana
7

2. vrana 31.08.2021, 21:47

Čo sa týka čítania odbornej literatúry, tak študujem psychológiu a konkrétne (ne)vedomie. Mám sčítaného Freuda a Junga. Potom následuje ďalšia všeobecná psychológia od známych psychológov až po súčasnosť. Zatiaľ (z)važujem, či sa mám (psycho)lógii venovať až úplne do vyčerpania materiálu, alebo by Som ju mixoval ako v minulých rokoch s ďalšími obormi, ako biznis a manažment, humanitné a spoločenské vedy, počítače a internet, prírodné vedy a technika, motivácia a (seba)rozvoj, zdravie a životný š...

01.09.2021, 13:25
Treba sa riadiť starým heslom "čítaj čo ťa baví"

Ja teraz čítam staroveku kresťanskú literatúru od roku 0-400

link
as response to :
2

1. vrana 31.08.2021, 21:25

Moje (samo)štúdium 07 Ahoj Píšem, bo sú zmeny a pokroky. V MS Office tak finišujem na excely. Za sebov mám tak Word a Powerpoint. Následuje tak MS Access. V HTML/CSS mám za sebu úspešne webové stránky krok za krokom a dnes Som načal daľšiu kapitolu a to respozívný design, ide o to, že keď už vytvárame stránky, tak je vhodné ich vytvárať najprv v štruktúre mobilných aplikácii. Respožívny design tak znamená tvorbu stránky, ktorá sa dokáže prispôsobiť veľkosti displeja (breakpointov), je jedno ...

31.08.2021, 21:47
Čo sa týka čítania odbornej literatúry, tak študujem psychológiu a konkrétne (ne)vedomie. Mám sčítaného Freuda a Junga. Potom následuje ďalšia všeobecná psychológia od známych psychológov až po súčasnosť. Zatiaľ (z)važujem, či sa mám (psycho)lógii venovať až úplne do vyčerpania materiálu, alebo by Som ju mixoval ako v minulých rokoch s ďalšími obormi, ako biznis a manažment, humanitné a spoločenské vedy, počítače a internet, prírodné vedy a technika, motivácia a (seba)rozvoj, zdravie a životný štýl, vzťahy a rodina, hobby a voľný čas, medicína, biografie a životopisy, ezoterika a duchovno, či z beletrie mýty a legendy.
as response to :
1
31.08.2021, 21:25
Moje (samo)štúdium 07

Ahoj

Píšem, bo sú zmeny a pokroky. V MS Office tak finišujem na excely. Za sebov mám tak Word a Powerpoint. Následuje tak MS Access.

V HTML/CSS mám za sebu úspešne webové stránky krok za krokom a dnes Som načal daľšiu kapitolu a to respozívný design, ide o to, že keď už vytvárame stránky, tak je vhodné ich vytvárať najprv v štruktúre mobilných aplikácii. Respožívny design tak znamená tvorbu stránky, ktorá sa dokáže prispôsobiť veľkosti displeja (breakpointov), je jedno či ide o mobil, tablet alebo desktop.

Čo sa týka Itechnológii, Som viac menej stále na začiatku a to od nového roka. V jazyku C# .Net, tak tu je to zložitejšie a náročnejšie na pochopenie. Tento kurz ako aj HTML/CSS robim opakovane tri krát, raz za týždeň, potom postupujem ďalej, aby sa mi tie kódy a tagy zafixovali do pamäte. Čiže jedna téma trvá aj tri týždne. Ale už ma žerú mrle a rád by Som postúpil už ďalej.

Čo sa týka cudzích jazykov, tak Som od apríla postúpil o úroveň vyššie, a hlavne baví ma to!
Z prírodnými vedami Som trochu pokročil hlboko zo základov a Som na úrovni strednej školy. S videoprednáškami Som na teraz tak, že ich nesledujem a z netu Som si tak posťahoval taháky, ktoré šrobujem do hlavy. Nieje ich moc, i to málo postačí. Robím aj príklady, ktoré su pre mňa zábavou.

Inteligencia je tak
• Všeobecne je to o inteligencii (duševnej vyspelosti (vyššom vzdelaní)), ako aj o duševných schopnostiach. Je to o rozumovej schopnosti prispôsobiť sa nejakej situácii, v ktorej Som ešte (ne)bol
• Špeciálne je to o verbálnych schopnostiach, priestorovej predstavivosti (orientácia, vizualizácia a pod), numerických schopnostiach (schopnosť robiť výpočty a kalkulácie) percepčnej pohotovosti (ako vnímam vonkajšok a vnútro), pamäťové schopnosti atď.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa (seba)pochopenia v živote. S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 31. 8. 2021 21:20
consents: tomas12345

newest entries : 

[show chain]yesterday
[show chain]yesterday
created by dzI/O 2015 - 2022size : 74 272 Bgenerated in : 0.079 si'm using cookies, if you disagree leavethemes displays : 10 959 302 xunique displays : 1 312 067 xip address : 107.21.85.250

please, support the creator

page has income only from voluntary donaters...
you may contribute...
by bank transfer
SK41 1100 0000
0026 1872 7972
SWIFT: TATRSKBX
by pay by square...
by PayPal
by Viamo
by Donater
and now look, who contributed...